YV Duitschland. Engeland. Zwitserland. BURGERWACHT. Merklprijzen. TWEE HUIZEN A. WinnepenniLCkx-Spanoghe, Voor hoest Balsempillen van F. Callebaut VOOU MAAGPIJN, LA PATRIE. GOEDEREN behuisde Hofstede Openbare verkooping. Bijgevoegde jaarwedde van 200 tot 1000 franks'sjaars. Belangrijk bericht. VERZEKERINGEN. Winstgevende bediening Mr en Me Jos. Neefs, TANDMEESTERS MOTOREN LSNEL-SCHIJP li V S, Winstgevende beroep Gasmotoren Fabrik-Deutz Alfked KELDERS, Algemeens Assurantiën Bericht aan de Dainen c vervoeren werd insgelijks mishandeld. Andere agenten kwamen echter spoedig aangesneld en de gevangene kon nu naar de policiewacht gevoerd worden. Vijf agenten keerden toen naar de Statie plaats terug zij werden op gejouw ont haald. Een openbare boodschapper die zich reeds bijzonder onderscheiden had, randde een agent aan, maar hij werd seffens onschadelijk gemaakt en op zijne beurt naar de polciemacht gebracht. Zondag was het kermis te Moerbeke- Waas, op de wijk Verkorting, (5 minuten van de Hollandsche grens). De Moerbekenaars trekken daar allen naar toe alsook de Hollanders die dichtbij de grens wonen. Sedert lang bestaat eene veetc tusschen de Belgische jongelingen en deze van Holland. Niemand weet waarvoor, doch iedere maal zij elkaar ontmoetten is het er op. De gendarmen zijn reeds dikwijls moe ten tusschenkomen Zondag avond bevonden zich eenige Belgische jongelingen, waaronder Adolf Raes, in de herberg De uiterste Mei. Zij hadden daar veel plezier er was een speelman in de herberg. Eensklaps kwamen verscheidene Hol landers en ook Belgen in de heiberg. Zij waren met messen gewapend, breischten en tierden. Al de personen die in de herberg waren namen de vlucht, enkel Adolf Raes bleef aan den toog staan en zegde dat hij voor niemand wegging, daar hij niets misdre ven had. Daarop sprongen de aanvallers op Adolf en begonnen hem bovenarms te slaan. Raes verdedigde zich zooveel hij kon hij kreeg een pintglas op het hoofd, waar door hij gekwetst werd. De aangevallene werd ten gronde ge stampt. Een der aanvallers beet hem in een oor en een andere bracht hem eene geweldige messteek in den buik toe. Het slachtoffer huilde van de pijn. De vechters lieten hun slachtoffer liggen en namen de vlucht. Het was dan rond 8 ure. Men liep ref- fens om dokter Hanssens van Moerbeke. Raes werd in eene beneden plaats der herberg op een bed gelegd. Hij verloor veel bloed. De ingewanden puilden uit eene wonde van 10 centiemeters breed. Toen de vader van het slachtoffer dit verschrikkelijk nieuws vernam liep hij seffens bij zijnen zoon. Deze kon niet spreken. De gendarmen werden verwittigd en hielden 's nachts zekeren Lodewijk Van de Vyver, 22 jaar oud, wonende te Moer beke-Koewacht aan. Raes woont op de wijk Peereboom en is 21 jaar oud. Zijn oudste broeder is bij de lansiers, te Brugge. Het huisgezin telt vijf kinderen. g^Vader Raes heeft een stukje land, en was vroeger jachtwachter bij M. Thysebaert. Het slachtoffer is een braaf jongeling en werkt bij zijnen vader. Hij is Dinsdag namiddag met eenen trog naar zijne wo ning overgebracht. De geneesheer heeft weinig hoop hem te redden. Het parket van Gent is maandag ter plaats geweest. De vermoedelijke dader is Dinsdag naar het gevang van Gent overgebracht. Heden moeten verscheidene getuigen naar het Gerechtshof te Gent komen. Verscheidene jongelingen zullen ver volgd worden voor het vechten. In eene vlaszwingelarij te Meenen is een motor gesprongen. De ontploffing veroorzaakte brand, welke overliep tot eenen vergaarbak, welke 8 liters essence inhield en insgelijks ontplofte. Ten einde alle verdere onheilen te vermijden, droe gen de drie zoons van den patroon, 32, 3i en 25 jaar, die in de zwingelarij werk ten, den reservoir op de koer. Hunne kleederen schoten echter hierbij in brand en alle drie bekwamen zeer erge brand wonden. Twee hunner poogden zich de kleeren van het lijf te trekken, terwijl de derde, om de vlam te dooveii, in eenen waterput sprong. De brandwonden van den oudsten der drie zonen zijn doodelijk. De geburen bluschten het vuur, dat ïn- tusschen de zwingelarij begon te vernie len. Een jong meisje uit Henegauw werd, wegens landlooperij voor den vre derechter van Sint-Joost-ten-Noode ge bracht. De ongelukkige vertelde dat zij de ouderlijke woning had verlaten ter oorzake van eenen iwistmet hare moeder. Te Brussel bad zij twee heeren ontmoet, die haar eenigen tijd gezelscuap hielden, haar in een hotel brachten en haar daags nadien wilden dwingen, naar huis te schrijven om geld, ten einde naar het buitenland te vertrekken, waar zij eene goede plaats zou kiijgen. Toen het meisje weigerde lieten zij haar aan haar lot over. De vrederechter zond policieagenten uit om de twee heeren, wier signalement de dwaalster opgaf, te zoeken, daar hij reden had om te vei moeden dat men hier met slaviunenhandelaars te doen had. Zij werden gevonden. Een hunner verblijft in het hotel onder een valschen naam. Beiden zijn Duitschars. Het meisje, dat niet goed bij haar verstand schijnt te zijn, is voorloopig in veiligheid gebracht. Dumoii eu «Buiiers die van tijd tot tijd een pilleken Depratere nemen zul len altijd een zuivere gelaatskleur hebben en moeiten noch de maandstonden noch het keeren der jaren vreezen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Dbpratkrb, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callbbaut. Dijnsdag morgend, ten half 10, is, te Herstal, bij het binnenrijden van den trein uit Tongeren, een rijtuig vam eerste en tweede klas uit de sporen gesprongen en omgevallen, dwars over den weg. Hulpgeroep steeg uit het rijtuig op en men verwachtte zich aan erge ongelukken. Vijf reizigers werden uit de portels voor den dag gehaald, waarvan slechts één ongedeerd was gebleven. De anderen een priester, een kapitein van ii® linie, eene dame van Looz en een andere per soon, zijn min of meer ernstig gekwetst, de priester het ergst. Het verkeer op de baan was spoedig hersteld In eene herberg van Charleroi had den eenige kostgasten een feestje gehad, waarbij goed gedronken werd, zoodat er weldra twist ontstond tusschen feestelin gen en patroon. Deze laatste had met een revolverschot een der klanten gekwetst, en dit was het sein tot eene wraak, echte wilden weerdig. Deuren, vensters, spie gels, toog, buffet, tafels en stoelen werden in stukken geslagen en de bedden en slaapkamermeubelen werden door de vensters geworpen. Zaterdag avond is de handelsreiziger Frans Corty door den tram Luik Seraing verrast en doodgereden geworden. De man wilde onvoorzichtig genoeg op den tram springen, toen deze reeds in gang was. Hij miste zijnen sprong en kwam tusschen het eerste en 't tweede rijtuig terecht. De tram stopte schier onmiddellijk, doch het was reeds te laat. Het slachtoffer was reeds overleden en lag onder het tweede rijtuig. Men liep om werktuigen om het rijtuig op te lichten. Hij had eene vreeselijke wonde aan het hoofd en was het rechter been op verscheidene plaatsen verplet terd. Een bijgeroepen geneesheer verklaarde dat de dood oogenblikkelijk meest ge weest zijn. Het slachoffer laat eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Een gemeenteonderwijzer van Aar len zag een zijner leerlingen spelen met eene langwerpige buis, die hij den jongen afnam. Hij vroeg waar hij het voorwerp had gehaald en de knaap duidde eenen kameraad aan als hebbende het hem gege ven. En deze zegde op zijne beurt dat hij het gevonden had in eene werkplaats van de Diekirchstraat. Het voorwerp bleek bij onderzoek eene dynamietkardoes te zijn van 32 gram, die bij ontploffing eene aan zienlijke verwoesting had kunnen aan richten. Depolicie heeft een onderzoek ingesteld. Thans is het te Gontroux dat de Lange Pennen hunne perten gespeeld hebben. Wederom is een persoon gedood geworden. Zondag avond bevonden zich verschei dene personen in eene herberg der Statie straat te Gontroux, toen acht Lange Pen nen binnen kwamen. Zij waren pa» eenige oogenblikken bin nen, toen zij hunnen revolver te voor schijn haalden en begonnen te schieten. De genaamde Arthur Dupont 26 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen kreeg eenen kogel in de linkerzijde en viel bewusteloos neder. Hij bezweek weinige oogenblikken later. Een ondeizoek werd spoedig geopend door de gendarmen van Marchiennes en deze gelukten er in de daders te ontdekken. Een genaamde Georges Piraux, van Monceau-sur-Sambre, bekende liet schot gelost te hebben mtt eenen revolver, wel ken hij van Henri Leriche in leen had gekregen. Dat is nu reeds het zesde drama in min dan drie weken tijds. Er wordt thans in Duitschland veel gesproken over den vooruitgang welke de catholieken doen in de hoofdstad. Honderd vijftig jaren geleden waren er nauwelijks eenige catholieke familiën te Berlijn er. thans is het tiende gedeelte der geheele Berlijnsche bevolking catholiek. Men telt te Berlijn niet min dan 46 ge bouwen welke aan den catholieken gods dienst gewijd zijn. De catholieke uitbreiding in Duitsch land steekt zonderling af tegen de vervol ging welke het Fransche gouvernement üen godsdienst aandoet. De koning zou overwegen met het oog op de wenschen der adressanten het par lement in buitengewone zitting bijeen te roepen Z. M. zou daarover de ministers raadplegen. Te Courmayeur kwam Zaterdag eene boerin huiswaarts met haar tweejarig kind, wanneer eensklap s een arend van ongemeen groote afmeting, rond hanr begon te vliegen en trachtte zich meester temaken van het kind. De vrouw had zich goed te verdedigen, de vogel kwam steeds terug en weldra was de vrouw vreeselijk gekwetst door de vleugelslagen en beten van het vreeselijke dier. Eensklaps nam de arend het kind in zijne klauwen en vloog ér mede in de hoogte. Met verscheurde kleederen en bloedend uit talrijke wonden liep de ongelukkige moeder naar het dorp, waar zij het vree selijk geval kenbaar maakte. Vijf en zeventig mannen van goeden wil gingen dadelijk op zoek naar het nest van den gevaarlijken vogel. Ongelukkiglijk zijn hunne pogingen vruchteloos gebleven. Niemand heeft het kind of het nest van den arend gevonden. '7 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. F. Van Lierde, machinist, met J. Bo- gaert, dienstmeid. OVBRLIJDENS. C. Van Miegem, m. Schollaert, z. b. 68 j., Ouden Dendermondschenst.w. C. De Coster, z. b. 67 j., S" Annastr. C. Paelinck, fabriekw. 22 j., Moorselb.— A. Camu, m. Van den Broeck, hophand. 60 j.. Lange Zoutatr.R. De Waege- neer, m. Boemans, voerm. 26 j., Moor selb.D. Barrez, vr. Van Cauwenbergh, z. b. 40 j.t Varkensmarkt. 7 kinderen onder de 7 jaren. On demande une dame an- glaise, pour accompagner une jeune fille a la promenade, trois fois par semaine, pendant deux heures. Prendre l'adr. au bur. dujourn. 113. Un jeune boranie de 16 ans demande emploi pour apprendre le com merce. 114. Men vraagt huisvader met a of 3 znn ri kunnende allen goed lezen en schrij ven, voor gemakkelijk werk. Bevragen bij den heer Ontvanger, Vaar.t 1, tc Aalst. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 831Prijs per kilogr fr. 0,90 i,o3 a 1,15. BRUSSEL 20 Oct. Kalverenm. Getal te koop gesteld 214, per kilogr. op voet fr. o, 85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen 0,95 a i,o5 stieren 0,8a a 0,87, Koeien en Veerzen 0,98 a 1,0a, Kalveren i,5o a i,55. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. Stad Aalst. Zittijd van den burgerlijken Revisieraad. De Voorzitter van den burgerlijken Revisieraad bericht de inwoners der Stad Aalst dat de Raad zal zitting houden op Dinsdagen 7, 14 en 28 November, 5 en 19 december 1905, telkens van 5 tot 7 uren 's namiddags, ten Stadhuize te Aalst, Mxlitxezaal. Aalst, den i5 October igo5. De Vooreitter, O. Van der Haegen. UITTREKSEL DER WET. Art. j6. De burgerlijke Revisiereden rijn ge last 1® De inschrijvingslijsten per gemeente vest te stellen ze aan te vullen of te wijzigen, zelfs ambts halve 2® Uitspraak te doen over de toelating of de schrapping der vrijwilligers 3° Uitspraak te doen over alle bezwaren gericht, zoowel door het Hooid der Wacht als door de belanghebbende schutters, tegen de beslissingen van het College van Burgemeester en Schepenen 4® Uitspraak te doen over de bezwaren van de schutters, die redenen tot ontslaging of tot vrijstel ling zouden te hebben doen gelden, ontstaan na hunne bepaalde inlijving 5° Overeenkomstig artikel 48, de opgaven te maken, voorbereid tot het vormen der korpsen 6° Jaarlijks de nieuw aangewezen schutters te verdeelen onder de verschillende eenheden gevormd overeenkomstig art. 48 7® Uitspraak te doen over de bezwaren tegen do geldigheid der verkiezingen. N. B. Eene uur voor elke zitting zal de Secretaris-verslaggever zich ten ge zegde Zaal bevinden om de bezwaren der schutters te ontvangen, die redenen tot ontslaging of tot vrijstelling zouden te hebben doen gelden. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. Paarden op hol. De N. R. Ct. verneemt uit Londen, 18 Februari Een treurig ongeluk stoorde woensdag de door den koning en de koningin bijge woonde openingsplechtigheid van de KiDgsway. De paarden van den landauer, waarin eenige Parijsche gemeenteraads leden jzaten, sloegen op hol, verschrikt door het gejubel, waarmede tienduizen den het koningspaar begroeten. Er ont stond onder het volk een verschrikkelijke paniek vluchtende vrouwen wierpen zuigelingen neder, terwijl anderen strui kelden en nederstortten. Op deze men- schenklompen reden de paarden in. Al vorens men de dieren tot staan had gebracht waren eenige menschen over reden en het mag een wonder genoemd worden, dat slechts weinigen, waaronder ook een paar vrouwen en een agent van policie, ernstig letsel bekwamen. Overigens had de inwijdingsplechtig heid, begunstig door prachtig weer, een glansrijk succes, ondanks de aanwezig heid van de allerruwste volkselementen, uit Oost-Londen gekomen om de aanbie ding van Poplar's adres aan den koning over het vraagstuk der werkeloozen bij te wonen. De koning beantwoordde het adres zeer sympathiek en minzaam Z. M. ver klaarde, dat ook de koningin de armoede in Oost-Londen diep betreuide en dat hij hoopte op spoedig aanbrekende betere tijden. Zaterdag 21 Octob. igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 11,50 a ia,5o Boter per 3 kil. 8,10 a 8,46 Eiers de 25 3,24 a 3,4a Viggenen,per koppel 52,00 a 62,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil, volgk.w, o,oo a 00,00 Hopmerkt van 21 October igo5. Gewas 1905, ter merkt gebracht. 10 balen primé, fr. 5o,oo a 65,009 balen ordinaire, fr. 40.00 a 45.00. POPERINGHE. Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 3o. Markt kalm. GENT ao Octob. Tarwe, per 100 kilos, fr. 19,00 a 00,00 Rogge 16,00 a 00,00 Haver 20,5o a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,97 a 0,00 Eiers per 26, a,88 a 0,00 ANTWERPEN, 20 Oct. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 16,75 a I7.°° Rogge j5,oo a i5,5o Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,00 a 16,5o Haver i5,5o a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeë* 18,75 a 00,o0 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a 1,60. De aardappels per zak 12,00 a 14,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, fr. 3.25 a 3,5o. VEEMARKTEN, GENT, 20 Octob. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 480 Melkkoeien 33 I Vette koeien 69 Groote ossen o Stieren i5 Jonge ossen 66 Magere beesten 2o3 Vaarzen 7a Schapen 72 Varkens ao8 Lammeren o Loopers 6 Kalveren 92 Viggens 416 Stieren i® kw. o,85 2®kw. 0,75 3®kw. o,65 Koeien o,85 0,76 o,63 Vaarzen 0,92 0,82 0,73 Ossen o.gS o,85 0,75 Varkens 1,10 o,g5 0,00 Kalveren 1,20 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 19 Octob. Veemarkt. Te koop gesteld 710 ossen, 122 stieren, ioo3 koeien, totaal i635 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,94, Stieren o,64 a o,85, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en («rond, zijnde de her berg genaamd t De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ne ven voorgaande, groot i aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN Verblijf! Zaterdag 28 °ctobcr I9°5. ten 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd Het Duitsch Bierhuis, bij Dame W® Aug. Kieckens, te Aalst, nabij de Groote Markt. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. 52 aren 20 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, Wijversveld, sectie D, deel van n° 102D, gebruikt door J.-B. Bruylandt. Verdeeld in twee gelijke aeelen. Tweede koop. 65 aren 44 centiaren, Land, te Aelst-Mijlbeke, Wijngaard, sec tie F, n®®954 en g55, gebruikt door Frans Van de Meerssche. Verdeeld in vier ge lijke deelen. Instel Dijnsdag 24 October j Verblijf Dijnsdag 7 November 9 om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Alolsius Van Royen, schaapherder, Sint Vincentiusstraat, te Aalst-Mijlbeke. RIJ f UIGMAKERIJ VELÜSTRAAT, 10, AALST. TE KOOP. Nieuwe Tonneau en Rijtuigen van ocasie, Bugy voor ponnij met lederen Kap, Charette anglaise.Bugy zonder kap, Due, en Wagonette. Alle soorten van inlandsche en Amerikaansche Wi len, met Velge uit twee stuks, twee en drie jaar in magazijn. voor influenza, bronchiet, keelpijn, kort- borstigheid of asthma, is er niets beter dan de fr. 1,28 dedoiiR Algemeen depot in de apotheek van M. Callebaut, Botermarkt, Aalst. voor gal, maagzuur, islijmen, slechte spijs-erteering, verstoptheid, speen, puis ten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende pillen van P. Callebaut, 1,00 fr. de doos. Algemeen depots in de apotheek van F. Callebaut, Botermarkt, Aalst. In dezelfde apotheek zijn te verkrijgen Zenuwkoortspillen tegen flerecijn in het hoofd, fr. 1,00 de doos. Balsem tegen sciatica, flerecijn, ver stuikingen, fr. 1,00. Pakken voorde kalverziekte, fr. 1,25. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien, fr. i,a5. Remedie tegen 't snot der kiekens, enz. Naaml. Maatschappij van verzekering op 't leven, van ongevallen enz. vraagt voor Aalst en omliggende een vertegen woordiger ernstig en groote betrekkingen hebbende. Jaarwedde en Commissiën. Opzichter brengt op de hoogte. Schrijven Directie 1, Plattesteenstraat, Brussel. eeue partij land om uit ta bakken, ta Aalst, Ledebaan, genaamd Sas van Aalst, nevens eene groote beek en de kassei, groot 1 heet aar 10 aren. Zich te bevragen bij den eigenaar M. De Vil, Molenstraat. OPENBARE VERPACHTING der van het Armbestuur der gemeente Ottergern, gelegen te Ottergern, Vleckem.Ressogem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 November 1905. om 1 uur stipt des namiddags, ten gemeentehuize van Ottergern, bij) den heer Petrus Van Bever, nabij het dorp, namens het Arm- bestuür van Ottergern, overgaan tot de verpachting zijner goederen, gelegen te Ottergern, Vleckem, Ottergern en Eron degem. OPENBARE VERKOOPING van eene en vi>n LANDBOOWERSALEM, enz., te Erpe, lloonegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Eene behuilde Hofstede met aanhoorig- heden, lochting en boomgaard, gestaan eu gelegen te Erpe, Hoonegem, in de Broek straat, groot ongeveer 13 aren, 78 centiaren, bekend bij kadaster wijk B, oxnummers 67a eu 68a, palende oost de straat, zuid Kemel en Jan-Bapt. Van de Sype, west de kiuderen De Boeck en noord Joseph D'Haese. Luatst bewoond door de eigenaarster Jufvr. Weduwe D'Haese-Steenhout. Onmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel, Donderdag 26 October 1Qn- Verbluf, Donderdag 9 November telkens om 3 uren van den avond,ter horberg van M. Frans Van den Brempt, te Erpe, HoonegemKateliniestraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst- Schaarbeke, op Kerrebroeck. Gebruikt door de W* Ferdinand Hofman. Slechts gebracht op fr. 2000. LAATSTE ZITDAG Donderdag 26 October igo5, om 3 uren namiddag, ter Estaminet Tivoli, bij den heer Alfons Spanoghe, te Aalst, Dendcrmondschen Steenweg. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen. bedien len van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eene goedj bijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres to zenden aan de init< A. W. ter Office de publicité, Madeleine- straat, Brussel. Verzekerde en radioale genezing van den pisvloed, der verhitting, van 't militaire fiere- cqn, van de zinking op de blaas, der vernau wing van den hals der blaas door OVÜLINES PAKIDAENS. Verzending franco in provin cie togen fr. 4,50 in postzegels ter apotheek l'sridaeus, chaussée de Mons, 65, Brussel, te Gent, Demoor te Aalst, Callebautte Lo keren, Cools te Sint-Nikolaas, Depoorter. 1647. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen draailingen en brand hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. Men vraagt goed* en deftige agenten vooi de Volksverzekeringen op het leven met wekelijksche premiën. Eerste Communie Loting. Spaar- verzekeringen. Pensioenen. Schoon bestaan. Zich te bevragen bij den Generaal Ulser, gewestelijke Bestuurder voor Gent, Nederkouter, 53. aan alle eerlijke en werkzame persoon: Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturen. Mercelisstraat,23,Brusasl. gediplomeerde chirurgijns te (Brussel(Brabanistraat133, Te Aalst, Htutieplein, N' 25, ALLE DAGEN van 8 tot 5 uren. Te Ninove iederen Dijnsdag voor middag. bij de Weduwe Van Laer. aarom heeft de tandheelkun de in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gedaan, voornamelijk in Frankrijk en in Amerika Omdat men in deze beide landen het diploma van tandheelmeester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën ever de tand heelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van tandonderwijs, van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den tandheelmeester Oscar Blondebl, ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on dervinden dat men tegenwoordig, zondar de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van 9 tot 5 uren, Jozbp Plateaustraat, 49, (recht over de nieuwe Hoogeschool). De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. X© huren ol t© koop. Een schoon Renteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd toj einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. Eenige echte motoor OTTO vervaardigd ie Keulen-Oeutz. met stadsgas, arme gas (gaz-pauvre), petrool, benzine, enz. LOCOMOBIELEN - LOCOMOTIEVEN Motoren voor Schepen. III^PEN HANDEL 'T GROOT I IN J^TJiLEINj Spekslachter (Charcutier), 21, Korte Zoutstraat, 21Aalst. Ook gelast men zich met 't druppen, zouten, rooken van hespen, en ook alle soorten van vleesch. voor de bedrijvige personen die een agentschap aanvaarden bij de Levens verzekeringmaatschappij l'Européenne, 56, Nieuwbrug, Brussel. Gemakkelijke bediening. Een inspecteur komt u op de noogte stellen en is u behulpzaam. Levensverzekeringen mits wekelijksche stortingen, i* Communie, Milicieloting, enz. Aankoop van onroerende goederen op lijfrente. Verkoop van stadsloten gecom- I bineerd met levensverzekering. S,4A""des moteursagaz «Otto-Deutz» Belgisch hulphuis te Bctissel. Vertegenwoordiger voor de 2 Vlaanderen N. De Witte-D'henin, 13, Azaleastraat, GENT. Werkhuis van Constructie. Herstelling van motoren Verandering van schoven in soupapen Volledige ver nieuwing van oude motoren. Huis vnu vertrouwen. GROOT KLEIN (Bisschopstraat, 2 Aalst. Han lel in wol en gesponnen paarden- hair. Specialiteit van eente Brabantsche matraswol aan fr. 3,5ode kiio. Schapenvellen, lammersvellen, schuts- vellen. P. S. Men komt met de stalen teil huize. Men gelast zich met het maken dei matrassen MAATSCHAPPIJ van tegen brandgevaar, op het leven en onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzeren weg en tramways. H oofdagentAugust DE WINTER Hopmarkt, 6, Aalst VOLKSVERZEKERINGEN met wekelijksche betalingen voor Eerste Communie, Huwelijk, enz. enz. N. B. Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres. Beleefd beveel ik mij aan voor het ma zen van Damenkleeding (genre tailleurs) kostumen, paletots, pelerinnen met en conder applicaties, enz. VOOR DE KLEERMAAKSTERS, applicaties op laken, tulle, enz. in allen aard en vorm, voor costumen, pelerinnen, enz. aan voordeelige prijzen. Theophiel Kieckens, Nieawstraat, 78, Aalst.

De Denderbode | 1905 | | pagina 3