Nieuwjaarsgiften voor den Paus. LEENING Land van Riem. Zondagrust. Allerhande nieuws. Heerschap Jef De Blieck zegde, volgens den verloochenden Dendergalm, dat Db Dbndbrbode het officieel orgaan is van 't Schepencollegie. Mis heerschap Db Denderbodb, is een vrij orgaan, alleen afhangende van 't geweten zijner opstellers en toevallige medewerkers. Niemand, niemand heeft er bevelen te geven. Er of anderen aldus mogen spre ken dat is eene andere kwestie. M. Jef maakte eenige bemerkingen over 'i drukken der kiezerslijsten door onzen uitgever iets waar or.ze redactie niet tusschen te komen heefi... Nu men mag niet denken, zegt hij, dat die opmer kingen worden gemaakt uit wraak om de lafTe, hatelijke persoonlijke verwijtingen waaraan hij in ons blad blootgesteld is, enz... Laffe, hatelijke persoonlijke verwijtin gen Wel M. Jef, als ge in den Ge meenteraad, onzin verkoopt, dwaasheden uitkraamt lijk b. v. over de botten der pompiers, als gij er op uwen poot speelt vol pretentie als of ge iiier pas uit Leb- beke waart overgewaaid, ah 1 wij zouden er moeten over zwijgen Iloor eens M. Jef, niemand bedriegt er zich aan. ge hebt gehandeld uit wraak omdat het Hof van Beroep uw laatste proces tegen ons, aan uwe pantoeffels heeft gedraaid. En om het te bewijzen zullen wij kortelings bedoeld arrest af kondigen met de pleitrede van Madvo caat Eeman erbij. EENE LASTERING 'T HOOFD INGESLAGEN. Het Staatsblad van Zondag 11. deeit per gemeente, het getal beslissingen meè door de Schepencolle gies in kieszaken genomen alsook het getal arresten Beroepshoven welke die besHai -• en. Ie tb-. >1 .ire en ook de groene en xide org-nen beschuldigen gedurig de - the pencollegies van catho- üeker "nrechte in te schrijven en liberale r Jie recht hebben, te schrabben. tiet waarlijk g-tring getal beslissingen door de Beroepshoven gewijzigd, toonen aan dat deSchepencolK gies gansch 't land door, zich in geweten hebben gekweten van de opdracht hun door dc wet toe vertrouwd. En inderdaad voor gansch 't land heb ben de Schepencollegies over 14,391 reclamen uitspraak gedaan en slechts 41H 1 zijn door de Beroepshoven gewij zigd geworden. De overige beslissingen der Beroepshoven, 't zij 2,685 zijn ge nomen geworden zonder dat er voorgaan- delijk een reklaam werd ingediend bij 't Gemeentebestuur. Wat onze Stad Aalst betreft, waar vol gens de liberalen.de roode en groene kra- watten, de kiezerslijsten schandelijk ver- valscht worden, geene enkele beslissing van 't Schepencollegie werd gewijzigd door 't Beroepshof. Voor Antwerpen, waar de liberalen meester zijn, werden er 50 beslissingen door 't Beroepshof van Brus sel gewijzigd. Dat zal niet beletten dat blauwen, roo- den en groenen 't deuntje der vervalschte AaUtersche kiezerslijsten zullen blijven zingen. Een vliegende bladje. komt door heer Hersenloos van Chipka rond gestrooid te worden, 't Is getiteld Eene korte antwoord op 't lang factum voorge lezen in den Gemeenteraad door M. Ba- .ron L. de Bethune, Schepen. Heer Hersenloos bedoelt 't verslag van M. de Bethune over den financieelen toestand enz. 't welk kortelings zal rond gedeeld worden. Die zoogezegde korte antwoord rept geen enkel woord over 't bedoeld verslag, "t is integendeel dé samenvatting van aide bcleedigtngen, versmadingen en lasterin gen gedurende 't jaar 1905 in het Land van Aalst eu De Werkman, uitgebraakt tegen ons catholiek Bestuur en persoon lijk tegen de heerenWceste,Burgemeester Gheeraerdts en Schepene de Bethune... Kortom 't is krapuleus en zelfs zoo krapuleus dat de prefecte van 't gild der vischwijven zoo krapuleus niet zijn kan zelfs als ze dronken is 1... STAD AALST. van fr. i,649,000,00 .1891). 39* Trekking. 27 December 1905. Obligation van 5oo frs. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Februari 1906. 16 1042 2396 476 1058 2583 660 2024 2644 1012 2388 2897 Stud Aelüt. Feestzaal van den oath. Werkmanskring. «o» BUITENGEWOON Muzikaal Avondfeest, ten voordtele der godsdienstige werken van Sint Martensparocbie, op Maandag 22 Januari igo6, om 5 1/2 uren 's avonds zeer stipt, met de welwillende medewerking van M. E. Hullebroeck, Stichter-Bestuurder van het Gentsch koor A Capella en van MM. A. Van Gheluwe, K. Neyrinckx, tenors. C. Dauwe, J. de Vos, bassen, zangers van hetzelfde kunstgenootschap. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehouden 3 fr. j Eerste rang 2 fr. Tweede rang z fr. De deuren zullen geopend worden om 5 uren en gedurende de uitvoering der nummers van hei programma gesloten blijven. N.aB. Na het eerste deel, tien mi nuten tusschenpoos. Kaarten zijn op voothand te bekomen ten Bureele van ons blad en bij den heer Henri Van de Velde, in het lokaal van den catholieken \yerkmanskfiug. TOMBOLA der parochie van O. L. Vrouw, te Aalst (Mijlbeke). De volgende prijzen zijn nog niet afge haald 11519 16909 13942 14151 16572 15397 21683 15844 16554 14283 13759 12692 14847 21505 13509 5536 6154 7702 13999 9748 9643 8464 5041 9610 7939 8451 6640 10298 12453 14337 4954 7799 9200 5184 8914 2172 9742 6777 6097 8476 2151 7794 2174 2086 2126 4676 1294 2148 4095 4032 124 1795 1737 2133 1981 913 1933 622 667 2136 2118 13636 16181 13827 672 13861 13854 13895 13880 De prijzen die voor den ao*n dezer maand niet zijn afgehaald, zullen voor het werk der Patronage bestemd blijven. BERICHT. Catholieke Grondwettelijke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst. Db H.H. catholïbzb Kiezers van ons Arrondissement, die, vanwege onze tegen strevers, een aanbevolen brief ontvangen hebben bij denwelke hunne afschrabbing ofwel vermindering van stemmen voor de Kiezerslijsten 1906-1907 gevraagd wordt, zijn vriendelijk en dringend verzocht zelfde brief met de noodtge stukken hun recht op het hen toegekende getal stem men stavende, voor io* Januari 1906, ten bureele der Vereeniging Groote Markt. 34, te Aalst in te dienenalwaar hunne rechten met de meeste zorg zullen verdedigd worden. Onze geliefkoosde tooneelkring ver dient in de eerste plaats lof voor de keus van stukken. Wij hebben andermaal Tante Clara van Mevr. Van Slim- broeck-de Peuter gekregen en nu had den we Vriend Fritz comedie van Erckman-Chatrian en Goddank de tafel is gedekt van Napoleon Destan- berg. Ik hoop dat het voor de volgende ver tooningen met comedies zoo blijven zal. Wat nu de vertolking betreft dient er gezegd dat 't er best door kan. Heeren de President, Karei De Naeyer, Jef Quin- tyn en Claessens hebben goede oogen- blikken gehad en proper werk geleverd. Zoo ook de jeugdige liefhebbers, heeren De Rouck, Jef Arys, Desmeth en Milleke Van Lierde waren netjes en fijn, bravo f Het eerste bedrijf van Fritz wat te langdradig, doch goed bezet, in het a« en 3e bedrijf naïef en prachtig spel, deze werden met grooten bijval vertolkt. Iedereen deed zijn best en was totaal verdienstelijk. Dit voor de mannen 1 De dames kan er gerust proficiat toe- gewenscht worden. Zij hebben hun uiter ste best gedaan. Mejuffrouwen Janssens en Bruylandt leverden over het algemeen heel verdienstelijk werk. En 't blijspel 't Blijspel met Mej. Dieltjens, liep goed van stapel en heeft hartelijk doen lachen. Als ik nu nog zeg dat er veel volk was en veel enorm succes, dan zult ge met het algemeen der deskundige toeschouwers 't akkoord zijn dat het een prachtig en fijn feestje mocht heeten. Hoort nu de beoordeeling van den heerdie Vriend Fritz te Parijs 3 maal heeft zien opvoeren Die comedie is voor de Fransche scène geschoven, de vertaling geeft moei lijk het zout le sel weer, ook zijn net door en door al tisten in de Comedie fransaise. Hewel, ik moet U, Mijn- heeren, van harte proficiat zeggen. Ge hebt mij eene getrouwe herinnering ge laten van dat zoo moeielijk classiek kunst rijk stuk Katrien Suze de Rebbe en Fritz wisten zich behoorlijk te onder scheiden.... Ik kom nog. Veel meer kunnen wij er niet bijvoegen. (Medegedeeld). Stad Aalst.-Werkbeurs Wordt gevraagd Een Bakkersgast. Vragen werk Een smid, (volle gast.) Een Beenhouwersgast. Een Kleermakersgast. Een schrijnwerkersgast. Een Smedersgast. Een persoon vraagt plaats voor bood schappen te doen of voor schrijfwerk te doen. Rechterlijke krouijk. Clerikaal schandaal 1 Jesuiet I Die twee woorden, zoo wat synoniem in de rood blauwe woordenboeken, kwamen den Petit Bleu goed te pas bij het ver haal van een feit, dat de haren van eiken rechtgeaarden papenvreter moest doen recht komen. In Hongariè was namelijk een genaam de Kehler uit de gevangenis vrijgelaten, na drie jaar opgesloten te zijn geweest, krachtens een vonnis, dat hem veroordeeld hsd wegens diefstal van 65oo ktonen, ten nadeele van den rector van het Jesuieten- klooster te Portoze bij Fuima. Die Kehler nu zoo verhaalt het blauwe blad was veroordeeld op de getuigenis van eenen jesuiet, pater Baret- ta, die verklaard had, Kehler ontmoet te hebben op den dag van het feit, in de gangen van het jesuietenklooster. Nu, Kehler, die altijd zijn onschuld staande hield, was inderdaad onschuldig pater Baretta zelf was de pleger van den dief stal (dit stond in vette letters gedrukt) en deze bevond zich nu in een klooster te Milaan, weigerend voor de Hongaarsche rechtbank te verschijnen om met zijne beschuldigers geconfronteerd te worden. De Petit Bleu, die over de echtheid der aangehaalde leiten geene inlichtingen had genomen, nam er, toen hij gezegeld papier kreeg. Maar toen was het te laat. Hij bekende dat hij het nieuwske had ge nomen uit een blad van Berlijn, welks terechtwijzing hem later ontsnapt was. Hij moest nu bekennen dat Kehler niet als onschuldig, maar om zijn goed gedrag uit de gevangenis was ontslagen en dat nooit een pater-jesuiet van den diefstal verdacht was geweest, enz. Pater Baretta daagde den Petit Bleu voor de rechtbank alsmede de bladen, die het nieuws hadden overgenomen, le Peuplb, de Vlaamschb Gazet en het Laatste Nieuws. De rechtbank veroordeelde nu den Petit, Bleu tot Soo fr. schadevergoeding, de afkondiging van het vonr.is in zijn eigtn kolommen en in twee andere bla den, naar keus van den aanlegger. De andere bladen rijn veroordeeld tot inlasschingen en hun deel in de kosten. Deze hadden de terechtwijzing geplaatst, eer zij er langs rechterlijken weg toe ge dwongen werden. Eenige leden eensr muziekmaatschappij deden spelend eene wandeling door de gemeente Twee-Acren, ondanks het ver bod van den burgemeester. Het vredege recht van Lessen veroordeelde hen tot boeten van 1 tot 5 fr. De veroordeelden gingen in beroep bij de rechtbank van Doornik, die hen vrijsprak. Deze recht bank ontkent dus den burgemeester het recht, eenen uitgang met muziek te ver bidden. ALMANAK. Vraagt ten onze Bureele, in d' Abdij Affligem en bij alle IJveraars en IJveraar- sters den alom vermaarden Almanak van Affligem, prijs fr. o,3o, franco t' buis fr. o,36 en den Franschen Almanacii National prijs fr. o,5o, franco t' hui» fr. o,56. Van de Fransche uitgave bestaat een prachtexemplaar, prijs fr. 1,00. franco t' huis fr. r,2o. De prachtuitgave op slechts 100 exemplaren gedrukt, is a'.leei in Affligem te bekomen. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogw. heeft den Z. E. Heer Kanunnik Massez, leeranr in 't Groot Seminarie, Diocesane Opziener van het Middelbaar Onderwijs, lid van den Bis- schoppelijken Raad, benoemd tot Titu- lairen Kanunnik van S. Baafs, in ver vanging van den Z. E. H. Lacompte die zijn eervol ontslag bekomen heeft. Leeraar te Geeraardsbergen, den E. H. I)e Plecker, priester in het Seminarie; te Sinl-Nikolaas in Sint-Josephsgesticht, den E. H. Bouckaert, id. Surveillant te Audenaarde, den E. H. De Malsche, id. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 Januari 1906. M. Bonner, Bisschop straat. Mr Mm Ach. Eemai. kin- ders Aalst. fr. 5o,oo Mejuf. Jeannette Haegemar. fr. 10,00 Naamloos, Aalst, fr. 5,00 De Denderbode fr. 5,00 AELST. MrCreemboter. Markt van |HF Zaterdag 6 Jan. 1906 141 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den a 78 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2220 kilogr. Commissaris van policie. De heer Edmond Bauwens, bevelhebber der Gendarmerie alhier, is bij koninklijk be sluit op 4 Januari in 't staatsblad afge kondigd, Commissaris van policie onzer stad Aalst benoemd. VrijJag voormiddag is hij in bediening gesteld geworden door den heer Burge meester en werd door de adjunct-com missarissen, brigadier, speciale agenten agenten feestelijk ontvangen, 't Was de oudste adjunct-commissaris M. Vernaeve welke den weikomgroet uitsprak. Wat hij eigenlijk zegde en wat de nieuwe heer Commissaris antwoordde, kwam ons niet ter oore. Bij de intrede van 't bureel was, in den aard van 't zandtapijt van He- kelgem, eene teekening aangelegd in ver scheidene kleuren, voorstellenden 't wa pen der Stad Aalst, tusschen lauwertak ken en de woorden Welkom heer Com missaris, 5. I. 1906. Het geheel maakte veel effect en waai lijk de agenten welke er zich meè gelast hebben,mogen aan de juffer van Hekelgem niets benijden. Ook waren eenige stadswapens tusschen natio nale vlagjes aan den muur gevestigd. Eindelijk werd onze stedelijke Politie den heer Commissaris aan 't hoofd door een liefhebber photograaf in groep ge trokken, Sterfgeval. Donderdag is al hier na eene kortstondige ziekelijkheid in den ouderdom van 74 jaren, godvruch tig overleden den heer Edward Van Den Bossche, Oudvoorzitter van ons Bureel van Weldadigheid. H. R. I. V. NUTTIGE RAAD. Wanneer een ongeluk gebeurd is, wil iedereen weten op welke wijze het had kunnen vermeden worden. Hoe waar is zulks I het eenige dat van nut kan zijn, is altijd de raad, dien op tijd gegeven is, 't is daarom dat die van onzen gebuur zoo nuttig en zoo waardeerbaar is voor de menschen van Aalst, want hij brengt hoop en moed aan de nierlijders, hen zeggende hoe zij zich kunnen herstellen, maar zij moeten zich op tijd verzorgen. Mm# M. Callebaut, III, Zoutstraat- poort, Aalst, zegt ons Ziedaar nu reeds acht maanden lang, dat ik aan de nieren leed de pijnen beletten mij 's nachts te slapen, ik had geene rust meer mogelijk en stond altijd vermoeider op dan bij het slapengaan, aanhoudend had ik bedwel mingen, niettegenstaande de voorge schreven middelen, welke ik altijd nauw keurig volgens de voorschriften innam, bleef mijn toestand zooals voorheen als dan werd ik door eene vriendin aange- raad de Foster Pillen voor de Nieren te gebruiken verkocht dij Mr De Valcke- neer, Apotheker. Ik volgde teenemaal de aanwijzingen van het bericht en drie dagen later voelde ik mij reeds beter, eene week verpleging bij middel van die onwaardeerbare pillen was voldoende om mij van mijne kwalen te ontlasten. Voor zulk eenen spoedigen als onverwachten uitslag, is het met ge noegen, dat ik zulk 1:011 weldoenend mid del wil aanbevelen. Ik verklaar het bo venstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is; ze zijn eenig in hur.- ne soort laat u bijzonder geen namaak sel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,5o fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgis Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. Burgerlijk Eerekruis. De heeren L. Becquaert, Hoofdopziener en P. Gril- laert oudhoofdopziener beide van 't la ger onderwijs komen vereerd te worden door 't Burgerlijk Eerekruis van i* klas Mevr. E. De Sitter opzienster wordt ve reerd met het Eerekruis van 2' klas. Proficiat I AALST. Botervervalsching. De heer toezichter der eetwaren besta tigde dat er vervalschte boter verkocht werd bij Theofiel Speeckaert, winkelier, Veldstraat. Speeckaert deed bemerken .lat hij te goeder trouw handelde, daar hij de boter verkocht die hem wekelijks ge leverd wordt door eene koopvrouw van Vlierzele. Men besloot de bedriegster te vangen. Nu acht dagen later werd de komst der koopvrouw afgewacht en maatregelen genomen opdat ze niet zou kunnen vluch ten. Nauwelijks was ze bij Speeckaert binnen of de toezichter verscheen. De boter werd onder rocht, vervalscht gevon den en aangeslagen, 't Is vrouw D. V. gebor n F. E. wonende te Vlierzele, Oordegemstraat. Procesverbaal werd op gesteld. Eenige jongelingen van Vollezele hadden een tochtje per rijwiel gedaan naar Ninove. In het terugkeeren ver traagde een hunner plotselings zijnen gang, Zijne kameraden riepen hem, zagen om, en geen antwoord van hein krijgende wilden zij hem ter hulp komen. Doch op hetzelfde oogenbilk viel hij dood oh den steenweg. Hij was aan eene aderbreuk gestorven. Deltiaize Broeders dfc Cu, DE LEEUW. De lekkere chocolaad der i Botbressbs die zulken eerlijken bijval ter Tentoonstelling van Luik heeft gehad, is nog te koop in onze succursa len. (a) Oudenaarde. Ebn man doodge reden. De machinist De Vlieger, wo nende te Ledeberg is dinsdag namiddag in de statie te Ondenaarde, doodgereden. De man had juist zijn dienst geëindigd. De zoon van het slachtoffer was stoker op hetzelfde machien waarop zijn vader machinist was. In den gemeenteraad van Schaar beek hebben de leden elkaar op de gewo ne wijze een.... Zalig Nieuwjaar ge- wenscht. Te midden van het lawijd riep de eeu wige Kennis zijnen collega Van de Putto toe toe Gij zijt een ideoot I En gij, zegde M. Gerard, tot den voorzitter, gij hebt geen verstand van voorzitten 1 't Is walgelijk M. Kennis riep M. Gerard iets toe als kasserollenmarchand of Ketellap per 1 Te midden van het lawijd zat op den duur, terwijl de begrooting ten half een 's nachts gestemd werd, begon M. Ken nis luidop te zingen. Wat kinderagies I... Een brievendrager van de hoofdstad, die vond dat hij te veel visietkaartjes te bestellen had, vond niet beter dan die met heele handen vol in het gemak eener herberg te werpen. Maar het werd, ont dekt en, het postbestuur, dat verwittigd werd deed de kaartjes uit de verstopte buis, ophalen, voor zoo veel het mogelijk was, die afspoelen en aan het opgegeven adres bezorgen, 'l Schijnt volgens een Brusselsch bijgeloof dat zoo iets den bestemmeling geluk afbrengt. Dezer dagen ging een dronkaard langs de straten van Schaarbeek. Eens klaps stropte hij een koord over rijn hoofd en hing zich op aan eenen deurknop. Een voorbijganger sneed de koord door. Slecht bekwam het hem, want nauwelijks was de dronkaard op de been, of hij bracht zijnen verlosser hevige stompen in het gelaat toe. Een agent heeft den dronkaard in den amigo gestoken. -In de treinen worden alle dagen voor werpen gevonden, door vergeetachtige reizigers achter gelaten. Die voorwerpen worden nu en dan opgesomd in den Mo- niteur en later publiek verkocht. Maar van verloren gazetten wordt nooit mel ding gemaakt. Het is weinig geweten dat op 't spoor wegnet alle dagen zoo wat 35o kilos nieuwsbladen in de treinen worden ach tergelaten door lezers en, wat nog minder is geweten, is dal het spoorwegbestuur die nieuwsbladen zorgvuldig doet bewa ren <n naar Mechelen sturen, waar zij verwerk: worden tot carton, ter vervaardi ging van reiskaartjes. Op een leegen grond te Cureghem vond men geen teeken van leven gevend, een jongeling wien een zakdoek om den hals gestropt was. Tot het bewustzijn teruggebracht ver klaarde hij een Franschman le zijn, on- lans uit Charleroi hier aangekomen. Hij had kennis gemaakt met twee andere jon ge lieden, die hem hadden geslagen mis handeld, toen gepoogd te verwurgen en hem ten slotte zijn geld hadden afgeno- Hij kon een paar herbergen opgeven die hij met de twee aanranders had be zocht en zoo gelukte men er in df .duide lijke signalementen te bekomen van de twee aanranders. Ktigolo is de beste en de fijnste der oude genevers. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert, is de beste der gezondheidsli keur. (1) Eene hevige gasontploffing heeft in het Posthotbl te Gent, veel schade aan gericht. Al de meubelen van eene slaap kamer zijn gansch door een geworpen. Een greote lavabo is 't onderste boven gekeerd de marmeren plaat, die er op lag. is een meter of drie ver geslingerd. Het schouwgarnituur werd midden de kamer geworpen. Een deel van den plan kenvloer is vernield, de linoleum ligt op drollige wijze gegolfd en is op vele plaat sen gescheurd. De kaders en andere ver sierselen, aan de muren opgehangen, werden afgerukt. Het bed werd gansch omgi kei rd. Het gewelf is erg beschadigd. De deuren zijn uit hunne hengsels ge licht en de paneelen als door bijlslagen verbrijzeld. De vensterruiten vlogen aan stukken. Dijnsdag namiddag is er brand uit geborsten in het fouragiemagazijn van M. Cass.-uwers, Schoolkaai, gelegen in de Wollestraat, te Gent. Het is een uitgestrekt magazijn, dat door M. Cassauwers werd gehuurd en nog aan andere personen is onderver huurd. De knecht en de geburen hebben vóór de komst der pompiers de vier paarden en wat getuig kunnen redden. Het vuur liep voort en toen de brand weer kwam, was er reeds voor haar veel werk. Zij kon niet beletten dat de boven verdieping en het dak heelemaal vernield werden en eene groote hoeveelheid hooi verbrand werd de winterprovisie was juist ingenomen. De loge van den knecht die er 's nachts bleef slapen, is door het water bedorven. Men kon gelukkiglijk het houtmagazijn van M. Sielbo vrijwaren, De pompiers konden om 3 uren vertrokken, Eenigen bleven ter plaats. De vrouw van M. Sielbo was zoo erg aangedaan, dat zij moest weggevoerd worden. Maandag namiddag is het huisgezin Rabon, in de Diestschestraat, te Leuven, onpasselijk geworden. Eerst gaven de lieden er geen acht op, maar daar het er ger werd, ging men een geneesheer ha len, die vergiftiging vaststelde. Om 6 uren wijdden twee geneesheeren met de meeste zore zich aan de zieken, die met zevenen in doodsgevaar verkeer den. 't Waren moeder Rabon, 5i jaar oud, de kinderen Alfons 27, Elisa 19, Justine 17, Henri i5, Jozef 11 en Armand 9 jaren. De vader, die zeer ziek te bed lag, was niet vergiftigd. De moeder verklaarde, dat allen te samen het noenmaal namen rond 1 uur, dat zij oesters, vleesch, groen ten en bouillon aten. Op hun eten dron ken allen bruin bier op fiesschen. De zieke vader heeft van alles mede- gefitenmaar geen bier gedronken. De geneesheeren vonden geene vergiftige be- standdeelen. De procureur des konings ter plaats geweest en proces-verbaal werd opge maakt door den heer commissaris Le- maitre. Het overschot van het eten en het braaksel der zieken is medegenomen om onderzocht te worden. Niemand wordt verdacht, van misda dige inzichten in deze zaak. De zieken hebben een goeden nacht doorgebracht en de geneesheer verklaarde dat zij allen buiten gevaar zijn. Een schrikkelijk ongeluk is don derdag morgend rond 10 u. aan de Leu- venschepoort te Mechelen op den ijzeren- weg van Mechelen naar Antwerpen voorgevallen. De genaamde J. Hermus, seinwachter, was bezig met een exentrique te smeren, toen hij uitschoof juist op 't oogenblik dat een manceuver-trein kwam aangere den. De ongelukkige werd gevat, met het schrikkelijk gevolg dat hem den arm werd afgereden en afgrijselijke wonden bekwam. Na de eerste verzorgingen te hebben bekomen, werd hij in eenen uiterst be- dcukelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Hermus die een voorbeel dige werkman is, heeft 22 jaar dienst en is vader van 7 kinderen. Een diefstal werd ten nadeele van M. Masquelier, wisselagent te Kortrijk, gepleegd. Deze gebeurde in de volgende omstan digheden Drie deftig gekleede vreemdelingen kwamen in den namiddag zijn bureel binnen, om weerden om le zetten. Een hunner vertoonde het om te zetten stuk. Terwijl M. Masquelier zich omkeerde naar zijne brandkast, greep een der drie een pak bankbiljetten dat in zijn bereik lag. De wisselagent, dieniets merkte dan zijn heengaan, vroeg aan de twee ande ren naar de oorzaak van dit overhaaste vertrek. Zij zegden dat hij bij hen niet hoorde, dat zij hem niet kenden en het was eerst toen deze laatsten op hunne beurt zijn kantoor hadden verlaten, dat M. Masque lier zijne bankbiljetten miste, welke eene weerde vertegenwoordigden van 17,000 franks. Men zal de slimmerikken niet spoedig vinden. Zij reisden in automobiel. Twee voerlieden van Maldegem, de gebroeders Emielen August Van Lan- degem. waren dinsdag morgend naar Holland gereJen om twee voeren strooi. 's Avonds, in het naar huis keeren, werd August Van Landegem door den tram, die van Breskens kwam, juist voor bij de herberg van den genaamden Bus- schaerts, gevat en letterlijk onthoofd. De ongelukkige is 37 jaar oud en laat eene weduwe met drie minderjarige kin deren na. Emiel die eenige meters achteraan kwam, was getuige van het vreeselijk ongeluk. De machien van den tram en een der waggons werden door den schok uit de rails geworpen. Voorbijgangers hebben de bloedige overblijfsels naar het doodenhuis van Maldegem overgebracht. Het parket van Tongeren heeft eene erge zaak in handen. Eene jonge dienst meid van Mielen-bij Tongeren, die in dienst is te Xhendremaal,was hare ouders gaan bezoeken 's avonds keerde zij in gezelschap van haren minnaar,naar haren dienst terug. Onderweg werden de twee jonge lieden aangevallen door zeven Waalsche kool mijnwerkers. die bovenarms op hen be gonnen te slaan.Overmand zijnde,vlucht te de jongeling en liep om hulp, het meisje alleen latend niet de schurken. Dan pleegden de scnurken allerlei wreedheden op de arme dienstmeid. Zij ontdeden haar van hare kleederen, mis handelden haar op de schandaligste wijze en verbranden haar het lichaam bij mid del van sigaren en pijpen. Het arme meisje viel in bezwijming. Dan namen zij hare kleederen, &taken die in brand en wierpen haar dan op den hoop brandende kleederen. Wanneer haar minnaar met eenige personen kwam toegesneld, was het li chaam der martelares met brandwonden overdekt. Zij is Dijnsdag morgend in de schrikkelijkste pijnen overleden. De zeven schelmen, die gekend zijn werden Dijnsdag aangehouden. De be- bevolking der streek is terecht veront waardigd over dit wraakroepende leit. Bravo Al de proeven in de hospi talen hebben bewezen dat de princiepen der pillen Dbpratbrb de best gekende purgeermiddels zijn die het lichaam zui veren zonder krampen en het versterken zonder fegiem. Duizenden getuigschriften kunnen geraadpleegd worden. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers Db Valkbnebr en Callebaut. Een doodrijder. Woensdag mor gend ten 7 uren, heeft een automobiel- rijder in de reu S* Gilles, te Luik, een klein meisje omgeworpen en zeer erg ge kwetst. Ziende wat hij gedaan had, wilde hij haastig wegrijden, doch l ij werd tegen gehouden door de verontwaardigde me nigte, welke hij dreigde onmrre te rijden als zij hem niet doorliet. Een agent kwam toegegneld en deze deed den moedwillig aar J opmerken, dat zijne automobiel reed zonder plaat, lan taarn of tromp. Hij beweerde dat hij zoo even al die voorwerpen onder weg verlo ren had. Hij werd nu naar liet politiebu- reel geleid. Wij lezen in de gazet van Thielt Wreede moord. In den avond van Nieuwjaardag, is te Thielt, in de Wit testraat, in der richting van het Gazge- sticht, eene wreede moord gebeurd. Eene woeste vechtpartij is daar om streeks 11 uren tusschen werklieden ont staan, een tooneel van woede en razernij dat weldra in een bloedbad veranderde. En hst gevolg ervan, zijn een lijk en vier gestekenen. De moordenaar is een genoemde Cy- riel Verhaeghe, die sedert eenigen tijd van Thielt naar Brussel getrokken is, waar hij in de Kleine Beenhouwersstraat, woont. Deze die het met zijn leven bekocht heeft, is de genaamde Alfons Den Donc- ker, een huisvader, die eene weduwe en twee kleine kinderen achterlaat. De wonden rijn zeer diep, toegebracht m den rug, met een groot poinjardmes, dat door het geweld van de steken ge kromd is. Het slachtoffer heeft nog geleefd van kort na elf tot kort 11a 12 uren. Bevoegde personen denken dat hij zal gestorven zijn door het overvloedig bloedverlies. Men is aanstonds naar de stad komen geloopen, om geestelijke en geneeskun- üige hulp, Een eerw. pater en de eerw. heer onderpastoor Boutens zijn nog bij den stervende geweest voor zijne dood.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2