Spanje. vS:irMou°beri9°5' behuisde Hofstede Voor hoest VOOSt MAAGPIJN, Winstgevende beroep Mr en Me Jos. Neefs, Gasmotoren Fabrik-Deutz Sneeuw. Verleden week sneeuw de het in Zwitserland, toen in Duitsch- land later ook in België, namelijk in den omtrek van Spa. In Frankrijk, in Auvergne namelijk, heeft men reeds 7 graden vorst gehad. Thans meldt men uit Namen dat Maan dag morgend de daken der stad en de velden met eene dunne laag sneeuw wa ren bedekt. Ook in den omtrek van Charleroi heeft men de eerste sneeuw gezien. Frankrijk. Uit Clermont Ferrand wordt gemeld, dat al de bergen van Auvergne met sneeuw bedekt zijn en dat het scherp koud is op de bergvlakten. De thermometer daalde tot 7 graden onder zero. Er worden reeds ongevallen gesignaleerd door de koude veroorzaakt. Te Meziêres, Sedan en Rocroy heeft het ook gesneeuwd. De koude is zeer hevig. Zekere Pierre Garenne, 22 jaar oud, had zaterdag te Parijs zijne verloofde naar huis gebracht en keerde toen naar zijne eigen woning terug, toen drie kerels hem aanvielen. Een van hen, zekere Quillard, wierp hem ten gronde en verklaarde hem dat hij zijne verloofde beminde en hij hem zou dooden indien hij van het meisje niet afzag. Daar de jongeling zich wilde ver dedigen, werd hij met dolksteken over dekt. Kort daarna raapten agenten hem op. Zijne oogen waren uitgesteken en hij had 17 wonden op het lichaam. Zijn toestand is hopeloos. Een schandaal. In de werk beurs van Algiers, die gesloten wordt op bevel van den prefect, ingevolge anti militaristische betoogingen, is een feit gebeurd, dat veel verontwaardiging wekt: Een der leden van het verhuizend syndi- kaat greep het borstbeeld van de repu bliek en wierp het in duizend stukken tegen den vloer. Daarna scheurde men de nationale vlag aan flarden en vertrapte ze onder den voet, dat alles onder toejui ching van al de aanwezigen. Ja, loontje komt om zijn boontje, de republiek heeft alle godsdienstige zinnne- beelden doen verdwijnen, de dag is mis schien niet verre dat de beurt zal komen aan de zinnebeelden der republiek. Een herderlijk schrijven. Mgr Richard, de Cardinaal-aartsbisschop van Parijs, heeft een herderlijken brief ge richt tot de geloovigen van zijn bisdom, waarin hij hen aanspoort te bidden en boete te doen voor de Kerk en voor Frankrijk. De Cardinaal haalt de voornaamste zin sneden uit den laatsten brief van den Paus aan en dan schrijft hij verder Voelt gij niet in het binnenste van uw ziel, dat het woord des Pausen de ware uitdrukking is van den tegenwuordigen toestand Het gaat niet om een strijd tusschen staatkundige partijen het gaat er om, of Frankrijk christelijk zal blijven, dan wel, of het ervan zal afzien, de groote calholieke mogendheid le zijn van voor heen. Duitschland. Te Berlijn is eene vrouw, die geen t'huis had, van koude omgekomen, te Eschweiier, Luxemburg vond men het lijk van eenen man, insgelijks van koude omgekomen. Hij had den nacht in de open lucht doorgebracht. Sedert twee dagen zijn de bergen van Rhoen geheel besneeuwd en het sneeuwt nog. De thermometer wees 8 graden on der zero. In den omtrek van Constans zijn vijf personen negen dagen lang in de bergen door de sneeuw ingesloten geweest. Eene reddingsploeg had de grootste moeite van de wereld om ze te redden. Sneeuw. In het Thuringsche woud ligt de sneeuw tot 3o centimeters hoog. Hooggelegen plaatsen onderhou den de gemeenschap met elkaar door middel van sleden. De tandradspoor van Ilmenau naar Schleusingen ligt geheel onder sneeuw. Bij Salzungen is een werkman die na volbrachten arbeid op weg naar huis was doodgevrozenZware nachtvorsten hebben de te velde staande gewassen gehavend. De reine leer bij de Socialisten. Het vermaarde vreemgericht betref fende de rechtzinnigheid in de leer van de redacteuren der Vorwfirts over het welk op den partijdag te Jena zulke groote geheimzinnigheid is bewaard, schijnt toch nog een staartje te zullen krijgen. Zes redacteurs van het sociaal-democratische hoofdorgaan hebben althans hun ontslag genomen en in de u Vorwarts de vol gende kennisgeving laten opnemenDe ondergeteekenden hebben bij een brief van 21 dezer, in antwoord op eene be slissing van het partijbestuur, hun dienst opgezegd. Zoo treden mitsdien opi April 1906 uit de redactie van de Vorwarts Büttner, Eisner, Gradnauer, Kaliski, Schröder, Wetzker. Engeland. De Londensche politie, die in den laat sten tijd niet veel geluk had, heeft nu eene goede vangst gedaan. In de noord oostelijke voorstad Clerkenwell, waar de groote fabrieken van juweliers en horlo- giemakers gevestigd zijn, had in Goswell Road eene firma, die zich met de raffine- rie van goud, zilver en platine bezighoudt, hare kantoren gevestigd, welke eigenlijk eene groote verhelerszaak waren. De geheime politie trok er met een aan tal agenten naartoe, hield de bazen aan en deed eene huiszoeking, terwij! een der agent' n plaats nam in het kantoor. Nauwelijks was aldus de vul gesteld, of een man kwam binnen, die argeloos een aantal gouden en zilveren voorwerpen te koop bood. De zoogezegde kantoorbe diende herkende aanstonds gestolen goed, gaf een teeken en de kerel zat weldra bij de an lere gevangenen Nog zeven die ven liepen er in den loop van den avond op dezelfde wijze in. Veel voorwerpen zijn reeds herkend als voortkomend van on langs gepleegde diefstallen. Vrouw verkocht voor 7 shillings. Een man verscheen voor de rechtbank van Bristol, onder beschuldiging zijne vrouw te hebben verlaten. De man ver klaarde dat het zijne vrouw niet was en dit werd bevestigd door een koetsier, die verklaarde voor 35 jaar met die vrouw getrouwd te zijn. Deze had hem verlaten, om den anderen man te volgen, die hem als schadeloosstelling iets meer dan 7 shillings had betaald. Uit Madrid wordt geseind dat de roo- vers zich niet meer tevreden houden met de menschen in de dorpen aan te vallen. Tot de tanden gewapend dringen zij in de groote steden door. Zoo hebben zij in vollen dag een koop man van Sevilla aangevallen en geplun derd. Onder doodsbedreigingen heeft de man de bandieten 5ooo pesetas moeten overhandigen. De openbare denkwijze is woedend over de onverschilligheid van de policie. Italië. Romantische geschiedenis.Zeven jaar geleden w tonde te Venetië in het paleis Maffin eene gelukkige familie, het echtpaar Viglianetti met drie kindtren. twee jongens van 9 en 12 jaar en een meisje van 14 jaar. Op zekeren dag waren de beide jongens voor straf door hun vader in eene kamer opgesloten, waaruit zij 'n nachts ontvluchtten hoe hun dit gelukken kon, is nog niet opgehelderd. Maanden lang werd er v.:rgeefs in alle richtingen naar hen gezocht; ook de hulp van den Aartsbisschop van Venetië, den tegenwoordigen Paus, die in alle kerken van zjjn gebied de vermissing van de jongens liet bekend maken, bleven vruch teloos. Ten slotte moest men wel aan nemen, dat de jeugdige vluchtelingen verongelukt waren. Spoedig daarna stierf hunne moeder van verdriet over het verlies van haar zoons, en ook het dochterke kwam te sterven, zoodat M. Viglianetti, de eens zoo gelukkige familievader, alleen over bleef, als een man, dje voortdurend ge kweld werd door gewetenswroeging over de strengheid waarmeê hij zijn jongens gestraft had. En nu, na zeven jaar, zijn zijn zoons door de commissie voor d- milicie in de provincie Treviso als boe renknechts teruggevonden. De vader is aanstonds van Venetië vertrokken om hen terug te halen. ZEE VISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Leopoldstr&at, 14, Aalst. Prijzen voor 26, 27 en 28 October. TARBOT de kil. fr. a,5o T VHIHri TIAH 1,00, 2,5o 3,oo HEILBOT fr. i,5o kabeljuuw, fr. 0,80 Griet fr. 0,70, 1,00, 2,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00 Pladijs't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, 1,25, i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 r vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,55 Tongen, groote, midden en klein soort. BURGERWACHT. PROVINCIE OOST-VLA AN DEREN. Stad Aalst. Zittijd van den burgerlijken Revisieraad. De Voorzitter van den burgerlijken Revisieraad bericht de inwoners der Stad Aalst dat de Raad zal zitting houden op Dinsdagen 7, 14 en 28 November, 5 en 19 december 1905, telkens van 5 tot 7 uren 's namiddags, ten Stadhuize te Aalst, Militiezaal. Aalst, den i5 October 1905. De Vooreitter, O. Van der Haegen. UITTREKSEL DER WET. 1® De inschrijving»lij*ten per gemeente vest te stellen ze aan te vullen ot te wijzigen, zelfs ambts halve 2® Uitspraak te doen over de toelating of de schrapping der vrijwilligers 3° Uitspraak te doen over alle bezwaren gericht, zoowel door het Hoofd der Wacht als door de belanghebbende schutters, legen de beslissingen van het College van Burgemeester en Schepenen 4® Uitspraak te doen over de bezwaren van de schutters, die redenen tot ontslaging of tot vrijstel ling zouden te hebben doen gelden, ontstaan na hunne bepaalde inlijving 5® Overeenkomstig artikel 48, de opgaven te maken, voorbereid tot het vormen der korpsen 6® Jaarlijks de nieuw aangewezen schutters te verdeelen onder de verschillende eenheden gevormd overeenkomstig art. 48 7® Uitspraak te doen over de bezwaren tegen de geldigheid der verkiezingen. N. B. Eene uur voor elke zitting zal de Secretaris-verslaggever zich ten ge zegde Zaal bevinden om de bezwaren der schutters te ontvangen, die redenen tot ontslaging of tot vrijstelling zouden te hebben doen gelden. OPENBARE VERKOOPING van TWEE HUIZEN TE AALST, aan de Hopmarkt. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal n het operbaar verkoopen Stad Aalst. I. Een Huis en (irond^zijnde de her berg genaamd De zwarten Leeuw, gestaan aan de Hopmarkt, groot 1 aar, i3 centiaren. II. Een Huis en Grond, gestaan ::e- ven voorgaande, groot i aar, 6 centiaren. Breeder beschreven en met plan aange wezen op bijzondere plakbrieven. ZITDAGEN len 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd Het Duitsch Bierhuis, bij Dame We Aug. Kieckens, fe Aalst, nabij de Groote Markt. OPENBARE VERPACHTING GOEDEREN van het Armbestuur der gemeente Otter gem, gelegen te Ottergem, Vleckem.Ressegem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 November 1905. om 1 uur stipt des namiddags, ten gemeentehuize van Ottergem, bij den heer Petrus Van Bever, nabij het dorp, namens het Arm- bestuür van Ottergem, overgaan tot de verpachting zijner goederen, gelegen te Ottergem, Vleckem, Ottergem en Eron degem. OPENBARE VERKOOPING van eene en v> n LANDBOUWERSALEM, enz., te Erpe, lloonegeni. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eenige Koop. Eene behuisde Hofstede met aanhoorig- heden, loohting en boomgaard, gestaan eu gelegen te Erpe, Hoonegem, in de Broek- straat, groot ongeveer 13 aren, 78 centiaren, bekend bij kadaster wijk B, oxnumtners 67a en 68a, palende oost de straat, zuid Kernel en Jan-Bapt. Van de Sype, west de kinderen De Boeck en coord Joseph D'Haese. Laatst bewoond door de eigenaarster Jufvr. Weduwe D'Haese-Steenhout. Onmiddelijke ingebrniktreding. ZITDAGEN Instel, Donderdag 26 October gak Verbljjf, Donderdag 9 November telkens om 3 uren van den avond,ter herberg van M. Frans Van den Brempt, te Erpe, Hoonegem, Katuliniestraat. Openbare verkooping. De Nolaris BRECKPOT, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 42 aren 70 centiaren Land, te Aalst- Schaarbekc, op Kerrebrocck. Gebruikt door de W* Ferdinand Hofman. Slechts gebracht op fr. 2000. LAATSTE ZITDAG Donderdag 26 October igo5, om 3 uren namiddag, ter Estaminet Tivoli, 0 bij den heer Alfons Spanoghe, te Aalst, Dendt rmondschen Steenweg. Studie van den Notaris DE PAUW, te Aalst. De Notaris DE PAUW, le Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eerste koop. 52 aren 20 centiaren Land, te Aalst-Mijlbeke, Wijversveld, sectie D, deel van n° 102D, gebruikt door J.-B. Bruylandt. Verdeeld in twee gelijke deelen. Tweede koop. 65 aren 44 centiaren, Land, te Aelst-Mijlbeke, Wijngaard, sec tie F, n0* 954 en 955. gebruikt door Frans Van de Meerssche. Verdeeld in vier ge lijke deelen Instel Dijnsdag 24 October - Verblijf Dijnsdag 7 November 1®° om 2 uren namiddag, ter herberg van den heer Aioïsius Van Royen, schaapherder, Sint Vincentiusstraat, te Aalst-Mijlbeke. Un jeune tiomme de 16 ans demande emploi pour apprendre le com merce. 114, Oil domende une dame an- glaise, pour accompagner une jeune fille A la promenade, tr<>is fois par s^maine, pendant deux heures. Prendre l'adr. au bur. dujourn. ii3. Men vraagt huisvader met 2 of 3 zonen kunnende allen go.-'d lezen en schrij ven, voor gemakkelijk werk. Bevragen bij den heer Ontvanger, Vaar.t 1, tr Aalst. RIJTUIGMAKERIJ A. Winnepenninckx-Spanoghe, VELDSTRAAT, 10, AALST. TE KOOP. Nieuwe Tonneau en Rijtuigen van ocasie, Bugy voor ponnij met lederen Kap, Charette anglaise.Bugy zonder kap, Due, en Wagonette. Alle soorten van inlandsche en Amerikaansche Wielen, met Velge uit twee stuks, twee en drie jaar in magazijn. voor influenza, bronchiet, keelpijn, kort- borstigheid of asthma, is er niets beter dan de Balsempillen van F. Callebaut fI-. 1,2£{ de doos Algemeen depot in de apotheek van M. Callebaut, Botermarkt, Aalst. voor gal, maagzuur, islijmen, slechte spijsverteering, verstoptheid, speen, puis ten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende pillen van F. Callebaut, 1,00 fr. de doos. Algemeen depots in de apotheek van F. Callebaut, Botermarkt, Aalst. In dezelfde apotheek zijn te verkrijgen Zenuwkoortspillen tegen flerecijn in het hoofd, fr. 1,00 de doos. Balsem tegen sciatica, flerecijn, ver stuikingen, fr. 1,00. Pakken voor de kalverziekte, fr. 1,25. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien, fr. i,a5. Remedie tegen 't snot der kiekens, enz. LA PATRIE. Naaml. Maatschappij van verzekering op 't leven, van ongevallen enz. vraagt voor Aalst en omliggende een vertegen woordiger ernstig en groote betrekkingen hebbende. Jaarwedde en Commissiën. Opzichter brengt op de hoogte. Schrijven Directie 1, Plattesteenstraat, Brussel. •waarom heeft de tandheelkun- I de in deze laatste jaren zulke I I groote vorderingen gedaan, JU voornamelijk in Frankrijk en Amerika Omdat men in deze beide landen het diploma van tandheelmeester niet kan be komen dan na verscheidene jaren vol maakte, ernstige studiën over de tand heelkunde gemaakt te hebben, in éen hooger instituut van tandonderwijs, van algemeen nut erkend en door den Staat gesubsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van het overwicht des onder wijs in die scholen gegeven, wend u tot den tandheelmeester Oscar Blondeel,ge diplomeerde der tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste tandheelkun dig gesticht van Europa) en gij zult on- d rvinden dat men tegenwoordig, zonder de minste vrees en met volste vertrouwen, een tandheelmeester kan raadplegen. Raadplegingen dagelijks, van 9 tot 5 uren. Jozef Plateaustraat, 49, (recht over de nieuwe Hoogeschool). De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. Xe liuren of te koop. Een schoon Renteniershuis, gelegen te Aalst, op de Keizerlijke Plaats, Nr 40, met grooten hof, hebbende verscheidene boven- en benedenplaatsen, voorzien van pomp- en regenwater, verhuurd tot einde April aan den heer De Becker, photo- graphe. Voor nadere inlichtiegen zich te wen den bij den eigenaar Mr Heyvaert. IIHmPEN HANDEL 'T GROOT IN 'T KLEIN L. SN EL-SCHEP ESS, Spekslachter (Charcutier), 21, Korte Zoutstraat, 21, Aalst. Ook gelast men zich met 't druppen, zouten, rooken van hespen, en ook alle soorten van vleesch. voor de bedrijvige personen die een agentschap aanvaarden bij de Levens verzekeringmaatschappij l'Européenne, 56, Nieuwbrug, Brussel. Gemakkelijke bediening. Een inspecteur komt u op de noogte stellen en is u behulpzaam. Levensverzekeringen mits wekelijksche stortingen, i* Communie, Milicieloting, enz. Aankoop van onroerende goederen op lijfrente. Verkoop van stadsloten gecom bineerd met levensverzekering. Bijgevoegde jaanv5ddj van 200 tot 1000 franks 's jaars. Verzekeringsagenten, kassiers, bureel bedienden, rekenplichtigen. bedien len van den Staat, renteniers, handelsreizi gers en al dezen die eet ie goedbijge voegde winstbeoogen bij hunne jaarwedde, gelief uw adres te zenden aan de init A. W. ter Office de publicite, Madeleine- straat, Brussel. HUI LI I MUL 1 lil Verzekerde en radicale genezing van den pisvloed, der verhitting, van 't militaire flere cijn, vun de zinking op de blaas, der vernau wing van den buis der blaas doorOVULINES I'AlilüAENS. Verzending franco in provin cie tegen fr. 4,50 in postzegels ter apotheek Paridaeiis, chaussée du Mons, 65, Brussel, te Gent, Demoor te Aalst, Callebautte Lo keren, Cools te Sint-Nikolaua, Depoorter. 1647. Belangrijk bericht. Ten gevolge der vergrooting van zijn fabriek, nu verplaatst Scherreveldstraat, zijn er bij Gustaaf Vande Velde, dage lijks te bekomen draailingeu en brand hout bijzonder dienstig voor bakkers, tegen genadige prijzen. VERZEKERINGEN. Men vraagt goede en deftige agenten vooi de Volksverzekeringen op het leven met wekelijksche premiën. Eerste Communie Loting. Spaar- verzekeringen. Pensioenen. Schoon bestaan. Zich te bevragen bij den Generaal Ulser, gewestelijke Bestuurder vooi Gent, Nederkouter, 53. Winstgevende bediening aan alle eerlijke en werkzame persoon: Urbaine de Bruxelles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturenMei celisslraat23, Brussel gediplomeerde chirurgijns TANDMEESTERS te (Brussel(Brabantstraat133, Te Aalst, Atutieplein, W 25, ALLE DAGEN van 8 tot 5 uren. Te Ninove iederen Dijnsdag voor middag, bij de Weduwe Van Laer. Eenige echte motoor OTTO vervaardigd ie Keulen-Deutx. —MOTOREN— met stadsgas, arme gas (gaz-pauvre), petrool, benzine, enz. LOCOMOBIELEN - LOCOMOTIEVEN Motoren voor Schepen. S,4An"des moteursègaz «Otto-Deutz» Belgisch hulphuis te Brussel. Vertegenwoordiger voor de 2 Vlaanderen N. De Witte-D'henin, 13, Azaleastraat, GENT. Werkhuis van Constructie. Herstelling van motoren Verandering van schoven in soupapen Volledige ver nieuwing van oude motoren. IIuIh vum vertrouwen. GROOT KLEIN Alfiieu KELDERS, (Bissckopstraat, 2. Aalst. Han lel in wol en gesponnen paarden- hair. Specialiteit van eente Brabantscbe matraswol aan fr. 3,5o de kiio. Schapenvellen, lammersvellen, schuts- vellen. P. S. Men komt met de stalen ten huize. Men gelast zich met het maken dei inati assen MAATSCHAPPIJ van Algemeene Assurantiën tegen brandgevaar, op het leven en onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ij herenweg en tramways. H oofdagentAugust DE WINTER Hopmarkt, 6, Aalst. VOLKSVERZEKERINGEN met wekelijksche betalingen voor Eerste Communie, Huwelijk, enz. enz. N. B. Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres. Bericht aan de Dainen Beleefd beveel ik mij aan voor het ma zen van Damenkleeding (genre tailleurs) kostumen, paletots, pelerinnen met en conder applicaties, enz. VOOR DE KLEERMAAKSTERS, applicaties op laken, tulle, enz. in allen aard en vorm, voor costumen, pelerinnen, enz. aan voordeelige prijzen. Theophiel Kieckens, Nieuwstraat, 78, Aalst.

De Denderbode | 1905 | | pagina 3