Frankrijk. Duitschland. Engeland. Zweden en Noorwegen. Merklprijzen. TWEE HUIZEN Openbare verkooping. Openbare Verkooping. MOTOREN HEIIBERGGERIEF DRIJ WOONHUIZEN Gasmotoren Fabrik-Deutz Men vraagt Wij Steen te bakken. p"" Algemeene Assurantiën Magazijn te huren. LAVA LINE ZEEPPOEDER Bijgevoegde jaarwedde van 200 tot 1000 franks'sjaars. Belangrijk bericht. Winstgevende bediening BEKEERING. Een Fransch hl I meldt dat twee Duitsche protestar.tschc bedevaarders, naar Lourdes gereisd met j den trein van Herbestal, der Belgische bedevaart, ontroerd door de genezing van j Mej. de Franssu, tot het oude geloof j teruggekeerd zijn. De een heeft reeds het protestantism afgezworen en is te Lourdes gedoopt. Hij had reeds van voor de bedevaart onder- 1 wijs in den godsdienst ontvangen. De ander heeft beloofd, zoodra hij zal te buis gekomen zijn, dat voorbeeld te volgen. Twee Brusselsche advocaten zijn gelast m:t de verdediging der belangen van een groep erfgenamen, die over het hoofd gezien zijn door eene oude, schat rijke dame, welke alles aan haren knecht heeft nagelaten. Die slimme knecht was er in gelukt, iedereen van haar sterflud verwij lerd te houden. Het erfdeel bedraagt de kleinigheid van leven millioen. Een koopwarentrein komende van Gent, in bestemming voor Mechelen, is in den nacht van Dijnsdag tot Woensdag bezocht geweest door eene bende gauw dieven. Te Mechelen gekomen, bemerkten de treinbedienden, dat de loodjes aan de deuren van een aantal wagons waren afgesneden en dat eenige koopwaren ver dwenen waren. Men heeft eene hoeveelhaid koopwaren teruggevonden op de baan langsheen den ijzerenweg. Men denkt dat de dieven op den trein gesprongen zijn tijdens eene kortstondige halte welke de trein onder weg gemaakt heeft, Donderdag avond, rond 7 1/2 uren is er een hevige brand uitgebersten in de hofstede van landbouwer Standaert, staande langs den Thouroutschen steen weg, te Sint-Michiels bij Brugge. Een paard werd de prooi der vlammen, alsook eenxwijn en het pluimgedierte een dc-el van de rogge en de aardappelen, in de schuur geborgen, konden gered worden. Twee koeibeesten werden er verbrand.Ge lukkig is de brand, die dreigde de woning aan te tasten, kunnen beperkt worden. Alles is verzekerk. Volgens de eenen, is er kwaadwillig heid men zou eenen kerel uit een peer- denstal hebben zien loopen volgens anderen is de brand veroorzaakt door het omverloopen van eenen lantaarn, terwijl de vrouw, die de koeien molk, naar bui ten liep om eenen voorbijganger aan te spreken Een onderzoek is ingesteld. PIANOS. Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 3a, (tegenover de Bagattenstraat). Einde der staking te Gent. Wij hebben het einde der staking van de ka toenbewerkers aangekondigd. Zij zijn, volgens Vooruit, tot akkoord gekomen op de volgende voorwaarden i° Van Dijnsdag tot heden zaterdag zal er aan de oude daghuur worden ge werkt. 2* Zaterdag heeft het referendum plaats onder de entreprisewerkers 3° In den loop der volgende week wor de 64 en half uren doorgevoerd als volgt den maandag van 6 tot 12 en van 1 en half tct 5 uren de andere dagen vun 6 tot 12 en van 1 en half tot 7 uren. 40 Het referendum zal op de onpartij- digste wijze geschieden. De werklieden zullen in 't geheim stemmen en het na zicht zal door bedienden en werklieden geschieden. 5° De bestaande grieven zullen aan het bestuur mogen onderworpen worden, dat zijn best zal doen om ze uit den weg te ruimen. Dat noemt Vooruit een triomf. Ja, zegt Het Volk een triomf met han gende ooren. De werkhernemmg geschiedt aan de voorwaarden door de patroons ge steld. Dijnsdag is te Melden het vijfjarig dochterke van Van Tembuyzer, ten gevol ge van brandwonden overleden. De kinderen hadden vuur gemaakt op het land en het kind verbrandde zich erg, Avelghem. Overleden. De xoojarige weduwe Ignace Vandermeulen, geboren Lucie Vliegher wier jubelfeest men op 19 Maart laatstleden gevierd had, komt, na 15 dagen ziekte, te overlijden. Tot aan hare dood had zij hare verstand vermogens bewaard. Om lang te leven is het genoeg zich soms het bloed en de spijsorganen te zuiveren door een pilleken Depratere het is het zachtste purgeermiddel dat be staat. Ontelbare getuigschriften bewijzen het eu een enkele proef zal u overtuigen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkenebr en Callebaut. In de Café Chantant der Dietsche straat te Leuven, waren eenige woel- makers bezig met de boel overhoop te zetten. Een bediende van het huis, een neger, die hen tot rede wilde brengen werd uit het venster geworpen. De onge lukkige werd door den val doodelijk ge wond. De voornaamste plichtige, een oud-veroordeelde, is aangehouden. Een soldaat van het 3e lanciers, te Brugge in bezetting, is des nachts het magazijn van de kazerne binnengedron gen en heeft een groot getal kleeding- stukken gestolen, dewelke hij in twee groote zakken stopte. Vervolgens sleurde hij dezelve tot bij den afsluitingsmuur en wierp ze erover. Achter den muur stond een burger, zijn medeplichtige te wach ten de soldaat over den muur gevlucht zijnde, hadden de twee mannen de zakken op hunne schouders en waren op weg de stad uit, toen zij twee dienstdoende poli- cieagenten ontmoetten de dieven lieten hunne zakken vallen en namen de vlucht achtervolgd door de agenten, die hen echter niet konden inhalen. Dank aan ieverige opzoekingen, is de soldaat door de policie aangehouden hij bekent den diefstal, maar zegt dat zijn medeplichtigen hem onbekend zijn. De soldaat is ter beschikking van het krijgsgerecht gesteld. Maandag avond, rond 6 uren keer den eenige hopplukkers langs de vaart jiaar Rouselare terug Allen waren min t(j{ meer bedronken. Een hunner wilde eene vrouw, die van den groep deel maakte," wat plagc-n hij trok een pakje kleergoed dat zij onder den arm droeg weg en wierp 1 et in de vaart. Een ander werkman, Bekaert genaamd, sprong in het water om het op te halen, doch hij werd door krampen overvallen en zonk. Twee schippers sprongen in eene boot en haalden hem boven, doch in het gasthuis aangekomen, waar men hem naartoe bracht, stierf hij daar een half uur later. Woensdag avond, met den laatsten tram, is te Ryckevorsel M. Janssens, zoon van den brouwer te Ryckevorsel overreden en gedood. Het ongeluk ge beurde ten half 9. M. Janssens werd verrast door den tram en zijn vreeselijk vermorzeld lijk moest onder de wielen worden uitgehaald. Het ongeluk gebeurde met denzelfden tram en denzelfden machinist als het doodelijk ongeluk van over een paar dagen. Twee wetsdokters hebben zich ter plaatse begeven, om de lijEschouwing te doen. Tijdens de liberale betooging van Zondag laatst te Thielt, werd den libera len volksvertegenwoordiger Vandevenne, van Kortiijk, een gouden uurwerk met ketting ontstolen. Een manifesteerder, M. De Poorter, bakker te Hoboken (Antwerpen), werd eveneens van zijn gouden zakuurwerk beroofd. Door een plotseling uitgebersten onweêr is te Rochefort eene groote hoeve in brand geraakt. Twee peerden, zeven hoornbeesten, verscheidene varkens en heel het neerhof en de oogst gingen in de vlammen op. In strijd met hetgeen reeds gezegd was over de schaarchheid der lijsters wordt uit Dinanl gemeld, dat zij over vloedig en goedkoop zijn. Men verkoopt ze ter markt aan fr. 4.50 het dozijn. En zij zullen nog afslaan. Fr gaat bijna geen dag voorbij of men hoort van ongelukken welke maar al te dikwijls een doodelijken afloop heb ben, veroorzaakt door het uitzinnig snel rijden van de automobielen. Op eenige kilometers afstand van Lagny had maandag avond, te 7 1/2 ure eene vreeselijke botsing plaats. Twee landbouwers, de heeren P. Le- vêque en zijn neef, Georges Martin, kwa men in een rijtuig, waarin een paard was gespannen terug naar hunne hoeve, wan neer in tegenover gestelde vaart, met blik semende snelheid een automobiel kwam aangesnord. Een vreeselijke botsing had plaats. Het paard, het rijtuig en de inzittenden werden verschillende meters ver geslin gerd en de automobiel kwam te recht in eene gracht. Door een onbegrijpelijken toeval, be kwamen de doodrijders, die men in auto mobielentaai chauffeurs noemt, slechts weinig letsel, doch de twee landbouwers lagen beweegloos langs den weg. Wanneer men hen opnam, zag men dat de heer Levêquc opgehouden had te le ven. Martin had zware wonden over gansch het lichaam. Te Hannut gebeurde een schrikke lijk spoorwegongeluk. Een man van Cre- hen voerde eene kar bespannen met twee ossen. In de kar zaten zijne vrouw en drie kinderen. Aan den overweg van de spoorbaan werden zij verrast door den expresstrein, die heel het span in stukken en brokken sloeg. De moeder werd zwaar gekneusd op genomen twee der kinderen waren onder de locomotief geraakt en letterlijk gema len. Het derde zal met moeite in 't leven te houden zijn, doch wordt het gered, dan zal het veimoedelijk voor heel zijn leven doof blijven. In n. 25 van de rue des Hirondelles te Parijs, wonen sedert jaren de echtgenoo- ten Simon met hun thans achtjarig zoon tje. Simon is een dronkaard en wanneer hij dronken thuis kwam, mishandelde hij zijne vrouw. Dijnsdag avond had er weer een hevig tooneel plaats tusschen de cchtgenooten. De man sloeg weer zijne vrouw en de kleine Robert dit ziende, greep een keu kenmes, sprong op zijnen vader toe en stootte het hem tweemaal in de zijde. Simon moest naar het gasthuis worden gebtacht, waar zijn toestand hopeloos wordt geoordeeld. Het kind, door den commissaris onder vraagd zijnde, verklaarde zijne moeder innig te beminnen en gemeend te hebben dat zijn vader haar wilde dooden en hij ze dus moest verdedigen. In afwachting dat er eene beslissing genomen worde, is de kleine Robert op het policiebureel gehouden. Mad.Bréval,van de Opéra te Parijs, reed Dijnsdag avond na de voorstelling naar huis met een huurrijtuig. Toen zij in hare appartementen was bemerkte zij in het rijtuig een zakje met voor 3oo,ooo fr. juweelen vergeten te hebben. Zij tele foneerde naar de veiligheid. Er werd een onderzoek geopend en 's morgends vond men den koetsier op 't oogenblik dat hij met zijn rijtuig uit het depot zou vertrek ken om de gevonden juweelen bij de ver loren voorwerpen te gaan neerleggen. Onnoodig te zeggen dat de actrice den man een goede belooning heeft geschon ken. Te Parijs is een huurkoetsier, die niet lang geleden toonaelspeler in een der voorstadschouwburgen was, waar hij de hoofdrollen speelde en 10,000 franks per jaar verdiende, genoeg om, als men zijn eischen niet al te hoog stelt, te Parijs in welstand te leven. Maar het ongeluk van Abélard, zoo heet de man, was eene vrouw,ditmaal zijn eigen vrouw, die hem zijn leven ondra gelijk maakte, zoodat hij de echtscheiding aanvroeg. De scheiding verkreeg hij ook, maar de rechter bepaalde, dat hij zijne vrouw motst blijven onderhouden en daarvoor de helft van zijn inkomen aan haar uitkeeren. Dat was Abélard te kras, hij weigerde, maar daarmee was hij er niet af, want nu liet zijne vrouw beslag leggen op zijn loon. Toen zegde hij de planken vaarwel en klom op den bok. Met opzet koos hij het beroep van huurkoetsier, want dezen verdienen te Parijs geen loon, integen deel, zij betalen evenals vele kellner6 hun werkgevers nog en leven van het drinkgeld. Niet alleen dat het op die wijze verkregen en dikwijls nogal aanzienlijke inkomen niet te controleeren valt, maar bovendien kan daarop, als zijnde geschen ken, geen gerechtelijk beslag gelegd wor den en mevrouw Abélard moet nu maar zien hoe zij aan den kost komt. Nieuw schandaaltje. De Köln. Volksztg. it deelt mee dat men' te Berlijn weer een klein schandaaltje heeft ontdekt en dat wel in het museum der keizerlijke post. Sedert eenigen tijd reeds had men opgemerkt dat er in den postzegelhandel herhaaldelijk postzegels voorkwamen, die hooge prijzen bereikten wegens een of andere onregelmatigheid in de fabrikatie of omdat zij voortkwamen van proefdruk ken. De verzamelaars hielden zich met de zaak bezig en de club der philatelisten benoemde eene commissie, die gelast werd de herkomst van die postzegels te onderzoeken. Tot ieders verrassing ondervond men dat het de drukkerij van den Staat zelf was die aldus die onregelmatige postze gels aan den man bracht en er goede za ken mee deed. De strooien man was een koopman die tevens de voornaamste leve rancier is voor de zeldzame postzegels van het museum. C.Van den Borre, z.b.19 j., Schoolstr.j J. Bomon, m. Huylebroeck, vuurst. 54 Ajuinstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. Het lijk in den tunnel. Het lijk der jonge dame, dat in een tunnel van Merstham gevonden werd is, nadat de meedeelingen in de dagbladen versche nen waren, Woensdag herkend door ze keren Money, eigenaar eener groote mel- kerij te Kingston, aan de Theems, als het lijk zijner zuster, 22 jaar oud, die sedert 15 maanden was aangesteld als boek houdster in eenen winkel van Clapham Junction te Londen. Uit het onderzoek is gebleken dat zij Zondag avond is uitgegaan, tot de meid zeggend dat zij spoedig zou terug zijn. Tot verwondering der huisgenooten keer de zij - c!.;er niet weer. Den volgenden morgen telegrafeeerde men vruchteloos naar hare ouders, haren broeder en hare vrienden. Eerst 's avonds, toen men de ontdekking in den tunnel las, kreeg men zekerheid, want het nummer 245 op haar linnen is het waschnummer der familie. Wat nu van dien kant vernomen wordt maakt de zaak nog geheimzinniger. Mej. Money is de dochter van bemiddelde menschen. Zelfmoord, verklaren allen die haar kennen als geheel uitgesloten. Zij had geen zorgen, was verstandig, niet verloofd en zoover men weet niet verliefd. Zondag avond heeft een harer beken den, een jong meisje, haar ontmoet op den weg naar de statie van Clapham Junc tion. Deze stelde voor haar te vergezellen, maar zij wees dit af, zeggende dat zij lie ver alleen ging. Tot hiertoe heeft men geen ander spoor tusschen haar vertrek en het vinden van het lijk, eenige uren later. Deze duistere geschiedenis maakt groote opschudding in Londen. Dit is reeds de tweede misdaad in zelfden tun nel. Aardbeving in Zweden.Uit Göte- borg wordt in dato 27 September gemeld, dat men een schok van aardbeving heeft gevoeld Woensdag middag ten 1 uur te Lundby, op het eiland Hising in het Vattermeer. Diepe kloven zijn op ver schillende plaatsen in den grond ontstaan en men bemerkt eene diepe inzakking van den grond op een deel van het eiland. Negen huizen zijn beschadigd. Zaterdag 3o Septem. 1905. Tarwe fr. 00,00 a 00,®o Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a oo.oo Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 11,00 a 12,00 Boter per 3 kil. 8,10 a 9,18 Eiers de 25 2.79 a 3>°6 Viggencn.per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil, volgk. w, 00,00 a 00,00 Hopmerkt van 3o Septem. 1905. Gewas 1904, fr. 60,00 de 5o kil. Gewas 1905, ter merkt gebracht. 53 balen primé, fr. 45,00 a 60; 23 balen ordinaire, fr. 37.5o a 47.5o. POPERINGHER Stadhop 1904, fr. 5o a 55 de 5o kil. Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 3o. Markt kalm. GENT 29 Septem. Tarwe, per 100 kilos, fr. 19,00 a 00,00 Rogge 16,00 a 00,00 Haver 20,5o a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,88 a 3,o6 Eiers per 26, -2,52 a 0,00 ANTWERPEN, 29 Sept. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,50 a 16,75 Rogge 14,75 a i5,oo Wintergerat 00,00 a 00,00 Zomergarst i5,5o a 16,00 Haver i5,5o a 16,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeén 19,25 a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,5oa i,6o. De aardappels per zak 9,00 a 10,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, lr. 3.00 a 3,25. VEEMARKTEN, GENT, 29 Septem. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 601 Melkkoeien 3o Vette koeien 84 Groote osaen o Stieren 28 Jonge ossen 97 Magere beesten aio Vaarzen 84 Schapen 28 Varkens 252 Lammeren o Loopers 4 Kalveren 104 Viggens 403 Stieren i* kw. 0,80 a*kw. 0,78 3*kw. 0,70 Koeien 0,80 0,70 0,60 Vaarzen 0,90 0,80 0,70 Ossen 0,93 o,85 0,76 Varkens 1,10 0,95 0,00 Kalveren 1,20 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 28 Sept. Veemarkt. Te koop gesteld 827. ossen, 174 stieren, 926 koeien, totaal 1927 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,74 a 0.94, Stieren o,64 a o,85, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 847 Prijs per kilogr fr. o,85 0,95 a i,i3. BRUSSEL 29 Sept. Kalverenm. Getal te koop gesteld 259, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen 0,95 a i,o5 6tieren 0,82 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,98 a 1,02, Kalveren i,5o a i,55. Door uitscheiding van bedrijf en veran dering van woonst. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GBBOORTEN Mannelijk geslacht 7 1 i3 Vrouwelijk idem 6 HUWILIJKIN. J. Mathieu, werkm. met C. Van de Meerssche, br. C. Bruyland, landb. met M. Pilate, landb. L. Huion, werkm. aan spoorw. met J. schollaert, weefster. L. Walgraef, tw. met A. Amant, tw. L. Van den Steen leurder, met L. De Coninck, tw. J. Keymeu- len, wever, met P. Janssens, br. J. Delflache, bed. met M. Schollaert, kleer- maakst. OVERLIJD» NS. M Van Mieghcm, vr. Anné, z. b. 81 j., Dirk Marten sstr. J. Amant, wedr Nerinckx, veiwer, 44 j., Ledebaan. J. Borms, landb. 65 j„ Bergstr. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en Grond, zijnde de her berg genaamd De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot 1 aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN Verblijf! faterdag 38 j Oetober 1905, ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd Het Duitsch Bierhuis, bij Dame W« Aug. Kteckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal opcnbaarlijk verkoopen 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, op Kerrebroeck. Gebruikt door de W' Ferdinand Hofman. v 'ï'r' Donderdag .2 b Verblijf Donderdag 19 v telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net Tivoli, bij den heer Alfons Spa- noghe, te Aalst, Dendcrmondschen Steen weg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis, te Aalst, Maanstraat, groot 1 aar 20 centiaren, bewoond door de kin deren Wery. Ingesteld fr. 4340. Instel Dijnsdag 22 September) Verblijf Dijnsdag 3 October q telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net van den heer Delpierre, te Aalst Zon- nestraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ter hofstede van den heer Louis Permen- tier, te Mehlert, wijk Klaarhaag, op Dijns dag 17 October 1905, om 8 uren voor middag, openbaariyk verkoopen Meubelaire en andere roerende Voor- weipen, Landbouwersalem, verschillige Karren, Harnassuren, 1 Ruinpaard, 1 Kweekmerrie vol Veulen, 9 jaar oud, 5 bekalfde Melkkoeièn, 1 bekalf Rund, 2 Varkens en Kiekens, Mest, gekapte Boo- men, enz, Damen van Maria. 2d* Externaat (i,5o fr. per maand gelijk vroeger). Opening der school in het nieuw lokaal Onderwijsstraat, op 25°" September aan staande. Eenige echte motoor a OTTO vervaardigd le Keulen-Deutx. met stadsgas, arme gas (gaz pauvre), petrool, benzine, enz. LOCOMOBIELEN - LOCOMOTIEVEN Motoren voor Schepbn. OPENBARE VERKOOPING van Meubels, Mest, Boerenalem, Hooi, Strooi, Brandhout, enz., te Hofstade, Tragel, ter herberg u Het Rood Huis, gehouden door den heer Edward De Ligne, op Maandag 9 October 1905, om een ure stipt namiddag. Door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. OPENBARE VERKOOPING van met Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom bestaande nit Woonhuis, twee andere woningen, schuur, stallingen, koer met groote poort, zijnde den los weg uitgevende op den steenweg en hof, samen groot volgeDS titel 9 aren 22 oen- tiaren, gestaan en gelegen ten voor- hooide aan de Nieuwstraatpoort, gekadas treerd wijk A, nummers 2112a, 2113a, 2114, met eene grootto van 10 aren 80 oeutiaren, palende ten ooste aan juf. W* De Saedeleer en den heer Frans Cams, ten zuide aan den Steenweg en den heer Camn voornoemd, ten weste aan den losweg en da heeren Van der Heyden en ten noordv aan de heeren De Meester en Van Overat roeten. Het groot huis en de hof laatst bewoond en gebruikt geweest door de heeren Jean Mertens en Louis Beeckman en de andere woningen zijn bewoond door Frans D'Hondt en Maria De Creecker. ZITDAGEN Instel Vrüdag 6 October) 1Qnt. Verblijf Vrijdag 20 October ten 4 uren namiddag ter herberg De diepe Lochting n by den heer Jozef Slagmnldor, te Aalst, Nieuwstraatpoort. S'* Am* des moteurs a gaz Otto-Deutz Belgisch hulphuis te Brussel. Vertegenwoordiger voor de 2 Vlaanderen N. De Witte-D'henin, 13, Azaleaitraat, GENT. Werkhuis van Constructie. Herstelling van motoren Verandering van schoven in soupapen Volledige ver nieuwing van oude motoren. Men vnnugt kleermakers om t' huis te werken. Zich te bevragen bij Prosper Van de Velde, Koophandel straat, Nr i,-te Aalst, alle woensdagen van 6 1 uren '3 voormiddags. Stand vastig werk. voor Damenconfectién, Ledeweg, bij Bourgois. 11 Pil Vertegenwoordigers gevraagd door eerste huis. Lorendeau, 24a, Bordeaux. Cours d'Espagne, To huren of te koop. Een schoon Remteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd toj einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. Tnomaat vier dagwanden toe- I UMlI.t.U. |naat ,e koQp om afje maaien of te laten weiden, ter oude Blee- kerij Schuermans. Zich te bevragen bij Modest Coppens, landbouwer, te Aalst- Mijlbeek, Binnenstraat. land om uit te bakken, te Aalst, Lodebaan, genaamd Sas van Aalst, nevens eene groote beek on de kassei, groot 1 heotaar 10 aren. Zich te bevragen by den eigenaar M. De Vis, Molenstraat. Bericht.Van heden af te be komen bij Severin De Boe-De Coninck. Oostendsche oesters, eerste kwaliteit, aan 12 fr. de honderd. Zeelandsche oesters, extra, aau 6 fr. en 7 fr. de honderd. Door zijne goede bediening verhoopt hij de gunst van eenieder. De Boe-De Coninck. 32, Nieuwstraat, Aalst. Waarom heeft de tandheelkun de in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gedaan, voornamelijk in Frankrijk en in Amerika Omdat men in deze beide landen het diploma van tandheelmeester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën over de tand heelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van tandonderwijs, van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den tandheelmeester Oscar Blonbeel, ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on dervinden dat men tegenwoordig, zonder de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van 9 tot 5 uren, Jozef Plateaustraat, 49, (recht over de nieuwe Hoogeschool). De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. MAATSCHAPPIJ van tegen brandgevaar, op het leven en onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzerenweg en tramways. H oofdagentAugust DE WINTER Hopmarkt, 6, Aalst. VOLKSVERZEKERINGEN met wekelijksche betalingen voor Eerste Communie, Huwelijk, enz. enz. N. B. Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres. Verzekerde en radioale genering van den piavloed, der verhitting, van 't militaire flere- cijn, van de zinking op de blaas, der vernau wing van den hals der blaas door OVULINES PAKIDAENS. Verzending franco in provin cie togen fr. 4,50 in postzegels ter apotheek l'aridaens, cbaussée de Mona, 65, Brussel, te Gent, Deraoor te Aalst, Callebaut te Lo keren, Cools te Sint-Nikolaaa, Depoorter. 1647. Te koop. Drij groote Palmiers. Zich te bevragen ten bureele van Den Denderbode. zii. Te liuren. Huis met poort, bakoven en verdere gerieven, dienstig vooralle bedrijven, te Aalst, Koolstraat, Nr 77- Zich te bevragen bij M. Remi Mertens, te Hofstade, Kortenhoek. Zich te wenden bij Achilles Minnaert- Diericx, Korte Zoutstraat, N. 47. Te huren een nieuw opgebouwd Burgershuis. aan den Dendermondschen Steenweg, alsook een Huis gelegen in de Dirk Martsnsstraat. Zich te wenden tot den heer Julius Goethals, Dirk-Martensstraat, Nr 14, te Aalst. beste en zuiverste daar zij de stoffen niet verslijt. Weigert alle namaaksels. Te koop bij alle goede kruideniers. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel- bedienden, rekenplichtigen, bedienden van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goede bijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres to zenden aan de init. A. W. ter Office de publicitö, Madeleine- straat, Brussel. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen draailingen en brnnd- hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturen. Mercelisslraat,23,Brussel,

De Denderbode | 1905 | | pagina 3