Zwarte Bedelaar. Zondag 2f> November 5 centiemen per nummer. 578le Jaar 5796 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID. De financiëele toestand van ons Land. D E Belangrijk vonnis. Zondagrust. Ditjes en datjes. Prachtig Avondfeest DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter wt ek voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschiyving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N' 31. en in alle Postkantoren des Lands. CUIQOB 8UUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen «p 34e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele v^n dit blad. AALST. 25 NOVEMBER igo5 Dat de liberalen er een handje aan hebben om met cijfers te goochelen, dat weten wij sedert lang en ondervinden het nog alle dagen. Het algemeen verslag over het ont werp van budget voor 1906 is als een balk in hunnen poel gevallen de kik- vorschen zwijgen van schrik. Wij begrij pen heel goed dien toestand wat zouden hunne lezers zeggen indien zij het bestuur van ons catholiek ministerie moesten prijzen En nochtans, cijfers zijn brutale bewijzen waartegen niet op te komen is. Do liberalen roepen maar altijd de catholieken geven in 1906, 238 millioen meer uit dan de liberalen in 1884 deden en dan durft men ons van geldvcrkwisting beschuldigen Wat moeten wij dan van •de catholieken zeggen Dat klinkt heel schoon en schijnt onte gensprekelijk. Waarom zijn de uitgaven vermeerderd Doodeenvoudig omdat de bevolking vermeerderd is en omdat er sedert de laatste jaren meer lasten op liet Staatsbestuur drukken. Luistert sedert ao jaren is de open bare schuld met 1,350 millioen vermeer derd dat brengt in 1906 een jaarlijk- schen last bij van 44,550,000 fr. Welnu, de ouderdomspensioenen en de maandeiijksche vergoeding aan de sol daten kosten jaarlijks 3o millioen. Stellen de liberalen voor dat af te schaffen En de spoorwegen In 1884 waren er 3.129 kilometers. De exploitatie kostte 23,049 fr. per kilometer en bracht 38,413 fr. op. In igo3 zijn er 4,059 kilomeiers spoorweg. Elke kilometer kost 33,145 fr. en brengt 55,553 fr. op. Op die twintig jaren kost de algemeer.e exploitatie van den ijzeren weg aan de schatkist 625oo,ooo fr. meer dan vroeger. Verlangen de libe ralen dat de dienst der spoorwegen of het loon der werklieden verminderd wor den Ja, wij herhalen het de liberalen wa ren geldverbrassers en de catholieken hebben goed bestuurd. Wilt ge het be wijs Onder het liberaal bestuur was liet aandeel van eiken inwoner in de open bare schuld 6,75 fr. en in 1904 is dit aandeel, ondci l et catholiek bestuur, ge vallen op 3,27 fr. Het is goed de?e cijfers te onthouden en aan te teekenen ze kunnen dikwijls van pas komen om op de pocherij onzei -tegenstrevers te antwoorden T zijn na gels met koppen. En nu Iels over de verbruiksbelastingen. Onze liberale tegenstrevers,altijd -iipai Stuuiz, beweren gedurig, dat de catho- 14* vervolg. Zijne laatste gedachte was voor zijn zoon, den armen wees, dien zijn dood zonder steun op de wereld achterliet, en hij beval hem aan in de bescherming van den God, dien hij al te lang verwaar loosd had, zonder hem ooit te hebben verloochend. Wat de burgeres Florence-Angêie Le- febvre de Vallées betreft,want dezen naam nam zij aan na hel sierlijk geschreven wijsgeerig briefje, dat wij den lezer onder de oogen gebracht hebben, zij pakte hare kostbaarheden in, voorzag zich van eene aanzienlijke som gelds en begaf zich naar een der Engelsche Antillen, vanwaar zij naar Engeland vertrok. Daar vernam zij, uit een Fransch dag blad, het uiteinde van den kapitein. De dood scheen het zich ten taak gesteld te hebben haar telkens vrij te maken. Op achttienjarigen leeftijd reeds twee echtge- nooten dcod. Zij schonk het dagblad dan ook een dankbaren glimlach. Zij was vrij, volkomen vrij, zelfs buiten de wijsbegeerte, en haar zoon Alfred zou den naam van een geacht soldaat dragen, dien niemand hem zou kunnen betwisten. lieken de verbruiksbelastingen merkelijk hebben verhoogd. In de toelichting, welke minister de Smet de Naeyer aan de staatsbegrooting voor 1906 heeft toegevo.-gd, wordt die leugenachtige bewering klaar en duide lijk weerlegd. De minister van financiën merkt daarin vooreerst op,dat de alcool alleen onder zijn beheer met nieuwe lasten werd getroffen, en dat met een lofbaar doel in 't belang der openbare gezondheid. Geene enkele andere verbruiksbelas ting werd ingevoerd noch verhoogd. Daarentegen werd de taks op de gezonde dranken en op de suikers merkelijk ver minderd. In 1894 brachten de douaan- en accijns rechten op den alcool fr. 6.24 per hoofd op de taks op de suikers fr. 4,05 en het inkomrechtop cacao,thee en koffie fr.0,41 per hoofd.Zoodal de verbruiksbelastingen sainen fr. 10,70 per hoofd bedroegen. De inkomrechten op cacao, thee en koffie zijn beurtelings in i8g5, 1897 ver minderd en in igo3 afgeschaft geworden. De taks op de suikers, merkelijk ver minderd, heeft in 1904 nog slechts tr.2,41 per hoofd opgebracht het douaan- en accijnsrecht op de sterke dranken fr.7,6y; 't zij samen fr. 10,00. Al de andere verbruiksbelastingen zijn onder het huidige ministerie overanderd gebleven. Zoodat sedert 1894 de verbruiksbelas tingen, zelfs wanneer men die van den alcool opg' leverd, daarin begrijpt, met fr. 0.70 per hoofd verminderd zijn. Geen enkel geuzenorgaan zal deze be wijsvoering weerleggen maar voort gaan te schermen met de verzwaring der verbruiksbelastingen en dat zullen ze wel, niet waar armtierige Een vonnis, door de rechtbank van Doornik uitgesproken, geeft stof tot na denken aan al de leden van openbare bestuicn, die de armen benadeelen, omdat ze catholiek zijn. Ziehier waarvan er spraak is Te Ath stemt de commissie vau burger lijke godshuizen alle jaren eene subsidie van 1200 franks aan den gemeenteraad toe te kennen, om dezen in de gelegen heid te stellen, soep ep kleercn uit te deelen aan de kinderen der bewaarscho len. Maar het gemeentebestuur besteedde dit geld enkel en alleen aan de kinderen, die de gemeentescholen bezoeken, inet uitsluiting van die der catholi ke scholen, j Daaruit volgde dat somminige ouders, door het stoffelijk voordeel verleid, hunne j kinderen naar de officieele gestichten; zonden. De catholieke vereeniging van Ath 1 zond over deze doenwijze eene klacht naar het parket en 't bureel der godshuizen Was zij niet de weduwe van kapitein Lefebvre zoowel als die van Gillie Brown. Wij weten dat zij op het punt van zede- leer niet nauwgezet was. Eenigen tijd daarna ontving zij eene andere tijding, maar deze was van minder genoeglijken aard. Wij bedoelen de volle dige zegepraal der zwarten van Sint-Do mingo en de verdrijving der Franschen. Florence-Angèle zag zich derhalve eens klaps volslagen geruineerd. Maar zij was volleerd in alle mogelijke kunstgrepen cn ging voort met op grooten voet te leven van 1 et overschot hartr mid delen, en dit duurde lang Londen is slechts wreed voor eerlijken rampspoed. Nadat zij eenigen tijd dat schitterende leven geleid had, liet zij het, niet dewijl zij het moede was, maat omdat het haar aan middelen begon te ontbreken, uit be rekening varen en gewaardigde zich hare hand te schenken aan een jongen lord, die zich de gelukkigste der stervelingen achtte. In dien tusschentijd was de zoon van Giilie Brown.de jonge Alfred des Vallées, een lange en schrale jongen geworden die zich tamelijk goed aan de zijde zijner moeder op de donzige kussens der rijtui gen van milord voordeed. Hij wist niets maar wilde ook niets leeren, hetgeen alle reden gaf om te ver onderstellen dat hij eenmaal een echte dandy zou zijn. De mulat Narcissus was Florence-An- werd gedaagd voor de rechtbank van Doornik. De gedaagden, MM. Duvelaer, voor zitter, Wouters, Hatton, Lemort en Jau- mart beweerden dat zij slechts de doen wijze hebben gevolgd van hunne voorgan gers, eene doenwijze, waartegen nooit geprotesteerd werd. Die laatste bewering is valsch, want bij de bespreking der begrooting voor 1905 heeft de catholieke minderheid deze doen wijze in den gemeenteraad aangeklaagd. Men gaf den godshuizenraad kennis van die protestatie en deze antwoordde dat er geene reden bestond om op de vroeger genomen beslissingen terug te komen. En de kinderen van de catholieke scholen bleven van alle voordeel uitgeslo- len de. 1200 fr. gingen uitsluitelijk naar de liberale kinderen. De rechtbank van Doornik heeft nu in een lang gemotiveerd vonnis MM. Duve laer en Wauters veroordeeld tot twee maal 26 fr. boete of 8 dagen gevangenis en MM. Hotton, Lemort en Jaumart tot drie maal dezelfde straf en gezamenlijk tot de kosten. De rechtbankzegt in de beweegredenen vin dit vonnis onder anderen Aangezien de betichten vergeefs loo- chenen, de kinderen der catholieke scholen te hebben uitgesloten van de uitdeelingen in kwestie dat zij, die toekennend aan het gemeentebestuur, wel wisten dat dit laatste er geene andere kinderen mee zou begiftigen dan die der gemeentescholen Aangezien hier uit volgt dat de be rt tichting gegrond is en de omstandig- heden door de betichten voorgebracht, niet strekken om hunne strafbare ver- aniwoordelijkheid weg te nemen, maar enkel om die te verzachten dat zij mei roden hunne eerlijkheid inroepen, n de omstandigheid dat zij zich bepaald hebben de dwalingen hunner voor- d gangers voort te zetten dat deze ver- 1 schillige elementen enkel als virzach- ten de omstandigheden kunnen worden ingeroepen, aanleiding gevend tot de 1 toepassing van artikel 85 van het straf wetboek... Aangezien zij nooit veroordeeld wer- den en er reden bestaat om te hopen dat zij voortaan in de uitvoering van het hun loevertrouwde openbaar ambt, hun gedrag zullen wijzigen veroordeelt de rechtbank... enz. (Volgt het vonnis). Eene vingerwijzing voor andere Bour- REAUX DE BIENFAISANCE. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 26 November. M. Bonner, Bisschop- straat. géle eveneens gevolgd. Dubbel vrij door zijn vrijmaking en zijn verblijf in Enge land, had hij op zekeren dag een 0113e- lukkigen inval, die hem opnieuw tot slaaf maakte. Wij kennen de geschiedenis. Ter vergoeding kon hij onder zijn nieu wen naam van Jean de Carral pronken en aan allen doen gtlooven.dat hij een Anda- lusiêr was, en even zuiver hidalgo als Zijne Majesteit de Koning van Spanje. Zoo verliepen voor Florence-Angèle en hare omgeving de laatste jaren der XVIII* e-uw. Haar echtgenoot, (het was deuerdei lord John Cox van Coxton- Hall, baron Cox, eigenaar van een groot vierde deel van het graafschap Norfolk, zag slechts door hare oogen. Zij stond gedu rende een seizoen aan het hoofd van de Engelsche high life en hare bals stelden alle andere die gegeven werden, in de schaduw. Lord John Cox zou zijn twee dozijn kasteelen voor een barer lachjes gegeven hebben-; hij voedde zulk een levendige genegenheid voor haar,uat hij nog slechts drie llesschen portwijn bij zijn middag maal gebruikte. De ongewone onthouding of misschien het gelukkig gesternte der schoone Creool- sclie was oorzaak, dat zijne Lordschap John Cox, baron Cox, als eene bloem verwelkte en in de lente des levens stierf. Men begroef hem in het familiegraf van een zijner landgoederen, en zijn adelijke Pnnnorf in de nieuwe Patro- U nage van Mijlbeek. De meesters der Patronage van Mijl- beek mogen fier zijn op hun feest van Zondag laatstleden. Zij hebben zich, voor de eerste maal dat zij op het tooneel ver schenen, op eene prachtige wijze uit den slag getrokken. De Eerw. Heer Onder pastoor Van Leuvenhage, de inrichter, haalt eer van zijn werk. Zeggen dat de spelers niet moeten onderdoen voor man nen, die gewoon zijn cp de planken te verschijnen, is veel gezeid, en nochtans 't is niets overdreven. Het drama De oudste zou een dronk aard was ook alleszins wel gekozen. De Heer Pieyns. schoolbestuurder, heeft, in zijne rol van vader, vele tranen doen rollen, zoowel wist hij de aanhoorders te treffen. De heer onderwijzer A. De Paepe was een onverbeterlijke doctoor en de lieer Edward De Leeuw een onvergelijkbare dronkaard. Ook de bijkomende rollen werden wel weergegeven onder andere, verdient de kleine Tollenaere eene bijzon dere melding. Het blijspel A propos van Ezels 1 bracht al de lachspieren in beweging. De vrekkige in zijn gezag gekrenkte Van Dommel (Hr Pieyns), de komieke Waal- sche czelmarchand Capardo (H' De Leeuw), de lichtzinnige neef (Hr De Paepe), waren kostelijke typen. Het muziekaal gedeelte was toever trouwd aan den heer Volckaert, orgelist onz« r hoofdkerk, die de piano liield en aan de heeren gebroeders Barrez. De na men zeggen genoeg dat alles onder dat opzicht puik was. Ook de kinderkooren, onder de leiding van den heer De Paepe, waren heel liel en wel verzorgd. Kortom, de reputatie der meesters van Mijl beek is gemaakt en 't en valt niet te betwijfelen of bij een volgende feest, zullen vele tooneelliefhebbers uit het cen trum der stad, zich dezen kleinen afstand getroosten te doen, om ze te komen be wonderen. Jan Moeial. DE NIEUWE a KLOK uitge geven door de Ninovesche groenen is eenvoudig Het Recht van Leeuwke Plancquaert, behalve eenige nieuwsjes uit de streek. Te dom voor de militie, groene Foppers... Het Recht begint zeker mank te gaan EENE NIEUWE KERK. De Journal des Débats, van Parijs, die geen catholiek blad is, schrijft het volgende Een plechtige dienst zal, in den nacht van 24 tot 25 December, gecelebreerd worden, om de scheiding van de Kerken en den Staat te vieren. Hij zal plaats hebben te Pantin, in den Restaurant des Quatre Chemins en zal den vorm hebben van een banket. Onder de hoogepriesters die beloofd hebben de plechtigheid met hunne tegenwoordigheid op te luisteren, noemt men Hunne Eminenciën Mascu- vrienden, die zijne edele hoedanigheden naar waarde schatten, dronken verschei dene gallons sherry bij zijn doodmaal. Florence-Angèle bleef dus weduwe voor de derde maal. Wij durven niet bevestigen dat zij haren echtgenoot diep betreurde, maar zij wijd de oprechte tranen aan zijne prachtige domeinen, die onvtrvreemdbaa* waren en met htt pairschap overgingen op een nieuwen lord Cox, baron Cox, neef van den vorigen in den vier-en-twintigsten graad. Florence-Angéle vcrwenschte uit den grond baars harten de wreedheid der En gelsclie wetgeving en zwoer nimmer te hertrouwen met een lid van die onhof felijke natie. Zij hield woord. Men wa3 toen in hel jaar 1806. Florence was over de dertig, maar het was altijd dezelfde sirene, men zou gezegd hebben, dat de tijd zelf door hare schoonheid ingenomen, haar had willen eerbiedigen. Eene menigte aanzoe- kers diongen om hare hand en begingen duizenden dwaasheden om hare aandacht te trtkken. Florence bleef onverbiddelijk, zij had hare geheime bedoelingen. Sinds eenige maanden was een Fransch uitgewekene, die tot dusverre Lodewijk XVIII naar Mittau en in Rusland verge zeld had, zich in Londen komen vestigen. Ondanks de aanzienlijke verliezen, die de revolutie hem bad doen lijden, bezat die raud, Buisson, Meslier, Cbauvière en verscheidene hunner suffraganten. Wij hadden reeds het feestmaal van Goeden Vrijdag, het vrijdenkersdoopsel, de wereldlijke eerste communie, het bur gerlijk huwelijk met groot orkest, zonder te spreken van de vrijmetselaars-banket ten thans krijgen wij het Kerstfeest der scheiding. Men kan er zich niet meer aan vergissen. Eene nieuwe Kerk wordt op gericht, op de puinen der Kerken welke zij vernietigt. Zij ontleent haar hare feesten, hare sacramenten, hare kerkge bruiken, zelfs de dagen harer plechtig heden. Langzamerhand zal men geheel den Gregoriaanschen almanak inpalmen. V nieuwe trein! Onze Volksvertegen woordiger, M. Baron Leo de Bethune, komt van den heer Minister Liebaert een brief te ontvangen door den welken hij hem de inrichting aankondigt van een nieuwen trein tusschen Gent en Brussel met stilstand te Aalst. GAAN. (Geabonneerde werklieden uitgesloten)- Gent-Zuid. Vertrek 5 u. 42 m. 1 x, Aankomst 6 u. 11 m. Aalst-Noord. Vertrek 6 u. i3 m. Brussel-Noord. Aankomst 6 u. 44 m. TERUG. Brussel-Noord. Vertrek 22 u. 06 m. Aalst-Noo d. Aankomst aa u. 36 m. Vertrek 22 u. 40 m. Gent-Zuid. Aankomst 23 u. 09 m. MATEN EN GEWICHTEN,— Te rekenen van 1 Januari 1906 zullen de gewichten met ring en haak van 2, 1 en 1/2 kilo niet meer voor de keuring aange nomen worden. Dergelijke gewichten tot opdien datum vervaardigd, mogen nochtans nog ge stempeld worden, zoolang hun ring of haak niet dienen vervangen te worden. Te rekenen van den zelfden datum zullen de ijzeren gewichten van 2 kilo tot 1/2 hectogram de gedaante mogen hebben van eene geknotte pyramide, met zes hoekig grondvlak, zondtr ring noch haak. IVitamlooze brieven vliegen bij De Dbnderbode de scheur mand in. Wrecde zelfmoord. Over eeni gen tijd stonden alle zoogezegde onzijdige, liberale en socialistische dagbladen vol van den gewaanden wreeden zelfmoord van den E. H. Dumas, pastoor van Alloue. Maar dit priesterschandaal, was weer eens volgens gewoonte, heelhuids uilge vonden. Want de gezeifmoorde priester, spant nu een proces in tegen Le Petit Troyen een Fransch blad dat een der eerste het nieuws verspreidde. Wel een bewijs dat hij neg leeft, en zich niet ge- zelfmoord heeft. De gelasterde priester vraagt 2000 fr. schadevergoeding voor die schandige cerrooverij. Zoo valt er weeral een priesterschadaal in duigen dat door alle slechte en zooge zegde onzijdige gazetten op alle tonen edelman nog een tamelijk schoon ver mogen voor een Franschman. Voor een lord ware het een kleinigheid geweest hij had slechts vijftig duizend franks per maand te verteren. De heer de Rumbrye droeg den titel van markies hij was weduwenaar en had eene dochter van zes zeven jaar. De jonge Alfred Lefebvre des Vallées was bijna vierticn. Florence dacht, dat freule de Rumbrye, in het vervolg, eene zeer goede partij zou zijn. Om die vereeniging tot stand tê bren gen, rekende zij op hare groote behendig heid, cp den invloed, dien zij op den markies zou weten te verkrijgen, op de innemende hoedanigheden van den jon gen heer Alfred Lefebvre des Vallées enz. Or.der deze berekeningen waren er eenige, die zeer gegrond schenen. Zoo moest de heer de Rumbrye, die zich een groot bewonderaar van de Crcoolsche toonde, naar alle waarschijnlijkheid zijne genegenheid sterk zien toenemen. Van etn anderen kant had de ondervinding menigmaal aan de geslepen weduwe ge leerd, dat een man, hoe eigenzinnig hij ook ware,niet lang aan hare betooverende overheersching weerstand bieden kon. Maar wie kan voor de toekomst borg spreken Aanvankelijk scheen alles naar de wen- schc-n van Florence-Angèle te gaan. De heer de Rumbrye, die oprecht zijne be minnelijke en deugdzame overledene gade werd rondgebazuind I Maar deze zullen zich wel wachten hun gezegde in te trek ken,en intusschenwijl, loopt het nieuwsje de wereld rond, en kunnen die gazetten weer op de priesters duivelen I Droevige waarheid. Hoort, wat in a La Gironde een republikeinsch en goddeloos blad van Bordeaux, een in aanzien staande persoon schrijft Zijn schrijven geeft ons een droevig tafereel van Frankrijk, na eenige jaren door liberalen en socialisten bestuurd te zijn. Ik ben, schrijft hij, geene die alles in 't zwart ziet, maar ik laat mij doorgeenen schijn of schoone woorden bedriegen. Ik wensch mijn land gelukkig, machtig en voorspoedig. En als ik alles rondom mij zie vervallen, als ik onze jeugd liet wer kend leven zie vluchten, als ik het land zie ontvolken, en het fabriek een broeinest van gedurig oproer zie worden; Wanneer ik onze politieke werking zie vervallen, en onze voorrang zie tc niet gaan Wan neer ik Frankrijk met zijne negen en dertig millioen inwoners maar negen milliard zaken zie drijven Wanneer ik daarentegen België met zeven millioen inwoners en meer dan zeven milliard zaken zie drijven, dan moet ik bestati- gen dat onze toestand slecht is, dat ons bestaan in gevaar is. En ik zeg het zonder vrees. Meer hoeven wij hier niet bij te voe gen, lezers. Als politieke vijanden zulks bekennen dan moeten wij hur.ne getui genis gelooven. Gij ziet het, zelfs de Fransche godsdiensthaters benijden het geluk van ons catholiek België. Catholieke Werkmanskring. te gelegenheid der Vierde algemeene verplichtende Vergade ring van Zondag 3 December 1905. Om iï ure 'h avonds stipt, aan de Leden van den Werkmanskring en tevens aan de Leden van het Verbond der Pensioenkassen van de Stad Aalst aange boden, voorafgegaan, van 3 tot 4 uren 's namiddags, met de verkiezing van twee raad; leden in iedere sectie. Benevens het muzikaal gedeelte zal er een verslag gegeven worden over het ver bond der Pensioenkassen van Aalst door den Heer Romaan Moyersoen, Voorzit ter van het Verbond en eene voordracht over De Pensioenkassen door den Heer Vincent Dierickx, gewezen Volks vertegenwoordiger van 't Arrondissement van Aalst. Na het feestInschrijving voor de eer ste reeks van den eersten algemeenen Prijskamp, de werkende Leden van den Catholieken Werkmanskring aangeboden. Deze eerste reeks bevat het Jasspel, het Whistspel, het Zotjen jagen en het Bak- spel waarmee er te winnen valt. 4 schoone stoven, 20 liters kolen, 4 broeken en 8 lekkere krenlenbrooden. Allen op post I Het Bestuur. betreurde, waande de Crcoolsche waardig de gezellin die hij verloren had, te ver vangen. Hij bood zijne hand aan en werd aan genomen. Na het huwelijk (het was het vierde) was het gedrag van Florence on berispelijk zij speelde voortreffelijk de rol van goede huismoeder en wilde zich met de opvoeding van de jonge Helena belasten. De markies was gelukkig hij verheugde zich eiken dag meer en meer over de keuze, die hij gedaan had. Maar weldra kwam een wolk dat geluk verduisteren. Bij toeval kwam de markies de Rum- bruye iets ter oore van het leven van Flo- rence, die, naar men hem zeide, eertijds haar hotel in Piccadilly geleend had aan eene vereeniging van spelers. Van|den anderen kant ligt Sint-Domingo, niet aan het einde der wereld en er waren destijds in Londen een heirleger van voormalige kolonisten, allen zeer praatziek van aard en op hun duimpje dc chronique scan- daleuse van de kaap kennende. De heer de Rumbrye was een hooghar tig man, die zijn verdriet in zijn binnen ste besloot en geen openbare breuk maakte. Hij verwijderde zich echter van zijne vrouw tot aan het uiterste einde van zijn keten en Florence zag op den vertrou welijke!! omgang van dc eerste dagen een hoffelijke koelheid volgen zij bemerkte dat er een scheidsmuur tusschen haar en freule de Rumbrye opgericht was. (w. v.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1