i m rnmm heer. Frankrijk. Duitschland. HEKRERGGERIEF M OTORE IV Gasmotoren Fabrik-Deutz DRIJ WOONHUIZEN Openbare verkooping Merklprijzen. Holland. TWEE HUIZEN HTTIZEN L. SNEL-SCHEPEVS, Alfred KELDERS, Algemeene Assurantiën LAVA LINE ZEEPPOEDER Bijgevoegde jaarwedde van 200 tot 1000 franks'sjaars. Relangrijk bericht. Winstgevende bediening Steen te bakken. J" neer eensklaps eene vlam opsloeg en de vergaarbak van het rijtuig aan stukken sprong. Eene hoeveelheid naphte, welke in het magazijn stond, werd door de werk lieden in allerijl buiten gedragen. In enkele oogenblikken was het magazijn in vuur en vlammen gehuld. De brandweer rukte dadelijk aan en wierp stroomen water over den inmiddels sterk gewassen vuurgloed, terwijl ze met hare groote spuit de belendende perceelen trachtte te vrijwaren. De inwoners dezer laatste vluchtten mi t den huisraad, welke ze redden konden. Weldra stortte het ma gazijn in. Vier automobielen, waaronder drie nieuwe, welke deze week moesten gele verd worden, zijn door de vlammen ver nield geworden. De automobielen waren verzekerd. Rond half zeven was alle gevaar ge weken, doch de pompiers bleven met drie lansen ter plaats om de brandende pui- non te bespuiten. De aangerichte schade is zeer aan zienlijk. De 74-jarige Mathilde Van Hecke, wonende Hofstraat, te Gent, had Maan dag namiddag den aschbak der stoof uit getrokken, er hare vosten opgezet om ze te verwarmen, en was zoo in slaap ge vallen. Eensklaps ontwaakte zij door eene hevige pijn. Eenige nog smeulende kool tjes welke in den bak lagen hadden hare kleeren in brand gestoken. De vrouw slaakte luide smartkreten en riep om hulp. Haar man en haar zoon liepen toe en rukten de brandende kleeren van haar lichaam. De vrouw heeft zulke erge ver wondingen bekomen dat men vreest dat zij ze niet zal overleven. Twee acrobaten, op het oogenblik verbonden aan eenen cirk te Gent, waren naar Antwerpen overgekomen om eene verbintenis te nemen in de Scala. In den loop van den dag bezochten ze ook een hotel der Pelikaanstraat, 's Avonds ver trokken ze terug naar Gent, en eerst toen ze in den trein waren, bestatigden zij dat zij hunne lederen geldtesch mistten, be vattende eene som van 150 mark, een gouden uurwerk, een gouden armband, twee gouden ringen met diamanten en een paar gouden oorbellen. Bij de eerste statie werd naar het hotel getelegrafeert, doch van het zakske was niets meer te zien. De policie verwittigd, heeft een on derzoek ingesteld. De verdwenen juwee- len hebben eene groote waarde. Een meisje van 21 jaar, wonende Muizenstraat te Antwerpen, was door hare moeder gelast, verschillende wissels op de Nationale Bank te gaan betalen, tot een totaal beloop van 1000 fr. De moeder zag de dochter niet meer weer, maar ontving des avonds eenen brief, inhoudende etne som van 600 fr. en een briefje, waarop geschreven stond, dat bet meisje met eenen type naar Luik was getrokken en dat ze het overige der som voor zich heeft gehouden. De policie is verwittigd en zoekt de lieve dochtar en den type op. De schipper Hendrik Muyshondt was Dijnsdag namiddag zeer verwonderd, toen hij, aan boord komende van zijn binnenschip Francis, gemeerd op n. 29 Aziadok, te Antwerpen, nergens zijne vrouw zag, terwijl het kind lag te wee- nen. De schipper zocht gansch ;het schip af alsook den omtrek, doch niemand had iets omtrent zijne vrouw gezien. Einde lijk het ergste vreezende ging men dreg gen en korten tijd nadien werd het lijk zijner vrouw opgevischt. Volgens verkla ring van dokter Arend heeft het lijk drie kwaart uurs in het water vertoefd. Men denkt dat de vrouw, over het schip gaande is uitgeschoven en in 't water gevallen. Een groote boot was dichtbij aan 't lossen en door het gerucht heeft ook niemand den plons gehoord. Op verzoek der fami- j lie is het lijk aan boord gebleven- M. Tyck, wonende Lange Heren- thalschestraat, 3, heeft te Eeckeren eene villa, waar hij ook in zijnen dienst had een meisje van Hoevenen, oud 18 jaar. Sinds Zondag avond was ze niet meer weergekeerd en nergens had men haar nog gezien. Dijnsdag nu heeft men haar lijk opgevischt uit den vijver der villa van haren meester. Het is naar het dooden- huïs der gemeente overgebracht.Niemand weet hoe het meisje er kan in gesukkeld zijn. Algemeen gelooft men dat ze door de duisternis is misleid geworden. Dijnsdag namiddag heeft men te Lokeren het lijk van den sluismeester Verlee uit de Durme opgevischt. De arme man lag op eenen aanzienlijken afstand van zijne sluizen. Zeer waarschijnlijk zal hij, na zijnen arbeid volbracht te hebben, zijnen sluissleutel gaan dragen zijn naar een der schepen aan de kaai, waar hij dien gewoonlijk legde. Hij zal eenen mis stap gedaan hebben en verdronken zijn. De genaamde Rik Van Eyck, voer man bij de wed. Van Osselaer en Zonen te St-Nicolaas, een brave werkman, kwam Maandag namiddag met zijnen wagen van Temsche gereden. Aan de Roos slib berde hij óp den modder uit en viel onder den wagen. Het wiel verpletterde het been van den ongelukkige, zoodat de splinters er door staken. De arme man lag bewusteloos en werd door toegesnelde geburen binnen gedragen. De patroon, verwittigd, kwam met een rijtuig toege sneld en vervoerde den werkman naar zijne woning. Men vreest dat het been zal moeten afgezet worden. PIANOS. Einde van seizoen. Verkoop eéner groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (ïegenover de Bagattenstraat). Het ruwe weer duurt voort. Vooral op de kust heeft men er veel van te lijden. Te Steene, een paar kilometers van Oostende, is een huis ingestort. De Alberta en de Bblgica, die beiden reeds van over drie dagen moesten ver trokken zijn, durven niet in zee steken. De Topaze, van den dienst op Tilbury, heeft de reis letterlijk onder water gedaan, daar zware golven onophoudelijk over het dek stroomden. In het binnenland gaat het niet veel beter. Zware rukwinden en stortregens hebben ook te Houdeng-Goegnies, een huis in puin doen vallen. Woensdag te 5 uren reed de trein, die van Bergen kwam, met ongewone snelheid de statie van 's Gravenbrakel binnen, snelde onder het glazen dak door zonder stil houden en botste eindelijk tegen eene locomotief, die eene manceu- ver uitvoerde. De schok was hevig. De manoeuvree- rende machien werd zwaar beschadigd, maar gelukkig kwam de machinist er van af met eenige lichte kwetsuren. Voor den reizigerstrein zijn de gevol gen erger. Een twintigtal personen wer den min of meer ernstig gekwetst, en onder anderen een brouwer van 's Gra venbrakel en de zoon van een nijveraar te Jumet. De treinoverste, die in den vóórfoergon zat moest naar het gasthuis worden gedra gen. De machinist is zinneloos geworden van schrik. Het schijnt dat het ongeluk te wijten is aan het feit dat de remtoe- stellen, ondanks al de pogingen van den machinist niet werken wilden. Het ongeluk heeft natuurlijk eenige verwarring in den dienst veroorzaakt. Te Harlebeke heeft de policie een gevaarlijken persoon aangehouden. Het is een werkman steenbakker, die uit een Fransch grensdorp naar België gevlucht was, ofschoon hij, voor vroegere feiten in België gepleegd, hier nog eene maand gevangenis te ondergaan had. In den loop der ondervraging bekende hij, ook zijne vrouw vermoord te hebben. Men deed navraag bij het Fransch gerecht en het feit werd waar bevonden. Donderdag heeft hij haar, tijdens een huiselijken twist, met een scheermes de keel doorgesneden. De ongelukkigen hadden zes kinderen. Uravo Al de proeven in de hospi talen hebben bewezen dat de princiepen der pillen Dkpratkrï de best gekende purgeermiddels zijn die het lichaam zui veren zonder krampen en het versterken zonder regiem. Duizenden getuigschriften kunnen geraadpleegd worden. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkenebr en Callebaut. Woensdag morgend vonden spoor wegarbeiders, die naar hun werk gingen, te Zulte, het vermorzeld lijk van Jules Temmerman, landbouwer, 24 jaar oud. Het lijk werd gevonden op omtrent 400 meters afstand van de statie, in de rich ting van Waregem. De bloedige overblijf sels werden in eenen zak gedaan. Men verondersteld dat de ongelukkige langs de spoorbaan zal gegaan zijn, om naar de kermis van Waregem te gaan. Hij is waarschijnlijk verrast door den koopwa- rentrein die rond i| uren voorbijrijdt. Het slachtoffer is ongehuwd. Te Dottenijs staat, op de baan naar Herseeuwe, gansch afgezonderd, de wo ning der 77jarige rentenierster, de wed* Glorieux. Zondag rond middernacht werd de vrouw gewekt door het blaffen van haren hond. Onmiddelijk wekte zij haren knecht, Pieter Tieghem, en beiden door zochten de woning. In het salon zagen zij door het venster drie kerels, waarvan een drie revolverschoten loste. Vrouw Glo-: rieux vluchtte, terwijl de knecht zich met een hooivork wapende. De schurken gin gen toen op de vlucht. Eene dubbele aanhouding heeft woensdag Beverloo en omtrek in op- I schudding gebracht, I De gendarmerie van Bourg-Leopold I had een naamloozen brief ontvangen, 1 haar verwittigend dat een diefstal op touw was gezet en een naburig klooster wel licht het bezoek van nachtelijke bandieten zou ontvangen. Zij hielden de wacht en verrasten de dieven op het oogenblik dat zij binnen braken. Met de grootste verwondering herkende men in hen een weihebbenden pachter en zijn zoon. Dieven zijn Dijnsdag nacht bij mid del van braak binnengekomen in het ge meentehuis van Dworp. Zij openden bet bureel van den policiecommissaris, bra ken kassen cn schuiven open en stolen al wat eenige weerde had. Hun buit was niet grooteenige franks en een pakje postzegels. Ook in het cabinet van den b .rgemeester braken zij alles open en hier vonden zij niets dan eene zilveren medalie. Over het algemeen hebben zij meer schade, aangericht door het breken en het verscheuren van papieren dan door den eigenlijken diefstal. Een bediende van de spoorwegstatie te Namen, wilde een ei eten. Haar opend, zag hij een scherpen punt steken, en bij vuur was ontstaan door den electricien Fau6t, die beneden een gebrek bemerkte aan liet schakelbord en tevens brandlucht gerook. Hij sloot de geleiding af en gaf het noodsein. Betrekkelijk spoedig was men den brand meester, die zich bepaalde tot een gedeelte der verdieping, waar hij ontstond en waar mals en erwten opge slagen waren. Een gedeelte van het dak brandde door en vooral tusschen den zol der van de derde en vierde verdieping woedde de brand. De schade is groot, vooral de water schade, want het water is door alle ver diepingen heen gedrongen en heeft kolos sale partijen graan geheel doorweekt. De brand duurde van half twee tot omtrent kwaart voor drie uren. Tegen tuberculosis. Professor Behring heeft aan Matin verklaard, dat hij voornemens was tegen de maand Augusti aanstaande eene methode te doen kennen voor het genezen der tuberculosis, welke hij tijdens zijne werkzaamheden ontdekt heeft, 't Is noch een serum noch eene inentingstof. 't Is niet alleen een middel ter voorkoming maar ook ter ge nezing. De professor verklaart dat hij eenigen tijd het geheim van zijn middel zal bewaren, zooals hij reeds heeft ge daan voor de diphteritis. Hij zal zijn stel sel doen kennen en het de dokters laten toepassen, zonder echter de natuur van het geneesmiddel te openbaren hij wil het voordeel van zijne ontdekking genie ten om later andere werken te kunnen doen. Ten slotte verklaarde de professor over tuigd te zijn het geneesmiddel ontdekt te hebben, maar hij vraagt nog tijd tot Augustus, om bijzondere redenen. Van nu af echter mogen de ongelukkigen weer hopen. Moord. Te Charonne is Dijns dag nacht een vreeselijken moord ge pleegd. Een hovenier,M.ToussaintOury, bevond zich voor een koffiehuis op den boulevard de Charonne, rond midder nacht toen hij twist kreeg met andere bezoekers. Verschrikt haalde hij een revolver uit den zak en schoot, maar trof niemand. Zijne tegenstrevers sprongen toen op hem toe, grepen hem vast, legden hem op eene bank en een van hen, een groot mes te voorschijn hale.ide, sneed hem rats het hoofd af. Een der moorde naars, zekere Oberon, is aangehouden. Bijna al de bergen van Duitschland zijn reeds met eene dikke laag sneeuw bedekt, De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 9,00 a 10,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, fr. 3.00 a 3,25. VEEMAUKTKM, GENT, 6 Octob. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 56i Melkkoeien 32 I Vette koeien 94 Groote ossen 2 Stieren 24 Jonge ossen 82 Magere beesten 210 Vaarzen 84 Schapen 72 Varkens 200 Lammeren o Loopers 11 Kalveren 84 Viggens 402 Stieren ie kw. o,85 2®kw. 0,76 3ekw. o,65 Koeien o,85 0,75 o,63 Vaarzen 0,90 0,80 0,70 Ossen 0,90 0,80 0,76 Varkens 1,20 o,g5 0,00 Kalveren i,3o o,g5 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 5 Octob. Veemarkt. Te koop gesteld 747 ossen, 159 stieren, io53 koeien, totaal 1959 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,74 a 0,94, Stieren o,64 a o,85, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 8i5. Prijs per kilogr fr. o,85 o,g5 a i,i3. BRUSSEL 6 Oct. Kalverenm. Getal te koop gesteld 270, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen 0,95 a i,o5 stieren 0,82 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,98 a 1,02, Kalveren i,5o a i,55. Door uitscheiding van bedrijf en veran dering van woonst. '5 Bekendmaking. M. Charel Rossel, landbouwer, wonende Moor- selrche Baan, te Aalst-Mijlbeek, bevindt zien in de noodzakelijkheid van het pu bliek te laten weten dat hij geene schul den hoegenaamd zal erkennen die zijne echtgenoole Clemence De Smet van heden af zou kunnen maken. Ch. ROSSEL. Aalst, 7 October 1905. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 7 Huwelijken. A. Van Mol, tw. met J. Hereman, z. b. R. Blanckaert, tabakb. met F. Claes- sens, br. A. Vinck, tw. met C. Cau- dron, tw. G. Ghysbrecht, wever, met E. Van de Meulebroucke, weefster. C. Keppens, voerm. met M. Verdonck, kantw. L. Duquesne, bliksl. met B. Backaert, z. b. OVERLIJ DENS, K. De Moor, geneesh. 90 j., Keizerl. Plaats. J. Eemans, wr Arents, z. b. 68 j., Gentschestr. P. Callebaut, z. b. 75 jMaanstr. R. Van der Paelt, w* De Waele, z. b. 75 j., Klapstr. M. Rombaut, vr. Paelinck, z. b. 54 j., Moor- selhaan. 6 kinderen onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING van Meubels, Mest, Boerenalem, Hooi, Strooi, Brandhout, enz., te Hofstade, Tragel, ter herberg Het Rood Huis, gehouden door den heer Edward De Ligne, op Maandag 9 October 1905, om een ure stipt namiddag. Door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op de gewone voorwaarden en tegen dadelijke betaling. en twee aanhangende Werkmansbuizen, ge staan en geleg6ii te Erembodogem, wijk Ter Muren, bekend ten kadaster sectie B, n" 250d, 250a, 250r, 247c, 248r en 249s, met eene grootte van 1 bectaar 2 centiaren, pa lende oost de kassei van Aalst op Erembode- gem, zuid de erven vander Noot, west koop 5 en noord de heer Jelie. In vier deelen a) Een vierde deel ten zuide met een Werk manshuis en Tuin. b) Een vierde deel er nevens met groot Woonhuis en Werkmansbuis er zich op be vindende. 0) Een vierde deel er nevens met deel Boom gaard en Zaailand. En d) Een vierde deel ten weste met Boom gaard en Land, zoo alles naderhand zal uit- gepaald worden. Tweede koop. Eene Herborg, gestaan en gelegen alsvuren en twee kleine Woonhuizen er nevens, bekend ten kadaster, sectie B, nummers 551d, 551q, 551h en 551 i, mot eene grootte van 5 aren 50 centiaren, palende oost aan dun IJzeren weg verders aan do Kassei van Erembodegem op Aalst. In dry deelen a) De Herberg ten weste, sectie B, nr 551 d met eene grootte van 3 aren 60 centiaren Het Huisje er nevens, sectie B, nr 551o, groot 30 centiaren. En 0) Het Huisje en Grond, ten zuide met eene grootte van 1 are 60 centiaren, sectie B, n" 551h en 55 lo. Derde koop. Een perceel Zaailand, te Erembodegem, sectie B. nummer 216c, met eene grootte van 58 aren 80 centiaren, pa lende noord èn oost aau den los der Osbroe- ken, zuid en west aan deu heer Jelie en vol gendon koop. In twee deelen a) Den helft ten oosten. Voor boomprijs 50 fr. b) Den helft ten westen. Voor boomprijs 20 fr- Vierde koop. Een Zaailand, te Erembo degem, sectie B, nummors 277a eu 276a, groot 46 aren 70 centiaren, palende uoord voor- gaande koop, oost den heer Julie en koop een, zuid en west de erven van ier Noot. WiillPll Vertegenwoordigers J gevraag I door eerste huis. Lorendeau, 242. Cours d'Espagne, Bordeaux. X© huren of 1© koop. Een schoon Renteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd toj einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. Eenige echte moloor OTTO vervaardigd le Keulen'Deulz. met sfadsgas, arme gas (gaz pauvre), petrool, benzine, enz. LOCOMOBIELEN - LOCOMOTIEVEN Motoren voor Schepen. S'*An,"des moteursègazOtto-Deutz» Belgisch hulphuis te Brussel. Vertegenwoordiger voor de 2 Vlaand ren N. De Witte-D'henin, 13, Azaleastraat, GENT. Werkhuis van Constructie. Herstelling van motoren Verandering van schoven in soupapen Volledige ver nieuwing van oude motoren. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Etrste koop. 52 aren 20 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, Wijversveld, sectie D, deel van n° 102D, gebruikt door J.-B. Bruylandt. Verdeeld in twee gelijke deelen. i Tweede koop. 65 aren 44 centiaren, Land, te Aolst-Mijlbckc, Wijngaard, sec- I tie F, r.°* 954 en 955. gebruikt door Frans Van de Meerssche. Verdeeld in vier ge- I lijke deelen. Instel Dijnsdag 24 October i Verblijf Dijnsdag 7 November 9 om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Alolsius Van Royen, schaapherder, j Sint Vincentiusstraat, te Aalst-Mijlbeke. i De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal I ter hofstede van den heer Louis Permen- tier, te Meldert, wijk Klaarhaag, op Dijns dag 17 October 1905, om 8 uren voor middag, openbaarlijk verkoopen Meubelaire en andere roerende Voor- wei pen, Landbouwersalem, verschillige Karren, Harnassuren, 1 Ruinpaard, 1 I Kweekmerrie vol Veulen, 9 jaar oud, 5 i bekalfde Mclkkoeiën, 1 bekalf Rund, 2 Varkens en Kiekens, Mest, gekapte Boo- men, enz. Wai OPENBARE VERKOOPING van mei Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom bestnande nit Woonhuis, twee audere woningen, schuur, stallingen, koer met groote poort, zijnde den los weg uitgevende op den steenweg en hof, samen groot volgens titel 9 aren 22 cen tiaren, gestaan en gelegen ten voor hoofde aan de Nieuwstraatpoort, gekadas treerd wyk A, nummers 2112a, 2113a, 2114, met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, Steenweg en den heer Camn voornoemd, ten weste aan den losweg eu de heeren Van openbaarlijk verkoopen der Heyden en ten noordu aan de heeren De Meester en Van Overstraeten. De Notaris BRECKPOT» te Aalst, zal Zaterdag 7 Octob. 1905. Het groot hnis en de hof laatst bewoond en gebruikt geweest door de heeren Jean Mertens en Louis Beeckman en de andere woningen zijn bewoond door FrauB D'Hondt en Maria De Craecker. Slechts ingesteld fr. 8580. ZITDAGEN InBtel Vrüdag 6 October Qnr Verblijf Vrijdag 20 October ten 4 uren namiddag ter herberg De diepe Lochting n bij den heer Jozef Slagmuldor, te Aalst, Nieuwstraatpoort. 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst - Schaarbeke, op Kerrebroeck. Gebruikt door de W® Ferdinand Hofman. Oatober 1905, Instel Donderdag Verblijf Donderdag 19 j telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net Tivoli, bij den heer Alfons Spa- noghe, te Aalst, Dendtrmondschen Steen weg. IIE9PEN H A I\" K 1. T KLEIN T GROOT aarom heeft de tandheelkun de in deze laatste jaren zulke groote vorderinzen gedaan, voornamelijk in Frankrijk en in Amerika Omdat men in deze beide landen het diploma van tandheelmcester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën over de tand heelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van tandonderwijs, van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den tandheelmeester Oscar Blondeel,ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on- d rvinden dat men tegenwoordig, zonder de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van 9 tot 5 uren, Jozef Plateaustraat, 49, (recht over de nieuwe Hoogeschool). De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. Tarwe Masteluin fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 10,00 a 00,00 7,74 a 8,91 3,15 a 3,24 45,00 a 55,oo 0,00 a 0,00 nader toezien ble ek de ei eene naainaald van 37 millimeters te bevatten. Hoe die daar ingekomen was. is een raadsel. De schelp was ongeschonden. Te Empel, een grensdorp bij Ton geren, is de landbouwer Otten, die met zijne tante, in rijtuig, van Bochólt kwam, door een trein gevat. De twee personen en het paard werden op den slag gedood. De ontroering in de streek, door dit schrikkelijk ongeluk verwekt, is groot. Woensdag namiddag is er brand ont staan in het groote pakhuis De Eerste ling, van de naamlooze vennootschap Het Nederlar.dsche Veem, te Rotterdam aan de Rijnhaven. Politie en btanJweer wa ren 'spoedig ter plaats. Haar krachtig op treden maakten het spoedig mogelijk den brand te beperken, die ontstaan was op de vierde verdieping, denkelijk door kort sluiting in de electrische geleiding. Het Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, 7,00 a 00,00 Hopmerkt van 7 October igo5. Gewas 1904, fr. 60,00 de 5o kil. Gewas (go5, ter merkt gebracht. 47 balen prime, fr. 5o,oo a 7014 balen ordinaire, fr. 35.00 a 47.50. POPERINGHER Stadhop 1904, fr. 5o a 55 de 5o kil. Gewas 1905 de 5o kilogr. fr. 3o. Markt kalm. GENT 6 Octob. Tarwe, per 100 kilos, fr. 19,00 a 00,00 Rogge 16,00 a 00,00 Haver 20,5o a 00,00 Garst Ifj.oo a 00,00 Boter per kilo, 2,97 a 0,06 Eiers per 26, 2,88 a 0,00 ANTWERPEN, 6 Oct. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,75 a 17»00 Rogge :5,oo a t5,5o Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,00 a i6,5o Haver i5,5o a 00,00 Boonen oö,oo a 00,00 Bitterpeën I9,a5 a 00,00 OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en Grond, zijnde de her berg genaamd De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot 1 aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd 0 Het Duitsch Bierhuis, bij Dame We Aug. Kieckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van HERBERG, Iloomgnaril Zaailanden, in de gemeente Erembodegem(Ter Muren). Die Notaris DE YUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort en met bet honden van eenen enkelen zitdag, bepaald op Dijnsdag 17 Ootobkr 1905. om 1 ure na middag, ter herberg van Dominique De Smet, te Erembodegem, Ter Muren, openbaarlijk verkoopen Eerate koop. Een schoon Woonhuis, kunnebde dienen voor Handel- en Renteniers- hnis, met verdiep, keldering, stalling, remi- siën en schnor, beplante boomgaarden, tuin t Molenstraat. Spekslachter (Charcutiar), 21, Korte Zoutstraat21, Aalst. Ook gelast men zich met 't druppen, zouten, rooken van hespen, en ook alle soorten van vleesch. Kluit* vau vertrouwen, GROOT KLEIN (Bi$schopstraat, 2; Aalst. Hanlel in wol en gesponnen paarden- hair. Specialiteit van ccnte Brabantsche matraswol aan fr. 3,5ode kiio. Schapenvellen, lammersvellent schuts- vellen. P. S. Men komt met de stalen ten huize. Men gelaat zich met het maken dei matrassen MAATSCHAPPIJ vau tegen brandgevaar, op het leven en onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzerenweg en tramways. H 00 f dagentAugust DE WINTER Hopmarkt, 6, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met wekelijksche betalingen voor Eersts Communie, Huwelijk, enz. enz. NB. Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres. Verzekerde en radicalo genezing van den pisvloed, der verhitting, van 't militairo ilere- cijn, van de zinking op do blaas, der vernau- win rvan den bals der blaas doorOVULINES PARIDAENS. Verzending franco in provin cie tegen fr. 4,50 in postzegels ter apotheek l'aridaens, chaussée de Mons, 65. flrnssel, te Gent. Demoor te Aalst, Callebaut te Lo keren. Cools te Sint-Nikolnas, Depoorler. 1647. X© huren een nieuw opgebouwd Burgershuis, aan den Dendermondschen Steenweg. Zich te wonden tot den heer Julius Gorthals, Dirk Martensstraat, Nr 14, te Aalst. X© liuren. Huis met poort, bakoven en verdere gerieven, dienstig voor alle bedrijven, te Aalst, Koolstraat, Nr 77- Zich te bevragen bij MRemi M ertens, te Hofstade, Kortenhoek. beste en zuiverste daar zij de stoffen niet verslijt. Weigert alle namaaksels. Te koop bij alle goede kruideniers. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen. bedienden van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goedj bijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres to zenden aan de init. A. W. ter Office de publicité, Madeleine- straat, Brusssl. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scheneveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen diaailingen en bi and hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. land om nit te bakken, te Aalst, Lede baan, genaamd Sas van Aalst, nevens eene groote beek en de kassei, groot 1 bectaar 10 aren. I Uroot commissieloon, upzicmer z.u op j Zich te bevragen bij den eigenaar M. De Vis, j hoogte brengen. Kosteloos ir gelicht. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal sgenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op Vragen sturen. Mercclisstraat,23,Brussel.

De Denderbode | 1905 | | pagina 3