De Denderbode EEN EN ANDER. Staatsspoorwegen KERSTBOOM Vriend FRITZ Goddank de tafel is gedekt Kerk der Theresianen. AELST. ALMANAK. Vraagt ten onze Bureele, in d' Abdij Affligem en bij alle IJveraars en IJveraar- sters den alomvermaarden Almanak van Affligem, prijs fr. o,3o, franco t' huis fr. o,36 en den Franschen Almanach National, prijs fr. o,5o, franco t' huis fr. o,56. Van de Fransche uitgave bestaat een prachtexemplaar, prijs fr. 1,00, frai.co t' huis fr. i.ao. De prachtuitgave op slechts ioo exemplaren gedrukt, is alleen in Affligem te bekomen. STAD AALST. GEMEENTERAAD. Openbare zitting in de gewone zaal der vergaderingen, op Donderdag aanstaande 2i° December 1905, om 6 uren namid dag. DAG ORDE: i° Kerk van O. L. V. Bijstand. Plaat sen van geschilderde vensters. 20 Volksboekerij. Rekening 1904 en Begrooting 1905. 3° Burgerlijke Godshuizen. Aanbeste ding der benoodigheden binst het jaar 1906. 40 Gemeenterekening 1904. Begroo ting 1906. Alwie voer gansch 't jaar 1906 inschrijft zal ons blad van heden af tot 31 Decem ber kosteloos toegezonden worden De Denderbode verschijnt den Woensdag en Zaterdag van elke week. Voor de stad fr. 5.00. Voor den buiten met de Post verzonden twee maal ter week fr. 6.00 een maal ter week des Zondags fr. 4.00. Betaalbaar op voorhand. Sedert a5 September 11. is DE DEN DERBODE ».zijn 57® jaargang ingetre den. Ons programma is altijd vervat ge weest in de volgende woorden Gods dienst, Huisgezin, Eigendom, Vader land, Taal en Vrijheid. Dit programma heeft De Denderbode altijd eerlijk en moedig in de maat zijner krachten verdedigd. Aan dit programma zal De Denderbode trachten getrouw te blijven. Wij rekenen dus op de ondersteuning onzer partijgenooten. Windmolens-electriciteit- r voortbrengers. Tot hiertoe dienden de windmolens alleen l voor het malen van granen. ^Thans wendt men in Denemark en in belezië, de windmolens aan als elec- triciteitvoortbrengers. Te Wittkeil, in Silezië (Duitschland is er een windmo len gebouwd met eene werkdadige opper vlakte van 1000 vierkante voeten. De windmolen heeft eene motorkracht van 3o paarden en brengt een dynamo in wer king welke 700 toeren in de minuut doet. De electriciteit wordt in eene batterij ac- cumulateurs opgevangen en daarmede worden de stad en een naburig kasteel verlicht en talrijke motors in de stad in werking gebracht. De beste vorm welke men aan de wie ken van den molen kan geven, is de vier wieken in recht kruis te plaatsen. Men moet niet denken dat men meer snelheid zal bekomen naarmate men meer wie ken bijzet. Nochtans is het geraadzaam de wieken lichtjes gebogen te maken. De lengte der wieken mag echter niet meer dan vijfmaal de breedte zijn en het breedste ueel mag niet meer dan driemaal grooter zijn dan het smalste. Indien men zich naar deze regelen wil gedragen bij 't opbouwen van den windmolen, zal de molen draaien met eene snelheid drie maal grooter dan deze van den wind. Welke kalveren zal men opfokken Algescheiden van andere eischen fokt men noch 't eerste kalf van ten koe, noch die kalveren, wtlke van een koe komen, die reeds dikwijis ten kuif gebracht heeft. Het 2e, 3*. 4* en 5e kali zijn in den regel de beste. Hieimede meei.en wij niet, dat de andere kalveren volstrekt niet tot het opkweekeu mogen gebruikt worden, want daarbij zijn dikwijls uitstekende dieren, maar het zijn toch uitzonderingen op den regel. ■k TOMBOLA. De loting van den allerprachtigsten tombola ingericht ten voordcele oer patronagie en scholen van Mijlbeek, zal plaais nebben op 2® Kerstdag aanstaande. Elk is tr meê bezig, 1 Is waarlijk de mceite weerd de prijzen zijn wondei schoon. Loten zijn nog te verkrijgen in de Pas torij, als ook bij de Heercn Pieyns, be stuurder der jongensschool, Moorselbaan en A. De Paepe, onderwijzer, Molen- dries, 25. Eene taartenmachien. - I11 de laat ste wetenschappelijke kronijk van den Journal des Debats, onder de naam- tiekemng. H. de Pakvillc, vinden wij de volgende bijzonderheden over een.: taartenmachien, die in de Vercenigde Staten van Amerika gebruikt woidt. Wie zou het geloovcn, en toch is het zoo, een ameitkaansch uitvinder heeft eene taartenmachien uitgevonden. Een deigeiijke machien is aan het werk i_ Philadelphia, in eenen koekwinkel, die door de menigte bestormd wordt. 11 Deze machipn maakt 18 taarten in in èénen minuut zij wordt onderhou den door drij vrouwen, die den tijd niet hebben zich te vervelen. n Waarom nu laarten bakken met de machien 1 't Is ten eerste eene schoone rcklame ten tweede, 't is eene zeer ge zonde fabricatie, daar de gebruikte ma terie nooit met de handen in aanraking komt. Het gaat er niet meer gelijk in het oud Europa. o De machienerij is eenvoudig. Men legt in eenen vere-aarbak al wat er noodig is om eene uur lang taarten te bakken bloem, water, suiker, eieren, enz. De stoffen loopen in eenen vermenger, en worden gekneed door toestellen die met elektriciteit in beweging gezet worden. De taartedeeg komt daaruit als een einde loos plat lint, dat vervolgens in stukken gesneden wordt 0 De stukken worden op eene taarte- pan gelegd, waar zij dc vorm eener taart aannemen. Dan komt de ledige taart onder een vergaarbak, die vruchten of confituur behelst een klep gaat open en de taarte wordt daarmede aangevuld. Verder maakt een mes de confituur effen. Dan wordt de taart op eene soort van liat naar den oven gebracht, Zoo worden 18 taarten per minuut ge maakt, meer dan duizend op eene ure. Dat mag wel waarlijk amerikaansch genoemd worden. Als maar waar is •k Verdelging van slakken. Met die verdelging wordt om dezen tijd nog goed werk gedaan. Men legt tegen het invallen van den avond op de salade- en koolbed den eenige koolbladeren plat uitgespreid en vindt den anderen dag 's morgens een aantal slakken, onder de bladeren geze ten. De slakken nu vangen is van groot belang, omdat daaronder de moederslak ken zicli bevinden, die ons anders 't vol gende jaar nieuw broed bezorgen. Dat kan er niet door Wij zijn geen voorslaanders van werkstakingen, en zie altijd liever de verschillen tusschen baas en werklie in der minne regelen. Maar als het te erg gaat dan moeten wij toch de meesters toeroepen '1 is ttwe schuld. Naar aanleiding van eene staking te Gentbrugge uitgebroken, lezen wij in Het Volk de volgende bedroevende in lichtingen, Vroeger werkten de molenmeisjes (con tinus) op daguur en wonnen n,5o fr. per week. Sedert eenigc weken werken zij in entreprise, en hunne beste weken waren 14 tot j5 fr. om met twee te deelen en nu nog 8 tot 9 frank. Een spinner met' zijne helpers, te za- men 5 personen, werken op twee molens zij ontvingen 54 frank om te verdeden. Er is uaar een spinner die, als hij zijne jongens betaald had, geld te kort kwam voor zijn eigen ioon. Daar zijn 14 workiieden die van Heus den komen om 's nachts te werken en men verzekert ons dat zij maar 8 tot 9 frank verdienen voor 6 nachten te werken. Neen, dat kan er niet meer door In zulke omstandigheden is eene staking niet meer te verwonderen. (Handelsblad.) -k Geen eetlust bij varkens. Wan neer varkens, tl ie vet gemest worden, ge brek aan tetlust vertoonen, make men, ten minste twee maal per dag, de eetbak ken goed schoon met behulp van kokend water en voege bij elk rantsoen voeder, dat hun verstrekt wordt, al naar hunne grootte, 1 tot 5 gram poeder van gen tiaan. Blijken zij de slechte gewoonte te bezitten, oneetbare vootwerpc-n en stoffen op te nemen en aan de muren te likken, dan voege men bij elke portie voeder 1 tot 5 gram (volgens de grootte) sodiumbicar- bonaat of dubbelkoolzure soda om de maag te zuiveren en vustrekke hun per dag 5 tot 10 grammen geprecipiteerd phosphaat of beendermeel. Goed nieuws voor de spoorwegbe dienden. Wij vernemen, dat te reke nen van Juni aanstaande, al de spoor- wegbedienden eer. geheeleti rustdag per week zullen hebben. Ter. einde de in verlof zijr.de bedienden te vervangen, zul len nog al veel nieuwe bedienden moeten aangeworven worden. Hel wees*. Sedert cenige dagen staan de petsonen die eenen barometer bezitten, aardig te kijken. Hun baro meter wijst alle dagen zeer droog. Wij hebben echtei nog anders niet gehad dan dikke mist en dikwijls sluif regen. De menschen verstaan hunnen baro meter niet meer. Men wil, kost wat kost, de barometer doen aanduiden weike weder wij hebben, niettegenstaande hij enkel de luchtdruk- king aanduidt en niets anders kan doen. Sedert Zondag 10 December hebben wij eene hooge luchtdrukkmg* Daar de drukking over eene groote uit gestrektheid weinig verschilde, was de wind flauw en op verscheidene plaatseu van ons land was geen wind. De West- en Nood-Westerwind van Maandag deed üc luchtgesteltenis dalen, maar het was zeer weinig, daar de mist de zon beiette, door te dringen. Deze daling had voor gevolg dat de heerschende mist verdikte. Woensdag kwam de wind uit hel oosten en zuid-oosten en dize vochtige wind was de ooizaak van de mist en den stuif- regen, niettegenstaande de lucht ver warmde. De mist veranderde, naarmate de wind blies doch met de luchtverwarming daalde hij tot tegen de aarde. De voch tigheid verdikte en daardoor hadden wij overdekte lucht. Het is aan den mist te danken, dat wij geer. koud weder hebben te midden van den winter en bij hooge luchtdrukklng. - De beer Ba ron Leo de Bethune, onze Volksvertegen woordiger, heeft de volgende mededeelin- gen ontvangen i° van den heer Graaf de Smet de Naeyer, cabinetshoofd De belanghebbende gemeenten vragen de studie eener buurtlijn tusschen Aelst en Ninove. welke die twee belangrijke steden in gemeenschap zou stellen met de rijke gemeenten van Erembodegem, Hael- tert, Kerkxken en Denderhautem. Die lijn, met deze van Sottegem naar Ninove en van Aelst naar Dender monde, welke ter studie zijn, zou het schoon buurtnet voltooien waarmede uw arron dissement binnen korten tijd zal begiftigd zijn. Ik haast mij Ued. te laten weten, mijn waarde collega, dat als gevolg aan een verslag welke mij is gedaan, ik mijn toe stemming heb gegeven onder oogpunt der toevallige financiëele tusschenkomst van den Staat tot het in studie leggen van het projekt (Aelst-Ninova). 2° van den heer Liebaert, Minister van Spoorwegen, enz. a) Dat te rekenen van 3 Januari aanst. een beurstrein zal ingericht worden ver trekkende te Gent-Zuid om i3 u. 32 m. met stilstand te Aelst om 14 u. 1 m. De noodzakelijkheid van dezen trein in aansluiting te brengen met den trein komende van Koririjk om i3 u. 18 van Selzaete om i3 u. 25 m. en van I Oostende-Brugge om i3 u. 3i m. heeft niet toegelaten het vertrek uit Gent-Zuid vast te stellen om i3 u. zooals de Han delskamer van 't Arrondissement van Aelst het heeft gevraagd. b) Dat de heer Minister het vooront werp der hervorming van de stilstand plaats Baerdegem in halt of statie komt goed te keuren. De aankoop dtr noodige grondtn zal eerlang beginnen. Catholieke Werkmanskring. Kerstdag is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid aan al onze vrienden de groote Prijsloting te herinneren, die te dier gelegenheid in den Wtrkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met oprechte dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij duiven nogmaals verhopen, dat onze brave Burgerij met dezen Kerstdag wederom onze catholieke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkentenis aanvaard. De prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Noterman, Be stuurder van den Kring, aan den heer De Kegel, Secretaris van den Kring of ten lokale Korte Zoutstraat, zelve. Namens het Bestuur De Bestuurder, E. H. Noterman. De Schrijver, De Voorzitter, C. De Kegel. Bn Leo de Bethune. SCHOUWBURG VAN AALST. LAAD VA A IA I E Al Vertooning op Zondag3i December igo5, om 17 uren, met de medewerking van Mej. Bruilandt, Janssens en Dieltjens. comedie in 3 bedrijven naar het Fransch: l'ami Fritz door Erckman-Chatrian. blijspel in een bedrijf, door Napoleon Destanberg. Prijzen Genummerde fr. 2,00. Beneden fr. 1,50. Boven fr. 1,00. 2® rang fr. o,5o, ten lokale Land van Riem, Nieuwstraat, nr 3, van Zondag 18 December igo5, te verkrijgen. VOLLEN AFLAAT, ter gelegen heid van de Gedurige Aanbidding, den Zondag, 24 December 1905. De Goddelijke Diensten als volgt Zondag, 24 December, ten 6 1/2 uren, de eerste Mis om 9 uren, de plechtige Hoogmis, 's Namiddags, ten 4 uren, sslemneel Lof en Te Deum. Prachtige Visietkaarten worden ten bureele van dit blad aan fr. 1,00 de 100 afgeleverd. Zend uw naam en adres ten bureele van dit blad een poslbon of fr. 1,10 in post zegels en gij ontvangt vrachtvrij 100 net afgewerkte visietkaarten. Creemboter. Markt van Woensdag 20 Decern. igo5 i53 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. AALST. De heer Iïenri De Me^sen- maecker, ondernemer der ophooging van de Albrechtlaan te Aalst-Mijlbeek heeft voor de uitvoering van dit werk een spoorwegje gelegd van de Groenstraat, langs de Kloosterstraat enz. Eenige ledige wagontjes stonden op 't spoor in de Kloosterstraat. Drie straatbengels 14, 12 en 9 jaren oud.de zelfde die onlangs geld beugels roofden bij M. Oscar Jou ret, heb ben zoodanig gestooten en gewerkt aan de wagontjes tot dat de ketting brak. En dan daar de Kloosterstraat afhellend is naar 't Kerkplein dapper aan 't rijden. De oudste had plaats genomen derwijze dat zijne beenen naar buiten bleven. Nu ver- derstonden er andere wagontjes en ziende dat ze er gingen oploopen, sprong de oudste er af doch te laat en bekwam zulke ernstige verwondingen aan een zijner beenen dat de heer geneesheer Mertens zijn vervoer naar '1 hospitaal moest beve len. De politie en het parket van Biussel die het onderzoek deden in de zaak der talrijke villadiefstallen, hebben een goeden stap gedaan door de toevallige ontdekking van eene bende, welke op heeter daad betrapt werd. Voorbijgangers zagen zater dag namiddag de deuren van eene onbe woonde villa te Ukkel open staan. Binnen komend, vonden zij daar eenige groote pakken, gereed om meêgenomen te wor den. en een verder onderzoek deed wel dra zien, dat veel voorwerpen reeds meê genomen waren. De dieven konden dus terug vei wacht worden. Politieagenten werden in hinderlaag gelegd en dezen konden des nachts rond 2 uren de dieven verrassen, terwijl deze rond de tafel den salon gezeten, lustig eene flesch wijn ledigden. De dieven, bang voor de re- vo vers der agenten, lieten zich als lam- mekens boeien en wegleiden. Scnateur de Steenhault de Waer beek heeft om gezondheidredens zijn ont slag gegeven. Hij zal vervangen worden door graaf Hippoliet d'Ursel. Zaterdag nacht vloog een automo biel, waarin twee personen zaten, langs de Wetstraat. Een politieagent wilde doen stilhouden, doch had juist den tijd om ter sijde te springen. Op den hoek der Belliardstraat botste dc automobiel met ongehoord geweld tegen een lantaarn paal, die verbrijzeld werd het voertuig vloog tegen den muur van een huis en werd zwaar beschadigd. De twee inzit tenden werden tegen den grond gewor pen en erg gekneusd. Zij werden op het politiebureel verzorgden als cal mant werd tegen hen proces-verbaal opgesteld. Een heer uit Cureghem, die op de Rogierplaats te Brussel, op den train wilde springen, viel en rolde onder 't tweede rijtuig, welk men moest ophef fen, om hem er or.der uit te halen. Hij stierf in h< t gasthuis, onder de behande ling der geneesheeren. Alvorens den geest te geven, heeft hij verklaard, dat hij door eigen onvoorzichtigheid het ongeluk had veroorzaakt. In een huis der Palmboomstraat te Gent is eene geheime stokerij ontdekt. De zaak moet aan het licht gekomen zijn door metsers, die, den grond omgravende omdat de geburen kloegen over het water, bevonden dat de put naar spiritus rook. De smokkelaar, een gewezen winkelier, Leo Pladys genaamd, werd tusschen agenten naar de gevangenis gebracht. Vrijdag namiddag kwam te Aalter een wel gekleede heer zich in alle huizen aanbieden met alle soorten artikels. Hij verkocht groote pakken zeep aan 40 cen tiemen het pik en hij verkocht er nog veel. Toen men des avonds zulk een pak open deed, zal er niets in dan een stuk krijt. Men ging bij den commissaris en men stelde een onderzoek in, maar de kerel v/as verdwenen. Men zoekt hem naarstig op. Zaterdag avond reed te Edelare de bierwagen van M. Liefmans van Oudenaarde den berg af. Een automobiel reed voorbij waardoor de paarden ver schrikten, op zijde sprongen en tot aan de romp in den aangevoerden grond zon ken. Men heeft een uur moeten werken om de dieren er uit te krijgen. Maandag avond rond 8 ure werd de policie van Antwerpen verwittigd, dat er dieven in een onbewoond huis der Ellermanstraat waren gedrongen. Men ging op zoek en vond eene looden buis reeds opgerold en gestolen in den kelder van gezegd huis. De policie was reeds tot op den zolder geraakt om de dieven te vinden, doch geen spoor van hen. Maar toen men op het dak zag vond men twee jonge dieven in de goot verscholen. Men hield ze aan en bracht hen naar het poli- ciebureel. Het zijn Jozef M.t 16 jaar, wonende Esscher.straat, en Aug. o., .5 jaar, uit de St-Jobstiaat.Een derde mede plichtige, Juliaan P., 17 jaar, wonende Van Kerck.'iovenstraat, is kunnen vluch ten. Het is O., die zich langs het koolkel dergat heeft laten glijden en dan voor de anderen de deur heeft geopend. Die gas ten beloven. Een Antwerpscli geneesheer werd aan boord van den Duiischen stoomer Redels-Burg geroepen om eenen matroos te verzorgen. Dc geneesheer vönd er eenen matroos, Edwald Frtnssenborg genaamd, dood en badend in zijn bloed liggen.Hij was beide polsen overgesnedin. Ook aan den hals was hij een ader afgesneden. Men weet niet of men hier voor eenen zelfmoord of voor eene misdaad staat. - In het Schipperskwartier is Zondag avond te Antwerpen, om 11 uren, eene vreeselijke vtchtpartij ontstaan. Zekere Alexander Romeo, 22 jaar oud, geboren in Mexico.was sedert twee dagen in Antwerpen aangekomen. Hij kreeg met onbekende personen twist.Eensklaps trok de Mexicaan zijn mes, en viel de toeschouwers aan. Zekere Albert Vermeire, 20 jaar, wo nende Saucissenstraat, 7, kreeg eenen steek in den buik. De ongelukkige is in het hospitaal overleden.De 40-jarige zeel maker Vergauwen, wonende St. Paulus- plaats, 29. en de 34-jarige matroos Ter- mote, bekwame erge messteken. De dader is aangehouden. Hij verklaart aangerand te zijn en in staat van wettige verdediging te hebben gehandeld. Op een tiental minuten afstand van het dorp Meulebeke woont de landbou wer Pieter Daelewyn, ter wijk Het Kruisken, langs den steenweg naar Pitthem. Hij houdt schapen en wordt daarom bijgenaamd a De Schaper. Het huis staat, gelijk meest alle boe renhuizen, ?5 tot 20 meters van den steenweg. Zaterdag was de zoon Daelewyn,schaap herder, op reis, maar werd te huis ver wacht. 's Avonds, tusschen zes en zeven uren, werd opeens de voordeur opengesmeten, maar niemand vertoonde zich. De meid ging en deed de deur toe. Kort daarna werd de deur nog eens opengesmeten. De meid ging en deed ze nog eens toe. Eenige minuten nadien vloog de deur voor de derde maal open. Wacht, zei Daelewyn, die in huis was, 'k zal ik eens gaan kijken. Hij nam de quinquet of petroolRmp en ging er mede naar de voordeur. Nauwelijks was hij op den dorpel ge komen of er knalde een geweerschot. Daelewyn was getroffen en viel ten gronde. Zijne vrouw en andere huisgenooten kwamen toegelooperl. Zij namen den gekwetste op en droegen hem in huis. Hij was getroffen aan het hoofd, aan de schouders on van ondsr aan de beenen. Een dokter werd gehaald. De toestand van Daelewyn, die in de zestig is, scheen onrustwekkend en hij werd in den nacht berecht. Sedert is zijn toestand verbeterd de wonden zijn niet doodelijk. De moordenaar is onbekend. De mis dadiger heeft geschoten van op de straat, natuurlijk om gemakkelijk te kunnen vluchten. Het is daarmede dat de lading zich in eenen grooten kring heeft opengespreid, ook* denkt men dat de aanslag gepleegd werd met een zeer slecht geweer. Een persoon, die aan 't werk was in de schuur der herberg Ma Campagne 1 heeft de vlam gezien toen het schot gelost werd,maar heeft bij de flikkering niemand kunnen herkennen. Ook dacht die man niet dat het schot op eenen mensch gericht was. Het parket van Kortrijk is Zondag na middag ter plaats geweest. Men heeft geene vermoedens daar Daelewyn geene vijanden heeft. Nochtans had men het wel op Daele wyn gemunt,en wraakzucht moet de drijf veer zijn der misdaad, die bij gansch de bevolking verslagenheid heeft verwekt. Het parket heeft zich opnieuw naar Becquevoort begeven, om het onderzoek in .zake der vadermoord voort te zetten. Er is eene bebloede koord gevonden in het huis der misdaad en uit eene verkla ring der vrouw zou blijken, dat de moor den; iar zijnen vader, nadat deze gewurgd was, heeft willen ophangen, om aan zelf moord te doen gelooven. Het parket schijnt van gevoelen te zijn dat de zoon alleen de misdaad heeft gepleegd, maar dat de vrouw en de dochter toch vooraf moeten geweten hebben wat er gebeuren g»ng- Zaterdag avond, rond 6 ure, ont moetten vescheidene kerels van Schooten malkaar in eene herberg. Een twist ontstond en in de botsing werd de genaamde Henri Bruylant, werk man, 3o jaar ou:!, door eenen mesateek in de borst getroffen. Badend in zijn bloed stortte hij neer. Een toegeroepen geneesheer bestatigde dat het slachtoffer in levensgevaar ver keert. De gendarmerie opende onmiddellijk een onderzoek, hetwelk leidde tot de aan houding van den vermoedelijken dader, zekeren Camille E., 19 jaar. E. verklaart dat. in de botsing, Bruy lant zichzclven met zijn eigen mes heeft getroffen en het met blotd besmeurde mes is werkelijk dit van het slachtoffer. Ondanks zijne verklaringen is E. niet temin ter beschikking van den procureur des konings naar de gevangenis van Ant werpen overgebracht. De dieven die gewerkt hebben in de kerk over 't gasthuis te Turnhout, zijn reeds gekend. Des avonds kwamen twee straatbengels de gestolen zilveren doosjes te koop aanbieden bij eenen juwe lier der Gasthuisstraat. Deze, niet veel vertrouwen hebbende, zegde aan de ben gels dat zij morgen '1 geld moesten komen halen, want dat hij eerst moest onderzoe ken of het wel echt zilver was. Zij zegden de doosjes gevonden te hebben op 't Kas teelplein. De juwelier vroeg hunne namen, die zij in volle vertrouwen opgaven, en ver wittigde toen de policie. Morgen zal dit onderzoek nu voortgezet worden. Naar t schijnt hebben dezelfde kerels ook dief stallen gepleegd in de kerk der eerw. Minderbroeders en ook nog tn eene andere kerk.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2