Allerhande nieuws. dan volgt een bazuinblazer, die achter eenen ruiter stapt, wiens peerd door eenen stalknecht wordt geleid. In eene nis onder het voornaamste tooneel heeft de kunstenaar Sint-Jan-Baptist, den patroon van Gent afgebeeld en onder die nis zijn twee schilden aangebracht, waarop me» de woorden Gendt en Borluut leest. Verder leest men in groote letters Groeninghb Vb Het alles schijnt de zegetocht te zijn der Gentenaars na den Gulden-sporen slag. Eri op het kostbare stuk nog een tekst, die niet ontcijferd werd doch zoo dra het blad gekuischt is, hoopt men alles te kunnen lezen. Het document is als teekening zeer merkweerdig, en schijnt te dagteekenen van het tijdstip, waarop de slag van Groe- ninge plaats had. Eene verdwenen stad in West-Vlaan deren. De huidige vaart van Brugge naar Sluis was in i8i3 voltooid. Wij volgen dezelve tot aan de brug van Oostkerke, en staan dan tegen een veld, dat de landzaten de Meunikenree noemen. Meuninckenreede, Moninckenrede of Monnikenreede was weleer een steedje, met een wethuis, een vleeschhuis, eene vischmarkt, een gasthuis en vier, vijf straten. De E. H. Aug. van Speybrouck heeft dit alles bewezen in Biekorf (1896). De plaats dankte haren naam aan de monniken van TerDoest. In i3o2 konden de wethouder reeds geld leenen aan Brugge, om de kosten van den krijg te dekken. De stadsrekening over 1394-95 noemt den stegher an 't stedenhuus die over 1407-1408 spreekt van stallen in vleeschhuus n. In 1431-32 had Jan Broghe de vischmaert a in pachthet gasthuis stondtusschen den Meulenwegh ende den dyck Andere rekeningen noemen de open bare wegen de Kercstrate, de Hoog- strate,de Roostrate ende Visschersstrate.» In den winter van 1423-24 moest Willekin Stap den kerekwegh scone houden Nochtans had Monnikenreede geene kerk, weshalve de ingezetenen gedwongen waren de goddelijke diensten te Oostkerke bij te wonen. Die toestand duurde tot in 1466, wan neer men hout kocht, daer de capelle van der stede mede gemaect werd. Die kapel werd ghewiet op Sinte Catheline dach 1471 met een zinghende messe Monnikenreede moest een voornaam steedje zijn. In 1448, up den 1 id,n dach van Wedemaent bezocht Philip-de- Goede met de koningin van Schotland de stad. De wethouders schonken huune u sesse kannen wins Twee jaren nadien (16 September 1450) kwam de dochter van den hertog. En den 25 April 1457 waren de heere ende wet vergaderd metten notabelen van der stede omme den Dolfin ende onsen geduchten heere ende prinche te verwelcomme. Met het begin der XVI eeuw verviel Monnikenreede. In 1557 moest Philip van Belle de groote armoede en de scamel- heyt van der stede aan de earner van Brugge vertoghene Philip de Goede vereenigde de plaats met Hoeke en Damme (1594). Ten jare 1819 werden de laatste huizen afgebroken. De grond verdween... in de vaart. DE GROOTE BETOOGING voor gelijke inkomrechten op de hop te Ternath en Assche, door de groene volks- foppers ingericht, is niet heel rustig afge- loopen. Men schat dat er 2500 betoogers waren. Te Assche wilde baas Fonteyne in de opene lucht meeting houden 't gene hem door den Commissaris van policie werd verboden. Fonteyne weigerde zich ts onderwerpen en proces-verbaal werd tegen hem opgesteld. Dit verwekte eenen oploop waaruit gevechten voortsproten: slagen werden gegeven, vaandels ver scheurd. Baas Fonteyne werd door een gekend liberaal heerschap bij den keel gegtepen en ondervond meer dan eene onaangename aanraking. Eindelijk moesten Pilatus Daens, Groe ne Pie en familie, baas Fonteyne op den loop gaan gevolgd door eene menigte die hen nariep Bedriegers Logenaars I... Durft ge nog te Assche komen wij zullen u arrangeeren I... De groene volksfoppers vlogen als door den duivel gejaagd in een rijtuig van den tram en zaten zoodanig met de poepers dat ze vroegen om dade lijk te vertrekken, maar daar 't uur van vertrek niet was geslagen, moesten ze de verwenschingen der menigte blijven hoo- ren. Wij zullen ons informeerkazak eens aantrekken. Komt te ver- schijnen en te ver krijgen ten Bureele van Den Denderbo- de. Benedictus' Kalender en Almanak van O.L.V. van Affligem voor 't jaar 1906. Prijs 3o centiemen. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een bakkersgast, leerjongen. Een Haarkapper. Een kleermaker. Een meestergast voor fabriek, breiwerk. Twee schrijnwerkers. Vragen werk Een magazijnier. Daglooners en fabriekwerkers. Belangrijk Bericht. De nieuwe jaargang van de Nieuwe Vlaimsclie illustratie zal op Zondag 17 September aanvangen. Wie dus verlangt in te schrijven op die schoone uitgaaf, wordt verzoent ons dit zoo spoedig mogelijk te laten weten. De Hieuwe V 1 na inne he Illustratie verschijnt alle weken in ÏO bladzijden, met menigvuldige platen en aangename lectuur. Het is de goedkoopste Illustratie die er bestaat, en kost slechts per jaar Voor Aalst Fr. 3.60 België 4.20 't Buitenland 6.30 JAARLIJKSCHE BEDEVAART naar het Heiligdom van den H.Jozef te Leuven, den 11 September igo5. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten bureele van het blad of tot Madame Teurrekens, Vrijheidstraat, Aalst. TSSe Jaar van Belgie's Onafhankelijkheid. Te verkrijgen ten bureele van dit blad al degeillustreerd briefkaarten van 's lands onafhankelijkheid. Te Deum 10 kaarten. Historische stoet 3o id. Vaderland, feesten te Laeken 20 id. Vlaggenstoet 20 id. Steekspel (Toumoi) 40 id. Luchtballenfeest 10 id. Feestelijkheden Poelaertplaats 20 id. De Koning de eerste steen leg gende van 't Coloniaal In stituut te Tervuren 4 id. Défilé der Scholen. 12 id. Te samen 166 id. die voor onze Lezers franco tegen postbon van fr. 8.3o zullen geleverd worden. De prijs is anders 16.60 zijnde 10 centiemen 't stuk. Congregatie van O. L. Vr. Hemelvaart. Te beginnen van 4 October aanstaande, eiken Woensdag van 8 tot gu. 's avonds SOCIOLOGISCHE STUDIÈN onder de leiding van Pater J. Van de Ven, S. J. Personen die geen deel maken van de Congregatie kunnen ook deze lessen volgen mits voorafgaand exaam. Inschrijving voor het jaar, 10 frank, op voorhand tebetalen. AELST. Creemboter. Markt van Woensdag 6 Soptem. igo5. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender- bode 1. Aangiften van arbeidsongeval, Model Aen Geneeskundig getuigschrift, Model B. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag 7 September 1905,0m 8 ure 's avonds, door de Koninklijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. i° Drei Kaiser marsch E. Weissenhorn. 20 Ouverture de l'Op. La Bohémienne M. W. Balfe. 3° Aubade printanière Arr. par M. Krein, P. Lacombe. 40 Mosalque sur Rigoletto Verdi. solistes M.M. D'hoir, De Nul.D'hondt, Heiremans De Wolf. 5° Les Amours d'un Rossignol Solo pour p1* flüte. Soliste Mr Breynaert. A. Moussard. Zondag avond 3 Sept. is er te Burst brand ontstaan ter woning van M. De Brouwer. Weldra viel het dak in, de meubels en al wat zich in huis bevond met brandende puinen bedekkende. De stal werd ook door 't vuur verslonden doch het vee kon gered worden. Het vuur deelde zich mee aan de huizen van M.M. Van der Eecken en F. Van de Sype, die insgelijks ten gronde vernield werden. Ook geraakte de hofstede der erven De Vuyst in brand doch de geburen kon den het vuur blusschen. De schade is zeer aanzienlijk. Oorzaak onbekend. Te Wanzele (wijk Uilenhoek) is zondag de woning van Pieter Vyverman de prooi der vlammen geworden. Het vee kon gered worden maar de veldvruchten in schuur en de gansche inboedel is in den brand gebleven. Zekere Oscar De Wilde heeft op gevaar van zijn eigen le ven het jongste der kinderen gered. Dit verdient eene belooning. In den nacht van Donderdag op Vrijdag kwamen de zoon en de dochter van den landbouwer Timmermans te Lombeek van eene naburige kermis, die zij bij bloedverwanten hadden gevierd. In de keuken hunner woning gekomen, ging de zoon buiten, om een glas water te drinken, en gedurende dien tijd sloop een onbekende het vertrek binnen, waar het meisje zich bevond. Haar hulpgeroep joeg den indringer op de vlucht, doch hij verschool zich achter eene graanmijt. De broeder en ook de dienstboden, die door het gerucht gewekt waren, vervolgden hem, terwijl het meis je op den deurdorpel stond. Eei isklaps klonk een schot, het meisj e kreeg de lading in de borst, en stortte doodelijk gewond neer. De plichtige is ondanks alle opzoekin gen, onvindbaar gebleven. Aan de Hopplanters. Gebruikt alleen Geraffineerde solfer Canons, merk K. R. gewaarborgd zuiver, zonder mengeling, zonder reük, zonder arse- NIK. Speciale kwaliteit voor de Hop. Elk canon draagt het merk K. R. Weigert de namaaksels. Zakken van 50 kilos, met fabriek merk en loodjes voorzien. Gewicht gewaarborgd. P. S. De Beiersclie, Engelsche en Franscke Hopplanters weigeren solfer te gebruiken, waaraan de minste reuk is. Een iuwoner der d'Oultremont straat, te Brussel, M. G., die, zegt de Patriote, tot hiertoe maar bekend was door zijne behendigheid op den biljard, heeft 6 millloen geërfd van een suikeren tantje, le Gent overleden. Over een paar weken werd te Wam- beek in de beek het lijkje van een kind gevonden dat, volgens de lijkschouwing, onder water gehouden was tot het ver smachtte. De vermoedens vielen op een meisje van het dorp, de 23 jarige Serafiene S. die met eenen steenbakkersgast samenwoon de. Het meisje was rond half Augusti met haar kind van 3 maanden uitgegaan, den oever der beek volgende cn toen zij te Bodeghem aankwam, had zij haar kind niet meer. Aan degenen, die dit opmerkten, zi w zij dat zij het bij eene voedster had ge plaatst. Dit antwoord verwonderde ieder een, daar men wist dat zij en haar gezel het niet te breed hadden. Hare huisbazin, hier meer van willende weten, deed iii hare afwezigheid ccn on derzoek in de kamer die zij bewoonde, en zij vond er het kleedje, dat het kind droeg den dag, op welken Serafiene beweerde, het uitbesteed te hebben. De policie werd nu verwittigd en 't meisje hield vol dat het kind uitbesteed was. Daags nadien vond men het lijkje. En sinds dien heeft men Serafien niet meer gezien. Ook de kinderkleerkens zijn verdwenen. Een aanhoudingsmandaat is ten haren laste uitgeveerdigd. In de Claessens straat, te Laeken heeft in den nacht van Zondag tot Maan dag eene geheimzinnige moordpoging plaats gehad. Een werkman, Jozef La- housse, werkende aan het paleis te Laeken, had eenige dagen geleden kennis gemaakt met een jong meisje, met hetwelk hij Zondag voor de eerste maal ging wan delen. Rond half twaalf 's avonds, op 't oogen- blik dat Lahouse, nog altijd vergezeld van het meisje, eene herberg nabij zijne woning verliet, werd hij eensklaps verra derlijk aangevallen door eenen onbe kende, die hem drie messteken in den rug toebracht en dan de vlucht nam. Noch de gekwetste, noch de jonge vrouw, konden den kerel zien, zoo snel was alles in zijn werk gegaan. Gesteund door zijne vriendin, sleepte Lahouse, die erg bloedde, zich naar de woning van Dr Van der Aa, Koninginnelaan. Deze ver bond de wonden. Zij zijn diep, maar schijnen geen noodlottige gevolgen te zullen hebben, daar geen enkel edel orgaan gekwetst is. Er wordt een ieverig onderzoek gedaan. Men denkt dat de pleger van dien laffen aanslag een vroe gere vriend van het meisje moet zijn. Zaterdag avondwaren de jachtwach ters Buysse, Keirsbilck en Petrus Lam mens op ronde op het Schildeken, te Kluizen, toen er op het onverwachts een geweerschot knalde. De lading vloog zoo dicht het hoofd van Petrus Lammens dat hij er duizelig van was. Buysse en Keirsbilck schoten alsdan twee maal hun geweer af in de richting van waar het schot gekomen was. Daarna was alles stil. De jachtwachters onder zochten den omtrek en vonden een geweer en eenen hoed. Na verder zoeken vonden zij in eene gracht eenen persoon, die zich tot aan het hoofd onder water verdoken hield. Het was zekeren René Van Herzele uit de Kasteelstraat. Deze verklaarde dat zij met drie geweest waren. Zijne gezellen waren Verspillen en Wulvaert, ook uit de Kasteelstraat. Toen het dag werd heeft men nog eenen lichtbak, twee paar kloefen en een velolantaam gevonden. Al het materieel behoort aan Wulvaert. Van Herzele en Verspillen verklaren dat het ook Wulvaert is die op de jachtwach ters geschoten heeft. De gendarmen van Selzate zijn Zondag een onderzoek komen doen. Wulvaert en Van Herzele lagen door verscheidene zaadkorrels getroffen te bed. Verspillen heeft ook zaadkorrels in arm en been doch is niet bedlegerig. Wulvaert was vroeger de schrik der gemeente. Hij had talrijke straffen uit te doen doch de policie of de gendarmen konden hem niet vastkrijgen. Hij heeft hier wel 6 maanden rondgezwerfd, altijd achtervolgd, intusschen nieuwe misdrij ven uitrichtende. Alsdan is hij naar Amerika vertrokken waar hij zes jaren verbleven. Daardoor zijn zijne straffen allen verjaard. Zijn vader heeft hem onlangs geld op gestuurd om naar België terug te keeren denkende dat hij zich nu beter zou ge dragen. Het is echter niet zoo. Drie weken ge leden werd hij te Ertvelde in den bak gesteken en nu is hij den held van dit drama. Het parket wordt verwacht. Een heer, X., van Metz, was in het Zeemanshuis te Antwerpen gelogeerd en geraakte in kennis met twee landgenoo- ten, en gedurende het gesprek gaf hij hen zijn adres op. De twee rekels hebben daar gebruik van gemaakt om aan geld te geraken. Zij zonden een telegram op naar den vader van X.,hem 100 mark vragende daar hij in nood was. Ten 10 ure 's mor- gends werd het telegram verzonden en 's middag ten 3 ure hadden ze reeds ant woord. De vader had slechts 80 fr. afgezonden, die de twee op de post gingen ontvangen. Maandag ontving de hier verblijvende M. X. eenen brief van zijnen vader, hem vragende of hij het geld reeds op de post was gaan halen. X. van niets wetende, ging naar de post en vernam toen dat voor hem 80 fr. ontvangeu waren. De bureeloverste, ver gezeld van eenen klerk, ging op zoek naar den aftruggelaar en vond hem in een hotel aan de statie smakelijk aan 't eten. Men pakte hem bij den kraag, maar hij loochende natuurlijk alles doch toen men hem het handteeken liet maken, ging hij tot bekentenissen over. Zijn kameraad wordt ook nog opgezocht. Hij zal nu vervolgd worden voor af- truggelarij en schriftvervalsching. Eene talrijke familie. Bij M. Waterschoot, oud-onderwijzer te Oud- Turnhout, is deze week het a8c kind geboren. Dat kan tellen. Vóór twee jaar trouwde zekere R. met eene jufvrouw van Ouffet, in 't Luik- sche, doch de eensgezindheid heerschte niet lang in 't huishouden, en de vrouw kei-rde naar de ouderlijke woning terug. Eenige dagen later heeft de man zich verhangen. De bevolking van Ouffet en Tinlot schoof al het ongelijk op de vrouw, en allerlei vertelsels werden uitgevonden. Vandaar vier of vijf dagen lang ketelmu ziek, zonder dat de policie dit deed op houden. Een der volgende dagen werden de weduwe en haar vader naar Tinlot ge roepen voor familiezaken. Het volk kwam zulks te weten en nauwelijks waren de rouw en haren vader in hare vroegere woning binnen, of eene opgewonde me nigte stampte de deuren in vader en dochter werden naar buiten gesleurd men sleepte de vrouw op straat met de haren, om ze daar tot op het hemd te ont- kleeden, te slaan, te beleedigen en met allerlei vuilnis te besmeuren. In dien toestand vluchtten ze naar het huis des burgemeesters, die weigerde ze te ontvangen en die het volk liet begaan totdat zij elders eene schuilplaats gevon den hadden vanwaar de gendarmen, ge volgd van eene huilende menigte, ze naar Ouffet terug geleid hebben. Eene klacht is ingediend. Zondag heeft in eene werkmanswijk van La Louvière eene moordpoging plaats gehad. Een tienjarige knaap liep over de trap van de woning van zekeren Oscar Derval. Dit was voldoende om een twist te doen ontstaan tusschen Derval en demoeder van den knaap, vrouw Jules Moii.il. Derval werd bij den twist zoo woe dend, dat hij eenen steen greep en dien naar vrouw Moinil wierp. Aan 't hoofd getroffen zakte de vrouw in haar bloed badend ineen. Haar schedel was geber- sten en de geneesheeren aanzien haren toestand als hopeloos. De moordenaar is aangehouden en naar de gevangenis van Bergen gebracht, 't Is een oud-soldaat, die reeds verschei dene veroordeelingen heeft ondergaan wegens diefstal en slagen. Hij is getrouwd maar leeft gsscheiden van zijne vrouw. 't Parket van Bergen is ter plaats ge- eest. Sedert eenige maanden had zekere G. van Frameries, een appartement ge huurd op de Henegouwlaan te Brussel en er de Soc. Coopérative des assu rances générales gesticht. Door annon- cen in de bladen bood hij prachtige plaatsen aan, voor jonge lieden welke konden beschikken over een waarborg kapitaal van 1000 of i5oo fr. Deze aan kondigingen, die regelmatig verschenen deden er veel lichtgeloovige menschen inloopen, maar eens de waarborgsom jestort, hoorden zij niets meer van de )eloofde plaats en G. verdween met al het gestorte geld. Er werden klachten neergelegd, een onderzoek werd ingesteld en men ontdekte dat hij 5o tot 60,000 fr. had afgetruggeld. Er is een mandaat van aanhouding afgeleverd. De groepen stellen voor de geeaeling, de kruisdraging, de afneming van het kruis en de verrijzenis. De Calvarieberggroep werd door de roovers gespaard. Er moeten meerdere dieven hiermede bezig geweest zijn, naar men uit de ge weldige zwaarte der gestolen voorwerpen kan opmaken. (L. K.) Engeland. De zonsverduistering. Indien de duistere wolken ons verleden Woensdag in Engeland belet hebben de zonsverduiste ring te volgen, hetzelfde lot is niet beval len aan de twee kloeke Engelsche lucht- vaarders welke op eene hoogte van 6000 voet een helder zicht hebben gehad van het belangwekkend luchtschouwspel. De heeren Spencer en Butler stegen Woens dag middag, ten half een, te Londen op, in de ballon Vera Ziehier hoe zij hunne merkwaardige reis beschrijven Ten 12 ure 45 toen wij op eene hoogte van 4500 voet waren, kregen wy een klaar zicht van de zonsverduistering, en wij gelukten er in onze fotografie te nemen. Van 1 uur tot 1 uur 20 hadden wij een bestendig en onafgebroken uit zicht, en vele fotografiën werden geno men. Ten half 2 hadden wij eene hoogte van 6000 voet bereikt, en toen waren de zonnestralen zoo sterk, dat wij ze zelfs niet met onze donkere glazen konden aanschouwen. Wij overkwamen deze moeilijkheid door twee glazen te gebrui ken, en gelukten er in fotografieën te nemen, door onze donkere glazen voor onze cameras te houden. Het was toen zoo warm, dat wij zelfs onze overfrakken niet moesten gebruiken. De zonsverduistering eindigde ten 2 ure 4, en eene minuut later begon de ballon te zakken door de wolken. Wij bevonden ons dan tusschen Brighton en Shoreham en alles deed voorzien dat wij een reisje over het Kanaal zouden onder nemen. Ten 2 ure 10 waren wij boven de zee op eene hoogte van 3ooo voet, en daar het kompas aanwees dat wij zuid waarts dreven, rekenden wij er op binnen 3 1/2 uren de Fransche kust te bereiken. Op dees oogenblik brak er een hevige sneeuwstorm in de wolken los, en onze dikke winterfrakken kwamen goed van pas. Ten 6 ure hadden wij reeds 4 uren boven het Kanaal gedreven, en steeds was er geen land in 't zicht. Eindelijk, ten 7 ure, ontwaarden wij eene zeem.:euw, wij waren toen zeker dat land nabij was, en inderdaad bemerkten wij spoedig eenige visscherssloepen en in de verte eene zwarte streep het land Wij zagen weldra de lichten eener Fransche badplaats (het bleek Langrune- sur-Mer te zijn) alwaar het volk ons dap per toejuichte, en eindelijk gelukten wij er in te landen in een open veld te La Délivrance, een dorp op eenige mijlen van Caen. Wij hadden 60 mijlen afgelegd in 7 1/2 uren, hetgeen onze recordreis uit maakt. M. Spencer zal Zondag aanstaande deelnemen aan de groote ballonkoers te Luik. c. H. Spanje. Holland. In de kerk te Gemmenich, nabij Vaals, hebben onbekend gebleven dieven zich des nachts door braak toegang weten te verschaffen en kans gezien vier antieke beeldgroepen in gebeeldhouwd hout mee te nemen, voorstellend een tafereel uit den kruisweg en vertegenwoordigend eene waarde van 20,000 fr. De beelden waren uit één stuk eiken hout gesneden. De policie heeft een ieverig onderzoek ingesteld, voorloopig echter zonder uit slag. Ontploffing eener bom te Barcelona. 20 slachtoffers. Op de Bloemenpromenade aan de zee te Barcelona, te midden eener groote menigte, is er eene bom ontploft, waar door, zooals licht te begrijpen valt, eene vreeselijke paniek ontstond. Volgens de officieele berichten zijn er 20 slachtoffers. Eene vrouw is dood eene andere ligt op sterven. Tien zijn erg ge- kwest, andere kregen ook ernstige kwet suren. De bom was neergelegd aan den voet van eenen boom en ontplofte zoo snel, dat hij die ze heeft neérgelegd ook gekwetst werd. Volgens andere inlichtingen zou ten 7 uren 's morgens een knaap op den roos ter rond eenen boom, een voorwerp heb ben neérgelegd, onregelmatig van vorm, overdekt met plaatster, zoo dat het er uitzag als een stuk steen. Men zegt dat de knaap, die vergezeld was van een ander persoon, rp het voorwerp ging zitten. Niettemin denken de overheden nog niet op het goede spoor te zijn. De ont ploffing verbrijzelde al de ruiten tot op de derde verdieping De rust is nu her steld. De plaats van de ontploffing was over dekt met hoeden, stokken, zonnescher men enz.,liggende tusschen breede bloed vlekken. De slag was zoo hevig, dat men hem door heel de stad gehoord heeft. In den omtrek Das was de lucht zoo vol gassen, dat het moeilijk viel te ademen. De bom heeft een groot gat in den grond gemaakt. Zij was geladen met nagels en stukken ijzer. Van deze laatste zitten er in de muren der huizen tot op de vierde ver dieping. De luchtverplaatsing was zoo sterk, dat een koetsier van zijnen bok werd geworpen. Een werkman die met bebloed gezicht over de Rambla liep, kort na de ontplof fing, werd voor den dader genomen. De menigte wilde hem lunchen. De policie had de grootste moeite om hem uit de handen te halen en toen zij er in gelukte was de ongelukkige reeds toegetakeld. Deze man ontkent ten krachtigste alle schuld. Er zouden volgens de laatste berichten 35 gekwetsten zijn en volgens sommige blad-jn zelfs 60. BARCELONA, 4 Sept. Volgens de bladen bedraagt hel getal gekwetsten meer dan 60, de meeste zeer erg. Twee vrouwen zijn dood. Volgens de inlich tingen der policie was de bom omringd door eene laag plaaster. Het onderzoels heeft nog niets opgeleverd,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2