Ouderdoms-pensioenen GOTTES ZEIT Priesterlijke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. AVisjf; Merkl/n-ijzen. Gods-en Weezenhuizen RANADABOOMEN, BOOMEN MEUBELS, HU IS ME IJ BELS ZAAILANDEN Eiken- en Canadaboomen WOONHUIZEN ZAAILANDEN ZAAILANDEN GOEDEREN Bestuur der Stad Aalst. De Werklieden of Oud-Werklieden, geboren in 1840 of vroeger, die vermee- nen recht te hebben tot het Ouderdoms pensioen, worden verwittigd, dat, hunne aanvragen zullen aanvaard worden ten Bureele der Werkbeurs, van 9 tot 11 ure 's voormiddags, te rekenen van Vrijdag 1 December tot 31 inbegrepen. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangeno men worden. A CAPELLA GANTOIS sous le Haut Patronage de S. A. R. Madams la Pbincsssb Clémsmtine DE BeLCIQUS. Dimanche 3 Décembre, i 5 1/2 h. précises, au local du Cerclk Artistiqub et Littéraire Rempart St-Jean, Gand. Au programme cantate pour soli, choeurs et orchestre de J. S. Bach. Zijne Hoogweerdigbeid heeft benoemd Dekanale opzieners voor lagere scholen den E. H. Serraris, voor de dekenij van Nevcle; den E. II. Van Britsom, voor de dekenij van St-Nicolaas-Waas den E. H. Smet, Ph. L. en S. T. B., voor de dekenij van Eecloo den E. H. Nacliter- gaele, voorde dekenij van Sottegem. Best' urder der Zuster Apostolinnen te Berchem, den E. H. Simoens, leeraar te Ledeberg. Onderpastoors: te Erembodegem, den E. H. Smet, onderpastoor te Waesmunster te Denderleeuw, den E. H. De Wolf, onderpastoor te Herzele te Herzele, den E. HBracke, onderpastoor te Berchem te Waesmunster,den E.H.Van Brabandt, onderpastoor op S* Coleta, te Gent op Se Coleta, te Gent, den E. H. Claeys, leeraar te Ledeberg, Leeraar te Ledeberg, den heer Buysse, diaken in het Seminarie. .-'Creemboter. Markt van Zaterdag 25 Novem. igo5. r i58 kilogrammen! ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 281 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2240 kilogr. AALST. Diefstal. Sedert eeni- gen tijd bestatigde M. Van den Bergh, schoenmaker en winkelier, Korte Zout- straat, 57, (Schoone Bottin) dat er schoe nen, pantoffels, kinderschoentjes, enz. uit den winkel verdwenen.Nu eindelijk werd de dief betrapt en 't was een der werk lieden, zekeren Remisius Cooman, oud 27 jaar, wonende Scherreveldstraat. Pro ces-verbaal werd opgesteld en 't zal ove rigens de eerste maal niet zijn dat hij met Moeder Justicia heeft af te rekenen gehad. ALTIJD AALST. 't Is hetgeen er de waarde van uitmaakt, de bewijzen die wij wekelijks in deze kolon- nen drukken komen altijd uit Aalst, want wij stellen vertrouwen in hetgeen ons eon buurman zegt en al die plaatselijke bewij zen geven, zonder twijfel, reden tot over weging aan de menschen van hier. Mad. M. Walgraef, 8, Pieter Coucke- straat te Aalst, zegt ons Sedert zes jaren leed ik van vreeselijke nierpijnen zij beletten mij 's nachts te slapen en iederen morgend stond ik vermoeider op dan daags te voren ik had overvloedige zweetingen, ik was soms zoo ziek, dat het mij zeer lastig was het kleinste werk te doen, niettegenstaande vele middelen volhardden mijne pijnen altijd 't was een martelingschap ook toen n-.cn mij de Foster Pillen voor de Nieren ver kocht bij M. De Valkeneer, apotheker, aanried, aarzelde ik niet ze te gebruiken. De uitslag was zeer gelukkig want na vier dagen was ik verlicht en den twaalf den dag was ik gansch genezen. Ik ver klaar hei bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor na maaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engtlsche Apotheek Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht u voor namaakselseisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. l5. VERSTIKT. Zekere Frans Hendrickx, kuiper te Hekelgem kwam een nieuw huis te laten bouwen. Vrijdag der verledene week had hij een gedeelte van zijn huisraad vernuisd cn 's avonds gingen man en vrouw afzonderlijk te bed. Zaterdag zou men met den verhuis voort gaan. Nu, des morgends was men zeer verwonderd dat alles rustig bleef in'thuis. Men klopte en stampte zelfs te vergeefs op de deur en eindelijk motst men ze in stampen. Men vond Hendrickx dood op zijn bed liggen. Voor te bed te gaan had hij een komfoor met houtskolen aanstoken en werd door de uitwassemingcn verslikt. De ongelukkige is nauwelijks 3o jaren oud. Sint - Antelinckx. Het nieuw klooster. De werken aan het nieuw klooster, een weinig verachterd door het aanhoudend slecht weder der laatste dagen, zijn, God zij dank, voltrokken. Den eersten Zondag van Deeember zal men het prachtig huis en de ruime school lokalen plechtig inhuldigen. De eerw. Zusters Apostolinnen van Gent zullen alsdan ook bezit nemen van hunne nieu we woning. Om 2 1/2 uren namiddag, zullen zij op de grenzen der gemeente ontvangen en verwelkomd worden door de geestelijke en burgerlijke Overheden, onder het geluid der klokken en het ge bulder der kanonnen. Een welingerichte en prachtige stoet zal haar begeleiden tot aan het klooster. 's Anderdaags zal er eene solemneele Mis van dankzegging gezongen worden, waaronder de zeer eerw. heer deken van Ninove een gelegenheidssermoen zal pre diken daarna zal de inwijding van het klooster plaats hebben. Al de inwoners der gemeente zijn vol geestdrift en ijverig aan 't werk om aan de feesten zooveel luister mogelijk bij te Indien het weder eenigzins gunstig is, zal het aan geene nieuwsgierigen ont breken, want zulke feesten krijgt men alle dagen niet te zien. Ili^olo is de beste en de fijnste der oude genevers. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert, is de beste der gezondheids likeuren. (1) De inkasseerder van eene bank te Brussel, dien men verdwenen waande, is teruggevonden. Er is noch misdaad, noch oneerlijkheid gepleegd. De policie, die van het feit onderricht was, had eenen toeziebtsdienst rond zijne woning inge richt en zag hem, rond half 3 's nachts, dronken als een kozak, thuis komen. Zij verzochten hem, eene inlichting te komen vernemen in het policiebureel en daar vroeg men hem naar de 50,000 franks, die hij had gaan ontvangen. O die i ad hij goed bewaard. Zij zaten nog veilig in de portefeuille, welke hij voor den commissaris uitschudde. Hij had, na zijne boodschap in de bank Allard tc heb ben verricht, eer.ige vrienden ontmoet en was er mee op zwier gegaan Er wordt in de voorstad Elsene veel gesproken over de opsluiting van een 7ojarigen rentenier, M. B.,die zich in het hoofd had gestoken eene vrouw te huwen, die hij reeds lang kende. Ziek wordend, hadden zijne familieleden hem aangera den, eenigen tijd op den buiten te gaan verblijven. Hij stemde daarin toe en ging naar de Duitsche grens wonen. Zekeren dag gingen zij hem per rijtuig halen, om hem naar de tentoonstelling van Luik te geleiden. Maar men reed ermee naar een krankzinnigengesticht, waar B.echter kon ontsnappen. Hij verkocht zijn overjas in eene herberg en kwam terug naar Brussel waar hij zijnen intrek nam bij zijne min nares. Maar 's anderendaags reeds kwam de policie en, gezien B, zinneloos ver klaard was door twee geneesheeren, is hij opnieuw opgesloten. Hij heeft echter ge legenheid gehad met een advokaa! te spreken en deze zal nu denkelijk de zaak klaar spinnen. Talrijke bijzondere treinen hebben Woensdag eene massa volk te Brussel aangebracht, en de gewone treinen waren verdubbeld, en tot het maximum van vracht gebracht. Men schat het aantal vreemdelingen op 80.000. Natuurlijk heb ben de zakkenrollers een rijken oogst op gedaan het regende klachten in de policiebureelen. De gekende Gentsche schilder A. Baertsoen was niet weinig verwonderd, toen hij uit Brussel de tijding ontving, dat men aldaar aan bespottelijke prijzen, schilderijen, met zijnen naam ondertee kend, aan den man bracht. Hij begaf zich aanstonds naar den koopman, die men hem aangeduid had, en, in werkelijkheid, hij ontdekte onder de uitgestalde werken twee studiën, die hem herinnerden aan dezen, omstreeks 1887 door hem in Italië gemaakt. De schilder deed opzoekingen in zijn werkhuis en ontdekte er de twee oor spronkelijke stukken. Hij legde bij het parket een klacht neer. De twee kopijen en eene andere schil derij, die men als Baertsoen wilde ver- koopen, zijn aangeslagen. Het is weer eenigen tijd geleden dat men nog van eenen grooten slag ge hoord heeft, gedaan door de nachtridd- rs. Te Antwerpen evenwel hebben ze weer wat proviand opgehaald en zoo zeer blijf meê weten, kunnen ze er weer voor lan gen tijd legen, want het alles vertegen woordigt eene waarde van ongeveer 3o a 40,000 fr. Hun slachtoffer is M. Joets. woonach tig te Mortsel, rustend majoor. Hoe de diefstal gepleegd is, moet nog onderzocht worden, doch toen Donder dag morgend M.Joets opstond, bestatigde hij het bezoek van de dieven, die al zijne papicrwaarden, allen acties en obligaties, ontvreemd hadden. Deze diefstal werd gepleegd in waarlijk verbazende omstandigheden van verre gaande stoutmoedigheid. Het huis van den gepensionneerden majoor Joets is gelegen in de Kerkstraat. M. Joets woont aldaar in bij zijnen zoon, die 't bedrijf van tuinbouwkundige uitoefent. Vroeger sliepen de bewoners aan de achterzijde van het huis, boven de veran dah, doch sedert twee dagen sliepen zij langs voor en zoo komt het dat zij niets gehoord hebben van de inbraak. De dieven zijn langs der. hof in de verandah gekomen. Daarna hebben zij eene deur opengebroken, de brandkas omgetrokken en haar op eenen kruiwagen gelegd. Dis brandkas weegt de kleinigheid van 25o kil. Zij is spoorloos verdwenen met al de waarden, die zij inhield. Waarschijnlijk hebben zij de brandkas met een kruiwagen naar den steenweg ge voerd en daar het koffer geladen op een wachtend rijtuig, dat met den buit is weggereden. Donderdag morgend hebben de be woners bij hun ontwaken den diefstal ontdekt. Men heeft tot nu toe geen spoor van de daders. De wisselwachter Lamy is Maandag morgend in de statie van Chênée door eenen koopwarentrein, komende uit Kin* kempois, verrast en overreden geworden. Het slachtoffer werd in verscheidene stuk ken gesneden. De ongelukkige was ge huwden vader van verscheidene kinderen. Hij was reeds 47 jaren dienst van den Staat. Brand is ontstaan in de koolmijn Agrappe te Frameries. Deze mijn is zeer grau vvuurhoudend en de brand moet ontstaan zijn door zelfontvlamming. Het nieuws van den brand verspreidde eene zeer verstaanbare paniek en algemeen dacht men aan eene grauwvutirramp. Zoo erg is het niet. Men heeft al de werklieden veilig kunnen ophalen. In navolging van andere voorname steden heeft men te Aarlen, ook eene dievenbende, die, heel den omtrek door, schrik verspreidt. Die kerels hebben de stoutheid zooverre gedreven, bij middel van braak, gedurende den nacht bij den burgemeester binnen te komen en zich meester te maken van eene hoeveelheid zilverwerk en drie kostbare pelsen frak ken. De dieven behooren tot de categorie der paneelzagers. Zij hadden het deur paneel rondom met gaten doorboord en zoo eene opening gemaakt, groot genoeg om er binnen te kunnen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem 7 5 Huwelijken. J. Vinck, vuurst. met M. Van den Berghe, br. P. Hofman, poelden. met C. Corthals, kleerm. F. Vervoort, maréchal de logis, met C. De Deyn, z. b. J. De Schiyver, tw. met M. Van Geit, tw. C. Van Nuffel, wever, met M. De Smet, tw. OVERLIJ DENS. M. De Man, vr. Luycx, z. b. 73 j.. Korte Sint Janstr. S. Beeckman, w' Rombaut, z. b. 84 j., Leopoldstr. P. De Jonghe, wr De Paepe, herb. 67 j., Statiepl.—P. DeSterck, m. Moens, fabriekw. 25 j., Langestr. 6 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Het publiek wordt herinnerd dat het Bureel des Burger stands des Zondags open is alleenlijk van 8 tot 9 uren. Chambre garnie louer, avec pe nsion dans maison bourgcoise, au cen tre de la ville. S'adresser au bure.ui du Journal. 114. u L'Lnion générale, Soc. Anony. Belg. vie, accid, incendie, mala dies et populaires demJe pour l'arrondis- sement d'A lost, un inspecteur sér. pouv4 fournir garantie, traitem4 200 frs. par mois, commissions plus abon4 pas pro duct. txig. pend' installation agences, mise au cour4 gratuit, posit, avenir. S'adresser les mardis, merciedis, jeudis, 10 h. A midi, 55, Boulevard du Midi, Bruxelles. CALLEBAUT. Pharmacien Alost, informe sa clientèle qu'il est dépositaire des BOI LETTK» ni \T\Iltl H de Fourgeaud uneseule guérit iniailliblement,, en une seconde et sans retour la plus violente RAGE DE DENTS. En vente dan» toutes les bonnes pharmacies. 1 fr. 50 le flacon, Zaterdag 25 Novem. igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a oo,oo Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. i3,oo a 14,00 Boter per 3 kil. 7,74 a 8,64 Eiers de 25 4,00 a 4,50 Vtggenen.per koppel 55,00 a 65,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil, volgk. w, 0,00 a 00,00 Hopmerktvan 25 November 1905. Gewas 1905, ter merkt gebracht. 2 balen primé, fr. 5o,ooa oc,oo 6 balen ordinaire, fr. 00.00 a 00.00. POPERINGHE. Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 34. Markt kalm. BURGERLIJKE der Stad Aalst. De Besturende Commissie der Burger lijke Godshuizen van Aalst heelt de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingzaal, op Maan dag 4 December igo5, om 9 uren voor middag, zal overgaan, bij geslotene sou missiën, tot de openbare aanbesteding der levensmiddelen en andere voorwer pen, beschikt voor het dienstjaar 1906. Het kohier van lasten en bespreken berust ten bureele der Commissie, alwaar eenieder er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aalst, den 20 November 1905. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Crick. Adolf Calewaert. OPENBAREVERKOOPING .van 134 koopen schoone eiken-, abeelen-, wilgen-, esschen- en 70 koopen SPARREN en 52 koopen SLAGHOUT, te WanzeleSmetlede, Lede en Impe. De Secretaris V. G. Blondeel te Impe, zal door 't ambt van Deurwaarder Van Muylem te Aalst, op Woensdag i3 De cember 1905, ten 8 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen 44 koopen eiken, dikte tot im56 4 zeer gave abeelen van im5o tot im95 4 wilgen van im3o 76 koopen zeer zware kanadas van im5o tot 2m20 1 gave esch van im52; 70 koopen sparren dienstig voor hop staken, kepers, princesstaken, enz. en 52 koopen elzen en esschen slaghout. Te vergaderen te Wanzele, wijk Beeck- veld, om 8 uren voormiddsg, te Smetlede wijk Briel.in den Sparrenbosch.de Zand- putten, om 9 uren voormiddag en te Lede wijk Ledezijde, om 10 uren voor middag. TE ZON NEG EM, wijk Heibosch. De Zaakwaarnemer MATTHYS, t» Oordegem, zal door het ambt van Deurwaarder DE VOS, te Aalst, op Maandag 4 December 190S, om een ure namiddag, namens Mijnheeren Rudolf Eeman, ad vocaat en lid der Bestendige Deputatie van den Provincialen Raad van Oost-Viaand»ren en Victor Monfils, beide te Aalst, op hunnen bosch te Zon- negem, genaamd den Heibosch, openbaarlijk ver koopen De hierna vermelde sehoone, langstammige en dikke Boomen, dienstig voor alle bedrijven, be staande in de volgende 1'2 koopen Canada», waaronder van 2 meters omtrek. 53 koopen schoone Eikan en 5 dito Beuken. Al deze Boomen staan tegen het gescheid van Vlierzele en zullen op deszelfs grondgebied toege wezen worden. Gemakkelijk vervoer nabij de kassei. Na de verkooping zal er verborgd worden ter herberg van den heer Romanus Da Jakokr, te Zon- negem, nabij de Kerk. AI de koopers moeten zich voorzien van goede, gekende solvabele borgen en men zal geene koo pers noch borgen aanvaarden, die inkoopen in ge vallene verkoopingen aac genoemden Matthys, verschuldigd zijn. Bij verandering van bedrijf. TE OORDEGEM, Do?-p. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Maandag 11 December 190S, om 8 uren voor middag, ten huize bewoond door den heer Ernest Honlet, te Oordegem. aan het Dorp, in het open baar verkoopen, al de Huismeubels, zich aldaar te bevinden en bestaande voornamelijk in Schoone ronde tafel in acajeuandere ronde tafel met tapijt, werktafel en andere, 6 gehoereerde stoelen en verscheidene andere, sofa, zetel, bed- stoel in pispine met ressort, lavabos, nachttafel, 3 ijzeren bedstoelen, met ressort, wolle raatrassen, wolle sargiën en andere, groot tapijt cn andere, 2 kleerkassea, kapstokken, 4 schoone kaders en ver scheidene andere, schoon Christusbeeld onder bo- cal en andere, twee kandelaars, posturen, eene groote hoeveelheid diepe en platte tellooren, dien- schofels, 2 Hesschendragers, asschepotjes, schoon schenktelloor, 2 tabourets, speelbak, dominospel met kas, een schoon volledig koffieservies, ander koffieservies, 12 ondertassen, eene groote hoeveel heid champagne-, wijn-, bier- en likeurglazen, cristale glazen, likeurservies, 12 lepels, 12 vorken, 12 koffijlepeltjes, 11 oestervorken, 12 messen, 12 dessertmessen, 12 servietten: hamelaken, soepkom, fruitkom, iessenaar, toog met trede, waschkuipen en meer andere voorwerpen, te lang om te melden» Verders eene nieuwe groote ressortkarra. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met gereede betaling. Bij sterfgeval. VEN D IT IE VAN Landbouwalem, Sohrijnwerkersgerief, ENZ. TE HOFSTADE, wijk Biest. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Vrijdag 8 Dkcembkr 1905, (zjjndu onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangenis), om 8 uren voormiddag, ten sterfhuize v: n wijlen den heer Xavier Latoir, te Hofstade, wijk Biest, iu het openbaar verkoopen Huismeubklb zooals tafels, stoelen, stoof met toebehoorten, horlogie, kleer- en andere kasseu, koperen, ijzeren, gleisen, steenen en aarden koukeugerief. bakers, koperen moor eu koffijpot, bakmonillie, vleeschblok, vazen, posturen, enz. Landbouwalkm, zooals scbuppen, braken, dorschvlegela, kortewagens aal- en andere kuipen, Z'issen, pikken, wanmolen, draag stoel en karre. Een volledig schrij n werkersgeriefgemaakte deuren, gi'dorschen en ongedorsclie tarwe en haver, 1000 kilogrammen aardappels, 1000 kilogrammen betteraven, eene groote boeveel heid gezaagd berd, brandhout en eene geit. De verkooping geschiedt op gewone voor waarden eu tjjd van betaling, mits door een ieder te stelleu eene goede eu gekende borg en betalende de koopen onder de vijf franks comptant. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te OORDEGEM. De Notaris SCHELFHOUT, ts Oordegem, zal namens wien het bahoort. met gewin van palm slag en gelagen, in het openbaar verkoopen GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen wijk Schoot, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375A, groot volgens meting 13 aren 6 cen tiaren, palende ten ooste koop 5, tsn zuide koop 2, ten weste de Schoolstraat en tsn noorde de Klinc- kaertstraat. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, wijk Schoot, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting ia aren 20 cent. palende ten ooste koop 5, ten zuide koop 3, ten weste de Schootstraat en ten noorde koop een. Derde koop. Een perceel Zaailand, gelegen als voren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting u aren 3 cent. palende ten ooste koop 5, ten zuide koop 4, tsn wests de Schoolstraat en ten noorde koop 2. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting 9 aren g5 centiaren, pa lende tsn ooste koop 5, ten zuide Jufvr. weduwe Raman, ten weste de Schootstraat en ten noorde koop 3. Vijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen als voren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting 14 aren 67 sent. palen de ten ooste koop 6, ten zuide Jufvr. weduwe Ra- man, tsn weste koop een, 2, 3 en 4 en ten noorde de Klinckaertstraat. Zesde koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting 14 aren 24 cent. palende ten ooste koop 7, ten zuide Jufvr. wed. Raman, ten weste koop 5 en ten noorde de Klinckaertstraat. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting i3 aren g3 cent. palende ten ooste koop O, ten zuide Jufvr. weduw# Raman, ten weste koop 6 en ten noorde de Klinckaertstraat. Achtste koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting i3 aren a6 centiaren, palende ten ooste koop 8, ten zuide Jufvr. weduwe Raman, ten weste koop 7 en ten noorde de Klin ckaertstraat. Negendelkoop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375A, groot volgen» meting i3 aren 91 cent. palende ten ooste koopen 10 en 11, ten zuide Jufvr. weduwe Raman, tan weste koop 8 en ten noorde de Klin- kaertstraat. Tiende koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgens meting 17 aren 5i centiaren, palende ten ooste de Klinckaertstraat, ten zuide koop 11, ten weste koop 9 en ten noorde de Klin ckaertstraat. Elfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, deel van nummer 375a, groot volgen» meting 15 aren 68 centiaren, palende ten ooste de Klinckaertstraat, ten zuide Julvr. weduwe Raman, ten weste koop 9 en ten noorde koop to. Twaalfde en laatste koop. En een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie A, nummer 354, aldaar groot 17 aren 90 centiaren, palende ten ooste Jufvrouw Wauters, ten zuide den heer Augustinus De Geyter, ten weste de heeren Cumont-De Craecker en Rubbens-Dooreman en ten noorde Jufvrouw De Vos. ENKELE ZITDAG: Maandag 5 December igo5. Om 3 uren namiddag, ter herberg In hst huis van Commerce, te Oordegem, wijk Schoot. OPENBARE VERKOOPING van zware TE LEDE, Vrijdagmarkt en Bumst. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Maandag 18 December jgoSom 8 uren stipt voormiddag, namens Dame weduwe van Mijnheer August Nooy en Zoon Mijnheer Edmond Nooy, te Brussel, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Boomen, wassende op de nagemelde plaat- i, te v 1° Aan dagmarkt, 22 zware e: dikte van e 2° Aan 72 z ene partij bosch gelegen aan de Vrij- in gebruik bij de kinderen De Noose gavige Canadaboomen, hebbende eene :n meter 5o cent. tot 2 met. 3o cent. :en perceel meersch nevens voorgaande n zuivere Eiken, hebbende eene dikte 25 cent. tot een met. 80 cent. 3° En aan eene partij meersch in den Bumst in gebruik bij den heer Theodoor Rombaut 6 zware en gavige Canadaboomen, hebbende eene dikte van een met. 5o cent, tot a met. omtrek. Al deze boomen zijn van zeer zuiveren opwas en staan allen gemakkelijk voor het vervoer. Men zal vergaderen aan het perceel bosch, in gebruik bij de kinderen De Noose, wijk Vrijdag markt. Verders zal de verkooping geschieden op gewo ne voorwaarden en tijd van betaling, mits door eenieder zonder onderscheid te stellen, goede en gekende borge en het ongeld comptant te betalen ter herberg In Sint Pieter. gehouden door den heer Camillk Spitakls, te Lede, wijk Driesch. Om reden van stadsverlating. OPENBARE VERKOOPING van schoone XE AALST, Statieplein, Statiestraat, Vooruitgang- straat en Wallestraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Eerste koop.—Een schoon en welgelegen Woon huis, gestaan en gelegen te Aalst, rechtover de Reizigersstatie, zijnde den welgekenden en goed bezochten restaurant Hótel de Flandre, uitma kende den hoek van de Statiestraat en het Statie plein, gekad. sectie C, deel van nummer 99651, pa lende langs voren aan het Statieplein, langs achter aan koop 2, van de eene zijde aan de Statiestraat en van de andere zijde aan koop 3. Het zal de kooper vrijstaan het mobilair stoffe rende het Hótel ook over te nemen. Verhuurd met termijn aan 2000 frs 's jaars. Tweede koop. Een huis gestaan en gelegen te Aalst, in de Statiestraat dienstig voor alle bedrij ven, bekend bij kadaster sectic C, deel van nummer 996s palende langs voren de Statiestraat, langs ach ter koop 3, van de eene zijde koop 1 en van de andere zijde aan M. Stanislas Burny. Bewoond door M. Emile Burny. Derde koop. Een Huis gestaan en gelegen als voren aan bet Statieplein, bekend bij kadaster sec tie C, nummer 996M, groot een aar 40 cent palende langs voren aan het Statieplein, langs achter koop 2, van de eene zijde koop 1 en van de andere zijde aan Mad. Wed. Gilbert Van der Smissen. Bewoond door de Kinderen Van Nuffel. Vierde koop. Een Hui» gestaan en gelegen in de Vooruitgangstraat, bekend bij kadaster sectie C, nummer 99611 groot 70 cent. palende langs voren de Vooruitgangstraat, van de eene ziide Mad. Wed. Gilbert Van der Smissan, van de andere zijde koop 5 en van achter aan de erven Burny. Vijfde koop. Een Huis gestaan en gelegen als voren in de Vooruitgangstraat, bekend bij ka daster sectie C, nummer 99OFI groot 90 cent. pa lende langs voren de Vooruitgangstraat, van de eene zijde koop 4 van de andere zijde koop 6, langs achter aan de erven Burny. Zesde koop. len Huis gestaan en gelegen als voren in de Vooruitgangstraat, bskend bij kadaster sectie C, nummer 99601, groot 90 cent. palende lang» voren de Vooruitgangstraat, van de eene zijde koop 5, van de andere zijde den heer Burny langs achter aan de ervan Burny. Zevende koop. Een Huis gestaan en gslegen in de Wallestraat, bekend bij kadaster sectie A, nummer 715s groot 5o centiaren, palende langs voren de Wallestraat, langs achter Jufvr. Burny, van de eene zijde voornoemde Jufvr. Bumy en van de andere zijde koop 8. In huur bij den hear Crosman mits 18 frs in de matnd. Achtsten en laatsten koop. Een Huis gestaan en gelegen neven voorgaande bekend bij kadaster sectie A nummer 7ÖR groot 5o cent. ptlend# langs voren de Wallestraat, langs achter Jufvr. Burny vtn de eene zijde koop 7 en van de andere zijde de Kinderen Steppe. In huur bij den heer De Moor aan fr. 4.55 in de week, Voorschrevene Woonhuizen worden verkocht met gemak van betaling en aan zeer voordeclige voorwaarden, ZITDAGEN Instel Zaterdag 18 November Verblijf ld. 9 December y Telkens om 2 ure namiddag in het e Hótel de Flandre bewoond door den heer De Jonghe Aalst, Statieplein OPENBARE VEROOPING van goede gelegen te WETTEREN. De Notaris SEGERS, te Wetteren, zal met tusschenkomst van zijnpn ambtgenoot de Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, en namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een goed perceel Zaailand, Bele gen te Wetteren, wijk Boschkant, bekend bij ka daster sectie F. deel van nummer 594, groot vol gens meting 40 aren 70 centiaren, palende ten ooste koop 2, ten zuide de Baan en daarover den heer Leo Stalpaert ten weste de heeren Duytschaever, Maes, Bové, Van Herreweghe, Van de Velde en de Hospicïën van Gent en ten noorde de Baan en daarover de heeren Veeckman en Matthys. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie F, deel van nummer 594, groot volgens meting 41 aren 70 cen tiaren, palende ten ooste den heer Petrus Colle en koop 3, ten zuide de Baan en daarover de heeren Charles Rasschaert en Serafien Van Sande, ten weste koop een en ten noorde de Baan en daarover den heer Charles-Louis Matthys. Derde en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie F, deel van nummer 594, groot volgens meting 42 aren 80 centiareD, palende ten ooste Julvrouw Props, ten zuide deh.h. Goeman,Van Leuven,Rasschaert, Van Santen, Galmaert en Jufvrouwen Raman, Flieberg en Raman, ten weste koop 2 en ten noor de de heeren Colle. Van Leuven, Juffrouwen Van Durme en de Hospicién van Gent. ZITDAGEN telkens om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd a In Schotland, gehouden door den heer Jozef Verflancu-Dr Mol, te Wetteren, Statiestreet. OPENBARE VERKOOPING van voorname welgelegen BOUWGRONDEN en een perceel Tuin. ter gemeenten MOORSEL en MEIRE De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens het Bureel van Weldadigheid van Moorsel, in het open baar verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Een perceel Land welgelegen bouwgrond nabij het dorp, bekend bij kadaster wijk C, nummers 3o8, 309 en 3io met eene grootte van 26 aren en volgens meting groot 24 aren 85 cen tiaren, palende oost M. Frans Hendrickx, zuid Juf. Antonia Yonck en andere, west dame De Windt en Jufvrouwen Maria en Joanna De Backer en noord de Nieuwstraat. Gebruikt door Jufvrouwen Maria en Joanna De Backer, te Moorsei, mits 45 franken 's jaars. Verdeeld in 9 loten afgeschetst op het grondplan. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, aan de Statiestraat, gekadastreerd wijk C,nummers 34A, 35, 36 en 37 groot aldaar i5 aren, 10 centiaren en volgens meting 15 aren 33 centiaren, palende ten ooste M. Francis John Ball, ten zuide M. Abel De Clippele, ten weste Jufvr. Eugenie De Vis en M. Alfons De Vis en ten noorde de Statiestraat en M. Jozef Macharis. Verdeeld in aioten afgeschetst op het grondplan, alsvolgt i* lol, het perceel Grond, bekend bij kadaster onder de nummers 35, 36 en 37, groot 10 aren 30 Zelfde lot is gebruikt door de Kinderen Van den Steen, te Moorsel, mils 16 franken 's jaars. N.B.De gebouwen van huis en andere staande op zelfde lot, behoort de gebruikers. 2® lot, hetgene bekend bij het kadastrale nummer 34A, groot 4 aren, 80 centiaren. Zelfde lot is gebruikt door M. Jozef Macharis, te Moorsel, aan 8 franken 's jaars. Derde koop. Eene partij Land, voorname wel gelegen Bouwgrond, nabij het Dorp, kadastraal bekend, sectie C, nummers 396, 397 en 398 met eene grootte van 43 aren, 20 centiaren, en volgens meting groot jjg aren 73 centiaren palende oost en zuid Jufvr. Wed. Gustaaf Van Merstraete, west de Waverstraat en noord den Opwyckschen steenweg. Gebruikt door de heeren Pieter Moens en Lode- wijk Vernimmen, te Moorsel, aan 75 franken 's jaars. Verdeeld in 10 loten afgeschetst op het grondplan. Vierde koop. Een perceel welgelegen Bouw" grond aan de Groenstraat, bekend bij kadaster wijk C, nummer 207 met eene grootte van 11 aren 90 centiaren, palende oost Dame Cumont, zuid M. Frans Beeckman, west de Baan en noord de Groen straat. Gebruikt door M. Jan Van Brempt aan 11,50 fr. 's jaar». Vijfde koop. Een perceel Tuin, Spruithoek, gekadastreerd wijkB, nummer 173 met eene grootte van 9 aren, 10 centiaren palende ten oosle M. Pie ter Jan De Wolf, ten zuide Jufvr. Wed. De Rop- Moens en M. Lodewijk De Kegel, ten weste de heeren Clemens en Karei-Lodewijk Callebaut en ten noorde M. Cclestien Ghysselinckx. Gebruikt door de heeren Eugeen Cassiman en Lodewijk De Kegel, mits 14 franken 's jaars. Gemeente Meire. Zesde koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen aan den Steenweg van Audenaarde, kadastraal be kend wijk A, nummer 590A, groot aldaar 9 aren, 90 centiaren en volgens meting 8 aren, 56 centiaren, palende zuid den Steenweg, west M. Bernard Wy- nant en andere en noord M. Pieter-Jan De Troyer. Afgeschetst op hst grondplan. Gebruikt door M. Pieter-Jan De Troyer, te Meire, aan i3 franken 's jaars. Zevende koop. Eene partij Land, wel gelegen Bouwgrond, aan de Audenardsche kassei, bekend bij kadaster wijk A,nummer 59OA, met eene grootte van 54 aren, 10 centiaren en volgens meting groot 53 aren, 14centiaren, palende ten ooste M. Pieter De Ryck, ten zuide en ten weste M. August# Bei- rens en juffrouw Theresia Beirens en ten noorde den Steenweg. Gebruikt door voornoemde heer Picter-Jan De Troyer aan 77 franken 's jaars. Verdeeld in 3 dcelen, afgeschetst op 't grondplan. Achtste koop. Eene partij LBnd op d'Hoef, gekadastreerd wijk A, nummer 716, groot aldaar 16 aren 60 centiaren en volgens meting groot 16 aren 80 (entiaren, palende oost het Bureel van Weldadigheid van Aalst,zuid den volgenden koop, wesIM.August# Beirens en Jufvr.Theresia Baerens en noord M. Pieter Jan be Troyer. Gebruikt doorvoornoemden heer Pieter-Jan De Troyer, aan a5 franken 's jaars. Afgeschetst op het grondplan- Negende koop. Een perceel Land, op Blok- moer, kadastraal bekend wijk A, nummer 740,met eene grootte van 58 aren, 10 centiaren en volgens meting groot 58 aren, 35 centiaren, palende oost en zuid M. Jan Mertens sn andere, west het Bureel van Weldadigheid van Aalst en noord M. August# Beirens en zuster en het goed onder voorgaanden koop 8. Gebruikt door M. Camiel Licvens te Meire, aan g3 franken 's jaars. Verdeeld in 3 loten, afgeschetst op het grondplan. Tiende koop. Eene partij Land, op d'Hoef, bekend bij kadaster wijk A, nummer 897, groot aldaar 36 aren, 50 centiaren en volgens meting 35 aren, 35 centiaren, palende ten ooste juflr. Ro salie Lieven» en anderen, ten zuide den Arme van Aalst, ten weste M. Lievien De Troyer en kin deren en ten noorde M. Delacroix-de Bethune en anderen. Gebruikt door juflr. wed. Alois Lieven», te Meire, aan 50 franken 's jaars. Verdeeld in a loten, afgeschetst op 't grondplan. ENKELE ZITDAG: Woensdag 13 December 1905, om 1 uur stipt nanoen, ter herberg St-Rochus, te Moorsel, aan de Dorpplaats, bij juflr. weduwe Van den Steen. OPENBARE VERPACHTING der van het Armbestuur der gemeente OUergem, gelegen te Ottergexn, Vleckem.Ressegem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 27 November 1905. om 1 uur stipt des namiddags, ten gemeentehuize van Ottergem, bij den heer Petrus Van BcVcr, nabij het dorp, namens het Arm- bestuür van Ottergem, overgaan tot de verpachting zijner goederen, gelegen le Ottergem, Vleckem, Ottergem en Eron degem.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2