BERICHT. Muzikaal Avondfeest, Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. A-llerhande nieuws. Frankrijk. Kleine nijverheid. Het VIIe boek deel over het onderzoek aangaande de Nijverheid thuis, door 't ministerie van arbeid, is verschenen. Het bevat de verslagen over de wit goednijverheid in geheel het land en de schoenmakerij in het land van Herve. Het bevat merkwaardige en belang wekkende bijzonderheden, die een helder licht werpen op zaken, welke door het groote publiek weinig of niet gekend waren. WANNEER een geslacht eens het geloof verloren heeft, dan weet men niet meer tot hoeverre zijne lichtgeloovigheid wel gaat. E Hello. De betooging-Francotte heeft dus Zondag plaats gehad. Al wat naam heeft in de Belgische nijverheid had zich er bij aangesloten en allen, zonder onderscheid van partijen, wilden den minister der tentoonstelling hunne hulde bieden. Men zag onder andere aan de eeretafel MM. Dupont.J.Gody,Devolder, Woeste, R. Lamarche, Liebaert, Schollaert, De Sadeleer, Cousebant, d'Alkemade, De Lantsheere, Beernaert, De Mot,A. Simo- nis, Pety de Thozée. Na den toost aan den koning en de koninklijke familie werd door M. De Sadeleer, Oud-voorzitter der Kamer, de hulde gebracht aan den held van het feest, in eene lange redevoering, in welke al de voordeelen werden opgesomd, teweeg gebracht door de tentoonstelling, het werk van M. Francotte en zijne mede werkers MM. Gody en Lamarche. Aan den minister werd een gedenkpen ning overhandigd alsook een album, be helzende de namen der 1600 inschrijvers van het banket en een beeldhouwwerk. Namens de Belgische Drukpers sprak haar voorzitter, M. Heinzmann-Savino. Het feest was zeer opgewekt en duurde tot het einde toe in de beste stemming voort. De loten van Brussel van de leening (jaar 1886) moeten,zooals men weet, allen getrokken worden binnen de eerst vol gende zes maanden. Er zullen dus vier a vijfhonderd trek kingen plaats hebben en daarmeê zal de aanstaande week een aanvang worden genomen. Het totaal der te trekken premiën be draagt millioenen, zooals men weet, en ieder bezitter van een lotje leeft in de vaste hoop ten minste een prijs van eenige duizenden te winnen. Wat men echter niet mag uit het oog verliezen is dat, zoo men een lot wint van 100,000 fr., te betalen rond de jaren I940 a 1945, er maar eenige duizenden zullen overblijven, mits de intrest tot dit jaren vooraf afgenomen wordt. De zittijd van 1904 o5. De Kamer heeft 135 zittingen gehouden, waarvan er 48 werden besteed aan ondervragingen en 27 aan de begrootingen. In den aanvang van den zittijd 1904- 1905 waren aan de Kamer onderworpen 116 wetsontwerpen. Gedurende den zittijd werden er 83 nieuwe ingediend, waaronder 58 door de regeering, 24 door Kamerleden, 3 terug gezonden en 1 overgemaakt door den Senaat. In 't geheel stond de Kamer dus tegenover 199 ontwerpen en voorstellen, waaraan er 47 door de regeering voorge steld cn 8 uitgaande van Kamerleden tot wet worden gemaakt, Een ontwerp inge trokken en een ander is door veroudering vervallen. Aan de vergadering zijn thans nog 124 ontwerpen en voorstellen onderworpen. Van 68 ondervragingen op 33 werd de bespreking uitgeput. Wat vragen betreft, niet minder dan 800 werden er aan de ministers gesteld, waarvan 36 door M. Beltrand. 32 door M. Coifs, 3o door M. Maenhaut, 28 door M. Buyl, enz. Eindelijk weiden er 227 vergaderingen van afdeelingen gehouden. Het klimaat en de duur van het leven. Een Engelsch geleerde heeft onderzocht, welken invloed de luchtge steltenis kan hebben op het leven. Hij is gekomen tot een besluit dat overeenkomt met het algemc en gevoelen volgens hetwelk het gematigd of koud klimaat meer gunstig is voor het leven dan dat der heete luchtstreek. Er zijn het meest 60-jarigen in Fran krijk namelijk 127 per 1000 inwoners in Ierland, 101 in Engeland, Duitsch- land en België. 77 in Denemarken, 84 in Zweden, 88; en in Noorwegen, 90 in Oostenrijk en Portugaal, 71 in Span je, 58 in Griekenland, 56 in Zuid- Amerika, 50 en in Engelsch-Indië, 40. Eene andere vaststelling is deze dat de inwoners van het oude vasteland langer leven dan die van Amerika. In Engeland zijn op den dag van he den 188 personen van meer dan gojaar oud en 14 van boven de 100 jaar, Inburgering van... varkens.Sedert de invoering der nieuwe Duitsche tolta rieven is de smokkelhandel in varkens op de Duitsche grenzen een winstgevend bedrijf geworden, daar de prijzen in de naburige landen 3o tot 40 ten honderd lager zijn dan in Duitschiand. De varkenskweekers van Franscb Lo tharingen lieten,sedert eenigen tijd,hunne varkens grazen nabij de grenspalen zij joegen er behendig eenige over de grens alwaar de Duitsche varkensslachters ze afwachtten om ze naar hun huis te leiden en te slachten. Door die nieuwsoortige inburgering bespaarden zij de invoerrechten, doch de Duitsche gendarmen hebben lont geroken en houden de wacht. Wat doen de Duitsche varkensslachters nu Krachtens eene verkregene vergun ning roepen zij al hunne huisgenoten en vrienden ter hulp, die op Frar.sch grond gebied gansch bereid varkensvleesch gaan koopen, met twee kilos per persoon, welke hoeveelheid zonder rechten mag binnenkomen. Thans ziet men, op Ztkere dagen, gan- sche benden Duitschers die, op Fransch grondgebied, zich van worsten en ander varkensvleesch komen voorzien en er mede terug over de grens trekken. Catholieke Grondwettelijke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst. De H.H. catholieke Kiezers van ons Arrondissement, die, vanwege onze tegen strevers, een aanbevolen brief ontvangen hebben bij denwelke hunne afschrabbing ofwel vermindering van stemmen voor de Kiezerslijsten 1906-1907 gevraagd wordt, zijn vriendelijk en dringend verzocht zelfde brief met de noodige stukken hun recht op het hen toegekende getal stem men stavende, voor 10® Januari 1906, ten bureele der Vereeniging Groote Markt. 24, te Aalst in te dienen; alwaar hunne rechten met de meeste zorg zullen verdedigd worden. Stad Aelat. Feestzaal van den cath. Werkmanskring. «o» BUITENGEWOON ten voordeele der godsdienstige werken van Sint Martensparochie, op Maandag 22 Januari igo6 om 5 1/2 uren 's avonds zeer stipt, met de welwillende medewerking van M. E. Hullebroeck, Stichter-Bestuurder van het Gcntsch koor A Capella en van MM. A. Van Gheluwe, K. Neyrinckx, tenors. C. Dauwe, J. de Vos, basten, zangers van hetzelfde kunstgenootschap. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehouden 3 fr. Eerste rang 2 fr. Tweede rang i fr. De deuren zullen geojiend worden om 5 uren en gedurende de uitvoering der nummers van het piogramma gesloten blijven. N. B. Na het eerste deel, tien mi nuten tusschenpoos. Kaarten zijn op voorhand te bekomen ten Bureele van ons blad en bij den heer Henri Van de Velde, in het lokaal van den catholiektn Werkmanskring. Wordt gevraagd Een Bakkersgast. Vragen werk Een smid, (volle gast.) Een Beenhouwersgast. Een Kleermakersgast. Een schrijnwerkersgast. Een Smedcrsgast. Een persoon vraagt plaats voor bood schappen te doen of voor schrijfwerk te A L M A IV A I*. Vraagt ten onze Bureele, in d' Abdij Affligcm en bij alle IJveraars en IJveraar- sters den alomvermaardcn Almanak van Affligem, prijs fr. o,3o, franco t' huis fr. o,36 en den Fr2n6chen Almanach National prijs fr. o,5o, franco t'hui 1 fr. o,56. Van de Fransche uitgave bestaat ern prachtexemplaar, prijs fr. 1,00, franco 't huis fr. 1,20. De prachtuitgave oj slechts 100 exemplaren gedrukt, is alleei in Affligem te bekomen. Creemboter. Markt van Woensdag 10 Jan. 1906 1 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,2o tot 0,00 per kil. AALST. De typhuskoorts heerscht op 't oogenblik in verscheidene huisgezinnen ter wijk Schaerbeek-Kerre- broeck. Maatregelen gain genomen wor den om de uitbreiding der kwaal tegen te gaan. In de spinnerij op den tragel is de ganaamdt Ringoir Jan tusschen mekanie- ken gevat en den arm verpletterd. Maurits Quintyn uit da Anjuin- straat kwam Maandag met twee paarden gereden. Een paard weid ongeduldig en sprong zijn gareel in stukken. Het andere liep met de kar in dolle vlucht de Nazarethtstraat in. Twee kin deren zaten op de kar. Men heeft het paard kunnen inhou den. Zondag, terwijl iedereen afwezig was, is in den Violettengang te Brussel, in het bureel eener papierfabriek eene brandkas opengebroken en geledigd. Een gebuur heeft Zondag avond vier personen het huis zien verlaten. De huisbewaarder was op dit oogenblik afwezig. Eene groote hoeveelheid papierweerden werd uit de kas geroofd. Een 6ojarige bewoner der Ilooikaai, te Brussel, die eenige van zijne stadslotsn wilde verkoopen, vernam dat een derzel- ven reeds sedert 1888 met eene premie van 100,000 fr. was uitgekomen. Men oordeele over zijne blijdschap. Maandag morgend, heeft men te Meulebeke, op den weg naar de Panders, het lijk gevonden van den genaamden Naessens, zoon van den smid. Hij had eene diepe wonde in den buik en eene in den hals bekomen, De vermoorde had geen voorbeeldig gedrag. Zekere Dierkens is maandag morgend aan de politie komen verklaren, dat hij den vorigen nacht, op den weg naar de Panders, eenen persoon ontmoet had, wien hij een ferm pak slagen had toege diend. Dierkens is aangehouden. Nadere bijzonderheden Alfons Naessens, het slachtoffer, be vond zich zondag avond in de woning van Dierckens. De jongeling verkeerde met de dochter tegen de goesting der ouders van het meisje. Toen man en vrouw Dierckens 't huis kwamen, wa6 Naessens nog in huis. Een twist ontstond tusschen Dierckens en Naessens. Het was dan 9 en half uren 's avonds. Maandag morgend ging vader Dierc kens naar den policiecommissaris. Hij verklaarde zondag avond Naessens nog al goed afgetroefd te hebben. Zelfs vroeg hij den commissaris om eens ter plaats te gaan. Men had dan reeds het lijk gevonden. Naessens lag met het aangezicht in den grond, aan het gemak van eene herberg, op een vijftigtal meters afstand van Dierc kens huis. Men bemerkte het merkteeken van eene bebloede hand op den muur van het ge mak. Dierckens was maandag voormiddag naar Pitthem gegaan. Hij is er aangehou den. De man heeft, naar men zegt, bekente nissen gedaan. Het parket is maandag namiddag ter plaats geweest. Nog een moordaanslag te Meu lebeke. De genaamde Soetaert, is aangerand geworden en heeft 7 messte ken bekomen. Men heeft den ongelukkige overge bracht naar de herberg Batavia. Sommige wonden zijn nog al erg. Het schijnt dat de verbroedering tusschen Nederland en België, zoo schit terend verheerlijkt ter beurze van Ant werpen op 23 Juli en ook te Putte, 24 September laatstleden, zoo wat is ver flauwd. In andere woorden, de jonge lie den van Hollandsch en Belgisch Putte met Cappelschestraat, liggen, jammer genoeg, nog al eens met elkaar in de mat. tot groot hinder en nadeel van alle orde lievende menscheD. Zondag avond, had alzoo een oploop met vechtpartijen plaats tegen de Hol- landsche grens, te Putte. De beenhouwer logementhouder van het welgekend café, Eduard Teysen, zat rond 8 1/2 ure in zijne woning rustig te kaarten. Daar er met steenen en andere voorwerpen werd geworpen, zelfs zegt men een signaal schot werd gelost, ging hij uit voorzorg en zulke standjes kennende, de buitenlui ken zijner glasramen dichtmaken Pas buiten, zonder de minste reden, werd hij aangerand en op het hoofd deer lijk geslagen, zoodat hij gansch bebloed en buiten kennis ten gronde stortte. Dok ter Van Eynde uit Stabroek, in allerijl geroepen, wijdde hem zijne zorgen en bestatigde eene diepe wonde van 7 centi meters, waarschijnlijk door een stuk hout toegebracht de schedel was ingedrukt en de lijder was vreeselijk gewond. Gees telijke hulp werd ingeroepen, want de toestand was, en is heden nog levensge vaarlijk. Dezen voormiddag heeft men het slachtoffer van dezen rampzaligen moord aanslag van de laatste HH. Sacramenten bedieud. Men wanhoopt hem te redden. Dat zulke bloedige gebeurtenis erg be sproken wordt en iedereen medelijden heeft met den getroffen en zijn talrijk huis gezin is licht te begrijpen. De gendarmerie is ter plaats geweest en men verwacht het parket. Men schijnt op het spoor van den dader of der daders te zijn verscheidene personen zijn nog gekwetst en hebben geneeskundige hulp gevorderd. Dezer dagen had er in het Grand Hotel, te Gent, eene verkooping plaats gehad van den gekenden duivenliefheb- ber Augusl Marquinie, van 't Sas van Gent. Er zijn 71 duiven verkocht voor 1610 frank. Akelige vond. Op de wijk Ber- gendries, te Lokeren, is men bezig met een der zandheuvels tusschen de sparre- bosschen weg te graven. Dezen namiddag vonden de arbeiders, op anderhalven me ter diepte, het volledig geraamte van een volwassen persoon. Het lichaam moet daar reeds lange jaren rusten nergens in het graf was er een spoor van iets te vin den, hetwelk eenig licht zou kunnen werpen hebben over den naam of de identiteit van den begravene. De politie heeft de overblijfselen doen vervoeren naar het kerkhof. Het parket van Oudenaarde is donderdag naar Viane gegaan. Den vori gen nacht had zekere V. d. B. in eenen twist, eenen slag gebregen, toegebracht met een punthouweel. De punt is dwars door den schedel gedrongen. De dader is niet met zekerheid gekend, doch hij wordt algemeen aangeduid. Een groot lot. Eindelijk heeft Antwerpen in zijn midden ook een dier gelukskinderen, die in eenige dagen door heel het land beroemd worden, die door gazetschrijvers geïnterviewd, door inha lingen geëxploiteerd en door vrienden geluk geweuscht worden. Jef Van Kaekenborg,is een goudsmidje uit de Boerhavcstraat, een getrouwd en zeer ordelijk man, want hij wist zich door sparen bij Eigen Hekrd een eigen huisje te verschaffen, lid van de Duitjesclub uit de Gulden Kroon, van de Oud-Leerlin gen der St.-Vincentiuspatronage in den Sint-Mathijs, van de Vrije Antwerpe naren, in welke maatschappij men hem als bestunrlid wilde kiezen tot vervinging van wijlen vader Draeck, die men ver leden week naar 't Kitl uitgeleide deed. 't Is eene heele geschiedenis Een jaar of drie geleden, na de trek king van Gent, in een gazet de nummers naziende bemerkte hij dat hij bijna den grooten prijs bad i5o,oeo fr. De serie was er ook de cijfers van het nummer, behalve een klein verschil, dat tusschen een 3 en een 8, Zooiets is iedereen al voorgevallen en hij maakte er zich vroolijk meê, tegen zijn vrouw zeggende Moeder, ik ga dezen avond de vrienden van St-Vir.ceniius eens blij ma ken en hen doen gelooven dat ik het groot lot heb. En hij veranderde op de gazet de 3 in een 8 en trok naar den Mathijs, waar hij zegde Jongens, ik geef een rondeke. Baas, elk zijn pint Ik heb het groot lot uit Men geloofde hem niet, meenende dat hij hen eene zwans wijs maakte, maar men dronk toch op zijne gezondheid. Toen men zich over de waarheid van zijn gezegde wilde overtuigen haalde hij de gazet uit den zak en natuurlijk volgde een algemeen gelach. Daarmeê was de zaak afgedaan en Van Kaekenborg ging ten gepasten tijde, en het volgende jaar weer, zijne koepons ontvangen bij den wisselagent en de raak bleef zooals zij was. Doch, verleden week ging de vrouw bij een anderen wisselagent om het be drag der koepons. De geldman zegde Madammeke,» dezen koepon kan ik u niet uitbetalen dat lotje is uitgekomen, maar ik zal het nog oens goed nazien. Kom morgen in den voormiddag eens terug. De vrouw kwam terug en vernam met de grootste verbazing dat het lotje in kwestie over drie jaar reeds was uitge komen. Maar dat cijfer in de gazet?... Was een drukfout. Gelijk uw man het veranderd had was het juist. Maar wilt ge zeker zijn, gaat dan naar Gent inlichtingen nemen ten stadhuize. En Vrijdag trokken de twee gelukkig on naar Gent waar zij door den burgemeester, die persoonlijk de noodige verificaties deed, werden geluk gewenscht. De gebroeders Van Overschelde, die te Antwerpen hadden gewerkt, keer den naar het dorp Steene terug. En er werden eenige herbergen bezocht, borrels gedronken en oude vrienden ontmoet. Met eenen dezer laatsten, die ook te veel had gedronken, kregen zij ruzie. De Clercq zco heet hij, kreeg een rammeling. Maar hij kon ontsnappen aan de handen van de gebroers en naar huis loopen. Eenige oogenblikken nadien was hij ech ter terug, voorzien van een scherp stuk timmermansgereedschap, met welk hij nu de Van Overschelde's wonden aan het hoofd toebracht. De anderen sloegen hem nu met stoelen, tot hij voor dood bleef liggen. De herberg waar dit ge beurde, ziel er uit, alsof de Russische revolutionnairen er huis hadden gehou den. Een nieuwe kerkdiefstal heeft weer te Ieperen plaats gehad. Ditmaal zijn de dieven ir. de St-Jacobskerk gedrongen en hebben er een aantal sieraden gestolen als eene kroon met kruis in verguld ko per, twee zilveren armkandelaars, een zilveren rozenkrans, een zilveren lelie van het St-Antoniusbeeld, i5o ex-votos, enz. Twee andere armkandelaars, ook in zil ver, waren afgebroken, doch zij hebben die nici meegenomen. Dijnsdag morgend heeft eene groote ramp de stad en vooral de haven van Brugge bedreigd. Een schip met naphte ontplofte en vloog in brand. Een stuurman cn een matroos der be manning van de stoomboot Martha, Maandag aldaar aangekomen met eene ketch die zij in zee gevonden hadden, waren aan boord van dit Engelsch vaar- tuig gegaan, on) den inventaris te maken, toen eensklaps eene ontploffing gehoord werd en beide mannen erg verbrand wer den, zoodat men hen in eene naburige woning moest brengen om verzorgd te worden. Hulp van pompiers en bemanning der Martha snelde toe, en terwijl deze de noodige toebereidselen maakten sloeg eensklaps eene reusachtige vlam uit het schip op, terwijl eene ontploffing die alles deed dreunen, honderden vaten naphte naar boven wierp en in het water der dok deed te recht komen. Vlammend dreef de vloeiende naphte over het water, bedreigde de andere schepen, die zich zoo haastig het maar kon, uit de voeten maakten en zelfs brand stichten in twee huizen van de kaai. Ook het entrepot werd bedreigd, doch de vereenigde pogingen van pompiers en troepen voorkwamen de verdere uit breiding der ramp. Een blok huizen heeft ook veel gevaar geleden. De loskaai is zwaar beschadigd. Ten 12 1/2 ure Dijnsdag middag was alle gevaar gewekendoch het schip brandt steeds voort. Onlangs was een koppel een kamer komen bewonen in de rue de la Chapelle, te Luik. Vrijdag was de man naar Dolhain vertrokken, 's Namiddags kwa men twee vrouwen in de woning, zeggen de dat zij de huurster kwamen bezoeken. Toen de vrouw de deur opende kreeg zij een bokaal vitriool in het gelaat, zoodat zij vreeselijk verbrand was. Het slachtof fer is eene jonge dochter, Marie Freson, wonende te Hollogne-aux-Pierres. Zij was er met den man van deze, die den aanslag pleegde, van doorgetrokken. Maandag morgend, eenige minuter voor 6 uren, was Karei Toch naar zijt werk gegaan in de Beekstraat, bij M, Birschop, te Drongen. Rond 6 uren kwamen twee mannen, met zwartgemaakt aangezicht in de wo> ning van Toch. Zij grepen de vrouw vas cn dwongen haar de plaats aan te duidet waar geld verborgen zat. De vrouw kon niet wederstaan en ga eene som van 270 fr. af. De bandieten namen ook drie hespei en vijf schotels vleesch mede. Toen de dieven vertrokken waren, riej de vrouw om hulp. Toen geburen ter plaats kwamen,warei de roovers verdwenen. De commissaris heeft een naarstig on derzoek ingesteld. De vrouw ligt te bed. Vrijdag vroeg in den morgen, zij drie kerels met zwartgemaakt gelaat d hofstede binnengedrongen, bewoond doe de echtgenooten Logie, te Proven. Z hebben hun eene prop in den mond g( stoken en gebonden daarna hebben z hen bedreigd met den dood en gedwor gen al het geld dat zij bezaten, af t geven. De bandieten hebben omtrent 3o fr. meegenomen. Ten gevolge der geweli daden, welke zij onderstaan hebben, ve keeren ie echtgenooten Logie in onrus: wekkenden toestand. Tot hiertoe heeft c policie niets ontdekt, dat op het spoor df stoutmoedige dieven kan brengen. Nieuwe twist is opgerezen tusscht de leden van de Union Verrière in c glasblazerij van Jumet, waar 1200 mi werkten. En niet alleen wordt getw: maar er worden ook tergende kwajonge streken uitgezet. De partijgangers vi het eene stelsel werpen namelijk ond het werk met plankjes naar de andere zoodat het verwerkt glas breekt en 1 scherven de werklie kwetsen. Reeds het de gendarmerie moeten tusschen kornet maar hen ziende, laten de beide partijt het werk staan, zeggende dat zij dc zaï wel ondereen zullen regelen. Tegen de vrijmetselarij. Op voc ste) van majoor Driant is te Parijs opg richt een bond tegen de vrijmetselar De vereeniging nam den naam aan vi Fransche anti-vrijmetselaarsbond 1 ;i heeft ook een vrouwenafdecling, die d' naam Ligue Jeanne d'Arc voert. H programma dezer vereenigingen bedot de boycot van de vrijmetselaars op a! gebieden, vooral op het gebied der po tiek. Jonge bedrieger. Een kna. van 14 jaren, bediende bij eenen woli brikant te Roubaix, is aangehouden, 0: dat hij zich had meester gemaakt v eene som van 5ooo fr., die hij voor zijn patroon moest ontvangen. Hunne verdraagzaamheid.V te voorzien was gebeurt. Wij hebben 0 langs meegedeeld dat de letterkundi faculteit van het Collége de Franct en van de Académie des Inscriptions belles lettres als opvolger van d hoogleeraar Oppert vcor den leerstoel c Assyriologie bij de Fransche regeerii werd aanbevolen de Dominikaner pa Scheil, die zich door de ontcijfering vertaling van de meer dan 4000 jaar ou wetgeving van koning Hammurabi e wereldberoemdheid verwierf. Dat deze aanbeveling niet naar den 2 zou wezen der Fransche radikalen vijanden der Kerk was te voorzien. 1 onbeschaamdheid hunner pers overtr echter alles wat men mocht verwachte Door de Lanterne onder andt wordt kort en goed aan de regeering di delijk gemaakt, dat pater Scheil niet 1 noemd mag worden, omdat hij pries en kloosterling is. Een monnik in de lagere school of een professoralen leeraarstoel blijkt gehi hetzelfde, zegt dit orgaan van het Blo in de lagere school zal hij de geschiet nis vervalschen en de zielen zijner leerli gen bederven door zijn grove leugens; den professoraten leeraarstoel zal hij dc zijn bedriegerijen den godsdienst pog te verdedigen en tusschen het geloof de wetenschap een valsche verzoeni trachten te bewerken. Pater Scheil moge, volgens het oord' zijner vakgenooten, al de eerste Assyn loog wezen in Frankrijk, het komt er vc de Lanterne B en Frausche anti-cle calen niet op aan. Hij is monnik en e monnik liegt, ook als hij over oud-ast rische taal en geschiedenis spreekt I

De Denderbode | 1906 | | pagina 2