TO8E vul - BERICHT. LEENING Muzikaal Avondfeest Rechterlijke kronijk. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. valt ook wel wat goeds over tabak te ver melden jwal waarde die tabakasch ver tegenwoordigt. Wanneer een rooker dagelijksch de aich van zijn cigaar opving, zou hij, wanneer hij bijvoorbeeld vijf sigaren per dag rookte, bemerken dat dit reeds eene aardige hoeveelheid opleverde. Inderdaad bevat een tabaksblad aan mineraalstoffen een vijfde deel van zijn gewicht. Wanneer men nu nagaat dat deze hoe veelheid uit waardevolle mineralen be staat, die door de tabaksplant aan de aarde onttrokken zijn en weer eene prach tige meststof voor de aarde zouden kun nen vormen, dan kan men zich slechts verbazen dat nog niemand op het denk beeld is gekomen sigarenasch in het groot te verzamelen en tot een handelsartikel te maken. Wanneer in ons land verrookt wordt 3 pond tabak per jaar en per hoofd, dan krijgt men een cijfer van rond i5 millioen pond of 7.5 ton. Daaruit zou volgen dat in ons land jaarlijks i,5 ton k aooo pond sigarenasch vermorst wordt. Sigarenasch bestaat voor 3/4 uit cal cium en kalizouten, voor 15 °/0 uit mag nesia- en natriumzouten en voor 5 uit het belangrijkste bouwmateriaal van alle planten, uit phosphorzuren. De kunst om te veemageren. De behandeling welke men aan de jockeys oplegt om tien te doen vermageren, is beroemd geworden en zij bevat niets dat den grootsten eter kan doen terugdeinzen. Men noemt ze stelsel Banting, naar den naam van den Engelschmau die het uit vond. Ziehier de dagelijksche spijskaart wel ke den grondslag van dit stelsel uit maakt. Bij het ontbijt, ongeveer 3oo gram men ossen- of schapenvleesch, eieren, ge bakken visch, hesp of al ander koud vleesch. uitgezonderd varkensvleesch eene groote tas thee zonder melk en zon der suiker, een weinig beschuit en ge roost brood zonder boter. Bij het eetmaal 3 k 5oo grammen visch uitgezonderd zalm en paling, vleesch, spek, eemg groensel met uitsluiting van aardappelen, gevogelte, behalve gans of eend, wild, twee of drie glazen Madera Xérês. 's Namiddags ongeveer 150 grammen fruit, een of twee beschuiten, eene tas thee zonder melk en suiker. Bij het avondmaal; vleesch of visch, zooals 's middags, en een of twee glazen rooden wijn. Eindelijk, om den slaap te vergemak kelijken, een grog van rlium of water, zonder suiker. De uitvinder, de heer Banting, verloor in twee jaar 46 pond van zijn gewicht en zijne taille verminderde met 5o centi meters, De hoofdsaak van het stelsel bestaat in de vermindeiing van de hoeveelheid wa ter, door de beperking van bet drinken en in tweeder hand, door het buitenge woon matig gebruik van alle spijs welke meel, suiker of vet bevat. Socialistische vrijheid. Een libe raal blad van Bergen verhaalt het vol gende Een herbergier, gevestigd nabij een werkhuis van metaalbewerking van het Centrum, had voor klanten werklieden van dat werkhuis, die hem, op zekeren dag, vroegen zijn bier te nemen van de socialistische brouwerij van jolimont. De herbergier deed hun opmerken dat liet huis aan eenen brouwer toebehoorde en dat het hem, bijgevolg, onmogelijk was aan hunne vr«ag te voldoen. Daarop ver klaarden de klanten elders te zullen gaan drinken. De brouwer stemde natuurlijk niet toe en weldra stond de herberg zoo ledig dat het de moeite niet meer waard was ze open te houden. De herbergier liep terug naar zijnen eigenaar, den brouwer, en deze stemde eindelijk toe dat zijn huiaar een derde van zijn bier zou nemen van deroode brouwerij van Jolimont. Daarop zijn de socialistische klanten terugge keerd. Schoon, niet waar, die sociaiische vrij heid Christen Verbond van Belgische Kerkbedienden. Men is er m geiukt een verbond te stichten van Belgische Kerkbedienden. Dat verbond heeft voor doel de kerkbe dienden ter hulp te komen in gr val van ziekte, ongevallen en in geval van ouder dom. Dat verbond zal een middenbureel en verscheidene succursalen in België heb ben. Al de kerkbedienden hebben er dus hut grootste belang bij dat verbond van keikbedienden bij te treden en als bet kan gewestelijke afdeeimgen te stichten. De geestelijkheid zal het bestuur en de conirool van dat verbond waarnemen De knechten of lakeien der socialis ten. Vooruit van Zondag 11. wenscht de sociatisten van Oostende geluk Allen waart gij geestdriftig en vol moed, daardoor toonend 't accooid te zijn met de partij wanneer zij besloot ue meid VAN UE LIBERALS PARTIJ NIET WILLIN ZIJN. Dus indien de socialistische partij besloten heeft nergens de meid van de liberale partij te zijn, dan moeten de libe ralen de knechten of lakeien zijn in de Arrondissementen Mechelen, Nijvel enz. in een woord, overal waar de rooden en blauwen een cartel hebben gesloten... Dus de blaywen moeten dansen gelijk de rooden schuifelen. Waar zijt ge geva ren arme liberale kliek, eens zoo machtig en nu zoo diep gedaald I... Catholieke Grondwettelijke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst. Dl H.H. catholieke Kiezbrs van ons Arrondissement, die, vanwege onze tegen strevers, een aanbevolen brief ontvangen hebben bij denwelke hunne afschrabbing ofwel vermindeiing van stemmen voor de Kiezerslijsten 1906-1907 gevraagd wordt, zijn vriendelijk en dringend verzocht zelfde brief met de noodige stukken hun recht op het hen toegekende getal stem men stavende, voor 10® Januari 1906, ten bureele der Vereeniging Groote Markt. 34, te Aalst in te dienenalwaar hunne rechten met de meeste zorg zullen verdedigd worden. STAD AALST. van fr. 1,649,000,00 1891). 29* Trekking. 27 December 1905. Obligatiën van 5oo frs. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Februari 1906. 16 104J 2396 476 1058 2583 660 2024 2644 1012 2388 2897 Obligatiën bij vroegere trekkinj uitgekomen en nog niet terugbetaald 23* trekking 29 December 1902. N® 2865 (koepon n° 24 aangehecht). 24e trekking 29 Juni 1903. N° 356 (koupon n° 25 aangehecht. Buitengewoon OP MAANDAG 22 JANUARI, om 5 1/3 uren, ten voordeele der gods dienstige en sociale werken der St. Mar- tensparochie, in de groote Feestzaal van den Werkmanskring. Uitvoering der prachtige Feestcantate van Mr Volkaert, organist onzer Hoofd kerk. Meer dan 200 Zangers. Het feest zal opgeluisterd worden door de medewerking der wijdvermaarde A Cafella van Gent. Deze week zullen de kaarten aangebo den worden. Voorbehouden plaats, 3 fr.; Eerste plaats, 3 fr.; Tweede plaats, i fr. De Rechtbank van Luik heeft den ont vluchtten dief Rapedius vrijdag bij ver stek tot 6 jaar gevangenis veroordeeld. Hij heeft tot hiertoe nog zijn adres niet laten weten. Vragen werk Een Bakkersgast. Een Beenhauwersgast. Een Kleermakersgast. Een schrijnwerkersgast. Een Smedersgast. Een persoon vraagt plaats voor bood schappen te doen of voor schrijfwerk te doen. \WeLteIijlte l>e»luiten. De volgende hulpgelden zijn verleend aan kerkfabrieken onzer provincie 2,959-90 fr. aan de Stad Aalst, voor de bijkomende werken uitgevoerd aan de kerk van O. L. V. van Bijstand, te Mijl- beke. 1,062-14 fr. aan.de Gemeente Erpe, voor het herstellen van de pastoiij aldaar. AALST. In den nacht van nieuw jaarsdag hebben kwaaddoeners 24 cana- dapooten, gestaan aan de stallen van M. Hubert Van de Putte, nevens de herberg De Haring» Geeraerdsbergsche steen weg zoodanig bescnadigd dat ze onver mijdelijk moeten vergaan. Een achttal zijn op manshoogte ont3choist en de ove rigen met een houwmes bekapt. Men ver moedt wraak daders onbekend. M. Pien werd te Dendermonde door twee dronken soldaten aangerand en ▼an zijnen portemonaie beroofd. De po- licie hield een der aanvallers aan, toen hij in de kazerne kwam. Hij bad den ge stolen porlemonnaie m zijn bezit. De andere is nog zoek. Een apotheker, de genaamde V. die te Brussel verscheidene apotheken bezit, deed in de gazetten annoncen ver schijnen, over een gezegd onfeilbaar middel tegen zekere ziekten. Verscheidene personen zijn er het slachiofler van geweekt, zegt de Courribr de Bruxelles, onder andere eene vrouw H. en hare schoonzuster, die ergens in West-Vlaanderen wonen. 't Is het parket van Brugge dat, ten gevolge van onbescheidenheden, lont rook en een onderzoek opende. De twee vrouwen en de apotheker wer den geconfronteerd en, ondanks zijn loochenen, werd V. opgesloten in de ge vangenis van Sint-Gilles. De 86 jarige gouverneur van Bra bant, M. Vergote heeft gisteren, toen hij per rijtuig het ministerie begaf, eenen val gedaan, die zijne omgeving verplich te, hem met de grootste voorzorgen terug naar xijne vertrekken te brengen. De geneesheeren hopen dat eenige dagen rust hem wel zullen herstellen. De echtgenooten T. leefden te Brus sel gescheiden. Twee maanden geleden ontmoetten zij elkaar en zij raakten aan 't vechten, De politie kwam er tusschen en de rechtbank sprak gisteren tegen alle bei eene veroordeeling uit. Den zelfden avond ontmoetten zij elkander weer in eene herberg en de vrouw sloeg een bier glas in stukken op het hoofd van haren echtgenoot. De man betaalde haar dien slag met eenen stekskenspot en het was maar toen beiden echtgenooten elkaar niet meer zagen, door het bloed, dat over hunne oogen stroomde, dat de aanwezi gen er in gelukten, hen te scheiden. Men moest beiden bij hoogdringendheid naar het gasthuis brengen. De peerden van het rijtuig waarin Mev. de Lantsheere, echtgenoot: van deu gouverneur der Nationale Bank gezeten was, gingen te Brussel op den loop, ver schrikt zijnde door een automobiel. Het rijtuig botste tegen eene kar, geladen met steenkolen en de voerman en zijn helper vlogen tegen den grond. Beiden werden zeer erg gekwetst. Mcv. de Lantsheere is met den schrik vrijgekomen. Het comiteit gesticht om de inlij ving der voorsteden bij Brussel te beko men is ontbonden. Donderdag avond was de 14-jarige zoon van M. Moons, te Lier, alleen te huis gebleven. De knaap hoorde gerucht in eene plaats van het gelijkvloers en ging zien. Hij vond er twee kerels die btzig waren de meubels open te breken. De kerels grepen den knaap vast en brachten hem twee erge messteken in de borst toe. Daarna namen zij de vlucht, eene som van 800 fr. medenemende. De wonde van den knaap is gelukkig- lijk niet doodelijk. Bandietenstreken. Een i5tal kerels hebben te Antwerpen het met oudejaarsavond erg van den weg gebracht en oprechte bandietenstreken uttgevoerd. Na eerst in eene herberg der Groote Markt, de verbruikers op allerlei manie ren geplaagd te hebben, vielen zc deze op straat nog aan, zoodanig dat een der verbruikers door een mes licht gewond werd. De policie is er tusschen gekomen en heeft een tier kerels in den amigo opgesloten. Doch daarbij lieten de balda- digaards het niet. In da Nationale straat vielen ze eene heele familie aan en gedroegen zich zoo schandelijk, dat de echtgenooten er moes ten tusschen komen. Toen eerst gingen de poppan aan 't dansen weer is er een hunner met een mes te voorschijn ge komen,want de glazenmaker Huybrechts, uil de Schuitstraat, werd door eenen messteek aan de linkerhand getroffen en diens bloeder door eenen messteek boven het linkeroog. De kwetsuren zijn licht. Donderdag avond, met den laatsten tram van Mechelen, is de genaamde G. Coen, die op de tramlijn te S*-Catbarina- Waver, te slapen lag, tusschen de Berg straat en Quatreveeren, geheel vermor zeld, zoodat hij bijna niet meer te her kennen was. Toen de machinist liern gewaar werd, kon hij onmogelijk nog stoppen. De tram onderging daardoor «en drie kwartuurs vertraging. De ongelukkige laat eene weduwe met drie kinderen achter. Des nachts zijn er dieven in de woning gedrongen van M. Van Loon, Nieuwendijkstraat, Mechelen, en hebben de haud gelegd od eene partij kiekens: De Dc politie is er spoedig in gelukt twee kerels aan te houden, die in deze betrek kingen zijn betrokken en zij worden dan ook na een voorlopig onderzoek, ter beschikking van liet parket gesteld. In den nacht van zaterdag tot zon dag is een hevige bran 1 uitgebarsten in de meubelfabriek van M. Schimtz, Kathelij- nestraat, te Mechelen. Policie en pompiers waren spoedig ter plaats, doch de brand had op weinig tijd zulke uitbreiding ge nomen dat gansch het werkhuis welk het achtergebouw uitmaakt, maar een vuur gloed meer was. Het vuur werd kracht dadig aangevallen, doch te vergeefs. Men moest zich bevredigen de aanpalende gebouwen te bevrijden. Geheel het werk huis werd de piooi der vlammen. Dijns- dag morgend, is het parket, samengesteld uit M. Aerts, procureur des konmgs ridder de VVargDy, onderzoeksrechter Notelteirs, griffier en Caliant, adjunkt kommissaris ter plaats geweest om een onderzoek te doen. Ook zijn er dieven over den hof muur geklommen van M. Laurezs Nec- kerspoel en hebben daar insgelijks hand gelegd op eenige kiekens. Een twaalfde zoon. De familie Verhoeven, te Turnhout, is met een twaalfde zoon verrijkt. De koning is reeds peter geweest van den zevenden. Allen zijn nog in leven. De vier oudsie broe ders zijn reeds gehuwd, en hebben samen 16 kinderen, waarvan 14 zonen. Vader Verhoeven is een braaf en oppassend werkman, die al het mogelijke doel om zijn talrijk kroost deftig op te voeden. De iwaalide zoon is vandaag gedoopt de gansche familie was bij de plechtigheid tegenwoordig. Waterland Oudeman. - Nog de geheimzinnige misdaad. Nog steeds is hier ed in het omliggende deze misdaad het voorwerp aller gesprekken. Daar het Kerstdag was, tijd op welke doorgaans de pacht moet betaald worden, zullen de moordenaars wellicht gedacht hebben dat Dhossche eene groote som in huis had. Indien ze niet in het huis zijn binnen gedrongen, dan is zulks voorzeker hier aan te wijten, dat de schurken vreesden dat Dhossche, die hen ontsnapt was, hulp was gaan balen. Wanneer de moordenaars Dhossche aanvieleD, nadat ze op hem ten schot hadden gelost, brachten zc hem twee ste ken toe in den bil. Vast overtuigd dat, indien hij zijne aanvallers niet overwon, hij het met den dood zou bekocht heb ben, greep de man het mes bij het lem mer en rukte het uit de handen van den moordenaar. Hij werd hierbij vreeselijk gewond aan de hand. Dhossxhe vluchtte naar den peerdenstal, waar hij zich verborg, en omtrent 2 uren verbleef, zonder te durven roepen, uit vrees dat de moordenaars hem andermaal zouden aanvallen. Aan de gendarmen van Watervliet heeft Dhossche andermaal verklaard dat hij het mes, dat hij had bemachtigd op den dilt weggeworpen had. De gendarmen hebben het gevonden. Het lemmer was geheel gekromd. Kort vóór dat de schurken Dhossche overvie len, hadden zij den i6jarigei. koewachter, Raymond Boelens overvallen, die bezig was met het vee te voederen. Daar de jongen voor hen een hinder paal was en hij hen waarschijnlijk her kend en aangesproken had maakten zij hem van kant op de wijze welke wij ver leden Zondag reeds meedeelden. Men heeft bloedvlekkan gevonden op derapen in den koestal. Na hunne gruwelijke euveldaad hebben de moordenaars hun slachtoQer opgenomen en in zijn bed gedragen. Het door de gendarmen gevonden mes past niet in de wonden van Boelens, wat bewijst dat deze met een ander mes werd vermoord en er meer dan één dader is. Zooals wij meldden is een aanhoudmgs mandaat uitgevaardigd tegen Pieter Ver- cruysse, broeder van August, knecht op de hofstede van Dhossche. Daar Pieter zegde dat hij op het uur der misdaad te Bentille in de Kerstmis tegenwoordig was, heeft men hem naar de kerk gebracht, opdat hij zou aantoo- nen waar hij gezeten heeft.Hij verklaarde toen dat hij buiten aan den kerkmuur heeft gestaan. Men vermoedt dat de moordenaars het geweer hebben gebezigd van August Ver- cruysse, dat volgens het ingesteld onder zoek, onlangs is afgeschoten. Pieter Vercruysse is geschramd op den rug van een zijner handen. Hij zegt dat het komt van over eene haag te springen of door doorndraad. August Vercruysse heeft volkomen zijne onschuld kunnen bewijzen. Hij is te Oude man in de kerk geweest, van het begin tot het einde van de Kerstmis. Maandag morgend zijn aantal getuigen ondervraagd. In den nacht van 3o op 31 Decem ber is het dochterken van P. De Bock, landbouwer, wonende te Belcele (Waer- schoot) met name Augusta, geboren te Belcele, den 2 July 1903, in den kelder harer ouders verdronken. Volgens de ver klaring der ouders moet het kind in den nacht opgestaan zijn en alzoo in den kel der gesukkeld, die omtrent 80 lot 90 cen timeters onder water stond. De vader kwam dezen morgend uit den koeistal met zijne melk en zijn lantaarn inde hand hij vond de kelderdeur open en zag zijn dochterken op het water drijven. De vader is dan naar het gemeentebestuur gekomen de politie en een geneesheer is ter plaats geweest. In de vormingatatie te Kortrijk heeft den 3i December eene hevige botsing plaats gehad tusschen een koopwaren- trem die voor Antwerpen bestemd was en een manceuvreerendc trein.Zes wagons werden verbrijzeld. De schade is zeer groot en de ontstane belemmering niet minder. Zaterdag namiddag heeft aan den train, die tc Stabroeck doorrijdt om 2 u. 37, een schrikkelijk ongeluk plaats gehad. Ue laatste dag des jaars is het gewoonte, dat de kinderen gaan zingen aan de deu ren om suikergoed of centen te krijgen. Die dag werd nu zaterdag in plaats van zondag door de jeugd gevierd, gelijk het gebruik is. Een viertal kinderen liepen nevens den tram een van hen, de kleine Berghmans Aifons, 7 jaar oud, zoon van Francis Berghmans-Dirks, werkman te Stabroek, naderde ongelukkig te dicht eu werd waarschijnlijk door de loopplank gevat, neergeslagen, met het gevolg, dat het eene beentje werd afgereden en het ander gepletterd. Dr Moerceis heeft het kind de eerste zorgen toegediend en daar na naar het Godsgasthuis te Beircndrecht vervoerd, waar door drie geneesheeren tot de operatie is overgegaan. Ongeluk kig, gelijk te vreezen was, is het kind maandag reeds overleden. De droefheid der ouders, die juist aan 't verhuizen wa ren, is onbeschrijflijk, 't Is ten droevig, betreurenswaardig voorbeeld, dat de kin deren, 't is te hopen tot meer voorzichtig heid zal leiden en schrik aanjagen. Een gemeen stuk werd in eene her berg te Herve door eenen vreemdeling uitgezet. Rond 8 ure, kwam een welge kleed persoon binneu en vroeg een glas Lier. Nauwelijks had hij het vast of hij wierp het met geweld in een spiegel die op de schouw stond. De bazin, die alleen te huis was, en dacht dat zij het met een zjnnelooze te doen had, was zeer ver schrikt. De vreemde bezoeker vroeg dan zeer kalm den prijs van den verbrijzelden spiegel. Mad. D. zegde dat deze 40 frank kostte. Voila, zegde de onbekende, ik betaal u en terzelfdertijd wierp hij een biljet van 100 frank op ien toog. Mad. D. gaf hem 60 frank terug en de kerel ging heen. Wainig tijd nadien, bestatigde men dat het briefje van 100 frank valsch was. Te Thielt heeft op nieuwsjaars- nacht-een verwoed gevecht plaats gehad. Een der vechters is gedood en vier ande ren zijn gekwetst. Het parket van Brugge is ter plaats een onderzoek gaan doen. Honderdjarige. Op 1 Januari 1906 is in de parochiale kerk van Moer- beke-Waas om 9 1/2 uren eene plechtige Mis van dankbaarheid gezongen door den eerw. heer pastoor, ter intentie van UrsulaVari de Velde,weduwe De Kersch- haver, ter herinnering van haren ioojari- gen jubilé, op 2 Januari 1905. Het eerzaam en nederig oudje blijft voortdurend welstellend, kan nog zelf haar dagelijks werk verrichten, is gezond van geest en lichaam, ja, kan nog een praatje doen met iedereen. Zij is ter kt rke gevoerd in het schoon rijtuig van M. Thuysbaert, vergezeld van haren welstellenden zoon Frans, oud 78 jaar en hare goede verzorgster jufvr. Antonia De Bruyne. God gelieve het geliefd oudje nog eenige jaren te bewaren in haar nederig huisje, waarin het feestje is geweest op Nieuw jaarsdag. Lang leve Ursula. De oudste der veldwachters. De \ildwachlir van Mignault, M. Michel Pouleau,komt zijn vijf-en-vijftigste dienst jaar te eindigen. De jubilaris is geboren te Hoves, op 6 September 1822 en is reéds twee maal beloond geworden voor daden van moed en zelfopoffering. Ondanks zijne 83 jaren, vervult hij nog zijnen post met grooten iever. Zaterdag morgend had te Luik eene genaamde Wilhelmina M.., die vreesde te laat op haar werk te komen, het ongelukkig gedacht, vóör eene rij wagons om te loopen, die aan 't manceu- vreeren was. ondanks het waarschuwend geroep der werklieden. Zij viel en al de wagons redeu haar over het lichaam, dat ten laatste nog slechts eene vormelooze bloedige massa was. De verongelukte was 29 jaar en laat vier kinderen vaa minder dan 8 jaren na. Een'genaamde Delarge, die dron ken thuis gekomen was en zich naast het vuur te slapen had gezet, raakte in brand en geleek een levendige fakkel. De gebu- ren snelden toe en doofden zijne branden de kleeren uit, maar zijne wonden zijn zou erg dat er geene hoop op redding bestaat. Het parket van Namen heeft een meisje van 15 jaar oud aanhouden, onder verdenking dat zij een pak obliga ties heeft gestolen dat ruim 20.000 fr. weerd is, ten nadeele van eenen rentenier van Spa. Het meisje loochent. Ook heeft eene huiszoeking niets doen ontdekken. De i5jarige Leopoldine V. te Na men, blijft nog altijd loochenen, den dief stal van 20,000 fr. te hebben gepleegd. Maar zij loochent niet meer, de brandkast te hebben geopend, waarvan ?ij overigens het lettergeheim kende. Er is dus geen twijfel meer aan hare plichtigheid, te meer, daar zij zegt, slechts drie 5 frank- stukken te hebben genomen. Twee lieve jongens. Te Berlijn zal binnen eenige dagen gehalsrecht wor den, zekere Frederik Hirtz, een oude kennis der rechtbanken van Luik, Ver- viers, enz., waar hij, te samen met zijn broer, droevige herinneringen heeft ge laten. De oudste, Karl Hirtz wist eene zeer rijke weduwe, die 3o jaren ouder was dan hij, om te klappen en trouwde met haar. En eens haar man zijnde, verteerde hij met zijn broer Fntz de fortuin, zoo dat er, van al wat de vrouw bezat, niets meer overbleef, toen zij van verdriet en ergernis stierf. En ondanks bet g ld dat zij te verteeren hadden, stolen zij nog als de raven, maak ten valsch geld en raakten zoo in handen van bet gerecht. Karl werd, behalve voor die feiten, ook nog vervolgd voor aftruggelarij ten na deele van eene andere dame die hij, onder trouwbelofte, 40,000 fr. had afgetruggeld. Hij wist echter aan liet gerecht te ont snappen en vermoordde met zijn broer Fntz eene vrouw te Buffenheim, om haar geld te stelen. Ook te Zweibrücken pleegden zij, met het zelfde doel, eene moordpoging op eene oude vrouw. Voor al die heldendaden veroordeelde het Berlijnsche hof Fritz ter dood en zijn broer die zich min of meer uit den slag wist te. trekken, tot 8 jaar dwangarbeid. In eene herberg der Nieuwstraat te Aarschot, ging een klant naar de achter plaats. Hij werd daar aangevallen door eentn persoon, die zich hier verborgen hield en hem een steek in de borst toe bracht, welke de longen doorboorde. De gekwetste, zekere Mathijs, op wiens hulpgeroep de andere klanten en de patroon waren toegesneld, kon verklaren dat hij was aangevallen door een genaam- den Geens, welke over eenigen tijd ten zijncnt eenen diefstal had gepleegd en deswege tot gevangenisstraf werd veroor deeld. De moordenaar was naar huis ge en had zich zelfs te bed gelegd poogde zoo, toen men hem kwam aam. den, den onnoozele te spelen. Eindelijk bekende hij zijn? misdaad.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2