Algemeen Syndicaat. Zondagrust. Ditjes en datjes. Land- ex Tuinbouw. Vriend FRITZ Goddank de tafel is gedekt Priesterlijke benoemingen T O MBO L A De Denderbode Kerk der Theresiauen. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. 2® Wensch van inrichting eener Rechtbank van eerste aanleg. Aangenomen. 3° Gemeentegoederen. Verkoop van Bouwgrond op de Hertshage. Aangenomen. 4» Godshuizen en Bureel van Weldadigheid. Verkoop van Landen. M. Boterberg. Kan die verkoopingen der goederen van de Hospiciën en van 't Armbnreel niet goedkeuren. Die goederen rijn gegeven om behouden te blijven en niet om verkocht te worden. Ik sou Potver eens willen aien dat, moeit ik een stuk land of hoii geven, men het aou durven verkoopen. Begot Op de Zoutatraatpoort Potver ib eene weef met met rei joDgeoen die Begot maar twee brookens krijgt. (1) M. Bauwen».— M. Boterbergh zou dat met wat meer hoffelijkheid, in eene deftigere taal kunnen zeggen. M. de Burgemee8ter. Duz ale de Welda- digkeidabeaturen door verkoop hunner goe deren hunne inkomsten kunnen vermeerde ren, mogen dat niet doen, M. Boterbergh M. Boterbergh. Neen, nooit janver- mille M. De Clippele. De liberalen zijn dus ▼oorstaanders der doode hand geworden M. De Blieck. M. Boterbergh spreekt in onzen naam niet 't is voor eigearekening. 5® Brandweer. Begrooting voor 1906. Dit punt werd gestemd door de rechter zijde, M. DeSomer, als luitenant der Brand weer onthield zich. De liberale controleurs stemden neen. 6" Bureel van Weldadigheid. Rekening van X904. Begrooting 1906. M. Moyersoen, geeft lesing vaa de ontvang sten en uitgaven gedaan in 1904 en van dezen geraamd voor 1906 en zegt dat de inkomsteu ontoereikend zijn dat het Stedelijk Be stuur in die ontoereikendheid moet voorzien. Eene toelage moet dus toegestaan worden. De liberalen verklaren zich tegen dit punt zeggende dat zij niet voldoende zijn ingelicht om die rekening en begrooting te stemmen. M. Moyersoen. Hier ia het onmogelijk u in te lichten, komt naar de sektie en daar zult gij alle noodige inlichtingen ontvangen. M. De Blieck. Dit is onmogelijk, aange zien wij daar niet meer worden ingelicht dan hier. Wat wij begeeren is de toepassing der evenredige vertegenwoordiging in het Be stuur der Weldadigheid en van de Godshui zen. M. Moyersoen. Om alzoo aan de meer derheid te geraken. M. De Blieck. Behoudt gij de meerder heid wij wenschen alleen controle. M. Moyersoen. Hier zijn de rekeningen en 't budjet, gij kunt u overtuigen dat alles in orde is overigens komt naar de sektie, daar zal men u al de inlichtingen geven die 't Bureel van weldadigheid gehouden is te verschaffen volgens de wet. Indien er mis bruiken bestaan, klaagt ze den heer Burge meester aan die alleen bevoegd is. De Ge meenteraad heeft er niets in te zien. Maar 't zijn ook al praatjes ge kunt geene misbrui ken aanklagen. Ge werpt verdenking onge- 5ronde verdenking op de leden van 't Bestuur. I. Moyersoen moet de liberalen laken die hunne collegae bij 't parket hebben aange klaagd nopens 't leveren van kleinigheden. Die handelwijze strekt hen tot Bchande. M. De Blieok. Wij hebben niemand aangeklaagd alleenlijk 't parket ingelicht van die misbruiken. M. Eeman. Wat zegt gij ?Gij hebt M. De Wolf en mij aangeklaagd leveringen te hebben gedaan aan net Bureel van Welda digheid. Wat M. De Wolf leverde weet ik niet. Bij mij is men. in mijne afwezigheid, een zakje meststoffen van 7.50 fr. komen halen, 't Is schande M. Leveau.— Wij zullen er nog aanklagen 't en is nog al niet. Immers wij zullen het doen telken» wij zoo iets ondervinden. M. Eeman. Gij syt een troep hypocrie ten De rekening en begrooting werden goedge keurd door de catholieken. De liberalen stem den tegen. 7® Burgerlijke Godshuizen. Rekening 1904. Begrooting 1906. M. De Wolf geeft lezing der gedane uitga ven in 1904. Voor de begrooting vau 1906 vraagt hy 15,000 franken toelage gezien de ontoereikendheid van de inkomsten der Gods huizen. Hier ook stemt do linkerzijde neen. De catholieken keuren de 1 ekening goed en stemmen het bndjet. De zitting werd om 7 1/2 uren geheven en is verleden Donderdag voortgezet gewordeu fl) Jongenen I 7 Gewaagde M. Boterbergh van ern hond of van een konijn Achter ons hoorden wy TragenIs 'l teef of weef dat hij zegde Wij lezen in den Patriote t Het ontstaan van het Onder-Comiteit Aalst van het algemeen Syndicaat van Bedienden, Reizigers, Patroons en Han delaars, waarvan men hier in 't Bc iers hof, Groote Markt. Maandag 11. het tien jarig bestaan heeft gevierd, dagteek.-nd van September 1892. Eene Brusselsche afvaardiging van het algemeen Comiteit had eene overgroote menigte samenge bracht in de bovenzaal van het althans bestaande s Café Minard 1 Nieuwstraat, 3. Na de welgepaste en overschoone rede voeringen, waarvan ons blad vroeger verslag gaf, der Heeren Guizot, neef van den grooien Franschen minister en Dag- nelies,Vlaamsche meetingist van Brussel, werd er met algemeenheid van stemmen, een voorloopig Bestuur uitgeroepen MM. Hector Arys, Voorzitter, Albert De Wolf, Ondervoorzitter, Edgard Borre- man, Schrijver en Polydore Van Ghyse- ghem, Kassier. In 1895, Ondervoorzitter Albert De Wolf, had ten lokale, Markt, de groote feestzitting plaats, voorgezeten door M. de Minister de Bruyn daarna het prach tig feestmaal en om dien heugelijken dag waardig te sluiten, groot avondfeest ten stadschouburge. M* De Wolf werd vervangen als Voor zitter door M. Van den Brempt en deze laatste door M. Pol Van Ghyseghem, M. Arys bleef gestadig ODderoorzitter. De eerste Almoezenier was de Z. E.H. Kanunnik Thibaut, nadien ging het Almoesenierschap over aan de EE. PP. van het Gezelschapjesus, De Hert, Van den Eynde en Van de Ven. Het banket van Maandag 11. werd voor" gezeten door M. Van Ghyseghrm. om ringd van den Z. E.H. Deken, M. Louis Meert-S-huermans in vervanging van den heer Burgemeester, belet door een rouw. Baron de Bethune, Dalle, algemeen Se cretaris, Pater Van de Ven, Rud. E.-man. Pater Van den Eynde, heeren Gemeen teraadsleden, Borreman, Bauwens en Moyersoen, M. Wauthier, Arys, Spitaels enz. M. de Voorzitter bedankt de notabili- teiten en dronk de gezondheid van al die het Synikaat aangehecht zijn. De E. H. Deken, dronk aan Voorzitter en Leden van den Bestuurraad ook aan den Almoezenier. M. de Bethune, na eene welgezegde redevoering meldt de heer Van Ghyse- ghem dat M. Francotte hem vereerd met de bijzondere decoratie van eerste klas, langdurige toejuichingen onder het zingen van de Brabanfonne. Opvolgenlijk spre ken de heer Dalle, de E. P. Van de Ven en Hector Arys bedankt de algemeen Secretaris en gansch in bezonder u De Denderbode en Le Patriote, als voorvechters tot verdediging der belangen van den Middenstand. Prachtig en onvergetelijk avondmaal en feest. Zitting van Donderdag Stl December 190K. 1. Kerk van O. L. Vrouw. Bijstand, Plaatsen van geschilderde vensters 2. Volksboekerij. Rekening 1904 en begrooting igo5. 3. Burgerlijke Godshuizen. Aan besteding der benoodigheden binst het jaar 1906. Deze drie punten werden aangenomen. 4. Gemeenterekening 1904 Begroo ting 1906, wordt gestemd door al de ca- thclieke gemeenteraadsleden. De libera le contróleurs, na eenige belachelijke en niet gegronde opmerkingen stemden neen. Plaatsgebrek laat ons niet toe een breedvoerig verslag meè te deelen over de zitting van Donderdag in 't welk M. de Schepen Baron Leo de Bethune een merkweerdig verslag over den financkë- len toestand voordroeg. In deze twee zittingen hebben de libe rale controleurs andermaal 't bewijs gele verd dat ze van bestuurlijke zaken niets kennen. Zo keuren alles af, maar wach ten zich wel eenig voorstel tot verbetering te doen. Maar zijn ze er bekwaam toe Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 24 December. M. De Waele, Keikstraat. Maandag 25 December (Kerstdag), M. Mcganck. Leopold* Vaat. TABAKVERBRUIK. Er is in de laatste jaren, per hoofd, in de on- dergenoemde landen de volgende hoeveel heid tabak verbruikt België2,817 grammen Vereenigde-Staten 2,389 Duitschland i,56o Oostenrijk 1,370 Canada1,243 Australië 1,175 Hongariè 1,098 Frankrijk 980 Engeland 885 Rusland 499 Italië 477 De Belgen zijn dus de grootste paffers van de wereld. Zij verbruiken omtrent twee maal zooveel tabak ais de Duitschers diie maal zooveel als de Franschen, ze ven maal zooveel als de Italianen. En welk is daar de oorzaak van Omdat de accynsrechten in België het laagst zijn. Dat de Belgen dan nog kla- te veel te moeten betalen Groene Pie heeftt ee:i amende ment ingediend aan de begrooting van 's Lands Middelen voor het dienstjaar 1906. Art. 11 der Tabel. a. Erfenissen en overgang van eigen dommen door overlijden. Het erfenisrecht wordt afgeschaft in de rechte lijn voor de fortuinen beneden de 200,000 frank en ver- hoogd, in de zijlijn, voor de fortui- nen boven de 200,000 frank, a Maar Groene Pie zegt niet hoeveel het erfenisrecht voor fortuinen boven d; 200,000 frank moeten verhoogd worden. Groene Pie heeft, gelijk de aap der fabel, zijn hnteemtje vergeten aan te ste ken En zoo een potuil zetelt ook al in de Volkskamer Kom, kom, O. L. Heer moet immers van allen zijn getal hebben I... De verspreiding on ondersteuning der etsllio- liekeguz-etteiiiH heden vim het grootste belang voor *t beslaan en 't behoud des* partij, vooral de plaatselij ke die haar de meeste dien sten kuinen bewijzen en de zwaarste slagen aai» de tegenpartij toebrengen. De blauwe scribent heeft weêr eens zijr.e gal uitgebraakt tegen zijn- cath. tegenstr-vers. 't Is eene aaneensci .1- keling van beleedigingen tegen de gees telijkheid en de catholieken in '1 alge meen. Al wie de liberale livrei niet draagt wordt uitgescholden voor lieden die- heulen met wijven van 't slechtste ras, droakavd of bcibeigpiiweu, gnjsaards voor de jaren die paternosters knabbelen. Mannen die zich van naam verkoopen om als uilsteekberd voor geldkloppvrijen te dienen. Winkeliers, herbergiers, bedienden, notarissen, rechters,champetters, apotl e- kers, brouwers, onderpastoors en dokters a allen verkoopen hunne ziel aan den klerikalen winkel om toch maar van het manna, ondergedaante van goudstukken deelachtig te worden. Begrijpt gij. heeren catholieken, gij allen zijt verachtelijke lieden die hun ge weten voor 't lieve geldeken verschache- len. Die vloed van beleedigingen, versma dingen en lasteringen is meer dan eene kolom lang. En overweeg 't het wel 't is in r.aam van de Aalsterschc liberalen op perhoofden en wellicht cp hun bevel dat zij u naar 't hoofd worden geslingerd door een huurling die bij straatleiren en visch- wijven ter school is geweest, 't Kan dus van niet lager komen Dendergalm is 't orgaan der rijke li- bïralen van Aalstze zijn er de meesters van zij maken er slecht weder of zonne schijn, dus, Catholieken, herinnert het u ten tijde van kiezing. Het verbond te Aarlen. Libe ralen en socialisten hebben te Aarlen een verbond gesloten in 't vooruitzicht der aanstaande kiezingen. De eerste candidaat zal zijn M. E. Fran(ois, uittredend liberale volksverte genwoordiger de tweede M. Odon Sch-nitz, liberaal de derde gezel Tro- clet, oud-volksvertegenwoordiger v. Luik socialist. De eeeste plaatsvervanger is een libe raal, de tweede een socialist. Het liberaal-socialistisch verbond be staat nu reeds te Namen, te Mechelen, te Kortrijk, te Leuven, te Aarlen en wel licht in meer andere arrondissementen, 't is te zeggen overal waar de liberalen er voordeel of ten minste geen nadeel in zien voor hun eigen kiesbelang. Te Gent echter, blijven onze doctrinaiis zich uit geven voor tegenstrevers van het socia lism Meenen zij de kiezers daarmede te bedriegen 4 Bescherming der vogèls. Woensdag is de overeenkomst afgekon digd,gesloten tusschen verschilligc Staats besturen, rakende de bescherming der vogels, die voor den landbouw nuttig zijn. De bijtredende landen zijn België, Frankrijk, Duitschland,Oostenrijk, Hon- garië, Luxemburg, Spanje, Griekenland, Monaco, Portugal, Zweden en Zwitser land. De catholieke Vereeniging van Brussel heeft woensdag avond eene ver gadering gehouden om de kiesbelangen en voornamelijk het-aangaan van verbon den te bespreken, hoofdzakelijk met de independenten. Eene dagorde werd ge stemd, in welk de afgeveerdigde onder handelaars de breedst mogelijke vrijheid wordt toegelaten. Sluiting der jacht. Een om zendbrief is door den minister van land bouw gezonden aan de gouverneurs der provinciën, houdende inlichtingen aan gaande de sluiting der jacht igo5-o6. <1 Luidens het ministerieel besluit van 10 Aug. igo5, is de Schotsche bosch haan-, de kwakkel-en patrijzenjacht op heden gesloten de jacht op de hazen, fezanten, hazelboenders, riethoenders of kwakkelkoningen en korhanen. alsook de jacht met den hazewind zal na den 3i December aanstaande ophouden toegela ten te zijn de jacht op de reebokken, herten en damherten na 3i Januari 1906, en deze op het waterwild, zooals de wilde eendvogels, kievitten, watersneppen, lap pers, pluviers of regenvogels, enz. na 3o April. De konijnjacht met geweer, bij mid del van of zonder fretten, klopjacht of bij middel van den staanden hond of met hraamhondje roquet, in de bosschen alsook in de duinen, en deze bij middel van beurzen of fretten, zijn geheel het jaar toegelaten Krachtens art. 2 2°, van het konink lijk besluit van 14 Aug. 1889, is, ieder jaar, de jacht en het vangen der vogels niet meer toegelaten na 3o November. In geval von sneeuw, is het verboden in open veld te jagen welke ook de hoe veelheid van sneeuw zij die den grond bedekt de jacht blijft echter toegelaten in de bosschen alsook op het waterwild langs de zeekust, in de moerassen en op de stroomen en rivieren. Luidens art, 10 der wet van 28 Fe bruari 1882, is het verboden, naden der den dag van het sluiten der jacht van eene wildsoort, dezelve te koop te stellen, te verkoopen, te vervoeren of rond te venten. i> Nochtans zijn hande! en vervoer van zekere wildsoorten, die in het land niet voorttelen, en die de kooplieden uit den vreemde doen komen, ten allen tijde toe gelaten onder dit wild moeten onder andere ger'-kend worden het rendier, de witte haas van Rusland, de boschsnep, de sneeuwhoen of witte patrijs van Virginië, de Amerikaansche colltn, alsook de uit- heemsche vogels en de vogels voor kooien en verzamelingen, zooals de fezant Lady Amherts, de vergulde en de verzilverde lezant en al de andere vogels die, in Bel gië, niet in 't wild leven. Ik neem deze gelegenheid waar om u herhaaldelijk te doen opmerken, dat, luidens het ministerieël besluit van 10 Auguïti laatstleden, de loopende honden voor de jacht met het geweer alleenlijk tot den 3i December zal mogen gebruikt worden na dien dag is dit gebruik slechts nog veroorloofd voor de loopjacht, de troepen, en zonder vuurwapens en de'.e jacht is na den ;5 April 1906 niet meer toegelaten, in gansch het koninkrijk, be halve in het canton Viel-Salm waar zij toegelaten blijft tol den 30 van gezegde maand inbegrepen. 1 BOTERVERVALSCHING. De Nationale Zuivelmaatschappij heeft Woensdag vergadering gehouden te Brus sel, in het hotel Ravenstein. M. Wauters, hulpscheikundige te Brussel, hield eene voordracht over boter- vervalsching. Sedert eenigen tijd gebeurt dit voornamelijk bij middel van cocoline en katoenoiie. M. Mullle handelde over het gevaar dat tr bestaat, rauwe melk, voortkomende van dieren die door tuberculosis aange daan zijn, te voeden aan jonge kalveren en speenvarkens. Het overige der zitting werd besteed aan het bespreken van de gezondheids leer der melk, de in 1906 te houden ten toonstelling, de inspectie der melkerijen, Staats- en Duurt- spoorwegen. Onze achtbare Volksver tegenwoordigers MM. Woeste, l)e Sade- leer en de Bethune, hebben de volgende mededeelingen ontvangen t° van den heer Graaf de Smet de Naeyer, cabinetshoofd De belanghebbende gemeenten vragen de studie eener buurtlijn tusschen Aelst en Ninove, welke die twee belangrijke steden in gemeenschap zou stellen met de rijke gemeenten van Erembodegem, Hael- tert, Kerkxken en Denderhautem. Die lijn, met deze van Sottegem naar Ninove en van Aelst naar Dendermonde, welke ter studie zijn, zou het schoon buurtnet voltooien waarmede uw arron dissement binnen korten tijd zal begiftigd zijn. Ik haast mij Ued. te laten weten, mijn waarde collega, dat als gevolg aan een verslag welke mij is gedaan, ik mijn toe stemming heb gegeven onder oogpunt der toevallige financiëele tusschenkomst van den Staat tot het in studie leggen van het projekt (Aelst-Ninove). 2° van den heer Liebaert, Minister van Spoorwegen, enz. a) Dat te rekenen van 3 Januari aanst. een beurstrein zal ingericht worden ver trekkende te Gent-Zuid om i3 u. 32 m. met stilstand te Aelst om 14 u. 1 m. De noodzakelijkheid van dezen trein in aansluiting te brengen met den trein komende van Kortrijk om i3 u. 18 m., van Selzaete om i3 u. 25 m. en van Oostende-Brugge om i3 u. 3i m. heeft niet toegelaten het vertrek ui{ Gent-Zuid vast te stellen om 13 u. zooals de Han delskamer van 't Arrondissement van Aelst het heeft gevraagd. b) Dat de heer Minister het vooront werp der hervorming van de stilstand plaats Baerdegem in halt of statie komt goed te keuren. De aankoop der noodige gronden zal eerlang beginnen. SCHOUWBURG VAN AALST. LAND VAX RIEM. Vertooning op Zondag3i December igo5, om 17 uren, met de medewerking van Mej. Bruilandt, Janssens en Dieltjens. comedie in 3 bedrijven naar het Fransch: l'ami Fritz door Erckman-Chatrian. blijspel in een bedrijf, door Napoleon Destanberg. Prijzen Genummerde fr. 2,00. Beneden fr. 1,50. Boven fr. 1,00. 2® rang fr. o,5o, ten lokale Land van Riem, Nieuwstraat, nr 3, van Zondag 18 December igo5, te verkrijgen. Zijne Hoogw. heeft benoemd pastoor te Wanzele, den E. H. Van Achter, onderpastoor te Segelsem. Onderpastoor te Berchem, den E. H. Verhulst, oud-coadjutor te Kerckhem. AALST-MIJLBEKE Tentoonstelling der prijzen in het Klooster der Zusters, Moorselbaan op Zaterdag aanstaande in den voormiddag en de drij volgende dagen in den vóór- en namiddag. De tiekfcing zal plaats hebben op 2<en Kerstdag. Ingezien de wonder- schoone prijzen die er te winnen zijn zullen er velen bij het zien er van, zich aangezet gevoelen men heeft er de volle overtuiging van om nog loten te nemen. Komt u dus overtuigen van de schoonheid der prijzen Eerste prijs, actie op Brussel van 100 frs, verders Naaimachien van 220 frs, prachtige zetel, tafelservies, kostelijke kruisbeelden, anz., Alwie voer gansch 't jaar 1906 inschrijft zal ons blad var. heden af tot 3i Decem ber kosteloos toegezonden worden De Denderbode verschijnt den Woensdag en Zaterdag van elke week. Voor de. stad fr. 5.00. Voor den buiten met de Post verzonden twee maal ter week fr. 6.00 een maal ter week des Zondags fr. 4.00. Betaalbaar op voorhand. Sedert 25 September 11. is DE DEN DERBODE ».zijn 57* jaargang ingetre den. Ons programma is altijd vervat ge weest in de volgende woorden Gods dienst, Huisgezin, Eigendom, Vader land, Taal en Vrijheid. Dit progiamma heeft De Denderbode altijd eerlijk en moedig in de maat zijuer krachten verdedigd. Aan dit programma zal De Denderbode trachten getrouw te blijven. Wij rekenen dus op de ondersteuning onier partijgenooten. ALMANAK. Vraagt ten onze Bureele, in d' Abdij Affligem en bij alle IJveraars en IJveraar- sters den alomvermaarden Almanak van Affligem, prijs fr. o,3o, franco t' huis fr. o,36 en den Franschen Almanach National prijs fr. o,5o, franco t' huis fr. o,56. Van de Fransche uitgave bestaat een prachtexemplaar, prijs fr. t,oo, franco t' huis fr. 1,20. De prachtuitgave op slechts 100 exemplaren gedrukt, is alleen in Affligem te bekomen. VOLLEN AFLAAT, ter gelegen heid van de Gedurige Aanbidding, den Zondag, 24 December igo5. De Goddelijke Diensten als volgt Zondag, 24 December, ten 6 1/2 uren, de eerste Mis om 9 uren, de plechtige Hoogmis, 's Namiddags, ten 4 uren, sslemneel Lof en Te Deum. Prachtige Visietkaarten worden ten bureele van dit blad aan fr. x,oo de 100 afgeleverd. Zend uw naam en adres ten bureele van dit blad een postbon of fr. 1,10 in post zegels en gij ontvangt vrachtvrij 100 net afgewerkte visietkaarten. Vragen werk Een Bakkersgast. Een Beenhauwersgast. Een Kleermakersgast. Een schrijnwerkersgast. Een Smedersgast. Een persoon vraagt plaats voor bood schappen te doen of voor schrijfwerk te doen. 'Creemboter. Markt van Zaterdag 23 Decern. igo5 145 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3oo klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2430 kilogr. STAD AELST Koninklijke Maatschappij van Harmonie: <1 Al Groei end' Bloeiend' Het Feest van Sinte Cecilia, zal dees jaar gevierd worden morgen Zondag 24 December. Om 11 ure, zal het Muziekkorps de II. Mis bijwonen in St-Martinuskerk. Na de Mis, zullen de volgende Muziek stukken uitgevoerd worden onder de lei ding van den heer R. Lenssens, ter Groote Zaal van 't Stadhuis. i° Egmont, Ouverture de Beethoven, arr. pour Harmonie par Th. Dureau. 2° Manon, de l'Opéra de Jules Masse net, Mosalque pour Harmonie, arr. par J. E. Strauwen. Het Publiek wordt lot deze uitvoering gratis toegelaten. Het jaarlijks Banket, is, ter oorzaak van den rouw des achtbaren Heer Voor zitters, verschoven tot Zondag 21 Januari 1906. AALST. Diefstal. In den nacht van Dijnsdag tol Woensdag is er ten na- deele van de Patronagie, Meuleschette- stiaat eene partij zink gestolen.Tot heden zijn de dieven onbekend. Ongeluk. In het nieuwe fabriek die men bezig is aan het oprichten op den Tragel, alhier, is de genaamde Ju- docus Vermoesen, metser, van eene stel ling gevallen en den voet verstuikt. Men heeft hem naar zijne woning, Eiland- straat, overgeDracht. Brand. Dijnsdag namiddag,om half 3 uren, is een begin van brand ont staan in een huis van M. Thcoficl Van Vaerenberghe, koopman in kolen, Klap straat, alhier en bewoond door Frans Defour. M: Branteghem en P. Ringoir, pom pier, hebben de vlammen uitgedoofd. Goed overleg is half werk. Eerst verzonnen en dan begonnen. Eerst denken en dan doen. En zoo zijn er tal van spreekwoorden, die ons doen zien, dat alvorens eenig gewichtig werk te ondernenen, men moet nadenken er berekenen hoe men het zal aanvangei. De bouwmeester, die een huis gaat bou wen, de handelaar die eene zaak op touw zet, allen maken eerst plannen. Ook de landbouwer moet zulks. Hij moet el- ken Winter nagaan, hoe hij het volgen de jaar de verschillende gewassen over zijn land zal verdeelen, Daarvoor is het nu de geschikte tijd, N u moet hij over wegen waar hij aardappels, waar gianen, waar andere gewassen zal veibouwen. Natuurlijk moet hij daarbij rekening houden mei verschiilige omstandigheden. In de eerste plaats met de marktprijzen want den lanndbouwer heeft bijzonder voor doel veel geld te verdienen. Ditmaal zal bij dan zeker het oog moeten houden op de aardappelen. Deze zijn dees jaar overal zeer duur geweest, en het staa> voor de deur dat ze niet zoo gauw goed koop zullen worden. Elk verstandig land bouwer zal er zich dus op toeleggen dit maal meer, ja zelfs op groote senaat, aardappelen te planten en uin niét bcdio- gen te vallen, zal hij voor alles voor twee dingen moeten zorgen 1® voor uitste kend zaaigoed, en 2* voor geschikte mest. Zonder goede, nieuwe plantaardappelen loopt men vooral dit jaar gevaar, de ziek te wederom te zien te voorschijn komen, en zonder de geschikte aardappelmest heeft men niet de hoogste opbrengsten. Nu is het bij ienereen bekend en door niemand weersproken, dat voor aardap pels de OhlendorfFsche opgeloste Peru Guano een uitstekende mest is, Deze geeft zeer hooge opbrengsten, verbetert den smaak en vermindert de kans voor ziekte. Zij is dus voor aardappelen de aangewe zen meststof. Indien het iemand van /Nalat wareI Aanhoudend lezen wij dat menschen altijd zeer verwijderd wonende, door 't een of 't ander hulp middel genezen werden, maar hetgeen wij altijd zeggen s Is iemand van hier ooit zoo genezen a Geeft ons een bewijs van hier, want een plaatselijk geval is altijd gemakkelijker na te gaan. Welnu het is alzoo een gewenscht geval dat wij onder oogen hebben, 't is de erkentenis die de gekende menschen van Aalst doet spreken en zulks in 't belang hunner me- demenschen. M. L. De Konink, 10, Gazometerstraat te Aalst, zegt ons Sedert lange jaren leed ik van zeer smartelijke nierpijnen, als ik mij voor mijn werk bukken of buigen moest waren de pijnen vreeselijk,'s nachts wist ik niet hoe mij in 't bed le leggen, ik kon niet slapen, ik rustte niet en 's mor gens was ik dus genoodzaakt gansch ge broken, afgemat, stijf en vermoeider dan daags te voren op te staan, soms had ik terzelfdertijd zweetingen en huiveringen, ik had draaiingen, het water rood, belast en walgendriekend, ik verloor allen eet lust, verslechte altijd en wanhoopte, want geen enkel middel bracht mij de minste verlichting, alsdan hoorde ik spreken van de Foster Pillen voor de Nieren ver kocht bij M. De Valkeneer, apotheker, en ik besloot ze te gebruiken. Ik ben zeer gelukkig U te zeggen dat die kostbare pillen mij de grootste ver lichting toe brachten reeds van den vierden dag was ik denzelfden niet meer en drij weken later was ik gansch hersteld en zulks tot mijne onverhoopte vreugde. In 't belang van degene, die lijden zooals ik zelf leed. is het zeer vrijwillig dat ik U veroorloof het bekend te maken. Wat veroorzaakt rhumatiek Rliuma- tiek wordt veroorzaakt door urinezuur welk zich in de spieren en in de gewrich ten gekristalliseerd heeft. Foster Pillen voorde Nieren lossen dit urinezuur op en helpen de nieren het uit het lichaam af te voeren (in de urine). Door alzoo de oor zaak der ziekte weg te nemen, genezen de Foster Pillen volkomen. Indien ge niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor na maaksels met min of meer gelijkend voqrkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht u voor namaakselseisch het liandteeken James Foster op elke doos. D. A. 19. Victor De Winne, jager, van Lede, was aan 't jagen. Terwijl hij in eene diepte stond, liep op den berg een haas. De jager schoot en trof zekeren Victor De Zutter, die daar dichtbij aan 't werken was. De Zutter had de lading zaad in het aangezicht gekregen. Zondag avond was eene bende jon gelingen te üpwyck op zwier. Een twist ontstond tusschen twee jongelingen en weldra begon een algemeen gevecht. Plotseling weerklonk een hulpkreet en een jongeling stortte ten gronde. De on gelukkige, zekere Van Oudenhove, had eenen dolksteek in de borst bekomen. Hat slachtoffer bezweek weldra. De gendarmerie stelde spoedig een on derzoek in, doch Maandag had men den moordenaar nog niet ontdekt. Het parket van Brussel is ook ter plaats geweest. Oellialze Frèrea Cle z LE LION. Occasions exception- nelles. Grand vin chéueau Pichon- Longueville 1900,2® crü classé(estampés) k 2 trs. la bout. Ch&teau Marrin 1900, 2® crü S' Emilion, k fr, i.5o la bout. (1) Een Franschman, woonachtig te Vilvoorde, X.., die Dondcrdaa- eene som van 100,000 fr. had geërfd, had, om die gelukkige gebeurtenis te feesten, meer ge dronken dan gewoonte. Hij kwam zwij melend thuis en ging te bed, zonder de petroollamp uit te dooven, die hij te hoog had opgedraaid. Des morgends zag de huisbaas X. niet beneden komen. Hij ging zien en vond nem dood te bed liggen de wiek had ge durende den nacht de kamer met rook gevuld en X. was verstikt. Hij was, even als al wat hem omringde met roet over dekt. Zijne neusgaten waren er van ver stopt. Hij was slechts 32 jaren oud I Men verhaalt dat een Antwerpschen uutomoblelrijder, die zijn voertuig aan eene herberg onbewaakt had laten staan, door een Brusselschen policieagent in contravbntib weid genomen, en ver plicht hem naar het poiiciebureel te vol gen. Nu dat woord volgen beeft hier slechts een figuurlijken zin, want in wer kelijkheid werd de zaak omgekeerd, door- dien den agent mee in den auto stapte en door den overtreder naar het poiiciebu reel liet voeren. Nu schijnt de autobielrij- der door het drinken van een glas porto een weerzin van alle policiebureelen te hebben gekregen. Dit bleek hieruit dat hij, in plaats van op het gepaste oogen- blik stil tt houden, full speed het bureel v .orbijsnelde, heel Brussel door, tot in de gemeen.e Vorst, waar de agent hem kon doen begrijpen welke leelijke gevolgen die grap voor hem kan behben. En die gevolgen moet hij nu natuurlijk afwach ten.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2