De storm van Zondag. Allerhande nieuws. ZEEVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Gods-en Weezenhuiien KANADABOOMEN, b o 0 im: ie ct WINKELHUIS BOOMEH EMU HST TT TT IS ZA AIL ANDEN In Vlaanderen en Brabant. Uit verschillige deelen des land» worden erge tijdingen gemeld over den storm die Zondag woede. Van groote ongelukken hebben wij echter niet gehoord. Te Gent heeft de wind op hel Foore plein, verscheidene kramen omgeworpen; op de Coupure en den Brugschen steen weg werden afsluitingen omgeworpen. De renbaan Cliquet, op het St-Pieters- plein, is door den wind heel en al ver nield alles werd opgelicht en ten gronde gepletterd. De eigenaars zijn totaal ten ondergebracht. In de Gontrodrstraat te Ledeberg is een gedeelte van een in opbouwzijnde huis omgestort. De regen is zoo overvloedig gevallen, dat op verschillende punten van Vlaan deren en Brabant overstroomingen zijn ontstaan. Dit is het geval voor de vallei van der. Dender. Rond Denderleeuw, Liederkerke, en Teralphene staan alle weiden en lage zaailanden onder water. Dit is ook het geval tusachen Lede, Cherscamp, Wiche len, Schoonaarde en Hofstade, waar de Molenbeek en andere beken buiten hare oevers zijn getreden. Tusschen Wetteren, Calcken, Schellebelle en Uitbergen zijn de landen en meerschen ook overstroomd. Te Ninove zijn drie in opbouw zijnde huizen, toebehoorende aan M. Deschrij- ver, door het stormweer gedeeltelijk om- vergerukt. In den omtrek werden talrijke boomen ontworteld en erge verwoestingen aangericht. Het in opbouw zijnde huis van M. Droesbeke, te Okegem, is gansch vernield. In de Guldensporenstraat te Brussel werd een aojarig meisje tegen eenen tram geworpen en zou ongetwijfeld er onder verpletterd zijn, indien de wattman niet spoedig had weten te stoppen. Op de Groote Merkt is ten i ure des nachts de schouw van een huis geslagen, en in de Capucienenstraat werd een heel dak vernield, gelukkig zonder de perso nen te kwetsen die in da zolderkamer sliepen. De schouw van de groote magazijnen la Samaritaine is op het dak gevallen, heeft dit verbrijzeld en zware steenen zijn zelfs door de plafonds en op eenen koepel terecht gekomen. De schade is zeer groot. In de Klein Kasteelstraat werden twee broeders, 20 en 16 jaar, die op eene man sarde sliepen, in hui. bed zwaar ge kwetst door 't omvallen van eene schouw, die het glazen dakvenster en een gedeelte van het dak zelf doorboorde. De twee jongens zijn daarenboven zoo zeer door den schrik bevangen, dat zij nog niet in staat zijn, op de hun gestelde vragen te antwoorden. Die schouw stond al lang bouwvallig en de aandacht was hier reeds lang vruch teloos op getrokken. Te Sint-Gillis werden eene stelling en het zinken dak van een onvoltooid huis verbrijzeld en weggerukt. De muren zijn recht gebleven, Te Etterbeek is een nieuw gebouwd huis van twee verdiepingen ingestort. Te Sint-Joost-ten Noode zijn ook da ken en schouwen beschadigd. Het ergste ongeval gebeurde te Schaar beek. Daar is namelijk het ontzaggelijke ijzeren raamwerk van de groote zaal der electriciteitsfabriek, die de stad daar doet bouwen, met oorverdoovend gedruisch ingestort. Dit gevaarte was 90 meters lang, 6 breed en 25 hoog en het metselwerk tus schen de ijzeren balken had reeds eene hoogte van 6 meters bereikt. De nachtwachter alleen was getuige van de instorting en hij mag van geluk spreken dat zijne hut niet onder het in stortende materieel verpletterd is. Toen hij, buiten gelokt door het gerucht, kwam zien, lag heel de boel in elkaar als een kaarten huisje. Maar hij heeft uren lang gebeefd van den doorgestanen schrik. De schade zou tot 40,000 fr. beloopen. Het ongeval zal de werken verscheidene maanden vertragen. Te Laken is de schouw van het politie commissariaat omgewaaid. Zaak Comaierman. De stellige verzekering dat de gewezen Adjunct -Commissaris Commerman was aangehouden, is ons te laat ter oore ge komen en ziedaar de oorzaak waarom wij er, in ons nummer van Zondag 11., geen gewag van maakten. Wat nu eigenlijk de misdaden betreft waarvan M. Commerman beschuldigd wordt, moeten zij, in de oogen van 't Ge recht van zwaarwichtigen aard zijn, om hem aan te houden, hem te boeien, te knevelen, te bewaken lijk een misdadiger die een half dozijn moorden opzijn ge weten heeft, 't Is de heer Procureur-géné raal aan 't Hof van beroep, die 't bevel van aanhouding heeft gegeven. Overigens voor het rechtbetrekkelijke staat M.Com merman onder de rechtsmacht van het Hof van beroep. Wij vernemen later dat M. Commerman slechts beschuldigd wordt van onzedelijke feiten en van niets meer. Al het heen- en weêrgaan van de Ge- rechtsheeren en Gerechtsdienaren hebben Zaterdag eene menigte verzameld voor ons Stadhuis,ook op 't Statieplein en voor de Gendarmerie. Weldra maakten zekere liberale heeren er eene politieke zaak van... De houding van een dezer heeren baarde verwondering 't verwantschap was hem zeker onbekend Maar kom, kom,laat er ons Zondag eenigebemerkin gen over maken; uitstel is geen kwijtstel. Groene Pie was ook in de weer. Indien wij moesten g-hoor leenen aan al de praatjes die wij hoorden over de misdaden die M. Commerman zou be dreven hebben, ons blad ware diij maal te klein. G'hebt ee,n soort van lieden die leugens vooruitzetten denkende aldus aan de waarheid te geraken er zijn er ande ren die alles uit de beste bron weten en zaken vertellen die doen de vraag stellen Is die kerel dan krankzinnig geworden Wat ons betreft, wij hebben niet het minste vertrouwen in al die praatjes en vertelsels die uit de lucht zijn gegrepen. Indien M. Commerman als openbare ambtenaar en in uitoefening van dit ambt, zich waarlijk vergrepen heeft dat men hem straffe en dat voorbeeldig I... Ware het anders dan, wee de zeeveraars 1 AALST. Maandag voormiddag waren de genaamden Joseph Hendrickx, bijgenaamd Kert en Meert Louis, werk lieden van M. J. De Blieck-Callebaut, brouwer alhier aan 't vervoeren van mest naar Mijll>eek. Bij den terugkeer hadden zij beide plaats genomen in den bak der ledige kar. Aan de Drij-Sleutelstraat gin gen de peerden op hol en in hunne vaart rolden peerden en kar de helling af, in den meersch achter de weverij der Firma Roos, Geerinckx en De Naeyer. De peer den geraakten los en stormden huis waarts. Doch met de voerlieden ging het er ongelukkiger toe: zij lagen beide onder de kar. Hendrickx was de borst inge drukt en des namiddags om 4 uren stierf hij in 't hospitaal waar men de twee ver- slagene had heen gevoerd. Meert is er met gebroken linkerarm van afgekomen. Hendrickx is nauwelijks 35 jaren oud, is gehuwd en laat eene weduwe an 3 min derjarige kinderen na, wonende in de Peperstraat. Meert, woont Erembode- gemstraat, is ook gehuwd en vader van minderjarige kinderi. AALST. Eene nieuwe werksta king is Dijnsdag ontstaan ter linnenwe- veiij Marchant, Stoofstraat. 65 op 120 werklieden hebben het werk verlaten. Oorzaak Wegzending van een mees tergast vermeerdering van loon ver mindering van werkuren. Alles loopt rustig af. Moord en moordpoging te Over- meire. Een bloedig gevecht heeft te Overmeire, bij Dendermonde plaats gehad. Groepen boeren waren aan 't vechten geraakt en de messen werden getrokken. Een der vechters, Van Waas, door twee steken getroffen, bleef dood ter plaatse. Een andere, Wouters, is doodelijk ge kwetst. Hat Fondsenblad verhaalt het feit als volgt Zondag avond, om 9 ure, stapten twee vreedzame jongelingen, Emiel Hoogewys en Cesar Van Waas, van den tram aan de statie Lintstraat, komende van Zele. Zij gingen de Lintstraat in en werden lastig gevallen door twee andere personen zegt men. Om er van ontslagen te zijn trad Hoo gewys in eene herberg, Eenige oogenblik ken later kwam zijn gezel Van Waas daar ook binnen, maar bloed stroomde van een zijner beenen. Hij had een vreeselijke steek in den bil bekomen. De aanwezigen sprongen verschrikt op, en toen de eerste ontsteltenis over was, liep men om eenen geneesheer. Vooraleer de dokter echter ter plaats kwam was het slachtoffer reeds bezweken tengevolge van het bloedverlies. Hoogewys heeft ook een ergen steek in den arm bekomen. Zijn toestand was zoo erg dat hij om middernacht berecht moest worden. De gendarmen, die intusschen verwit tigd werden hielden twee personen aan. Het parket van Dei.dermonde kwam Maandag om 10 ure toe en zetelde tot 2 1/4 ure. De twee aangehouden personen zijn in vrijheid gesteld. Het parket van Brussel is met een onderzoek begonnen wegens eene moord poging, gepleegd te Capelle-ten-Bosch op den jachtwachter Dejoncker. Men had door het venster zijner kamer twee scho ten op hem gelost, terwijl hij te bed lag. Een derde schot werd op hem gericht, toen hij zijne deur opende om de aan vallen te vervolgen. Vrijdag avond kwamen in de Noord statie te Brussel,met den sneltrein Cal ais- Keulen twee Engelschen aan, M. en Mad. William Hilton, die te St-Petersburg een uitgebreiden handel hebben en nu voor eenigen tijd naar hun geboorteland terug keerden. M. Hilton stapte uit om eenige oogenblikken binnen de statie te wan delen, Mad. Hilton bleef in den wagon eene dame, beladen met pakken, kwam in derzelfden wagon en werd zelfs door mad. Hilton bij het instappen geholpen. Eenige oogenblikken later bestatigde deze laatste dat eene tesch, inhoudende voor 10,000 fr. juweelen, verdwenen was. D; diefstal werd gepleegd, terwijl mad. Hil ton de andere dame hielp instappen, door een kerel die bliksemsnel verdween. Eene klacht werd ingediend en de beschrijving der gestolen juweelen in alle richtingen gezonden. Het parket en het bestuur der natio nale bank zet het onderzoek over de valsche briefjes nog altijd voort, De over sten der fabrikatie bekennen rondweg dat nog nooit bankbriefjes zoo nauwkeu rig waren nagemaakt. Van al de 3ukkursalen zijn de briefjes van 100 fr. ingeroepen. Het dienst personeel van de compost age is den heelen Zondag werkzaam geweest. Men denkt dat de biljetten door vreemde lingen, nagemaakt zijn, wellicht door Duitschers (alweer Duitschers te zien aan de werkwijze en de gebezigde mate rialen. En te oordeelen naar sommige cijfers en handteekens, denkt men dat de fabri catie dagteekent van rond Februari. De parketten zijn verwittigd en de Bank zal, volgens hare gewoonte in zulke ge vallen, eene groote premie, misschien wel i5 of 20,000 fr. uitlooven voor de ontdek king der vervalschers. Sinds vijf jaar woonde de metaalbe werker S. met Marie S., 24 jaar oud. in de Goudstraat, te Schaarbeek.Het meisje, dat zeer jaloersch is, verdacht haren min naar van ontrouw en bespiedde hem se dert eenigen tijd. Zaterdag namiddag zag zij hem met eene vrouw in eene herberg der Kamion- straat gaan. Marie S. haalde een scheer mes te voorschijn en viel haren minnaar aan deze greep een stuk ijzer en bracht er de vrouw een vreeselijken slag mede toe op het hoofd, zoodat zij in een bloed plas ten gronde stortte. Haar voorhoofd lag gansch open en het rechteroog puilde uit de kas. De gekwetste werd naar het gasthuis gevoerd en de plichtige opgesloten. Twee Duitschers, uit Amsterdam in Antwerpen toegekomen, ontmoetten een hunner landgenooten. Zij spraken wat over het Vaterland, werden gauw beste vrienden en ten slotte bracht de vriend» zijne twee landgenooten naar het Park. Van koetjes en kalfjes sprekend, kwam het gesprek op hun geld. De hier verblij vende Duitscher zegde dat hij maar wei nig betrouwen had in zijne omgeving en stelde voor, gedrieën hun geld in een envelop bijeen te brengen. Zoo gezegd, soo gedaan en de be reidwillige man deed alles te samen en... gaf de envelop aan een zijner lichtgeloo- vige landgenooten, die niet eens hadden gezien dat hun vriend behendig een an dere envelop bad in de plaats gesteld. De man zegde toen dat hij eene bood schap moest gaan doen en verzocht zijne vrienden een beetje te wachten toen zij 't wachten beu waren, openden zij de envelop en... vonden er eenige stukken gazettenpapier in I Zij zijn er aan voor 55 mark. Sinds eenigen tijd, werd M. Miller, handelaar in porceleingoed en kunstvoor- pen te Mechelen, gewaar dat hij bestolen werd. De policie, hiervan verwittigd, ontdekte weldra dat hanglampen en zil veren kruisbeelden in publieke veikoop- zalen verkocht waren. Daar M. Miller juist dergelijke voorwerpen mistr, werd een onderzoek ingesteld door M. Louckx, commissaris, en de persoon die deze stukken te koop had gesteld werd spoedig ontdekt. Het was de genaamde B. welke verklaarde ze gekocht te hebben van een persoon woonachtig te Brussel en, wiens ouders hier verblijven. Deze persoon loochende volstrekt. De policie deed een onderzoek in een huis der Borzestraat, waar B. op logist ligt en ontdekte talrijke voorwerpen waarvan eenige onder de kolen verborgen waren. Hij verklaarde dat de vrouw van zijn logist die voorwerpen van den Brusselaar had gekocht en dat hij met den verkoop belast was. De Brusselaar heeft eindelijk bekend dat hij die diefstallen bij M.Miller heeft gepleegd. Hij werd met B. en de vrouw ter beschikking van den procureur des konings gesteld. Geheimzinnige dood te Robaais. De wijk Galon-d'Eau was zateidag morgend in opschudding gebracht door het plotseling overlijden van Mm* Achiel Klein, echtgenote van den machienbou- wer, wonende Perrotstraat. Ziehier in welke omstandigheden dit overlijden is gebeurd. De zoon Klein, 3x jaar oud, had zich den vrijdag, rond 6 en half uren, naar de keuken begeven en had uit den ketel een tiental versche mosselen genomen en die opgeëten. Twintig minuten later was de zoon on passelijk geworden, al de teekens van eene vergiftiging deden zich voor hij begaf zich te bed en kreeg melk te drin ken ais tegenvergif. Binst dien tijd begaf de moeder zich naar de keuken en zij nam twee mosselen uit den pot, die aan 't koken waren en at die op. Madame Klein nam vervolgens plaats aan tafel en at nog een ei. Ziende dat dc toestand van den zoon niet beterde en het tegengif geen uit werksel had, ontbood men den genees heer. Dr Debuchy kwam weldra aan, deed den zieke eenen sterken spuwdrank toe dienen. Hij verliet dan liet huis en be loofde een uur nadien te zullen weder- keeren. Madame Klein leidde den geneesheer tot aan de deur uit, nalatende aan dezen te verklaren dat zij ook twee mosselen geëten had. De geneesheer was slechts tien minuten te huis als men hem kwam zeggen, dat vrouw Klein insgelijks aangetast was van hevige krampen. Wanneer Dr Debuchy bij vrouw Klein kwam, vond hij dtze in bezwijming lig gen. Hij kon dientengevolge de vergif tigde dame niets doen innemen. Een tweede geneesheer werd ontboden. Men lukte er niet in de vrouw tot bewust zijn te brengen, en geen enkel medica ment kon worden toegediend. Ondanks alle pogingen, door beide ge- neesiieeren aangewend, kwam de dood strijd weldra over en rond tien uren blies Madame Klein den laatsten a Jem uit. M. Klein, vader, die in den Elzas op reis was, is in allerhaast ontboden ge worden. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 3o Nov. 1 en 2 Decern. TARBOT de kil. fr. a,5o TARBOTTINS 1,00, 2,5o 3,00 HEILBOT fr. i,5o kabeljauw, fr. 0,80 Griet fr. 0,70, 1,00, 2,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, 1,25, i,5o Makreelen 't stuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. a,oo, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,15 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. a,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden ei> klein soort. r'qerli'j KE-1"' der Stad Aalst. De Besturende Commissie der Burger lijke Godshuizen van Aalst heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergsderingzaal, op Maan dag 4 December igo5, om 9 uren voor middag, zal overgaan, bij geslotene sou- missiën, tot de openbare aanbesteding der levensmiddelen en andere voorwer pen, beschikt voor hut dienstjaar 1906. Het kohier van lasten cn bespreken berust ten bureele der Commissie, alwaar eenieder er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aalst, den 20 November 1905. De Secretaris, De Voorzitter, Frans Crick. Adolf Calewabrt. OPENBAREVERKOOPING van 134 koopen schoone eiken-, abeelen-, wilgen-, esschen- en 70 koopen SPARREN en 52 koopen SLAGHOUT, te Wanxele, Smellede, Lede en Impe. De Secretaris V. G. Blondeel te Impe, zal door 't ambt van Deurwaarder Van Muylbm te Aalst, op Woensdag i3 De cember 1905, ten 8 uren voormiddag, open baarlijk verkoopen 44 koopen eiken, dikte tot i"5ö 4 zeer gave abeelen van im5o tot i™95 4 wilgen van im3o 76 koopen zeer zware kanadas van i"5o tot 2m2o 1 gave esch van 1*52; 70 koopen sparren dienstig voor hop staken, kepers, princesstaken, enz. en 52 koopen elzen en esschen slaghout. Te vergaderen te Wanzele, wijk Beeck- veld, om 8 uren voormiddsg, te Smetlede wijk Briel.inden Sparrenbosch, de Zand- putten, om 9 uren voormiddag en te Lede wijk Ledezijde, om 10 uren voor middag. OPENBARE VERKOOPING vad schoon» TE ZONNEGEM, wijk Heibosch. D» Z»»kwaarnem»r MATTHYS, t» Oordegem, zal door het ambt van Deurwaarder DE VOS, te Aalat, op Maandag 4 Dcctmber 190S, om een ure namiddag, nament Mijnheeren Rudolf Eeman, ad vocaat en lid dar Bastaadige Deputatie van dan Provincialen Raad van Ooit-Viaandaren an Victor MoDfite, beide te Aalat, op hunnen boaeh te Zon- negem, genaamd dan Heibosch, opanbaarlijk ver koopen Do hierna vermelde tchoone, lengatammige an dikke Boomen, dienstig voor alle bedrijven, be staande ia de volgende 12 koopen Cenedea, weerouder van 2 maters omtrek. 53 koopen tchoone Eiken en 5 dito Beukea. Al desa Boomen itaan tegen het gescheid van Vliarxela en zullen op deaielf» grondgebied toege wezen worden. Gemakkelijk vervoer nabij da kaaaai. Na de verkooping zal ar varborgd worden tar herberg van den heer Rokamui Da Jamoi», te Zon- negem, nabij da Kerk. Al da kooper» moeten zich voorzien van goed#, gekende solvabel» borgen en men aal goene koo para noch borgen esnvaarden, die inkoopen la ge vallene verkooplngen aan ganoemdan Matth*#, verschuldigd zijn. OPENBARE VERKOOPING van een schoon TE AALST, Molenstraat. N° 70, groot 3 aren 10 centiaren, dienstig voor alle bedrijven, door het ambt van den Notaris LIMPENS, te Aalst, den Maandag 4 December igo5, om 3 uren nanoen, bij M. Constant Bo- gaert, te Aalst, Esplanadeplein. Gebracht op frs. 13,620. 'OPENBARE VERKOOPING van 61 koopen schoone Canada- en Wilgen- te Nieuwerkerken en Erpe. Da Notaris EEMAN ta Ei pa zal, op Maahdao 11 Dickmbkr 1905, om 8 uren van dan morgand, □amant da oagenoemde personen aa op da nigemel- da plaatsen, in het openhaar verkoopen, te watan te Nieuwerkerken-Maal Nament en aan de Hofateda van M. Camlal Da Wint. 16 koopen Wilgenboomen metende in om trek van 0.86 centim. tot 1 m. 76. En aan Kanada- boom van 1 m. 84 centim. te Erpe. In da Zuraboatcban, nabij de Botermelkstraat. Naman» M. Eugetn Verbrugghen, Rechter te Kort- rijk. 12 koopan Canadabooman hebbende in om trek van 1 mater tot 1 m. 80 centim. Namen» Mad. Wed. Van Imp#, ta Aalst. A. Aan eene partij mterach aan da Ltdeschekas- aai nabij de herberg De Klok. 11 koopan Cana dabooman hebben in omtrek van 1 meter 5o cen timeters tot 2 meters 35 centimeters. En ean koop Abealboom hebbende in omtrek 2 metera 10 cent. B. Aan acne partij land aan da Ltdeache Kaaaai gebruikt door M. Karei Goeman, 2 koopen Cana- daboemen, hebbende in omtrek 1 m.5o tat 1 m. 75 C. Aan '1 verkoopara hotstede aan de Bosscha* straat. EK koopan Canadaboomen, hebband» in omtrek 1 m. 5o tot 1, m 75 en een koop Abealboem metende in omtrek 1 m. 70 D. Op den Brekkenaar aan eane partij land ge. bruikt door M. Erneat De Wint. Een koop Cana- daboom, hebbende in omtrek a m. 20. Namena M. Auguat De Meerleer, te Erpa, am zijne hotstede, aan de Boischestraat, 5 koopen Ga- nadaboomen metende in omtrek 1 m. 80 tot 1 m. i5. N. B De voormelde te verkoopen boomto zijn allen geataan aan of nabij de kasaei, dus ge makkelijk voor het vervoer. De verkooping zal aanvang nemen op bovenga- melde uur te Nieuwerkerken-Maal, aan de hof- atede van M. Camiel De Wint, alwaar men zal vergaderen en volgen het hiervoren aangeduide orde. Zij zal geschieden op gewone voorwaarden ea ongeld, en met tijd van betaling mits te stellen goe de en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van te AALST, Gazometerstraat. De Notaris EEMAN te Erpe aal, met de plaag vormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar varkooptn Esniok koop. Ean Huis gestaan en gelegen te Aalst, Gazome terstraat, genummerd 49, bekend bij kadaster wijk C, nummer io6qr3, groot 1 aar, 40 centiaren, pa lende van de eene zijde Mevr. David Guns, van de andere zijde Mevr. Weduwe Burny-Antheuni» en lang» achter M. Declercq-Leclercq. Bewoond door M. Philippe Sterck, broodbakkar aan 18 (rank de maand. ENKELE ZITDAG Zaterdag 16 December igo5. Om 2 uren van dan namiddag te Aalst, in hat Vredegerecht. OPENBARE VERKOOPING voorname welgelegen BOUWGRONDEN en een perceel Tuin. ter gemeenten MOORSEL en MEIRE Da Notaria EEMAN te Erpe, zal namena hal Bureel van Weldadigheid van Moortel, in het optn- bear verkoopen Gemeente Moortel. Earate koop. Een perceel Land welgelegen bouwgrond nabij het dorp, bekend bij kadaster wijk C, nummers 3o8, 309 en 3io met eane grootte van 26 aren en volgens meting groot 24 aran 85 cen tiaren, palende oost M. Frans Hendrickx, zuid Jul. Antonia Vonck an andere, west dame De Windt en Jufvrouwen Maria en Joanna De Backer en noord de Nieuwitraat. Gebruikt door Jufvrouwen Maria en Joanna De Backer, te Moorsai, mits 45 franken 's jaars. Verdeeld in 9 loten afgeschetst op het grondplan. Tweed# koop. Een perceel Bouwgrond, au da Statiestraat, gekadastreerd wijk C,nummers 34a, 35, 36 en 37 groot aldaar i5 aren, 10 centiaren en volgens meting i5 aren 33 centiaren, palende ten ooste M. Francis John Ball, ten zuide M. Abel De CUppele, ten weste Juivr. Eugenie De Vis en M, Alfons De Vis en ten noordc de Statiestraat en M. Jozef Macharia. Verdeeld in 2 loten afgeschetst op het grondplan, alavolgt i* lot, het perceel Grond, bekend bij kadeiter onder de nummert 3$, 36 en 37, groot 10 aren, 30 centiaren. Zelfde lot ie gebruikt door de Kinderen Vaa dan Steen, te Moortel, mita 16 franken 's jaart. N.B. De gebouwen van hui» en andere staande op zelfde lot, behoort de gebruikers. 2* lot, hetgene bekend bij het kadastrale nummer 34*, groot 4 aren, 80 centiaren. Zelfde lot is gebruikt door M. Jozef Macharis, te Moortel, aan 8 franken 's jaars. Derde koop. Eane partij Land, voorname wel galegen Bouwgrond, nabij het Dorp, kadastraal bekend, sectie C, nummers 396, 397 an 398 mei aene grootte van 43 aren, 20 centiaren, en volgem meting groot 29 aren 73 centiaren palende oost ec zuid Jufvr. Wed. GustaafVan Merstraete, west de Waverstraat en noord den Opwyckschen steenweg. Gebruikt door de heeren Pieter Moens en Loda- wijk Vernimmen, te Moorael, aan 75 franken 's jaar». Verdeeld in 10 loten afgeschetst op het grondplan. Vierde koop. Een perceel weigelagen Bouw grond aan de Groenstraat, bekend bij kadaster wijk C, nummer 207 met eene grootte van 11 aren 90 centiaren, palende oost Dame Cumont, luid M Frans Beeckman, weit da Baan en noord de Groen- Gebruikt door M. Jan Van Brempt aan 12,50 fr. 'a jaar*. Vijlde koop. Een perceel Tuin, Sprulthoek, gekadastreerd wijk B, nummtr 173 met eene grootts van 9 aren, 10 centiaren palende ten ooste M. Pil lar Jan De Wolf, ten zuide Jufvr. Wed. De Rop- Moens en M. Lodewijk De Kegel, ten weste da heeren Clemens en Karel-Lodewijk Callebaut aa tan noorde M. Celaatisn Ghysselinckx. Gebruikt door de heeren Eugaen Caaalmanes Lodewijk Da Kegel, mits 14 franken jaart. Gemeente Meire. Zeade koop. Een perceel Bouwgrond, gelegen aan dan Steenweg van Audenaarde, kadastraal ba- kend wijk A, nummer 590*, groot aldaar 9 aran, 90 cantiaren en volgent meting 8 aren, 56 centiaren, palend# zuid den Steenweg, wast M. Bernard Wy- nant en andere en noord M. Pieter-Jan De Troycr. Afgeachetat op het grondplan. Gebruikt door M. Pieter-Jan De Troyar, ta Mairc, aan 13 franken 't jaars. Zevende koop. Eene partij Land, wel gelagen Bouwgrond, aan de Audenardache kassei, bekend bij kedaeter wijk A,nummer 590*. mat eene grootte van 54 aren, 10 centiaren en volgena meting gTOOt 53 aren, 14 centiaren, palende tan ooita M. Pieter De Ryck, ten zuide en ten west# M. August# Bal- rens an juffrouw Thereaia Bairena an ten ooorde den Steenweg. Gebruikt door voornoemde keer Picter-Jan De Troyer aan 77 franken 'a jaar». Verdeeld in 3 deelen, afgeschetst op 't grondplan. Achtste koop. Eene partij Land op d'Hoaf, gekadastreerd wijk A, nummer 716, groot Mdaar 16 aran 60 centiaren en volgens meting groot 16 aren 80 (entiarco, palende oost het Bureel van Weldadigheid van Aalst,zuid den volgenden koop, weslM.Augusta Beirans en Juivr.Thtresia Baeren# en noord M. Pieter Jan De Troyer. Gebruikt doorvoornoemden heer Pieter-Jan Da Troyer, aan 25 franken 'a jaars. Afgeschetst op het grondplan- Negende koop. Een perceel Land, op Blok- motr, kadastraal bekend wijk A, nummer 740,mat eene grootte van 58 aren, 10 centiaren en volgens meting groot 58 aran, 35 centiaren, palende oost en zuid M. Jan Martens an andere, wen het Bureel van Weldadigheid van Aalst en noord M. August# Beirens en zuster en het goed ondar voorgaanden koop 8. Gebruikt door M. Camiel Lievans te Meire, tan 95 frankenjaara. Verdeeld in 3 loten, afgeschetst op het grondplan. Tiende koop. Eene partij Land, op d'Hoaf, bekend bij kadaater wijk A, nummer 897, groot aldaar 36 aren, 50 centiaren en volgens meting 35 aren, 35 centiaren, palende ten ooste jullr. Ro salie Lievens en anderen, ten zuide dan Arme van Aalat, ten weste M. Lievien De Troyer en kin deren eo ten noorde M. Delacroix-d» Bathune an anderen. Gebruikt door juflr. wed. Alola Lieven», t» Meire, aan 50 franken 's jaars. Verdeeld in 2 loten, afgeschetst op 't grondplan. ENKELE ZITDAG: Woensdag 13 December 1905, om l uur atipt nanoen, ter herberg St-Rochu», te Mooraal, aan da Dorpplaats, bij juffr. waduwa Van dia Staan,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2