Verbond der Pensioenkassec EEN EN ANDER. Onzijdigheid. Stad Aalst.-Werkbeurs Handel en Nijverheid. -j- Sterfgeval. Rechterlijke kronijk. AELST. Allerhande nieu ws. Aan de Hopplanters. van Aalst en Omliggende. Het Verbond der Pensioenkassen van Aalst en omliggende sal zijne jaarlijksche algemeene Vergadering houden te Her- zele, in de groote zaal van het Klooster, op Woensdag 27 dezer maand September, om 2 uren namiddag. Afgevaardigden der aangeslotene Pen sioenkassen belangrijke mededeelingen zullen U gedaan worden. Allen naar de vergadering,dat niemand ontbreke Zonderlinge bestrijders van het so cialism. Terwijl onze doctrinaire organen den schijn aannemen het socia lism te bestrijden, lezen wij in de Chro- nique en andere liberale bladen Het is van nu af vast besloten dat de socialisten, te Antwerpen, alle kiesver- bond met de liberalen weigeren en alleen zullen strijden. Het zijn dus niet de Antwerpsche libe ralen die een verbond weigeren, door de socialisten aangeboden het zijn de soci alisten die niet willen meedoen met de liberalen. 't Zijn dus de liberalen die achter de mannen der roode vlag loopen om hunne ondersteuning te bekomen. Zonderlinge bestrijders van het socialism, niet waar SCHEURING. Te Antwerpen had de liberaal-democratische partij een refe rendum onder hare leden ingericht ten einde te beslissen of men de onderhande lingen zou voortzetten met de vereenigde liberale vooruitstrevers en oude pruiken om tot een kartel te geraken. De uitslag is 282 voor en 2117 tegen. Er waren 10 ongeldige briefjes. De scheuring onder de liberalen is dus eene besliste zaak en de liberaal-democra tische partij zal dus in Mei aanst. tegen de vereenigde liberalen ten strijde trek ken... als 't maar waar is ■fc Wat kost. een vogelnest? Een vogelnest Wel dat kost niemen dal r Vergis u niet. Een vogelnest kost min stens 1000 franks, ja er zijn er wel, die het dubbele kosten. Kom, daarin vergist ge u toch 1 Ik zal het u bewijzen. Uw zoontje, of de jongen van uw buurman haalt een nestje uit, waar een bastaard nachtegaal of een roodborstje met 5 jongen in zit. De vijf jongen kunnen natuurlijk niet in het leven worden gehouden, ze kwijnen weg. Denk nu eens wat die vijf bekjes hadden kunnen oppeuzelen. Stel het gering, namelijk op 5o rupsen per dag dat is voor de 5 al 25o van die vernielers, die zich des zomers te goed doen aan de vruchtboomen. Die vogels hadden stellig nog 3o dagen in het nest moeten blijven en eiken dag hun 25o rupsen gebruikt dit maakt 7S00, niet waar Verder, iedere rups eet, als ze begint, zooveel als ze zelf weegt aan bladeren en bloesems. Als ze dit smullen 20 dagen volhoudt en eiken dag slechts één enkele vrucht aantast, dan bederven al die rup sen niet minder dan 225,000 vruchten, en weer alleen, omdat die jongen dat vogelnest heeft uitgehaald. Zoo'n onaangerand vogelnest met jon gen is dus precies 225,000 appelen en peren waard, die, vier voor een cent gere kend, ruim 1000frank kunnen opbrengen. Wanneer ik dus zeg, dat een vogelnest 1000 frank waard is, dan overdrijf ik niet. Verzoek daarom alle menschen en kinderen de vogelnesten met rust te laten. Alleen daarom Neen, ook omdat de groote zedelijke wet der menschheid zulks verbiedt. Een vooroordeel. Een uitstekende geneesheer, die te Hamburg de cholera in het bijzonder heeft bestudeerd, toen deze ziekte er, eenige jaren geleden, druk heerschte, heeft in een onderhoud, verzet aangeteekend tegen eene zeer verspreide dwaling, volgens welke de alcooi een goed behoedmiddel tegen de cholera zou zijn. Dat is geheel en al verkeerd, zegt hij. De mikrobe van de cholera kan zeer goed tegen alcooi, alsook tegen bier zij leeft en groeit in den cider en ontwikkelt zich met gemak in rhum, madera, porto en witten wijn. De alcooi is zijn element en in de cho- lerabesmettingen zijn de zieken die in de gasthuizen verzorgd worden in meerder heid alcoolieken en onverbeterlijke dron kaards. De geestrijke dranken, wel verre van ze te bevrijden, beletten de genezing der personen die eraan verslaafd zijn. Daarentegen raadt de ondervraagde geneesheer als drank den rooden wijn van- Bordeaux aan. Die wijn is rijk aan looi stof, door welke de microbe in hare ont wikkeling tegengewerkt en zelfs gedood wordt. Het officieel orgaan van den zoogezegd onzijdigen Bond der Belgische onder wijzers had onlangs den katholieken hoogleeraar Godefroid Kurth aangerand. In het antwoord, dat de aangevallene zijne aanranders deed opnemen, wordt de huichelarij der zoogezegde onzijdigheid van het officieel onderwijs voortreffelijk in 't licht gesteld. Wij deelen daarom de brokstuk, die daar betrek op heeft, meê Volgens u, schrijft de geleerde ge schiedkundige, is de onzijdige school de eenige oplossing der moeilijkheden die op schoolgebied, christenen en vrijden kers in botsing brengen. 1 De onzijdige onderwijzer eerbiedigt alle overtuigingen hij kwetst het gewe- van geen enkel zijner leerlingen hij kiest partij, noch vóór noch tegen eenige gods dienstige geloofsleer. o Dit is uw leerling, niet waar Welnu, ziehier uwe handelwijze d Gij zijt gebelgd, omdat den kinderen de getrouwheid aan hunnen God en aan hunnen Koning wordt onderwezen. Gij komt er tegen op, dat zij gewaarschuwd worden tegen hen, die de goddeloosheid en de revolutie aanprediken, en, aan de Fransche verklikkers (Vadécards) hunne walgelijke taal ontleenende, heet gij kwee- zelarij (bondieuseriej de minste melding van God of de Voorzienigheid. i> In een woord, gij houdt voor bijge loof den godsdienst van de overgroote meerderheid der Belgen. i) Ziedaar, Mijnheer, uwe onzijdigheid. Laat ons openhartig zijn, Mijnheer, is het niet laag en hatelijk aldus onder 't masker der onzijdigheid de ongodsdien stigheid te willen verbergen Ja, antwoorden wij, zooals het verdien stelijk is die huichelarij te ontmaskeren. Komt te ver schijnen en te ver krijgen ten Bureele van Den Denderbo- de. Benedictus' Kalender en Almanak van O.L.V. van Affligem voor 't jaar 1906. Prijs 3o centiemen. Worden gevraagd 50 goede breisters om te huis te wer ken. Een leerjongen voor de boekdrukkerij. Een leerjongen voor de steendrukkerij. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 2 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. Tarweoogst in igo5. Het Bulle tin des Halles, van Parijs, heeft een omstandig vertoog afgekondigd van zijne schatting aangaande de tarweoogst in Frankrijk en in geheel de wereld. Voor Frankrijk schat het den oogst, dit jaar op 116,718,200 hektoliters, tegen 104,523,453 in 1904, voorloopig officieele cijfers. Dat zou dus in rondgetal eene vermeerdering zijn van 12 milioen hekto liters op het vorig jaar en van 1,333,000 op de middelmatige voortbrengst der laat ste tien jaren, welke 115,584,968 hektoli ters bedroeg. Dit jaar is de hoedanigheid veel gerin ger dan die van het vorige jaar. Daar het gemiddeld verbruik komt op 121,200,000 hektoliters, zou er een invoer van 4,500,o( 10 hektoliters noodig zijn, als men rekening houdt met de mindere hoedanigheid, lie de opbrengst in bloem en bijgevolg in brood zal verminderen, doch verschillende oorzaken maken het verbruik verminder - baar. Van den anderen kant schat het Bul letin de opbrengst der tarwe in geheel de wereld op 1,148,700,000 hektol., tegen 1,096,000,000 hektol. verleden jaar dus eene vermeerdering van 52,700,000 hek toliters. De werelduitvoer zal 2o8,3oo,ooo hektoliters kunnen bedragen, voor eenen invoer van 197,300,000 hektoliters. Daar uit besluit het Bulletin dat de algemeene bevoorrading gemakkelijk zal zijn. SCHOUWBURG VAN AALST. De Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem, geeft op 1 October aanst. haar eerste vertooning. Men zal opvoeren i° TANTE CLARA, Tooneelspel in 3 bedrijven. 2® DAAR IS MIJNHEER. Blijspel met zang in 1 bedrijf. Prijzen der Plaatsen Genummerde fr. 2.00 Benedenplaatsen, i* fr. 1.50 Bovenplaatsen, i« fr. 1.00 2*e fr. o.5o. Zaterdag 11. is te Ternath na eene lang durige ziekelijkheid,bediend van deH.H. Sacramenten, overleden, den heer Jan- Baptist VERVOORT, rustend Commis saris van policic onzer Stad Aalst. De overledene geboren te Nederover-Heem- beek, den 14 Sept. 1844, heeft dus nau welijks den ouderdom van 61 jaren be reikt. Vijf afgeveerdigden onzer stedelijke Politie woonde Maandag de begrafenis bij. H. R. I. V. Een inbreker. De rechtbank van Bergen had Zaterdag te oordeelen over Fabri, den beruchten en stoutmoedigen dievenleider, die den schrik van den om trek was ^en wiens misdrijven niet te tellen zijn. Om over zijne stoutmoedigheid te oor deelen zij gemeld dat hij bij eenen der diefstallen met zijne mannen anderhalven dag werkte aan het openbreken eener brandkas. De geburen hoorde» wel gerucht in het huis, waarvan de bewoners op reis waren, maar zij dachten dat er werkvolk bezig was. Fabri werd tot 54 maanden gevangenis en 10 jaar bewaking veroordeeld. Men heeft zijne medeplichtigen niet kunnen vinden en bij zelf wil ze niet verraden. Creemboter. Markt van Woensdag 20 Septem. igo5 65 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Ongevullenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender- bode Aangiften van arbeidsongeval, Model A. en Geneeskundig getuigschrift, Model B. Vrije Cal liolieke acbool van «Jen H. Livinus, op de llei tshage. De opening is bepaald op Maandag 2 October aa ist. om 9 uren PROGRAMMA van het laatste Zomerconcert welke zal gegeven, worden ter Groote Markt, op Zondag 24 Septem ber 1905,0m 11 ure, door de Konink lijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. Hervraagd. i° Drei Kaiser marsch E. Weissenhorn. 2° Ouverture de l'Op. La Bohémienne M. W. Balfe. 3° Aubade printanière Arr. par M. Krein, P. Lacombe. 4° Mosalque sur Rigoletto Verdi. solistes M.M. D'hoir, De Nul, D'hondt, Heiremans De Wolf. 5° Lts Amours d'un Rossignol Soliste Mr Breynaert. A. Moussard. 6" La Brabanconne V. Campenhout. AALST. - Maandag avond rond 7 1/2 uren is er op den Dendermondschen Steenweg ruzie ontstaan tusschen het huisgezin Lamagie en zekere Antoon Hauwelaert die in dronkenschap ver keerde. Een gevecht volgde in de worsteling trok Hauwelaert zijn mes en bracht, vrouw Lamagie geboren Clemen tina Triest, twee messteken toe in het aangezicht. De woestaard bekwam ook verwondingen aan den neus met een snijdend werktuig doch het is te veron derstellen dat hij ze zich zelf heeft toege bracht. Proces-verbaal is opgesteld. TURN CLUB.—Gymnast-feesten te Namen. De uitslagen werden Maandag avond in den Catholieken Kring bekend gemaakt. Onze Vlaamschejon gens zijn eervol uit den strijd gekomen. Ziehier eenige der bijzonderste prijzen Wedstrijd voor vrije oefeningen. ie prijs Ganda, Gent Jong maar Moe dig, Waerschoot 2* prijs Calholieke Turnvrienden, Boom Willen is Kunnen, Temsche Verbroedering, Ruysbrorck Steun geeft Moed, Aalst. Samenwerkende oefeningen met werk tuigen. ie prijs Catholieke Turn vrienden, Boom Sint-Jozefskring, Ant werpen Willen is Kunnen, Aalst. Pyramieden. 1® prijs Ganda, Gent Catholieke Turnvrienden, Boom; 2' prijs Willen is Kunnen, Temsche; Sint-Jozefs kring, Antwerpen. Plastieke Posen. 1® prijs Ganda, Gent 2e prijs Sint-Jozefskring, Ant werpen. 's Avonds trokken de overwinnende maatschappijen vrolijk door de stad. De klak versierd met de nationale kleuren, muziek voorop, deed het ons deugd de jeugd zich zien te vermaken. Een automobielrijder, die te Brus sel door zijn dwaas voort vliegen tegen den boordsteen van het gaanpad botste op den Haachtschen steenweg, vloog uit zijn rijtuig en werd met gebroken neus en dito elleboog terug gevonden. Aardewerkers ontdekten in eenen grond, Ninoofschen Steenweg, te An- derlecht, eene massa beenderen, tot drie geraamten van menschen behoorend. Een dokter is van meening dal ze mogelijk op klimmen tot het tijdstip der beschieting van Brussel door maarschalk Villeroy, 17® eeuw. De beenderen werden op het kerkhof van Anderlecht ter aarde besteld. Een oud-veroordeelde Taillet van Schaarbeek, die bij het verlaten der gevangenis bemerkte dat zijn lief hem niet trouw was gebleven en een anderen vrijer had gezocht, besloot zich te zullen wreken. Hij klom de drie verdiepingen op van 't huis waar de ontrouwe woonde, drukte met zijne schouders de deur in en, met een mes, dat hij als een razer.de rondzwaaide, stak hij in 't wilde rond in de duisternis. Op het gerucht kwam de polit'e toegesneld en Taillet vluchtte naar den zolder waarvan hij de deur barrica deerde, bij middel van zakken ciment. De agenten braken de deur open en vonden hem niet meer. Maar de hond die de agenten vergezelde, ontdekte hem tus schen het latwerk, en zoo werd hij aange houden. Van de personen, die zich in de kamer bevonden, werden er drie gekwetst: het meisje, haar nieuwe vrijer en hare Naar wij in een blad var. Brussel lezen, moet te S' Genesius-Rhóde, in Brabant, het volgende drama gebeurd zijn. In deze gemeente woont een veldar- beider, Swaelens genaamd, met zijne vrouw en 5 kinderen, waarvan het oud ste, een metserdiener, te Brussel gaat werken. Deze jongen, Jaak genaamd, wint 18 fr. in de week. Hij geeft daarvan 15 fr. aan zijne moeder. De vader eischte nu dat hij alles gaf en kreeg daarover zondag twist met zijn zoon. Woedend smeet de vader toen de vrouw cn vier kinderen aan de deur. Jaak keerde met hen terug. Dit ziende, greep de vader een stoof haak en dreigde er zijne vrouw mcê te slaan. De zoon kwam er tusschen en zich ook bedreigd ziende, greep hij eene hijl en sloeg zijn vader op het hoofd. Deze viel neêr met g kloven schedel en stierf ter plaats. Jaak, radeloos, sprong in een vij ver, werd er uitgehaald en is aangehou den. Een onderzoek is ingesteld. Gebruikt alleen Geraffineerde solfer Canons, merk K. R. gewaarborgd zuiver, zonder mengeling, zonder redk, zonder arse- NIK. Speciale kwaliteit voor de Hop. Elk canon draagt het merk K. R. Weigert de namaaksels. Zakken van 50 kilos, met fabriek merk en loodjes voorzien. Gewicht gewaarborgd. P. S. De Beiersche, Engelsche en Fransche Hopplanters weigeren solfer te gebruiken, waaraan de minste reuk is. Een schrikkelijk ongeluk heeft zich Zaterdag te Vianc, bij Geeraardsbergen voorgedaan. De echtelingen Pieter Pou- laert, waarvan de man hoeveknecht is, bewonen met hunne twee kinderen, 6 en 4 jaar oud, een huisje op de plaats. De moeder zich Zaterdag naar de markt van Geeraardsbergen moetende begeven, liet de kinderen alleen te huis. Bij haren terugkeer, rond 10 uren. vond zij de lijken harer kinderen, bijna gansch verkoold, terug. Het oudste lag in het bed, dat bijna gansch verbrand was het lijkje van het ander kind lag op twee stoelen uitgestrekt nabij de kachel. Men denkt dat de slacht offers met stekskens zullen gespeeld heb ben en alzoo het vuur aan hunne kleêren gestoken hebben. De toestand der werkstaking in de katoennijverheid te Gent. Maan dag morgend is het werk totaal hernomen in de fabriek. De Smet-Guecquier. In Gent-Zele-Tubize is maandag mor gend om 10 en half ure onderhandeld tusschen de patroons en afgevaardigden der werkstakers. Het getal stakers beloopt thans nog 1726, Voor de strijders van i83o. De Cercle civil et militaire, van Gent, heeft het initiatief genomen voor het ope nen eener inschrijvingslijst om te Gent een geclenkteeken op te richten aan de strijders van i83o, die voor het vaderland gesneuveld zijn. EEN FORTUIN GEVONDEN. i56.ooo fr. in koepons achtergela ten in een wagon. Geen eigenaar doet zich kennen. Waar komt de schat vandaan Zondag morgend, ten 6 ure, was een werkman der Midden statie, de genaamde V., bezig met het kuischen der rijtuigen van eenen voor Brussel gereed suanden trein, toen hij op de loopplank van eenen reisgoedwagen een pak vond, hetwelk, by onderzoek, bleek in te houden, intrestkoepons van aandeelen, ter gezamenlijke waarde van 156,421 fr. i3. 't Was de onderstatieoverste van dienst, aan welken de werkman in kwestie het pak overhandigd had, die vaststelde hoe veel het inhielden bestatigde dat het allen koepons waren van Nederlandsche waar den 3 p. h., en waarvan de zesmaande- lijksche intrest 7 gulden 5o bedraagt, betaalbaar 1 September 1905 En van aandeelen Nationale Schuld, obligaties van 1000 gulden, rentende 3 p. h., insgelijks betaalbaar 1 September. De statieoversten en M. Maclot hebben onmiddellijk een onderzoek ingesteld, om te weten van waar het geheimzinnige pak gekomen is. De reisgoedwagen, waarin het pak lag, was pas gehecht aan den trein naar Brussel. Van den i3 September was die fourgon tusschen Antwerpen en Berchem blijven staan, maar van welken kant die fourgon gekomen is, beweert men tot nu toe niet te kunnen zeggen. Nu. wie laat er i5o,ooo franks liggen in een spoorwegrijtuig Het zonderlingst van al is, dat tot nu toe niemand zich aangeboden heeft om de waarden op te eischen. Men heeft nu allerhande telegrammen gezonden naar Holland om te vragen of er nergens in eene bank gestolen is. Maar tot hiertoe bleven alle telegram men onbeantwoord. De koepons zijn neergelegd in de bu- reelen van M. Janssens, statieoverste. Niemand der ambtenaren, met het onder zoek gelast, wil eenige inlichting ver schaffen. De iöjarige Frans Van d( Voorde, geboren te Wattrelos bij Rijsel en wo nende te Gent, Rasphuisstraat, was over acht dagen naar Bruss l gegaan om werk te zoeken. Doch hij vond geene bezigheid. Vrijdag avond was het weinige geld op, dat hij bezat en de jongeling had in 24 uren niets geëten. Omstreeks 11 uren 's avonds sinterde hij langs de Noordlaan hij wist niet waarheen. Opeens zag hij eene dame die een reiszakje in de hand droeg. Daar moet geld in zitten, dacht hij. En met eens sprong hij op haar toe, ontrukte haar het reiszakje en nam de vlucht. Maar op de kreten der dame liep hem een policieagent achterna en haalde hem weldra in. De jongeling was immers zoo zwak. dat hij weldra uitgeput was. Op het policiebureel vertelde hij al weenonde dat hij gestolen had, door hon ger gedreven. De policie heeft hem voed sel gegeven en daarna opgesloten, daar bij op heeterdaad gevat werd. Arme jongen Maandag rond 4 ure, kwam Emiel De Schepp-r, wonende Abeelbroeck- straat, Sint-Amandsberg, met den tram van Lookristi. Nabij het kasteel van M. Seulitz vloog de hoed van den man af hij wilde van den tram springen voor hij aan de halte kwam.De ongelukkige viel in eene gracht n bleef wel een uur buiten kennis liggen. Dr De Ciaecker heeft hem verzorgd en naar zijne woning doen overbrengen. De man kloeg over inwendige pijnen. Zondag namiddag ontstond ruzie tusschen zekeren De Keuckelaere van Gentbrugge en Brac ckman van Heusden- steenweg. 's Avonds zat Jozef De Keuckelaere, vader, in eene herberg. Brac ckman kwam daar binnen. Ruzie optstond tusschen vader De Keuckelaere en Braeckman, nopens de woordenwis seling in den namiddag met zijn zoon. Braeckman gaf va der De Keuckelaere eenen slag op het hoofd met een boksijzer. Vader De Keuckelaere die buiten liep, werd nog erg toegetakeld en ging naar her Arsenaal om zijne wonden toe te naaien. In de St-Genoisstraat werd hij nog maals door Braeckman aangevallen en zoodanig mishandeld dat hij onkennelijk was. Geburen kwamen dan tusschen. Een dokter heeft de wonden toegenaaid. Braeckman is 's nachts aangehouden. Een ramp voor de Antwerpsche haven Het afschuiven vandeZui- derkaai heeft eene onrustwekkende uit breiding genomen. Zondag nacht, rond een ure, bij lage tij is zeer veel grond in de Schelde ge schoven. Er is eene barst in de kaai ontstaan van zes meters breed, 70 centimeters tot een meter diep en honderd vijftig meters lang. De waterleiding is gesprongen. Spoorwegriggels en loskranen zijn in de opening gezonken. De hangar nr 12, die nog vol koopwa ren ligt helt over. Nog eene beweging en hij stort in. De kaaimuur is ook in beweging gekomen. Ee ingenieurs van bruggen en wegen tfraren maandag morgend vroeg ter plaats. Er werd besloten op de kaai alles weg te nemen en de aarde tot aan het metsel» werk uit te halen. Twee honderd werklieden zijn daar aan bezig. Men hoopt het afschuiven van den grond in de Schelde te kunnen tegen houden. Eene algemeene instorting wordt ge vreesd met de lage tij. Om ongelukken te voorkomen zal bij lage tij niet worden gewerkt. Om den kaaimuur steun te geven, wor den groote hoeveelheden zand en steenen tegen de kaai gestort. De schade is zeer groot. Zondag namiddag ontstond te Cal ken een gevecht tusschen zekeren Roe- landt en een genaamden De Kegel. Op zeker oogenblik nam Roelandt een pint glas en wierp het naar het hoofd van zijn tegenstrever. Deze laatste werd niet ge troffen, maar het pintglas kwam terecht tegen den muur en een der scherven sneed den slagader af van de rechterhand van Roelandt zelf. De woestaard is door een geneesheer verzorgd en vervolgens door de gendarmen in de gemeentegevangenis opgesloten. M. Vaes, op jacht zijnde te Turn hout, wilde door eenen houtkant gaan. Hij werd zoo geweldig door eenen tak in het aangezicht getroffen, dat zijne bril glazen stuk werdcu geslagen en in zijne oogen drongen. Men zegt dat een der oogen zal verloren zijn. De genaamde Richard Dhondt,rond de 40 jaar oud en ongehuwd is Maandag morgend, rond half 4 uren in de Breede- straat, te Drongen, aangevallen. De onge lukkige kreeg een z^o vreeselijken steek inden buik, dat de ingewanden uit de wonden puilden. Twee personen, Emiel De Winter en Adolf Verstichel, die Dhondt badend in zijn bloed op straat zagen liggen, tilden hem op en droegen hem naai zijne woning. Dr Heugebaert werd ontboden en diende hem de eerste zorgen toe. De toestand van Dhondt w.rd evenwel zoo bedenkelijk, dat hij rond 7 uren naar het gasthuis van Gent moest overgebracht worden. Elk jachtseizoen brengt zijne avon turen mée doch allen zijn niet even nieuw als dat, wat in onze Ardennen- streek gebeurde. Eenige jagers waren op andermans ge bied gekomen en deden dus een stroop tocht in regel. Een strooper van stiel, reeds dikwijls veroordeeld, die ook op dat terrein werk zaam was, zag dit met leede oogen aan. Hij moest een middel zoeken om de in dringers te verwijderen. Hij ging stoutweg naar de jagers toe en vroeg hen met welk recht zij hier kwa men. Hij beweerde jachtwachter op deze eigendommen te zijn en, om zijne iden titeit te bewijzen, toonde hij... eene da ging om voor sti ooperij ter rechtbank van Dinant te verschijnen. De jagers slikten de pil en ruimden het veld, hunnen collega de jacht vrij latende.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2