Frankrijk. Duitschland, Oostenrijk. Vereenigde-Stateu. Verbod van Doorgang. Merklprijzen. GOEDEREN behuisde Hofstede Landbouwersalem, enz, DRIJ WOONHUIZEN TWEE HUIZEN Openbare verkooping. L.SN EL-SCHEP ENS, Steen te bakken. VERZEKERINGEN. Winstgevende beroep LAVALINE ZEEPPOEDER Bijgevoegde jaarwedde van 200 tot 1000 franks'sjaars. Vereenigde Nijveraars, Belangrijk bericht. Winstgevende bediening M O T O R E N Gasmotoren Fabrik-Deutz Bericht aan de Dainen Een ii jarige jongen van Ander- lecht. klom Woensdag over het schutsel dat een leegen grond omsluit, om zijnen hoed te gaan halen, die een speelmakker er over had geworpen. Ongelukkiglijk wordt die grond bewaakt door groote honden, die op het kind toevlogen, het op den grond wierpen en het schier ver scheurden. De knaap werd gebeten ahn de keel, de beenen, den buik de armen en, waren de geburen niet ter hulp ge sneld, dan zou het jongske niet levend van onder hunne tanden zijn gekomen. Een IJrusselsch handelsreiziger heelt zich in een hotel te Roubaix door den kop geschoten, om redenen, die hij in een brief gemeld, namelijk dat hij, door de schuld van zijne vrouw zijn plaats verlo ren had. Een hevige strijd is ontstaan tusschen de talrijke onlangs nieuwe bloed zuiverende geneesmiddelen. Maar on danks alle namaaksels mogen onze lezers overtuigd zijn dat de sinds lang beroemde pillen Depratere het beste purgeermiddel blijft dat te gelijkertijd werkt op het hart, de maag en de blaas. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Hoe zeer de beweging in de Zuid statie van Gent toegenomen is sedert ij vergroot en verfraaid is, blijkt uit de vol gende opgaaf Dagelijks komen en vertrekken in ge wonen tijd 200 treinen. Zij vervoeren ge middeld 12 duizend personen, 's Vrijdags stijgt dat getal tot 14 duizend. De ingangkaarten aan tien centiemen brengen het hunne bij om de beweging te vergroottn binnen de statie. In de maand Augusti laatst brachten zij ig8g,go fr. op dus hadden ig,8og personen ze benuttigd in September was de opbrengst 1880 fr. Gemiddeld namen er 640 personen daags eene iugangkaart in Augusti en 610 personen in September. Men stelt vast dat het aantal personen, die ingangskaarten nemen, alle maanden met 5oo vermeerdert. De ingangkaarten zullen dit jaar 20,000 fr. opbrengen. Zondag om 11 ure voormiddag is te Melle een geweerschot gelost in de glazen deur van het Brughuis, aan de Schelde- brug, bewoond door Kamiel Verschooris. De deur stond half open de baas Ver schooris deed ze juist toe, toen het schot gelost werd. Het geweer was met zaad geladen. Een deel ervar. kwam terecht in het glazen deel der deur. De ruiten werden verbrijzeld. Het andere deel van het zaad vloog in het houtwerk. Hoewel er veel menschen in de herberg waren, is niemand gekwetst. De gendarmen hebben een onderzoek begonnen maar men verwacht het parket. De biouwerswagen van M. Labiau kwam Dinsdag avond, rond 6 ure, de Citadellelaan te Gent afgereden, aan de fontein de Kerchove. Eene keten van den dissel brak en men kon den wagen niet meer inhouden, die met steeds grootere snelheid de helling afreed. De wagen botste op eene lantaarn en vervolgens op het gazethuisje dat erg be schadigd werd. De twee brouwersknechten vlogen ten gronde en bekwamen ernstige verwondin gen. Een der knechten werd naar het hospitaal gebracht. Kieldrecht. Nieuws uit de Pol der. Hier gelijk overal zijn de patatten gansch mislukt. Deze dewelke niet aan getast werden door de ziekte, zijn klein en slecht. De suikerbeeten zijn integendeel uitne mend wel gelukt. Volgens de gedane ontledingen zijn zij bijzonder rijk aan suiker. De opbrengst per gemet gaat van 22 tot 25 duizend kilos. De prijs is 24,50 fr. de 1000 kilos, geleverd in depot. Ongelukkiglijk de overvloedige regens van verleden week hebben al de grachten doen overstroomen verscheidene straten hebben ondergestaan. Het was niet mogelijk de beeten uit te doen en nog min ze weg te voeren. De wagens zonken tot aan de bussen in het slijk. Daar het weer nu gebeterd is, slaat men weer de hand aan het werk. Te Ruddervoorde reed de automo biel van M. Joos de ter Beerst, burge meester van Pithem over de Kortrijkschen steenweg. Hij zag de lanteein niet van den wagen van den maalder De Place en botste cr met groot geweld tegen. De schok deed de peerden schrikken en op hol gaan, de voerman viel onder de wielen en werd deerlijk gekwetst en de automobiel werd ernstig beschadigd. De personen, die in den auto zaten kregen geen letsel. Onder de soldaten van het io* linie te Leuven zijn gevallen van typhus be- statigd twee der aangetaste jongelingen, zijn gansch genezen, vier zijn aan de beterhand. Een ziekendiener die sijne taak aan het bed der lijders had vervuld, was den 3o September vertrokken, daar zijn diensttijd uit was de arme jongen is den 7 October terug in het hospitaal gebracht, daar hij door de ziekte was aangetast. Een Mechelaar had de onvoorzich tigheid begaan, in een herbergske te Brussel, waar eenige kerels van laag allooi zaten, zijnen portemonnaie te doen rammelen |Dit bekwam hem slecht want, toen hij het huis wilde verlaten, werd hij docr een tiental kerels van het Marollen- kwartier aangepakt, tegen den grond ge- slagen en van zijn geld beroofd. Het ge- j fucht en hulpgeroep wekte de aandacht van eene policiewacht en deze vond den Mechelaar op den grond liggen onder zijne aanranders. De meesten hunner zijn nu aangehouden. Maandag avond kwam te Bergen eene turnmaatschappij vreedzaam van een feest, toen een jonge kerel plotseling een revolverschot naar de jongens loste en een hunner in volle borst trof. Deze ligt op zijn uiterste. De plichtige is ge vlucht maar gekend. Het is een kerel van 18 jaar, een lid der bende van de longues pennes, die zoo wat de voorwacht der socialisten uitmaken in tijden van woe ling, Ter gelegenheid der kermis te Zar- ren deed Hendrik Decoster toeren met de gewichten. Eensklaps zakte hij ineen en stierf tengevolge eener hartaderbreuk. De ongelukkige laat eene weduwe met zes kinderen achter. Verleden week, tijdens de kermis iu de nabij gelegen gemeente Wouwen, stierf een jonge kunstenmaker in dezelfde om standigheden. Zondag nacht is op het gehucht Slijps te Moorslede een gevecht ont staan, tusschen, tusschen de genaamden Alidoor en Nestor Callewaert en Kamiel Feys, van Geluwe. Feys werd ten gronde geslagen en be kwam niet min dan acht messteken in het hoofd en de borst. Een der steken in de borst zou onge twijfeld doodelijk geweest zijn indien het mes niet op eene rib was afgeschampt. Dokter Frutsaert heeft het slachtoffer verzorgd. De Calewaerts zijn door de gendarmen ondervraagd geworden. Een genaamde Camille J., vertegen woordiger van eener. bloemmolen te Hoei die verdacht was van oneerlijke handelin gen in het uitoefenen van dat ambt, was bij den onderzoeksrechters geroepen. Ter wijl hij door den magistraat ondervraagd werd overviel hem eene crisis, en hij stierf onder de oogen van den rechter, den gen darm en van den fabrikant, die hem aan geklaagd had. Men denkt dat hij zich vergiftigd heeft. De freinwachter Eugeen Bayet is Maandag morgend te Doische ijselijk ver minkt tusschen de sporen gevonden. Men denkt dat de ongelukkige op de riggels in slaap zal gevallen zijn en door den trein van 4 ure 28 min. overreden werd. Het lijk is naar het doodenhuis ge bracht. Te Ciply werkten in eenen vroeger verlaten mijnput vijf mannen op eene stelling, om dezen weêr toegankelijk te maken. Schutplanken waren boven hunne hoofden geplaatst. Eene dier planken, welke werd uitgenomen, viel op de stel ling en deed deze omklinken, zoodat alle vijf de mannen in de diepte vielen. Allen werden zwaar gekwetst opgehaald. Geen enkel hunner was dood. Het ongeluk met veel overdrijving verteld, had eene groote menigte volk naar de mijnopening doen stroomen. Waar gaan wij heen Het assisen hof der Seine heeft donderdag het vonnis geveld in de zaak Ragottaz, een kellner, die onlangs in een huis van de rue Ville- Neuve een meisje vermoorde. Na eene prachtige pleidooi van zijn advocaat, werd Ragottaz... tot 4 maanden gevange nis veroordeeld. De loge en de regeering Tijdens de laatste en beruchte vrijmetselaars bijeenkomst, hebben de logemannen het gouvernement bevolen een wetsontwerp in te dienen, toelatend aanstonds al de goederen der kloosters aan te slaan. Ver der vroegen zij een onderzoek over som mige leeningen,die het Crédit foncier zou hebben gedaa: aan kloosters, onderden diknaam van burgerlijke maatschappijen. Het gouvernement werd daarbij uitge- noodigd een rechterlijk onderzoek in te spannen tegen de beheerders van het Crédit foncier,verantwoordelijk voor deze leeningen. Cholera en typhus. In het dis trict Neder-Barnim, dicht bij Berlijn, zijn eenige ziektegevallen voorgekomen welke men voor cholera houdt. In het geheel zijn vijf menschen aangetast, allen Galicische veldarbeiders, die te Stolpe met. het rooien van aardappelen werk hadfen gevonden. Die arbeiders woonden ten getalle van 120 in een huis van één verdieping en 80 hunner hadden hun verblijf op de vliering, waar niet gestookt kon worden. Zij kwamen daar 's avonds, dikwijls tot op het hemd toe nat, op strooibossen slapen. Het geheele huis zag er door en door verwaarloosd uit, zonder ruiten haast en met planken en papier voor de gaten in de ramen. De privaten waren misschien nog nooit gereinigd, voor de deur lagen hoopen afval en vuilnis en op enkele passen afstands loop een slot, in welke men bet vuile water van een branderij loost. De policie heeft thans dit krot doen ontruimen en gesloten, en maatregelen genomen, om de besmetting die er van uit kan gaan, te keeren. Te Berlijn is men echter verontwaardigd dat men te Stolpe het uitbreken van de ziekte heeft afgewacht, om verbetering te brengen in den ondraaglijken toestand. Te Posen zijn tot hiertoe 340 gevallen van typhus voorgekomen, van welke 3i met den dood zijn geëindigd. Sneeuwstormen. In het Sak sische Vogtland en het Ertsgebergte heb ben sneeuwstormen gewoed, zoo hevig als zij anders midden in den winter pas voorkomen. Vele boomen zijn om- en telefoonlijnen stukgewaaid.Te Eibenstock in het gebergte lag de sneeuw meer dan 20 centimeters hoog. De boeren in die streek, die nog bezig waren met hei binnenhalen van den naoogst, lijden veel schade, Eene misdadige. De Duitsche bladen verhalen van zekere Catharina Bach, 16 jaar oud,aangehouden te Strom- berg, onder beschuldiging verscheidene huizen in brand te hebben gesteken. Vrijgesproken zijnde trad zij in dienst bij eene familie te Bingen, welke zij kort daarn poogde te vergiftigen. Van daar vlucht! 11 zij naar Bingerbruch, waar zij aangehouden is op 't oogenblik dat zij poogde weer een huis in brand te steken. Vrijgesproken. Te Budapest heeft maandag een i6jarige jongen terecht ge staan, wien moord W3S ten laste gelegd. Hij had een koetsier doodgeschoten, wat echter, naar hij \cor de rechtbank ver klaarde, volgens zyn meening 's mans verdiende loon was. De jongen vertelde het volgende Reeds bij het leven van zijn vader had zijn moeder het met den koetsier gehou den Na den dood van zijn vader was de koetsier bij hen komen inwonen. Hij tr.id op als heer en meester en deed zich al gauw kennen als een tiran van de ergste soort. Hij mishandelde de moeder en de kinderen. Ook Stephan, de jonge beschul digde, kreeg herhaaldelijk slagen van hem. Hij nam hem verder van school en deed hem bij een schoenmaker in de leer. Meermalen had Stephan tegen zijn moeder gezegd, dat hij voornemens was zich van kant te maken, maar dat hij eerst hen allen van den tirannieken koetsier bevrijden moest. Het weekgeld, dat de jongen verdiende, moest hij den koetsier geven, maar Ste phan spaarde zijn drinkgeld op, tot hij eindelijk genoeg had om zich een revolver te koopen. Daarmee gewapend wachtte hij op straat zijnen vijand af, hij liep op hem toe en schoot hem dood. Terstond daarop ging hij naar een policiebureel om zichzelf aan te geven. De rechtbank ontsloeg den jongen van rechtsvervolging, en onder toejuiching van het publiek verliet hij de rechtzaal. Middel tegen tuberculose. Een rijk man ts New-York heeft de u New- York Herald gemachtigd, bekend te maken, dat hij 5o,ooo dollars wil bijdra gen in een fonds om ter beschikking van prof, Behringte stellen, als hij de behan deling met zijn middel tegen de tubercu lose geheel bekend wil maken. De eenige voorwaarden is, dat een commissie van deskundigen, aan wie prof. Behring zijn geheim zou moeten toevertrouwen, het middel als deugdelijk erkent. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 16 1 Vrouwelijk idem 6 Huwelijken. L. Gryson, doozenm. met J. Van den Bergh, tw. A. Baeyens, tw. met M. Van den Bremt, tw. J. Vonck, landb. met N, Podevyn, landb. L. Rogge man, schrijnw. met J. Donckers, naaist. P. Callebaut, drukkersg. met M. Al- bert, kleerm, P. Waeytens, kuiper, met M. Van der Eist, tw. P. Schouppe, handel, met J. Nys, z. b. OVERLIJDEN5. B. Wauters, wr Capiau, z. b. 82 j., Leopoldstr. D. Pauwels, kleerm. 23 j., Geerat r-lsbergschestr. C. Van der Eist, zijdewerkster, i5 j., Vrijheidstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. Ministerie van Financien en Openbare Werken. Bestuur van Bruggen en Wegen. De Minister van Financien en Open bare Werken laat weten dat de doorgang der voetgangers, paarden en rijtuigen zal verboden zijn op de Zeebergbrug ge legen op den Dender, te Aelst, onder de Staatsbaan van Brussel op Oostende ge durende 5 dagen, van den 16 dezer tot den 20 opvolgende er inbegrepen, ten einde de uitvoering van dringende her stellingen aan dit kunstwerk toe te laten. Brussel, den 12 October igo5. (Get.) G( P. De Smet de Naeyer. Zaterdag 14 Octob. igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a oo,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 11,00 a 12,00 7,74 a 8,gi 3,15 a 3,42 5o,oo a 60,00 0,00 a Masteluin Rogge Garst Haver per too kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, 7,00 a oo,oo Hopmerkt van 7 October rgo5. Gewas igo5, ter merkt gebracht. 3g balen primé, fr. 42,50 a 63,50; 10 balen ordinaire, fr. 45.00 a 47.50. Gewas xgo5 de 5o kilogr. fr. 3o. Markt kalm. GENT r3 Octob. Tarwe, per 100 kilos, fr. 19,00 a 00,00 Rogge 16,00 a 00,00 Haver 20,5o a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,gy a 0,00 Eiers per 26, 2,88 a 0,00 ANTWERPEN, 14 Oct. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,75 a 17.00 Rogge r5,oo a r5,5o Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,00 a 16,5o Haver r5,a5 a l5,Jo Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeén ig.oo a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. r,5oa 1,60. De aardappels per zak 14,00 a 16,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, fr. 3.00 a 3,25. VËEMAKKTE1V, GENT, i3 Octob. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 56i Vette koeien g4 Stieren 24 Magere beesten 210 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Varkens aoo Loopers 11 Viggens 402 Stieren i*kw. o,85 aekw. 0,76 3®kw. o,65 Koeien o,85 0,75 o,63 Vaarzen o,go 0,80 0,70 Ossen o,go 0,80 0,76 Varkens 1,20 o,g5 0,00 Kalveren r,3o o,g5 0,00 CUREGHEM-ANDERL. i3 Octob. Veemarkt. Te koop gesteld 747 ossen, i5g stieren, ro53 koeien, totaal xg5g stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,74 a o,g4, Stieren o,64 a o,85, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 784. Prijs per kilogr fr. o,85 o,g5 a 1,13. BRUSSEL i3 Oct. Kalverenm. Getal te koop gesteld 275, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,82 a 0,87, Koeien en Veerzen o,g8 a 1,02, Kalveren i,5oa 1,55. OPENBARE VERPACHTING der van het Armbestuur der gemeente Otlergem, gelegen te Ottergem, Vleckem,Ressegem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 November rgo5. om 1 uur stipt des namiddags, ten gemeentehuize van Ottergem, bij den heer Petrus Van Bever, nabij het dorp, namens het Arm- bestuür van Ottergem, overgaan tot de verpachting zijner goederen, gelegen te Ottergem, Vleckem, Ottergem en Eron degem. OPENBARE VERKOOPING van eene en vu n LANDBOUWERSALEMenz., te Erpe, Hoonegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Eene behuisde Hofstede met aanhoorig- hedeu, lochting en boomgaard, gestaan en gelegen te Erpe, Hoonegem, in de Broek straat, groot ongeveer 13 aren, 78 centiaren, bekend b(j kadaster wijk B, oxnummers 67a en 68a, palende oost de straat, zuid Remel en Jan-Bapt. Van de Sype, west de kinderen De Boeck en coord Joseph D'Haese. Laatst bewoond door de eigenaarster Jufvr. Weduwe D'Haese-Steenhout. Onmiddelijke ingebrniktreding. ZITDAGEN Instel, Donderdag 26 Oetober 1Qn, Verbljjf, Donderdag 9 November telkens om 3 uren van den avond,ter horberg van M. Frans Van den Brempt, te Erpe, HoonegemKateliniestraat V E pTdTt I E van Bovengenoemde Notaris EEMAN, zal op Donderdag 19 October 1905, om 2 uren na middag, te Erpe, Hoonegem, aan de Broeck- straat.ter bovenbeschreven behuisde hofstede, overgaan tot de openbare verkooping van Landbouwersalem en andere voorwerpen, als Kruiwagen, aalkuip en sohopper, wan molen. handwnn en graanschup, dorsch- vlegels, vleeschkuip, spaden, braken, rieken, gaffels, zijsen, pik en haak, landraad, bijl en houweel en meer audere voorwerpen. Ongeveer 15 aren ongedorschen tarwe. Eene hoeveelheid rogge- en tarwe strooi, mest en brandhout. Op gewone voorwaarden, mits gewoon ongeld en met gereede galden. OPENBARE VERKOOPING van met Hof te AALST, Nieuwstraatpoort. De Notaris 1)E GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom bestaande uit Woonhuis, twee andere woningen, schuur, stallingen, koer met groote poort, zijnde den los weg uitgevende op den steenweg en hof, samen groot volgens titel 9 aren 22 cen tiaren, gestaan en gelegen ten voor- hooide aan de Nieuwstraatpoort, gekadas treerd wjjk A, nummers 2112a, 2113a, 2114, met eene grootte van 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan juf. W* De Saedeleor en den heer Frans Camu, ten zuide aan den Steenwegen den heer Cacuu voornoemd, teu weste aan den losweg en de heeren Van der Heyden en ten noordo aan de heeren De Meester en Van 0 verst raeten. Het groot huis en de hof laatst bewoond en gebruikt geweest door de heeren Jean Mertens en Louis Beeckman en de andere woningen zijn bewoond door Frans D'Hondt en Maria De Craecker. Slechts ingesteld fr. 8580. ZITDAGEN InBtel Vrijdag 6 October Verblijf Vrydag 20 Oetober iyuö' ten 4 uren Damiddag ter herberg De diepe Loohting r bij den heer Jozef Slagmulder, te Aalst, Nieuwstraatpoort. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en Grond, zijnde de her berg genaamd De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot 1 aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 14 Verblijf, Zaterdag a8 0clob<!r 'VS. ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd (i Het Duitsch Bierhuis, bij Dame We Aug. Kieckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. fa aren 20 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, Wijversveld, sectie D, deel van n° 102D, gebruikt door J.-B. Bruylandt. Verdeeld in twee gelijke deelen. Tweede koop. 65 aren 44 centiaren, Land, te Aelst-Mijlbeke, Wijngaard, sec tic F, r.0* g54 en g55, gebruikt door Frans Van de Meerssche. Verdeeld in vier ge lijke deelen. Instel Dijnsdag 24 Oetober s Verblijf Dijnsdag 7 November I^° om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Alolsius Van Royen, schaapherder, Sint Vincentiusstraat, te Aalst-Mijlbeke. De Notaris DE PAU W, te Aalst, zal ter hofstede van den heer Louis Permen- tier, te Meldert, wijk Klaarhaag, op Dijns dag 17 October igo5, om 8 uren voor middag, openbaarlyk verkoopen Meubelaireen andere roerende Voor werpen, Landbouwersalem, verschillige Karren, Harnassuren, 1 Ruinpaard, 1 Kweekmerrie vol Veulen, g jaar oud, 5 bekalfde Melkkoeiën, 1 bekalf Rund, 2 Varkens en Kiekens, Mest, gekapte Boo men, enz. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, op Kerrebroeck. Gebruikt door de W* Ferdinand Hofman. Ingesteld fr. 2000. Instel Donderdag 12 Verblijf Donderdag 19 OMobei ■9»5. telkens om 3 uren namiddag, ter Estami- net a Tivoli, bij den heer Alfons Spa- noghe, te Aalst, Dendr rmondschen Steen weg. VENDITIE. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten hove van don heer Charles Rossel, te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan, op Woensdag i8 October igo5, om 8 uren 's morgends en desnoods den volgenden dag, openbaarlijk verkoopen iojarig Merriepaard, Melkkoeiën, 3 Runders, 2 Vetmuttens, Varkens, Kiekens, inge- oogste Vruchten, Vlas, Landbouwalem, Hopstaken, circa 25o,ooo Kareelsteenen en Loof en Beeten te velde. HEMPEN HANDEL l'T GROOT I IN I 'T KLEIN I Spekslachter (Charcutier), 21, Korte Zoutstraat21Aalst. Ook gelast men zich met 't druppen, zouten, rooken van hespen, en ook alle soorten van vleesch. land om uit te bakken, te Aalst, Ledetraan, genaamd Sas van Aalst, nevens eene groote beek en de kassei, groot 1 hectaar 10 aren. Zich te bovragen bij den eigenaar M. De Vis, Molenstraat. Te huren een nieuw opgebouwd Burgershuis, aan den DenSermondschen Steenweg. Zich te wenden tot den heer Julius Goethals, Dirk-Martcnsstraat, Nr 14, te Aalst. Te tiuren. Huis met poort, bakoven en verdere gerieven, dienstig voor alle bedrijven, te Aalst, Koolstraat, Nr 77, Zich te bevragen bij M. Remi Mertens, te Hofstade, Kortenhoek. T© liurcn of t© koop. Een schoon Renteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd toj einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. Men vraagt goede en deftige agenten voor de Volksverzekeringen op het leven met wekelijksche premiën. Eerste Communie Loting. Spaar- verzekeringen. Pensioenen.Schoon bestaan. Zich te bevragen bij den Generaal Ulser, gewestelijke Bestuurder voor Gent, Nederkouter, 53. voor de bedrijvige personen die een agentschap aanvaarden bij de Levens verzekeringmaatschappij l'Européenne, 56, Nieuwbrug, Brussel. Gemakkelijke bediening. Een inspecteur komt u op de uoogte stellen en is u behulpzaam. Levensverzekeringen mits wekelijksche stortingen, r* Communie, Milicieloting, enz. Aankoop van onroerende goederen op lijfrente. Verkoop van stadsloten gecom bineerd met levensverzekering. Waarom heeft de tandheelkun de in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gedaan, voornamelijk in Frankrijk en in Amerika Omd<t men in deze beide landen het diploma van tandheelmeester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën over de tand heelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van tandonderwijs, van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den tandheelmeester Oscar Blondeel, ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on dervinden dat men tegenwoordig, zonder de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van g tot 5 uren, Jozef Plateaustraat, 4g, (recht over de nieuwe H'oogeschool). De personen, die de stad niet bewonen» kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. beste en zuiverste daar zij de stoffen niet verslijt. Weigert alle namaaksels. Te koop bij alle goede kruideniers. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen, bedienden van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goede bijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres te zenden aan de init A. W. ter Office de publicite, Madeleine- straat, Brussel. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EEMAN, Hoogevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. ut II erzekerde en radicale genezing van den pisvloed, der verhitting, van 't militaire tlere- ciju, van de zinking op de blaas, der voruan- wing van den hals aer blaas door OVULINES l'AllIDAENS. Verzending franco in provin cie togen fr. 4,50 in postsegels ter apotheek l'aridaens, chansaée de Mons, 65, Brussel, te Gent, Deiuoor te Aalst, Callebaut te Lo keren, Cools te Sint-Nikolaas, Depoorter. 1647. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstiaat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen draailingen en brand hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. aan alle eerlijke en werkzame persoon Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturen. Mercelisslraat,23,Brussel. Eenige echte motoor s OTTO vervaardigd te Keulen-Deutz. met stadsgas, arme gas (gaz-pauvre), petrool, benzine, enz. LOCOMOBIELEN - LOCOMOTIEVEN Motoren voor Schepen. SléA ""des moteursagaz Otto-Deutz» Belgisch hulphuis te Brussel. Vertegenwoordiger voor de 2 Vlaanderen N. De Witte-D'henin, 13, Azaleastraat, GENT. Werkhuis van Constructie. Herstelling van motoren Verandering van schoven in soupapen Volledige ver nieuwing van oude motoren. Beleefd beveel ik mij aan voor het ma zen van Damenkleeding (genre tailleurs) kostumen, paletots, pelerinnen met en conder applicaties, enz. VOOR DE KLEERMAAKSTERS, applicaties op laken, tulle, enz. in allen aard en vorm, voor costumen, pelerinnen, enz. aan voordeelige prijzen. Theophiel Kieckens, Nieuwstraat, 78, Aalst.

De Denderbode | 1905 | | pagina 3