In geheel België Allerhande nieuws. OPENBARE VERKOOPING van RENTENIERS- en HANDELSHUIZEN CATHOLIEKE Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement van Aalst. Secretariaat Catholieke Kring, Groote Markt, 24, Aalst. Bureel van kostelooze raadplegingen Open voor alle Catholieken van ons Ar rondissement, den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week van 9 tot 11 ure 's morgends. Den eersten Zaterdag van iedere maand van 9 tot 11 ure bijzondere zitting voor de Steenbakkers en de Fransch- mans. Den beer Duprez van Gent houdt zich alsdan ter hunner beschikking en zal hun al de noodige inlichtingen geven. De geldelijke toestand. Onze tegenstrevers die sedert twintig jaren vruchteloos het deficiet aankondi gen, dat maar niet komen wil, terwijl het onder het liberaal bewind zelfs niet moest geroepen worden weten niet goed wat zij moeten zeggen over het vertoog van den geldelijken toestand, gevoegd bij de algemeene begrooting voor 1906. De Etoile bblge, die toch altijd iets moet zeggen, wacht zich wel de afdoende cijfers van dat vertoog aan hare lezers mede te deelen. Doch, zij heeft een ander middel uitgedacht dat weldra door al de kleine basserkens zal nagevolgd wor den om hel geldelijk beheer der regee ring te beknibbelen. Hopende bij hare vrienden toch gehoor te vinden, herhaalt de Etoile gedurig dezelfde domheden. Zoo zegt zij dat, in 1906, de catholieken 238 miljoen meer hebben uitgegeven dan de liberalen in 1884. Toen, zegt zij, beschuldigde men de liberalen van geldverkwisting. Wat moet men dan van de catholieken zeggen? En het vrijmetselaarsblad meent den hoogsten gaai afgeschoten te hebben. Dat is eenvoudig eene drogreden. Waarom zijn de uitgaven vermeerderd Eerst en vooral omdat de bevolking ver meerderd is. De Etoile neemt die reden aan, doch beweert dat, uit dien hoofde, de vermeerdering slechts 5o miljoen zou mogen bedragen. Het zy zoo, maar er zijn nog andere redenen, die even onbetwistbaar zijn. De openbare schuld is, in 20 jaren, vermeer derd met 1,350 miljoen en niet met 2 miljards zooals de Etoile ten onrechte beweert wat de uitgaven voor 1906 vermeerdert met 44,550,000 fr., voor de intresten en de aflossing de schuld. De ouderdomspensioenen, en de ver gelding der milicianen kosten jaarlijks 3o miljoen. Zou het vrijmetselaars orgaan soms voorstellen die beide uitgaven, zoo welkom bij de werkende klas, af te schaf fen. En dan, onze ijzerenwegen In 1884 hadden zij eene gezamenlijke lengte van 3,129 kilometers en de uitbating kostte 23,049 ^r- Per kilometer, voor eene ont vangst van 38,413 fr. In igo3 hadden zij reeds eene gezamenlijke lengte van 4,059 kilometers en de uitbating ervan kost thans 33,145 fr. per kilometer, voor eene ontvangst van 62,500,000 frank. Zou de Etoile soms voorstellen den spoorweg dienst in te krimpen of het loon der be ambten en werklieden te verminderen Alzoo wordt de vermeerdering der uit gaven, door de verschillende oorzaken, uitgelegd voor een bedrag van 187 mil joen. Blijft eene vermeerdering van 5i miljoen in 20 jaren, zijnde twee en half miljoen per jaar, die gemakkelijk te ver klaren is door de uitbreiding der versshil- lende diensten. Ja, de liberalen waren verkwisters en de catholieken hebben goed bestuurd. Het ontegensprekelijk bewijs daarvan is dat de last der openbare schuld, per in woner, van fr. 5-14 tot fr. 6-75 geklom men is, onder de liberale regeering, en dat diezelfde last, onder de catholieke regeering in 1904, tot fr. 3-27 is gedaald. Wat is de oorzaak daarvan Dat de uitgaven '.welke de tegenwoor dige regeering doet bij middel van lee ningen, voor 90 ten honderd voortbren gende uitgaven zijn en diezelfde uitgaven, onder de liberalen, voor 48 ten honderd onvoortbrengend waren. Al het bovenstaande bewijst, ten over vloede, dat het geldelijk beheer van het land in goede handen is en dat de libera len er niet de minste ernstige kritiek tegen in te breDgen hebben. Ledenfeest. Een prachtig avondfeest, een kunst avond zal op Zondag 12 November 1905 ter stadschouwburgzaal worden aangebo den, aan de Damen en Heeren Deden met hun huisgezin van het Syndikaat van Reizigers, Bedienden, Koopmans en Patronen, alsmede van de Koninklij ke Maatschappij Land van Riem. Nieuwe Leden words n in de beide krin gen aangenomen en tot de feest toegelaten. Wij zullen in het blad van Zondag en volgende week het volledig en schoon programma mededeelen. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een leerjongen en een vollen gast voor de boekdrukkerij. 50 goede breisters om te huis te wer ken. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 2 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. AALST - MIJLBEEK. Patronage van den H. Joannes-Berckmans. Luisterrijk Avondfeest op Zondag, 19 November igo5 Programma i° Openingstuk voor Fanfaren. a° De Koerei, 4-stemmig koor door de jongens der Patronage. 3° De oudste Zoon, een dronkaard drama in éen bedrijf, door Hendrik Van Duysse. 40 Groot duo voor clarinetten van Suppé, door de gebroeders Barrez. 5* Salut Kluchtlied. 6° Sonaten van Alfred Moffat voor viool cel. uitgevoerd door Jean Barrez. 7* a A propos van ezels, blijspel in éen bedrijf, door Jules Wytinck. 8° Verheerlijking van Leopold II. Deuren open 4 ure. Gordijn 5 ure. 't Overlezen der verschillige nummers die op het programma voorkomen doet veronderstellen dat het een aangenaam avondfeest zijn zal en dat er diensvolgens geen volk zal ontbreken immers de keus der stukken is wonderwel gelukt. Mijl beek zal dus eens toonen wat het kan, want de Vlaamsche leuze Willen is Kunnen is er in aller harten diep inge worteld. Katholieke Werkmanskring. (Ingang Zonnestraat). Zondag toekomende 5 November, om 5 ure 's avonds Uitdeeling der prijzen voor de punten. Zondag 12 November, algemeene ver plichtende vergadering. Hierover meer inlichtingen te naaste week. Het Bestuur. bestaat er geen enkele Illustratie die zoo schoon is uitgevoerd, zulke prachtige platen heeft eu tegelijk zoo goedkoop is als de Nieuwe Vlaamsche Illustratie Voor slechts fr. 3.6o per geheelen jaar gang bekomt men elke week een blad vol met prachtige gravuren, met schoone jezing en vroolijke taal. Wie daarop wil inschrijven vrage de Illustratie spoedigst aan het bureel van dit blad waar proefnummers verkrijgbaar zijn. SINT-MARTIN USKERK. Feestdag van den H. Hubertus. De plechtige Mis der broodwijding zai gecelerbreerd worden om 5 1/2 uren in plaats van om 6 uren. AALST.Maandag avond hebben drij straatbengels van 12 tot 14 jaar, een der loonkasjes opengebroken aan den bazar van den heer Oscar Jouret, Lange Zoutstraat en roofden 4 geldbeugels. Op klacht van M. Jouret werden zij geknipt door den agent Podevyn. Naar wij ver nemen zijn de ouders der kleine dieven deftige lieden. AALST. Sedert eenigen tijd be- statigde men dat er 's nachts gestolen werd ter tabakfabnek van M. Evariste De Bruyn, Hertsstraat. Maandag avond be merkte men dat er eene venster op 3 meters hoogte van den grond was open gelaten en ook dat langs binnen tegen dat venster gevulde zakken waren aange bracht. De Policie werd verwittigd en de adjunct-commissaris Gits, de brigadier Colson en de agent Pyck legden zich in hinderlaag, in de nabijheid der zakken. De brigadier Colson verwijderde zich om 11 uren. Rond 12 uren hoorden zij ge rucht en eene ladder werd onder 't ven ster geplaatst. De dief sloop binnen liet zich op de zakken glijden opzettelijk daar gelegd om den val te verdooven. De die naren der wet sprongen uit hunnen schuil hoek en de dief ging op de vlucht, Ze zochten en bleven zoeken de kerel was onvindbaar eindelijk vonden ze hem zitten op zijn hurk in een ijzeren bak de helft vol met rolsaus. De kerel werd ge grepen en in 't salon Pierre ofte Groene Pie-cachot opgesloten, 't Is de genaamde De Troch Jan, tabakbewerker, oud 52 jaar, wonende Drij Sleutelstraat, 4, Mijl beek. Jan is nu half gesausd, te Dender- monde zal men hem wel gausch sausen... 13e openbare Ieei*(;ai>gen van Boomteeit en Groen tenteelt zullen kortelings aanvangen. 12 November, ie les van boomteelt. 19 November, 1* les van groenten- teelt. De lessen worden gegeven door MM. Jan De Clercq en Frans D'Haese, gedi plomeerde teeltkundigen te Aalst in uit voering van 't ministerieel besluit van 22 October igo5. Lokaal en Moeshof van 't Sint-Martinuscollegie, Esplanade- plein, telkens om 9 uren voormiddag. Woensdag avond was een landbou werszoon van de wijk Theet, te Hamme. zoo dronken t' huis gekomen, dat hij Donderdag morgend niet kon opstaan. Zijn vader wierp hem ten slotte een em mer koud water op het lijf. Woedend sprong de dronkaard nu op, vatte een riek en stak dien herhaaldelijk in 't lichaam zijns vaders, die doodelijk gekwetst werd. De andere zoons kwamen toegeloopen en ranselden hun plichtigen broeder zoo ongenadig af, dat hij thans op zijn uiterste ligt. Diefstal v»n 310.000 fr. In de Société Générale te Brussel. Nieuwe bijzonderheden. Douxfils, de dief der 3io,ooo fr. van de Société Générale is nog niet gevangen, en de hoop, hem spoedig in handen te krijgen, wordt al langer hoe kleiner. Het blijkt nu dat hij in verre na de eer lijke, regelmatige jongen niet was, waar voor hij, tot op het laatste toe, doorging. Hij verkeerde in huizen waar grof ge speeld werd, en hij had zelfs onlangs, in een huis van de Beenhouwersstraat, waar des nachts de policie binnen viel, ver scheidene duizenden franks verloren. In een ander huis verloor hij 9000 en in een gesloten kring te Antwerpen 10,000 fr. Hij ging om met bookmakers uit de na bijheid der beurs en betaalde hen som men van 1000 tot5ooofr. De policie-inspecteur van den dienst der beurs heeft ontdekt dat Douxfils in de laatste acht dagen, regelmatig zestien titels, elk van 10,000 fr. heeft verkocht. Hij had dien verkoop toevertrouwd aan verschillige wisselagenten. Niemand zag daar iets onregelmatigs in, omdat iedereen hem kende als bedien de aan de doorgangskas van de Société Générale een post van vertrouwen. Het blijkt dus meer en meer dat hij reeds lang stool en hij, ziende dat einde lijk zijne oneerlijke handelwijze aan het licht zou komen, misschien op het laatst nog eene goede greep deed en de plaat poetste. Hij heeft tijd gehad om een goeden weg af te leggen, eer de diefstalbestatigd werd, want dit laatste gebeurde eerst Woensdag. En Zondag morgend reeds is hij uit Qua- regnon vertrokken. De depeche, die men meende, uit Brus sel Zuid door hem naar de bank te zijn gezonden, was daar afgegeven door eenen vriend, aan wien hij zulks daags te voren had verzocht, onder voorgeven dat hij geerne eenige vrije dagen wilde hebben en hij zijne patroons eene karot wilde trekken. Die vriend voldeed aan zijn verlangen en vandaar het valsche spoor op welk hij het gerecht deed zoeken. De mist heeft, nabij Sint-Quintens- Lennick eene hevige botsing voor gevolg gehad, op eene plaats, waar de trambaan eene sterke helling heeft en waar twee treinen met eene tusschenruimte van 5o meters op elkaar volgden. De tweede trein die nogtans geremd was, schoof over de rails voort en verbrijzelde de achterste rijtuigen van den eersten trein. Gelukkig zat er niemand in. De machinist van den tweeden trein werd gekwetst. Een schrikkelijk drama is vrijdag voorgevallen te Ransart. Een zinnelooze, 55 jaar oud, ais on schadelijk beschouwd en onlangs uit een zinneloozengesticht vrijgelaten, meende dat zijne vrouw van den duivel was beze ten en dat bij haar daarvan moest verlos sen. Hij rukte de ongelukkige tegen den grond en verwurgde haar. Daarna kwam hij te Charleroi op de gendarmerie vertel len dat hij den duivel had gedood. Gendarmen reden onmiddelijk naar Ransart en vonden daar het lijk der vrouw. Woensdag rond 5 uren 's namid dags, waren de heeren Jathz en Coineu te Nuomont op jacht. Ze waren verge zeld van de wildzoekers Perret en Lau rent, die een everzwijn op het spoor waren dat zij den vorige avond gekwest hadden. Laurent zag eensklaps het dier en wilde het den weg versperren. Het everzwijn sprong op hem toe en alvorens de andere jagers het konden verhinderen, wierp het hem ten gronde en stiet hem herhaaldelijk zijne scherpe tanden in den buik. Op de kreten van den ongelukkige, kwamen zijne gezellen toegesneld en ter wijl de eenen het wild varken achterna zetten, dienden de anderen hem de noo dige hulp toe. Dadelijk werd een geneesheer ont boden, doch wanneer deze ter plaats kwam, had de ongelukkige den laatstcn adem uitgeblazen. De andere wildopspoorder Perret werd de linker hand gansch doorboord door een der tanden van het everzwijn. De vier kinderen van Laurent, die we duwnaar is, zijn door geburen ter verzor ging opgenomen. Bouwgronden, Zaailanden en Meersschen te Aalst, Aygem, Bambrugge, Berlaere, Calcken, Denderhautem, Erondegem, Erpe, Haeltert, Kerkxken, Massemen, Meire, Oombergen, Oordegem, Ottergem, Schellebelle, Smetlede Vlierzele en Wetteren. ZEE VISCH HANDEL U. Arys-Be Paepe. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor a, 3 en 4 November. TARBOT de kil. fr. a,5o TARIIOTTINS 1,00, a,5o 3,00 HEILBOT fr. r,5o Kabeljauw*, fr. 0,80 Griet fr. 0,70, 1,00, 2,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00 Pladijs't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, a,5o tot 3,00 Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, x,25, i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,55 Tongen, groot», midden en klein soort. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen op de nag9melae dagen, in het open baar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Stad Aalst. Koop 1. Een Huis en erve zijnde de her berg genaamd De Bibkokf hoek der Kerk- ou Rosmarijnstraat, geteekend nnmmer 26, bekend bij kadaster wijk A, nummer 853, met eene grootte van 60 centiaren, palende ten ooste de Rosmarijnstraat, ten zuide de Kerkstraat, ten weste en ten noorde het huis onder koop 4 hierna. Bewoond door M. Alfons Van den Eynde tot 15 Maart 1906. Koop 2. Een Huis met aanhoorighedeu in de Rosmarijnstraat, geteekend nummer 7, gekadastreerd wijk A, nummer 855, met eene rootte van 70 centiarenpalende teu ooste e Rosmarynstraat, ten zuide het huis onder koop 3, ten weste en ten noorde M. Aimé Borreman. Bewoond by de maand bij M. Benoit De Meersman. Koop 3. Een Huis en erve in de Kerk straat, hebbende ook nitgang in de Rosma rijnstraat, geteekend nummer 22, wijk A, nummer 880b en 88O0 van het kadastraal plan, aldaar groot 2 aren, palende ten ooste het hnis onder koop 4, ten znide de straat, ten weste M. Aimé Borreman en ten noorde het hnis onder koop2hiervoren en genoemden heer Borreman. Bewoond tot 1 Juni 1906 door M. Philemon Liebaut- H nys man Koop 4. Een Hnis met afhangselen ge staan in de Kerkstraat, geteekend nummer 24, gekend ten kadaster onder de nummer 880d der wyk A, met eene grootte van 0,90 centiaren, palende ten ooBte het huis onder koop 1, ten znide de straat, ten weste en ten noorde het huis onder koop 3. On verhuurd. Koop 5. Een onlangs gebonwd schoon Renteniershuis aan de Sint-Martinnskerk, ge teekend nummer 33, hebben twee bovenver diepingen ruime kelder- keuken- eet- en andere plaatsen gelijkvloers 3 opvolgende groote en fraai versierde plaatsen, waarvan 2 salons en 1 verandaplaats, spreekplaats, ach terkeuken en waschhuis op de 2 bovenver diepingen 6 groote slaapkamers en 1 Weer kamer; ruime zolder met 2 mansardenkamers; koer regen en drinkwaterpompen en andere benoodigneden, bekend by kadaster wyk A, nummer 1265b, groot 2 aren, 20 centiaren, Ealende ten ooste de straat, ten weste M. ytdebroeck, ten znide M® W® Lonis Camu en ten noorde M" W* liaespoet. Onverhuurd. Koop 6. Een Lusthof met paviljoen en broeikas, welbeplanten fruittuiu en huis, ge staan en gelegen aan de Meulenschottestraat (nabij de Patronage) gekend by kadaster wyk C, nnmmer 1030f, 1030a, 1031b en 1031c, te samen groot volgens meting 23 aren 24 cen tiaren, palende ten ooste M. Albert De Wolf, ten znido M. Julias Goethals, ten weste de Straat en ten noorde M° W® Van Achter- Schellekens. Onverhuurd. Verdeeld in 11 loten Bouwgrond afgeschetst op het grondplan, als volgt 1* Lot 12 aren 04 centiaren ten noord-ooste zijnde bouwgrond, lust- en fruittnin met de eropstaande paviljoen en broeikas. 2« lot 1 aar 06 cent. neven vorengaande. 3. lot 1 aar 04 cent. 4, lot 1 aar 02 cont. n 5é lot 1 aar n 6, lot 1 aar 23 cent. 7, lot 1 aar 27 cent. 8a lot 1 aar 09 cent. 9e lot 1 aar 15 ceut. 10® lot 1 aar 21 cent. nevens vorengaande met de opstaande gebouwen. 11® lot 1 aar 13 cent. nevens vorengaande met de opstaande gebouwen. Koop 7. Een perceel Land gelegen op het Wijngaardsveld, gekadastreerd wyk D, nummer 53n 2/bis, groot aldaar 26 aren 60 centiaren en volgens meting, groot 25 aren, 57 centiaren, palende ten ooste en ten noorde Jufvr. Wed. Frans De Man, ten weste M. Max Moena en ten zuide den weg. Gebrnikt zonder termyn door M. Gamiel Podevyn, te Aalet-Mylbeek. Koop 8. Eene partij Land, welgelegen als Bouwgrond aan de Botermelkstraat, ka dastraal bekend wijk E, nummer 74 met eene grootte van 39 aren en volgens meting groot 38 aren 33 centiaren, palende ten ooste M. Frans Viudevogel, ton zuide M. Lemmens- Fratera ten weste M.M. Joseph De Leeuw en Karei Putt oman en ten noorde de Straat. Verdeeld iu 7 loten afgeschetst op het grondplan, als volgt 1® lot groot 5 a. 38 c. teu weste. 2* lot 5 a. 37 c. nevens voorgaande. 3° lot g 5s. 42 c. n 4' lot n 5 a. 47 0. n n 5° lot n 5 a. 51 c. n 6° lot 5 a. 56 e. n 7* lot 5 a. 62 0. ten ooste. Gebruikt zonder termyn door M. Judoons De Leeuw en Jufvr. Wed. Jan Podevyn te Aalst-Mylbeek. Koop 9. Een perceel Land, gelegen als voorgaande aan de Botermelkstraat, ook wel geschikt voor Bonwgrond, bekend bij kadas ter wijk E, nummer 70a, groot aldaar 17 aren 70 centiaren en volgens meting 17 aren 90 centiaren, palende ten ooste M. Schockaert, ten zuide Jufvr. Fraters, ten weste M. Viude vogel en ten noorde de straat. Verdeeld in drij loten afgeschetst op het grondplan, als volgt 1® lot groot 5 a. 97 c. ten weste. 2° lot 5 a. 97 c. nevens voorgaande- 3® lot 5 a. 96 c. ten ooste. Gebrnikt zonder torinyn door voornoemde heer De Leeuw en Jufvr. Podevyn. Gemeente Aygem. Koop. 10. Eene partij Land, gelegen op het Beekveld, aan de Aalstraat, gekadastreerd wyk A, nummer 655a, met eene grootte van 25 aren 90 centiaren en volgens.meting groen 25 aren 18 centiaren, palende ten ooste dj Straat, ten mide M. Frans Schouppe, te weste de erven Delphine Schouppe en te noorde Jufvr. W® Henri Van Bever-De Ryck. Gebruikt zonder termijn door M. Josepi Raes, te Meire. Koop 11. Een perceel Land, terwijl Opaygem, bekend by kadaster wijk B,n°258i,l met eene grootte van 12 aren 20 centiaren, «1 volgens meting groot 11 aren 75 centiarec palende oost do erven Bnggenhont, zuid M. Alois Ponnet, westM. Karei Van Cromphaui en noord M. Frans De Coninck. Gebrnikt zonder termyn door M. Stephui De Luyck, te Aygem. Gemeente Bambrugge. Koop 12. Eene partij Land, op Lïnds- kanier, kadastraal bekend wijk B, n° 484, groot aldaar 32 aren 20 centiarenen volgen meting groot 30 aren 85 centiaren, palend ten ooste de Straat, ten znide Jufvr. Rouli De Winter, ten weste M. Domien Van Imp en ten noorde M. Stephaan Van Impe. Gebrnikt zonder termyn door voornoemd» heer Joseph Raes. Gemeente Berlaere. Koop 13. Een Hnis on Tuin op Malie- stede, aan de Hoogstraat, bekend bij kadaete wyk B, nummer 50a en 50b, groot 2 aren® centiaren, palende oost M. Leo De Puydt znid de Hoogstraat, west M. Vergauwen c noord den Weg. Bewoond tot 2 October 1906, door M. rafien Lys. Gemeente Calcken. Koop 14. Eene partij Land. ter wijl Vidongen, gekadastreerd wijk B, nummen 98, 99 en 100, met eeno grootte van 1 ta taar, 1 aar, 30 centiaren en volgens metio; 1 hectaar, 5 aren 40 centiaren, palende t« ooste de kinderen Felix De Kegel, ten zuü de heeren Emile Thibaut en Arthur Verst» ten, teu weste Jufvr. Maria-Justine Ooste linck en ten noorde M. Pieter Luyck a Jufvr. Jnlia Oosterlinck. Verdeeld in twee loten 1® lot groot 52 aren 8 centiaren, ten ooste, 2® lot groot 53 aren 32 centiaren, ten waste, Gebruikt zonder termyn door M. Falii Roels en Henri Blanckaert te Calcken. Koop 15. Een perceel Land, op Zant- voorde, bekend by kadaster wijk E, numor 115, groot aldaar 41 area 30 centiaren s volgens meting groot 40 aren 86 centiara palende ten ooste M. de Kerckhove, ten w«c M. de Lausnoy en ten noorde Jufvr. Albia Van Mele. Verdeeld in noord- en zuidhelft. Gebrnikt zonder termijn door M. Jnlia Brugman, te Calcken. Koop 16. Een perceel Land, ter wijl Apostel huizen, kadastraal bekend wijk t nummer 129, met eene grootte van 84 ara 20 centiaren en volgens meting groot 82 ara 53 centiaren, palende ten ooete Jufvr. W Domien Van de Wiele, ten znide M. Reimox Herssens, ten weste M. Amaad Pieters en u- dere en ten noorde de Straat. Verdeeld in west- en oosthelft. Gebruikt zonder termijn door de heem 1 Henri Blanckaert en Felix Roels voornoemt I Gemeente Denderhautem. Koop 17. Eene partij Land, op Haute» kauter, bekend bij kadaster wijk E, n° 835», j groot 10 aren 30 centiaren en volgens metitl groot 11 aren 7 centiaren, palende ten oort M. Constant De Winter, ten zuide Jufvr. Ce- lina Van Vaerenbergh, ten weste M. Viotor Roelandtenten noorde Jufvr. W® Karei Ds Pauw-D'Haem. Gebruikt zonder termijn door M. Constsil De Winter, te Denderhautem. Gemeente Erondegem. Koop 18. Een perceel Land voorhes Meersch, op 't Kruisken, bekend ten kadastï wyk A, nummei 621, met eene grootte m 18 aren 80 centiaren en volgens meting gro« 15 aren 64 centiaren, palende ten ooste bS goed onder koop 19 hierna, ten weete Burg* meester Van den Eeckhout en ten noorde net goed onder koop 20. Boomprys frs. 330. Gebruikt zonder termijn door M. B. Vu der Paelt, te Erondegem. Koop 19. Eene partij Land vroeg* Meeisch, op 't Kruisken. wijk A, nummer 62 van bet kadaster, groot aldaar 19 aren centiaren en volgens meting 17 aren 38 eet tiaren, palende oost on zuid de heeren AlfoM Buekena en Hubert Drory, west voorgaande koop 18 en noord het volgende goed. ISoomprys fr. 105. Gebrnikt zonder tei mijn door M. Anguit De Moor, te Erondegem. Koop 20. Een perceel Meersch, gelegen op 't Kruisken, gekadastreerd wyk A, nun- mer 660, met eene grootte van 14 aren 20 cen tiaren en volgens meting groot 18 aren 35 ceutiaren, palende ten ooste M. Jaak Schoc kaert, ten zuide de goederen onder de koopen 18 en 19 hiervoren, ten weste M. August Schockaert en ten noorde M. Hector De Craecker. Boomprys frs. 510. Gebruikt zonder termyn door M. Augustien Goossens, te Ottergem. Koop 21. Eene party Land, gelegen op den Meulenkouter, bekend bij kadaster wyk B, nummer 320, met eene groott9 van 17 aren 90 centiaren en volgens meting groot 15 aren 60 centiaren, palende ten ooste M. Victor Ik Vlieger, ton zuide Burgemeester Van den Eeckhout, ten weste het gescheed met Otter gem en ten noorde den Arme van Ottergem. Gebrnikt zonder termijn door voornoemden heer GooBsens. Gemeente Erpe. Koop 22. Een perceel Land, gelegen op 't Halfbunder, gekadastreerd wyk A, nummer 185, groot aldaar 27 aren 70 centiaren en volgens meting groot 28 aren 2 centiaren, pa lende oost Joanna Van den Abeele, zuid JulW W® Gerard Schockaert, west den Arme van Erpe en Jufvr. W® Lopus en noord zelfde Jufvr. Lopus. Gebruikt zonder termyn door Julvr. Yr Gerard Schookaert, te Erondegem.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2