Breiwerkfabriek Frankrijk. Duitschland. Spanje. ZEE VISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Hopmarkt. J. DAY ZONEN, S'Josephstraat,te Aalst, vragen goede werksters voor vrouw- en mans hemden. LAVALINE ZEEPPOEDER Italië. DRIJ WOONHUIZEN TWEE HUIZEN ZAAILANDEN vraagt 50 Breisters, voor een en een, fijne en grove planken. De machienen worden ten huize gegeven. Zich te bevragen aan 't bureel van het blad, Korte Zoutstraat, n° 51. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. HEGRERGGERIEF goed perceel Zaailand van 10 woonhuizen Magazijn te huren. Wijnen Te koop. Steen te bakken. Een Parijsch handelaar maakte onlangs te Madrid kennis met een persoon, die hem verzocht voor hem te Parijs op het Comptoir d'Escompte een wissel te ont vangen, ter waarde van 40.000 fr. getrok ken op de bank van Londen en Mexico. De handelaar seinde naar Parijs, aan het Comptoir d'Escompte een telegram verzekerde hem dat de wissel geldig was. Hij gaf zijn nieuwen vriend 35,000 fr. en zou 5000 fr. krijgen voor zijne commissie. Zaterdag te Parijs terug zijnde, bood hij den wissel aan, die valsch bleek. De handelaar toonde het ontvangen telegram; het was insgelijksch valsch. Tc Madrid had de handelaar een hotelbediende naar de telegraaf gezonden. Deze moet dus een meeplichtige van den schelm ge weest zijn. Een Fransch provinciaal blad is, volgens de Vérité op het satanische denkbeeld gekomen onder zijne lezers een u auti-clcricale wedstrijd uit te schrijven. Zij kunnen kiezen tusschen een toor.eelstuk, een monoloog, een lied of een teeks coupletten. Ook het onderwerp is overgelaten aan hun keus, maar moet natuurlijk met God en godsdienst den spot drijven. De Judas, die den prijs wint, krijgt vijf louis Het blad richt zijn uitnoodiging inzonderheid tot... de onderwijzers De deelnemers kunnen dezen literairen arbeid niet passender aanvangen dan met de verzuchting van ei Faust i) Satan, kom, help mij Ook voor de ex-abbé's Combes en Char- bonnel een schootie gelegenheid om hun vrijdenkerstalent eens te beproeven Een drama te Colombes. Zon dag avond kwamen personen op het poli- cieburcel te Colombes zeggen dat er misdadigers in eene onbewoonde villa der rue Boursier waren gedrongen. De politie ging er onmiddellijk heen en tusschen haar en de dieven ontstond een hevig gevecht. Op zeker oogenblik trok een der schur ken Juge genaamd, eenen revolver te voorschijn en schoot dien rakelings af op den agent Pherat, die, in de keel ge- iroffen, bloedend ten gronde zonk. Dank zij eene versterking van gendar men, die ter plaats snelden, konden de dieven gevangen genomen en naar het commissariaat van Courbevoie gebracht worden. De agent Pherot, wiens toestand hope loos is, werd naar het hospitaal Beaujon gebracht. M. Etienne, minister van binnenland- sche zaken, heeft aan het slachtoffer eene medalievan eerste klas gezonden. Te Trier is bij den bakker Raab een heel werkhuis voor het maken van valsche munten aangeslagen. De bakker is aan gehouden, evenals twee medeplichtigen, een electrotechnieker en een eigenaar van minerale bronnen. Te Saarbruck zijn ook personen aangehouden, maar de voor naamste schuldige schijnt gevlucht te zijn. Vleeschnood. Het Duitsche Siachtersbiad geeft ter kenschetsing van de schade, welke door den vleeschnood is ontstaan, een overzicht van het aantal vleeschverkoopers, die in 28 groote steden van Duitschland sedert 1 Januari laatst hun bedrijf hebben gestaakt. Het geza menlijk aantal is niet minder dan 668, waarvan 189 te Berlijn. Te Danzig zijn thans 35 slachterswinkels gesloten. De Köln. Ztg. verneemt uit Katto- witz dat de Duitsche regeering besloten zou hebben de Russische grens gedeelte lijk te openen voor de varkens. Dit nieuws moet nog bevestigd worden. heden te overwinnen heeft, en vervolgens j dat hij zijn plannen consequent en ener giek doorzet. Aardbeving in Italië. Welk is in werkelijkheid het aantal slachtoffers van de aardbeving Men mag geen betrouwen hebben op de statistieken die men mee deelt. Deze zijn zeer moeilijk te maken evenals de hulp moeilijk is uit te deelen, omdat de gemeenschapsmiddelen in Calabnë nog primitief zijn. 't Is een ver loren land in den volsten zin van het woord, 11 de tijdingen uit sommige stre ken van het land komen slechts na vijf of zes dagen, wanneer zij komen Men spreekt van heele dorpen die ver dwenen zijn, andere 2ijn getroffen zonder dat zij er zelfs aan gedacht hebben hulp te vragen. Niettemin denkt men dat het cijfer van 5ooo dooden, 't welk door de bladen is meegedeeld, fel overdreven is. Overal waar men eene ernstige statistiek heeft kunnen opmaken, schijnt het getal dooden minder groot dan men had kun nen vermoeden, hoewel het nog altijd zeer groot is. Wat natuurlijk heeft bijge dragen tot het verhoogen van het aantal slachtoffers, is de slechte toestand waarin zich een groot getal gebouwen bevonden, in dit zoo arm, zoo hulpeloos land. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 21, 22 en 23 September. TARBOT de kil. TARBOTTIM8 HEILBOT Kabeljauw, Gi-iet fr. 0,70, Tongen (koppel) Pladijs 't stuk Nieuwe Landolium fr. 2,00 1,00, 2,5o fr. i,25 fr. 0,70 1,00, 2,00 fr. 1,00, 2,00 fr. o,5o 0,70 i,5o fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, 1,25, i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,55 Tongengroote, midden en klein soort. Aalsterhop 1904 fr. 60,00 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, fr. 55 de 5o kil. Markt kalm. beste en zuiverste daar zij de stoffen r.iet verslijt. Weigert alle namaaksels. Te koop bij alle goede kruideniers. Een avontuur van Alfonso XIII. De Fransche bladen deelen het volgende avontuur mee, dat dezer dagen den koning van Spanje overkwam. Koning Alfonso reed met zijn automobiel door de straten van Bayonne, toen hij door een policie- agent werd aangehouden, die hem vroeg of hij een rijbewijs had. Neen ant woordde de koning. Zoo, zegde de agent, dan zal ik pro- ces-verbaal opmaken. Uw naam, voor naam en woonplaats Alfonso de Bourbon, koning van Spanje, paleis Miramarte San Sebastian.» Van schrik liet de agent zijn potlood vallen en onder de verontschuldigingen van den politiebeambte reed de koning weg. Een antwoord van PiusX. Vol gens de u Lega Lombarda zou Pius X onlangs aan een kerkelijken dignitaris, een van die prelaten zegt het blad, ironisch, die ailes beter willen weten dan de Paus en wie de belangen van den gods dienst meer ter harte gaan dan hemzelven, een teekenen 1 antwoord hebben gegeven. Toen de bedoelde waardigheidsbeklee- der tegenover den H. Vader naar aanlei ding van diens encycliek II fermo pro- posito over de katholieke werking in Italië eenige bedenkingen meende te moe ten uiten en ten slotte vroegHeilige Vader, waar gaan wij heen gaf de Paus met den hein eigen eenvoud tenantwoord Naar den hemelIn Paradiso. De prelaat bracht het gesprek onmid dellijk op een ander onderwerp. Dit ge val bewijst tweeërlei, merkt de Lega op vooreerst dat Pius X bij de verwe zenlijking van de hervormingen, welke hij zich heeft voorgesteld, tal van moeilijk- O a men van Maria. 2d' Externaat (i,5o fr. per maand gelijk vroeger). Opening der school in het nieuw lokaal Onderwijsstraat, op 25" September aan staande. Door uitscheiding van bedrijf en veran dering van woonst. OPENBARE VERKOOPING van met Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, aal inet gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eeoen eigendom beslrande uit WooDbuis, twee andere woningen, schaar, stallingen, koer met groote poort, zjjnde den los weg uitgevende op den steenweg en hof, samen groot volgens titel 9 aren 22 oen- tiaren, geataun en gelegen ten voor hoofde aan de Nieuwstraatpoort, gekadas treerd wjjk A, nummers 2112a, 2113a, 2114, met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan juf W'De Saedeloer en den heer Frans Cainu, ten zuide aan den Steenweg en den heer Camu voornoemd, ten weste nan den losweg en de heeren Van der Ileyden en ten noorde aan de heeren Do Meester en Van Overstraeten. Het groot huis en de hof laatst bewoond en gebraikt geweest door de heeren Jean Mertens en Louis Beeckmnn en de andere woningen zijn bewoond door Frans D'Hondt en Maria De Craecker. ZITDAGEN Instel Vrijdag 6 October )1Qn- Verblijf Vrijdag 20 October ten 4 uren namiddag ter herberg De diepe Lochting n bij den beer Jozef Slagmuldor, te Aalst, Nieuwstraatpoort. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en Grond, zijnde de her berg genaamd a De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot 1 aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN Verblijf,' Zaterdag 28 0ctober I9°5> ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd Het Duitsch Bierhuis, bij Dame W® Aug. Kieckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van goede XE EK HE. Do Notaiis DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen in het open baar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel land gelegen op den Hersinckauter, gekadastreerd wijk B, nummer 44 met eene grootte van 39 aren 20 centiaren, palendo ten ooste san den heer Gustaaf Da Boeck, ten zuide ain de kinderen van Ridder Schellekens-De Clercq, ten weste aan den heer Louis De Ccninck en ten noorde aan den heer Donatns Koelandt eu d'erven van den heer Frans Van Droogenbroeck. Gebruiker Carolus-Ludovicus Sohollaert. Tweede koop. Een perceel land, gelegen op den Moei boom, gekadastreerd wyk B, nummer 140a u.ut eene grootte van 15 aren 40 centiaren, pale nde ten ooste aan het wel dadigheidsbureel van Erpe, ten zuide, over den weg aan den heer David Parewyck, ten weste aan d'erven De Decker en ten noorde aan de heeren Van der Eist en De Boeck en jufvrouw Maria Van der Schneren. Gebruiker Franoisous De Decker. Derde koop. Een perceel land gelegen ter plaats gezegd Twintig jaren n gekada streerd wijk B, nummer 576 met eene grootte van 38 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan de heeren D' De Boeck eu Van do Sijpe, ten zuide en ten weste aan deD heer Evariste De Boeck en ten Doorde aan den heer Joseph De Coninck. Boomprijs fr. 425. Gebruiker Camillus Duquet. ZITDAGEN Instel Vrijdag 8 September 1((n- Verblijf Vrijdag 22 Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd In Wanzele bij d'heer Joseph Van der Biest, te Aalst, Schaerbeck, Gentschesteen- De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis, te Aalst, Maanslraat, groot aar 20 centiaren, bewoond door de kin deren Wery. Instel Dijnsdag 22 September) - Verblijf Dijnsdag 3 October telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net van den heer Delpierre, te Aalst Zon- nestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Eene Hofstede te Aalst-Mijlbeke Binnestraat, aan den Dobbelen Arend groot 6 aren 60 centiaren. 20 En 22 aren 3o centiaren Land te Aalst-Mijlbeke op den Roosenbosch. Bewoond en gebruikt geweest door de weduwe Joannes Podevyn-De Leeuw. Instel Maandag ï8 September 1905. Verblijf 25 Telkens om 3 uren namiddag ter her berg u Den ouden Hert n bij Frar.s Pode- vyn, te Aalst-Mijlbeek aan den Dobbelen Arend. OPENBARE VERKOOPING van Meubels, Mest, Boerenalem, Hooi, Strooi, Brandhout, er.z., te Hofstade, Tragel, ter herberg Het Rood Huis, gehouden door den heer Edward De Ligne, op Maandag 9 October 1905, om een ure stipt namiddag. Door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. BIJ RECHTSMACHT. Er zal op Zaterdag 23 September 1905, om 9 uren voormiddag, te Aalst, ter openbare Markt, aan het nieuw Stadhuis, overgegaan worden tot de openbare ver kooping van Meubelvoorwerpen en Koop waren, zooals,: Tafel Stoelen, Keuken kas, Regulateur, Kaders, Beelden onder Bokaal, Keukengerief, Winkeltoog met Loketten, Sargiën, Handdoeken, Kousen, gebranden Koffij, Suiker, Waschpoeder, enz. Door het ambt van den Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Met gereed geld, zonder kosten. OPENBARE VERKOOPING van een gelegen te lUasEMEN, Voerkauter. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien hot behoort in hot openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Zaailand gelegen te Massemen op den Vaerkauter, bekend bij kadaster.sectie B, nummer 293b groot volgens meting een hectaar 16 aren 66 centiaren, palende ten ooste de Vaerkauter rede en daarover de kin deren van den heer Jan-Bu De Moor en den heerKarel-Lodewijk Broeckaert.ten zuide den heor Edmond De Corte en de kinderen De Schaepmee8ter, ten weste de Vaerkauterrede en daarover Dame W' Alfred De la Villo-Le Ronlx-Herelle en ten noorde den heer Cec. Mattbys te Wetteren. Verdeeld in vier deelen. Eerste deel, groot 29 aren 28 centiaren. Tweede deel, groot 29 aren 28 centiaren. Derde deel, groot 28 aren 85 centiaren. Vierde deel, groot 29 aren 25 centiaren. TWEEDE ZITDAG Donderdag 21 September igo5. Om 3 nre namiddag ter herberg gehouden door den heer Jacobus Roelandt te Oordegem wijk Schoot. OPENBARE VERKOOPING XE AKL8X. De Notarissen DE PAUW te Aelst en VAN DAELE, te Thielt, zullen open baarlijk verkoopen: i* koop. Een Huis te Aelst, Dender- mondschen steenweg, n® 21, bewoond bij den heer Louis Hendrickx, herbergier en schrijnwerker. Ingesteld fr. 5040. 2® koop. Een Huis daarnevens, n° 23, bewoond bij den heer Georges-Felix Brys, Ingesteld fr. 5400. 3® koop. Een huis daarnevens, n° 25. bewoond bij den heer Jan Van Meerbeek. Ingesteld fr. 5400. 4® koop. Een Huis daarnevens, n° 27 bewoond bij den heer Henri-Joseph Lam- botte, ontvanger der contributien extra muros. Ingesteld fr. 5foo. 5® koop. Een Huis te Aelst, Dender- straat, n° 24. bewoond bij den heer Alfred Phlips Rummsns, (nevens de Gendarme rie.) Ingesteld fr. 3400. 6e koop. Een Huis te Aalst, Dender- straat, n° 28, bewoond bij den heer Jean De Haeck. Ingesteld fr. 3420. 7® koop. Een Huis te Aelst, Dender- straat, n° 3o, bewoond bij den heer Poly- dore Van Schuylenbergh. Ingesteld fr. 3540. 8* koop. Een Huis te Aelst, Dender- straat, r.° 42, tegen de Gheeraerdts6traat, bewoond bij den heer Petrus Van der Poorten, herbergier. Ingesteld fr. 6000. 9® koop. Een Huis te Aalst, Cumont- straat, n° 10, bewoond bij Dame weduwe Achille Van Guitruy-Comand. Ingesteld fr. 36oo. 10® koop. Een Huis te Aelst, uitmaken de den hoek der Cumontstraat en der Fabriekplaats, n° 6, bewoond bij den heer Xavier Van Mulders, bakker. Ingesteld fr. 3700. Instel Zaterdag 16 September Verblijf 3o Om dnj ure namiddag Ier herberg t Aux quatre ver.ts (in de vier winden), bewoond bij den heer Jaak Van der Lin den, te Aelst, Keizerlijke Plaats En op 22 September 1905, om 8 uren voormiddag zil de Notaris DE PAUW ten huize van Mr Frans Eeman-Van Overstraetente Wichelen in den Pad denhoek overgaan tot de verkooping van roerende voorwerpen zooals stoelen, ta fels, beddens, slaapgerief, stoven, kool bak, tingerief, tellooren, tassen, glazen, kommen, enz. Boerenalam zooals spaden, riek<-n, beirkuip, beirpomp, enz. Eene geit en konijnen. Zeg voorts. De Notaris DE PAUW, te Aelst, zal ten sterfhuizc van Dame Maria-Theresia Callebaut, weduwe van den heer Ferdind- Joseph Pillet, te Aelst, Groote Markt, n° li, op Zaterdag 23 September igo5 om 8 ure voormiddag openbaarlijk ver koopen, verschillige schoone heiligenbeel- ben, posturen, vazen, kannen, potten, kandelaars, lampetkommen en kannen, jatten, tellooren, roomers en veel andere artikelen in porselein, gleiswerk, aarde werk, kristaal en glaswerk, toogen, loket ten en glazen winkelkassen voor winkels van gleiswerk enz. Oei'iclil. Van heden af te be komen bij Severin De Boe-De Coninck. Oostendsche oesters, eerste kwaliteit, aan 12 fr. dc honderd. Zeelandsche oesters, extra, aan 6 fr. en 7 fr. de honderd. Door zijne goede bediening verhoopt hij de gunst van eenieder. De Boe-De Coninck. 32, Nieuwstraat, Aalst. Zich te wenden bij Achilles Minnaert- Diericx, Korte Zoutstraat, N. 47. Occasie Schoon coiffeursge- rief te koop aan zeer billigen prijs. Zich te wenden Zonnestraat, N" 17, Aalst. Tnpmnat Vier dagwanden töe- 1 urui.i.u. maat (e koop om af fe maaien of te laten weiden, ter oude Blee- kerij Schuermans. Zich te bevragen bij Modest Coppens, landbouwer, te Aalst- Mijlbeek, Binnenstraat. Lorendeau, Bordeaux. Vertegenwoordigers gevraagd door eerste huis. 24a. Cours d'Espagne, Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aalst. Elon vptaal bekwamen meester- Jieil >iaapt gast voor breiwerk. Adres te vragen ten Bureele van Den Denderbode. 112. Men viiaiit;!, kleermakers om t' huis te werken. Zich te bevragen bij Prosper Van de Velde, Koophandel- straat, Nr 1,- te Aalst, alle woensdagen van 6 l/t uren 's voormiddags. Stand vastig werk. De Notaris DE PAUW te Aalst zal openbaarlijk verkoopen 1 koop. Een schoon Woonhuis met tuin te Wichelen in den paddenhoek be kend bij kadaster sectic A, nummers 363, 364, en 366 groot i5 aren 58 cent. be woond door de verkoopers Fians Eeman- Van Overstraeten. Ingesteld fr. 1900. 2 koop. Een perceelken Zaailand te Schellebelle op Oostakker met het hoeks- ken over de straat als bouwgrond, groot 8 aren bij kadasier gekend sectie A, n. io32a 2bis en io32a 3bis. Ingesteld fr. 5oo. 3 koop. Eene partij Meersch te Schellebelle, Oever, genaamd de Sompels sectie A, n. ia54bis groot i5 aren 40 cent. Ingesteld fr. 700. Instel Vrijdag 8 September igo5. Verblijf Vrijdag 22 September igo5. Om 3 uren namiddag telkens ter herberg a In het Veir bij de kinderen Van Lip- pevelde te Wichelen aan het Veir. Mest te koop, omtrent 8 karren, vich te bevragen ter Statie Aalst-Noord, of losstatie. i° Een Velo voor stu dent, zoo goed als 2° Drij groote palmiers. Zich te be vragen ten bureele van 0 Den Deiderbo- de.m. Te huren ne party land ora uit te bakken, te Aalst, Ledebaan, genaamd Sus van Aalst, nevens eene groote beek en de kassei, groot 1 hectaar 10 aren. Zich te bevragen bij den eigenaar M. De Vis, Molenstraat. EI on vruarrl Kleermaker, halve itteii >iaaei gast of leeljongen voor Damenconfectiën, Ledeweg, bij Bouigois. X© liurcn een nieuw opgebouwd Burgershuis, aan den Dendermondschen Steenweg, alsook een Huis gelegen in de Dirk Martsnsstraat. Zich te wenden tot den heer Julius Goethals, Dirk-Martensstraat, Nr 14, te Aalst.

De Denderbode | 1905 | | pagina 3