W! EI Duitschland. Italië. Engeland. America. ZEE VISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. TWEE HUIZEN VERZEKERINGEN. DRIJ WOONHUIZEN HITIZE1T L.SNEL-SCHEPEVS, Steen le bakken. S Openbare verkooping. LAVALINE ZEEPPOEDER jaarwedde van 200 tot 1000 franks'Sj'aars. Belangrijk bericht. Winstgevende bediening de man, vernomen hebbende dat n.en haar, in gezelschap van eenen gebuur had gezien, wachtte haar af. Rond middernacht ontmoette hij haar op den Gentschen steenweg. Zij was alleen. Een twist ontstond en die gaf aanlei ding tot het moordtocneel, die wij hooger verhaalden. Geerts heeft gepoogd zich in de voor- loopige gevangenis van Koekdberg te zelfmoorden. Toen de gendarmen in zijne cel kwamen om hem naar de gevangenis van St-Gillis over te brengen, viel hij als eene massa voor hunne voeten. Hij had zich verhangen met reepels,die hij van zijn hemd had gescheurd. Een minuut later en men hadde slechts een lijk gevonden. De kinderen zijn door de familie van den man aangetrokken. Zondag nacht zijn onbekende die ven bij middel van braak en valsche sleu tels, binnengedrongen in den winkel van M. T. Rombauts, woonachtig Sint-Joris- poortstraat, 27, te Antwerpen. Het vol gende werd er ontvreemd vijf of zes pakken zeemvellen, eene groote waarde vertegenwoordigende, voor 5oo fr. spon sen, voor 600 fr. kleederen en borstels, eene partij fijne kammen, waarde 100 fr. en voor ongeveer 20 fr. stoofborstels. De dieven hadden hun plan vooraf opgemaakt, want ziehier hoe ze te werk zijn gegaan vooreerst hebben ze langs den waaier der voordeur de leiding der electrische bel doorgesneden, de gewone huisbel afgerukt en den sleutel der deur dier langs binnen instak, afgestoolen dan eerst openden ze de voordeur met een valschen sleutel. Eenmaal binnen hebben ze de winkeldeur die aan den trap uit geeft, met eene koord vastgemaakt, dan eene tweede deur die open stond, vastge- daan en den sleutel meegenomen. Dus alles was langs binnen afgesloten, zoodat men hen niet kon verrassen. Zondag nacht had te Dudzeele eene ontmoeting plaats tusschen twee jacht wachters en drie wildstroopers Weerskanten werden geweerschoten ge lost. Men denkt dat een strooper gekwetst is doch men heeft hiervan geen bewijs ge vonden. De stroopers hebben geen spoor achtergelaten. Terwijl een trein in de statie te Namen stil stond, stegen teensklaps uit den foergon groote vlammen op. Men naderde en merkte dat de vlam haren oor sprong vond in het kastje dat den gasme ter omringt. Er had dus eene gazontplof- fing plaats gehad. De foergon werd afge haakt en verwijderd van den trein. Gelukkig had men tr reeds de pakken der reizigers uitgehaald. Een man, wien eene schoone toe komst wacht, is zekere August Becker, een simpel werkman van Verviers, die lezen noch schrijven kan maar die bedeeld is met een echt uitvindingsgenie. De moeilijkste vraagstukken der meka- niek lost hij in een oogwenk op, tot groote veibazing der ingenieurs; Zoo heeft hij toestellen uitgevonden en wijzigingen toegebracht aan het mekaniek in de wolnijverheid gebezigd, die een gansche ommekeer in deze nijverheid verwekken. In zijne ledige uren heeft bij ook een toestel uitgevonden dat de rampen op de spoorwegen onmogelijk maakt en de trei nen op automatische wijze tot staan brengt, wanneer onraad op de lijn is waar te nemen. Al de pogingen echter, om zijn toestel aan hooger hand te onderzoeken, bleven vruchteloos. Bij het bezoek des Konings in de ten toonstelling werd Lij voorgesteld aan Z. M., die hem warm geluk wenschte over de nieuwe uitvindingen, zijn album, han delend over de nieuwe uitvinding met veel aandacht doorbladerde, het meenam zeggend dat hij het aan eene commissie van ingenieurs zou onderwerpen en doen aannemen, zoo het praktisch bleek. Men oordeele over de vreugde van den armen werkman. Antwoord op eene annonce. Volgenden brief ontving een dokter in de buurt van Heerlen op eene annonce voor eene dienstmeid, die goed koken en zin delijk werken kan Mijnheer de Dok ter Gezien uw advertentie in dt gazet bied ik mij zelve aan om bij U te komen wonen voor 26 frank in de maand le be talen Jen laatsten van iedere maand. Ge kunt na mij invermeeren bij D. D. te N. waar ik drie jaar op een maand na heb gewoond ik kan alle werk en ben nie knap maar ik heb goei knoesten aan me lijf en kan als moet zijn heel goed ne manskerel op zen»; stoel houwen als gem eenen tand moet trekken, ik ben proper en kook lekker en ge kund veul dienst van me hebben want ik heb vroeger bij den veedokter te A. gewoont en ken daar om veul recepten die goed zijn voor alle vee. Ik rekenmendeer mij zelve en wacht de antwoord bij onzen Janes in de veurhei bij O. (Volgt de onderteekening.) In de fabriek van M. Bertouille te Doornik is een jachtwiel gesprongen. De stukken vlogen door het plafond, wierpen muren omver en kwamen terecht in den hof van het aanpalend klooster. De groote riem was intusschen rond de as geslagen de piston kon niet meer werken en eene stoomontploffing ontstond. Twee werk sters, die zich wilden redden, liepen brandwonden op. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Men heeft gemeld dat twee jonge lingen van Ecaussines, dronken zijnde, zich op eenen kalkoven te slapen hadden gelegd en verstikt waren. Dit geval blijkt nu een dubbelen zelf moord te zijn geweest. Ziehier hoe een blad de zaak vertelt Beide jongelingen hadden van hunne ouders eene erge berisping ontvangen nopens hun gedrag. Zij gingen van de eene herberg naar de andere, aan hunne vrienden aankondigend dat dezen wel haast op hunne begraving zouden aan wezig zijn. En des morgends vond men hen beiden verstikt liggen op den kalkoven van M. Baisemont. De een, Dansart, 20 jaren oud, was reeds een lijk. Zijn gezel, Ha- vaux, ook 20 jaar, kon tot het leven terug geroepen worden. Over eenige dagen stool men ten nadeele van juffer Cosinans, winkelier ster, te Harelbeke, eene hoeveelheid cho colade, saaiette, handdoeken, enz. Jufvr. Cosmans werd wakker en zag vijf schel men de vlucht nemen langs den kant van Cuurne. Een onderzoek werd ingesteld en ver moedens vielen op zekeren Adolf T'Hooft. Deze week deed men eene huiszoeking bij T'Hooft. Men vond er twee kerels die te bed lagen. Het zijn Pernutte en Vanvincke, twee oud-veroordeelden, uit Frankrijk gebannen. Zij zijn seffens naar Hoog- straeten gestuurd. Bij T'Hooft vond men eene groote hoe veelheid gestolen goed van jufvrouw Cos- mans bij zekeren Martens werden ook gestolen voorwerpen gevonden. Nog meer aanhoudingen werden gedaan. Het schijnt dat men met eene gansche dievenbende te doen heeft. Een schrikkelijk ongeluk had Zater dag avond in de mijn Sante-Cathérine te Dour kunnen gebeuren. Eenige minuten na het neerlaten van een dertigtal man nen brak de kabel van den ophaalbak en hij kwam met veel geweld op de klampen te recht, die het neerstorten in de diepte moesten beletten. Het gerucht liep te Dour dat de werklieden nog in den bak zaten en dat allen door den schok gedood waren. Dit veroorzaakte eene licht te be grijpen paniek die het volk naar de mijn deed stroomen, doch gelukkig geen reden van bestaan had. In de Harburg-Wiener fabriek van caoutchou-artikelen te Harburg heeft een zware brand gewoed, die, na een heelen dag geduurd te hebben, pas Zaterdag morgend om 6 ure gebluscht is. Verschil lende gebouwen, onder andere de heele afdeeling voor luchtbanden, zijn in asch gelegd. De schade loopt ongeveer 2 i/a mil- lioen mark van de 8 millioen waarvoor alles verzekerd was. In de schoenenfabriek zijn alleen i5,ooo paar schoenen met guttapercha zolen verbrand. De brand is vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting ontstaan. Duizend arbeiders en arbeid sters zijn er door buiten werk gekomen, maar het bestuur hoopt hen weer binnen acht weken aan het maken van luchtban den te kunnen zetten. Ook zijn er te New-York verscheidene schouwburgen, waar geen andere stukken dan die in het Yiddish geschreven opgevoerd worden zeer flauw, doch in de laatste tijden is reeds eene merkelijke betering aangestipt geworden. Mijnongeluk. In eene leigroeve nabij Whitehall heeft eene instorting groote schade aangericht. De werklieden in de mijn zijn onder duizenden tonnen steen begraven. Onm ddellijk hebben de werklieden uit de naburige mijn zich aan het werk gezet om de bedolvenen uit te graven. Tot hiertoe zijn zeventien lijken gevonden, maar men vreest dat nog vele anderen eveneens zijn omgekomen. De eigenaar van de mijn bevindt zich onder de dooden, die voor 't meerendeel van Hongaarsche nationaliteit zijn. Het sport in het Vatikaan. Zooals enze lezers reeds weten, is Pius X een zeer groote beschermer van al wat sport betreft. Op zijn verlangen is op dit oogenblik de groote zalen van 't Vatikaan een nationaal congres der catholieke sport- vereenigingen van Italië geopend. Maatschappijen van alle deelen van Italië zijn in groot getal naar Rome ge komen. Meer dan 600 sportmen, deel makende van 120 verschillende clubs, vonden kosteloos een onderkomen in het Vatikaan. Drie soorten van sport zijn er vertegen woordigd het wielrijden, de loopwed strijden en de atlethiek. Heden zal een velokoers van 100 kil. betwist worden en eene toeristenkoers op denzelfden weg met vertrek aan de Porta Maggiore. Daarna eene loopkoers van 25 kil. en athletische oefeningen. De congressisten werden door den Paus in de Sala Regia ontvangen. Maandag sluiting van het congres, uit stap naar Frascati en Grotta Ferrata en banket. Ongeveer 35o medalies en prijzen, be staande uit echte kunstvoorwerpen, groo- tendeels door Pius X, cardinaal Merry del Val, prins Barberini en cardinaal Cavagni geschonken, zullen onder de overwinnaars verdeeld worden. De moord in den tunnel. De ple ger der geheimzinnige moord in Merst- ham-tunnel, is nog altijd niet gevonden, alhoewel het meer dan waarschijnlijk is dat er binnen de 24 uren eene aanhouding zal plaats grijpen. Sinds de oplossing van het geheim uit de handen der Surrey, poücie genomen is, om aan Scotland Yard toevertrouwd te worden, heeft inspector Fox, de bekwaamste derEngelsche detec tives, een spoorontdekt.dat wel het rechte zou kunnen zijn. Een man welke in de omstreken van Battersea woont, staat onder bestendige bewaking, en is reeds driemaal door de poücie ondervraagd. Hij bekent den nacht van 24 Sept. niet thuis geslapen tc hebben, maar beweert dat hij dien avond, stomdronken zijnde, in gezelschap eener hem gansch onbekende vrouw, in een ander gedeelte van Londen doorgebracht heeft. Hij kan zich noch het distrikt, r.och de straat, noch het huis herinneren, het geen, gezien zijnen dronken toestand, wel niet onmogelijk is, maar toch ver dacht klinkt. De verdachte, wiens naam vrij in Lon den genoemd wordt, was in 't geheel geen onbekende voor Miss Money, en indien de policie voldoende omstandige bewijzen vindt om hem aan te houden, dat dit heel wat opschudding verwekken, De Joodsche bevolking van New-York is in de laatste tijden merkelijk verbeterd. Zij trekt zich bijzonderlijk samen in de East Side der stad, alwaar de Joden eene soort ghetto gesticht hebben. De 600,000 Joden van New-York spre ken het judendeutsch eene taal welke onder hen is ontstaan in Duitschland en ook reeds in Rusland veel gesproken wordt. In Amerika wordt die taal Yid dish genaamd. De taal neemt zachtjes aan meer uitbreiding en een lid der Hoogeschool van Harvard, M. Leo Wie ner heeft er eene geschiedenis over ge schreven. Reeds zijn er te New-York zes dagbla den die in a Yiddish opgesteld en uit gegeven worden. Die dagbladen worden te zamen op 3oo,000nummers getrokken. In 1901 waren er slechts 109.000 num mers daags. Leopoldstr&at, 14, Aalst. Prijzen voor 12, i3 en 14 October. TARBOT de kil. fr. 2,5o TAHBOTTIN8 i,oo, 2,5o 3,00 HEILBOT fr. i,5o liui.eljauw, fr. o,8o Gi-iet fr. 0,70, 1,00, 2,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00 Pladijs't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, 1,25, i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o, i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,55 Tongen, groote, middeu en klein soort. I OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en Grond, zijnde de her berg genaamd De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, x3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot 1 aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 14 Verblijf, Zaterda| 28 0ctol>w '9°5. ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd u Het Duitscb Bierhuis, bij Dame We Aug. Kieckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. Men vraagt goede en deftige agenten voor de Volksverzekeringen op het leven met wekeüjksche premiën. Eerste Communie Loting. Spaar- verzekeringen. Pensioenen.—Schoon bestaan. Zich te bevragen bij den Generaal Ulsbr, gewestelijke Bestuurder voor Gent, Nederkouter, 53. OPENBARE VERKOOPING van met Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaria DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom bestaande uit Woonhuis twee andere woningen, schuur, stallingen koer met groote poort, zijnde den los weg uitgevende op den steenweg en hof sameu groot volgens titel 9 aren 22 cen tiaren, gestaan en gelegen ten voor- hooide aan de Nieuwstraatpoort, gekadas treerd wjjk A, nummers 2112a, 2113a, 2114 met eene grootte van 10 aren 80 centiaren) palende ten ooste aan jnf. W* De Saedeleer en den heer Frans Camn, ten zuide aan den Steenweg en den heer Camu voornoemd, ten weste aan den losweg en de heeren Van der Heyden en ten noorde aan de heeren De Meester en Van Overstraeten. Het groot hois en de hof laatst bewoond en gebruikt gew eest door de heeren Jeau Mertens en Lonis Beeckman en de andere woningen z(jn bewoond door Frans D'Hondt en Maria De Craecker. Slechts ingesteld fr. 3580. ZITDAGEN Instel Vrijdag 6 October) 1Qn, Verblijf Vrijdag 20 October ten 4 uren namiddag ter herberg De diepe Loohting n by den heer Jozef Slagmulder, te Aalst, Nieuwstraatpoort. OPENBARE VERKOOPING van HERBERG, Boomgaard «Sc Zaailanden, in de gemeente Erembodegem, (Tzr Muren). De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort en met het honden van eenen enkelen zitdag, bepaald op Dijnsdag 17 October 1905, om 1 ure na middag, ter herberg van Dominique De Smet, te Erembodegem, Ter Muren, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een schoon Woonhuis, kunnende dienen voor Handel- en Renteniers- huis, met vordiep, keldering, stalling, remi- siën en schuur, beplante boomgaarden, tuin en twee aanhangende Werkmanshnizeu, ge staan en gelegen te Erembodegem, wijk Ter Muren, bekend ten kadaster sectie B, n" e>Kn~ 250a, 250f, 247c, 248e en 249b, met grootte van 1 hectaar 2 centiaren, pa lende oost de kassei van Aalst op Erembode gem, zuid de erven vender Noot, west koop 5 en noord de heer Jelie. In vier deelen a) Een vierde deel ten znide met oen Werk manshuis en Tuin. b) Een vierde deel er nevens met groot Woonhuis en Werkmanthnis er zich op be vindende. c) Een vierde deel er nevens met deel Boom gaard en Zaailand. En d) Een vierde deel ten weste met Boom gaard en Land, zoo alles naderhand zal uit- gepaald worden. Tweede koop. Eene Herberg, gestaan en gelegen alsvoron en twee kleine Woonhuizen er nevens, bekend ten kadaster, seotie B, nummers 551d, 551o, 551h en 551 i, met eene grootte van 5 aren 50 centiaren, palende oost aan den IJzeren weg verders aan de Kassei van Erembodegem op Aalst. In dry deelen a) De Herberg ten weste, seotie B, n' 551 d met eene grootte van 3 aren 60 centiaren, Het llnisje er nevens, sectie B, n' 551o, groot 30 centiaren. En 0) Het Huisje en Grond, ten zuide met eene grootte van 1 are 60 centiaren, sectie B, n™ 551h en 551o. Derde koop. Een perceel Zaailand, te Erembodegem, sectie B, nummer 246c, met eene grootte van 58 aren 80 centiaren, pa lende noord en oost aan den los der Osbroe- ken, zuid en west aan den heer Jelie en vol genden koop. In twee deelen a) Den helft ten oosten. Voor boomprys 50 fr. b) Den helft ten westen. Voor boomprijs 20 fr- Vierde koop. Een Zsailana, te Erembo degem, sectie B, nummers 277a en 276a, groot 46 aren 70 centiaren, palende noord voor gaande koop, oost den beer Jelie en koop een, zuid en west de erven van der Noot. V ENDITIE. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten hove van dm heer Charles Rossel, te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan, op Woensdag 18 October 1905, om 8 uren 's morgends en desnoods den volgenden openbaarlijk verkoopen iojarig Merrirpaard, 7 Melkkoeiën, 3 Runders, 2 Vetmuttens, Varkens, Kiekens, inge- oogste Vruchten, Vlas, Landbouwalem, Hopstaken, circa 25o,ooo Kareelsteenen en Loof en Beeten te velde. HELPEN HANDEL GROOT I IN I 'T KLEIN I Spekslachter (Charcutier), t, Korte Zoutstraat, 21, Aalst. Ook gelast men zich met 't druppen, zouten, rooken van hespen, en ook alle soorten van vleesch. land oin nit te bakken, te Aalst, Ledeoaan, genaamd Sas van Aalst, nevens eene groote beek en de kassei, groot 1 hectaar 10" aren. Zich te bevragen by den eigeuuar M. De Vis, Molenstraat. Wijnen Vertegenwoordigers J gevraagd door eerste huis. Lorendeau, 242, Cours d'Espagne, Bordeaux. Te huren een nieuw opgebouwd Burgershuis, aan den Dendermondschen Steenweg. Zich te wenden tot den heer Julius Gobthals, Dirk-Martensstraat, Nr 14, ie Aalst. Te huren. Huis met poort, bakoven en verdere gerieven, dienstig voor alle bedrijven, te Aalst, Koolstraat. N' 77. Zich te bevragen bij M. Remi Mertens, te Hofstade, Kortenhoek. Te huren of te koop. Een schoon Renteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd toj einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. 5a aren 20 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, Wijversveld, sectie D, deel van n° 102D, gebruikt door J.-B. Bruylandt. Verdeeld in twee gelijke deelen. Tweede koop. 65 aren 44 centiaren, Land, te Aelst-Mijlbeke, Wijngaard, sec tie F, n°* 954 en g55, gebruikt door Frans Van de Meerssche. Verdeeld in vier ge lijke deelen. Instel Dijnsdag 24 October Verblijf Dijnsdag 7 November I905» om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Alolsius Van Royen, schaapherder, Sint Vincentiusstraat, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal ter hofstede van den heer Louis Permen- tier, te Meldert, wijk Klaarhaag, op Dijns dag 17 October 1905, om 8 uren voor middag, openbaarlyk verkoopen Meubelaire en andere roerende Voor werpen, Landbouwersalem, verschillige Karren, Harnassuren, 1 Ruinpaard, 1 Kweekmerrie vol Veulen, 9 jaar oud, 5 bekalfde Melkkoeiën, 1 bekalf Rund) 2 Varkens en Kiekens, Mest, gekapte Boo- men, enz. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, op Kerrebroeck. Gebruikt door de We Ferdinand Hofman. Instel Donderdag 12 Verblijf Donderdag 19 03,°ber 1905, telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net Tivoli, bij den heer Alfons Spa- noghe, te Aalst, Dendermondschen Steen weg. aarom heeft de tandheelkun de in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gedaan, voornamelijk in Frankrijk en in Amerika Omdat men in deze beide landen het diploma van tand heel meester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën ever de tand heelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van tandonderwijs, "van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den landheelmeester Oscar Blondeel, ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on dervinden dat men tegenwoordig, zonder de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van 9 tot 5 uren, Jozbf Plateaustraat, 49, (recht over de nieuwe Hoogeschool). De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzclfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. beste en zuiverste daar zij de stoffen niet verslijt. Weigert alle namaaksels. Te koop bij alle goede kruideniers. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen, bedienden van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goedbijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres to zenden aan de init. A. VV. ter Office de publicité, Madeleine- straat, Brussel. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen draaiiingen en'brand- hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbatne de Eruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ii.gelicht. Vragen sturen. Mercelisstraat,a3, Brussel,

De Denderbode | 1905 | | pagina 3