Zondag 5 November 1903 5 centiemen per nummer 57s(e Jaar 5790 Zwarte Bedelaar. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Het socialisme liberale partij. D E De werken van Antwerpen Bokkenrijders. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaaf. M »n schrijft in bij C. Van de Puttü-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUF, BIIUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds landen zich te wenden ten bureele v, h dit blad. AALST, 4 NOVEMBER igo5 EN DE In een der laatste afleveringen van de Revue Générale is een zeer belangwek kende en rijk gedocumenteerde studie verschenen van onzen Volksvertegenwoor diger, M. Woeste, over de verhouding tusschen de socialistische en de liberale partijen in ons land. Wij vatten het arti kel in een zeer kort overzicht samen. Na met verschillende teksten en feiten het revolutionnair karakter van het Belgi sche socialism te hebben bewezen, laat de schrijver helder de gevaren zien, die moeten voorkomen uit het monsterver bond, dat tusschen de liberale en de revo- lutionnaire partij in België in den jong- sten tijd gesloten is. Inderdaad, de kreet, die nog tot in 1904 in de rijen der socialisten weèrklonk: Weg met de liberalen evengoed als met de catholieken, is verdwenen om plaats te maken voor het a Weg met de catho lieken met behulp van de liberalen. M. Woeste sclnijft die veranderde ge zindheid onder de roode broeders vooral aan twee redenen toe. Vooreerst de haat tegen het Catholicism, die hun ingeboren is, maar dien ze alleen zoolang verborgen hielden om sommige onnoozelen en on- nadenkenden nog te misleiden een haat, die door hetgeen zij in Frankrijk zien ge beuren nog wordt aangewakkerd, die zoo spoedig mogelijk de daar gegeven voor beelden in België wil zien nagevolgd. Wij, socialisten en liberalen, riep Furnemont op het congres tc Parijs uit, wij zullen ten strijd op leven en dood tegen de catholieke Kerk beginnen onze kreet is dood aan de catholieke Kerk. De tweede reden is, dat, naar het voor beeld van den Franschen socialist Mille- rand, de meeste leiders er naar verlangen ook wat mede te praten te hebben, terwijl ?ij ponder een sarnengaan met de liberalen altijd eene onmachtige oppositiepartij zouden blijven, zonder meer. De achtbare schrijver acht het zeker, dat het verbond voor de verkiezingen van het volgend jaar tot stand zal komen dat men op broederlijke wijze elkander dan de hand zal reiken en steunen. Maar de groote kwestie komt eerst na de kiezingen. Zal de eenheid, die men op verkiezmgs- terrein misschien zoo moeilijk bewaard neeft, ook op het parlementair gebied kunnen behouden worden De burgemeester vau Gent, Braun, moge nu al heel oprecht beweren, dat het den liberalen alleen om de samenwerking te doen is, opdat zij de vruchten er van kunnen genieten, dat de portefeuilles door bet gemeenschappelijk optreden verkregen natuurlijk aan de liberalen komen, de socialisten zijn er de mannen piet naar om voor anderen de kastanjes «O» li* vervolg. Mevrouw de Rumbrye schoof haar leu ningstoel op zijde. Geef een stoel aan mijnheer de Cairal 1 gelastte zij met een lichten zweem van spot, waarvan hij alleen de scherpe beieekems kon gevoelen. Neem naast mij plaats, ging zij voort, zieken en dames hebben recht op dezelfde ouderscheiding. Cairal gehoorzaamde werktuigelijk en bleef roerloos zitten. Het onderhoud, een oogenblik door dit voorval afgebroken, werd weldra weder algemeen. Mevrouw de markiezin, zeide Xavier na verloop van eenigen tijd, heeft mij opgedragen haar aan eene belofte te her inneren, die zij ons gedaan heeft de ge schiedenis van Narcissus. Bij het dessert viel de markiezin hem in de rede, daarbij Carral met den blik ondervragend. Deze verroerde zich niet. De spieren van zijn gelaat schenen van brons. Op mijn woord van eer, mevrouw riep Alfred Lefebvre des Vallées, dat heet ik ons geduld op eene zware proef stellën. Gij, die zoo goed weet te vertellen... Eu 200 pikant 1 uit het vuur te halen waar zij helpen, moet hun hulp beloond worden, en duur ook. Wel kunnen zij met hun gemeenschap- pelijken haat tegen het Geloof gezamenlijk eens storm loopen op de onwrikbare poorten der Kerk, ieder aan een kant van den stormram. Maar als zij hunne kneu kels te pletter geslagen hebben op de dikke en oude muren van het Catholi cism, als hun anti-clerikale hartstocht wat is afgekoeld, dan zijn er nog sommige punten waarbij eene samenwerking mo gelijk zou zijn. Er zijn enkele socialisti sche wenschen, die ook de liberalen kun nen steunen. Algemeen kiesrecht, onzij dig en verplichtend onderwijs, afschaffing van de plaatsvervanging bij het leger, af schaffing van de zoogezegde misbruiken der doodc hand. Maar dan als ten minste de socialisti sche partij neg rustig de afwerking van die punten afwacht De Peuple zal het antwoord geven a De burgerij kan er van overtuigd zijn, dat, als de socialisten eenmaal aan het bewind komen, zij dadelijk zulke radikale maatregelen zullen nemen, dat de later triomfeerende reactie de zaken i) niet meer zal kunnen herstellen als dóór de revolutie, a De liberalen mogen zich zeiven paaien en voorspiegelen, dat de socialisten, wier hulp zij zoo goed nu kunnen gebruiken, zoo kwaad niet zij a later zullen zij on dervinden, dat die helpers van straks hun de wetten gaan voorschrijven, hun, als zekere lastdieren, de zweepslagen om de ooren zullen laien klinken. Met talrijke nieuwe aanhalingen bewijst M. Woeste, dat de socialisten, ze mogen nu en dan eens wat grooter toenadering tot de libe ralen toonen, toch niet van plan zijn hun gloedroo ien wijn aan te lengen en tot een flauw roos tintje te verwateren. Hij toont aan, dat de socialisten geen enkele hoop, geen enkelen eisch, geen enkel plan nog hebben laten varen. Zij houden voet bij stek. En wat heeft men dan van hen te verwachten 'r Zeker, een collectivistische gemeenschap vestigen zai eene onmo gelijkheid blijken maar de puinen die de socialistische partij zal opstapelen om haar doel te bereiken, zullen een tijdperk van verwarring, van ellende en duisternis veroorzaken, als de geschiedenis van de menschheid er bij benadering geen kent. De liberale partij in België kan dat alles voorzien, en toch, ondanks dat alles, wilt zij een socialistisch monsterverbond. Het is ook hier weèr men denke tevens nog eens aan de liberale Juni- maceuvers in ons land het oude woord van Tacitus Omnia pro dominatione, alles veil voor de heerschappij, n ATUALIE, door Racine, dat meesterstuk van 't Fransch tooneel, zal gespeeld worden door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk, Zondag 3 Decem ber, in de groote feestzaal van St-Jozef's collegie te Aalst. De Creoolsche talmde een oogenblik, niet uit medelijden, maar uit berekening. Terwijl zij aarzelde, keerde Carral zich langzaam naar haar toe en keek haar strak aan. Zij nam dien blik voor eene uitdaging op en daar het geheeie gezelschap voort ging met bij haar aan te dringen, begon zij met een wreeden glimlach op de lip pen Het zou mij niet fraai staan, om tegenover uwe vleiende belangstelling mij nog langer te laten bidden. Luister dus naar de geschiedenis van Narciscus het is eene actualiteit. Zwijg, om 's hemelswil 1 mompelde Carral met gesmoorde stem. Er was dan op Sint-Domingo, begon de markiezin, zonder op zijne woorden acht te geven, een mulat, dien men Nar cissus noemde. Het was de zoon van eene negerin, Passiphaé geheeten en een blan ken kamerdienaar met name Lafleur... Genoeg siste Carral haar in het oor, ik verkoop hem u I ik zal hem m het verderf storten, ik zal hem doodsn, als het moet De markiezin ging met haar verhaal voort, dat eene bloedige waarheid was, want onder zijn scheldnaam had die Car ral een ellendig en slecht leven geleid maar eerst beantwoordde zij de bede van den mulat met een veelbeteekenenden blik. Die blik beloofde den vrede. Tus schen w« het verbond opnieuw bezegeld. EN DE CATHOLIEKE PARTIJ. De Brusselsche correspondent van den Bien public schrijft dat hij verscheidene catholieke Volksvertegenwoordigers heeft ondervraagd, die tot de bestrijders van het ontwerp behooren. Uit dat onderzoek zegt hij is ge bleken dat men den toestand niet mag beschouwen als gunstig voor het ontwerp, 't is te zeggen dat men niet ernstig mag gelooven dat het door de Kamer zal aan genomen worden. Een der ondervraagde volksvertegen woordigers verklaarde dat, volgens eene optelling, 40 leden der Kamer het ont werp vijandig zijn. De XXe Siècle, deze mededeeling over nemende, zegt dat zij overeenkomt met zijne bijzondere inlichtingen. De afgevaardigden der catholieke Ver eenigingen, bij den Bond der catholieke Kringen, catholieke Vereenigingen en Werkmanskringen zijn Zaterdag verga derd geweest, onder voorzitterschap van M. Woeste. Met eenparigheid, zegt de Journal de Bruxelles, hebben zij den wensch uit gedrukt, DAT TUSSCHEN DE REGEERING EN DE RECHTERZIJ EENE BESLISSENDE OVEREEN KOMST ZOU TOT STAND KOMEN, TEN EINDE, IN DE AANSTAANDE KIEZINGEN, DE SAMEN WERKING VAN ALLE CATHOLIEKEN TE VER ZEKEREN. Deze wensch zal aan de catholieke vereenigingen overgemaakt worden. De afgevaardigden hebben insgelijks maatregels genomen in 't vooruitzicht der aanstaande kiezingen. Zij hebben aange drongen opdat de jubelvergadering zou plaats hebben. Het bureel werd gelast zich in betrekking te stellen met het co- mileit dat werd aangesteld, om te zorgen dat die vergadering op bet best gepaste oogenblik zou plaats hebben. Eindelijk het Arrondissements-comiteit der catholieke Verebniging van Brussel hield Zondag namiddag zijne jaarlijksche algëmeene vergadering in hel nieuw lo kaal Patria, Perkamentstraat. De vergadering voorgezeten, door M. Nerincx, voorzitter der catholieke Ver ebniging, word door ongeveer twee hon derd afgeveerdigden bijgewoond. Na het Verslag, over den politieken toestand, voorgedragen door M. De Win de, secretaris der Verebniging, kwam ook het vraagpunt der Antwerpsche wer- ken ter sprake. Deze bespreking werd ingeleid door M. Jourdain, bestuurder van den Patriote. De Brusselsche bladen doen er verslag over, als volgt Niettemin verhaalde mevrouw de Rum brye de geschiedenis van Carral in al hare bijzonderheden. Zij was er mede begon nen, zij kon er niet in blijven steken. Al leen veranderde zij den nieuwen naam, den geleenden naam, waaronder de held in de Parijsche wereld bekend was, zoo wel als zijne verdichte nationaliteit. Maar dewijl die wijziging de heerschap pij had kunnen verzwakken, die zij over den mulat uitoefende, verzuimde rij niet hare voorzorgen te nemen en voegde er nog ten slotte bij Gij allen of ten minste het meeren- deel uwer kent dat verachtelijk en bespot telijk personage. Ik zal u vandaag zijn waren naam niet noemen gij moogt het grilligheid of medelijden heeten ik wil het niet. Misschien zal ik mij later minder bescheiden toonen. Eenmaal ontslagen van de vrees van ontmaskerd te worden had Carral spoedig zijn gewone onbeschaamdheid hernomen. Wij willen niet zeggen, dat hij bij bet hooren zijner eigene gescheidenis, die op zulk een gtkscherenden en te gelijk grie- venden toon verhaald werd, niet meer dan eens sidderde, maar hij wist ten minste zijne ontroering volmaakt te verbergen. Hij ging zelfs nog verder, hij was een van de eerste, die er op aandrongen om den naam van dien onbeschaamden zoon van een lakei en eene negerin te verne men, die de stoutmoedigheid gehad had zich voor een edelman te doen doorgaan. M. Jourdain, de ai viezigheid van M. Huyghe verschoonende, houdt er aan, te verklaren dat ook hij de eenheid, de re geltucht en de zegepraal betracht. Maar hij wil ook de eenheid met het kiezers korps. Indien het onderzoek der Antwerp sche ontwerpen door de Kamer niet aan genomen wordt, zullen wij het algemeen verzet onzer vrienden tegen de regeering bewerken. M. Renkin. Te velen onzer vrien den hebben het ongelijk de grootspraak der liberalen voor waarheid te aanzien. Wij hebben van de aanstaande kiezingen niets te vreezen, indien het land zijn aloud gezond oordeel behoudt. Daarvoor heb ben wij eenheid noodig. Men heeft zich afgevraagd of de Ant werpsche kwestie geen hinderpaal zijn zal voor de eenheid. Deze kwestie, neemt het wel in acht, moet opgelost worden, maar dat moet geschieden builen alle ge dacht van onverzettelijkheid. Deze die het ontwerp der regeering zijn bijgetreden zijn daarom niet, zonder onderzoek, vijan dig aan andere oplossingen. Het is onmo gelijk dat men niet getroffen zij door de zeer ernstige verklaringen door M. de Favereau, minister van buitenlandsche zaken, in de Kamer afgelegd. Wat mij betreft, ik zal mij nooit inla ten met eene politiek die de verdediging van het land zou verraden. Wat beteekent de verklaring van M. Jourdain Wil dat zeggen dat de catho lieke kiezers, onder voorwendsel der Ant werpsche kwestie, voor de liberalen zul len stemmen (Neen, neen I) Alsdan beteekent die verklaring niets. De waarheid is dat onze bevolking niet vijandig is aan de noodzakelijke uitgaven en dat het programma u Geene duit, geenen man, geen kanon meer een de magogisch programma is. (Langdurige toejuichingen.) Voorzeker zijn wij geene koppigaards en wij zoeken zeer ernstig de eenheid. (Bravo.) Doch wij willen dat 's lands ver dediging verzekerd zij. Ik denk dat de crisis verwijderd is er bestaat nog een ernstig verschil van gevoelen en ik noo dig u uit ons deze kwestie te helpen op lossen, door de eenheid van al de catho lieke krachten aan te bevelen. M. Jourdain. De bespreking mag niet van het spoor loopen. Ik vestig de aandacht onzer gekozenen op de belangen onzer partij. Wij hebben geene onvoor zichtigheden te begaan. Waarom heeft men dat ongelukkig ontwerp niet zes maanden later voorgesteld Waarom wil men ons het mes op de keel zetten Waarom weigert men het onderzoek Wij, wij zijn overtuigde catholieken maar 't ia met de vlottende massa dat men de kiezingen maakt. Om hare medewer king te bekomen, ten einde ons te redden van het Combism, moeten wij met hare vrees rekening houden. M. Woeste. Indien M. Jourdain zijn geweten wil onderzoeken, zal hij zijne woorden niet staande houden en ik Alleen de jonge Alfred Lefebvre des Vallées schreeuwde harder dar. hij. Op mijn woord van eer 1 riep de gentleman, het zou mij vijftig pond waard zijn om den naam van dien vlegel te ken nen. De markiezin toonde zich onverbidde lijk en moest bij die gelegenheid een groo- ten roep van onbescheidenheid verwerven. Bij het verlaten der tafel nam zij Carral's arm. Gij zijt een stijfhoofdige dwaas, sprak zij, en ik vermeen dat gij mij dank zult weten u niet gestraft te hebben. Ik dank u, meesteres, antwoordde Carral" Houd u voor gewaarschuwd, ik ver geef slechts eens. Komaan gij zijt in staat mij te gehoorzamengij kent gelijk ik weet een aantal dier geheime inrichtingen... Ik ken er verscheidene. Kies er een die inzonderheid ver dacht is. Ik zal de slechtst befaamde kiezen. En vergeet met vorafgaande aangifte ter plaatse waar het behoort. Ik zal niets vergeten. De markiezin sloeg bij toeval de oogen op haar blik viel op een groep, gevormd door Xavier, Helena en den heer de Rum brye. Zie eens riep zij uit, zou men niet zeggen, dat zij het met elkander eens zijn? Wij moeten ons haasten, de tijd dringt... Wanneer kan het geschieden zou gelukkig zijn ze niet in de dagbladen ie zien verschijnen. Hij zal mij toelaten met die woorden geene rekeninc te hou den. Zelfs indien de kwestie niet dringend ware toch zou zij aan de dagorde zijn. En de regeering verklaart dat zij dc verant woordelijkheid voor 's lands verdediging niet kan dragen, indien het ontwerp niet wordt aangenomen. In plaats van de bevolking op te hitsen, zou de catholieke drukpers deze twee dingen moeten zeggen ten eerste, dat het ontwerp slechts een miljoen en half 's jaars zal kosten ten tweede dat de kwestie van Antwerpen zal drukken op al de regeeringen totdat zij geheel zal opge lost zijn. En men zoeke de twee deelen van het ontwerp niet te scheiden zij zijn in wezenlijkheid onafscheidbaar. (Spre ker GAAT IN DIEN ZIN VOORT EN WORDT LUIDRUCHTIG TOEGEJUICHT). M. De Lantsheere zegt dat hij, met zijn voorstel tot onderzoek, niets anders betracht dan de eenheid te bevorderen. (Hij wordt op zijne beurt toegejuicht). M. Alexander Braun. Deze bespre king moet tot een besluit komen. Ik stel dus voor de volgende dagorde aan te ne men 0 Vertrouwende in hare lasthebbers in de Kamer drukt de vergadering den wensch uit dat er tusschen de regeering en de rechterzij eene beslissende over- n eenkomst gesloten worde, opdat in de aanstaande kiezingen al de catholieken i) eendrachtig zouden samenwerken. Deze dagorde, door M. Braun voorge steld, werd door de vergadering met een parige stemmen aangenomen. Deze dagorde trekt geene partij, noch voor de eenen noch voor de anderen en laat zij de Antwerpsche kwestie onopge lost. De vraag, wat ook de oplossing zijn zal, blijft dus nog altijd onbeantwoord. Zoo staan de zaken Wij laten liet verslag volgen 't welk Maandag jl. door den heer Achilles Eeman, na het Avondmaal werd voorgedragen. Wat het feest betreft, zeggen wij dat het te mid den der gulhartigste verstandhouding en vermaak, en ter bevrediging van allen onder alle opzichten is afgeloopen MIJNHEEREN, Wij vieren heden den 39*Un verjaardag van het stichten van den Rijdersbond. Uw Comileit heeft mij opnieuw de taak opgelegd u een kort verslag te doen no pens onzen politieken toestand en de wer kingen onzer Maatschappij gedurende het verloopen jaar. Verhaasten wij ons, Mijnheeren, te verklaren dat, op politiek gebied, weinige Morgen. De markiezin kon hare vreugde niet- verbergen Goed zeide zij. Ik reken op u en ik zal u beloonen gelijk ik u gestraft zou htbbm: buitengewoon. Zij scheiden bij die woorden van elkan der. Intusschen had de heer de Rumbrye her. sinds den aanvang van dat tooneel niet uit het oog verloren, hoewel hij het met Helena en Xavier zeer druk scheen te hebben. Toen de markiezin, Carral verlatende, dan ook een deftige neiging voor dezen maakte, waarop de mulat met een eerbiedige buiging antwoordde, schudde de heer de Rumbrye het hoofd en dacht Er bestaat een geheim tusschen die twee, daar ben ik zeker van, ik zal er een wakend oog op houden... aan tafel heb ik van de eene zijde een smeekenden blik van de andere een oog vol bedreiging bespeurd. De dag, waarop die vrouw on der het dak van Rumbrye verscheen, was een dag van schande en ongeluk I V F. A. In 't jaar 1792 leefde er in de Kaapstad (San Domingo) eene jonge wees van zes tien jaren, die den naam droeg van Flo- rence-Angèle des Vallées. Zij was tegelijk de schoonste en de rijk ste onder de erfdochters der kolonie. Mpn gebeurtenissen verdienen aangehaald te worden Inderdaad het jaar igo5 was geen jaar van kiezing, cn de toestand der verschillige partijen is dus onveranderd gebleven. Er dient nochtans een woord gezegd te worden van zekere beslissingen van het Beroepshof van Gent, bekrachtigd door het Verbrekingshof van Brussel betrek kelijk de bijzondere lijst voor de kie zingen van den Goedenmannenraad. Iedereen van u weet dat het opstel len van dien lijst een bijzonder politiek belang oplevert, daar Je kiezers er op ingeschreven het recht bezitten, onder hen vier Gemeenteraadsleden te benoe men. Ons achtbaar Schepencollegie zijnen plicht vervullende, had van die lijsten de namen geschrabt van een zeker getal per sonen, waaronder drie liberale kopstuk ken, welke aan de vereischten der wet niet meer beantwoorden. Dit verwekte lawijt en rumoer in het liberale kamp. liet versleten deuntje van het vervalschen der kiezerslijsten kwam opnieuw op tapijt, en de schr ij velaars der liberale kliek kondigden plechtiglijk aan dat de liberale associatie eens duchtig op de duimen ging kloppen van Burgemees ter en Schepenen welke voor niets goed waren dan om te knoeien en te verval schen. En inderdaad, Mijnheeren, gedurende weken, zag men tot laat in den avond de vensters van het lokaal der liberale asso ciatie in volle licht Wat moest er daar gewerkt worden 1 Ongelukkig hadden onze liberale alwe- ters de eerste grondbeginselen der kieswet miskend, zoodat het Beroepshof van Gent al de reclamen van onze tegenstrevers verwierp En het Verbrekingshof van Brussel tot hetwelk onze liberale knoeiers hunne laatste toevlucht namen bekrach tigde eenvoudig de beslissing van het Beroepshof van Gent. Dat er bij de liberalen geknarstand en getierd wierd, hoeft niet gezegd. En in derdaad niet zonder reden Want door de beslissing van het Beroepshof is het politiek leven van twee onzer beroemde contróleurs op eene schielijke wijze ge knakt. En daar de plaatsvervanger van eenen der twee afgekokte hetzelfde lot heeft ondergaan, zoo zal toekomende jaar een nieuw calholitk Gemeenteraadslid op het Stadhuis zetelen I In onze Kamer van Volksvertegenwoor digers, wordt, sedert eenigen tijd bespro ken, een der gewichtigste voorstellen welke sedert i83o aan de stemming van het Parlement onderworpen wierden ik bedoel het wetsontwerp nopens de toela gen door de regeering gevraagd voor de maritieme en militaire werken rond Ant werpen gewichtig voorstel, niet alleen voor de algemeene belangen van het land, maar ook nog bijzonderlijk omdat het stemmen van dit voorstel van aard is om eenen grooten invloed uit te oefenen op de toekomst onzer catholieke Partij I schatte haar vermogen op niet minder dan tien millioen tornooische ponden. Zij stond bekend als een welopgevoed meisje met eene goede inborstmaar om de waarheid te zeggen kende men haar zeer onvolledig en was het vooral haren bruidschat, dien men bewonderde. Zij had lot voogd zekeren heer Duvivier een oud man met een bekrompen geest, doortrokken, met de grondbeginselen der opvoeding, die door, Jean Jacques Rous seau in de mode gebracht waren. Hij was zeer heerschzuchtig, gelijk al degenen die veel van vrijheid spreken. Men beweerde dat hij zijne kweekelinge bijna opgesloten hield. Dat was niet zoo. De waarheid was dat Florence-Angéle, op den leeftijd dat de jonge meisjes, voor al de Creoolsche, maar al te dikwijls aan de aanlokselen der verkwisting toegeven, de wereld niet kende en die ook niet ver langde tc kennen haar leven vloot kalm en eenzaam in de woning van haren voogd voort. In het begin van dat jaar zond de heer Duvivier zijn voornaamsten klerk weg, een man van een beproefde trouw, maar dien hij beschuldigde van naar de mis te gaan, en liet te zijner vervanging de keuse vallen op iemand, die zijne eigene denk beelden beleed het was een Engelsch- man een vurig aanhanger van de Fran- sche omwenteling en een schijnbaar vol ijverig protestant. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1