Frankrijk. Duitschland. Engeland, Oostenrijk. Italië. Merktprijzen. HUISMEUBELEN, T O E M A A T HUIS MEUBELS LAND en MEERSCH, ZAAILANDEN goed perceel Zaailand TOEMAAT ïtteu viaaöi gast voor 5reiwerk< Te koop. Quartier a louer Bijgevoegde jaarwedde van 200 tot 1000 franks'sjaars. Belangrijk bericht. Winstgevende bediening Een zeer erg ongeluk gebeurde Vrijdag morgend, ten 8 uren, op de Van Dyckkaai, nabij het Steen, te Antwerpen. De voerman Desiré Vereist reed voorbij de Palingbrulg met cene kar met 1200 kilos aardappelen. Door het bellen van den tram schrikte het paard en viel. Vereist, die op de kar zat, sprond ten gronde maar viel vlak voor het wiel. Juist op dit oogenblik sprong het ge vallen paard weer recht en eenen ruk aan de kar gevend, deed het zoo het wiel over beide beenen van Vereist gaan. De arme voerman was schrikkelijk ge wond. Zijn rechterknie ls vermorzeld en zijn linkerbeen gebroken. Dokter Hulin diende hem de eerste zorgen toe. Men meende hem dan verder in zijne woning, Falconplein te verple gen,doch voor het verrichten der noodige bewerkingen is men verplicht geweest, hem naar het Stuivenberggasthuis te bren gen. In de Brouwersstraat te Antwerpen gebeurde een ongeluk dat alweer een menschenlevcn kost. Een schaliedekker, werkende aan de tnagazyen der firma Van den Bergh C*, in de Brouwersstraat,hielp meê eenen balk op trekken met de metsers, die bezig kijn, het gebouw met een verdiep te ver- hoogen. Doch hij viel en kwam van eene hoogte van 12 meters met het hoofd op den grond te recht. Hij werd met eene schedelbreuk m ar het Stuivenberggasthuis gebracht, waar hij, buiten verwachting, nog levend aan kwam Thans zal hij wellicht dood zijn. De ongelukkige heette Frans Mardu- lier, woonde in de Korte Ridderstraat, 23 en was slechts 21 jaar oud. Misdaad van Rymenam. Het parket ven Mechelen heeft de twee ver dachten tusschen de gendarmen naar het gasthuis doen brengen, om met de nog levende oude vrouw, Rosalie Janssens, geconfronteerd te worden. Het 80-jarige slachtoffer heeft echter slechts onbepaalde en ontwijkende ant woorden kunnen geven, aangezien zij tot nu toe nog niet weet wat er eigenlijk gebeurd is. Vermeylen gaat voort met alle plichtig- heid te loochenen. Donderdag namiddag kwam voer man Cesar Nauds op de Cokkelbeekstraat te St Nicolaas aangereden met zijne drie- wielkar, geladen met i5oo kil. strooi. August Burm, oud 13 jaren, klauterde langs achter op de gording (een raam ge maakt van zware latten om het strooi tegen te houden.) De kar was wat naar achter geladen. De voerman reed over een put in de straat, de kar klikte om, met het ongelukkig gevolg dat de jongen de gor ding met het strooi op zijn lichaam kreeg; hij was bijna verpletterd. Dokter De Belie verklaarde zijnen toestand hoogst gevaarlijk en deed hem aanstonds berech ten. De jongen klaagt van inwendige pijnen. Wij hebben onlangs gemeld dat men, om van de plaag d^r muggen be vrijd te zijn, moet zorgen dat er wat lavendelreuk in de kamer is. Er zijn nog grootere beesten dan mug gen, die danr schuw van zijn. Leeuwentemmers besproeien dikwijls hunne kleedercn met lavendel. Er wordt beweerd dat nog nooit een leeuwentemmer door den koning der die ren aangerand werd, die de voorzorg genomen had, zijne kleoderen met laven del te besproeien. 't Is dus niet te verwonderen dat de muggen ook bang zijn van lavendel. Bij het afschieten van kleine kanons ter gelegenheid der nationale feesten te Zoningen, is een dezer schiettuigen ge sprongen. Een aanwezige kreeg de stuk ken metaal in 't gelaat. Een zijner oogen hing uit het hoofd, twee zijner vingers waren af en zijn gelaat was deerlijk ge schonden. Van een anderen kanonnier is heel het gelaat door den poeier ver brand. Deze zal denkelijk het gezicht kwijt zijn. De gemeente Ichtegem bij Thourout werd door een wreeden moord in rep en roer gebracht. In den nacht van Zondag tot Maandag, rond middernacht, trokken de drie gebroeders Maertens met hunnen neef H. Hendrickx, allen van Coucke- laere, huiswaarts, na verscheidene her bergen te Ichteghem bezocht te hebben. Zij hadden er gee no ruzie gehad. De vier jongelingen gingen samen, vreedzaam sprekende, zij schenen niet dronken te zijn. Eensklaps ontstond er twist tusschen hen over een vrouwspersoon. Twee ge broeders Maertens gingen voor, de derde, Pieter; kwam met Hendrickx achter, hevige woorden wisselende. Zij werden eindelijk handgemeen en wanneer de twee gebroeders van Pieter kwamen toe- geloopen, lag Hendrickx zieltogend ten gronde hij was den slagader afgesneden met een kort mes hij droeg daarenboven eene onbeduidende messtèek op den rug. Het slachtolfer is korts nadien overleden. Het was een werkman, 22 jaar oud. Do gendarmerie van Couckelaere kwam rond 7 1/2 uren ter plaats na een voorloopig onderzoek hield zij rond 10 1/2 uren, Pie ter Maertens aan die in zijne woning zat te weenen. Hij heeft, naar 't schijnt, be kentenissen gedaan. Het parket van Brugge, samengi sleld uit MM. de substi tuut ridder van Elewyck, de onderzoeks rechter Van de Walle en zijn griffier Staebus, is ter plaats geweest. De dader is naar Brugge overgebracht. Heiligsehendende diefstal te Se verdonck. -1 De dieven liebbeh hét waarlijk op de kerk van Severdonck, pa rochie van Turnhout, gemunt. Woensdag nacht zijn zij andermaal aan 't werk ge weest. Zij plaatsten eerst cene ladder tegen een der kerkvensters, maakten er eene opening in, en kwamen zoo binnen in de kerk. Hier braken zij al de offer blokken open en ledigden ze, vervolgens stolen zij nog het geld van den arme, dat nabij het hoogaltaar verborgen lag. In de sacristij zijn zij niet geweest. Men denkt spoedig op het spoor der daders te zijn. Ten nadeele van den molenaar van Severdonck werden Donderdag nacht duiven gestolen. Het weèr in September zal vol gens den Ouden-Major als volgt mogen verwacht worden Van 1 tot 6 onweer, warme, drukkende dagen van 7 tot 9 stormwinden, zwaar weer op de kust van 10 tot 21 helder weer afgewisseld door stortvlagen van 22 tot 3o slecht weer, rukwinden, regen, storm op zee en op de kusten. Dus, regenfrakken, paraplues en water leerzen gereed. Dieven zijn gedurende den nacht in de kerk van Gemmenich. bij Aubel, gekomen en hebben er de wonderschoone retabel, een eiken beeldhouwwerk der XIII* eeuw, de Passie voorstellende, ge stolen. Men denkt dat de dieven met hunnen buit, die door de kunst- en oud heidkenners hoog geschat wordt, naar Duitschland zijn gevlucht. Wat te verwachten was, is gebeurd. De slagregens veroorzaken overstroomin gen van waterloopen en rivieren. Te Mourcourt, in het Doorniksche, had eene ware overstrooming plaats. Evenzoo te Melles, Molembaix, Mont- Saint-Aubin, enz.; overal hebben de be woners der lage gedeelten hunne huizen moeten ontvluchten. Men heeft uit de marmergroef Ma- linia tc Villers een blok marmer gehaald van 100.000 kilogr. In den loop van het jaar werden nog twee blokken uitgehou wen, een van 200,000 kilogr. en een van 600,000 kilogr. Men heeft een blok ont dekt die 4 millioen kilogrammen moet wegen. De waarde van dit klompje wordt op een half millioen frank geschat. De landbouwer Bertrand bracht te Dinant, geholpen door eenen zijnerdienst- boden, eenen stier in den stal. Op het oogenblik dat de knecht het dier vastbond, werd het woedend en drukte het den knecht tegen den muur dood Het slacht offer was 63 jaar oud. Uit Namen wordt het volgende ge meld De zoon van een goed gekend socialistisch hoofdman heeft, op den ouderdom van meer dan dertig jaren, zijne eerste communie gedaan. Dat feit bracht de stad en den omtrek in opschud ding. De jonge man,die volkomen buiten den Godsdienst was opgebracht, werd onlangs ziek en wel zoo ziek, dat zijn leven in gevaar was. Hij werd opgepast door eene zuster van liefde. Zoodra hij aan de beterhand was, drukte hij den wensch uit, onderwezen te worden in den Godsdienst en hij begon den catechismus te leeren gelijk een klein kind. Weinige weken nadien deed hij ingetogen en vol godsvrucht zijne eerste communie. De bewaker Neffe, van den Jardin des Plantes, te Parijs, die gedert meer dan 25 jaar den olifant verzorgd, begaf zich Woensdag als naar gewoonte bij het dier, hoewel het in een buitengewpnen toestand van opgewondenheid verkeerde. De oli fant greep hem vast en neep den man met zijnen snuit te pletter. Neffe had nog eene hulpkreet kunnen slaken.Men snelde toe en met groote moeite (kon men den ongelukkige, die bewusteloos was, weg nemen Kort daarna gaf hij den geest. Tijdens eene vertooning in den schouw burg van Kassei, drong er eensklaps een dikke rook in de zaal. Men schreeuwde brand n er ontstond gedrang en ver scheidene dames vielen in onmacht.Dank aan de koelbloedigheid der pompiers, keerde de kalmte terug. Zij bluschten het vuur, dat ontstaan was in den kelder, onder de zaal, en de vertooning werd voortgezet. De duurte van het vleesch. Het gemeentebestuur van Berlijn heeft besloten de regeering te interpelleeren over de duurte van het vleesch.die onrust wekkende verhoudingen aanneemt in Duitschland. Een zeldzaam tooneel had Dijnsdag in Zuid-Wales plaats. Sedert Vrijdag ver miste men daar een 3-jarig knaapje uit Abretillery. Zeven duizend man meest mijnwerkers gingen nu in groepjes van vier uren tot 's avonds laat aan 't zoeken in de Pontypoolbergen onder hevige regens. Maar alles tc vergeefs. Het kind werd niet gevonden. Men berekent, dat de mannen een 800 p. st. loon offe renden aan, hun menschlievend werk. Verschrikkelijk De Vyienej- £eit verhaalt het volgende geval, dat haar ge meld wordt uit Przemisl, in Hongariê Eene vrouw, Drewicki genaamd, uit het district Yaroslaw, was ter beêvaart gegaan naar Kalmarya Paclawsko. Daar gaf zij eene almoes aan een gebrekkelijk kind en meende haren w?g te vervolgen, toen de knaap eensklaps riep moeder, moeder I neem mij meê I De vrouw her kende toen haar zoontje, dat drie jaar te voren verdwenen was. Hare ontroering was zoo groot dat zij het bewustzijn ver loor. Eene menigte pelgrims schoolde sa men rond de vrouw, toen een man van jaren aankwam geloopen en haastig het lcarke meènam, waar het kind \n- gat. Maar als gevoelend dat hier iets schrikke lijk gebeurde, hield de menigte hem te gen, De burgemeester van Paclawsko deed liet eerste onderzoek. Het kind vertelde toen zijn vreeselijke geschiedenis. Met zijne moeder naar Paclawsko ter beêvaart gekomen, was het in de menigte verloren geloopen. Een man, dezelfde die hem nu wilde meêvoeren, had hem opgenomen en beloofde hem weêr bij zijne moeder te brengen. Met twee andere kinderen werd hij naar eene hut gebracht. Daar bond de kerel den kleinen Drewicki met koorden vast en sloeg hem het linkerbeen stuk op twee plaatsen. Het kind verloor het be wustzijn van pijn. Toen hij tot zichzelven kwam had de beul hem den voet ver draaid en op zulke wijze vastgemaakt, dat de breuken niet aaneen konden groeien. Verder bracht hij het kind nog andere verminkingen toe. Zoodra het kind het verdragen kon, werd het op een karke gezet en van foor tot foor, van beêvaartsoord tot beêvaarts- oord gesleept, om de openbare liefdadig heid te exploiteeren. Uit het eerste onder zoek is gebleken, dat de ellendeling nog kinderen in zijnen dienst heeft gehad. Die kinderen zijn niet teruggevonden. Het onderzoek zal moeten bewijzen wat er van die kinderen geworden is. Men denkt de hand te hebben gelegd op een dier afschuwelijke misdadigers, die in de Czeeksche en Magyaarsche landen kinde ren verminken om ze te exploiteeren. Een gedenkteeken voor Pius X. Aan den Parijschen Eclair wordt uit Rome gemeld dat binnenkort in de ge boorteplaats van Z. H. den Paus, Riese, voor Pius X een monument zal worden opgericht. Bij de inschrijving, geopend voor de oprichting van dit monumer.t heeft ook de hertog van Genua, de oom des konings en de hoofdcommandant der vloot, voor een bedrag ingeteekend en daarbij een merkwaardig schrijven gevoegd, dat meê- gedeeld wordt door de Difesa van Venetië. In dien brief verklaart de hertog zich gelukkig te achten wijl hij kan deel nemen aan het blijk van vereering, het welk Venetië hoopt te geven jegens haar veelgeliefden herder, verheven tot het hoogste apostolische ambt... te meer wijl hij (de hertog) het geluk heeft gehad ge durende zijn langdurig verblijf in deze stad te behooren onder de geestelijke jurisdictie van den eerbied waard igen pa triarch dien de Kerk thans vereert als haar Hoofd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 11 Huwelijken. C. De Wolf, koopman in hop met M. Eeman, bez. O. Uyttendaele, onderw. met C. De Prez, zb. A. Byl, handelaar met J. DePaepe, zb. C.Troch, werkm. aan spoorw. met M. Van den Bergh, tw. O. Eemans, bed. met C. De Graeve, herberg. - E. Cooreman, onderw. met D. Michiels. zb. S. Iemants, dienstkn. met M. Kiekens, br. P. Tas werkm. met A Boeykens, br. OVERLIJDEN}. A. Ketels, m. Cardon, 40 j. Statie Overste te lïrpe-Meire. p. Verbraeken wr Maro, wever, 62 j. Hooge Vesten. F. Van der Stocken, w* Buekens, zb. 84 j. Gheeraerdtstr. J. Haeck, w'Van den Steen, hovenier 74 j. Ledebaan. M. Boel, w' Vinck, zb. 77 j. Verkensmarkt. jVlassenbroek, m. Van den Poel, kou- serifabrikuut, 58 j. Molenstr. P. Ver hoeven, wr Phlips, landb. 70 j. Koolstr. E. Van der Veken, vr. Bomont, zb 41 j. Brabantstr. D. DeSwaef, fabriek werk' 17 j. Ledebaan. 6 kinderen oqder de 7 jaren. Zaterdag 2 Septem. 1905. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge qo.oq a 00,po Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 16,00 a 17,00 Aardappelen de 100 kil. 9,00 a 10,00 Boter per 3 kil. 6,y5 a 8,91 Eiers de 25 2,34 a 2,43 Viggenen,per koppel 55,00 a 60,00 Vlas. de 3 kil, 0,00 a o,oo Ajuin de 100 kil.volgk.w, 00,00 a 00,00 Hopmerkt van 2 Septem. 1905. Gewas 1904, beschikbaar, fr. 70,00 a fr. 00,00 d? 5o kil.. Gewas 1906, ter merkt gebracht. 41 balen primé, fr. 60 a 75. 29 balen ordinaire, fr. 55 a 65. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 55,oo a fr. 60,00 de 5o kil. Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 43. Markt kalm. GENT X Septem, Tarwe, per 100 kilos, fr. 17,00 a 00,00 Rogge i5,oo a 00,00 Haver 17,00 a 17,50 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,70 a 2,79 Eiers per 26, 2,25 a 0,00 ANTWERPEN, 1 Sepst Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 18,5o a 00,00 Rogge i3,5o a 14,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst i5,a5. a i$,5o Haver a 9.0,00 Roönep 00,po a 00,00 Bitterpeën ig.aS a qo,qq De kuipboter werd heden morgend ter njarkt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr, befssluê men volgens kwaliteit fr. i,5o~a 0,00. De aardappels per zak 6,50 a ra,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, fr. 2.5o a 2,60. VEEMARKTEN, GENT, 1 Septem. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 576 Melkkoeien 41 I Vette koeien 79 Groote ossen o Stieren 37 Jonge ossen 70 Magere beesten 220 Vaarzen 77 Schapen 9 I Varkens 225 Lammeren o Loopers 4 Kalveren 102 j Viggens 5o8 Stieren i* kw. 0,85 a*kw. 0,80 3*kw. o,y5 Koeien 0,84 0,76 0,66 Vaarzen 0,92 o,85 0,73 Ossen 0,90 0,80 0,70 Varkens i,o5 0,95 0,00 Kalveren i,25 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 3i Oogst Vremarkt. Te koop gesteld 599 ossen, 2o5 ttieren, io5o koeien, totaal 1854 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,90, Stieren 0,64 a o,83, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,81. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 908. Prijs per kilogr. fr. 0,75 0,92 a 1,10. BRUSSEL 1 Sept. Kalverenm. Getal te koop gesteld 270, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen 0,95 a 1,15 stieren 0,82 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,98 a 1,02, Kalveren i,5o a 1,55. OPENBARE VERKOOPING te AALST, Lange Zoutstraat, 34. Deurwaarder Willem Van Muvlem, te Aalst, zal overgaan tot eene openbare verkooping van schoone en prachtige Huismeubelen, ten verzoeke en ten huize van M. Frans Collin, te Aalst, Lange Zoutstraat, 34. op Maandag 11 Septem ber 1905, om 2 uren stipt namiddag. Al de meubels zijn maar onlangs nieuw en zijn zichtbaar den dag der verkooping van 7 uren 's morgens. Met gereed geld en 10 p. voor on kosten. OPENBARE VERKOOPING van te Nieu werkerken en Erpe. De Notaris KEMAN te Erpe zal, op Vrijdag 8 September 1905, op de uagemelde uren en plaatsen in het openbaar verkoopen 1° Om 2 uren stipt nanoen. Namens Dame Weduwe Moens-De Coen, te Aalst 6 koopen Toemaat te Nieuwer kerken, Crieck, nabij de Straat naar Maal. 2° Om 3 uren stipt v in den avond. Namens M.M. D'hondt te Aalst en Schockaert te Erpe. 15 koopen Toemaat, te Erpe, in de Molen- meerscnen. N. B. De verVooping zal geschieden op gewone voorwaarden en met tyd van beta ling- VEND1TIE VAN TE AALST, Sint-Jobstraat. De Notaris DE GIIEEST, te Aalst en den Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zullen op Woensdag 6 September 1905, te beginnen om 8 uren 's morgens, ten sterfhnize van den heer Leonard Van Mol~B%ekens, te Aalst, hoek der Sint Jobstraat en der Diepestraat, in het openbaar verkoopen, alle de Hnismen- bels en andere roerende voorwerpen aldaar te bevinden, bestaande voornamelijk in houten, tinnen, koperen, ijzeren, blekken, gleisen, steenen en aarden keukengericf, keu- kenjaebt, kaohels en stoven, stoelen, tafels, kassen, printen, spiegels, pendnlen, vasen en posturen, porseleinen tafelservies, coulisse- tafel, andere ronde tafel, commode met mar- meen blad, gebourreerdi Bloeien en canapé, bedstoel en lavabo in accajon, andere bed- stoelen, kleerkassen, zilveren lepels, vorket- ten en kofiijlepeltjes, wyn-en bierglazen. Gewone conditiën en tyd van betaling, mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING TT H De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gswin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, gelegen te Erpe Eerste koop. Een blok Land en Meerscb, groot volgens meting 2 hectaren, 7 aren 30 centiaren, gelegen op den Nerenbroek, nabij den Gentscben Steenweg, gekadastreerd wijk D, nummer 72a, 72b, met eene grootte van 2 hectaren, 3 aren 10 centiaren, palende ten ooste aau den heer Charles De la Haye, ten zuide aan het Weldadigheidsbureel van Erpe, Carolus Verhoeven, Jacobus Van Impe en de weduwe van Victor De Brueker, ten weate over de losbaan aan jufvrouw de weduwe Mabilde, jufvrouw de weduwe Van Tichelen, jufvrouw de weduwe De Swaef en andereu, ten uoorde aan jufvrouw de weduwe De Swaef en de heeren Charles De Vis, Jesn Van de Velde en Emile De Wint. Gebrnikers de wednwe van Vigto- De Brue ker en Benedict Vyverman, zonder termijn. Verdeeld in 8 loten, volgens hot op den Slakbrief staande grondplan, opgemaakt door en heer Bernard Goethals,gebouw- en grond meter, te Aalst. 1° Lot, Meersch, groot 13 aren 60 cent. 2° Lot, Meerscb, groot 24 aren 92 cent. 3° Lot, Meerscb, groot 32 aren 95 éeDt. 4° Lot, Laod, groot 23 aren 00 cent. 5° Lot, Land, groot 23 aren 82 cent. 6° Lot, Land, groot 30 aren 00 cent. 7° Lot, Land, groot 20 aren 67 cent, Lot, Land, groot 29 aren 33 cent. Tweede koop. $en perceel Land, groot volgens n\eting 58 aren 40 oentiaren, gelegen op den Navaal, ook naby den Gentschen Steenweg, gekadastreerd wijk A, nummers 308, 309, 310, 311a en 311b, met eene gro^('l0 van 57 aren 20 centiaren, palen/jj jen uste aan jufvrouw de weiawePeeters-Danneb-iom, tw" zmae over de Losbaan san Joannes Van de Velde, Caainiir Van Impe en Joannes NoSl, ten weste aan jufvrouw Josephine Mat- thys en ten noorde aan de wednwe van Bene dict Van Impe. Gebrniker Frans N08I, zonder termyu. Verdeeld in 4 loten volgens het op plakbrief Btaande grondplan, ook opgemaakt aoor voornoemden heer Bernard Goethals. 1° lot, groot 15 aren 33 centiaren ten ooste. 2° lot, groot 13 aren 00 centiaren daar neven. 3° lot, groot 16 aren 11 ceutiaren daar neven. 4° lot, groot 13 aren 96 centiaren ten weste. ZITDAGEN ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd u De Hert, n by den lieer Guillaume De Clercq, te Erpe, aun den Gentscben Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van goede XE Elk PE. De NotariB DE GHEEST, to Anlst, zal met gewin van palmslagen en gelagen in bet open baar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel land gelegen op den Hersinckanter, gekadastreerd wijk B. nummer 44 met eene grootte van 39 aren 20 centiaren, palende ten ooste nan den heer tiustaaf De Boeck, ten zuide a in de kinderen van Ridder Schellekens-De Clercq. ten weete aan den beur Louis De Couinck en ten noorde aan den beer Donatus Roelandt en d'erven van don heer Frans Van Droogenbroeck. Gebruiker Carolus-Ludovicns Schollaert. Tweede koop. Een perceel land, gelegen op den Moerboom, gekadastreerd wijk B, nummer 140a met eene grootte van 15 aren 40eentiaren, palmde ten ooste aan het wel dadigheidsbureel van Erpe, ten zuide, over den weg aan den heer David Parewyck, ten weate aan d'orven Do Decker en ten noorde aan de heeren Van der Eist en De Boeck en jufvrouw Maria Van der Schnereu. Gebruiker Franciscus De Decker. Derde koop. Een perceel land gelegen ter plaats gezegd Twintig jaren gekada streerd wijle B, nummer 576 met eene grootte van 33 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de hoeren D7 De Boeck en Van de Sjjpe, ten zuide en ten weste aan den heer Evariste De Boeck en ten noorde aan den heer Joseph De Coninck. Boomprijs fr. 425. Gebrniker Camillua Duquet. ZITDAGEN Instel Vrijdag 8 September 1Qn- Verblijf Vrfjdag 22 1W0 Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd u In Wanzele n bij d'heer Joseph Van der Biest, te Aalst, Schaarbeek, Geutschesteen- weg. OPENBARE VERKOOPING van een gelegen te Mausemea, VoerliBiiter. De Notaris SCHELFHOUT, ta Oordegem, zal namens wien het behoort in hot openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Zaailand gelegen te Massemen op den Voerkauter, bekend bij kadaster,sectie B, nummer 293b groot volgens meting een hectaar 16 aren 66 centiaren, palende ten ooste de Vaerkanterrede en daarover de kin deren van den heer Jan-Bu De Moor en den heerKarel-Lodewijk Broeckaert.ten zuide den heer Edmond De Corte en de kinderen De Schaepraeester, ten weet-' de Vaerkanterrede en daarover Dame W* Alfred De la Villö-Le Roulx-llerelle en ten noorde den heer Ceo. Matthys te Wetteren. Verdeeld in vierdeelen. Eerste deel, groot 29 aren 28 centiaren. Tweede deel, groot 29 aren 28 centiaren. Derde deel, groot 28 aren 85 ceutiaren. Vierde deel, groot 29 aren 25 centiaren. ENKELE ZITDAG Donderdag 7 September igo5. Om 3 ure namiddag ter herberg gehouden door den beer Jacobus Roelandt to Oordegem wfjk Schoot. Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aalst. De Notaris DE PAUW te Aalst zal openbaarlij k verkoopen 1 koop. Een sciioon Woonhuis met tuin te Wichelen in den paddenboek be kend bij kadaster sectie A, nummers 363, 364, en 366 groot z5 aren 58 cent. be woond dooi de veikoopers Frans Eeman- Van Overstraeten. a koop. Een perceelken Zaailand te Schellebelle op Oostakker met het hoeks- ken over de straat als bouwgrond, groot 8 aren bij kadaster gekend sectie A, n. io32a ïbis en io32a 3bis. 3 koop. Eene partij Meersch te Schellebelle, Oever, genaamd de Sompels sectie A, n. >254bis groot *5 aren 40 cent. Instel Vrij'dag 8 September igo5. Verblijf Vrijdag 22 September 1905. Qra 3 uren namiddag telkens ter herberg In het Veir bij de kinderen Van Lip- pevelde tc Wichelen aan het Veir. En op 22 September 1905, om 8 uren voormiddag zal de Notaris DE PAUW ten huize van Mr Frans Eeman-Van Overstraeten, te Wichelen in den Pad- denhoek overgaan tot de verkooping van roerende voorwerpen zooals stoelen, ta fels, beddens, slaapgerief, stoven, kool bak, tingerief, tellooren, tassen, glazen, kommen, enz. Boerenalam zooals spaden, rieken, beirkuip, beirpomp, enz. Eene geit en konijnen. Zeg voorts. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i* koop. Eene behuisde Hofstede met boomgaard, hoppenast en bouwland te Moorsel, Groenstraat, Si# C, n* 168, 169, 170 en 171 groot bij meting 3ga. 47c. en gebruikt bij Louis tn Alfons De Wolf tot 1 Februari 1906, verdeeld in vfjf dee- len. 20 koop. 41 aren 35 cent. Zaailand te Moorsel. Perrekauter, Sie B, n» 702 en 704 in gebruik bij Petrus Vermeiren en Camille Aelbrecht, verdeeld in twee dee- len. 3° koop. 48 aren 54 cent. Meersch tc Hekegem S1* A, n. 354 gebruikt door den verkooper Heer Louis Permentier te Mei- dert, verdeeld in 2 deelen. 4* koop. 9 aren i3 cent. Bosch te Baerdegcm, Poel. S'° A. n. 3g6. Boomprijs fr. 3go. 5° koop. 3i aren 96 cent. Zaailand te Baerdegem, Poel, Sl* A, n. 397, ver deeld in 2 deelen. In gebruik bij Petrus Gyssens. 6° koop. 64 aren 83 cent. Land te Baerdegem, Broekveld: A, n. 38g ge bruikt door verschillige, verdeeld in 4 deelen. 7° koop. Een perceel Bouwgrond en Bosch te Meldert, Klaarbaag, S'* A, deel van 256 groot 11 aren 42 cent. 8° koop. Eenen Meersch te Moorsel, Faluintjes, S'^C, n. 434. Boomprijs fr. a5. Instel Dijnsdag 5 September 1905, Verblijf *19 Om 1 uur namiddag ter herberg In de wachtzaal bij d'heer Gustave Van Nuf fel, te Moorsel aan de statie. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris DE SADELEER, te Erem- bodegem, zal op Dijnsdag 5 September igo5, om 1 ure namiddag, openbaar ver koopen Namens Mijnheer August Van den Brempt te Aelst, 5 koopen toemaat in den Avaan aan de Burghtstraat. Namens de heer Hilloné De Cock, Bur gemeester, 10 koopen nagras in de Gest- jens. Op aanzoek der heeren Ridders Schel- lekens, 11 koopen in de Gestjens. Namens d'heer Petrus Van den Steene 2 koopen beneden den houten molen. Namens mijnheer Charles Van den Bossche, 3 koopen beneden den houten molen, en 1 koop in de Kapellemeerschen. Namens dame weduwe A. Jacob, 3 koopen in de Kapellemeerschen. Op aanzoek van dame weduwe L. Ja cob, 3 koopen in de Kapellemeerschen. Namens d'heer Joseph Boter bergh, 1 koop alsvoren. Namens de kinderen Van De Maele, 3 koopen alsvoren. Namens dame weduwe Andreas Van Vaerenbergh, 2 koopen alsvoren. Te vergaderen om 1 ure namiddag aan de meerschen van Mijnheer August Van Den Brempt in den Avaan aan de Burght straat. Gewone voorwaarden. Tnpmaüf Vier dag wanden toe- l ueiuddi, inaat le koop om afte maaien of te laten weiden, ter oude Blee- kerij Schuermans. Zich te bevragen bij Modest Coppens, landbouwer, te Aalst- Mijlbeek, Binnenstraat. Wiinen Vertegenwoordigers J gevraagd door eerste huis. Lorendeau, 242, Cours d'Espagne, Bordeaux. Ifpn VPQQO-I bekwamen meester- Adres te vragen ten Bureele van Den Denderbode. 112. Men vaaagt kleermakers om t' huis te werken. Zich te bevragen bij Prosper Van de Velde, Koophandel straat, Nr 1,- te Aalst, alle woensdagen van 6 uren 's voormiddags. Stand vastig werk. i° Een Velo voor stu dent, zoo goed als 20 Drij groote palmiers. Zich te be vragen ten bureele van Den Deuderbo- de.hi. Xe li uren een nieuw opgebouwd Burgershuis, aan den Dendermondschen Steenweg, alsook een Huis gelegen in de Dirk Martsnsstraat. Zich te wenden tot den heer Julius Goethals, Dirk-Martensstraat, Nr 14, ta Aalst. s'adresser rue de l'aglise, n* 8, Alost. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen, bedienden van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goede bijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres tc zenden aan de init. A. W. ter Office de publicitê, Madeleine- straat, Brussel. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks tc bekomen draailingen en brand hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. V ragen stu renM ercelisstraatt3, Brussel

De Denderbode | 1905 | | pagina 3