Grondwettelijke Vereeniging Vleeschnood in Duitschland, Catholieke Werkmanskrng- Bokkenrijders. Stad Aalst.-Werkbeurs Van tak op tak. Rechterlijke kronijk. AELST. Allerhande nieuws. CATHOLIEKE van het Arrondissement van Aalst. Secretariaat Catholieke Kring, Groote Markt, 24, Aalst. Bureel van kostelooze raadplegingen Open voor alle Catholieken van ons arron dissement, den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week van 9 tot 11 ure 's morgends. Den eersten Zaterdag van iedere maand van 9 tot n ure bijzondere zitting voor de Steenbakkers en de Fransch- mans. Den heer Duprez van Gent houdt zich alsdan ter hunner beschikking en zal hun al de noodige inlichtingen geven. Wij hebben in een vorig nummer daar reeds een woord over gezegd. Het laatst verschenen nummer nu der Deutsche Landwirth. Presse weidt een artikel aan dat zelfde ondetwerp. Daar die kwestie onze boeren niet onverschillig laat, deelen wij hieronder de hoofdgedachten uit dat artikel mede. Eerst heeft men, volgens gemeld blad als oorzaak van den opslag van het vleesch aangegeven het gebrek aan slacht dieren. Doch, het is aldra gebleken dat die oorzaak niet bestaat en slechts als uitgevonden mag aanzien worden. Daarna is er gezegd geworden dat het gebrek aan vleesch moest toegeschreven worden aan het achteruitgaan of dalen van het gewicht der slachtdieren. Deze zouden minder zwaar zijn dan vroeger. Het is alweer spoedig gebleken dat zulks met de wezenlijkheid niet overeenstemt. Om over deze zaak wat beter ingelicht te zijn, heeft de nationaal liberale volks vertegenwoordiger Held, in zijn arron dissement een onderzoek ingesteld, waar over hij in het bladTAGLiCHEN Rundschau een uitvoerig schrijven heeft laten ver schijnen, dat op het volgende neerkomt Er is inderdaad geen gebrek aan slacht dieren. Integendeel, verkochte vette die ren kunnen maar stillekensaan, na lang wachten, geleverd worden. Voor andere, verkoopens gereed, bieden zich geen koo- pers aan. De klachten der slachters zijn dus niet gegrond. De vleeschopslag is geheel kunstmatig. Men kent thans de ware oorzaak van den prijsopslag van het vleesch hoe langer hoe beter. Ook zal de Regeering zich wel wachten de grenzen open te zetten. Wat echter te vreezen is, dat is dat de boeren, door al dat ge schreeuw van vleeschschaarschte en dure prijzen, op den dwaalweg zullen geraken en meer en meer zullen vetten zoodanig dat zij, gelijk in 1903, hunne vette zwij nen zelf zullen kunnen dooden en ge bruiken. De Boer. (Ingang Zonnestraat.) Op Zondag 29 Oktober, om 6 ure 's avonds stipt, bieden de H.H. Meesters van de Zondagschool aan de Leden van den Catholieken Werkmanskring een prachtig feest. Men zal opvoeren De zoon van den Werkstaker, drama Eene goed onthoudene les, blijspel. Schikkingen: i° De toegang geldt enkel voor de LEDEN voorzien van hunne persoon lijke kaart. 20 Daar dit feest insgelijks voor de Leden des Burgerskrings wordt gegeven, zullen de Leden van den Werkmar.skring plaats nemen RECHTS der zaal. (Muur kant). Wij verhopen dat de Eereleden het als plicht zullen aanzien dit feest door hunne tegenwoordigheid te veroeren. Het Bestuur. der Brussclsche Zeevaartinrichtingen en n baron Chazal. Negentien gedenkteekc is I Nu, de beeldhouwers zullen in elk geval niet te klagen hebben. Maar als zij allen 7.00 goed vooruitgaan als het Congomonu- ment te Antwerpen, dan zal de staat zijne hulpgelden nog wel wat in kas kunnen houden. ■k Gevonden S Men weet dat al de gemeenteu rond Brussel beweeren op haar eigen grondgebied de beste plaats te bezitten voor de ontworpen tentoonstel ling van 1910. En men dacht er niet aan dat Brussel zelf de beste plaats van allen bezit. De Gazette zegt hierover t Men zou de tentoonstelling inrichten in het midden der stad, dat daartoe ge heel zou afgebroken worden, van het Paleis van Justicie, voor goed in feest paleis herschapen, tot aan het Stadhuis en, langs den anderen kant, van den voet van den toekomenden Kunstberg en de Congreskolom tot aan de Kruidtuinlaan. n Nu afloop der tentoonstelling men daar een prachiigcn blooten grond hebben, waarop men alsdan de gedroom de, gansch nieuwerwetsche stad zou bouwen, met groote straten, midden statie, Walhall en al het overige. De ont- worpene werken zouden aldus met alle gemak kunnen uitgevoerd worden en men zou verplicht zijn, er aanstonds meè te beginnen. Dat is het nu, zie I... k De forten van Antwerpen. Vol gens den Brusselschen correspondent var La Flandre libérale zou het zeker schijnen dat, vrijdag aanst., inde Ka merafdeel ingen, het voorstel van een par lementaire onderzoek door eene groote meerderheid van stemmen de Rechter zijde zal aangenomen worden. Le Patriote, van zijne zijde, deelt meè, doch onder voorbehoud, dat volgens sommigen de Regeering, overtuigd dat haar ontwerp niet gewijzigd kan door gaan, zou besloten hebben de verzending ervan naar eene bijzondere commissie voor te stellen. Blauwe en roode organen deelen meê dat de middenafdeeling vrijdag aanst. moet beslissen over de werken van Ant werpen en dat in die afdeeling het ont werp zal verworpen worden met 5 4 6 stemmen tegen 1 of 2. Het ministerie zou, in dit geval, zijn ontslag nemen. MM. de Smet de Naeycr, vander Brug gen en Van den Heuvel zouden aftreden. M. Francotte zou minister van justicie worden M. Levie, minister van open bare werken MM. Schollaert of de Trooz, cabinetsoverste. Wat er van is, zal de toekomst ons lee- ren die blauwe en roode nieuwstijdingen door politieke berekening ingegeven zijn weinig te vertrouwen. Vlekken op de zon. Er is weer, voor de vierde of vijfde maal in dit jaar. eene groote groep vlekken op de zon te zien ook zonder kijker, als men 't oog maar beschermt door een donker gekleurd of berookt glas. De groep, die op 14 dezer den zonnerand opdook, ligt thans ongeveer midden op de zonneschijf hare grootste doorsnede is meer den i5o,ooo kilometers, dus meer dan tien maal groo- ter dan de aarde. Ze bestaat uit een groot aantal kernen van verschillende afmetingen de meeste ongeveer als eene V gerangschikt. Deze vlekkengroep is zoo groot, dat ze duidelijk zichtbaar is op kleine zonne- beeldjes,die men gemakkelijk op een blad papier kan opvangen, bij voorbeeld, als men de stralen der ion door de kleine openingen in een zonneblind laat heen gaan. MAATSCHAPPIJ D E Op Maandag 3o Octo ber aanst. zal u De Catholieke Rijders- bond, de 3g* verjaring zijner stichting plechtig vieren. Worden gevraagd Een leerjongen en een halve gast voor de boekdrukkerij. 50 goede breisters om te huis te wer ken. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 2 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. ATHALIE, vloor Racine, dat meesterstuk van 't Fransch tooneel, zal gespeeld worden door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk, Zondag 3 Decem ber, in de groote feestzaal van St-Jozefs collegie te Aalst. Oud worden. Een Engelsche ge leerde, doktor Horddson, heeft een on feilbaar middel uitgevonden om het menschelijk leven te verlengen tot eenen buitengewoon hoogen ouderdom, zegt hij. Volgens hem, zouden de menschen dooreen honderd vijftig jaar moeten wor den. Indien wij dien ouderdom niet berei ken, 't is omdat wij, volgens de schilder achtige uitdrukking van den doktor, ons graf delven met onze tanden. Dat be- teekent met andere woorden, dat wij te veel eten, t-n dat het vertollig voedsel ons bestaan verkort. Volgens den Engelschen geleerde zou een volwassen man slechts ééne maaltijd per dag mogen houden. Wie wil het beproeven, om 150 jaar te worden Standbeelden. Negentien op te richten gtdenkteekens komen voor op de lijst der begrooting van Schoone Kunsten. Het zijn die aan den koning te Antwerpen, ter eere der inhuldiging van den Congospoorweg, aan baron Seurin, Guido Gezelle, Rodenbach, dit van den Slag der Gulden Sporen, aan baron de Xivry, aan Defrècheux, Tho- nissen, Rogier, Lieven de Winne, Paul Devigne, de .Merode, de herinneringsge- denkteekens van Thieu, Grez-Doiceau en St-Nicolaas, aan A. Ciesse, Gramme, Oneerlijkste vindster. Maria J.. had te Turnhout eene gouden broche ge vonden, die jufvrouw L. verloren had. Het meisje gebruikte de broche zelf en beweerde dat zij ze op de markt gekocht had. De rechtbank veroordeelde haar tot 2 maanden gevangenis en 26 fr. boete. Wandelen gezonden. Over eenigen tijd deelden etnige bladen, waaronder het Fondsenblad, De Landwacht, De Gentenaar, XX8 Siècle. Gazette du Centre,Het Volk en anderen, een artikel mede ofwel uittreksels ervan, uit het Hol- landsch blad De Vrije Socialist, in welk artikel de roode instellingen en sommige roode kopstukken in een daglicht gesteld werden dat hun weinig beviel. Gezel Beerblock zond een antwoord, dat de bladen niet opnamen, omdat naar hun oordeel, de schrijver zijnen brief niet had opgesteld in de voorwaarden, die de opneming kon opleggen Gezel Beerblock zond dan het epistel per deurwaarder en daar het nog niet opgenomen werd, span de hij een proces in. De rechtbank heeft Vrijdag morgend uitspraak gedaan en den eisch van gezel Beerblock van de hand gewezen om ver schillende redenen. De aanlegger Beer block is verwezen tot de kosten. Creemboter. Markt van Woensdag 25 October igo5. 85 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,ao tot 0,00 per kil. In Zuidstatie te Brussel, raakte een lampist onder den trein en zijne twee beenen werden afgereden. Hij stierf na weinige oogenblikkenDe verongelukte laat eene weduwe met vier kinderen na, waarvan er twee erg ziek zijn. Een brievendrager werd in de Anderleclitstraat door eenen electrieken tram gevat en een vijftiental meters mee gesleept. Toen de wattman kon stoppen en men meende de getroffene half in stukken gereden terug te vinden, stond hij op, veegde het slijk van zijn kleeren en ging door, zonder dat een schram of kneuzing hem hinderde. Niet ieder een is zoo gelukkig niet. Zaterdag namiddag is te Anderlecht n schrikkelijk ongeluk gebeurd. Op het oogenblik dat in de automobiel fabriek der Ruysdaalstraat eene ontplof fing plaats had, viel het bovenste gedeehe van de 35 meters hooge schouw om, op de gemakhuisjes, die geheel onder de zware massa verpletterd werden. Steenbrokken vielen ook door de daken der werkplaatsen en verscheidene arbei ders werden zeer gekwetst, evenals de twee kinderen van den concierge. Verscheidene geneesheeren snelden ter plaatse en dienden de gekwetsten er waren er een tiental de beste zorgen toe. Eenigen. moesten naar 't gasthuis worder. gebracht de anderen konden thuis verder verzorgd worden. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door de opeenhooping van koolgas in de schouw en dit zou, ter oorzake der tem peratuur, de ontploffing in kwestie te weeg hebben gebracht. Er zijn negen gekwetsten.Aller toestand is betrekkelijk goed, uitgenomen van een, Chiistien Jacry, een meisje van 20 jaar, dat erge verwondingen aan het hoofd en inwendige kneuzingen heeft. Het parket heeft de gekwetsten onder vraagd. Het onderzoek in zake het omvallen der schouw in Anderlecht heeft bestatigt dat de ontploffing moet worden toege schreven aan de volgende oorzaken de naphte-dampen waren ten gevolge van regen en nevel in de schouwpijp blijven hangen en ontvlamden. De ontploffing veroorzaakte de instorting van het boven deel der schouw. In het fabriek werkten 3oo menschen. De eigenaar van een huis der Been houwersstraat, te Brussel, liet zijn gaan pad herstellen en de aannemer groef hier toe eene soort van gracht. Donderdag morgend werden de werklieden niet wei nig verrast, door het verschijnen van ern heel leger van ratten. Bij honderden kwa men zij uit de gracht te voorschijn, vluch tend in alle richtingen. En bij onderzoek bleek nu dat de knaagdieren met talrijke gangen schier de heele straat hadden on dermijnd, zoodat het een wonder mag heeten dat er geene instortingen of ver zakkingen plaats hadden. De technische dienst der stad heeft maatregelen bevolen en in afwachting is men begonnen met het vernietigen der ongenoodigde bezoe kers waarvan er natuurlijk vden in de naburige huizen en kelders waren binnen gevlucht. De jacht is vrij. De echtgenooten L. uit de Huis houdenstraat, te Brussel, hadden hunne twee zoontjes, 10 en 11 jaar alleen 't huis gelaten. Zij kregen twist en raakten aan 't vechten. De kleinste, die de zwakste was en de partij ging verliezen, wist het keukenmes machtig te worden en slak het den ouderen broeder in den rug. Op het vreeselijk schreeuwen van den gewonde, kwamen de geburen toe, die geneeshee ren ter hulp riepen. Deze vreezen dat de longen doorboord zijn. Het gekwetste kind is naar het gasthuis gebracht. De ouders werden dadelijk verwittigd van het drama dat in hunne afwezigheid was gebeurd. Zaterdag werden bijna dood in hun bed gevonden, de echtgenooten L., wo nende te Koekelberg, die daar in de Kerkstraat eene herberg houden. Zij wa ren zoo goed als verstikt door de kool- dampen der kachel, waarvan, zij den sleutel hadden toegedraaid. Zij hebben nog een heelen dag bewusteloos gelegen eer zij buiten gevaar waren. Zondag avond, rond kwaart voor 10 uren, tijdens de vertooning in den Vlaam- schen Schouwburg te Gent, weerklonk op het tooneel als een geweerschot, ten gevolge van een ongeval aan de electrieke inrichting, het smelten van een loodje van den afzonderaar, waardoor eene kort sluiting onlstond. De vertooning moest gedurende 25 minuten geschorst en de zaal bleef al dien tijd in de duisternis ge dompeld, wat bij het publiek veel schrik veroorzaakte. Al de muzikanten vluchtten uit het orkest. Een heer begon zelfs te roepen Is er geen gevaar waarop eerst de heer Neef en dan de heer Havermaete het publiek geruststelden, zoodat slechts weinige personen den schouwburg ver lieten. Da vertooning werd een half uur later hernomen en voortgezet. Een meca nicien werd nogal erg verbrand aan de linkerhand. Het bestuur van den Gentschen Handelaarskring heeft bij eenparigheid eene dagorde gestemd, welke aan het Gemeentebestuur zal gezonden worden, waarbij bij krachtig een ontwerp onder steunt om in 1908 eene tentoonstelling te Gent in ts richten. De Kring zou door alle mogelijke middelen trachten het ont werp te doen gelukken. Een onweer. Zondag voormid dag heeft over een gedeelte van Oost- Vlaanderen een hevig onweer gewoed. In de gemeente Laerne, bij Wetteren, werd, terwijl een geweldige regenvlaag neerstortte eene menigte boomen door den wind uitgerukt of gebroken en een windmolen, door den bliksem in brand gestoken geheel vernield. Te Haeren stapte een man van den trein en ging de baan over, om de statie te verlaten ondanks de teekens van den bareelwachter en het waarschuwend ge roep van andere personen. Eensklaps werd hij gegrepen door den express van Amsterdam, die in volle stoom voorbij snelde. De trein stopte nu 150 meters verder. Lappen vleesch hingen aan de wielen. De beenen van den ongelukkige waren afgereden. Volgens de papieren, in zijne zakken gevonden, was het zekere Van der Hofstadt, van Schaarbeek. Zijne familie, die Brugge bewoont, is verwit tigd. Twee Duitschers, C. en H., dron ken zijnde, verkochten veel last te Heren» thals. Zij werden door de policie aange houden, doch dit was juist geen gemak kelijk werk, want de kerels pleegden brutalen opstand. Dinsdag bracht men hen naar Turnhout, waar zij na ondervra ging, door den onderzoeksrechter in het arresthuis werden opgesloten. De vrede rechter van Herenthals had hen Maindag morgend reeds veroordeeld voor twee jaar opsluiting in de kolonie van Merxplas. Nu zullen zij voor hunne baldadigheid nog terecht staan. Zondag namiddag, heeft een bovenbe woner van het huis nr 54, der De Keyser- lei, te Antwerpen, die daar sinds een paar maanden een gemeubeld vertrek betrok, zich gezel fmoord, met zich kogels door het hoofd te jagen. Het is een scheikun dige, M. G..., oud 48 jaren. Hij lag ba dend in zijn bloed te midden der kamer. Op tafel vond men twee brieven, gericht aan den politiecommissaris der wijk, waarin hij vraagt, treffelijk te worde» be graven en waarin hij verder ook de reden doet kennen waarom hij tot dit wanhopig besluit was gekomen. Hij was levensmoe wegens de ondank baarheid der menschen. Bediende zijnde in eene fabriek van kunstboter, nabij Dendermonde, had hij door eene uitvin ding, deze fabriek groote winstan doen verwezenlijken, waarvoor hij niet was beloond geworden. In alle geval is het geenszins uit ar moede dat de man zich heeft gezelfmoord, want op hem vond men eene som van 55,ooo fr. Verders had hij op eene bank te Antwerpen nog 90,000 fr. staan. Hij was nu in onderhandeling met een nij verheidsgesticht van Hoboken. Niemand had kunnen vermoeden dat de man tot zulk wanhopig besluit zou overgegaan zijn. Zaterdag had hij het voornemen doen kennen, Zondag naar Nizza te vertrekken en had reeds zijn reisgoed klaar gemaakt. Zijn lijk is naar het doodenhuis gedra gen. De familieleden zijn per telegram verwittigd. De genaamd Contant De Keucke- laire, 63 jaar oud, schaapherder, wonende te Nazareth, lag Maandag namiddag, te Petegem langs de tramlijn te slapen. Een aanstoomer.de tram bracht hem een zoo geweldigen stoot toe op het hoofd dat de man ter plaatse dood bleeef Te Rance berstte Zaterdag brand uit in de schuur van eenen brouwer. Bij deze gebeurtenis zag men het zonderlinge feit dat de inwoners formeel weigerden, slechts de geringste hulp te bieden of water aan te brengen. Zij wierpen zelfs de emmers in den vijver. Dit maakte dat de brand eene groote uitbreiding nam en behalve de schuur ook eene werkmans woning en het huis eentr rentenierster werden vernield. Twee runders en een deel oogst zijn meê verbrand. -i- De jachtwachter van M. de R., van Jupille, hoorde, terwijl hij zijne ronde deed, twee schoten. Hij stapte naar den kant van waar het geluid kwam en nu klonk er een derde schot, dat hem ditmaal in de zijde trof en hem bloedend deed neervallen. Een uur later werd hij be wustelooster plaatse gevonden. Zijn toe stand is zeer gevaarlijk. Van de plegers geen spoor. De agent Colman, die Donderdag op de markt te St-Nicolaas in burgers- kleederen rondwandelde, om te zien of hij geene dieven of zakkenrollers snappen kon, hield eene vrouw van Stekene aan, die van eene vrouw van De Ploeg, te St- Nicolaas, eenen geldbeugel, inhoudende omtrent 10 fr., uit den zak wilde stelen. Nauwelijks had ze hare prooi beet of de agent greep haar bij den pols en leidde haar naar het policiebureel, waar ze onderzocht wtrd.Zij bezat geenen enkelen cent en was. met voornemen om te stelen, naar de markt gekomen. De policiecom. missaris.M. Cruysaert, haalt eer van zijne nieuwe inrienting, de policieagenten op weekmaikt in burgerskleederen rond te zenden. Een aantal processen-verbaal liggen gereed voor de correctioneele recht- bank van Dendermonde tegen kerels die in gezelschap, langs de straten te St-Ni colaas, ontuchtige liederen zongen. Niet overal wordt dat goed gebruik gevolgd. De vrouw van eenen trambediende te Oostende, die hare kinderen levertraaj wilde ingeven nam eene verkeerde flesch en schonk hen surkelzout. Het oudste dat het eerst aan het glas dronk begon tt weenen en te braken. Het tweede, een jongen, zich moediger willende toonc dan zijne zuster, nam het glas over e dronk het in eenen teug leeg. Daar hij dt' grootste hoeveelheid van 't vergif had ingezwolgen, was hij reeds na eenig! uren dood. Het meisje leeft nog mai' doorstaat t en vreeselijken doodstrijd. Me: oordeele over het to meel dat er plaats bad toen de vader thuis kwam. Zondag avond kwam op het gehucir Rost, nabij Thienen, eene vrouw uit har woning geloopen, roepende: Ik heb D; Meyer doodgeschoten. Voorbijgangers verwittigden de polia en toen men in de woning trad, vond me er inderdaad een man dood ten grondt liggen. Naar het schijnt had de getroffene - die gehuwd was en drie kinderen heeft- betrekkingen met de vrouw en wilde h; haar zondag avond geweld aandoe: Anderen vertellen dal de vrouw dacht di dieven in hare woning gedrongen ware en zij, voor haar leven bevreesd, gesel» ten heeft. Wat er van zij, de vrouw heeft zich i; handen der policie gegeven, doch is i: vrijheid gelaten. Een onderzoek is ingesteld en zal n licht in deze zaak brengen, die eene grooe ontroering in den omtrek heeft gemaah Eene bende kerels van Couillet, It Charleroi had het voornemen gemaiï Zondag avond te Chatelet eene herbas aan te vallen, er de boel overhoop c zetten en stuk te slaan. Op een afgesproken uur en plaats kw- men zij bijeen en, voorafgegaan da eenen trommelslager trokken zij op. Gs lukkig waren de gendarmerie en de pd cie verwittigd en aan de bewuste herbe gekomen, werden zij omsingeld en steir geboeid opgesloten, tot er daags nadi: proces-verbaal ten hunne laste was opp maakt. De bende kerkdieven, die seè eenigen tijd Henegouwen exploiteert schijnt naar Nijvel af te zakken. In kerk van Loupoigne, bij Genappe zijn: bij middel van braak binnen geraakt. I hebben het tabernakel en de offerblokk: open gebroken en geledigd en de altar: moedwillig beschadigd en besmeurd, li heel den omtrek werden de kapelleke langs den weg, door de kwaaddoen:: bezocht. De bevolking is verontweerdip Zaterdag avond kwam een Franse! man, George P., wonende te Luik, eene herberg van Martelange, waar t kennis maakte met twee schaliewerken de genaamden Adolf Schondelle en M: Bolck, die daar waren in gezelschap re den voerman eener dilligencie. Tusschen de vier verbruikers ontstoï weldra een twist, die zoo hoog liep dat bt tot vechten kwam. De Franschman, P., had een mes p trokken en daar stak hij als razend nx in 't ronde en, daar Schondelle poog: hem te ontwapenen, sprong P. als razet op hem toe en stak hem zyn mes in dt rug tusschen de schouders, zoo geweld: dat de ongelukkige, een stroom bloe verliezende, ten gronde viel. Toen viel hij den dilligencievoerna: aan, welken hij kwetste in de keel cn i borst. Daarop nam de moordenaar de vluck Na lang en moeilijk zoeken, heeft 4 gendarmerie van Martelange hem in A bosschen vinden dwalen. Wat de gekwetsten betreft ze zijn, w! gens het oordeel van den dokter, die he de eerste zorgen toediende, reddeloos vs- loren. Beiden zijn getrouwd en vader van ut jonge kinderen. Het drama heeft heel de streek ont roerd Te beginnen van verleden Vrijdij worden de hallen der tentoonstelling Luik gesloten ten 4 uren. De sluiting d£ tentoonstelling is onwederroepelijkvaB- gesteld op Maandag, 6 November. Ht uitvoerend comiteit heeft zulks beslotc. en er zal geene verlenging toegestat worden. Men houdt zich bezig met lx opmaken van het programma voor b-' groote nachtfeest dat Zondag 5 of Man dag 6 November moet plaats hebben iÓ gelegenheid der sluiting. Vrijdag avond rond 6 i/a ure hebbes te Bergen de gendarmen drie vreemd^ lingen aangehouden, die rond liet p*1* dwaalden, drie Spanjaarden, die slecbB eenige woorden Fransch kenden, en niet de minste papieren bij zich hadden. On dervraagd over hunne namen, herkom» en beroep zegden zij zonder aarzelen, Blay, Colorado en Ribos te heeten en anarchisten te zijn. Zij zijn opgesloten voor landlooperij en komen vermoeden)* uit eene Fransche gevangenis.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2