van den Gemeenteraad AELST. Priesterlijke benoemingen Land van Riem. Tentoonstelling van Luik Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. organen bevestigen zij te recht dat zelfs in geval van zegepraal van 't rood blauw cartel, eene herziening onzer Grondwet zal onmogelijk zijn. Nu onze groene helden eischen mordicus het zuiver algemeen stemrecht, en om dit te verkrijgen is er eene herzieniug onzer Grondwet noodzakelijk. En, volgens eigene bekentenis is die herziening onmogelijk zelfs als het blauw-rood cartel zou zegepralen. □Nogthans dit belet niet dat de groene nelden te samen met de blauwe en roode geuzen aan de kiezers het zuiver alge meen stemrecht beloven *t gene zij, in hart en tiel weten, dat onmogelijk kan ingevoerd worden. Verdienen z(j dan de naam van VOLKSFOPPERS niet T LIBERAAL YAT GAF UIT WAT HET IN HAD by de liberale be tooging te Thielt. C Onze Confrater der Gazette van Thielt deelt een staaltje meê van de helsche baldadigheden die de liberalen er heb- hen ten toon gespreid. Wij laten het woord aan onzen Con frater In den achternoene ging het er al dadelijk op los, in zang en in gespel, van 't ongediert der papen. Wat later is de liberale koorts voor goed opgekomen, en 't werd er luid en schuw te gaan. Voor eene kerke, 't was huilen. Bij 't zicht van eenen priester, 't was hoehoen Aan den Katholieken Kring, 't was schimpen en tergen, schier onop- houdelijk. B> Aan 't Gildhof was het vuisten en vloeken. Wéér later is de liberale koorts in eene ware razemije veranderd. Liberale manifestanten trokken eene herberg binnen en wilden er het kruisbeeld te keere (aanvallen). De litanie vau O.-L.-Vrouwe werd nagebootst. De miserere werd gezongen, op- recht, lezer De misse werd nagedaan. De benedictie werd gegeven. Eene begraving werd verbeeld. Er werd gehuild, gedreigd, gek puuld dat 't onzeggelijkis,en het was, dat vreemd gespuis, al schimp en spot op Thielt en Thieltenaars. Een ruim deel van de betoogers die zondag te Thielt geweest zijn, hebben zich op schandige wijze gedregen. De walg is dan ook algemeen. Waar zekere liberalen dit goedjen al opgevischt en thoope geraapt heb- ben, wie weet hetEn zeggen dat ze gekomen zijn om een staalke te geven van de liberale doening, en om de menschen aan te zetten om, bij de naaste kiezing, liberaal te stemmen De betooging had geen ander be- kennen kef zelve. Onze Aalstersche liberalen waren er niet, doch waren zij er tegenwoordig geweest, ze zouden hunne devoiren heb ben meê gedaan.Doch er waren groenen van Thielt en Kortrijk en ze lieten zich niet trekken om met het liberaal kra- puul in 't gareel te loopen. DE handelwijze der liberalen is hatelijk en roept om wraak. Zij is vooral tergend voor de werklie den en de kleine burgerij. De liberalen willen den godsdienst uit het openbaar onderwijs verbannenvoor de hinders van het volk Vergeet dat nooit. Braun, de liberale burgemeester van Gent, liet zijne dochter opvoeden in eer groot klooster van Brussel Vele rijke liberalen laten hunne kin der» opkweeken bij de kloosterlingen Wij zullen nooit de verachtelijke handelwijze vergeten van dien heer van Gent, die over twee jaar eenen oproep onderteekende tot de ouders van de volkskinderen, om ze aan 't onder wijs van den catechismus te ontrekken: diezelfde heer geleidde iederen dag zijn dochterken, by de hand, tot aan de poort van een klooster t Uit de statistieken blijkt, dit jaarlijks 3oo millioen haringen in België veroberd worden. Die viscbjes worden allen utt het buitenland hier ingevoerd. Met het oog daarop heeft Hbt Han delsblad al meermalen het tot stand brengen van eene haringvloot in ons land aangepredikt. Ook de Koning heeft bij zijn laatste officieel bezoek aan Oostende, het nut en de noodzakelijkheid van dien tak van nijverheid in België weèr in 't leven te roepen, met klem van redenen doen uitkomen. Thans vernemen wij, dat de handen worden ineengealagen, om eene maatschappij te stichten, met het doel, eene haringvloot in de vaart te brengen. Bij de laatste herzie ning der kiezerslijsten voor den Werk- rechtersraad zijn A op de lijst der patro nen en B op de lijst der werklieden de namen weggelaten van a. M. De Wael, als patroon, omdat hij zijne nijverheid niet meer uitoefent in 't gebied van den Raad M. Nys, insgelijks als patroon, omdat bij pastei- en broodbakker is zonder werk man B. M. Verbestel, als werkman, omdat hij geen schrijnwerker is maar wel fabriek werker. Die heeren zijn gekozen als toegevoeg de Gemeenteraadsleden door de kierers voor den Werkrechtersraad welke Ge meentekiezer zijn. Om als toegevoegd Gemeenteraads lid te kunnen verkozen worden moet men kiezer zijn voor den Werkrech tersraad (Art. 57 al. a, wet van 12 Sep tember 1895). Dus eene uitdrukkelijke vereischte. Overigens het recht om op de lijst der Nijverheidskiezers te kunnen gebracht worden, wordt bestatigd door de inschrij ving op de lijst der kiezers van den Werk rechtersraad. Het art. 81 der zelfde wet bepaalt: u Het lid van het Gemeentekorps dat de eene of andere voorwaarden tot kies- baarheid verliest, houdt op deel te ma- ken van den Raad. Dus daar de bovengemelde heeren geene kiezers meer zijn voor den Werk rechtersraad verliezen zij eene der ver eischte voorwaarden en moeten zij MM. De Wael en Verbestel, van hun ambt van werkelijke Gemeenteraadsleden en M. Nys als plaatsvervangend Raadslid vervallen verklaard worden. Wanneer moeten zij vervallen verklaard worden Eene Aalstersche correspondentie van La Galette antwoord op 1 Juni 1906 wanneer de heer Commissaris van Ar rondissement, uit kracht van het konink lijk besluit van 10 Mei i8g5, de lijst moet vormen der personen bekwaam om aan de verkiezing deel te nemen. Wij nemen dat niet aan en, volgens ons moet het art. 81 toepasselijk zijn op 1 December 1905, date van het in werk zaamheid treden der laatst herziene kie zerslijsten. Hel art. 81 is uitdrukkelijk klaar en duidelijk, van strickte interpretatie en be paalt geene date op de welke de vervalling verklaring moet gebeuren. Die vervalling is uitvoerbaar van 't oogenblik dat er kan bestatigd worden dat de eene of andere voorwaarde van kiesbaarheid verloren wordt. Omdat te betwisten beroept men zich op de herziening door den Commissaris van Arrondissement bevolen door hooger beroepen koninklijk besluit. Waarin bestaat die herziening van den heer Commissaris Zij bestaat eenvoudig in het opstellen van de lijst der personen die aan de kie zing mogen deel nemen. M. A. Delcroix, Advocaat, Bureel- overste aan 't Ministerie van inwendige en openbaar onderwijs legt in zijn com mentaar der werkzaamheden van den heer Commissaris uit als volgt De Arrondissements-commissaris, tot basis nemende de lijsten der kiezers van i) den Werkrechtersraad en des Gemeen- teraads, en dezen verkiezende die op de beide lijsten voorkomen, vormt de lijst der nijverheidskiezers. Dus indien men de yervalling op Juni bepaalt, dan zouden zij, die de voor waarde vereischt door art. 57 al. 2. ver loren hebben sedert 1 December, nog 6 maanden in functie blijven tegenstrij dig aan art. 81. Nu dat is niet aanne melijk... Nu blijft te onderzoeken wanneer de kiezing mag plaats grijpen om te voor zien in opengevallen plaatsen. Het art. 5a heslissing van den Gemeenteraad of van een RoiflnKiij* oe- sluit. Nu de vervalling van het ambt vastgesteld zijnde, zou de Gemeenteraad beslissen tot eene verkiezing over te gaan vóór 1 Juni, b. v. in Januari of Februari dan zal de heer Commissaris van Arron dissement de lijst der kiezers dienen te vormen ten bekwamen tijde om de ver eischte wettelijke voorschriften uit te voeren en de maatregelen te nemen en op den vastgestelderi dag tot de verkiezing te kunnen overgaan. La Gazette van Brussel zegt ook, gelijk Vooruit, dat hier te Aalst ontroe ring is ontstaan in 't blauwe, roode en groene kamp omdat liet Verbrekingshof al de reclamatiën van het driekleurig rommelzoo naar de scheurmand heeft ge zonden. Twee liberale effectieve gemeenteraads leden en een gemeenteraadslid-plaatsver- vanger verliezen hun recht van in onzen stedelijken Raad te blijven zetelen. Er bestaat ontroering in onze stad,maar bij wie Voorzeker bij de liberale feniksen die om hunne verregaande ezela- rijen alom vermaard zijn. Vooruit spreekt van truc. Dender- galm en La Gazette van geknoei door het Verbrekingshof gepleegd om die brave Aalstersche geuzen in den dieperik te helpen. De achtbare Raadsheeren van 't Ver brekingshof, het hoogste Gerecht in Bel gië. beschuldigen van tot een truc hun ne toevlucht te hebben genomen, van knoeiers te zijn, wij herhalen het, is het beleedigend en lasterlijk genoeg Maar wat is 't Die liberale feniksen zijn niet slimmer en ook alle veroordeelde heeft drij dagen tijd om zijne rechters naar alle duivels te verwenschen, Het niet registreeren der reclamatiën was de eenige rede niet van verwerping er waren nog meer andere wetsverkrach tingen, of liever, ezelarijen begaan. Men zegde ons dat de meest misnoegde Raadsheer Verbestel is en ook geen won der. Immers zijne kinders vroegen Paè, heeje nog niet getrokken, en hij vreest dat ze hem nu zullen vragen Pèa, zedde nog niet vertrokken Nieuwe trein. Gent-Aalst- Bruesel. De heer Minister van spoorwegen, enz., he^ft aan onze acht bare catholieke Volksvertegenwoordigers ter kennis gebracht dat te rekenen yan 3 Januari 1906, twee nieuwe treinen zul len ingericht worden van Gent langs Aalst naar Brussel. Gaan. Gent (zuid) V. 5,42 ure, ZITTING van K October lÖOJi. De zitting wordt om 5 uren geopend. Afwezig M. DT Bauwens. M. de Burgemeester reikt de eeretee- kens uit aan degenen die zich door daden van moed en zelfsopoffering hebben doen onderscheiden hij is gelukkig te be- statigen dat er zich in het afgeloopen jaar zooveel hebben voorgedaan. Verder wenscht hij de gedecoreerden van harte 1 jeluk en drukt den wensch uit dat zij zich n het vervolg nog door meer zulke daden zouden onderscheiden. Zeven ontvingen de medalie van 2' klas 14 die van 3* klas 5 eene eervolle melding een kreeg eene belooning van 3o fr. in geld. h M. de Secretaris geeft verslag over de voorgaande zitting welk werd aange nomen. M. Leveau. Verleden Maandag is een der grootste Burgers van Aalst naar zijne laatste rustplaats gevoerd, wij waren gelukkig Zondag avond te vernemen dat de aitting van den Gemeenteraad om reden van 't afsterven van Dr De Moor, voor maandag werd afgezegd. Had de zitting dan plaats gehad, dan zou ik gevraagd hebben ze ten teeken van rouw te schor sen. Ik zou den Raad nog willen verzoeken den naam van den weldoener der Aalste- naars aan eene openbare plaats of straat te geven. M. de Burgemeester. Het Sche pencollege heeft een brief ontvangen van den heer oud-ondervoorzitter der Recht bank, M. De Witte, de dood meldende van den heer Doctor K. De Moor. Het Schepencollege heeft, in naam van den Raad, aan de familie zijne deelneming in haren rouw meêgedeeld. A. 6,11 Aalst (noord) y 6 i3 Brussel (noord) A. 6,44 Wbkr.—Brussel (noord) V. 22,06 ure. a—O— Gent (zuid) A. «3,09 Deze treinen zullen vele diensten bejvjj- zen, spijtig dat ze van heden af piet mo gen rijden, Gemeentebegrooting voor 1906. M. de Bethune geeft lezing van de voorziene uitgaven voor 1906 en stelt aan den raad voor de begrooting te laten drukken. M. De Blieck. Zal dit lang duren? M. de Bethune. Neen 't zal on- middelijk gebeuren. Aangt nomen. 20 Gemeentekas. Driemaandelijks nazicht. 3° Grondrente. Afflossing. Deze punten werden zonder opmerking aanvaard. 40 Gemeentegoederen. Verkoop van Bouwgrond in de Hertshage. Goedgekeurd. 20 in de Van Langehovenstraat. M. Leveau. Dit gebouw staat reeds op den te verjeoopen grond. M. Meert. Dat is zoo. doch ik was overtuigd aai de Kaaci zijne goedkeu.i„s niet zou weigeren, gezien het naderen van den winter (ongeschikt seizoen om te bouwen.) Verder den hoogen prijs dien wij hebben bekomen. Dees punt werd aanvaard. Academie van Schoone Kunsten. Begrooting voor 1906. 6° Muziekschool. Begrooting voor 1906. Aangenomen. Nijverheidschool. Rekening 1904. Begrooting 1906. M. De Blieck. De huurwaarde van 1000 fr. voor 't gebruik der lokalen staat die in de begrooting der Nijverheidschool of in eer.e afzonderlijke begrooting. M. De Hert. Neen die staat in de begrooting der stad. Aangenomen. 8° Staatsmiddelbare Jongensschool. Nieuwe lagere klas. Aanvaard. 9* Lager onderwijs. Aanneming van Scholen en klassen. J^ieuwe school der Damen van Maria en klassen in de St-Jozefschool. Aangenomen. M. De Hert. Naar de inlichtingen die wij ontvangen hebben, doch zonder van de officieele cijfers kennis te hebben, zou hst inrichten eener achtste klas in de school van Mr Van Sinay noodig zijn. Maar ware het niet wenschelijk de kinde ren te sturen naar de school hunner wijk De school aan den Dubbélen Arend heeft schier geene leerlingen men zou aldus de overbevolking der school van M* Van Sinay merkelijk kunnen verminderen aan gezien veel kinderen van die wijk er ter school gaan. De overbevolking der school n* 1 zou dus niet meer bestaan ep het inrichten der nieuwe klas ware niet noodig, M. De Blieck. De ouders hebben dikwijls reden om hunne kinderen naar de school der Kat te sturen. Hier kan ik die reden niet bloot leggen en vraag deze zaak in geheime zitting af te doen. M. de Bethune. Vele kinderen doen dagelijksch 4 maal 3/4 'uurs weg om naar de stad ter school te komen het ware mijns dunkens wenschelijk om alle onge makken te voorkomen, ten eerste van de overbevolking der school op de kat, en ten tweede om dien Jastigen weg door alle weders aan de kinderen te sparen, van zooals Mr De Hert zegt. de ouders op te leggen hunne kinderen in hunne wijken naar 't school te sturen. M. De Hert. Dit bestaat in andere steden, ook laat de wet ons zulks toe, M. Leveau. De commentaars van de wei zijn soms zeer gebrekkig wij komen het nogmaals te ondervinden. M. de Bethune. Wij zullen die zaak in geheime zitting afdoen. z*4 Oprichting van de Schietbaan. Plans en lastencohier voor de aanbe steding derbouwingswerken. M. Meert. Voor die aanbesteding is er een bestek van 19,994.55 fr. M. Van der Schueren. Wanneer zul die Schietbaan klaar zijn. Het is van allergrootste belang daar de schietoefe ningen reeds vroeg in den winter begin nen voor de Burgerwacht. M. de Burgemeester. Het werk moet in veertig dagen klaar zijn; de dagen van slecht weder afgerekend M. Leveau betreurt dat het lasten cohier in 't Fransch is opgesteld,daar vele ondernemers die taal niet verstaan M. de Burgemeester. Dit stuk is ons door den militairen ingenieur-major gestuurd bij de ingenieurs der Genie ge beurt alles in 't Frar.sch doch het zal vertaald worden. M. de Secretaris. De vertaling ware reeds gedaan, hadden de technieke militaire uitdrukkingen mij niet weêrhou- den. Die vertaling kan alleen door een man van 't vak gedaan worden. M. Van der Schueren. Hoeveel bedraagt het bestek. M. Meert. ig-994.55 fr- M. Van der Schueren. Zal die som toereikend wezen. M. De Blieck. Toereikend of niet, wij waren het ééns van bside zijden niet meer dan dit crediet te stemmen.'t Is meer dan genoeg. M. de Bethune. 't Is vast en «eker dat deze inrichting de afdeelingen der Burgerwacht van andere plaatsen waar geen schietbaan bestaat en vele vreemde lingen raar de stad zal lokken waar door de neeringdoeners niet anders dan profiteeren kunnen. Ook M. De Blieck zal er de eerste van genieten. Moesten andere steden onzer streek zulke inrich tingen hebben, dan zou men hier hooren: u Had Aalst zulke inrichting er zou meer vertier zijn i 1 de stad. Nu er zulk eene tot stand komt zou men op een paar 1000 franken niet mogen zien om dit alles in orde te maken. M. de Burgemeester. Men hoort dat M. De Blieck de Burgerwacht niet in het hart draagt. M. De Blieck. Burgerwacht op of neer. Ik ben hier gezonden om de b< lan gen van elkeen te verdedigen. Voor mij persoonlijk doe ik niets ik verzoek dus mij niet meer persoonlijk aan te randen. Ik handel hier geenszins uit eigenbelang. De hoofdzaak is geld te sparen, ik ben hoegenaamd niet om nuttelooze kosten te maken, 't En is immers niet noodig groote stukken arduin te gebruiken als men het met kleinere kan gedaan krijgen. M. Meert. Ik zie dat het bestek nog al overdreven is, er zal nog al wat kunnen op gespaard worden, de militatre inge nieurs overdrijven altijd. In plaats van voor den bijgang den voorschreven steen te gebruiken zou men beter en voordee- liger platte kassei zooals in de stad kun nen gebruiken M. Van der Schueren. Met welke oiwii Jv. •ïwv.rtichcls binnen de schietbaan leggen. M. Meert. Met fabriekvloertichels. Aangenomen ii* Herstellingswerken aan het gebouw van den Schouwburg. M. Meert De uit te voeren werken aan den Schouwburg, zouden ongeveer 11,000fr,kosten.Ik zou den Raad verzoe ken de stemming van die werken tot eene latere zitting te verdagen daar men de plans nog niet grondig genoeg heeft kun nen bestudeereii. Aangenomen. ia0 Bureel van Weldadigheid. Verkooping van Boomen Afstand van grond. Aangenomen. De zitting eindigt om 6 1/4 ure. ambtenaar Wat mag of wil ik er bijvoe gen, ik durf niet mer zeggen uit vrees de groote waarde van die Jufvrouwen te kwetsen. En de twee kleinen. Maurits (Winrix) en Rosa (Van Leemputte) die reikten galant de hand aan al de overige opvoerders. Ik zie ze nog blij en vol leven komen afgerold op de velo. Kort daarna het vreeselijk tooneel, de brutale scheiding van kleinkinderen en grootvader, de forsche scheuring der zus terliefde en paf... daar ploft de oude neer, geslagen door beroerte. Ei! ei hoe gepast en gemeten, enfin, prachtig 1 Wij hopen het nog meer te zien krijgen van 't Land van Riem. Daar is Mijnheer is een aller koddig en goed stukje. Wij zijn in de regendagen, onderbrak mij een gebuur, daar straks tranen van aandoening, nu een stortregen van lachen, zoo is het overwel gepast, wij keeren altijd en zeker nat huiswaarts, of we binnen of buiten blijven. Die baro metrische vergelijking ten voordeele van de jonge firma Van Lierde C1* was ten vollen verdiend. Wij moeten meer en dik wijls van die stukjes verkrijgen, natuurlijk opgeleid door dezelfde kluchtige quatuor. Onze innige gelukwenschen. Wij zouden aan onze taak van criticus te kort schieten als wij niet een welver diende dank en hulde bi achten aan den jeugdigen maëstro, den heer Jef Cam- maert die onder zijne leiding de over schoone en machtige symphonie, eene mooie keus van groote werken liet uitvoe ren. Een ban voor de heeren van het orkest. Land van Riem is het publiek waar lijk en blijkbaar symphatiek, het laat geen gelegenheid voorbijgaan om te toonen hoezeer het meêleeft met wat den vooruit gang, den groei en den bloie van het kunstrijk Gezelschap aangaat. Meer dan ooit liet het zijne bewondering in een geweldig applaus, losbarsten en aldus zijn dank te betuigen. Ieder leeft bij de hoop nog dezelfde namen te mogen lezen, nog dezelfde personen te mogen toejui chen. Leve Land van Riem van ongeneug- ten vrij 1 M. A. Creemboter. Markt van Zaterdag 7 October 1905. 150 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 297 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2870 kilogr. Zijne Hoogw. heeft pastoor benoemd Te Wachtebeke, den E. H. Van Wese- mael, pastoor op H. Hert te S'Amands- berg Op H. Hert, den E. H. Buysse, pas toor te Neder-Eename Te Poesele, den E. H. De Roo, coad jutor aldaar, in vervanging van den E. H. Vallez, ontslaggever Te Opstal (Buggenhout), den E. H. Andries, onderpastoor te Seveneecken Te Neder-Eename, den E. IJ'. Cambier, onderpastoor op Su Elisabeth, te Gent. Wanneer wij een program te lezen krij gen van de Koninklijke Maatschappij Land van Riem staat er den bijval altijd meerder om grooter bijgevoegdmet de verzekering eenen genoeglijken avond te genieten. Het was nogmaals hel geval op Zondag, I October, 11. met de eerste winterfeest den Damen en Heeren Leden van het Gezelschap, aa»geboden. De voorbode van den succe6avond was voor waar de prachtige ontvangst door de jeug dige leden het achtbare publiek beyrezen. Deftig fijn ook sturen wij de heerlijke jongelingen onzen eersten groet en dank. Och wat was er volk in de schouw burgzaal, en daar nog het uitgelezene van de Aelstersche Burgerij 1 Frische toiletten vriendelijke gezichten, enfin gansch het noodige om iets te doen lukken. Het was eene oprechte plechtigheid voorgezeten door de Notabelen en hooge Ambtenaars onzer goede stad Aelst. Wel opgeruimd was het gezelschap, opwekkend het aangename muziek en door en door "kunstig en stichtend de voor stelling een oud achtbare eerelid en kunstrijke toonzetter zegde Wat willen wij naar Brussel als de kunst in ons mid den leeft en inderdaad is er ooit eene Tante Clara opgevoerd als deze. Too neel, muziek, entrées, sorties, in een woord, 4e natuurkunst en hoewel pasten de rollen aan de eigenlijke caracters. Nie mand mogen we hierbij uitzondering aan wijzen, elk der heeren liefhebbers heeft als echte kunstminnaar zijn rol begrepen en oververwacht weergegeven daarvoor nogmaals een bravo De hoed af I voor de twee jonge vrouwen en ware kunstena ressen, Charlotte Bruylar.t en Hélène Janssens van Antwerpen, de planken van onzen schouwburg hebben nog nooit zul ke kunstmatige weerde gedragen. Grimee ring, gebarenspel, costumen I Zwijg, zwijg, 't was te veel genot, in sommige scènes dacht ik mij in het Pare of Molière 200 kunstrijk wierd er gespeeld, zegde mij eeu deskundige toeschouwer en hooge WederlanHsohi» Tentoonstelling van Hop. Uitslag van den Kampstrijd van Zaterdag 3o September 11. Collectiviteiten. Diploma en gulden eeremetaal Fede ratie der Hopbonden van het Land van Aalst Maatschappij De Puike Hopboe- ren van Aalst. Bijzondere tentoonstellers. Groene Belle, i* Reeks, i* Sectie. Derde prijs: M. Louis De Bisschop, Aalst-Mijlbeek. Witte Rank. re Reeks, 2* Sectie. Tweede Prijs M. Louis De Schryver, Aalst Derde prijs M. D'Hooge Con stant, Aalst. Variëteit Carnau. ie Reeks, 3e Sectie. Eerste Prijs MLouis De Bisschop, voornoemd Derde prijs M. Van Moe- sieke Frans, Moorsel Vierde prijs: M. Kieckens Serafien, Aalst. Nieuwe Variëteiten verkregen door zaaiing Eerste prijs: Mr J. Reyniers te Aalst, vertegenwoordigende het Stedelijk Be stuur van Aalst. (Deze variëteiten zijn gewonnen ter planterij in den hof van den hopkeest te Mijlbeke waarvan M. Reyniers de Be stierder is). Worden gevraagd 50 goede breisters om te huis te wer- keh. Een leerjongen voor de boekdrukkerij. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 2 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 8 October 1905, M. Bonner, Bisschop straat. Men zal zich herinneren dat eene Ant- werpsche dame, Mev. Good, in de maand Mei op den expresstrein van Parijs besto len werd door eenen Rus, Schmal Walo- witch genaamd, zich noemende laken handelaar te Odessa, die haar een teschje met juweelen ter weerde van 15,000 fr. ontroofde. De Rechtbank van Bergen veroordeelde hem tot 3 jaar gevangenis en 100 fr. boet. Wolowitsch ging in beroep tegen dit vonnis en het hof dat Woensdag over de zaak te oordeelen had, bekrachtigde het vonnis. TOMBOLA in de Kerkstraat. vrijen ingang.Open 's Zaterdags voor middag, gansch den Zondag,'s Maandags namiddag. 5oo schoone prijzen. Loten aan 5o centiemen. Van het Beheer van Staatsspoor wegen is verschenen De kleine Reisgids voor 1 October 1905 tot 2 Januari 1906. Prijs 10 centiemen. Werd te Kortrijk verhaald. Een inwoner van Kortrijk zegt hier rechtzin nig en volgaarne de wijze dat hij eindelijk verlicht en vervolgens genezen werd van eene aandoening, die zijne wanhoop uit maakte, degene, die aan aderspattige zwe ren, eczema, speen, dauwworm, enz., lijden zouden wel handelen er voordeel uit te trekken. M' Holvoet-De Boeuf, 28 Houtmarkt te Kortrijk, zegt ons Sedert vier jaren leed ik van uitwendig speen, mijne pijnen waren zoo hevig, dat ik niet geze-ten kon blijven en zeer dikwijls was ik van den slaap beroofd, ik had menige middelen zonder uitslag beproefd, was zelfs dikwijls geopereerd geweest, maar de kwaal keerde altijd terug, ik wist niet wat doen en was wanhopig, toen ik 't gebruik deed der Foster's Zalf verkocht te Aalst bij Mr De Valkeneer, apotheker, waarvan men zooveel goed zeide. Ik wil hier zeer recht zinnig bekennen dat mijne vreugde groot was toen ik van af de eerste toepassingen eene groote verlichting kon bestatigen en reeds van den vijfden dag was ik tee- nemaaal genezen. Ik denk dus mijne dankbaarheid voor zulk een kostbaar mid del te moeten betuigen met het degene aan te bevelen, die lijden zooals ik leed, overtuigd zijnde hen eenen dienst te be wijzen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De jeukingen, eczema, het speen, als ook al de huidaandoeningen in 't alge meen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onver draaglijk van, daar alle rust onmogelijk is het leven is een ware last en de ge zondheid wordt ondermijnd. De Foster's Zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing, gelijk welke huid aandoening, zooals eczema, bloedend of droog speen, pijpzweren, aderspattige zweren, vochtige korsten, impetigo, melk- korst, puistjes, dauwworm, jeukingen, winterhanden en voeten, barsten, enz. Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onmiddijke verlichting, maar eene krachtige, blijvende genezing te geven zondc-r herval. De fostèr's zalf gelukt al tijd, daar zelfs waar al de zorgen misluk: ten. Verzekert u dat men u de Foster?» Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Holvoet gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre 5o Coudenberg- straat, Brussel. D. A. 8. LEDE. Woensdag 11. rond n uren avonds keerde een lid der Harmonie huiswaarts, Omtrent de woning gekomen van M. Victor Buysse, winkelier in ellegoederen, bestatigde hij dat 3 mannen bezig waren zeep le strijken aan de ruiten van den winkel. Onmiddelijk ging hij den heer Commissaris van policie verwittigen,doch toen deze fceambte ter plaats verscheen waren ds dieven reeds verdwenen en hadden op dien korten tijd voor omtrent eene waarde van 1000 Ir. allerhande kleer- stoffen en gemaakte kleederen gestolen. Brand. Wo Jag 11. is er te Herdersem brand ontstaan nabij de kerk ter woning van Ed. Meersman, koopman in gevogelte.De stalling alleen is de prooi der vlammen geworden dank aan de moedige tusschcnkomst der geburen is de huiswoning behouden gebleven. Zondag namiddag kregen twee jon gelingen te Smetlede ruzie nopens een liefje. 's Avonds ontmoetten zij zich nogmaals en een verwoede strijd ontstond in den welken zekere De Smet nog al erg mis handeld werd. Maandag morgend trok deze laatste met zijn broer naar 't veld en daar kwam langs denzelfden weg ook deze die hem zijn liefje wilde afnemen met zijn broeder dadelijk was hel er opnieuw op met volle arms en voeten doch niemand werd ver wond. Proces-verbaal is tegen de vechters opgesteld. Een heer uit de Lebeaustraat, te Brussel, had Woensdag de begrafenis van eenen vriend bijgewoond. Te huis komende zakte hij voor dé deur zijner wo^ ning in een en was dood. Een dokter ver klaarde dat de ontroering, door het ver driet veroorzaakt hem gedood had. In een schoenfabriek van Brussel was eenigen tijd geleden eene werkstaking ontstaan, die echter niet lang duurde, ten gevolge van eëne overeenkomst tusschen bazen en werklieden. Vrijdag echter lok ten de misnoegden eene nieuwe staking uit en heel het personeel verliet dj werk huizen. De patroons hebben hier eenvou dig het hoofd bij neergelegd en 't fabriek voor goed gesloten. De werklieden van M. Danneels, fabrikant in automobielen,wonende Slijp- straat, te Gent, waren Maandagavond, rond half 6 uren, bezig met den motor van eenen automobliel te regelen, wan»

De Denderbode | 1905 | | pagina 2