Diljes en datjes. ÉAELST. Belgische Volksbond. VERSLAG Aan de jonge soldaten Stad Aalst.-Werkbeurs Priesterlijke benoemingen Allerhande nieuws. ONZE confrater «De Asschbnaar» deelt in zijn nr van zondag 11. eene verge lijking meê tusschen Judas Escariotes die Jesus zijn heer en meeater verried en jojed Daer.s die Jesus' Godsdienst en Kerk verraadt. Die vergelijking is treffend maar wat onze Confrater heeft vergeten, of liever, wat hij niet wist, 't is dat xairsd Daens de 80 franks beeft opgestreken die de Fran- sche franmassons voor hem in de logie gebedeld hadden en dat die tachtig franks nu heden juist de zelfde weerde hebben als de 3o zilverlingen die Judas als loon van zijn verraad ontving. Wonder niet waar, Confrater IJ Judas behield de 3o zilverlingen niet en wierp ze weg in den tempel, xapBd Daens integendeel heeft er aan 't zeestrand goede sier meê gemaakt. Ziedaar I ,*»Opalag van liet V leesch De beenhouwers der groote steden herbeginnen hunne kunstelperlen van over twee jaar. Het vleesch moet in prijs verhoogen I Het is de schuld van den Minister van Landbouw, de schuld van de catholiekenl Het is het afgezaagd deuntjen van twee jaar geleden dat tot vervelens toe gaat herhaald worden, omdat er in 1906 kie zingen plaats hebben, en de liberalen en de socialisten verhoopen daarmee een stok te vinden om de catholieken te slaan of de burgers en werklieden tegen hen op te maken. Wij zijn echter op voorhand verwittigd. Wij zullen de belangen der burgers en werklieden verdedigen tegen de liberale beenhouwers en politiekers. De prijs van het vleeach mag niet vermeerderen en indien hij vermeer dert dan is 't om de kiezers tegen de Regeering op te maken. (Db Landbouw, Oost-Vlaand.) 4*4 OP DE LIBERALE BETOO GING zondag 11. te Thielt gehouden en die van den manken Hennen had, hebben M.M. Thooris van Brugge, Dr Persoons van Lokeren en P. Vekeman van Hobo ken eindelooze jammerklachten, nog erger dan die van Jeremias, laten hooren over de scheuring tusschen de liberalen te Antwerpen. Na hun gekerm werd de volgende dagorde gestemd De liberalen van Thielt vereenigd drukken den wensch uit, de onderhan- delingen te zien heraanknoopen, ten einde eene scheuring te voorkomen die 1 enkel voor gevolg kan hebben den val van 't ministerie te verdagen. De liberalen vallen reeds op hunne knieën voor de socialisten, maar wacht nog wat weldra zien wij ze ook kruipen voor de Antwerpsche Help u zalvers. Arme liberale kliek tot wat platzakke- rij zijt ge veroordeeld om toch nog iets te schijnen I 4*4 Honderd maal hebben de groene socialisten herhaald dat men hun lasterde als men hun beschuldigt van den val van 't catholiek ministerie te bewerken. De Waarhzid het orgaan der Kortrijk- sche groenen bekent dat die beschuldiging gegrond is en dus geen laster. Ziehier wat het groene orgaantje in zijn laatste nummer zegt Met volle hoop zien wij de kiezing van 1906 naderen, op dewelke er zal be slist worden of het bewaardersministerie aan het bewind zal blijven. Nog nooit stonden de kansen zoo schoon als tegenwoordig. Het volk begint in te zien dat het niets te verwachten heeft van het catho liek ministerie... Democraten, laat ons van nu af over al propaganda maken... en dan zullen wij ons toekomende jaar in een schoonen zegepraal mogen verheugen. Dus die zoo christene democraten zou den zich verheugen als in eene schitteren de zegepraal, moest 't catholiek ministerie in Mei aanst. vallen. Ze zouden zich verheugen in de aan komst van een liberaal-socialistisch mini sterie dat hier, even als in Frankrijk de school- en godsdienstoorlog zou doen woeden. *%ZIEK EN GENEZEN. Een persoon, zich inbeeldende dat bij ziek was, wilde gedurig geneesmiddelen ne men. Zijn geneesheer leverde hem het vol gend recept af Aqua fontis (fonteinwater) 100 gram men Illa rbpztita (hetzelfde herhaald) 40 grammen Idem stillata (hetzelfde gestookt) ia grammen Hydrogbne pro- loxvd (scheikundige formuul van het water) o gr. 3z Nil aliud (niets anders) 1 8r- a5- Getroost ging de zieke bij eenen apotheker, die heel ernstig het water in een fleschje mengde. Goed schudden, vooraleer in te nemen, zegde de pillendraaier. De zieke betaalde 1,25, dronk dagelijks drie koffielepels medicijn en... genas 4*4 Cijfers kunnen al wonderlijk welsprekend zijn. Men gunne b. v. maar een oogenbliks- ken aan de volgende, die wij in een Fransch catholiek weekblad vinden Aantal leerlingen der officieele athene ums .- 5910. Wat die leerlingen aan het land kosten 's jaars 1,795.218 fr., 't zij ongeveer 470 per leerling. Aantal leerlingen der catholieke colle ges 16459. Wat die leerlingen aan 't land kosten, 's jaars 0.00 fr. En de liberalen zouden de geestelijke onderwijsgestichten willen afschaffen 1 Welnu, laat ons eens veronderstellen dat de catholieke gestichten niet beston den, dan zouden die X6459 leerlingen aan 470 franken per kop aan de Staat kosten 7,735,730 franken. Zoo dus, indien de wensch der liberalen ooit zoude vervuld worden.de afschaffing van het vrije catho liek onderwijs, dan zoude de begrooting voor het middelbaar onderwijs alleen stijgen van 3,759,218 fr. 10,494.948 fr. Niet waar, vriend lezer, dat ook deze cijfers welsprekend zijn. 4*4 ARME MENSCHEN. Lb Peuplb heeft dezer dagen een dringend bericht aan de socialistische kiezers afge kondigd. Daarin wordt aan die kiezers op het hart gedrukt dat zij goed de kiezerslijsten moeten nazien. Want, zegt lb Peuplb, zeer dikwijls worden de socialistische kiezers op de lijsten niet ingeschreven met het getal stemmen waarop zij recht hebben. Zoo zijn er die slechts twee stem men krijgen of zelfs slechts ééne, terwijl zij recht hebben op drie. Nu reeds zijn er vele socialisten die over drie stemmen beschikken, zoo het schijnt, zijn er nog veel andere die er drie zouden moeten hebben, maar die ze mis sen door de schuld hunner nalatigheid. Bijgevolg zijn er veel, zeer veel socia listen die recht hebben op drie stemmen. Aangezien nu de socialisten allen arme menschen zijn, wat wil men ons dan nog komen wijsmaken dat de drie stemmen uitsluitend voor de rijken zijn, om de armen te verpletteren 4*4 GROENE PIE schrijft in Hbt Land van AelsT Die boulvaar op Mijlbeek blijft doodsch en verlaten, s Zegt eens groene helden waarom geeft ge 't voorbeeld niet. Bouwt daar een lust prieel, een chalet als ge dat beter verstaat. Er moet toch iemand beginnen. Daarbij de 8000 patotterkes die ge 's jaars opstrijkt om ter Kamer wat ze:ver te verkoopen, zijn toch gemakkelijk gewonnen.Waarom daar geen lustprieel gebouwd die 8 dui zend laten het u toe... Maar nerri, ge hangt liever den vervolgde, den gebrood roofde uit om de sukkelaars te verschal ken. 4*4 Het laatste woord der heel kunde. De operatiën zijn thans aan de dagorde. Voor 't minste inwendig ongemak dat gij gevoelt snijdt men u open als eenen meloen en acht dagen nadien zijt gij genezen... of dood. De hartlijders zullen thans met genoe gen vernemen dat twee heelmeesters van Chicago, dokters Gutherie en Carrel, waarvan de eene van Franschen oorsprong is en de andere als majoor gediend heeft in een Fransch regiment, verzekeren dat zij een menschelijk hart, dat versleten en buiten dienst geraakt is, kunnen vervan gen door een goed en deugdelijk... apen- hart. Het is met proefnemingen op honden te doen dat de twee mannen der kunst van Chicago de zekerheid hebben opge daan zeggen zij dat de vervanging waarvan wij hooger spreken mogelijk is. Vergeten wij echter niet dat deze tijding uit Amerika komt, waar de kwakkels zeer gemakkelijk opvliegen. 4*4 Groene ■ociallaten trekt uw masker af. De afgeveerdigden der christene volkspartij ofte groene socia listen vergaderden zondag 11. ten lokale Volkshuis, Ossenmarkt, te Antwerpen, gehouden door priester Fonteyne. Voor eerst werd beslist dat ze met de kiezingen van Mei aanst. in 't strijdperk zullen tre den. De eenen willen alleen gaan 't is te zeggen, zonder cartel te sluiten met an dere partijen. Maar daar de groote chefs wel weten dat ze op hun eigen handje tot niets kun nen geraken werd de mogelijkheid voor zien van een cartel met eene of meer libe rale partijen. Ziehier wat er is besloten geworden i° Dat de groene socialisten zullen opkomen in al de Arrondissementen. 20 Dat, daar waar 't mogelijk is een eervol-cartel te sluiten met de oppositie partijen, de toestand rijpelijk zal onder zocht worden en dat ieder Arrondissement zijne vrijheid van actie zal behouden om allen wensch te verwezenlijken omver werping van 't ministerie. Wat verstaat men door eervol-cartel Zijn groen zieltje aan de franmassons voor 't oordje verchacheren, lijk de groe nen het te Brugge deden. Nu hoe zonderling toch die christenen die beweren nog catholieken te zijn dan de beste catholieken der wereld, on dersteunen de liberalen en roode socia listen of vragen hunne hulp. Wat bewijst dat Wel dat de christene democratie bij dc anticatholieke par tijen moet gerangschikt worden. Ze zijn altijd geweest en blijven groene socia listen I 4*4 Goede maatregel. Het spoor- wegbestuur heeft aan alle statie- en halte oversten van den Staat het navolgend telegram gezonden In uitvoering eener ministerieele be slissing zullen alle statiën en balten van dén Belgischen Staat, gelegen op 5o kilo meters afstand en meer van Luik, van Woensdag tot Vrijdag van iedere week, te beginnen met 4 October aanstaande en tot den datum der sluiting van de We reldtentoonstelling, te Luik, plezier- trein-biljetten afleveren voor Luik, aan den prijs van normale biljetten, enkele reis, geldig vooj- het gaan den volgenden Zondag, per eersten trein van den dag die de verbinding met Luik verzekert, en voor het terugkeeren, met al de treinen, tot en met den patsten trein van den vol genden dag, vertrekkende van Luik. Crcemboter. Markt van Zaterdag 3o Septem. 1905, 174 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,2o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 333 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2660 kilogr. Men had vo rrzien dat de Belgischb Volksbond dit jaar geen congras zou kun nen houden. Aangezien hetgeen men vermoedt had uitgevallen is, zoo zullen de algemeene vergaderingen plaats hebben den Zondag 8 October, in de feestzaal van het Werk manshuis u Eendracht en Arbeid Brial- montstraat, te Brussel des morgens, van 9 i/a tot ra ure des namiddags, van 2 tot 5 ure Er zal vooral gehandeld worden over de Beroepsvereenigingen m de Sa menwerkende Maatschappijen. Bij den aanvang der morgendzitting zal eene gedachtenwisseling plaats hebben over het verslag van M. Pieter Vbrhae- gen betrekkelijk de samenwerkende maat schappijen van voortbrciigst en verbruik, in Engeland bezocht voor enkele maan den, door MM. G. Eylenbosch, van Gent, L. Lefebure, van Brussel, Alpii. Martens van Gent, Ecrw. Heer Meeckers, van St-Truiden en M. J. van Dyk, van Ant werpen. Het overige der zitting van 's morgens zal ingenomen worden door de bespreking der bijzonderste besluitselen van het nieuw verslag over de Beroepsvereenigingen opgemaakt door Eerw. Pater Rutten der Orde van de Paters-Predikherren, na mens het Algemeen Secretariaat der chris tene Beroepsvereenigingen van België. Die besluitselen duiden de bijzonderste middels aan die geschikt zijn om de be roepsvereenigingen uit te breiden. der algemeene vergadering van het Verbond der Pensioenkassen van Aalst en Omliggende, gehouden te Herzele, op Woensdag 27 September 1905. Hoe aangenaam en prachtig was deze vergadering I Hoe uitgelezen het volk dat ze met zijne tegenwoordigheid vereerde Men ontmoette er Mevrouw de Baron nes van de Woestyne van Herzele, den heer Baron Leo de Bethune, Eere-Voor- zitter M. R. Moyersoen, Voorzitter de Eerweerde Heeren Pastoren van Her zele en Strypen M. Van Overstraeten, Kantonale opziener van het lager onder wijs; de heeren Van Lierde van Sottegem en Joris va 1 Lede, Ondervoorzitters van 't Verbond, enz. enz. Honderd en zes afgeveerdigden der verschillige aangeslo tene maatschappijen waren daar ver eenigd. Al die belangrijke punten die aan het dagorde waren, zijn voor allen leerrijk geweest maar wat meest de aandacht van eenieder boeiede was voorzeker het schoon en meesterlijk verslag door den Eerw. Heer Eeckhout, Schrijver-Schat bewaarder opgesteld, over de werking van 't verbond gedurende het verloopen jaar X904. Wij zouden gaarne aan allen hier het verslag in zijn geheel mededeelen, doch zulks is onmogelijkwij zullen cr ons dus bij bepalen de bijzonderste punten op te sommen, die ons binat de lezing het meest getroffen hebben. Ons klein België is op het maatschap pelijk gebied met reuzenstappen vooruit gegaan dit getuigt wat wij hier aan halen Op 3x December 1904 waren er 2.2o5.o5a inwoners die een spaarboekje bezaten tegen 1.053.699 in 1894 daarop werden gestort 786 millioen tegen 440 millioen in 1894. 'n 1894 leende de spaar kas aan de maatsc happijen voor het bou wen van werkmanswoningen 8 millioen franken en 't verleden jaar drij en zestig millioen. De Lijfrentkas teldï in 1894 24.700 leden, recht hebbende op i3 mil lioen rente in 1904 was het getal leden geklommen tot 709,000 met eene rente van 71.800.000 fr. Bij de Verzekerings kas waren in 1894 a.477 leden verzekerd voor 590.000 fr. en verleden jaar waren er 24.703 met eene verzekerde som van 14.500.000 fr. Deze cijfers zijn het welsprekendste bewijs van de steeds klimmende welvaart van ons geliefd vaderland. Dank aan onophoudende propagande werden 66.8z5 nieuwe leden voor de lijf rentkas aangewonnen voegt daarbij de ia.o36 militairen van rechtswege inge schreven zij dus een totaal van 78.861. De soldaten bezitten allen sedert 1902 een lijfrentboekje welke door de zorgen der militaire overheid op hunnen naam geopend wordt meer dan 5o,ooo sol daten zijn reeds lid der lijfrentkas. Maar hoevelen gaan cr volhouden vraagt de Eerw Heer Schrijver en hij antwoordt Dit hangt af van den iever van al deze die zich met de pensioenkas bezighouden en 't is aan hen de soldaten die het leger verlaten hebben door alle middelen te doen verstaan hoe hun eigen belang vereischt dat ze blijven voortstorten. Zon der vele moeite kan men van 't gemeen tebestuur vernemen wie tj van 't leger terugkomt; persoonlijke voetstappen moe ten bij de belanghebbenden gedaan wor den en.... de voortzetting der stortingen zal gemakkelijk verkregen worden. De Eerw. Heer Verslaggever roept onze bijzondere aandacht op de personen geboren in 1843 - 44 en 45 die nog de vercischte stortingen niet gedaan hebben voor het bekomen van het pensioen van 65 fr. Er zijn gemeenten waar bijna al die personen zijn aangesloten, dank aan persoonlijke voetstappen, bezoeken ten huize en gedurige ruchtinaking doch er zijn andere aan wien de pensioenkassen der eersten als voorbeeld voor hunne medezusters mogen aangetoond worden. De personen geboren voor i860 moeten ook nog de groote voordeelen der wet van 20 Oogst igc3 meer ingeplant worden want voorzeker aan velen van her. staat eene ware teleurstelling te wachten indien de werken van onze pensioenkassen er niet in gelukken ze te overtuigen. Velen meenen het pensioen te trekken zonder storten, anderen zeggen 't pensioen zal onbeduidend wezen. Aan u voorstaanders der goede zaak hun de waarheid te deen kennen De inrichting van pensioenkassen in de nijverheidsgestichten heeft niet aan de verwachting van den wetgever beant woordt. In 1903 bestonden 142 dier in stellingen met 39.772 leden en slechts 22 nieuwe met 6611 leden zijn er verleden jaar bijgekomen. Velen meenden in 1900 tijdens de bespreking der wet dat de niet verplichtende stortingen de schoonste uit slag zou opgeleverd hebben en dat weldra iedere werkman zijn pensioenboekje be zitten zou. Maar wat leert ons de onder vinding? Het volk, de werkende klas, blijft voor 't algemeen onverschillig aan de wet Men heeft aan de Kamers der Volksver tegenwoordigers de volgende wijziging aan de wet van 10 Mei 1900 gevraagd Htt stelsel der verplichtende stortingen zou in voege gebracht worden met de drievoudige deelneming van den werkge ver, den werkbaas en de openbare mach ten. Een ontwerp in dien zin zou gansch gematig aanvaard worden door eenieder en met de grootste geestdrift door alle maatschappelijke werken. Eene openbare hulde van dankbaarheid werd door den Eerw. Heer Eeckhout aan het onderwijzend personeel gebracht. On schatbaar zijn de diensten die het onder wijzend personeel aan hunne behoeftige medeburgers, aan ganach het vaderland bewijst. In de school ligt onze hoop voor de toekomst, daar worden zij gevormd die later als overtuigde en getrouwe leden onzer pensioenkas zullen optreden. Nevens de school kan de vrouw ook een krachtigen steun schenken. In plaats van aan de kinderen geld voor snoepe rijen en overtollig speelgoed te geven en ze door eene verblinde moederliefde te miskweeken en tot lijden en ellende te leiden, is het de tolk der moeder de geest van werkzaamheid en eenvoudigheid van orde en spaarzaamheid van matigheid en zelfopoffering in te planten. Welke rijke vruchten zouden wij hiervan niet mogen verwachten De gemeenten kunnen ook bijdragen tot de ontwikkeling der Lijfrentkas na- menlijk door het verleenen van toelage aan de maatschappijen en zooals Mijnheer Van Overstraeten, Kantonale School opziener er bij voegde, met bij de prijs- deelingen aan de oppassende leerlingen lijfrentboekjes tot belooning te geven... Over deze kwestie zal er welhaast in 't bestuur van het verbond gesproken worden. De Bestuur- en de algemeene Verga deringen moeter. regelmatig gehouden worden zegt de Eerw. H. Schrijver in zijn verslag. Het in leven houden onzer maatschappijen is innig verbonden met de werkzaamheid van het Bestuur. Wij mogen niet vergeten zegt de Eerw. Heer Verslaggever dat dc Schrijvers- Schatbewaarders meest allen kosteloos de werken der pensioenkassen verrichten en dat eigenbelang wel een krachtige prikkel zou zijn tot bet aanwerven van nieuwe leden en hier haalt hij tot staving zijner gezegdens de werking aan van eenigc gemeenten uit Limburg die de volgende jaarlijksche vergelding aan den beheerder hunner pensioenkassen toekennen a5 fr. per volledige reeks van 5owerkende leden en o.5o per nieuw lid aangeworven in het voorgaande jaar. De Eerw. Heer Eeckhout werd om zijn prachtig verslag geluk gewenscht door den heer Baron de Bethune, Eerevoor zitter en Mr Moyersoen, Voorzitter. Die gelukwenschen werden met donderend handgeklap begroet. Den Heer Voorzitter bedankt met harte de Eerw. Heer ver slaggever om de groote diensten door hem aan het verbond bewezen en drukt zijn spijt uit het ontslag van den ieverigen Schrijver-Schatbewaarder te moeten aan vaarden. Immers den E. H. Eeckhout als onderpastoor naar GeDt verplaatst zijnde, laten hem nimmer toe zijn ambt die hij met den iever die hem eigen was uitoe fende nog waar te nemen. De Eerw. Heer De Meester onderpas toor te Hofstade werd in vervanging van den Eerw. Heer Eeckhout, als Schrijver- Schatbewaarder benoemd en M. Remi De Vrieze, toezichter van 't verbond als Hulp-Schrijver, aangesteld. Deze twee benoemingen werden bij algemeenheid goedgekeurd. De helft der leden van den bestuurraad welke volgens art. i3 der standregelen moest hernieuwd worden, werd bij een parigheid herkozen verklaard. De aanstaande algemeene vergadering zal toekomende jaar te Sottegem gehou den worden. D? E. H. Pastoor van Herzele stuurt tot allen nog een woord van dank en maant al de aldaar vergaarde werken voor het goede aan, voort te gaan met denzelf den iever die hen tot hiertoe bezielde. Iedereen, die wat ondervinding \»r heeft, weet genoeg dat de garni- J» zoensteden vol gevaren zijn voor de jongelingen die onder de wa- pens geroepen worden. De jeugd zoekt vermaak en moet zich verzetten en het gebeurt ongelukkig lijk maar al te veel, dat de jonge roera ten na eenige dagen den weg des ver derf» in loopen slechte gezellen leeren hun huizen en gezelschappen kennen, waar zij op korten tijd geloof en zeden verliezen. Oudera, uw geluk en 't geluk van uw kind staat op 't spel. Wilt gij dat uw zoon braaf en deugdzaam hlijve in het leger, spant dan alle mogelijke midde len in om hem den soldatenkring en de soldatenmis te doen bijwonen. In den kring vindt de soldaat aange naam verzet en deftig tijdverdrijf; in de soldatenmis zal hij sterkte putten om zijn geloof onbeschroomd te belijden en te bewaren. Wij laten hier de lijst volgen der sol- datenkringen in de verschillige garni zoensteden van 't land. Antwerpen IJzeren Waag, 18. Brugge Carthuizinnenstraat, 2, bij de Hallen. Berchem,Soldatenkring Frederik de Merode, Vredestraat, 7. Bergen (Mons)Groote Triperijstraat? 29. Brussel 1) Ylaamsche Steenweg, 155, 2) Boudewijnskring, Trooststraat, 205. Dendermonde Beestenmarkt, 36. Doomijk rue des Enclos S' Martin, 3. QentS' Amand straat, 54. Kortrijk Robbe-plaats. Leuven Yesaliusstraat, 11. Luik Buerenbergstraat, 12, (Mon tagne de Bueren). Mechelen Korte Haargracht. Meenen .- Bruggestraat, 109. Namen (Namur) Lucien-Namêche- straat, 42. Oostende Stockholmstraat, 5. Sint-Nicolaas Nieuwstraat, (Gilden huis). Ieperen G. de Stuerstraat, 39. Worden gevraagd 50 goede breistera om te huis te wei- ken. Een leerjongen voor de boekdrukkerij. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 2 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor-Deken te Ledeberg, den E. H. Cornand, S. T. B. pastoor te Wachte- beke. Bestuurder der Visitatie te Mariakerke, den E. H. Regibo-, onderpastoor te Den dermonde. Onderpastoor te Dendermonde, den E. H. De Cock, leeraar te Dendermonde. Leeraar te Dendermonde. den E. H. Carlé, student bij de Hoogescliool van Leuven. Coadjutor te Etichove, den E- H. Ver- moesen, priester in het Seminarie. SCHOUWBURG VAN AALST. De Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem, geeft op 1 October aanst. haar eerste vertooning. Men zal opvoeren xTANTE CLARA, Tooneelspel in 3 bedrijven. 2* DAAR IS MIJNHEER. Blijspel met zang in 1 bedrijf. Prijzen der Plaatsen -. Genummerd?, fr. 2.00 Benedenplaatsen, i® fr. 1.50 Bovenplaatsen, i® fr. 1.00 ad® fr. o.5o. PROGRAMMA van het laatste Zomerconcert welke zal gegeven worden ter Groote Markt, op Zondag 1 Octo ber 1905, om 11 l/a ure, door de Konink lijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. Hervraagd. i° Drei Kaiser marsch E. Weissenhorn. 2° Ouverture de l'Op. La Bohémienne M. W. Balfe. 3° Aubade printanière Arr. par M. Krein, P. Lacombe. 40 Mosalque sur Rigolétto Verdi. solistes M.M. D'hoir, De Nul.D'hondt, Heiremans De Wolf. 5° Les Amours d'un Rossignol Soliste Mr Breynaert. A. Moussard. 6* La Brabanfonne V. Campenhout. Openbare Zitting van den Gemeen teraad, in de gewone zaal der vergade ringen op Maandag a October aanstaande om 5 uren 's avonds. Dagorde i* Gemeentebegrooting voor 1906. 2* Gemeentekas. Driemaandelijksch na zicht. 3* Grondrente. Aflossing. 4* Gemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond op de Hertshage en in de Van Langenhovestraat. 5® Academie van Schoone Kunsten. Be grooting voor 1906. 6" Muziekschool, id. 7« Nijverheidsschool. Rekening 1904. Begrooting voor 1906. 8* Staatsiniddelb. Jongensschool. Nieu we lagere klas. 9* Lager onderwijs. Aanneming ran scholen en klassen. io® Oprichting van de Schietbaan. Plans en lastencohier voor de aanbesteding der bouwingswerken. II® Herstellingswerken aan het gebouw van den schouwburg. 12® Buréel van Weldadigheid. Verkoo- ping van boomen; afstand van grond aan den Staat. Vrije Catholieke uehool van den 11. Livinus, op de Hertaling^- De opening is bepaald op Maandag 2 October aa.ist. om 9 uren. AALST. Bijna algemeen wordt ge wenscht dat de openbare verkooping ter vischmarkt van 1 Oclober tot einde Maart regelmatig om 9 1/2 uren zou gehouden worden. Die veranderlijke uren brengen veel lieden in dwaling. Van April tot einde September om 9 uren. Vast bepaalde uren zijn dus noodzakelijk. TOMBOLA in de Kerkstraat. vrijen ingang.Open 's Zaterdags voor middag, gansch den Zondag,'s Maandags namiddag. 5oo schoone prijzen. Loten aan 5o centiemen. Overlijden. Donderdag is al hier overleden in den ouderdom van bijna 91 jaren, voorzien van de H.H. Sacra menten. den heer Karei De Moor, Ge neesheer en Oudgemeenteraadslid onzer stad. H.R. I.V. Maatschappij Kunst en Vermaak. Bestendig lokaal Krugershof, Aalst. Zondag 1 October igo5. LUISTERRIJK AVONDFEEST Begin 7 uren. Slot 11 uren. EENE WAARSCHUWING. Ziehier een bericht dat van groet belang zal zijn voor vele vrouwen en mannen van Aalst Het werd ons door eenen inwoner van Aalst gegeven, Madame P. Cooremans, St-Vincenliusstraat, die ons zegt Ik leed sedert zes maanden van nierpijnen, die mij 's nachts van alle rust beroofden ik was onrustig, dit gebrek aan rust maakte mij reeds van 's mor- gends afgemat en gansch mijn eetlust verdween, ik verzwakte van dag tot dag loen ik mij op het aanraden eener vrien- dien met de Foster Pillen voor de Nieren verzorgde, en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Toen ik mij na drie dagen verlicht ge voelde, was ik zeer verwonderd en toen mijne nierpijnen na eene week verdwenen waren, was ik overgelukkig en dierf aan eene zoo spoedige genezing niet geloo- ven 't was nochtans waar, want ik heb niets meer gewaar geworden. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor na maaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht u voor namaaksels, eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 7. AALST. Op verschillige plaatsen zijn er te Mijlbeek bloemkoolen en aard appels gestolen. Procesverbaal is tegen de dieven opgesteld. HAELTERT. De verledene week bekwam Anna Van der Donck, echtge- noote Duwez in 't voorbijrijden een slag van een peerd bespannen aan een rijtuig; zij geraakte onder de pooten en werd ver- trappeld. De verkregene wonde aan een der beenen wilde kwaadspel en de onge lukkige bezweek na schrikkelijke pijnen drij dagen daarna. Dinsdag nacht zijn er te Oordegem ten nadeele van de w® Brantegem vijf zakken aardappelen gestolen. De vrouw heeft eene klacht nedergelegd in de gen darmerie. Men heeft vermoedens. Bij Jozef Dc Beek, te Overboelaere, is er een app« lboom die in volle bloem staat, Het is de tweede maal op 1 jaar tijd dat het aldaar gebeurt. Dinsdag namiddag, rond 4 ure, was men te Overboelare, bezig met eenen boom uit te doen. In den val is hij terecht gekomen op de weduwe Beernaert, 70 jaar oud, die daar stond te zien De on gelukkige is erg gekwetst. Men wanhoopt haar te redden. Binnen eenige dagen zal er in de gemeente Wetteren een eeuweling be staan, Bernard Verstraeten, landbouwer, wijk Overbeke. Hij is nog een kloek ouderling en bezit al zijne verstandver mogens, behalve dat hij een weinig hard- hoorig is hij heeft altijd matig geleefd en is een voorbeeld geweest van gedien stigheid en braafheid. Niettegenstaande dc stappen welke het gemeentebestuur bij Bernard Verstraeten heeft aangewend,wil deze geene officieele feesten te zijner eere. Op zijn honderdste verjaardag zal alles in familie afloopen, enkel eenige geburen zullen medevieren. De eeuweling is nog jonkman. Woensdag kwam ceu heer in een wisselkantoor te Brussel en bood een groot pak aan, inhoudende voor 20,000 fr. titels, die hij wilde te gelde maken. De wisselaar verzocht hem 's anderdags terug te keeren, daar hij verlangde de lijst eerst na te zien. Het bleek bij nader toezicht, dat de titels in Januari laatst te La Louvière ge stolen waren. Wanneer de heer Donderdag terug kwam, werd hij door de inmiddels ver wittigde policie aangehouden. Hij ver klaarde Oscar Monnier te heeten, 49 jaar oud, wonende te Houdeng-Aimeries. Hij heeft niet willen zeggen hoe hij in het bezit der titels is gekomen. Over twee dagen stierf eene her bergierster uit de Bergstraat, te Brussel. Haar man, die een belangrijken kolen handel drijft te S' Gillis, wilde eenige uren na den dood zijner vrouw eenig geld nemen, om in de eerste onkosten te voor zien en tct zijne verbazing zag hij, dat de kas leeg was. Geld, juweelen van beide echtgenooten, alles was verdwenen. Dijns- dag begaf de man zich naar de bank, waar de vrouw eene brandkast in huur heeft en waar 6000 fr. in depot moest liggen dit geld was vervangen door eene overgfoote envelop gevuld met waar- delooze papieren. Men weet niet wat van dien geheimzinnigen diefstal moet ge worden. De kat van mad. M., Bogaarden straat te Brussel, vocht met deze van een anderen bewoner van het huis. Mad. M., wilde de twee dieren scheiden, doch werd dour hare eigene kat aangerand en wreed den arm met de nagels doorploegd de kat beet vervolgens hare eigene jongen. De razende kat is afgemaakt en mad. M., naar bet gesticht Pasteur gebracht.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2