Valsche bankbriefkens. Aan de Kareelbakkers Frankrijk. Rechterlijke kronijk. De Denderbode Kerkelijk nieuws. AELST. Allerhande nieuws. Turkije. CANADABOOMEN Xj .A. XT ID Is me dat een historie met die valsche bankbriefkens Men spreekt er van in de herberg, op straat en zij, die nog nooit een bankbrief- ke van 100 fr. in hun bezit hadden, rede neeren mee, alsof zij er het grootste belang bij hadden. Natuurlijk, dat geeft aanzien. Watervanzij.de zaak verwekt eene ware paniek, want men vindt er nu over al. Zaterdag liet men uit Thurnhout weten dat men er daar twee ontdekt had en later meldde hij weer dat men er in de bank een ontvangen heeft, welk een inwoner van Baerle in betaling had gekregen. Die paniek is niet te verwonderen, als men nagaat dat er, volgens uit het onder zoek zou blijken, niet minder dan voor VIER MILLIOEN valsche briefkens in omloop zijn gebracht. Vier millioeu dat zijn 40 000 brief kens I verspreid niet alleen over België, maar over alle landen, waarmee men zaken kan doen. Want weet dat naar het schijnt de fabricatie over verscheidene maanden plaats had, in zuidelijk Frank rijk, vermoedelijk te Monte-Carlo en dat de uitgifte gedurende al dien tijdononder- broken voortduurde. De makers, zeggen de berichten, zijn vermoedelijk Duitschers en men denkt op hun spoor te zijn. Zij zouden het materieel vernietigd hebben. Zie, die twee laatste tijdingen zijn al een troost, hoe wel een heel magere, 't Ware beter zoo men al de bankbrief kens binnen had en men die kon vernie tigen. Men begrijpt dat het de kleinhandel is, die er 't ergste door lijdt in vele huizen zijn alle briefkens van 100 fr. letterlijk geboycott, en de officieele kantoren moe ten natuurlijk de grootste voorzichtigheid in acht nemen. Dit maakte onder andere dat de geld- dragers der Nationale Bank van Brussel den 1 December twee uren later van hunne ontvangstronde terugkwamen. En toch waren er hun nog een viertal over handigd, waarvan de aanwezigheid eerst in de bank, in de bureelen der com- postage n werd bestatigd. Ook te Antwerpen werden er in de bank ontvangen. Op één enkelen voor middag ontving dezelfde bediende er, naar men zegt, een in een belastingkan toor en een in een scheepvaartkantoor, terwijl er in de post ook in beslag werden genomen. Men weet dat in een onzer grootste winkelmagazijnen wel een half dozijr. van die briefjes waren ontvangen. Men heeft dit bestatigd na op éénen avond de ont vangst van al de kasiersters gecontroleerd te hebben. De naamlooze briefschrijvers, denkelijk aangelokt door de groote premie, gaan voort met vermoedens te doen wegen op eerlijke burgers gelijk op verdachte per sonen en ontelbaar is het aantal dergelijke brieven, in de Bank van Brussel aange komen. Onder de aangeduide personen waren niet minder dan vier deftige inwo ners van de Sinte-Kruisplaats te Elsene. Dat andere briefschrijvers door grap penmakerij en zucht naar wraak gedreven werden, zal ook niemand verwonderen. Toch gaan niet alle brieven in de scheurmand, want behalve het onderzoek, door de Brusselsche policieofficieren Crespin en Ta yard, onder de leiding van den onderzoeksrechter Nagels gedaan, is een derde, M. Verhulst, naar Parijs ver trokken, om eenige sporen te volgen, die in naamlooze brieven waren opgegeven. Een ander middel is dit te bestatigen of de nummers der biljetten juist zijn Er is een klein cijfer, voorafgegaan van eene letter, en een klein cijfer zonder letter dan een grootdjfer... Vermenigvuldig door a5 het cijfer, voorafgegaan van eene lettertrek van het beloop het roodgemaakt ranggetal der letter, tellend te beginnen met Z in een alphabet van a5 letters, waaruit men de J wegcijferde schrijf achter het verschil het klein cijfer, welke niet voorafgegaan is van eene letter en gij zult het groot cijfer van het biljet bekomen. Ziehier eene bewijsvoering op een billet van 100 frank wiens getallen de volgende zouden wezen Doodrijders veroordeeld. Een chauffeur, in dienst vau eene Brussel sche garage, reed op de Kruidtuinlaan eenen wielrijder omverre. Hij werd veroordeeld tot i5 dagen ge vangenis en zijn patroon, burgerlijk ver antwoordelijk gesteld, werd veroordeeld tot het betalen eener vergoeding van aooo fr. Te Boschvoorde reed de zoon van eenen brouwer, aan den omdraai van den steenweg, eenen motocyclist omverre en veroorzaakte hem zulke ernstige wonden, dat de man er mank van bleef. De brou wer krijgt eene voorwaardelijke boete, maar moet ao.ooo fr. schadevergoeding betalen, te weten 15,000 voor stoffelijke 5ooo voor zedelijk verlies. twee sahelhouwen in het hoofd ontvan- 1 Op de Fransche grens hebben de gen. Zijn toestand is wanhopig. Na zijne 1 douaniers, temidden van "een goederen- laffe daad gepleegd te hebben, is Meyer I trein, die naar Frankrijk reed, een wagon met zijne kar verdwenen. Zijn signale ment is in alle richtingen rondgezonden geworden. Bandietenstreken op den trein. Het meisje Fl. Belmans, van Gheel, was Dondeidag naar Antwerpen geweest. Zij vertok van deze stad met den trein van 14 ure huiswaarts. Zij bevond zich alleen I beuge en was gevuld met steenkolen in het rijtuig te Lier stapte een deftig I Een inwoner van Groote-Broghel jekleed heer ook in het compartiment. I voor zaken naar Peer was gekomen, Nauwelijks had de trein zich in beweging werd door een locomotief van de stoom- gezet, of het heerschap haalde een revol- tram gegrepen en in stukken gereden. De Een syndikaat van Brusselsche hande laars heeft, in eene vergadering, Vrijdag avond gehouden, de handelwijze der Bank die weigert de valsche briefkens te ontvangen, erg beknibbeld. Dat bestuur zou beter doen, het publiek in te lichten en bet een doelmatig middel te bezorgen om niet bedrogen te worden. De leden van bewust syndicaat hebben allen besloten, zoo lang als die onzekere toestand duurt, geene briefkens van 100 fr. meer in betaling aan te nemen. Het is dus in het belang van de Bank zelf, zeggen zij, dat die toestand veran- dere en geen beter middel daartoe is dan het inwisselen van AL de briefkens en het doen van eene nieuwe uitgifte met nieuwe, goed kenbare teekenen. De Bank heeft, naar de lEtoile. meldt, aan dit verzoek en dien raad ge hoor gegeven, want een dagorde, getee- kenddoor den bestuurder Verstraete is naar al de agentschappen der Nationale Bank heel het land door, gezonden, last gevende, al de biljetten der reeks, in welke de vervalschte stukken vallen, in te hou den, omdat het controol niet anders kan gedaan worden dan in de compostage der Nationale Bank van Brussel. Een onzer vrienden raadde ons aan, om het publiek over het verschil te laten oordeelen, den raad te geven, op sommige plaatsen, bij voorbeeld in de vitreinen der wisselagenten, een echt naast een valsch biljet tentoon te stellen, met aanduiding, welk het valsch en welk het echt briefke is. Het kan zijn nut hebben maar of het veel doelmatiger is dan het intrekken der briefkens, valt te betwijfelen. Om een echt bankbriefke uit een valsch te onderscheiden moet men nagaan of het paard den wagen van den vooruitgang voortslepende, vier kleine blauwe streep jes draagt op zijn achterste deel. Het biljet is goed als 't deze vier streepjes heeft. Nemen wij eerst de volgorde der letters, averechts beginnend, de J niet begrepen ABCDEFGH (a5) (24) (23) (22) (21) (20) (19) (18) I K L M N O P Q (17) (>6) (15) (x4) (l3) (I3) <IX) (xo) R STU VWXYZ (9) (8) (7) (6) (5) (4) (3) (a) (x) N, letter van het billet, stemt dus over een met het cijfer i3. Eerst dient men te vermenigvuldigen met a5, het cijfer dat zich naast de letter bevindt 892 X a5 22,3oo, waarvan af te trekken i3 (volgcijfer van N.) men bekomt 22,287 Voegen wij er bij, hel klein cijfer zon der (627) en wij hebben:22,287,627, "tzij het groot cijfer van het billet. Men ziet, 't is eene kleinigheid zich van de echtheid van een bankbriefken te verzekeren En als men dan al die cijfers heeft na gegaan kan men nog gefopt zijn. Immers het eerste valsch biljet dat men in de bank van Brussel in handen kreeg, was, voor wat de cijfers betreft nauwkeurig juist. Slechts het toeval dat twee biljetten met dezelfde nummers bijeengebracht, leidde tot de ontdekking. Zonder dat had het bedrog nog maanden kunnen duren. Behalve de door de bank opgegeven middelen is er nog een ander om de val sche te ontdekken. Men legt een biljet op eene gladde vlakte, eene marmeren plaat bijvoorbeeld. Men bedekt het dan met een wit papier, dat men op de plaats van den filigrane franks-ioo, wrijft met een looden of tin nen voorwerp, als de rug van een lepel of de niet gepuntte zijde van een potlood. Wanneer nu het briefje goed is zal franks-100 zich op het wit papier over drukken is het valsch, dan niet. Wie er verantwoordelijk is, vraagt men allerwege de bank of... wie Er bestaat deswege geen rechtsbegrip in Frankrijk wel. De rechtbank heeft daar de bank verantwoordelijk verklaard, zeg gende c Gij hebt het voorrecht fiduciaire (tijdelijk gangbare) munt uit te geven aan u dus te zorgen dat het publiek niet bedrogen kan worden gij moogt van het publiek in deze zaak geene bevoegdheid eischen, die gij zelf met hadt, vermits gij, die vakkundig zijt, er zelf hebt aangeno men. 1 En dat is maar juist. Wanneer men dergelijk voorrecht bezit, is het 'tpubli k niet, dat aan het nadeel van het bedrog tegenover de bank moet blootgesteld zijn van Denderleeuw, Welle, Haeltert, Kerckxken, Denderhautem, Erembo- degem, Meire, Liedekerke, Iddergem, en Nieuwerkerke. Vrienden Kareelbakkers. Op Zondag 10 December aanstaande om 3 1/2 ure namiddag, in de lokalen der Meisjesschool te Welle, Voordracht door M. Teurlings, advokaat bij het Hof van Beroep, te Brussel, en advokaat van het Catholiek Syndikaat der Kareelbakkers van Meirelbeke-Denderleeuw. Onderwerp De werkkontrakten op de Steenbak kerijen van Brussel en hunne onwet tige bepalingen. Kareelbakkers van Denderleeuw, Welle Haeltert, Kerckxken, enz., wij noodigen U uit tot het bijwonen van die belangrijke Voordracht. Het is noodig dat onze steen- bakkerswerklieden eens grondig kennis krijger, van de onwettige en nadeelige be palingen der kontrakten welke de Steen bakkersbazen hun jaarlijks doen onder- teekenen, en dat zij ook eens hooren wat hun te doen staat als zij in eene moeilijk heid gewikkeld worden, voortspruitende uit die onwettige kontrakten. Alle man naar de Voordracht moet Zondag 10 December, bij de Kareelbak- bers van Denderleeuw en omstreken, het ordewoord zijn. Wij rekenen op uwe aanwezigheid en groeten U hartelijk. Het Bestuur. gevonden met smokkelwaar. Gansch een paneel van den wagon was opgeheven en in de opening was eene geheime berg plaats aangebracht, waar men tabak, speelkaarten en kant in vond, eene hooge som vertegenwoordigend. De wagon was bestemd voor eenen handelaar van Mau- ver te voorschijn en dwong het meisje onder doodsbedreigingen haar geld af te geven. Het slachtoffer kon niet anders dan aan den eisch voldoen, die in zulke omstandigheden gedaan werd. Zij gaf haar geld af aan den bandiet. Deze sprong te Bouwel van der. trein en verdween. Toen het verschrikte meisje te Gheel aan kwam deed zij onmiddellijk eene aanklacht bij de policie. In den Mascuresdreef te St-Nicolaas heeft men maandag eene aijarigefabriek- werkster vermoord gevonden. Een steek, haar in den bil toegebracht, had de bloed- verongeïukte, Hendrickx genaamd, was 60 jaar oud. Te Saint-Servais reed een aannemer per automobiel naar huis, vergezeld van eenen ingenieur. Voor een koffiehuis raakte de auto door eene verkeerde bewe ging, buiten koers en botste met zoo veel geweld tegen eene kar, dat de twee auto- mobielrijders een heel eind weg over den steenweg vlogen en met gebroken armen tn beenen terug werden gevonden. Een jongeling van goede familie, wonende te Hennecourt, Frankrijk, had over eenige dagen het ouderlijk huis ver storting veroorzaakt, die den dood voor 1 laten met ctne som van 20,000 frank en gevolg had. De vermoorde, Stefanie I met zijn liefje. De signalementen van den Rheel, woonde bij hare ouders in de 1 jongeling en van zijne gezellin werd in Molendreef. Het was haar vrijer, die hit I aue richtingen gezonden. Vrijdag namid- lijk naar huis bracht. Dokter Burggraeve I d3g ontdekte de poiicie de verliefden in heeft den dood bestatigd. I een huis der Sint-Lazarusstraat te Brus- Maandag avond keerde de genaamde I stl, waar zij eene kaïner gehuurd hadden. Corn. X., van het gehucht Engeland Eene som van 18,000 fr. werd op hem naar zijne woning te Oosthoven terug. Op eene eenzame plaats gekomen werd hij door twee kerels aangerand, die hem van zijn geld beroofden. Dank aan de nauwkeurige persoonsbeschrijving, die het slachtoffer van zijne aanvallers op- teruggevonden. De vader werd telegra fisch van de aanhouding zijns zoons ver wittigd. De godsdienstvervolging. Er zijn Wat nu het onderzoek betreft, men weet niet juist hoever het staat, want men begrijpt dat zoo min het parket als de policie alles zal vertellen wat ontdekt wordt, ofschoon de plichtigen nu toch wel op hunne hoede zullen zijn. Het bericht dat de briefkens te Monte- Carlo gemaakt werden, is gelogenstraft. Eene naamlooze beschuldiging, doe lende op een persoon, die onlangs de ge vangenis verliet en naar de stad vertrok, had het gerucht in de wereld gebracht. In dien brief werd gezegde persoon aan geduid als zijnde het hoofd van de bende vervalschers. Welnu, bedoelde persoon kan dit on mogelijk zijn, daar hij de vereischte ken nissen niet bezit om zich met zulke zaken bezig te houden. Te Brussel heeft men vooral het oog op Antwerpen gericht, waar men, naar het scbijnt.de aanwezigheid van het groot ste getal valsche briefkens heeft besta tigd. In de Kamer verklaard M. de Smet-de Naeyer, in antwoord op eene vraag M. Bertrand, dat de Nationale Bank be weert het recht te hebhen, de betaling te weigeren van alle haar aangeboden val sche bankbiljetten van ico fr. Rechtbank van Dendermonde. Brave vrouw. Mathielda Van den Bossche, van Aalst, had een ferm 6tuk in hare kraag gedronken en kwam 's avonds nog al laat naar huis, zij begon op hare deur te stampen en de ruiten te breken en smaadde de politie. Belooning voor smaad aan de politie, eene maend gevang en 5o fr. boet. voor nachtgerucht 20 fr. boet en voor dron kenschap i5 fr. boet. Dat maakt juist haar 34* veroordeeling uit. Alwie voor gansch 't jaar 1906 inschrijft zal ons blad var. heden af tot 31 Decem ber kosteloos toegezonden worden De Denderbode verschijnt den Woensdag en Zaterdag van elke week. Voor de stad fr. 5.oo. Voor den buiten met de Post verzonden twee maal ter week fr. 6.00 een maal ter week des Zondags fr. 4.GO. Betaalbaar op voorhand. Sedert 25 September 11. is DE DEN DERBODE zijn 57* jaargang ingetre den. Ons programma is altijd vervat ge weest in de volgende woorden Gods dienst, Huisgezin, Eigendom, Vader land, Taal en Vrijheid. Dit programma heeft De Denderbode altijd eerlijk en moedig in de maat zijner krachten verdedigd. Aan dit programma zal De Denderbode trachten getrouw te blijven. Wij rekenen dus op de ondersteuning onzer partijgenooten. geeft, schijnen deze laatste reeds gekend thans bevelen gegeven omtrent de ver te zijn. Er is in alle geval reeds een on- I wijdering der almoezeniers uit de mili- derzoek ingesteld. taire hospitalen. In den omtrek van Tongeren heeft I Wanneer een zieke voor het vervolg ook eene bende dieven haar winterkwar- J bijstand van een geestelijke verlangt, zal tier opgeslagen. TeHaelbeek braken zij de geestelijkheid van de plaats daarmeé in door een plafond, om in vollen dag, in kennis worden gesteld en dan zal de pas- eene slaapkamer le geraken, en er eene I t0or, dominee of rabbi worden toegelaten som ven 2200 fr. te stelen. Te Wezelt-Reckheim stolen zij des nachts eene som van 500 fr. Te Mopertingen, op de baan van Bilsen naar Maastricht, werd eene kapel opengebrokeu en bestolen. In een gevecht dat in eene danszaal te Bergen, ontstond, werd een soldaat van ercen, umsiuuu, nciu ttu l j ,--i het 2» jagers te peerd. door eenen hst personneel d .t in dergelijke gast- dolksteek getioffen. Deze wonde werd I huizen dient en bij den geest die de over- hem toegebracht door eenen zijner kame raden. tot hetzelfde regiment behoorend$. De gekwetste werd stervend weggedra gen. De douaniers hebben te Welken- raedt eenen wagen aangeslagen, geladen met bussen alcool. De smokkelaars kon den vluchten. Er was in 't geheel bij de 3oo liters. Zondag morgend, rond 4 uren, heeft Q in de putten van Coucbant eene grauw- I (jen ia£Jtsten dag denken dat zij gaan inUftnr, rO->o<c nfhad Npop.n I -i jj-i u.t Kerk van St-Martinus. Vrijdag 8 December Feestdag van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis. De diensten gelijk op de zondagen om 9 uren plechtige Hoogmis om 4 1/2 uren Vespers, om 5 uren Lof in plaats van om 4 uren. Creemboter. Markt van Woensdag 6 December igo5 62 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Erondegem. Dezen nacht hebben bandieten het kerkhof van Eron degem verwoest. Al de kruisen op de graven werden in den grond geworpen of verbrijzeld, het Christusbeeld werd aan den Calvarieberg afgerukt en aan de deur van den koster geplaatst. Dit laatste is 't bewijs dat de daders ter plaals of in de buurt wonen welke vreemdeling weet waar de koster huist.Verdere inlichtingen ontbreken. Een leger van spaarders. In Bel gië zijn op dit oogenblik niet minder dan 700,000 inwoners bij de lijfrentkas aange sloten. Dit is dus een tiende der bevolking. En het zijn niet alleen werklieden, maar ook vele kleine bedienden, die voor hun nen ouden dag bezorgd zijn. Toch is dat nog niet genoeg, en het is onbegrijpelijk hoe er nog zoo veel lieden onverschillig de zorgzaamheid van hunne makkers nazien. Zaterdag avond heeft de foorerei ziger. Jan Meyer, een anderen foore- reiziger Willem Haeck, met twee geweer schoten neergeveld. De twee mannen droegen elkander sedert lang eenen hevi- gen haat toe. Zaterdag avond ontmoetten rij elkander op de baan te Merchtem en geen dor twee wildo uit den weg gaan voor den andere. Haeck beeft ook nog in het ziekenhuis. In geval van overlijden zal, als het verzocht is, de begrafenis worden gehouden naar de godsdienstige gebruiken, maar zonder uitdrukkelijk verzoek wordt er aan de begrafenis van een militair geen godsdienstige plechtig heid meer verbonden. Men ziet waar dat naartoe gaat. Met huizen dient en bij den geest sten bezielt, mag men gerust aannemen dat de godsdienstige begrafenissen weldr» de uitzondering zullen zijn. Er zijn, met wat kwa icn wil, duizend middeltjes om te beletten dat de priester het sterfbed van de ongelukkige soldaten nadere en nog meer dan duizend om te maken dat de stervende geen uitdrukkelijk verlangen naar eene godsdienstige begrafenis te kennen geve. Overigens, hoeveel zijn er bij zulke jonge menschen, die zelfs tot rontploffing plaats gehad. Negen mijnwerkers kwamen juist met hun ge reedschap aan om opgehaald te worden, toen de ontploffing plaats had. Allen werden min of meer erg gekwetst. Het zijn de genaamden Urbaiu Thys.van JumetAntoon Dejonghc, porion De- jonghe Antoon, zoon van den voorgaan- den, van Ransart Pieter Opdebeeck, var Ransart Kamiel Wittendaele, van Ran sart Louis Wyns, van Jumet Lo,uis Van der Hecke, van Jumet Edgard Cornil, van Ransarten Lebrun Gustaaf, van Ransart. Allen zijn verbrand aan de handen en het aangezicht. Hunne won den zijn echter niet gevaarlijk. sterven Hoe wil men dan dat zij het verlangen naar eene christelijke begra fenis uitspreken Ja, zij is werkelijk schoon, de vrijheid, aldus begrepen. Voor postzegellief hebbers. Eenige dagen voor de beëindiging van den op stand op Kreta zijn nog door de revolu- tionnairen tienduizend postzegels uitge geven. Er zijn zes verschillende soorten. Dezegels van 5, 10, 20 en 5o lepla zijn gelijk (boven aan den rand het opschrift f voorloopige regeering,daD een vrouw; gezeten op een steen, de hand aan het hoofd met net insi hrift Kriti douli, 1 De put waar de ontploffing plaats had, Kreta in slavernij, en eindelijk aan den genaamd Masses Diartois stond be- j benc(ienrand de waarde), kend als veel grauwvuur bevattend. Van zoohaast het noodsein gegeven was, lieten de heeren Bauchot, ingenieur, Piette, werkoverste en de porion Perrier zich in den put afzakken Om 6 u. 3o vond men de zes eerste slachtoffers. Allen leefden nog en werden aanstonds naar boven gebracht. Men werkte met koortsige haast voort, daar men vreesde dat de anderen onder de afgevallen steenbrokken begraven lagen. Nadat men de steenbrokken weg geruimd had, vond men nog twee mijn werkers. Na eenige oogenblikken kwam een derde mijnwerker aan. Zijne lamp was uitgedoofd en de man was al tastend naar de schacht gaan zoeken. Het is Gustaaf Lebrun die ergst ver brand werd. De man ts gehuwd en vader van vijf kinderen. De slachtoffers zijn na verzorging naar hunne woning overgebracht, Zondag morgend, ten 5 ure, waren 9 werklieden, onder de leiding van eenen porion bezig eenen mijngang te herstel len, vormend ten hellend vlak op eene diepte tusschen de 25o tot 3a5 meters, in put n. 5 van de mijn Masse Darbois. Eensklaps klonk een vreeselijken knal en, terwijl de lampen uitdoofden, hadden er verschillige gedeeltelijke instortingen plaats. Ingenieurs en conducteurs lieten zich neer in d© mijn en vonden alle werklieden levend terug, doch allen waren min of meer erg gebrand aan handen en gelaat. Reeds ten 8 ure waren allen boven ge haald. Maanden geleden verdween te Hyon zonder een spoor na te laten.de beenhou wer Faville en, opgravingen noch onder vragingen konden den man, die men vermoord denkt, doen ontdekken. Nu echter is het onderzoek herbegonnen en heeft men opnieuw opgravingen bevolen De postzegel van 5 lepla is oranje die van 10 grijs die van 20 violetdie van 5o blauw. De zegels van 1 en 2 drachmen i hebben denzelfden vorm als de andere, maar in het midden bevindt zich 't por- tret var. koning George van Griekenland met het woord «Kriti (Kreta). De zegel van 1 drachmen is rood, met het portret violetdie van 2 drachmen is groen, met hel portret in 't bruin. De stempels zijn vernietigd, dus nieuwe j zegels kunnen niet worden gedrukt. OPENBARE VERKOOPING Eiken, Esschen, Abeelen en (metende tot 2 m. 10 c. omtrek) en afgekapte Boomkens en Schaarhout, 1 TE AALST-MIJLBEEK. Deurwaarder MAHIEU, te Aalst, zal ten aan- roeke van den heer Charles D* Via, Eigenaar, M Aalst, op Dijnsdag 19 December 190S, om 1» uren 's middags, openbaarlijk verkoopen In zijnen bosch, Ouden Dendermondschen Steen weg, 55 koopen Eiken, 35 koopen Abeelen, 18 koopen Esschen en Canadas. 35 koopen afgekapte Boomkens en Schaarhout. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van TE LEDE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Land, te Lede, Papenbosch, wijk B, 575, groot 15 aren 40 centiaren, ge bruikt door de eigenaars erven Singelyn. ZITDAGEN Instel Vrijdag 8 December igoS Verblijf Vrijdag l5 ;ett men opnieuw opgiaviugcu w.uku - n» Tagsr. 1 eenen put van eene zandgroeve, die ten 2 uren, ter herbe g J averwacht, en zonder de minste aanlei» I bij den heer Hipp. Eeckelaert, onverwacht, ding, gedempt werd.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2