Verbond der Pensioenkassen van Aalst en Omliggende. Het Verbond der Pensioenkassen van Aalst en omliggende «al zijne jaarlijksche algemeene Vergadering houden te Her- zele, in de groote zaal van het Klooster, op Woensdag 27 dezer maand September, om 2 uren namiddag. Afgevaardigden der aangeslotene Pen sioenkassen I belangrijke mededeelingen zullen U gedaan worden. Allen naar de vergadering.dat niemand ontbreke Komt te ver schijnen en te ver krijgen ten Bureele van Den Denderbo- de. Benedictus' Kalender en Almanak van O.L.V. van Affligem voor 't jaar 1906. Prijs 3o centiemen. Belangrijk Bericht. De nieuwe jaargang van de Nieuwe Vlaamsche illustratie zal op Zondag 17 September aanvangen. Wie dus verlangt in te schrijven op die schoone uitgaaf, wordt verzoent ons dit zoo spoedig mogelijk te laten weten. De Kieuw© Vlaamsche IU ustrati© verschijnt alle weken in ÏO bladzijden, met menigvuldige platen en aangename lectuur. Het is de goedkoopste Illustratie die er bestaat, en kost slechts per jaar Voor Aalst Fr. 3.60 0 België 4.20 't Buitenland t> 6.30 Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd 50 Breisters voor grof en fijn werk om te huis te werken. Een meestergast voor fabriek, breiwerk. Twee schrijnwerkers. Tien goede wevers. Vragen werk Een bureel bediende, magazijnier. Goede daglooners. Een nachtwaker. AELST. L/Creemboter. Markt van f Woensdag i3 Scptem. 1905. L 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot o,oo per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 227 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2210 kilogr. Allerhande nieuws. Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender- bode Aangiften van arbeidsongeval, Model Aen Geneeskundig getuigschrift, Model B. Donderdagmorgend vond men op den oever van den Dender, nabij de sluis te Denderleeuw, eene mannenklak. Men deed aanstonds opzoekingen in de rivier en 's namiddags vischte men het lijk op van zekeren Jozef Ruysscheveld, kaai werker, omtrent 35 jaar oud, wonende te Denderleeuw. Hij droeg aan het hoofd sporen van messteken en scheen ook uit geplunderd te zijn. Het parket van Audenaerde werd aan stonds verwittigd en een uur later was het tei plaatse. Terwijl de onderzoeks rechter een onderzoek begon, deden de wetsdoktoren die hem vergezelden, eene lijkschouwing welke bewees dat de dood veroorzaakt was door verdrinken, daar de wonden oppervlakkig waren en de dood niet konden voor gevolg gehad hebben. Van den anderen kant bewezen de inlichtingen, door de magistraten inge wonnen, dat Ruysscheveld Zondag laatst naar de kermis was geweest te Teral- phene, waar hij, dronken zijnde, in ver schillende herbergen gevochten had. De geneeskundige bevindingen en de gewonnen inlichtingen lieten toe te be sluiten dat men wel degelijk met eene misdaad te doen had. De kaaiwerker was geweldig dronken, toen hij naar Dender leeuw terugkeerde,den weg volgend langs heen den Dender. Hij zal aangerand zijn door kerels, met welke hij gevochten 1 ad in de herbergen te Teralphene deze zullen hem de steken toegebracht, hem beroofd en in 't water geworpen hebben. Het slachtoffer, een echte herkuul, heeft zich in zijne dronkenschap niet kunnen verdedigen. Daar sommige feiten te Teralphene ge beurd zijn, is ook het parket van Brussel met de zaak bezig. Het heeft zich naar die gemeente begeven, daar veel men- schen ondervraagd, en de heeren van het parket van Auder.a^rde ontmoet. Tot hiertoe heeft geen enkele getuige de min ste ogheldering kunnen geven. Het onderzoek over die geheimzinnige mis daad wordt ieverig voortgezet. M. N. apotheker, 5o jaar oud, wo nende Van der Schrikstraat, te St-Gillis, stond Vrijdag namiddag op den hoek der Zuiderlaan en der New-Foundlar.dstraat, toen hij eensklaps werd omgeworpen door eene automobiel, die met matige snelheid uit de zijstraat kwam gereden. M. N., die het geroep van den chauffeur niet ge uord had, viel en brak zich den schedel tegen den boord van het voetpad. De ongeluk kige, die bewusteloos was en hevig bloed de, werd naar bet Sint-PietersgaslUuis gebracht, waar zijn toestand hopeloos werd geoordeeld. Aan de Hopplanters. Gebruikt alleen Geraffineerde solfer Canons, merk K. R. gewaarborgd zuiver, zonder mengeling, zonder reuk, zonder arse- nik. Speciale kwaliteit voor de Hop. Elk canon draagt het merk K. R. Weigert de namaaksels. Zakken van 50 kilos, met fabriek merk en loodjes voorzien. Gewicht gewaarborgd. P. S. De Beiersche, Engelsche en Fransche Hopplanters weigeren solfer te gebruiken, waaraan de minste reuk is. Weer een slachtoffer van den drank. Zekere Ch. De Decker, geboren te Cluy- sen in 1837, wonende Sennelaan, 38, te Brussel, kwam dezer dagen stom dron ken thuis. Hij wilde in de keuken gaan, maar verloor vasten voet en viel van al de trappen naar beneden. Bij dien val kreeg hij erge inwendige wonden. Naar het gasthuis gebracht, stierf hij er den vol genden morgend. Een genaamde De Coninck heeft Maandag avond, ten 8 uren, in de Nor maalschoolstraat, te Gent, een 21 jarig meisje eenen messteek toegebracht en haar zeer erge wonden veroorzaakt. De dader is door het volk vastgegrepen, ge slagen en door de tusschenkomst van de pompiers, die de wacht hebben in het museum, in handen van de policie over geleverd. De 19 jarige jongeling, H. Branhaer zoon van een landbouwer, Kouterstraat, te Overijssche, kwetste zich Dinsdag 11. aan den voet. 's Anderdaags vervoerde hij meststoffen, blootvoets, in zijne blok ken. Nog denz lfden dag werd hij hevige pijnen gewaar in de beenen en in de armen zijn hoofd zwol op. Weldra zakte de ongelukkige ineen en men droeg hem in zijn bed. Hij stierf korten tijd nadien. Een heer X. uit de Van Diepen beekstraat, te Antwerpen, had aankondi gingen geplaatst in de dagbladen waarvan het antwoord moest gestuurd worden onder de lettersL.S. i3. Poste Restante. An vers-Central Zondag morgend had hij verschillende brieven ontvangen en deze lezende trof hij er eenen aan, waarvan de inhoud over heel wat anders handelde. De schrijver meldde er namelijk in dat een persoon, die aangerand en uitgeschud was, niet veel heeft opgebracht, sL-chts 7 fr. en dat de bestemmeling wol zou doen de sleutels daar bij den portier te gaan t halen. Verders dat hij zijne brieven moest zenden aan het adres: Place de la Répu- blique, Poste Restantb onder de letters E. J. i3. M. X. bezag nu den omslag van den brief wat nauwkeuriger en vond, dat deze brief door eene dwaling van den postbe diende in zijne handen was gesukkeld, want in plaats van de letters L. S. i3, stonden er de letters L. L. op. De brief was herkomstig uit Parijs. M. X. ging de policie verwitttgen en de adjunkt Van der Maesen verwittigde het parket, hetwelk bevel gaf, den persoon die den brief zou komen afhalen, aan te houden. Maandag middag, rond 1 uur, kwam er op het postbureel een persoon naar brieven onder de letters L. L. i3 vragen. De policie die er post hield, nam hem gevangen en bracht hem ten bureele. Eerst noemde hij zich Saint Mare, 't welk spoedig valsch bleek, daar in zijn bezit een soldatenboekje werd gevonden met den naam van Durand. Sinds twee dagen was hij op logement in het huis 14, (iroote Markt.Eene huiszoeking werd ten zijnent gedaan en men vond er zijne gezellin, eene jonge Amerikaansche van 17 jaar, die eveneens werd aangehouden. Verders vond men verschillende papieren die bewezen dat de kerel in betrekking was met lieden uit Amiens (waar laatst een mooiu gepleegd werd), Arras, Rijsel en Parijs. Het gerecht dezer steden is per tele gram verwittigd; ten einde opzoekingen te doen om eenig licht in deze zaak te bren gen. Maandag nacht, om 1 uur, is er een gevecht ontstaan op de Heirbrug, te Lo keren, tusschen eenige laattijdige herberg bezoekers. Een zekere V. P. trok zijn mes en bracht er zijnen tegenstander eenen steek meê toe in de richting van het onderlijf. Gelukkiglijk was het mes versleten, het handvest scheidde van het lemmer hetwelk in de wond bleef steken toch is de bekomen kwetsuur niet zeer erg. De politie heeft een onderzoek inge steld. Het parket is Vrijdag naar Linke beek gegaan, om een onderzoek in te stellen over eene misdadige poging om een trein te doen ontriggelen, die Donder dag avond aldaar plaats had. Kwaaddoe ners, waarover men ongelukkiglijk geen inlichtingen bezit, hadden over de riggels twee mijlpalen geworpen, die zij uit den grond hadden gerukt, een groote leer en twee zware eiken deuren. Een reizigers trein liep boven op den hinderpaal, maar de machinist kon nog bij tijds remmen, zoodat de reizigers maar een lichten schok gevoelden. Niemand van het personeel heeft eenige aanwijzing kunnen geven. Drie Bohemers hebben Vrijdag avond te Muizen, het klaverveld beginn.;n afmaaien der echtgenooten Ceulemans. De vrouw kwam toegeloopen en ver zocht de mannen heen te gaan. De schurken vielen haar aan en begon nen haar te slaan met den steel hunner De toestand der vrouw is hopi loos. De drie Bohemers zijn aangehouden. Maandag avond raakten twn stokers van den mijnput n. 25 te Flenu,aan twis ten wegens eene berisping,die zij van den werkoverste hidden opgeloopen. Zij raakten aan 't vecht ?n en de her bergier, Blaes genaamd, die meê aan het gevecht deel nam, bracht Louis Dupont renen slag in het gelaat toe. Dupont gaf den slag met intrest terug hij sloeg zijnen tegenstrever met eenen machiensleutel, zoodanig dat Blaes wan kel le en, zwaar uit de hoofdslaap bloe dend, ten gronde stortte. Men poogde hem eenige voorloopige zorgen toe te dienen, maar hij stierf onder de handen van den apotheker, die zich dit werk oplegde. In den omtrek van Verviers is er van niets anders spraak dan van een schandaal in eene officieele school, dat de afstelling heeft voor gevolg getuid van een onderwijzer en twee onderwijze ressen Onlangs was de hoofdonderwijzeres van H. bij Verviers, mev. V., afgesteld wegens onkiesche handelsoperaties en haar man, onderwijzer te V. en die met haar het gebouw der gemeentemeisjes- school bewoonde, spande tegen haar een proces in tot echtscheiding. Mev. V. verontschuldigde zich niet de ontrouw van haren man, die haar bedroog, zegde zij, met de hulponderwijzeres inaar zij legde geen bewijzen over. Dezer dagen echter onderschepte zij eenen brief van haren man aan de hulp- onderwijzi res, Mej. M. en deelde hem meê aan het schepencollege, 't welk aan stonds de hulponderwijzeres afstelde, zoo- ddt het schepencollegie van Verviers zelfden maatregel zal moeten nemen tegei: den onderwijzer V. (XXe Siècle.) Vrijdag morgend waren vijf werk lieden te Bersilies-l'Abbaye, bezig eenen put te verdiepen, toebehoorende aan den onderwijzer M. Navez. De put was juist nevens de schuur. Eensklaps viel muur van de schuur om. Groote steen- brokken rolder, in den put op de onge lukkige werklieden. Alfons Guérin, 26 jaar oud, ongehuwd, woonachtig te Bersilies en Alfons Guérin zijn oom, 55 jaar oud, wonende te Coul- sore (Frankrijk) bleven op den slag dood. Spoedig begonnen de reddingswerken. Abel Laurent, 38 jaar, schepene te Ber silies, was twee ribben gebroken Scou- permans, Lodewijk, 65 jaar, v in Bersi lies, had eene vreeselijke wonde aan het hoofd de vijfde werkman kwam er met eenige schrammen van af. Het parket van Erquelines is ter plaats geweest. Frankrijk. Tot welke onmogelijke gevolgen een juryrechtsspraak leiden kan is weer eens duidelijk te Parijs bewezen. Voor het assisenhof stond Woensdag terecht een dienstbode, die door haar meester was ontslagen en op den dag van haar vertrek van de afwezigheid van dien meester gebruik heeft gemaakt om een bedrag van bijna 10,000 fr. te stelen en daarna brand te stichten. Het meisje bekende, doch verklaarde gehandeld te hebben op aandringen van haar minnaar. Hoewel deze verklaarde van het gebeurde niets af te weten en tegen hem niet de minste aanwijzing bestond, werd da dievegge en brandstichtster door de jury voor niet schuldig verklaard. Heel naïef voegen de Fransche bladen aan de vermelding van dit feit nog toe, dat de uitspraak algem;ene verwondering heeft gebaard. Duitschland Te Hof, in Beieren, meende men een 26jarig meisje, gestorven naar men dacht aan beroerte, in de doodskist te leggen, toen zij eensklaps teekens van leven gaf. Zij wes inderdaad enkel in diepe bezwij ming geweest en leefde nog. Het meisje is nu aan de beterhand. De schaarschte van het vleesch. Nog altijd duurt de beweging tegen de vl.:eschschaarschte in Duitschland voort, maar tot hiertoe is men er niet in gelukt van den minister den een of anderen maatregel te bekomen, die redding brengt in den toestand. Deze kwestie heeft de Köln. Ztg. een merkwaardig artikel in de pen gege ven. Het blad noemt den tegenwoordigen toestand buitengewoon ernstig, zoowel onder politiek als onder economisch oog punt en zegt dat hij een spoedig antwoord eischt op deze vraag Is het eenen Staat waardig, dat een man, de minister van landbouw, voor hem alleen het recht kunne eischen dergelijken toestand in het leven te roepen en hem in stand te hou den niettegenstaande de eenparige pro- testaties van heel de natie, ten nadeele van de eenheid van den Staat Het stelsel van centralisatie, waarop de grondwet van Duitschland is gesteurd, geeft hem deze buitengewone positie en deze volstrekte macht, die misschien nut tig kan zijn voor den gang der zaken van de verschillende ministeries. Maar indien in het algemeen belang der eenheid van den Staat, deze almacht eene hinderpaal werd voor het welzijn van de heele natie, zou de uitvoering van dit recht een poli tieke kwaal worden. Om economische, politieke en rechterlijke redenen dus, willen wij roepen opgepast voor over drijving der bureaucratische rechten in een grondwettelijken Staat. met eene automobiel te rijden en dat ver klaart waarom er hier zooveel ongelukken gebeuren. Een sportblad deelt mee, dat het eene proefneming heeft gedaan, om het gevaar van dien toestand aan te wijzen. Het heeft eene vergunning gevraagd en bekomen voor eenen blinde en voor een razend zinnelooze, die in een gesticht zit opge sloten Italië. GEWELDIGE AARDBEVINGEN. Talrijke slachtoffers. Groote verwoestingen. Eene erge ramp heeft zuidelijk Italië weer getroffen. Voor zoo ver thans is na te gaan is het vooral Calabrië en het noord-oostelijk gedeelte van Sicilië, dat door de aardbeving is getroffen, 't is te zeggen, de streek die onmiddellijk aan de Etna grenst. Ziehier thans de laatste berichten over de schade door de aardbeving aange bracht. Uit Monteleonc wordt geseind dat te Slefanoconi de huizen heelemaal vernield zijn, en dat er, wat erger is, honderd menschen het leven hebben verloren. Te Riscopli zijn ook de huizen vernield en hier zouden 50 menschen omgekomen zijn. Te Monteleone zelf werden verschei dene huizen vernield en zijn er zeven dooden. Tripormi is een puinhoop. Er zijn 60 doodt.. Te San Gregorio zijn er 65 dooden. Het dorp Zammaro is hrelemaal vernield. Te Mileto zijn er n dooden en 200 gekwetsten. Te Cessaniti zijn bijna alle huizen vernield. Het aantal dooden en gekwetsten is nog onbekend. De dor pen Bratico, San Leo, San Constantino, Conerdoni zijn geheel vernield en er zijn daar een vijftigtal slachtoffers. Te Spilniga is een en te Santonofrio zijn verscheidene dooden. Bijna al de huizen van het dorp, die niet zijn inge stort, zijn bouwvallig. Uit Rome wordt gemeld dat M. Fer rari, minister van openbare werken, Vrijdag avond naar Calabrië vertrokken is, om de plaats der ramp te bezoeken. De minister van binnenlandsche zaken heeft 20,000 lire gezonden voor de eerste hulp. De laatste berichten uit Catanzaro mel den groote verwoestingen te San Floro, waar een persoon gedood werd. Te Jenali zijn 10 dooden en 100 gekwetsten. Te Daffino, Daffinello, Lusione enz. hebben de hu;zen fel geleden. Er zijn ook dooden en gekwetsten. Overal zijn troepen ge zonden. Burgerlijke ingenieurs zijn naar Montiran», Maida, Cimigziano en Mon teleone gezonden. Volgens berichten, afgezonden ten 2 ure 35 Vrijdag namiddag uit Catanzaro, op de Ionische Zee, zijn veel plaatsen in dat district zeer erg getroffen. Te Borgia zijn twee dooden en tien gekwetsten. Veel huizen zijn ingestort en andere dreigen in te storten. Te Girifolo hebben de huizen veel ge leden, maar er zijn geen slachtoffers. Te Montauro zijn verscheidene huizen inge stort. Te Olivadi zijn er vijf dooden en veel gekwetste.1. De huizen zijn erg bescha digd. In het arrondissement Nicasto en te Corto is er veel schade en veel menschen zijn gekwetst. Te Filadelfia, Gunigliano, Jacusso, Maida, Serrestreta zijn slachtoffers of er werd veel schade aangericht. Te Martirano zijn er veel slachtoffers, maar het getal dooden is nog niet gekend, 2200 personen zijn zonder dak. De gevangenis var Monteleone, waarin zich 40 gevangenen bevinden, is erg be schadigd. Acht bewakers zijn gekwetst. De dorpen Pontezani, Sacumani, Ces- sanizi, zijn geheel vernield en er zijn veel slachtoffers. Talrijke personen liggen nog onder de puinen begraven. Te Pizzo zijn vier dooden en een onbekend getal gekwetsten. Men heeft troepen, geneesheeren, amb tenaren van de genie en tenten gezonden naar de plaats der ramp. Een bijzondere trein is ingericht om alles naar de meest geteisterde dorpen te brenger.. De open bare veiligheid begeeft zich ook ter plaats Uit Rome wordt aan de Daily Ex press gemeld De aardbeving in Cala brië zou meer dan 5ooo slachtoffers heb ben gemaakt. 5o,ooo personen zouden aan de diepste ellende ten prooi zijn. Het Vatikaan en de pers. Uit Rome wordt nog eens geschreven dat een persbureel in het Vatikaan zal ingericht worden met het doel inlichtingen te ver schaffen aan alle dagbladen, zonder on derscheid van partij. Pius X heeft die beslissing genomen ten gevolge van zoo vele valsche geruchten, die de pers van alle landen rondgestrooid heeft over Vati- kaansche aangelegenheden. De Paus heeft alle toelagen aan de catholieke bladen van Rome afgeschaft. Verscheidene heb ben hunne uitgave moeten staken. Het schijnt dat de Paus ook eene telegrafische agencie van inlichtingen zou willen stich ten. Wij deelen dit mee ten titel van inlich tingen en onder alle voorbehoud. Engeland. In Engeland is het voldoeude eene ver gunning van vijf shillings te hebben om Hopmarkt. Aalsterhop 1904 van fr. 67,5 oa fr. 70 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, fr. 6o_de 5o kil. Markt kalm. Magazijn te huren. Zich te wenden bij Achilles Minnaert- Diericx, Korte Zoutstraat, N. 47. ZEE VISCn II AN DEL H. Arys-De Paepe. Leopold8traat, 14; Aalst. Prijzen voor 14, i5 en 16 September- TARBOT de kil. fr. a,oo TAItHOTTIKS i,oo, a,5o HEILBOT fr. 1,25 Kabeljauw, fr. 0,70 Griet fr. 0,70, 1,00, a,oo Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo HollandscheSchelvisch.grooten fr. Makreelen 't stuk fr. Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. a,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden en klein soort. OPENBARE VERKOOriNG van zeer schoone M E U BELS, TE AALST, Koophandelstraat, tegen de Statie. Deurwaarder VAN MUYLEM, te Aalst, zal overgaan op Dijnsdag 19 September 1905, ten 8 uren voormiddag en desnoods den volgenden dag, ten verzoeke van wie het behoort, ten huize bewoond door den heer Brownbill, te Aalst, Koophandel straat, n° 14, tot eene openbare verkoo- ping van zeer schoone salon en eetplaats, meubels, beddens, tapijten, vuren, lus ters, bibliotheek, piano, coffre-fort, naai- machien, allerlei huisversiersels en zilver werk ook kostelijke machienen dienstig voor constructeurs, meubelmakers en schrijnwerkers twee pliotographie appa raten, enz., enz. Met gereed geld 10 °/0 voor de kosten. OPENBARE VERKOOPING van DRIJ WOONHUIZEN met Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE G HE EST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom bestaande nit Woonhuis, twee andere woningen, schuur, stallingen, koer en hof, samen groot volgens titel 9 aren 22 centiaren, gestaan en gelegen ten voor- hooide aan de Nieuwstrnatpoort, gekadas treerd wijk A, nummers 2112a, 2113a, 2114, met eene grootte VAn 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan juf W* L)e Saedeleer en deu heer Frans Camu, ten zuide aan den Steenweg, ten weste aan den losweg en de heeren gebroeders Van der Heyden en ten n oor da aan de heeren De Meester en Van Overstraeten. Het groot hnis en de hof laatst bewoond en gebruikt geweest door de heeren Jean Mertens en Louis Beeckman en do andere woningen zijn bewoond door Frans D'Hondt en Maria De Craecker. ZITDAGEN Instel Vrijdag 6 October 1Qnr Verblijf Vrydag 20 October ten 4 uren namiddag ter herberg De diepe Lochting n bij den heer Jozef Slagmuldor, te Aalst, Nieawstraatpoort. OPENBARE VERKOOPING LAND en MEERSCH, gelegen TF L IK" R De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, gelegen te Erpe Eerste koop. Een blok Land en Meersch, groot volgens meting 2 hectaren, 7 aren 30 centiaren, gelegen op den Nerenbroek, nabij den Gentschen Steenweg, gekadastreerd wyk D, nummer 72a, 72b, met eene grootte van 2 hectaren, 3 aren 10 centiaren, palende ten ooste aim den heer Charles De la Haye, ten zuide aan het Weldadigheidsbureel van Erpe, Carolus Verhoeven, Jacobus Van Impe en de weduwe van Victor De Brueker, ten weste over de losbaan e-n jufvrouw de weduwe Mabilde, jufvrouw de weduwe Van Tichelen, jufvrouw de weduwe De Swaef en anderen, ten noorde aan jufvrouw de weduwe De Swaef en de hoeren Charles De Via, Jean Van de Velde en Emile J)e Wint. Gebruikers de weduwe van Victor De Brue ker en Benedict Vyverman, zonder termijn. Verdeeld in 8 loten, volgens het op den plakbrief staande grondplanopgemaakt door den heer Bernard Goet hals,gebouw- en grond meter, te Aalst. 1° Lot, Meersch, groot 13 aren 60 cent. 2° Lot, Meersch, groot 24 aren 92 cent. 3° Lot, Meersch, groot 32 aren 95 éent. 4° Lot, Land, groot 23 aren 00 cent. 5° Lat, Land, groot 23 aren 82 cent. 6° Lot, Land, groot 30 aren 00 cent. 7° Lot, Land, groot 29 aren 67 cent. 8° Lot, Land, groot 29 aren 33 cent. Tweede koop. Een perceel Land, groot volgens meting 58 aren 40 centiaren, gelegen op den Navaal, ook nabij den Gontschen Steenweg, gekadastreerd wyk A, nummers 308, 309, 310, 311a en 311b, met eene grootte van 57 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan jufvrouw de weduwe Peetera-Danneboom, ten zuide over de Losbaan aan Joannes Van de Velde, Casimir Van Impe en Joannes Noël, ten weste aan jufvrouw Josephine Mat- t.hys en ten noorde aan de weduwe van Bene dict Van Impe. Gebruiker Frans Noël, zonder termijn. Verdeeld in 4 loten volgens het op den plakbrief staande grondplan, ook opgemaakt door voornoemden heer Bernard Goethals. 1° lot. groot 15 aren 33 centiaren ten ooste. 2° lot, groot 13 aren 00 centiaren daar neven. 3° lot, groot 16 aren 11 centiaren daar neven. 4° lot, groot 13 aren 96 centiaren ten weste. ZITDAGEN Instel Dij-Klag 5) b 1905 Verblijf Dynsdag 19r ten 3 uren namiddag, ter herberg genaamd De Hert, by den heer Gnillanme De Clercq, te Erpe, aan den Gentschen Steenweg.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2