OPROEP Ditjes en datjes. Bokkenrijders. Rechterlijke kronijk. Kerk der Theresianen. VOLLEK AFLAET AELST. Allerhande nieuws. het gebruik van landbouwmachienen algemeener wordt. Daar de landbou wers op vele plaatsen moeite hebben werklieden te vinden, zijn zij genood zaakt ze door werktuigen te vervangen. Wie heeft dezen aan de boeren doen kennen Zijn het niet de voordrachtge vers en landbouwkundigen Dezen hebben ook aan de boeren de wijze aangewezen waarop zij het best hun vee kunnen voederen. Op gebied van voeding der beesten is er een groote vooruitgang verwezenlijkt. Indien de landbouwers daarvan eene betere kennis hadden, zouden zij ont- zeglijke besparingen doen. Eindelijk dank aan het landbouw onderwijs, zijn de gebouwen van de hofstede veel verbeterd. Wij denken dat zulke uitslagen vol doende zijn en dat zij de landbouwers, die aan den ouden slenter gehecht blij ven, zullen overtuigen dat het land bouwonderwijs niet alleenlijk nuttig maar onontbeerlijk is voor hunne zo nen. Dat de landbouwers hunne kinderen naar scholen zenden waar zij eene grondige kennis van het beroep van boer ontvangen. De jaren die zij aan de studie zullen besteden zullen niet ver loren zijn, maar zullen later rijkelijk dengenen beloonen die ze, om zich te onderrichten, gebruikt heeft. Indien de Gatholieke Regeering niets anders voor onze landbouwers gedaan had, zouden dezen reeds aan de Kegee- ring hunne erkentelijkheid schuldig zijn om zich geene moeite en geene kosten ontzien te hebben wanneer er spraak was van inrichting of uitbrei ding van het landbouwonderwijs. STAD AALST. 't Is ons onmogelijk de lijst te vinden der Leden van den catholieken School penning der jaren 1879-84. Elk dier kloeke strijders zouden wij persoonlijk uitnoodigen om het ZILVE REN JUBELFEEST der catholieke Scholen, Zondag aanstaande, meé te vieren. Nu echter zijn wij in de noodzakelijk heid ons tevreden te houden met eenen Oproep in de weekbladen te doen hopende dat alle die moedige strijders Zondag, in de Jubelmis, de eereplaatsen in den koor van St-Martenskerk zullen nemen, welke aldaar voor hen zullen voorbehouden worden. Ook in de Feestzitting in den Werkmanskring en 's avonds, in 't Avond feest, zullen voor de onvermoeide mannen van den Cath. Schoolpenning plaatsen voorbehouden zijn. Wij rekenen op aller aanwezigheid. Het Uitvoerend Comiteit. Verachtelijke leuge naar. Nog altijd heeft Groene Pie, met al zijne ppq^fi|jaa en uraqSpjap de persoon of personen niet aangewezen die hem. in naam der catholieken van 't Ar rondissement van Aalst, voorstellen deed of deden van vrede en verbroedering. Al wat Groene Pie op onze herhaalde uitdaging heeft weten te antwoorden 't is dat ze eene kreemerij is... Wat armzalig antwoord toch in tegen woordigheid van zijn schrijven in 't Land van Aelst en zijne uitdrukkelijke beves tiging ter zitting der Volkskamer, dat er aan de groenen voorstellen van vrede waren gedaan geweest en dat ze van de hand werden gewezen. G'hebt dus gelogen, Groene Pie, ge lijk een tandentrekker op de foore. Maar wat wil men toch, de invloed der groene socialisterij berust gansch op logentaal, verdachtmaking, laster, in een woord, op ellendige volksbedriegerij door alle moge- lijke middelen de verachtelijksten 't meest DE LIBERALEN beweren dat ze alleenlijk de hulp der socialisten nemen om het catholiek Ministerie in den grond te booren. De waarheid, de onbetwistbare waar heid is dat de voorzegging van Anseele zich verwezenlijktLiberalen wilt ge later nog iets te zeggen hebben in 't bestuur des lands, dan moet ge u achter de roode vlag scharen. Het kiesverbond dat ze met de rooden hier en daar gesloten hebben, is een waai juk dat ze zich op den rug hebben ge laden ten ware dat zij beweren, dat, zoo het catholiek Ministerie moest vallen, zij met hun dertigtal leden, het land zonder iemands hulp konnen bestieren. Maar veronderstellen wij dat er een liberaal ministerie het bewind zou handen krijgen. Voorzeker zou het op de medewerkiug der catholieken niet mogen rekenen. Op wie zullen de liberalen zich dan moeten beroepen om aan 't bewind te kunnen blijven Op de roode socia listen... Maar om die medewerking der rooden te bewaren zullen zij naar de pij pen van zekere roode chefs moeten dan sen, juist lijk het in Frankrijk 't geval is met de radikalen en roode socialisten. Dus, indien de liberalen, nu vóór de kiezing, de hulp en bijstand der socialis ten aan veerden, dan is het voorzeker met het doel, na de kiezing ook hunne mede werking te vragen. Ten andere de socia listen zijn zoo dwaas niet om hunne hulp voor ue kiezing te verleenen als ze de verzekering niet hebben dat men ze de kiezing ook zal aanveerden. Moesten de liberalen na de kiezing de hulp der socialisten veistooten, zonder de welke zij over de baan niet kunnen, bij de eerste stemming, zouden de liberale ministers over 't hoofd in den afgrond tuimelen I... EEN ONGELUK komt bijna nooit alleen, zegt het spreekwoord en dat ondervonden nu ook onze Aalstersche liberale feniksen. Niet alleen verliezen de heeren De Wael en Verbestel hunnen zetel in onzen Stedelijke Raad, er is aan den heer Nys de hoop ontnomen er eens te kunnen zetelen, maar bovendien beloopt de nota der proceskosten ten laste der liberalen tot 1200 A i3oo franks, 't juiste cijfer ken nen wij niet... Dokt ze me daar... en dan nog 't affront toe... 't Is om er eene teering van te krijgen... Maar ook Waarom begaan ze al die ezelarijen 4*4 De waterleiding. Ons Aalstersche Stedelijk Bestuur staat op 't punt van in accoord te komen met de Maatschappij der Waterleiding. Nog eenige zaken van ondergeschikt belang alleen moeten besproken worden. Ziehier het tarief der abonnementen A. Huiselijk gebruik, recht gevende op 5oo hectolieters fr. 25,00 's jaars meer dan 5oo hectolieters vijf centiemen per hectolieter. B. Nijverheids- en huiselijk gebruik recht gevende op i5oo hectolieters fr. 5o,co 's jaars meer dan i5oo hectolieters twee en half centlemen per hectolieter. C. Nijverheidsgebruik recht gevende op 2000 hectolieters fr. 5o,oo 's jaars meer dan 2000 hectolieters twee en half cen tiemen per hectolieter. D. Huizen ontslagen van de personneele belastingrecht gevende op een verbruik van 5oo hectolieters fr. 6,00 's jaars, meer dan 500 hectolieters een centiem per hectolieter. Faculteit van aan een hangende huizen aan een enkel water meter te verbinden, fr. 6,00 per huis en minimum verbruik 5oo hectolieters per huis 's jaars. Meer dan 500 hectolieters ook 1 centiem per hectolieter. E. Water voor bouwwerken vijf centie men per hectolieter en waarborg fr. 25,oo. F. Water voor bouwwerken volgens ku- beering vijf centiemen den hectolieter waarborg fr. 50,00. Men rekent voor een kubieken meter metserij 323 lieters; voor een vierkanten meter plakkerij of bezetsel 23,2 lieters. G. Water voor den openbaren dienst tien centiemen den kubieken meter. H. Water voor den brandbluschdienst gratis onder 't bestier der Agenten van den waterdienst der Maatschappij. Watermeters te huren tegen fr. 12,00 i 22,00 's jaars, Het is onbetwistbaar dat de waterlei ding welke gezond drinkwater naar hier zal voeren, veel, zeer veel zal bijdragen tot bevordering der openbare gezond heid. Verontweerdigd. De geusche Petit Bleu is verontweerdigd... Waarom Omdat er zich tusschen de schoolboeken der Pupillenschool hier te Aalst, tentoongesteld te Luik, zich een catechism bevindt. Dit is immers niet geoorloofd I De leerlingen der Pupillen school zouden volstrekt buiten den Gods dienst moeten opgevoed worden. Wal bewijst dat Dat bewijst dat zoo de liberalen aan 't bestuur des lands komen, de christelijke loering of catechism in al de volksscholen zal verboden wor den. Lasteringen en versmadingen tegen de Buitenlieden. Onze geachte lezers van den Buiten zullen zich de las teringen en versmadingen herinneren die Vooruit, het orgaan der Gentsche socia listen, het liberaal Laagste vuil nieuws en de liberale Echo d'Ostende, hen naar 't hoofd slingerden. Nu komt 1 De liberale Vlaamsche Gazet» zich bij die drij organen te voegen om op hare beurt laster en smaad tegen onze zoo eerlijke en deftige Vlaamsche buitenlieden uit te braken. Luistert wat die liberale helhond uit- bast en dit te gelegenheid der mislukte geusche betooging te Thielt Van het soort tweehandige (apen) dat 0 eiken Zondag in den biechtstoel een 1 HALF DOZIJN DIEFSTALLEN Van zijn ge- weten laat wasschen 'nen vaderons en 'nen weesgegroet bidt alvorens een MEDESCHEPSEL GODS MET EEN KNOPSGAT of wat in de huid naar de hel te sturen in de eerste beste scheeve bui EENE STROOMIJT OF EEN SCHUUR IN BRAND STEEKT BOOMSTAMMBN OVER DE SPOREN VAN TREIN EN STOOMTRAM SMIJT uit OVer- maat van leute en zijn mes speciaal SLIJPT OM NAAR DE KERMIS TE GAAN van onze aldus in de vrekze des Hbe- i) ren opgekweekte Vlaamsche buiten- lieden mocht, alles goed ingezien, de burgemeester van Thielt,inderwaarheid, wel buitengewone heldendaden ver ft wachten, bij een voor zijn stadje zoo x buitengewoon schouwspel als een be ft grafenis zonder kruis en zonder wij- water. Buitenlieden, ziedaar I... En dan als 't kiezing is komen die liberale lasteraars u smeeken om voor hunne candidaten te stemmen die u zoo zeer verachten en foeien... Nog altijd koollagen. De boring voor steenkolen die geschiedt aan den Vcssenberg te Dilsen, heeft wederom eene nieuwe kolenlaag doen ontdekken. Men weet dat deze boring plaats heeft door de maatschappij Dumont, op een perceeltje grond, gehuurd van M. den volksvertegenwoordiger Hilleputte. VERPLICHTEND ONDER WIJS. Dijnsdag drij weken geleden, heeft La Flandre libérale», het Gent sche geuzenorgaan, op hare manier uiteen gedaan .10e de liberalen, als ze zullen meester zijn (?i het openbaar onderwijs voor de volkskinderen wenschen in te richten. Ook legt het bedoeld orgaan uit hoe men zal trachten te handelen om den schooldwang met de vrijheid van onder wijs over een te brengen De ouders of voogden, wier kinderen of onder toezicht staande weezen de officieele school niet zouden bijwonen, zullen gehouden zijn te bewijzen, dat zij die doen onderwijzen, 't zij te huis, 't zij in eene vrije school. Tot eenen zekeren ouderdom gekomen zijnde, zouden die kinderen over de stoffen van 't lager onderwijs een examen onder- a gaan, en zij, welke daarin niet zouden lukken, zullen de lessen der officieele school moeten volgen. Zoodan, de leerlingen der vrije scholen zullen een examen moeten ondergaan, en die der officieele scholen niet En dat examen zal natuurlijk moeten plaats heb ben voor een officieele jury, die niet zou nalaten de kweekelingen van het papen- onderwijs in massa te buizen. En de leerlingen, die aldus mislukken, zullen gedwongen zijn, willen of niet, de leer gangen der officieele scholen te volgen En dat heeten de geuzenorganen de vrijheid van onderwijs eerbiedigen En de gelijkheid voor de wet, daar springen ze al niet minder driest mee om. Zouden de liberalen dan nog wel be grijpen wat vrijheid is?... Vrijheid schijnt voor hen hat dijken dwang en wraakroe pende partijdigheid te wezen I SPREUKEN. - Hetgeen mij eindelijk gedreven heeft om het protes tantism af te weren, en catholiek te wor den, het is dat geen catholiek die begeert naar God terug te keeren protestant wordt, terwijl veel protestanten die God waarlijk zoeken, catholiek worden. Gravin de Stafford. De lieden die minst vergiffenis ver dienen, zijn dezen die fier zijn over hunne misstappen. Bismarck. Wie met vuur speelt, loopt gevaar van zich te verbranden. Maar wie zijn achterste verbrandt moet op de blaren zitten. Elk rijk of partij verdeeld tegen zich zelve, zal vergaan. Stalen wet. De grootste deugnieten zijn uitwen dig meest verheugd, als iemand een mis stap begaat. L. Veuillot. Fr zijn menschen die achter niets anders zoeken dan achter de gebreken van hunne vrienden voor mij ik vind er geen voordeel in. Ik heb liever te letten op de verdienstelijkheid mijner tegen strevers en er nut uit te trekker.. Gcethe. In een koets met twee peerden. "Uit De Werkman van vrijdag 11, Siska. Dien artikel van Pastoor Donsj. Ttrien. Den braven man, waren volksvriend... Indien hij wilde den strijd van 't volk daarlaten. Sisca. Holala, hij kon in een koets met twee peerden rijden Zeg eens Groene Pie, heeft hij of heb ben zij die u voorstellen van vrede deed of deden u dat beloofd In een koets met twee peerden rijden, ja, in eene van Smekens op de foore ze ker De boom en het kind. Een Brusselsch blad vertelt de volgende tref fende ankedoot Een vijftigtal jaren geleden vond een knaapje, te Aarlen, in de straat, vóór het vaderlijk huis, een jong «parreke, en plantte het zelf in den ouderlijken tuin. De boom en het kind groeiden voor spoedig op, zoo zeer dat het laatste, in 't vervolg, in de algemeene wedstrijden van middelbaar en hooger onderwijs, onderscheidingen bekwam welke sedert niet meer toegekend werden en, op vijf- en-twintigjarigen ouderdom, eenen leer stoel van geschiedenis bekwam in eene onzer Staatshoogescholen, terwijl de spar van haren kant, de helft van het hoveken met zijne schaduw overdekte. Sedert een vijftal jaren is het huis van eigenaar veranderd en de boom, die naar men meende wat al te veel plaats innam, werd een oogenblik bedreigd doch de gewezen eigenaar sprak schoon voor hem en de nieuwe, uit eerbied voor den ge leerde, spaarde hem niet alleen maar be steedde er al zijne zorgen aan. Hij groeit weelderiger dan ooit en ieder jaar, in de verlofdagen, komt de professor M. Godfried Kurth zonder missen zijnen aangenomen zoon bezoeken en bewon deren. 4*4 Voor de Ouderlingen. Werklieden, geboren in 1843, opge let Dit jaar wordt gij 62 jaar oud. Wilt gij binnen 3 jaar 65 frank pen sioen trekken, die de wet geeft aan wie in nood verkeert, liet wordt tijd dat gij eene hoogdringende voorwaarde ver vult indien gij nog ten achteren zijt gebleven. Gij moet immers ten minste 18 fran ken stortendie 18 franken moeten verdeeld zijn op drij jaren, vóór 1908, en op ieder dier jaren moet gij ten minste 6 fr. storten. Het wordt dus tijd, want er schieten maar drij jaren meer over 1905, 1906, 1907 Moest gij dit jaar, 1905, laten voorbij gaan zonder ten minste 6 fr. te storten, dan zult gij nooit de 65 fr. kunnen trekken. Om u het werk te vergemakkelijken, ja zelfs om door de toelagen die gij zult bekomen, niet uit uwen zak 18 fr. te moeten storten, hoewel er voor u in de algemeene Lijfrentkas die som zal ge stort worden, sluit u aan bij eene be staande pensioen maatschappij. Op iedere gemeente bestaat zulk eene maatschappij wordt er lid van en uwe oude dag is verzekerd. Onze lezers zullen opgemerkt heb ben dat van de talrijke Chineesche studen ten, die in Europa zijn, slechts 10 in Oostenrijk,50 in Duitschland en in Frank rijk, 70 in Engeland en daartegen 100 in België werden geplaatst. Een journalist vroeg daarvan de oor zaak aan eenen te Parijs gevestigden Chi- neeschen diplomaat. Het is, zegde Liou-Sché-Schuu, omdat België het onzijdig Europa uit maakt. Daarbij, wij hebben sinds lang be stendig betrekking met de Belgen, voegde hij er bij. Zij waren het, die de eerste spoorwegen bij ons legden. Daarbij is België een handeldrijvend en nijverheidsland bij uitnemendheid. Het is Frankrijk en Duitschland in het klein, met al d>i goede hoedanigheden van deze beide landen behebt. Onze studen ten hebben er eene goede school. Een voorbeeld. De Staatsse cretaris van het beheer der post in de Vereenigde-Staten van America heeft het bevel uitgevaardigd, dat die onzedige postkaarten zullen aangeslagen en ver nietigd worden. Hij richt eene bijzondere bewaking in voor de Fransche postkaar ten. De French Cartes zijn, volgens het oordeel der Amerikanen, alles wat zede loos is. Bravo I Alle eerlijke lieden, die een greintje eergevoel bezitten, moesten ook ten onzent samenwerken om die heden- daagsche plaag van het zedenbederf te bestrijden. Parochiale Kerk van S' Jozef, Aalst. Maandag, 16 October igo5. FEESTDAG van den H. Gemrdus Majella, om 10 uren PLECHTIGE MIS. De leden van den dekanalen Kosters- bond zullen de Mis uitvoeren in hon. S' Liberii van Aloïs De Smet, leeraar aan de Kerkelijke Muziekschool van Mechelen. Binst het jaar, alle Maandagen, om 8 uren, gezongene Mis, ter intentie van de leden der Confrérie. Aalst, 10 October 1905. 7 Heer Drukker, Daar de Leden van de Geitenbonden van uwe streek meermaals vroegen om den uitslag der tentoonstelling van Geerts- bergen te geven, heb ik de eer in naam van het Hoofdbestuur den uitslag te zenden. LANDBOUW. Algemeene Bond der Geitenkweek- syndicaten van het Arrondissement Aalst. Zekere omstandigheden lieten ons niet toe den uitslag der Geitententoonstelling op 8 September laatst, te Geertsbergen gehouden, mede te deelen. Ziehier dus een eerste deel Bokken met Hoornen 2* prijs aan het Syndicaat van Meerbeke. Bokken zonder Hoornen a) Reeds gediend hebbende. ie prijs aan Jan, toebehoorende aan J. Raes (Herlinckhove), syndicaat van Oultre. 2® prijs aan Generaal, aan Hoebeke (Leebeke), syndicaat van Den- derhautem. 3* prijs aan Massala, aan Buekens, syndicaat van Meerbeke. 4« prijs aan Pier, aan Leonard Beirens (Terlinden).syndicaat van Denderhautem. b) Nog niet gediend hebbende 1® prijs aan Palm, aan De Pril, syndi caat vanSleenhuijze. 2e prijs aan Cesar, aan Baron Louis de Bethune, Aalst. c) Bokken 1905. Ruffin, aan Bruylandt Remi. Joubert, aan syndicaat Meerbeke. Stien, aan Van Damme, Scbendelbeke. MAATSCHAPPIJ I) E Op Maandag 3o Octo ber aanst. zal De Catholieke Rijders- bond, de 3g® verjaring zijner stichting plechtig vieren. Om 10 uren, plechtige Mis ter Sint- Martinuskerk, voor al de afgestorvene Leden. Vergadering om 9 uren ten Lokale a Catholieken Krinc b Groote Markt, om zich van daar ter Kerk te begeven. Om 7 uren 's avonds, Avondmaal en Luisterrijk Concert. Verraden door eene keers. Een kruidenier uit den omtrek der Harmonie straat, te Antwerpen, verkocht onlangs, tegen den avond, eene kaars, van wier maaksel hij alleen den depositaris is. Daags na den verkoop werd de kaars ge vonden, half opgebrand, ten huize van M. Levillonnoy, waar een diefstal bij middel van valsche sleutels bedreven was. De kruidenier erkende het stuk kaars en gaf daarbij de persoonsbeschrijving des koopers op. waarin de politie een zekeren Karei Cools meende te kennen. Deze kerel werd opgezocht, aangehouden en spoedig tot bekentenissen gebracht. Hij kreeg een jaar gevangenis en dat zal nie mand verwonderen, als men weet dat Karei Cools van stelen een stiel heeft ge maakt. Maar... men kan nooit te bedre ven in iets zijn. Jaak Thielemans, 20 jaar oud, was ver loofd met de dochter van eenen ajusteer- der te Anderlecht, Pelgrom geheeten. In den nacht van 28 December, het meisje thuis brengende, ging hij met baar naar de kelderkeuken harer woning. Pelgrom, gerucht hoorende, meende dat er dieven in huis waren en stond op, roepende Wie is daar Er werd niet geantwoord. Wie is daar herhaalde Pelgrom als ge niet spreekt, dan schiet ik. Nog antwoordde geen der twee jonge lieden en een schot klonk door het huis. Thielemans kreeg een kogel door het hoofd en stierf korts nadien. Pelgrom werd door de rechtbank vrij gesproken, op grond dat hij zijn huis door dieven overrompeld meenende, in staat van wettige verdediging kon zijn. Het beroepshof bekrachtigde die vrij spraak en wees eenen eisch van 10,000 fr. schadevergoeding door de ouders van Thielemans neérgelegd, van de hand. SOLEMNELE OCTAAF met ter eere van de H. Seraphiensohe Maagd Theresia van Jesus. De goddelijke diensten als volgt Zondag i5 October. Feest der H. Theresia. Ten 6 uren, de eerste Mis, waaronder het H. Sacrament wordt uit gesteld. Ten 9 uren, de solemnele Mis. 's Namiddags, ten 5 uren, plech tig Lof en Vlaamsch Sermoen. Dijnsdag 17 October. Verjaardag der Instelling van het H. Kind Jesus van Praag. Ten 9 uren, solemnele Mis met Fransch Sermoen, door eenen E. P. Car- meliet Discals. Zondag 22 October. Ten 6 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste. Ten 9 uren, plechtige Hoogmis. 's Namiddags, ten 5 uren, plechtig Lof en Vlaamsch Sermoen. PRIJSKAMP DER GROEPEN. 1 Bok en 6 Geiten. a) Ongehoornd, i® prijs met toejuiching van de Jury, aan het syndicaat van Denderhautem. 2e syndicaat Steenhuyze. 3® Vloersegem-Smeerh. 4® Meerbeke en Voorde. 5" Oultre en Aspelaere. 6® Nederbraekel. 7" Geertsbergen en Sint- Jan- H emel veerdegem b) Gehoornd i® prijs syndicaat Meerbeke. 2e Aspelaere. PRIJSKAMP. Groep 1 Bok met 6 Afstammelingen 1905. Prijs aan het syndicaat van Meerbeke. (Vervolg de naaste week.) Creemboter. Markt van Zaterdag 14 October igo5. 160 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 345 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2740 kilogr. TOMBOLA in de Kerkstraat. vrijen ingang.Open 's Zaterdags voor middag, gansch den Zondag,'s Maandags namiddag. 5oo schoone prijzen. Loten aan 5o centiemen. Aalst. Vrijdag 11., om 5 en half uren 's morgens is er brand ontstaan ter wo ning van M. Leo Vermeiren, beenhou wer, Rosmarijnstraat. Eene kleerkas en de kleeren er in zijn grootelijks beschadigd geworden. Dank aan de spoedige hulp nam het verslindend element geene verdere uitbreiding. Scha de geschat op 600 fr. met verzekering. Oorzaak onbekend. Aalst, Catholieke Werkmanskring. In zitting van Donderdag avond heeft het Bestuur van den Cath. Werkmans kring de volgende leden aangesteld als Secretaris, M. Cecilien. De Kegel als Schatbewaarder, M. Louis Van Cauwen- berghals Feestbestuurder, M. Albert Mertens, en als Hulp-Schatbewaarder, M. Kemy Van Damme. Wij hopen dat de nieuwe Bestuurleden zullen meêwerken tot den bloei van onzen Werkmanskring. AALST. Geraamten. Op Mijl beek, Moorselsche Baan, nabij den wind molen werden bij 't delven van een put op 1 m. 40 diepte drie menschelijke ge raamten ontgraven.De gebeenderen schij nen voort te komen van drij groote mans kerels, soldaten want bij de gebeenderen vond men ook lapjes blauw laken waar aan koperen knoopjes, nog gezeten in een wit knoopgatsnoer. Wij hebben die knoop jes in handen gehad en 't is onmogelijk iets te onderscheiden. Van gouden of zilveren galons kan er geen spraak zijn. Die gebeenderen schijnen 80 A 100 jaren te zijn bedolven volgens deskundige. Waarschijnelijkzijn het Duitsche huzaren of kozakken die onder het eerste Fransche keizerrijk zijn gemoezeld geworden. De gebeenderen bevinden zich in een guano- zakje ten Bureele van politie. MELDERT.Nationale Bond der Belgische Vogelkweekers. Af- deeling Aalst. Het Bestuur brengt ter kennis van eenieder dat een leergang van Hoc-nderkweek zal gegeven worden in het lokaal der Gemeenteschool te Mel- dert, door den Heer A. Cobbaut, gediplo meerde leeraar van den Staat.Het Bestuur noodigt de liefhebbers der gemeente Mel- dert en omstreken uit om deze nuttige voordrachten te willen volgen. De voor drachten zullen gegeven worden op de volgende Zondagen, October 15 en 22 November, 5 en 12, telkens na de Hoog mis. De eerste les zal dus Zondag aan staande plaats hebben. Delbnixe Broeder» C1®, t De Leeuw. Allerbeste Koffie voor huishouden tegen fr. 0,88 den kilogr. Altijd welkom in Aalst. 't Is altijd met welbehagen dat wij het goed nieuws betreffende eenen gebuur verne men en 't is met belang dat wij het vol gende artikel van eenen inwoner van Aalst zullen lezen, en voorzeker zal zulks tege lijker tijd van groot nut voor velen onzer zijn. Mm* S. Bauwens, 1 Moorselschebaan te Aalst, zegt ons Sedert vijf jaar leed ik veel, want ik kon niet wateren, menige middelen, die mij naar 't zeggen genezen moesten, bleven zonder uitslag, de ver kondiging der menigvuldige genezingen verkregen door de u Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valke neer, apotheker, trok alsdan mijne aan dacht en ik besloot ze eens te beproeven. Het zoo langgezocht middel gevonden hebbende, werd mijne hoop door alle ver wachting beloond, want die pillen hebben mij aanstonds grootelijks verlicht en wei nigen tijd later hebben ze mij zoowel ge holpen dat ik mij heden gansch genezen gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Het opzwellen der enkels, der voeten en der beenen en wallen onder de oogen (Wa terzucht). Deze gevaarlijke ongesteldheid wordt veroorzaakt door overtollig water in het bloed, hetwelk in de vleeschdeelen doorgedrongen is en hewelk gezonde nie ren doorgezijd zouden hebben. Er is one door dankbare menschen vele zulker ge vallen gemeld in dewelke de Foster Pil len voor de Nieren eene merkwaardige genezing bewerkten. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is ze zijn eenig in hunne soort laat u vooral geen namaak sel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brus sel. Wacht u voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 9. EXAAM. Wij vernemen dat de heer Sylvère Verhulst, van Nieuwerker- ken, het laatste cxaam van Candidaat- Notaris komt af te leggen. Proficiat I Lede. Erg ongeval. Woensdag middag, bevond zich de voerman Delan- noy, 25 jaar, wonende te Lede en werk zaam aldaar in de brouwerij van M. Joo- ris, met zijne kar in de statie der Groen- dreef te Brussel. Het gespan stond op den weg aan de rijtuigen voorbehouden. Eene locomotief was aan 't manceuvreeren. Door het ge rucht der locomotief verschrikte 't paard. Het "deinsde achteruit en de locomotief botste op den wagen. De voerman werd van den bok geslingerd en kreeg eene ton, die van de kar viel op het lichaam. De ongelukkige werd met inwendige kneuzingen opgenomen en naar het pak huis der brouwerij, Gauchcretstraat, ge dragen. Verleden week werden te Impe bij den landbouwer Leo Camut, zeven ko nijnen gestolen. In den nacht van Maan dag tot Dijnsdag werden de Carnut's ge wekt door een ongewoon gerucht. Men ging zien en vond een hond in den stal, die bezig was met een konijn dood te bijten. Men denkt dat hij de andere konijnen ook heeft doodgebeten. Een kerel heeft Maandag namiddag te Wichelen, vrijwillig met eenen krui wagen op eene kloosterzusier gereden. De zuster werd aan den voet gekwetst. Een leurder met waschkoorden en houten spellen heeft Dinsdag voormid dag te Denderbelle, ten huize van de weduwe Van Damme, eenen geldbeugel geknipt. De geldbeugel werd in het kasken van den leurder terug gevonden. Vooraleer bij de policie gebracht te worden, is de man nog al wel afgetroefd. Dieven hebben te Wetteren Dinsdag nacht al het zink gestolen van het dak van een kapelleken wijk Diefkcns. M. Remi De Groote, handelaar te Oordegem, is'inet zijnen voet onder een der wielen van zijne kar geraakt en de teenen verpletterd. Dr De Rycke verzorgt hem. Wij meldden dezer dagen dat het justiciepaleis te Brussel overhoop stond, wegens eenen geheimzinnigen diefstal. Een persoon, die het slotgeheim moest kennen, zou uit de brandkas van den op- pergreffier van het beroepshof eene som van i5oo fr. hebben gestolen. Een slot maker werd door het parket geroepen om het slot te onderzoeken en deze verklaarde niets te ontdekken dat eene opening met valsche sleutels kon doen vermoeden. Eindelijk ontdekte men na lang vragen en zoeken, dat de bankbriefjes niet uit de kast waren gehaald, om de eenvoudige reden, dat zij er nooit in waren geweest Zij lagen nog rustig in de bank, die ze niet uitbetaald had. En de griffier meende ze ontvangen en veilig weggesloten te hebben. Missen is menschelijk maar voor eenen oppergreffier van het beroeps hof is zoo'11 abuus toch wat kras Geleid door de algemeene veront- weerdiging heeft het parket van Brussel eene genaamde Marie D. doen aanhouden die haar 8 jarig kind op barbaarsche wijze mishandelde. Zij onthield het zijn voed sel, sloeg het met eenen hamer en sloot het in den kelder op. Het kleine marte- laarjte is in een kindergesticht opgeno men. terwijl de ontaarde moeder aange houden werd. PIANOS. Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Bagattenstraat).

De Denderbode | 1905 | | pagina 2