Begrafenis van den heer Ivo Vlassenbroek. Herzele. De betooging der Daensisten in Assche. Belangrijk Bericht, Nieuwe Vlaamsche illustratie Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Aan de Hopplanters. f ierklprijzen. EENE KOSTBARE BEKEN TENIS. De Demerbode van Diest, een armtierig orgaan, lijk De Dender- galm, schrijft op 26 Oogst jl. zendt uwe kinderen naar wereld- lijke scholen en gij zult de vreugde smaken mede te werken tot het welzijn a van het liberalismus. Dus, catholieke ouders, wereldlijke scholen zijn kweekscholen voor het libe ralismus en liberale scholen zijn kweek- nestcn voor 't socialismus heeft Anseele gezegd. Men moet schijnheilige kribbelaar zijn om te durven beweren dat de libera len den Godsdienst niet vijandig zijn. DE DAENSEN EN LUTHER. - Is liet dan toch om de menschen te laten weten en opdat zij het toch niet verge ten zouden, dat de helden van Chipka tot tweemaal hunne verheerlijking van 't vuil zwijn Luther aikondigen In de nummers van 't Land van Aelst 27 Oogst en 3 September en in De Werkman van 25 Oogst en 1 September wordt dezelfde lof gezongen. Ja, waarom zir.gen zij twee weken ver volgens Jen lof van Luther, die naar de getuigenis van zijnen knecht, na een dag en nacht in hoererij en dronkenschap doorgebracht te hebben, zich nevens zijn bed met een strop verhingEn volgens de Daensen was Luther etn deftige kloosterling-Augustijner die tegen de mis bruiken optrad... Waar zijt ge gevaren, helden DENDERGALM schrijft dat de catholieken benauwd zijn als ze aan de Kiezing van 1906 denken en roepen St- Antonius en andere Heiligen aan. Maar 't is berniks in 1906 zullen de socialisten en liberalen te samen ten strijde trekken onder den kreet van A bas la culotte 1... In zijn verslag heeft de liberale notaris De Windt den zelfden toon aangeslagen en hij voorzegt ook den val van 't catho- liek ministerie en dan later de verkiezing van twee liberale volksvertegenwoordigers door 't Arrondissement van Aalst Men zou waarlijk zeggen dat de liberale Voor zitter, verslaggever niet vreemd is aan t schrijven OCH ARME I Zoetjesaan liberale profeten... Herin nert u wat Vooruit u de verledene oogst maand zegde Het is gevaarlijk het vel van den beer te verkoopen alvorens hij geschoten is... Begrepen, liberale j profeten 1... Ge moogt zoete droomen hebben en dat kunnen we zeer goed lijden, het hindert ons niet I VLEIEND. In eene studie van M. E. Crépy, ondervoorzitter der Belgi sche uitvinders-vereeniging, verschenen in het Bulletin de la Société indus- trielle du Nord de la France, leest men de volgende vergelijking, die voor ons land zeer vleiend is Groot-Brittanië met zijne 43 miljoen inwoners, drijft handel voor 22 miljards. Duitschland, met 60 miljoen inwoners, doet zaken voor i5 miljards. Frankrijk, met 3g millioen inwoners heeft oen handelscijfer van 8 3/4 miljards. En België, met enkel 7 miljoen inwo ners bereikt een cijfer van zaken van 7 miljards. Dus als men het handelscijfer van de vier genoemde landen berekent per miljoen inwoners dan komt men tot den volgenden uitslag Engeland doet zaken voor omtrent 5i2 miljoen per miljoen inwoners. Duitschland drijft handel voor 250 miljoen per miljoen inwoners. Frankrijk heeft een handelscijfer van 224 miljoen per miljoen inwoners. En het kleine België bereikt een han delscijfer van 1 miljard, zijnde duizend miljoen per miljoen inwoners, of dui zend frank per inwoner. Met andere woorden, voor zijn handels cijfer, in evenredigheid zijner bevolking, bekleedt België den eersten rang onder al de handeldrijvende natiën 1 CON GRES. De algemeene Omietwijzersbond van België heeft dees jaar een internationaal Congres ingericht te Luik. Die bond trekt een onzijdig masker aan, doch zijn officieel orgaan houdt niet op den Godsdienst en het gods dienstig onderwijs te bevechten even als 't ergste logieblad. De zitting van Maandag werd geken merkt door een feit, dat dient aangestipt te worden. In het verslag dat L'Etoile belge meêdeelt, leest men - Op dit oogenblik wordt de intrede van priester Daens begroet door eene lange ovatie hij neemt plaats aan het b bureel. Het Handelsbald deelt hierover de volgende bemerkingen meé, welke wij bijtreden Wij hebben te veel eerbied voor iedt rs overtuiging om menschen persoon- iijk om hunne politiek aan te vallen. Maar, enfin, M. Daens sleurt in dal midden vananti-catholiekenen socialisten het kleed der catholieke priesters rond en wij hebben wel het recht, dat aan te klagen. b In dat midden beraamt men de mid delen om het geloof te versmoren in het hart der komende geslachten en M. Daens troont er met de kopstukken der vrijmetselarij en vrijdenkerij, aldus zijne openlijke bescherming verleenend aan dit propere werk. 1) 't Is, natuurlijk, zaak van zijn gewe ten, dat hij daarmeê de hand aan leent. Maar 't is ons recht van geloovigen, nog eens uit al onze kracht verzet aan te tceker.en tegen het vertoonen van het priesterkleed in zulke middens en de hoop uit te. drukken dat de man, die daar ver schijnt in liet gewaad der bedienaars van den catholieken eeredienst, niet totreken- baar is. Van iemand die zoo verre is gevaren dat hij luid op den lof van den vuilen Luther zingt mag men dat ook verwach ten. Komi to ver schijnen en te ver krijgen ten Bureele van Den Denderbo- de. Benedictus' Kalender en Almanak van O.L.V. van Affligem voor 't jaar 1906. Prijs 3o centiemen. LIJKREDE uitgesproken door den heer Baron Leo de Bethune, Voorzitter van den Cath. Werkmanskring Mijnheeren In den naam van den Calholitken Werkmanskling moet ik als Voorzitter eene laatste hulde brengen aan de nage dachtenis van onzen diepbetreurden Secre taris, den heer Ivo VLASSEN BROEK. Lang en vurig is er gebeden voor zijne genezing, on iedereen vernam met de grootste aandoening dat de Hoofdmannen van den Catholieken Werkmanskring,den hemel geweld hebben aangedaan om den geliefden Secretaris te behouden. Tot vijfmaal toe, zijn zij 's avonds na hun werk in bedevaart gegaan naar de bijzon dere bidplaatsen om een laatste toeken en bijwijs van erkentenis aan Mr Ivo te geven. Helaas de Goddelijke Voorzienigheid heeft er anders over beschikt, en nu staan wij voor de tijdelijke overblijfsels van den braven, den goeden, den algemeen ge- achten, den oversaagden werker voor de goede zaak die hij was binst zijn leven. Mr Vlassenbroek was hier in de Stad algemeen gekend en geëerbiedigd. Ge boren te. Vloersegem den 19 Oogst 1847, kwam hij over dertig jaar zich in onze Stad vestigen. Welhaast zag men in hem eenen hardnekkigen werker, eenen koe nen strijder in 't leger van het goede. Ons Vaderland beleefde alsdan de droeve jaren van den heldaftigen school strijd. De eerste sprong Mr Vlassenbroek op de bres in 1879 om de belangen van onze catholieke scholen te behartigen en te verdedigen. Met onwankelbaren moed vervulde hij in die heugelijke dagen de lastige b.diening van Secretaris van den Catholieken Schoolpenning. Geen wonder dan, dat, toen Deken De Blicck, zaliger, hier in 1887 den Werk manskring als dijk tegen het opkomend socialismus wiide inrichten, Mr Vlassen broek algemeen aangewezen werd als Secretaris van den nieuwen Kring. Moeten wij het hier verklaren Ieder een heeft getuige peweest van zijnen onvermoeibaren ievcr, van zijne onver poosde werkzaamheid, van zijne dage- lijksche opofferingen in het vervullen van die zware taak. Al de afdeelingen en vertakkingen van den Werkmanskring, bijzonder de Zicke- bus Eendrachtige Broederliefde, waarvan hij Voorzitter was, hebben de blijken van zijne dngelijkschebezorgdheid genoten. Wat hem kenmerkte was de goedheid, de menschlievendheid, de een voudigheid in zijnen handel en wandel. Voor iedereen had hij een goed woord, eene aanmoediging. Hij was een man van wijzen raad Hoevele huishoudens heeft hij niet verzoend Hoevele veeten en moeilijkheden heeft hij niet uitgewischt Hoevele jonkheden heeft hij niet gered van groote gevaren Doch bij den wijzen raad was altijd de daad gevoegd Mr Ivo was een toonbeeld van liefdadigheid en het model der Vincentianen. Van hem mag waarlijk gezegd worden dat zijne linkerhand niet wist wat de rechterhand ten beste gaf. Zijn iever voor den arme was grenzeloos Met welken afkeer wist hij niet te spreken van de hedendaag- sche zoo algemeene heerschende lauwheid of onverschilligheid Integendeel was M' Ivo, in den vollen zin des woords, hetgeen ten huidige dage te veel ont breekt, een man van plichtbesef en ware zellsopoffering. En wat zal ik zeggen van den vriend Hoe getrouw, hoe kiesch, hoe innig ver verkleefd, aan zijne vrunden was hij r.iet? Iedereen van ons zou hier persoonlijke herinneringen kunnen aanhalen, want van Mr Vlassenbroek mag men waarlijk zeggen Hij telde niet als vrienden. Doch zijne boezemvrienden waren bo venal die geliefdkoosde werklieden aan wien hij zonder er ooit iemands aandacht op te roepen, alsof het gansch natuurlijk was van zijnen twege, de laatste jaren van zijn leven heeft geslachtofferd. De ziekte heeft hem getroffen te midden zijner werkzaamheden hij had 17 jaren lang zijnen zondagavond overgebrachl in zijnen Werkmanskring en als hij over 4 maanden niet meer kon, had hij de tranen in de oogen waarom vroeg hem iemand. Omdat ik nu zegde hij, voor de eerste maal sedert zoovele jaren naar den Kring niet kan gaan. Over twee jaren waren de leden verga derd in den Werkmanskring, om den Secretaris te vieren Z. H. de Paus had hem den 18 Juni igo3 vereerd met het pauselijk eertkruis Pro Ecclesia Pontifice.» Nog werd hem het kruis van 2* klas der Mutualiteit toegekend. Maar die tijdelijke belooningen achtte hij weinig zijn streven yvas hcogcr ge vestigd, en de Heer vond hem rijk voor grooteren loon. Vroegtijdig is hij ons ont nomen en wij buigen het hoofd voor de schikkingen van God Mr Ivo, rust in vpede wij bewaren in uw aandenken, een schoon voorbeeld en eene aanmoediging. Van U zal men mo gen zeggen Opera illorum sequntur illos Uwo werken volgen U. Moge die gedachten een troost wezen voor uwe achtbare Echtgenoote en Kin deren die de dagelijksche getuigen en steunen zijn geweest van uwen iever voor het Rijk van God en voor het welzijn der Samenleving en voor de opbeuring van oasen evenaasten 1 Catholieke School. De prijzen zullen tentoongesteld wor den in de Kerkstraat, 24, te beginnen van heden Zaterdag 9 September. De Tentoonstelling zal open zijn gedu rende eene maand op de volgende dagen: lederen Zaterdag van 8 1/2 tot 12 uren voormiddag iedere Zondag van 10 tot 12 uren voormiddag en van 3 tot 6 uren namiddag iederen Maandag van 3 tot 6 uren namiddag. De ingang is vrij. De loten zijn van 50 centiemen. Op Zondag 17 September aanstaande, Nationale Jubel feester te gelegenheid der 75* Verjaring onzer Onafhankelijkheid. Om 10 ure, in de kerk, plechtig Te Deum, bijgewoond door de Overheden en Maatschappijen der Gemeente, waarna bijzondere deeling aan de Armen. Om 2 V* ure. groote Vaderlandsche Betooging en Optocht der 22 deelnemen de Maatschappijen, uitvoering door 1000 zangers, zangeressen en muzikanten der Cantate Naar Wijd en Zijd van Ge- vaert en van het Nationaal Lied, onder het bestuur van den heerThéo Lebrun. Om 4 ure. Militair Concert cp den kiosk ter Markt, door het muziekkorps van het 4d® regiment Lansiers, en Mu ziekfeest op de Estrade ter Groenlaan, door de Maatschappijen van Aspelaere Steenhuyse-Wijnhuyse, Sl Lievens-Es- sche en Sl Lievens-Hautem. 's Avonds algemeene Verlichting d«r 5oo meters lange Groenlaan van weerzij den en in de breedte vol guirlanden van licht, enz. Tijdens de verlichting Wan del-Concert, met afgewisselde uitvoerin gen op de twee estraden. Kortom, een feest welk zal waardig zijn te dienen tot verheerlijking en aandenken der groote gebeurtenissen van i83o Hetgeen gij schrijft in De Denderbode van 7 September, is volkomen de waar heid. Gansch de bevolking is verontwaardigd geweest door het schandig gedrag der groene volksfoppers in Assche, en moesten zij terug komen, het is voorzeker, dat zij er zoo goed niet zouden van afkomen. Nauwelijks was de stoet der Daensisten op het grondgebied van Assche, of de schoelies vielen de woning van den heer Burgemeester en Volksvertegenwoordiger De Coster aan. ze floten en schreeuwden, als wilden. Eenigèn, per camion van Erembodegem aangekomen, schreeuwden in 't voorbijgaan den Eerw. Pastoor van Assche-Heyde na. Hunne meeting had plaats in eene danszaal. Fonteyn en Daens zaten op het theater der muzikanten, van daar leg den zij, op hunne manier, het Evangelie uit beschimpten hunne tegenstrevers hitsten de aanwezigen op tegen het catho- liek bestuur, spraken er, in een woord, eene taal van echte opruiers en revolulion- nairs. 't Was vooral de heer Volksvertegen woordiger De Coster en de Eerw. Heer Deken van Assche die laffelijk aangerand werden, en dit maakte de bevolking van Assche woedend. Baas Fonteyn ging ook ter.e meeting geven op de straat. De heer Commissaris deed hem het Policie-reglement kennen en vermits hij, niettegenstaande dit ver maan, voortging, werd proces-verbaal te zijnen laste opgemaakt. Dan kwam Pie (de zeeveraar, zooals men hem in Aalst noemt) in eene hei lige furie toegesneld naai den heer Comm'ssaris en verweerde zich zoodanig, dat er ook proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt, voor smaad tegen de policie. De Daensisten vonden dan den moed van twee policie-agenten te omringen, uit te jouwen, enz. tot dat twee gendarmen hen uiteen dreven. Voor het Gemeentehuis, werd een Onderpastoor, die van zijn Lof kwam, door etne bende aangevallen en be- ieedigd. Aan de Statie werd een rustige heer door eenen groep groenen aangerand, die hem eenen steek toebrachten 't is dan dat hij Fonteyn bij de keel vatte en zijnen toog opentrok. A. Daens die bij Fonteyn was, kreeg ook eene oorveeg, zijn hoed tuimelde wel vijf meters verre, \lenig ander Daensist kreeg op die plaats, eene ferme kotering en kon gelukkiglijk ontsnappen met de statie binnen te trekken. Een doctoorken van een naburig dorp van Aalst, die ook kwam manifesteren, werd zoodanig door eenen confrater, over de koor gehaald, dat hij zwoer nooit aan eene betooging van Daensisten meer deel te nemen. Ge ziet dus, welke merkweerdige hel dendaden Daens en Fonteyn in Assche kwamen verrichten. Zonder door iemand aangesproken te worden, kwam dat vreemd gespuis de beest jagen voor het kasteel van den heer Burgemeester en Volksvertegenwoordiger De Coster, de geestelijke Overheid aan rander. en uitschreeuwen, in een woord, wanorde stichten, waar rust en vrede waren. En uit wat volk was de stoet samen- gesti ld Uit vreemdelingen van Aalst, Antwer pen, Ninove, Boom, Niel, Denderleeuw, die in de zaken van Assche niets te zien hadden en niets gemeens hadden met de belangen der hop, waar zij niets van kennen. En nochthans Daens ging eens lonen dat zijne partij in 't Kanton Assche sterk ingeworteld is. Maar 't was volledig fiasco, want er was geen 100 man van 't Kanton Assche in den stoet Wijzeggm vlakaf dat na de betooging van Zondag 3 September dc partij van Daens om zeep is in Assche, en dat Daens tn Fonteyn aan het volk een klaarblij- ki i:d bewijs gegeven hebben, dat de groene politiek eene kwakzalvers- en volksfoppers politiek is. De bevolking is vast besloten, dat, moesten die heerkens nog eens den voet in Assche zetten, zij hun rekening zou vragen over de laffe beschuldigingen die zij uitbraakten tegen mannen die in Assche geacht en geëtrbidigd worden. Carlo. 't Volgende werd te Assche afgehoord Wannes. Zou dit waar zijn dat Fonteyn te Antwerpen in zijne he rberg burgerskleedtren draagt en zijn pries terkleed maar aantrekt om op straat te gaan en meetingen te houden Cies. Ik heb het niet gezien maar men het ft mij gezegd dat het waar is. Ik heb de handelwijze der Aalstenaars, ten opzichte van priester Daens afgekeurd maar nu d it ik dien priester ook meer van nabij ken, moet ik zeggen dat ze wel juist geen ongelijk hebben. Aan 't ge schuifel kent men den vogel. Had dit b^erke nu eens geweten dat dat die priester Daens den lof spreekt van 't vuil zwijn Luther, wat zou hij dan heb ben gezegd De nieuwe jaargang van de zal op Zondag 17 September aanvangen. Wie dus verlangt in te schrijven op die schoone uitgaaf, wordt verzoent ons dit zoo spoedig mogelijk te laten weten. De Nieuwe VlHaniKche Illustratie verschijnt alle weken in ÏO bladzijden, met menigvuldige platen cn aangename lectuur. Het is de goedkoopste Illustratie die er bestaat, en kost slechts per jaar Voor Aalst Fr. 3.60 België b -5.5ÏO 't Buitenland 6.30 Worden gevraagd 30 Breisters voor grof en fijn werk om te huis te werken. Een meestergast voor fabriek, breiwerk. Twee schrijnwerkers. Tien goede wevers. Vragen werk Een bureel bediende, magazijnier. Goede daglooners. Een nachtwaker. Creemboter, Markt van Zaterdag 9 Septem. igo5. 170 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 227 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2210 kilogr. PUP Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender bode Aangiften van arbeidsongeval, Model Aen Geneeskundig getuigschrift, Model B. Eereteeken Den heer Doctor Lacompte, Secretaris van 't Comiteit van openbare gezondheid onzer stad, komt vereerd te worden met de burgerlijke Mtdalie van eerste klas. Proficiat 1 AALST.Catholieke Burgerskring. Feestelijkheden zullen, Maandag aanst. te gelegenheid der 75e verjaring der Belgische Onafhankelijkheid plaats heb bel.. Om 8 uren ter St-Martinuskerk Mis tot lafenis der zielen van de afgestorvene leden 's namiddags om 5 1/2 uren. Groot Veldfeest, uitvoering van 't gezang «Naar Wijd en Zijd», wafelslag en verlichting. AALST. Morgen Zondag, 10 Sept. om 2 uren namiddag, Kruisplanting op het graf van wijlen Jaalr RINGOIR, door de Maatschappij Alles door het Werk. Vergadering ten lokale I11 den Oosten, bij den heer Jan Vinck, Lange Ridderstraat. AALST. Woensdag rond den middag is Ferdinand Uytdebroeks, zoon van den pasteibakker, Lange Zoutstraat, kunsten doende aan eene venster door een glazendak gevallen en bekwam ernstige verwondingen aandebeenen. Mr en Mm* Uytdebroeks waren afwezig. Oordegem. Vrouw De Midde leer dezer Gemeente werd op den steen weg naar Aalst aangerand door drie ban dieten die haar de borze of het leven vroegen. Daar zij weigerde werd ze door een der bandieten aangegrepen en ten gronde geslagen. Zij bestolen de arme vrouw en lieten haar voor dood liggen. De vrouw die 60 jaren oud is, werd door Oordegemnaars gevonden. Gebruikt alleen Geraffineerde solfer Canons, merk K. R. gewaarborgd zuiver, zonder mengeling, zonder reuk, zonder arse- NIK. Speciale kwaliteit voor de Hop. Elk canon draagt het merk K. R. Weigert de namaaksels. Zakken van 50 kilos, met fabriek merk en loodjes voorzien. Gewicht gewaarborgd. P. S. De Beierschc, Engelsche en Fransche Hopplanters weigeren solfer te gebruiken, waaraan de minste reuk Ziekten onzer stad. Niets schaadt spoediger eene goede inborst, noch zet het geduld op eene grootere proef dan eene huidprikkding. Het speen maakt U bijna zinneloos, het houdt u den ganschen nacht wakker. Eczema is al even prikkel- lend en moeilijk te genezen. Deze pijnen vermeerderen van dag tot dag, maar dank aan verslagen in den aard als het volgende beginnen de personen van Aalst te zien, dat zij een middel tegen die ziekten bij de hand hebben. Mme Van Miegliem, 2 Esplanade- plein ie Aalst, zegt ons Sedert een jaar was ik van 'l speen, waardoor ik veel leed, aangetasthet was mij onmogelijk te zit ten en ik wanhoopte, bijzonder daar vele gebruikte middelen nutteloos bleven, toen ik bij geluk hoorde spreken van de Fos ter's Zalf verkocht bij Mr De Valkeneer, apotheker. Ik beproefde ze en was terecht gelukkig over den uitslag en mag u zeer rechtzinnig bevestigen, dat ik na eene verpleging van tien dagen niets meer leed, die vervloekte kwaal was eindelijk verdwenen. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroorloof u het kenbaar te maken. De eerste toepassing van de Foster's Zalf stilt aanstonds de prikkeling van gelijk welke huidaandoening Eczema, Speen, Droeszic-kte. Schurft, Winterhan den en voeten, Barsten, Dauwworm, Aderspattige zweren, Bolvormige water pokken, Prikkeling der geslachtsdeelen, enz., en het is zelden dat eene doos nier voldoende is om 1 >et weerspannigsle geval op eer;e blijvende wijze te genezen. Verzekert u dat men u de u Foster's Zalfgeve van dezelfde soort als die welke Mme Van Mieghem gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doo- zen of vrachtvrij per post als mtn de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Bel gië Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. D. A. 4. BURST. Het is onbetwistbaar dat het vuur ten huize van Van de Sype ontstaan, moet toegeschreven worden aan eene kwaadwillige hand. Verledene jaar op 't einde van September, dus nog geen jaar geleden, is het zelfde huis ook de prooi der vlammen geworden. Dinsdag, namiddag, in de statie van Denderleeuw, opende de machinist de stoombuis om zijne lokomotief te doen voortgaan. Daar het machien niet in gang kwam, sprongen de machinist en de sto ker ervan, om de noodige herstellingen te doen, toen onverwachts de lokomotief op hol ging en in volle snelheid dc baan Brussel-Geut opstoomde. De stoker verloor zijne koelbloedigheid niethij liep de lokomotief achterna, haalde haar in sprong er met levensgevaar op en geluktt er in de stoombuis te slutien alles duur de ongeveer drie minuten. Groote onge lukken waren voorkomen. Te Wetteren, Overbeke, is een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Het zoontje van M. Roelenbosch ging naar den zol der brandhout halen voor zijne moeder, toen liet, door een misstap, door de zoi deropening viel en wel zoo ongelukkig, dat het met de kin terecht kwam op eenen haak in den muur, waar het bleef a hangen. Slechts na tien minuten vreesdijk lijden, hoorden de huisgenooten de klach ten van het kind en konden zij het arme schaap verlossen. De toestand van het zesjarig knaapje schijnt maar weinig hoop op redding te laten. Woensdag, bij het vallen van den avond, was Theofiel Beeren landbou wer te Woubrechtegem, bezig met zijnen aalput te kuisschen. Zijne vrouw, die bij 't verrichten van dit werk op korten af stand van dair stond, zag al met eens ha ren man vallen zij snelde hem ter hulp, doch viel op hare beurt nevens haren man. Het droevig ongeluk was spoedig in de buurt gekend de geburen kwamen toegesneld. Camiel Danckaert, daalde in allerhaast den put in. Ongelukkig viel de moedige man bij de andere slachtoffers. Niemand durfde nog den aalput naderen; met rieken en andere tuigen haalde men de drie personen naar hoven. Beeiens zijne \rouw gaven nog teekens van ltven. Danckaert was reeds een lijk. De onge- lukkigen waren alle drie verstikt. On nid- delijïc heeft men een geneesheer ontboden die er in gelukt is de echtgenooten Bee- itns te redden, doch de toestand van den man is nog altijd bedenkelijk. Danckaert laat eene weduwe met vijf kinderen ach ter. Hunne droefheid is onbeschrijflijk. Een wagen met 3ooo kil. mest en bespannen met drie paarden, behoorende aan de wed. Deknop te Assche, kwam te Brussel de helling van de Trapstraat afge reden. Het ongeluk wilde dat de voerman de rem niet kon doen werken en de wagen, meegesleurd door de zwaaite, rolde mot vrerselijke snelheid naar bene den. Van schrik gingen daarbij de paar den op hol en nu werd de snelheid nog heviger. Daar er steeds veel verkeer is in de straat, waren de ergste ongelukken te vreezen. Onder kreten van schrik vlucht ten de menschen rechts cn links, toen de agentKoxmoedig voorde paarden sprong en met een ruk aan den toom het eerste deed vallen de twee andere vielen er boven op en ook de agent werd op den grond geworpen, zondir zich echter te bezeeren. De wagen draaide af en bleef tegen het gaanpad staan. Hiermee was alle gevaar verdwenen. Dinsdag namiddag, kwam zekeren Jean D., wonende Georges Lcclercqlaan, te Vorst, dronken t'huis en zocht twist met zijne vrouw. Op zeker oogenblik greep hij eene bijl en wilde zijne vrouw dooden. Deze nam de vlucht en ging een politieagent verwittigen. Deze, Smits genaamd, begaf zich naar de woning om den dronkaard te stillen. Maar zoodra deze den agent zag, sprong hij op hem toe en bracht hem een bijlslag toe in volle gelaat. Hoewel erg gekwetst en erg bloedend, gelukte de agent er in met de hulp van toegesnelde personen, den dronkaard te ontwapenen. Men heeft hem aanstonds in de doos gestoken. De wonde van den agent is erg. Dames 01» Juffers die van tijd tot tijd een'pillckeii Depratere nemen zul- len_altijd een zuivere gelaatskleur hebben en}.'moe<f n noch de maandstonden noch hetkecren der jaren vreezen i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Op een appartement der Regentlaan te Brussel, was dezer dagen een priester overleden. De voornaamste huurder van het huis, onder voorwendsel van onaan genaamheden door de ziekte en het over- lijded van den prif-ster veroorzaakt,eischte van de familie eene vergoeding^die zeer overdreven scheen. Natuurlijk weigerde de familie te beta len. Doch, wanneer men Woensdag het lijk voor den dienst kwam weghalen, verklaarde de vrouw, dat het lijk niet zou vertrekken, eer zij betaald was, zoodat men deze bezetene met geweld heeft moe ten behandelen, om de lijkbidders toe te laten hunnen dienst te verrichten. Proces-verbaal werd tegen de moed willige opgemaakt. De i8jarige zoon van M. Georges de Ro, bevelhebber der jagers te paard van de Brusselsche burgerwacht, heeft zich te Thienen bijna verongelukt met zijne motocyclette.Hij reed namelijk recht onder eenen wagen met beetwortelen ge laden. Toen men hem opnam waren zijn nchterbi en zijn rechterarm gebroken Zijn vader, verwittigd zijnde, is aanstonds met een geneesheer naar Thienen ver trokken. Dinsdag werd de gendarmerie van Bergen per telefoon uit Soignies verwit tigd, dat eene gele automobiel, waarin vijf personen zaten, eene kar had omver gereden en den hond, die er voorgespan nen was, had verpktterd. In plaats van stil te houden was de auto full speed in de richting van Bergen verdwenen. Maar de telefoon was sneller dan de auto. Een gendarm ging aanstonds naar de Avenue de Nimy.waar de auto voorbij moest en inderdaad, hij stond daar nau welijks eenige minuten, toen het rijtuig met volle snelheid verscheen.De gendarm ging midden op den weg staan en deed teeken dat men moest stilhouden. Men gehoorzaamde de eigenaar van de auto, graaf do X., van Brussel, niet wetende wat men wilde want hij was er verre af te denken dat er kwestie was van het ongeluk te Soignies meende eerst dat de weg versperd was of zoo iets. Maar hij trok een lang gezicht, toen hij vernam dat er proces-verbaal tegen hem was opgemaakt. Hij kon enkel bekennen wat er gebeurd was. Dat zal M. den graaf misschien duur te staan komen. Dijnsdag morgend, rond 3 uren, is er brand ontslaan op de citadelte Namen, waar onlangs de Moulin Rouge, soort van café-concert werdt opgericht. Deze inrichting stond weldra geheel in vlam men. De pompiers werden verwittigd, maar deze zochten vruchteloos naar paarden voor hun materieel. Ten slotte waren zij gedwongen zichzelf voor de pompen te spannen. Toen zij aan het Fort d'Orange kwamen, was de Moulin Rouge nog slechts een vuurpoel. Het eenige wat men rog doen kon, was de omringende huizen beschermen. In den Moulin Rouge is alles verbrand, piano, tafels, stoelen, lusters, kortom alles. Men weet nog niet welke de oorzaak \an de ramp is. Te middernacht had men als naar gewoonte gesloten, na -ene ronde te hebben gedaan. Men had niets ver dachts bemerkt. Er is een onderzoek inge steld. Ten 10 uren 's morgens kregen de pompiers bericht dat er brand was ont staan in het bisdom te Namen. Zij snel den spoedig ter plaats en stelden vast dat het vuur woedde in de kelders, waar veel brandhout lag opeengestapeld. In een uur tijds werd het vuur gebluscht. Ware de brand in den nacht ontstaan, dan zou zeker heel het paleis de prooi der vlammen zijn geworden. Men weet niet hoe het vuur ontstaan ir. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. P. Hereman, tw. met M. Eeman, tw. F. Van der Cammen, tw. met R. De Wolf, tw. R. Roelant, stofbew. met S. Walgraef, kleerm. A. Cornelis, schrijnw. met M. Hoevelinck, stikster. H. Marcoen, tw. met A. Verbrakel, tw. A. Van dei: Bosch z. b. met A. Mo- Ln, br. R. De Waegeneer, brouwersg. met C. Hofman, herbergierst. OVKRLIJDEN5. C. De Witte, vr. Meganck, z. b. 5o j., Langestr. - M. Callebaut. w° Pilet, winkel, 80 jGroote Markt. B. Praet, wr Van der Biest, z. b. 72 j., Lcopoldstr. M. Bourgeois, w' Van Tittelboom, z. b. 74 j., Leopoldslr. T. Van de Wey- gaerd, ive Boxstael, z. b. 64 j., Gent- scbenst.w. 6 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 9 Septem. Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk. w. 1905. 00,00 a 00,eo 00,00 a 00,eo 00,00 a oo,oo 00,00 a 00,op 16,5o a 00,00 10,00 a 11,00 8,10 a 9,18 2,25 a 2,52 45,00 a 55,oo o,oo a 0,00 00,00 a 00,00

De Denderbode | 1905 | | pagina 2