De Denderbode Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. Merhlprijzen. Boomen. AANBESTEDING WOONHUIZEN BOO ZVI B UiT Twee Woonhuizen GOEDEREN trcuwd, onder alle opzicht eene christene opvoeding te geven, neen, nog wil hij hei; beschermen en ter hulpe komen, wanneer zij het Collegie verlaten l ebben. De Eer- weerde Heer Van der Schueren brengt het zooverre dat hij hier een echt plaat singbureel ingericht heeft om. zijne oud- leerlingen bij te staan en eene voordeelige plaats te verschaffen. Zulke mannen zijn ware weldoeners voor eene streek Mocht God hem nog lange jaren bewaren In wel gepaste woorden zegt de Heer Voorzitter aan de medeleden van den Bond welke plicht van dankbaarheid en genegenheid zij te vervullen hebben,door hunne verkleefdheid aan de leerlingen hunner meesters, door hunne trouw aan de grondbeginsels van Godsdienst, door hun uitmuntend gedrag, door hunnen arbeid en iever voor de goede zaak Na op duidelijke wijze aangetoond te hebben dat hoe gering de rol van eenieder der medeleden mocht zijn, allen noch- thans door hun persoonlijk werken het hunne konnen bijbrengen tot het geluk en welzijn van ons geliefd Vaderland, sloot de weledele Heer als volgt Ware het niet te wenschen dat wij dc woorden Eendracht maakt macht als leuze van onzen Bond aannamen Wij zullen elk ander de hand geven om ons in de moei lijkheden van het leven aan te moedigen, te helpen en te ondersteunen Dan zal onze Bond blijven groeien en bloeien en zal er nog eene rede te meer bestaan om den titel van oud-leerling van het Sint- Martinusgeslicht als eenen eeretitel te aanzien Deze merkweerdige aanspraak wierd dikwijls door algemeen handgeklap onder broken en maakte den diepsten indruk op al de aanwezigen. De E. H. Van der Schueren bedankte den Heer Voorzitter en voegde er bij dat de man aan wien het gesticht bovenal te danken is, juist de weledele Vader was van den Voorzitter, M. Baron Paul de Bethune, zaliger. Hij bedankte vervol gens de oud-leerlingen over hunne tal rijke opkomst en beloofde voor hen alles te doen wat hem mogelijk is. De Z. E. H. Deken Roelandts zegde hoe en waarom hij het Sint-Martinus- gesticht genegen is;het gesticht is bloeiend 239 leerlingen zijn ingeschreven; het goed dat de oud-leerlingen, zoo in stad als in dorp, teweeg brengen is hem een rede te meer om de Bisschoppelijke School, ge negen te blijven en zijne volle goedkeu ring aan den Bond der oud-leerlingen te geven. Op een snelschrift aan Zijne Hoog- weerdigheid Mgr. Stillemans gezonden, wierd het volgende geantwoord (i De Bisschop van Gent is diepge troffen door de gevoelens van dankbaar heid en verkleefdheid hem uitgedrukt door de vergadering der oud-leerlingen van Sint-Martinusgesticht.Hij dankt en zegent den edelen Voorzitter er. de Leden, liet Gesticht en de Familiên. f ANTONIUS, Bisschop van Gent. Ditjes en datjes. In 't Land van Ablst, sprak men meermaals van kerkbedienden, klok- luiers die niet betaald of Ie weinig betaald worden Maar als deze die uit gloria mundi, een lijkdienst boven zijnen staat doet celebreeren en hem dan na twee jaren r iet betalen wil of kan, moeten de mindere kerkbedienden, de klokluiers dan naar hun loon niet wachten Wat denkt men daarover op Chipka TERECHTWIJZING. Wij hebben volgens de «Indépbndance» meé gedeeld dat Klokke Roeland weer Daensist ging worden en voortaan op nieuw te Ninove zou verschijnen. Nu daar is niets van Klokke Rob- land blijft wat ze heden is. De Indépendance zal uit het feit dat er te N inove een accoord is geweest tusschen blauwen en groenen om een weekblad te stichten dat Df Klok zou heeten, besloten hebben dat er kwestie was van Klokke Roeland. Honderdjarigen te Aalst.— Ver scheidene nieuwsbladen hebben aange kondigd dat twee onzer medeburgeiessm weldra haar honderdste jaar zullen ben i- ken en dat er hier reeds eene commissie is ingericht om dit zeldzaam voorval zoo luisterijk mogelijk te vieren. Zeggen wij vooreerst dat er nog nooit ernstig spraak is geweest over 't samen stellen van dergelijke commissie. De eerste honderdjarige zou zijn Fre- derica Rockelé, welke haar honderdste jaar zou volleefd hebben op 3 januari 1906. Nu, Frederica schiet nog 4 jaren te kort En inderdaad wij hebben onder onze oogen «n ex»»!" uil J>et reg.slLr van geboorten der Gemeente Herzele van het jaar 1810 en wij lezen t< 't Jaar duizend acht honderd en tien ucn 3 januari is te Herzele geboren Frederica Rockelé, dochter van Jan- Baptiste Rockelé en van zijne echtge- noote Philippina Coppens, beiden ge it huisvest te Herzele Dus 4 jaren te kort, Frederica Rockelé is weduwe van De Vylder en verblijft in ons oud-vrouwen huis. De tweede is Joanna De Saedelecr, weduwe van Philippus Van den Brempt, geboren te Lede den 6 Mei 1806. Wanneke De Saedeleer zal op 6 Mei aanst. haar honderdste jaar beleefd heb ben en haren staat van gezondheid laat toe te hopen dat er alsdan zal mogen luistcrlijk gefeest worden. Leergang of School voor Schoenmakers. Te Ninove, komt de calholieke Burgersbond een vakleergang in te richten met tusschenkomst van hei Ministerie van Nijverheid en Arbeid, voor Schoenmakers. De leermeester is M. Bo- faerts, Bestierder der Vakschool voor choenmakers te Antwerpen. De voor drachten zullen gehouden worden in 't Bisschoppelijk Collegie, telkens den Zondag om 3 uren stipt 's namiddags. Eerste les op heden Zondag 12 Novem ber. Er zullen 10 lessen zijn. Dit voor beeld verdient navolging ook voor andere ambachten, hier en elders. heeft I onzen heer Woeste uitgescholden voor logenaar. En de heer Woeste antwoordde De heer Woeste. Ik verzoek den heer Voorzitter geen acht te slaan op die beleediging, welke ik misprijs ik schop ze met den voet weg I Groene PrB. 't Is niet de eerste maal dat ge liegt. (Tot de orde). 1 De heer Woeste. Ik verklaar u dat het voor mij eene eer is van u derge- gelijke beleediging te ontvangen. Groene Pie zijne beleediging niet wil lende intrekken werd tot de orde terug geroepen. Met volle recht schopte onze heer Woeste die beleediging weg en mocht hij verklaren dat het voor hem eene eer is beleedigd te wordendoor Judas II die een der chefs is van eene kliek die van niets anders dan van logentaal, valschc belof ten, verdachtmakingen, bedrog, volks fopperij, beleediging en lastertaal leeft!... Gij, Groene Pie, durft van logenaar gewagen, gij, die menignaal op hceter- daad van logentaal en bedrog zijt betrapt geweest... Gij, die nu laatst nog ter Volkskamer durfdet verklaren dat de catholieke Partij van ons Arrondissement u voorstellen had gedaan van verzoening en vrede... Wij hebben u meermaals uitgedaagd er eenig bewijs van te leveren en eindelijk in het nauw gebracht, hebt ge gepoogd u, door eene ellendige uitvlucht, uit den slag te trekken. Aartslogenaar zijt ge Voortaan eer gé van logenaar spreken wil, kijk eerst in een spiegel, Groene PlB. Werken van Antwerpen.De Rechterzijde vergaderde gister Vrijdag om 10 uren en de onmiddelijke uitvoering van het dokkanaal werd besloten. Ver der wordt de groote doorsteek opnieuw ter studie gelegd. Wat de militaire werken betreft het ministerie stemt toe ze te ver minderen. De vergaderingen van de sektiën der Volkskamers des namiddags gehouden verklaarden zicli in meerderheid deelig aan 't voorstel van een enkwest over de militaire werken. Alwie voer gansch 't jaar 1906 inschrijft zal ons blad var heden af tot 31 Decem ber kosteloos toegezonden worden De Denderbode n verschijnt den Woensdag en Zaterdag van elke week. Voor de stad fr. 5.00. Voor den buiten met de Post verzonden twee maal ter week fr. 6.00 een maal ter week d' s Zondags fr. 4.00. Betaalbaar op voorhand. Sedert 25 September 11. is DE DEN DERBODE zijn 57* jaargang ingetre den. Ons programma is altijd vervat ge weest in de volgende woorden Gods dienst, Huisgezin, Eigendom, Vader land, Taal en Vrijheid. Dit programma heeft De Denderbode altijd eerlijk en moedig in de maat zijner krachten verdedigd. Aan dit programma zal De Denderbode trachten getrouw te blijven. Wij rekenen dus op de ondersteuning onzer partijgenooten. Katholieke Werkmanskring- (Ingang Zonnestraat). Zondag aanstaande, 12 November, om 5 1/2 uren 's avonds ALGEMEENE VERPLICHTENDE VERGADE RING opgeluisterd met een merkweer- dig Tooverfeest dcor Professor Thyse- baert, den beroemdsten goochelkunste naar van het land. PROGRAMMA Eerste dbel. 1. Op weg naar 't on bekende. 2. Een onzichtbare door tocht. 3. Eene verrassing. 4. In het land van den dollar. 5. Overal en ner gens. 6. Middel om rijk te worden. 7. Cagliostro aan het hof van Marie-An toinette. Tweede deel. 1. De onzichtbare hand. 2. Een goed gelukte slag. 3. Chineesche dioomerij. 4. De too- verkoorden. 5. Japaneesche marteling. Amerikaansche gril. 7. Eene won derbare reis. Tot slot. Het laatste woord der tooverkunst. De geheimzinnige mantel. Kerkelijk nieuws. Zondag aanstaande 12 November zal plaats hebben de jaarlijksche Gedurige Aanbidding in onze St-Maitenskerk. Om 9 uren plechtige Hoogmis. Om 4 uren solemneel Lof met sermoen door den Zeer Etrw. Heer Kanunnik Van Ongeval, professor in het Groot Seminar^ van Gent, Ledenfeest. Een prachtig avondfeest, een kunst avond zal op Zondag 12 November 1905 ter stadschouwburgzaal worden aangebo den, aan de Damen en Heeren Leden met hun huisgezin van hel Syndikaat van Reizigers, Bedienden, Koopmans en Patronen, alsmede van de Koninklij ke Maatschappij Land van Riem. Nieuwe Leden wordt n in de beide krin gen aangenomen en tot de feest toegelaten. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor te Exaerde, den E.H.Braeck- man. pastoor op De Clinge Onderpastoor te Scheldewindeke. den E. H. Schollaert, surveillant te Ronsse Surveillant te Ronsse, den heer Hoste, diaken in het Seminarie. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 13 vembee 1905, M. Renneboog, Nieuw straat, Aalst-Mijlbeke Morgen Zondag, 12 November, ge lijk wij reeds mededeelden, zal de plech tige inwijding der nieuwe Patronagezaal geschieden. Te dezer gelegenheid zal er een aangenaam Avondfeest gegeven wor den uitsluitelijk voor de jongens der pa tronage en hunne ouders. De ouders moeten eens komen zien naar die schoone nieuwe zaal, waar hun ne kinderen den zondag avond overbren gen in eerlijk en deftig vermaak, beschut tegen het bederf der straat. Zij moeten zich eens komen overtuigeu van al de op offeringen die de E. H. Pastoor zich ge troost voor de jongens van Mijlbeke. Vaders, Moeders, 't zal er gezellig zijn. Weest dus allen op post I... Om 4'/» uren zal de deur geopend worden. Ver geet niet uwen uitnoodigingsbrief mede te brengen. Op Zondag 19 November, geeft de tooneelkring Deugd baart Vrtugd, zijn eerste Concert, gezien de verschillige nummers van het programma, zal men zich aan iets puiks mogen verwachten. PRIJZEN DER PLAATSEN i* plaats 2 fr. 20 plaats 1 fr. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een leerjongen en een vollen gast voor de boekdrukkerij. 50 goede breisters om te huis te wer ken. Smeders en slotenmakers. Vragen werk 3 bedienden. 3 magazijniers. Een nachtwaker. Een voerman. Creemboter, Markt van Zateidag 11 Noverab. 1905. 176 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 322 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 256o kilogr. AALST. Twee leerlingen van St-Martinusgesticht, Esplanade, M. Van Ltuven,va;i Wanzele en M. Coppens, van Opwyck, hebben het exaam gepas seerd van Ordeklerk aan het Beheer der Staatsspoorwegen. Kooit teleurgesteld. De regelmatige wijze waarop in onze dag bladen plaatselijke gevallen zooals het volgende bekend gemaakt zijn, boezemt ons hier te Aalst noodzakelijk belang in. Er is geene wijk onzer stad, iie niet ver tegenwoordigd werd, ook is bet met be lang dat wij wekelijks een altijd plaatse lijk geval bestatigen en zulks verdient het grootste vertrouwen. M. G. Scheerlinck, 62 Leopoldstrai t Ie Aalst, zegt ons Ik leed sedert vijf jaren van zoo scherpe nierpijnen, dat liet mij dikwijls onmogelijk was te bukken noch te zitten, dag en nacht was ik rusteloos, mijn water was rood tn troebel, de mid delen bleven zonder uitslag en ik voelde mij verkwijnen ik was moed- en hoope- loos, toen mij een vriend van de Foster Pillen voor de Nieren sprak,en verkocht bij M. De Valkcneer, apotheker, en ik beproefde ze op mijne beurt. Eindelijk had ik het zoo langgezochte middel gevonden, want na zes dagen begon ik reeds eene beternis in gansch mijnen toestand te gevoelen, en na veer tien dagen was ik teenemaal hersteld, ik ben zeer tevreden over zulk eenen onver- hoopten uitslag en wil die pillen zeer rechtzinnig aanbevelen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Eisch wel iie echte Foster Pillen voor de nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is; ze zijn eenig in hun ne soort laat u bijzonder geen namaak sel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per po6t met het bedrag der som te zcnJen aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delncre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht u voe r namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 14. AALST Chrysanthemen. Dc Tentoonstelling zal plaats hebben op Zondag 19 November niet ten lokale van 't Landbouwcomice maar ten Stadhuize Militiezaal. Open den Zondag, om 11 1/2 uren tot 4 uren nanriddag Maan dag en Dijnsdag van 9 tot 4 uren namid dag. Wij vernemen met genoegen dat de OHLENDORrF'sche opgeloste Peru Guano op de Wereldtentoonstelling te Luik den GROOTEN PRIJS behaald heeft. Het is niet de eerste maal dat eene dergelijke onderscheiding haar ten deel valt. Reeds in 1878 te Parijs, in 1880 te Brussel en op de Wereldtentoonstellin gen van 1888 en 1894 te Antwerpen, be kwam zij alléén de hoogste belooning en is de toekenning van den GROOTEN PRIJS te Luik, *r dus opnieuw een b wijs van, dat de hoedanigheid der OHLENDORFF'sche opgeloste Peru Guano zooals deze sedert meer dan veertig jaren verkocht wordt, verreweg de beste is. HERZELE. Het zoontje van M. Frederic Van den Bossche is het hand gepletterd door het omvallen van een arduinsteen op 'l kerkhof. Hij bevond zich aan de grafstede van zijn grootvader. O111 lang te leveu is het genoeg zich soms het bloed en de spijsorgam n te zuiveren door een pilleken Depratere het is het zachtste purgeermiddel dat be staat. Ontelbare getuigschriften bewijzen het en een enkele proef zal u overtuigen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. CATHOLIEKE Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement van Aalst. Secrbtariaat Catholieke Kring, Groote Maikt, 24, Aalst. Bureel van kostelooze raadplegingen Open voor alle Catholieken van ons Ar rondissement, den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week van 9 tot 11 ure 's morgends. Den eersten Zaterdag van iedere maand van 9 tot 11 ure bijzondere zitting voor de Steenbakkers en de Fransch- mans. Den heer Duprez van Gent houdt zich alsdan ter hunner beschikking en zal hun al de noodige inlichtingen geven. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk idem 7 Huwelijken. P. Steenhout, wever met M. Vlaeminck br. L Buyle, broodb. met L. Hau welaert, tw. W. Verhulst, vlteschh. met L. Van Damme, vleeschh. E. Podc-vyn, landb. met P. Meert, landb. F. De Cooman, voerm. met M. Walgratf tw. H. Van de Velde, vuurst. met G. Verhofstad, zb. C. De Smet, tw. met J. Geysens, caoutchoucb. E. Droes- houdt, tv/, met M. Penneman, tw. J. Thybaeri, schilder, met J. Schollaert, zb. F. De Kegel, bediende, met S. Van der Haegen, zb. E. Kieckens, dagl, met M. Hoffman, zb. P. Van Stichel, vleeschh. met M. De Witte, kleerm. OVERLIJDEND, P. Van Oost, taliakb. 21 j. Gentsche- steenw. A. Thybaert, w* Boon, zb. 74 j. Denderm.stw. C. Van Damme, w* Ghysbrecht, zb. 68 j. Ajuinstr. P. Delkord, in. De Commer, stadswerkm. 76 j. Papeatr. C. D'Herde, zb. a3 j. Lange Zoutstr. 10 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Het publiek wordt herinnerd dat het Bureel des Burger stands des Zondags open is alleenlijk var 8 tol 9 uren. VEEMARKTEN', GENT, 40 Novem. Getal te koopgestelde hoorenbeesten Huis te koop met groot werkhuis, gestaan en gelegen Keizerlijke Plaats N° 45, te Aalst. Zich te bevragen aldaar. Zaterdag 11 Novem. igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Kogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. I2,5o a 00,00 Boter per 3 kil. 7,92 a 8,73 Eiers de 25 4,00 a 0,00 Viggenen.per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil, volgk.w, 0,00 a 00,00 Hopmerkt van ti November 1905. Gewas igo5, ter merkt gebracht. 3 balen prtmé, fr. 55,oc a 57,5o 3 balen ordinaire, fr. 47.5o a 50.00. POPERINGHE. Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 35. Markt kalm. GENT 10 Novem. Tarwe, per 100 kilos, fr. 19,00 a 00,00 Rogge 16,00 a 00,00 Haver 20,5o a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,70 a 2,79 Eiers per 26, 3,06 a 3,24 ANTWERPEN, 10 Nov. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 17,00 a 17,25 Rogge i5,75 a 16,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,25 a J6>75 Haver 16,5o a 17,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeëi» i8,5o a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prijs zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,5oa 1,60. De aardappels per zak 11,00 a x3,oo fr. De eieren betaalde men per a5 stuk, fr. 3.5o a 4,00. Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 41 I Vette koeien 1 Stieren 55 Magere beesten 63 g5 Varkens o Loopers 73 i Viggens Stieren i*kw. 0,82 2ekw. 0,74 3*kw. 0,66 Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,80 0,90 0,90 t,io i,3o 0,70 o,85 0,80 0,92 o,g5 0,60 0,71 0,70 0,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 9 Novem. Veemarkt. Te koop gesteld 548 ossen, i35 stieren, 1014 koeien, totaal 1697 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,94, Stieren 0,84 a o,85. Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 753 Prijs per kilogr fr. 0,90 t,o3 a 1,15. BRUSSEL 10 Nov. Kalverenm. Getal te koop gesteld 201, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren o,85 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,98 a 1,02, Kalveren i,5o a i,55. Kantoor der Domeinen te Ninove. Veiling bij middel van gesloten biedin gen op zegel en opboden op 14 Novem ber 1905, ten kantoore om 10 ure, van i°) 7 canadas, baan St-Nikolaas op Geerardsbergon, grondgebied Nederhas- selt en Aspelaere. 2°) 12 eiken en 5 olmen, baan Aalst op Ninove, grondgebied Denderleeuw en Ninove. Kosten 10 en 1.50 per boom putgeld. Koopsom te betalen binnen de zes maan den, mits borg. Zie de plak6rieven. PROVINCIE OOST-V LAAN DEREN. G E M E E N T E G I J S E G E M Openbare voor de onderneming tot het bouwen eener School en leveren der Schoolmeubelen. Het College van Burgemeester en Schepenen der Gemeente Gijsegem, zal op Dijnsdag 12 December aanstaande, om 3 ure namiddag, ten Gemeentehuize, overgaan tot de openbare aan besteding voor het bouwen eener School en de levering der noodige Schoolmeubelen. De begrootingsstaat der uit te voeren werken en te doene leveringen bedraagt IS,VS9,«Ü Franken. De aanbiedingsbiljetten opgesteld op zegel en gelijkvormig met het voorgeschreven model en de aanwijzingen van het bijzonder lastenboek, zullen moeten verzegeld zijn van eene onderteekende en gedagteekende verklaring, insgelijks op zegel ge schreven, aangaande het minimum van dagloon te betalen aan de te gebruiken werklieden. Daaren boven zal niemand toegelaten worden voor de aan besteding mede te dingen, indien hij niet vooral eene som gestort heelt van ziven hondkrd fkamsn, om te dienen als voorloopig pandgeld. De biedingsbiljetten en verklaringen in hunne wederzijdsche omslagen gesloten en bekleed met de vereischte opschriften, zullen aan den Burge meester van Gijsegem moeten gezonden worden bij aanbevolen en gezegelden omslag, ten postkan- toore neergelegd ten laatste den Zaterdag, negenden December igo5. Deze omslag zal het adres dragen van den Burge meester en de melding 1 a Aanbieding voor de on derneming van openbare werken. Voormeld bijzonder lastenboek evenals het alge meen lastenboek door de Bestendige Deputatie op 31 December 1897 vastgesteld, samen met het be stek en de plans der werken, berusten ter inzage op het Gemeente-Secretariaat, alwaar men er kennia kan van nemen alle werkdagen van 2 tot 5 ure na middag. Voormeld algemeen lastenboek is boven dien te verkrijgen aan een irank per exemplaar in de Directie van den Provincialen Techmschen Dienst, te Gent, alle werkdagen van q ure tot 's middags en van twee tot vier ure namiddag. De aanbesteding zal slechts beslissend zijn na goedkeuring door de Bestendige Deputatie van den Provincialen Raad en dit geval zullen de werken moeten voltooid zijn binnen den tijd van vier maan den, te rekenen van dan dag waarop de onderne mer het schriftelijk bevel zal ontvangen hebben ze aan te vangen. Tc Gijeegem, den 14 October 1905. De Sekretaris, De Burgemeester en Schepenen, P. VEREECKEN. A. COCHEZ. L. ROMBAUT. Is. PIETERS. De Notaris SCHELFHOUT, te Oor- degem, zal ook verkoopen, eene schoone behuisde Hofstede en welgelegen Bouw gronden, te Aalst, Sint Job, sectie A, nummers 2227c en 2228B, bewoond en gebruikt door den heer Van Coningsloo. Instel 9 en Verblijf 23 December 1905. Om reden van stadsverliting. OPENBARE VERKOOPING van schoone TE AALST, Statieplein, Statiestraat, Vooruitgang straat en Wallestraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop.—Een schoon en welgelegen Woon huis, gestaan en gelegen te Aalst, rechtover de Reizigersstatie, zijnde den welgekendtn en goed bezochten restaurant Hötel de Flandre. uitma kende den hoek van de Statiestraat en het Statie plein, gekad. sectie C, deel van nummer 99651, pa lende langs voren aan het Statieplein, langs achter aan koop 2, van de eene zijde aan de Staticstraat en van de andere zijde aan koop 3. Het zal dc kooper vrijstaan het mobilair stoffe rende het Hótel ook over te nemen. Verhuurd met termijn aan 2000 frs *s jaars. Tweede koop. Een huis gestaan en gelegen te Aalst, in de Statiestraat dienstig voor alle bedrij ven, bekend bij kadaster sectie C, deel van nummer 996s palende langs voren de Statiestraat, langs ach ter koop 3, van de eene zijde koop 1 en van de andere zijde aan M. Stanislas.Burny. Bewoond door M. Emile Burny. Derde koop Een Huls gestaan en gelegen als voren aan het Statieplein, bekend bij kadaster sec tie C, nummer 99611, groot een aar 40 cent palende langs voren aan het Statieplein, langs achter koop 2, van de eene zijde koop 1 en van de andere zijde aan Mad. Wed. Gilbert Van der Smissen Bewoond door de Kinderen Van Nuffel. Vierde koop. Een Huls gestaan en gelegen in de Vooruitgangstraat, bekend bij kadaster sectie C, nummer 996x1 groot 70 cent. palende langs voren de Vooruitgangstraat, van de eene zijde Mad Wed. Gilbert Van der Smissen, van de andere zijde koop 5 en van achter aan de erven Burny. Vijfde koop. Een Huis gestaan en gelegen als voren in de Vooruitgangstraat, bekend bij ka daster sectie C, nummer 990FI groot 90 cent. pa lende langs voren de Vooruitgangstraat, van de eene zijde koop 4 van de andere zijde koop 6, en langs achteraan de erven Burny. Zesde koop. Ken Huis gestaan en gelegen als voren in de Vooruitgangstraat, bekend bij kadaster sectie C, nummer 996GI, groot 90 cent. palende langs voren de Vooruitgangstraat, van de eene zijde koop 5, van de andere zijde den heer Burny en langs achter aan de erven Burny. Zevende koop. Een Huis gestaan en gelegen in de Wallestraat, bekend bij kadaster sectie A, allestraat, langs achter Jufvr. Burny, van de eene zijde voornoemde Jufvr. Burny en van de andere zijde koop 8. In huur bij den heer Crosman mits 18 frs in de maand. Achtstenen laatsten koop. Een Huis gestaan ea gelegen neven voorgaande bekend bij kadaster sectie A nummer 7i5r groot 5o cent. palende langs voren de Wallestraat, langs achter Jufvr. Burny van de eene zijde koop 7 en van de andere zijde de Kinderen Steppe. In huur bij den heer De Moor aan fr. 455 in da week, Voorschrevene Woonhuizen worden verkocht met gemak van betaling en aan zeer voordeelige voorwaarden, ZITDAGEN Instel Zaterdag 18 November - Verblijf id. 9 December 1903 Telkens om 2 ure namiddag in het Hötel de Flandre bewoond door den heer De JoDghe. te Aalst, S.tatieplein. OPENBARE VERKOOPING van 61 koopen schoone Canada- en Wilden- te Nieuwerkerken en Erpe. Da Notaris EEMAN te Erpe zal, op Maandag 11 Dkcembbr igo5, om 8 uren van den morgend, namens de.nagenoemde personen en op denagemel. de plaatsen, in het openbaar verkoopen, te weten te Nieuwerkerken Maal Namens en aan de Hofstede van M. Camiel De Wint. 16 koopen Wilgenboomen metende tn om trek van 0.86 centim. tot 1 m. 76. En een Kanada- boom van 1 m. 84 centim. te Erpe. In de Zurebosschen, nabij de Botermelkstraat Namens M. Eugeen Verbrugghen, Rechter te Kort- rijk. 12 koopen Canadaboomen hebbende in om trek van 1 meter tot 1 m. 80 centim. Namens Mad. Wed. Van Impe, te Aalst. A. Aan eene partij meersch aan de Ledeschekas- sei nabij de herberg De Klok. 11 koopen Cana daboomen hebben in omtrek van 1 meter 5o een- timeters tot 2 meters 35 centimeters. En een koop Abeelboom hebbende in omtrek 2 meters 10 cent. B. Aan eene partij land aan de Ledesche Kassei gebruikt door MKarei Goeman, 2 koopen Cana daboomen, hebbende in omtrek 1 m.5o tot 1 m. 75 C. Aan 's verkoopers hofstede aan de Bossche- straat. Elf koopen Canadaboomen, hebbende in omtrek 1 m. 5o tot 1, m 75 en een koop Abeelboom metende in omtrek 1 m. 70 D. Op den Brekkenaar aan eene partij land ge bruikt door M. Ernest De Wint. Ken koop Cana daboom, hebbende in omtrek a m. 20. Namens M. August De Meerleer, te Erpe, aan zijne hofstede, aan de Bosschestraat, 5 koopen Ga- nadaboomen metende in omtrek 1 m. 80 tot 2 m. i5. N. B. De voormelde te verkoopen boomen zijn allen gestaan aan of nabij de kassei, dus ge makkelijk voor het vervoer. De verkooping zal aanvang nemen op bovenge melde uur te Nieuwerkerken-Maal, aan de hof stede van M. Camiel De Wint, alwaar men zal vergaderen en volgen het hlervoren aangeduide orde. Zij zal geschieden op gewone voorwaarden en ongeld, en met tijd van betaling mits te stellen goe de en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING on ge noot maffuzijn wel geschikt voor alle bedrijven, T K AALST, DAMLAAN en St-ANNASTRAAT. De Notaris EEMAN te Erpe, zal n wien het behoort, met gewin van palmslag en uelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een woonhuis met aan- hoorighedeu alsmede een groot en voornaam sterkgebouwd magazijn met nfsouderlijke toe- ganppoort op de kaai, geslaan en gelegen te Aalst op de Damlaan aan de Dender en nabij de koopwarenstatie, get ekend n° 9 bekend bq kadaster wjjk A, nummer 715r en 715z te te samen groot 2 aren, palende van de eene y.jjde aan een huis van M* W* Edouard Pyok, van de andere zijde aan een buis van Mr Jaak Wnyteus, langs achter aan do volgende koop. Bewoond en gebruikt door Al. Egide Meert tot 1 Augnsti 1906 aan 600 fr. 's jaars. Tweede koop. Een huis met afhangselen, zijnde eene herberg, gestaan en gelegen te Aalstin de Sint-Aunastraat, geteekend n° 17, gekadastreerd wijk A nummer 701m met eene grootte van 0,80 centiaren, palende van de eene zijde aan een hnis van M. Stanislas Burny, van de andere «ijdo aan het gene van M. Edmond Rumbant en langs achter aan voorgaande koop. Bewoond door Jufvr. Silvie I enssens aan 20 franken in de maand. ZITDAGEN Instel Donderdag 23 November Verblijf Donderdag 14 December Telkens om 3 nren van den avond, ter her- lirrg Den Klokkenbol bij Mejuf. Estbère Veriaeckt te Aalst, Molendries n* 21. OPENBARE VERPACHTING der van het Armbestuur der gemeente Ottergem, gelegen te Ottergem, Vieckem.Ressegem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 November rgo5. om 1 uur stipt dfs namiddags, ten gemeentehuize van Ottergem, bij den heer Petrus Van Bever, nabij het dorp, namens het Arm- btstuür van Ottergem, overgaan tot de verpachting zijner goederen, gelegen te Ottergem, Vleckem, Ottergem en Eron degem.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2