Groote Tombola Muzikaal Avondfeest, EEN EN ANDER. TRIOGRAPH Stad Aalst.-Werkbeurs Het vogelen vangen. Rechterlijke krouijk. BERICHT. AELST. Allerhande nieuws. Fraukrijk. ten voordeele der maatschappelijke werken van den Antisocialistischen Werkliedenbond van Gent. 1. Duizend (1000) frank in geld. 2. Vijfhonderd (5oo) frank in geld. 3. Twee honderd vijftig(aso) fr.in geld. 4. Eene obligatie der leening Gent. 5. Eene obligatie der leening Gent. 6* Eene obligatie der leening Gent. 7. Eene obligatie der leening Gent. 8. Eene obligatie der leening Gent. 9. Eene obligatie der leening Gent. 10. Eene obligatie der leening Gent. 11Eene obligatie der leening Gent. ia. Eene obligatie der leening Gent. i3. Eene obligatie der leening Gent. Dc prijzen van 14 tot 70 zijn allen prachtige stukken,zooals penduul-schouw- garnituren, regulateur, spiegel, lavabo servies, lusters, stoelen, stoof, waschketel, bons voor kleedingstukken, er.z. enz. Nog bijgekomen 71. Rookservies.in rood koper (esthetiek), geschonken door baron de Kerchove d'Exaerde, Gouverneur van Oost- Vlaanderen. 72. Limonadeservies (pronkmiddensluk voor tafel), door het Wijkcomiteit van St-Jan- Baptist. 73. Drie beeldjes arbeid, nijverheid en handel. Zinnebeeldig voorgesteld,(ge- bronzeerd koper) onder glas, door den Propagat.declub Het Volk.» 74. Prachtalbum op strander, in verguld metaal, door Mejuffer de Kerchove, Rabotstraat. 75. Schouwgarnituur Louis XV, in ge dreven koper, door de catholieke Sen ators enVolksvertegenwoordigers van het Arrondissement Gent. 76. Cache-pots in gebakken aarde, door Eerw. Heer Vanderwee, onderpas toor, Temsche. 77. Valavond aan 't Minnewater te Brugge groote schilderij var. Gus- taaf De Smet, door M. Breydel-Pcel- king, Statiestraat. Opgelet Opgelet Buiten de prijzen hierboven afgekon digd en die er nog zullen bijkomen,wordt er alle maanden eene obligatie der stad Gent verlot. De derde trekking voor eene obli gatie, zal plaats hebben den eersten Zondag van Februari, 's namiddags om 5 uren, in het lokaal Hbt Volk, Oudburg, 34*, Gent. De trekking is pu bliek. Het winnend nummer blijft tellen voor de volgende trekkingen en de eindtrek- king. Moest het gebeuren dat eene obligatie niet afgehaald wordt, dan zullen er den volgenden eersten Zondag twee v<rlot worden. Do7a reeds "eenêwaa r3Vvan" meer*3an a5oo fr. Prijaperlot: ÏO centiemen Te bekomen bij de gazi tverkoopers en gazetuitdragers in de vcrschillige steden en dorpen, bij brood\oerders, boden der samenwerking, der zickenbeurzen en der vakvoreenigingen, te Gent, alsook in de lokalen en winkels van a IIkt Volk en in de Werkmanskringen der stad. Men kan ook loten te huis krijgen door het opzenden van postbons of timbers. Wie vroeg loten koopt, heeft zeer veel kansen. Doet een goed werk tracht een der schoo:ie prijzen te winnen, die tentoon gesteld zijn in het lokaal, Oudburg, Gent, waar men ze alle dagen kan bezichtigen. Blad Aelsl. Feestzaal van den oath. Werkmanskring. «o» BUITENGEWOON ten voordeele der godsdienstige werken van Sint Martensparochie, op Maandag 22 Januari igoó, om 5 1/2 uren 's avonds zeer stipt, met de welwillende medewerking van M. E. Hullebroeck, Stichter-Bestuurder van het Gentsch koor A Capblla cn van MM. A. Van Gheluwe, K. Neyrinckx, tenors, C. Dauwe, J. de Vos, basten, zangers van hetzelfde kunstgenootschap. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehouden 3 fr. Eerste rang 2 fr. Tweede rang 1 fr. De deuren zullen geopend worden om 5 uren en gedurende de uitvoering der nummers van het programma gesloten blijven. N. B. Na het terste deel, tien mi nuten tusschenpoos Kaarten zijn op voorhand te bekomen ten Bureele van ons blad cn bij den heer Henri Van de Velde, in het lokaal van den catholirken Werkmar.skring. Nog andere zaken doen voor jobstijdin gen vreezen. Men weet dat, krachtens de nieuwe militaire wet de i3* of laatste klas kan worden ingeroepen. En, naar gemeld wordt, heeft de mini ster van oorlog, ondanks de vredelievende uitzichten, die de internationale confe- rencie oplevert, voorgeschreven, de ver ouderde veldtenues, die voorloopig in gebruik waren gfgeven aan de n°, 12* en i3* klassen onmiddellijk dooi nieuwe kleedingstukken te vervangen, op afkorting van de bestendige kleederbevoorrading. In elk geval zullen op deze bevoorra ding voorbehouden worden, de noodige kleedsels voor de milicieklassen van het loopende jaar. Nog andere maatregelen betreffende de kleedingsvoorwaarden der troepen wor den genomen, waaruit men mag besluiten dat de 14* en r5e klassen van de jaren 92 en 93 gaan verwittigd worden dat zij voor de compagnies aan welke zij toehooren zijn i»geschrev< n, en op den eersten op roep zich bij hunne corpsen moeit n begeven. Even als de militaire gouverneurs van Namen zijn ook die van Antwerpen en Luik bij den minister geroepen. MILITAIRE MAATREGELS.—Te Namen en omtrek is het publiek veront rust door zekere maatregels die, zegt eene correspondentie van de Etoilb, van aard zijn om aan eene aanstaande mobilisee ring te doen gelooven. Reeds, Dinsdag morgend is luitenant- generaal Theunis, gouverneur der plaats in het ministerie van oorlog geroepen, waar hij zich henen begeven heeft met generaal Courtin, bevelhebber der 8e brigade ruiterij, In den loop van het onderhoud, dat verscheidene uren duurde, zouden belang rijke beslissingen genomen zijn. Altijd is het zeker dat de forten bevoorraad worden met beddengoed het uitdeelen van con serven is verboden en de slachterijen worden van versch vleesch voorzien. De garnizoenen van de forten Andcy en Saint-Héribert worden versterkt. Een roode hoofdman. In de laat ste dagen zegt de xxe siecle was in de Kamer-het gerucht in omloop als zou een der meest geruchtmakende socialisti sche volksvertegenwoordigers eerlang door zijne wettige huisvrouw voor de rechtbank gedaagd worden, tot het beko men der echtscheiding. De reden van dat pieces zou zijn dat gezegd volksvertegenwoordiger zich op kunstgebied vrijheden toelaat die niet overeenkomen met de plichten van den huwelijken staat. Onnoodig Ie zeggen dat die vurige wetgever luidruchtig den spot drijft mot de kristelijke zedeleer. Zondagrust. De patriotè zegt dat do wet op de Zondagrust te beginnen met de maand Juni aanstaande zal toe gepast worden op de werklieden en be ambten der Staatsspoorwegen. De vermaarde Bismarck. Een missionnaris deelt mede dat hij op den weg naar Orurotutofagosta eenen stam aanbidden, als eer.e godheid. Verleden jaar was hun oogst sterk be dreigd door de droogte. Ze btgonnen hunne gewone afgoden te aanbidden, doch zulks hielp tot niets. De overste der Roodhuiden zag alsdan bij eenen uitgeweken pachter eene beehe- nis van den ijzeren kanselier, welke uit gesneden was uiteen Duiisch geïllustreerd blad. Hij vroeg den pachter hem de gravure te scheuken. Deze voldeed aan het verzoek. De In- dianon droegen zo pi ocossie wijze naar hunnen tempel. Weinigen tijd nadien kwsm een wel doende regen hunne landerijan besproeiën. Sinds dien wordt Bismark door dc Rood huiden aangebeden. Ze heeten hem Bim- barko en offeren alle soorten van kruip dieren welke ze in het land vinden. STAD AALST. Catholieke Turnclub Steun geeft Moed. Op Zondag 28 Januari a. s., om 3 en 6 uren 's namiddags, ten lokale van den Cath. Werkmanskring (Korte Zoutstraat.) TWEE VOORSTELLINGEN elk van ongeveer 2 uren, van den vermaarden Cinématographe Perfectionné zonder eenigc trilling. Schitterende bijval in alle groote steden. Vermakelijke en leerrijke Voorstellingen Zichten en verscheidene Tafereelen in levensgrootte. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene, (genummerd) fr. a.5o Eerste rang, fr. 1.50; Tweede rang, fr. 1. Kaarten op voorhand te bekomen ten lokale van den Catholieken Werkmans kring en bij M. Jan D'Haese, Café Uni- verstl, Groote Markt. Op de voorstelling van 3 uren, zullen de leden van den CatholiekenWerkmans- kring, op vertoon hunner lidkaart. 5o afslag genieten op de prijzen der plaatsen. Tijdens d« voorstelling van 6 uren, zal de Muziekafdeling van den Turn club, verscheidene harer schoonste stuk ken uitvoeren. Het Bestuur. Worden gevraagd Een bakkersgast, (goede loon). Een smedersgaat. Eene dienstmeid, 35 tot 40 jaar oud. Eene kindermeid, 14 tot 16 jaar oud. De vogelvargst met netten en strikken is gesloten; wederemzijn duizenden arme vogeltjes laftelik vermoord tot voldoening der pronkzuch en der gulzigheid. Telken jare houden er zekere dagbla den eene pleitiede op na om de groote vogelvangst te verdedigen en iedere maal komen :e met dezelfde bewijsre denen voor der dag 't is altijd hetzelfde valsch liedje. Die groote en ruwe verdelging van kleine vogelen, wekt meer en meer de verontweerdiginng op van alle welden kende lieden. Men noemt ie vlakweg barbaarsch- heid a en dat is zoo. Om de jacht in 't slgemeen en de vo gelvangst in het bijzender naar waarde te schatten,moet men veten, dat de memch, alvorens hij op beschaving mocht roemen, een volmaakte wilde was die in gro ten leefde en jacht maikle op wilde dieren, zich met hun vleesch voedde en hunne afgestroopte huid ;ot kleedsel gcbruikie. Nu, of deze fiere Nemrods er den neus voor optrekken cf niet, de jager en zelfs de nettenspreider zijn de huidige verte genwoordigers van den voor-historischen grotbewoner, wiens driften en zeden zij onder het vernis der beschaving hebben bewaard. De drift tot jagen en strikken zetten bij diegenen welke dit edel spel uitoefenen is dus niet te verwonderen. Naar mijn oordeel hebben de bestrijders der groote vogelvangst ongelijk dit bedrijf niet te beschouwen als eene bijzondere manier van jagen. O, veel zou er kunnen gezegd worden over de jacht in het algemeen. Het 19 eene grove dwaling te denken, dat de jacht gewettigd is en niets laak baar in heeft. De jacht is eene overlevering van het tijdstip der grotbewoners en in menig geval heeft zij er al de wreedheid van bewaard. Moet ik wijzen op de groote klopjacht, op de springstroppen die zoo afschuwelijk zijn en het wild aan een wreeden doodstrijd prijs geven In geval van werkelijke noodzakelijk heid en uitgeoefend door behendige jagers, die bijna altijd zeker zijn van hun schot, ware de jacht eenigzins te verrecht vaardigen. Ehwel de vogelvangst ware ook te verdedigen in gevallen van nood zakelijkheid en, wanneer zij beoefend werd, niet door den eersten den besten driftkop naar moord, maar door bekwame mannen, die in geen misbruiken zouden vallen. Ziedaar in welken zin de hervor ming zou moeten gebeuren. Do manier waarop het nu toegaat is diep te betreuren en wij zullen niet op houden te protesteeren,zoolang ons geene voldoening worde gegeven. En terwijl wij ons met de vogelvangst bezig houden, zullen wij tevens de jacht mic'5a&g L.voor z00vee* wreed en Aldus handelende, zullen wij logisch en niet tegenstrijdig met ons zeiven zijn. Jules Ruhl. Kinderarbeid. Dc werkopzichter Fabri heeft vastgesteld dat bij M. Jan Vertongen, te Baasrode, kinderen van min dan 16 jaar oud werkten 111 de zagerij. Zij bezaten geen werkboekje, en werk ten meer dan xo uren per dag. Te D: ndermonde werd M. Vertongen verwez- n tot driemaal 26 fr. boete. Het Beroepshof ve?wijst hem tot zes maal 26 f., doch de straf wordt voorwaar delijk gemaakt. h Beroepshof van Gent. De gewezen adjunct-commissaris Camiel Commerman onzer stad is zaterdag 11. veroordeeld ge worden tot 6 maal 6 maanden gevang, 6 boeten van 26 fr. of 8 dagen gevang- zitting cn de onkosten. Catholieke Grondwettelijke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst. De H.H. catholieke Kiezers van ons Arrondissement, die, vanwege onze tegen strevers, een aanbevolen brief ontvangen hebben bij denwelke hunne afschrabbing ofwel vermindeling van stemmen voor de Kiezerslijsten 1906-1907 gevraagd wordt, zijn vriendelijk en dringend verzocht zelfde brief met de noodige stukken hun recht op het hen toegekende getal stem men stavende, voor io* Januari 1906, ten bureele der Vereeniging Groote Markt, 24, te Aalst in te dienen; alwaar hunne rechtsn met de meeste zorg zullen verdedigd worden. A L M A A 14 Vraagt ten onze Bureele, in d' Abdij Affligem en bij alle IJveraars en IJveraar- sters den alomvermaarden Almanak van Affligem, prijs fr. o,3o, franco t' huis fr. o,36 en den Franschen Almanacii National prijs fr. o,5o, franco t' huii fr. o,56. Van de Fransche uitgave bestaat een prachtexemplaar, prijs fr. 1,00, franc 't huis fr. 1,20. De prachtuitgave oj slechts 100 exemplaren gedrukt, is alleei in Affligem te bekomen. Creemboter. Markt van Woensdag 17 Jan. igo6 83 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,3o tot 0,00 per kil. AALST. Dc verleden nacht, is de graanwindmolen, gestaan aan den Gee- raardsbergschen steenweg, nabij Den Haring gebruikt door M. Desiré De Wolf en eigendom van M. Var. Iseghem- De Smet, te Oostende, de prooi der vlam men geworden. Ons vrijwillig Pompiers- korps verscheen vlug ter plaats. Door 't stormweder an gebrek aan water was er geen blusschen aan. Een tachtigtal zakken graan zijn kunnen gered worden. De muren alleen zijn overgebleven. Er bestaat verzekering. Na eene zitting van het vredege recht te Zele, waar arbeiders van Berlaere gepoogd hadden eenen twist, betreffende de vf rdeeling van werkloon te slechten, raakten zij niet tot akkoord. Na de zitting gingen beide partijen drinken en... vec'iten. De een was met mes gewapend, de ai der met conez is. Met «lit wap n bracht de laatste zijnen tegenstrever, een v> r- schrikkelijkun slag op het hoofd lo\ z 1- dat «h-ze als ei-ja; massa n crstoiltc. Men vreest voor zijn leven. Later. Vrijdag voormiddag moesten eenige personen van Berlaere voor den vrede rechter verschijnen, om, in der minne, eene kwestie vpn g»ldverdeling te rege len. De werkliede; waren uit Frankrijk teiugg'-keerd. Zekere Leon Clinck beweerde zijn geld niet te hebben getrokken, terwijl zijre werkgez 11< n vtrklaardtn zijn geld niet te hebben ontvangen. Al de werklieden keerden samen huis waarts en bezochten menige herberg. Clinck verliet eensklaps zijne gezellen. Toen deze in de herberg van Clink's broeder wilden gaan, sprong Leon in de keuken, greep een broodmes en verliet langs de achterdeur het huis. Zekere Victor Roels een der werkge zellen had zich met eenen knuppel ach ter eene hooimijt verscholen. Toen Clinck voorbij de mijt ging.sloeg Roels hem den knuppel op het hoofd. Het slachtoffer stortte, doodelijk ge troffen, ten gronde. Men wanhoopt het slachtoffer te redden. Het parket van Dendermonde is ter plaats geweest. Roels is aangehouden. Het gemeentebestuur van Sleidinge heeft beslist, een abonnement te nemen op den telefoon, tot kosteloos gebiuik der inwoners van de gemeente. Dit nieuws is door de neringdoeners met veel vreugde onthaald. Sleidinge zal wel de eerste ge meen te zijn. die zich het lot der burgers aantrekt Een trein, die van P.russel naar Namen reed, is gedurende den nacht op eenen hoop rotssteenen geloopen, die ntby Rhisnes van eene hoogte waren gestort. De locomotief viel op zij en de loergon sprong eveneens uit de sporen, maar de reizigerswagons, dadelijk inge- hniiHpn Hoor de remtneRtellen. hieven OD hunne plaats. De mecanicien en de sto kers zijn gekwetst of gebrand, de tweede stoker echter het ergst. De rotsblok was 3o kubiekmeters groot. Daar de baan nu belemmerd was, moest da dienst geschie den langs Jemelle-sur-Sambre. Eene maand geleden meldde men de aanhouding te Brussel, van zekeren G., zich noemende handelsbediende, woonachtig te Antwerpen, die opgezocht werd voor talrijke aftruggelarijen, bij middel van vervallen en waardelooze obligatiên. G. was er in gelukt, aan eenen persoon van Bergen 20,000 fr., aan eenen Brus selaar 10,000 fr. enz. af ta truggelen, cn de onderzoeksrechter Drion deed G. in de gevangenis opsluiten. In den loop van het onderzoek bleek het dat G. niet alleen handelde, maar van eene goed ingerichte bende deel moest maken. Hij zocht dus verder en deed den 5 Januari in de woning van G., te Antwerpen eene huizoeking. In 't begin voud men niets verdachts maar ten slotte ontdekte men toch bij eenen vriend van G. een heelen stock vervallen en vernietigde obligaties,welke de echtgenoote van G. daar in bewaring had geplaatst. Ten gevolge dier ontdekking, weiden vrouw G. en hare meid ook aange houden. Verleden Vrijdag werden de opzoekin gen voortgezet, ditmaal bij eenen druk ker, te St-Joost-ten-Noode, waareven- een; dergelijke papieren werden ontdekt, hier door G. in bewaring gegeven. Eindelijk werden op last van het par ket, ook te Vorst nog twee personen aangehouden, terwijl twee anderen,zekere C., die het hoofd lier bende schijnt en een vijfde, de" vlucht hebben genomen. Toch zijn uitleverings- en aanhoudings mandaten tegen hen uitgeveerdigd. Sedert geruimen tijd werden dief- ten gepleegd in de statie der Groendreef te Brussel. De policie hield goed de wacht en was weldra overtuigd dat het gestolene naar Leuven gestuurd werd. Vrijdag voormiddag, om xo ure, wer den pakken besteld aan den herbergier J. S..., der Statieplaats, te Leven. Eenigen tijd nadien kwam een persoon de pakken afhalen. Hij werd dcor de policie aangehouden. Men denkt op het spoor te zijn eener goed ingerichte dievenbende. Sinds er eene premie gesteld is op het aanhouden van Julius Douxfils, die in de Société Générale 310,000 frs. stool, is de politie te Brussel reeds her haaldelijk opgeeischt, om hem te vangen. Maar telkens was men mis. Zondag mor- .gend kwam een vriend van den vluchte ling bij de politie verklaren dat deza aan een koffiehuis der Anspachlaan zat. De politie ondervroeg den man, maar het bleek weldra dat men weer mis was. En de a vriend van Douxfils trok een ge zicht van een el lang omdat de premie hem ontsnapte. Te Maldeghem waren werklieden bezig aan het vellen van boomen naast de:i steenweg. Een winkelier, aan de deur zijner woning staande, zag dat zij eenen boom niet omgehaald konden krijgen en greep mede naar het zeel. De boom viel, maar kreeg in het neêrkomen eene ver keerde richting en verpletterde den sche del van den helper, die op den slag dood bleef. Twee jongelingen keerden te Mechelen langs het kanaal huiswaarts. Eensklaps hoorden zij noodkreten opstij gen en zagen eenen soldat in het water spartelen. Ze grepen spoedig eene peers en reik ten ze den drenkeling toe. De peers was echter tc kon.Het was een ijzingwekkend schouwspel den drenkeling wanhopend de handen tc zien uitsteken. Men liep om eene reddingsboei, doch toen men er mede ter plaats kwam, was de soldaat verdwenen. He! lijk is n-g niet gevonden. De verdronkene is Charics K., 21 jaar oud, soldaat bij het 2' regiment artillerie. Zondag morgend, rond 3 ure, luidde de brandklok. Er was brand uitgeborsten in eene groote vlasmijt, staande tusschen Knurne cn Kortrijk, De pompiers van Kuurne en eene groote menigte snelden ter plaats om hulp tc bieden, maar op c enige oogenblikken stond de vlasmijt 35 meters lang en 8 meters breed, in laaie vlammen. Aan blusschen viel niet te denken. Op 15 meters afstand stond het huis, bewoond door Vandenborre, en dat groot gevaar liep. De pompiers deden bovenmensche- lijke pogingen om het huis te vrijwaren en gelukte er in met groote moeite. De gendarmen van Kortrijk waren reeds rond 4 ure ter plaats en hielden de menigte op afstand. Gansch ile vlasmijt is opgebrand. Men vermoedt kwaadwilligheid, want de mijt stond gansch afgezonderd op eenen af stand van 10 meters van den steenweg. De mijt had eene waarde van 18 tot 20 duizend kilos ongeboot vlas. Er is verzekering. De mijt behoorde toe aan Arthur Vanpamele en Henri Van de Putte. Een streng onderzoek is ingesteld. Een bewoner van een naburig dorp van Thielt had, om kraaien te vangen, vergiftigde tarwe op een veld gestrooid. En toen hij er eenigen had, pluimde hij die en smulde ze op. Maar het bekwam hem slecht. Het vergif dat gediend had om de vogelen te dooden, zou ook hem gedood hebben indien de geneesheeren niet spoedig bij de hand waren geweest met een sterk tegenvergif. Toch schijnt alle gevaar nog niet geweken. Maandag avond korts na 11 uren, io te Tuinhout ceu geweldige brand uit- gebersten ter streke Papenbrugge, een afgelegen gehucht dier stad. De land bouwer Van Loon, die aldaar eene pacht hoeve bewoont, welke toehoort aan M. Di erekx arrondissements-commissaris, werd rond ix uren uil den slaap gewekt door het geloei van het vee. Hij stond dadelijk op en zag toen dat eene groQte rookkolom uit den stal opsteeg. Hij gaf dadelijk het alarm, doch het vuur breidde zich met zulken spoed uit, dat er airas aan blussechen niet te den ken viel, de vlammen deelden zich mede aan de woning, zoodat geheel de pacht hoeve in asch werd gelegd. Alhoewel de pompiers spoedig in gereedheid waren, duurde het toch eenen heelen tijd voor aleer zij op die afgelegen plaats aan kwamen. De hoeve was dan ook voor het groot ste deel reeds vernield. De schade is groot, uit den stal is schier niets kunnen gered worden. Zes hoornbeesten zijn in de vlammen omgekomen. Uit de woning heeft men eenige meubels kunnen red den. De oorzaak der ramp is onbekend. Alles is verzekerd, doch veel te laag, zegt men. Een voorwerp, dat men denkt eene dynamietbom te rijn, is gevonden. De iont had gebrand maar was blijkbaar door den sterke wind uitgedoofd. D e bom was gevonden op dc binnenplaats van eenen meestergast der metaalfabriek te Mont- sur-Marchienne waarvan het werkvolk op dit oogenblik in staking is. Een notaris van de gemeenje Cou- vin, die. van Oignies naar huis reed, werd in het bosch. tusschen deze gemeenteen Alloy verrast door het geroep van twee mannen, die hem bevolen, stil te houden. De notaris denkende met baanstroopers te doen te hebben, reed door, toen eens klaps twee schoten klonken. Een kogel doorboorde de kap van het rijtuig, een andere floot langs het oor van den koet sier. Dit eischte uitleg en toen de notaris stil hield om ophelderingen te vragen bleek het dat de mannen, die geschoten hadden, douaniérs waren, die meenden met smokkelaars le doen tc hebben. Moord in een trein. Zondag mor gend heeft men op den spoorweg van Geneve naar Lyon, bij Vireux, het lijk gevonden van den bouwmeester Duzel, geboortig van Lyon, die de Kurzaal van Geneve heeft gebouwd en schrijver is van een aantal balletten en pantomimen. Hij moet tijdens zijnen slaap in den trein ver moord zijn en daarna op den weg zijn geworpen. Er waren hem een aantal mes steken toegebracht. Diefstal schijnt de drijfveer der misdaad. Later wordt uit Londen gemeld dat de vermoedelijke moordenaars zijn aange houden,namelijk twee jongelingen, Mazzo

De Denderbode | 1906 | | pagina 2