lit r>7slc Jaar 5812 Zondag 21 Januari 1906 5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. "Werklieden! D E Zwarte Bedelaar. Het belang der kiezingen. Vrijwillige dienstneming. Zondagrust. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere veek onder dagtee- keoing van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 vi or zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschiyviDg eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31. en in alle Postkantoren des Lands. CUIQVJE 8DUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d# bladzijde 50 centiemen. Dik'wyls te herhalen bekendmakingen by accrord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota* rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den djjnsdag en viijdaf in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds landen zich te wenden ten bureele dit blad. AALST. 20 JANUARI 1906. Op de meetingen der roode en groens socialisten schreeuwt men, in de blauwe en groene organen leest men Weg met de capitalisten Weg me* de werKgevers Zij leven van 't zweet der werklieden Werklieden zwoegen, slaven moet ge terwijl de baas met de sigaar in den s mond, cp u staat te kijken en strijkt al de winsten op Dat moet veranderen 1 «Luistert naar ons, wij brengen u, de d vrijheid en vooral de gelijkheid. Behendig, wij moeten het bekennen, weten die socialisten hunne drogredenen te verkoopen; er zweeft in hunne taal iels wat aanlokt, iets wat betooverend is, iets wat verleidt. Weg met de capitalisten Weg met de werkgevers Zij leven van 't zweet der werklieden Die aantijgingen zijn valsch en de eischen zijn onrechtveerdig. En inderdaad. Indien iemand een min of meer uitge- strekten handel wilt drijven, eene nijver heid beginnen uit te oefenen, dan moet hij de noodige kennissen daartoe bezitten. Die kennissen heeft hij moeten aanleeren, en dat hei ft geld gekost. En het geld daar aan besteed mag en moet in latere jaren zijne vruchten voortbrengen. Niet alleen de noodige kennissen zijn voldoende er ontbreken ook capitalen. Die capitalen zijn verbiuikt aan de ge bouwen, de machienen, aan de grond stoffen, aan de vervoermiddelen, enz. er.z... en ze zijn ontleend, of wel, zijn ze de eigendom van den inrichter. Heeft hij het capitaal ontleend dan moet hij het later terugbetalen en in lus- schentijd intresten opbrengen. Na verloop van vele jaren zal hij er aan denken mogen wat te sparen voor zijn moeders kind. Is het capitaal zijn eigendom, en had hij het op intrest uitgezet, dan zou het hc-m een inkomen bezorgen misschien groot genoeg om op gemak te leven. Van dat onbezorgd inkomen kan er nu geen spraak meer zijn en 't is dan ook maar rechtveerdig dat het hem door zijn handel of nijverheid vergoed worde. 't Gebeurt gemeenelijk dat de vergoe ding van handel of nijverheid grootcr is dan de intresten die zijne capitalen hem zouden verschaffen, doch van den ande ren kant, bestatigt men ook, dat deze ver goeding beneden den intrest blijft en dan volgt weldra den gedeeltelijken of totalen ondergang. Er bestaan dus gevaren voor den han delaar, voor den rijveraar concurrentie, mislukken, nieuwe ontdekkingen, nieuwe verbeterde machienen die zijn handel, zijne nijverheid op korten tijd den grond inboren. Zou hij, blootgesteld aan die ge- (OB aa* vervolg. Al had ik iets oneindig moeielijkers moeten doen, antwoordde de zwarte met eenvoudigheid, ik zou het gedaan hebben. Gij hebt dien jonkman dus wel lief De bedelaar wierp op Xavier een blik van onuitsprekelijke teederheid. O ja, ik heb h< m lief I sprak hij hartstochtelijk en zou het ook wel mo gelijk zijn dat ik hem niet lief had Hij zweeg en scheen te twijfelen. De magistraat zag hem met spanning aan. Wat Xavier aangaat, hij sloeg de oogen neder, alsof het woord, dat hij ging ver- vernemen voor hem een doodvonnis zou kunnen wezen. Hij is de eenige mensch, dien ik Op de geheele aarde lief heb, hernam de zwarte ik heb hem zoo lief dat ik voor hem eene weldaad verborgen gehouden heb, waarvan de bron hem zou hebben doen blozen ik heb hem zoo lief, dat ik hem nooit mijn zoon genoemd heb, ik die zijn vader ben I Zijn vader I herhaalde de magis traat met verbazing. varen, dan geene aanspraak mogen maken op vergoeding Niemand anders dan de roode en groe ne socialisten zullen dat durven beweren, maar 't zijn dvveepers zonder rede noch verstand. De heer of meester werkt niet, beweren zij, maar staat gedurig de sigaar in den mond te kijken. Hoe belachelijk toch Een land zonder bestuur kan onmoge lijk bestaan en een handel of nijverheid zonder hoofd, zonder toezicht loopt naar den afgrond. De meester werkt niet 1 Is het spelen- gaan te onderhandelen met klanten, boek houden, berekenen en honderden andere bezigheden Ja, is het spelengaan of vermaak Ware het maar zoo dan zouden er zoo veel kooplieden en nij veraars, bij gebrek aan eigen bestuur, aan eigen werk, niet bankroet gaan. Maar hebben de werklieden ook capi talen moeten storten Hebben zij bijzon dere en moeilijke kennissen moeten ver gaderen Hebben zij ook zooveel hoofd- brekerij dan den meester?... Loopen zij gevaar er eene fortuin bij te verspelen Neen nietwaar en nochtans de werkman zou hetzelfde inkomen verlan gen als de handelaar, als de nijveraar. 't Is dom en dwaas en toch gebeurt het omdat er zoovele lichtgeloovige lieden zijn die zich door holklinkende woorden van roode kwaadvuurstokers, van moed willige groene dwarsdrijvers, van listige propagandisten laten foppen. Werklieden weest op uwe hoede, men strijkt u zeem aan den baard. Die roode en blauwe volksfoppers hebben geen ander doel dan u in hunne netten te lokken om zoo uwe stem in de kiezingen te veroveren en gekozen te worden, niet tot uw vcordeel, maar alleenlijk tot hunne persoonlijke verheffing, tot hun eigen voordeel en profijt 1 Overweegt het, en zegt ons dan of wij in de waarheid zijn of niet Z. Hoogw. Mgr. Heylen, Bisschop van Namen, heeft aan zijne diocesanen een herderlijken brief gestuurd, waarin hij de belangrijkheid der aanstaande wet gevende kiezingen doet uitschijnen als volgt De kiezingen welke het jaar 1906 ons medebrengt zijn van buitengewoon be lang en men mag zeggen dat het welzijn van den Godsdienst en het weizijn van het Land ervan af hangen. Het kan U niet onbekend zijn, Be minde Broeders, dat rondom ons eene samenspanning wordt gevormd, samen gesteld uit de meest verschillende, om Xavier zonk ontzet in een leuningstoel en bedekte het gelaat met beide handen. Een neger 1 een bedelaar mijn va der 1 mompelde hij, O Helena Helena De substituut vestigde een bijna ver ontwaardigden blik op hem want zij zijn zeldzaam die onpartijdig over een ander oordeelen. Laak hem niet 1 hij is jong, hij is fier. Ach 1 ik zou hem dat alles niet zon der dringende noodzakelijkheid medege deeld hebben... Maar hij is goed, geloof mij 1 hij zal mij lief hebben... Ik hoop het, antwoordde de magis traat. Mijnheer vervolgde hij, zich tot Xavier wendende, gij zijl vrij. Gij kunt uw vader volgen. Het was alsof dat woord «vader» den jonkman verpletterde. Zijne oogen om sluierden zich hij zag de freule de Rum- brye in haar witte kleeding van den vorigen dag zij wees hem met den vinger op den grijsaard, die aan de deur eener kerk bedelde en zijn vader was 1 Het was geen hinderpaal meer, die hem van Helena scheidde, het was een onoverko melijke afgrond I Hij liep wankelend naar de deur maar alvorens den drempel te overschrij den, bleef hij staan, vouwde met smart de handen en bracht ze naar ziju voor hoofd. Mijn vader, mompelde hij, mijn arme vader 1 niet te zeggen de meest tegenstrijdige bestanddeelen een enkel gevoelen ver- eenigtze, de haat tegen den catholieken Godsdienst zijne werken en zijne instel lingen. Deze te vernietigen is het inzicht dat zij openlijk btkenm n en, om het te ver wezenlijken is er geen middel dat zij niet gebruiken, geene poging welke zij onaan geroerd laten. En indien wij willen voor zien wat zij doen zouden indien zij moesten zegepralen, hebben wij ons slechls den oorlog te herinneren die, in 1879, werd gevoerd tegen het christen onderwijs wij hebben slechts hunne bladen te lezen en de vcrklaiingen hun ner hoofdmannen te hooren. i) 't Is aan U, Beminde Broeders, dat het behoort u uit al uwe krachten tegen die noodlottige enderneming te verzet ten. Catholieken zijl gij, catholieken wilt gij blijven gij hebt voor plicht de rech ten van uwen Godsdienst te verdedigen gij hebt voor plicht de rust en den voor spoed van het Vaderland te vrijwaren. Is het noodig aan de kiezers de zeer gewichtige verplichting te herinneren welke hun geweten hun in deze plechtige omstandigheid oplegt Telkens dat de gelegenheid daartoe zich heeft aange boden, hebben onze doorluchtige Voor gangers de stem verheven om te beves tigen en te herhalen dat het aan een catholieken kiezer niet toegelaten is zijne slem, r.och eenigen steun, van welken aard hij ook zijn moge, te geven aan eenen candidaat vijandig aan den Gods dienst. Thans is die verplichting wellicht nog dringender. Dat de kiezers het niet vergeten zij hebben in hunne handen geheiligde belangen, waarover God hun eens rekening zal vragen. Aan diegenen zijner diocesanen welke niet moeten gaan stemmen bev-olt Mgr Heylen het gebed aan. Hij eindigt met aan de priesters te bevelen i° in de Mis, tot aan den dag der kiezingen, eer. bijzon der gebed te bidden 2° in alle Loven een bijzonder gebed voor Belgiö te lezen, door Zijne Hoogw. opgesteld en waaraan een aflaat zal verbonden zijn eindelijk 3° vraagt de Bisschop van Namen aan al de kloostergemeenten elke week eene buitengewone Communie te doen en den Rozenkrans te bidden voor het welzijn van het Vaderland. Het spreekt van zelfs dat dc geloovigen der bisdommen, waar dit jaar geene kiezingen moeten plaats hebben, wel zullen doen zich aan te sluiten bij de gebeden zoo dringend door Mgr Heylen gevraagd. MINDER VAGEBONDEN. Uit eene statistiek is gebleken dat het getal landloopers gedurende het verleden tiental jaren aanzienlijk verminderd is. In 1896 waren er voor Brussel in de gestichten van Wortel, Meixplas en Brugge 1060; nu slechts 794. Di daartoe bcnoodigde som is van 149,544 op 106.739 gedaald. Hij trad terug en viel wecncnde in de geopende armen van den bedelaar. Heb dank heb dank fluisterde de grijsaard. En zijn zoon medetrekkende, riep hij den substituut met een stralenden blik toe Zeide ik niet dat het kind een edel hart bezat Een half uur later traden Xavier cn de bedelaar de armoedige zolderkamer Lin nen, waar de laatste zijn verblijf had, De jonkman was uitermate treurig. Bijwijlen had Xavier in zijne marte lende overpe inzingen vol dwaze angsten rn overdreven verwachtingen, waarin de lieden, die het geheim hunner geboorte niet kennen, zich zoo gaarne verdiepen uit sommige kenteekenen vermoed dat de neger zijne familie kon kennen. Soms zelfs had hij misschien wel ge huiverd bij de gedachte dat die man, wiens blik hem met teederheid volgde, zijn... doch het woord «vader» had hij nooit uitgesproken En dan verwierp hij dat buitensporige vermoeden hij beschul digde zich van dwaasheid en lachtte zelf over de onbegrijpelijke afdwalingen, waarin zijne mijmeringen zich verloren. Thans was het geen vermoeden, zelfs geen twijfel meer de folterende zeker heid stond voor hem. Voorzeker had mevrouw de Rumbrye zulks niet kunnen raden. Haar goed be raamd plan was mislukt ten gevolge een Wij lezen het volgende in de Gazette van Brugge, en dat onze lezers met be lang zullen vernemen De liberalen willen alleman naar de kazern. n Het oorbeeld der catholieken is inte gendeel zoo weinig mogelijk gedwon gen soldaten. Daarom hebben de catholieken eene wet gemankt, waarbij de vrijwillige dienstneming in het leger ernstig aange moedigd wordr. De vrijwilligers krijgen schoone ver goeding, en na hunnen diensttijd, den voorkeur bij het toekennen van zekere plaatsen. 1 Ongelukkiglijk, veel groote koppen van 't leger zijn tegen die wet. Zij willen trouwens iedereen naar de kazern. Daar om doen zij al wat ze kunnen, om het getal vrijwilligers zoo klein mogelijk te maken. Onder de milicianen worden er ge middeld 35 per honderd geweigerd, om dat ze te klein, ziekelijk, of door een of ander gebrek niet goed zijn voor den soldatendienst. Het getal geweigerden is dubbel on der de vrijwilligers 60 ten honderd Hoe is dat uit te leggen? De geweigerden zouden eer min talrijk moeten zijn. Im mers, men is miliciaan omdat het moet; doch als vrijwilliger, bieden zich enkel aan degenen die mcenen voor soldaat te kunnen aangenomen worden. Hoe legt men dit verschil uit Een voudig alzoo veel legeroversten, om de wet op het vrijwilligersleger te doen mis lukken, toonen zich voor de vrijwilligers veel moeielijker dan voor de milicianen. 1 MM. Vcrhaegen, Pil, Helleputte, Levie, Ruzette, Carton de VViart en Mélot, hebben de verledene week een wetsvoorstel ncórgelegd om daar middels in te schaffen. Volgens dit ontwerp, zal iemand die als vrijwilliger door den overste van het regiment of den plaatsbevelhebber gewei gerd is, bet recht hebben binnen de veer tien dagen in beroep te gaan bij der. heer gouverneur zijner provincie. Dc gouver neur zal dit beroep onderwerpen aan den herzieningsraad, in diens eersten zittijd. Zulke voorstellen bewijzen dat dc catholieken aan hunne bdoften getrouw zijn, en de vrijwillige dienstneming ern stig opnemen. Men moet ook niet ver- ge'en dot voor ieder vrijwilliger die optrekt, er een miliciaan min soldaat moet worden. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 21 Januari 1906. M. Meirsschout, Korte Zoutstraat. dier toevalligheden, die het niet moge lijk is te voorzien maar die mislukking was gelukkig voor haar en bracht haar nader tot haar doel. Wat zou zij zich verheugd hebben als zij de verdiepingen van het huis in de rue Bourbon-le- Chateau had kunnen opklimmen en met haar nieuwsgierig oog door het sleutelgat der armoedige zolderkamer loc-ren. Xavier stond daar vrij, wel is waar. en gered uit den schandelijken valstrik, dien zij him met duivelachtige geslepenheid had doen spannen. Maar wat is beter als men het oog geslagen heeft op een meisje van adelijke geboorte, een man te zijn, die wegens deelneming aan het spel in een geheim speelhol in handen der poli tie geraakt is, dan wel de erkende zoon van een zwarten bedelaar van beroep. Xavier kende den strik, dien de mar kiezin hem gelegd had, hij was eveneens onbekend met het belang dat zij er bij had om hem in het verderf te storten maar al zijne gedachten waren in Hele na vereenigd, en nu hij zijne geboorte kende, voedde hij geene hoop meer. Niettemin kwam zijn goed hart boven en bestreed hij zijne betwijfeling. Hij poogde dien man lief te hebben, wiens stille en geduldige toewijding steeds in het verborgen over hem gewaakt en zich niet bekend gemaakt had vooraleer hij er door de noodzakelijkheid toe gedwongen werd. Hij voelde zich van bewondering, Land- en Tuinbouw. VREEMD ZAAD.—Men zal uit de verslagen van het landbouwcomice reeds opgemerkt hebben hoe het bestuur, in het zoeken naar goed, winstgevend zaai graan, reeds verschillige proefnemingen deed, onder anderen ook met Zweedsche haver, enz. Dergelijke feiten schijnen op nog groo teren voet in zekere provincies waarge nomen te zijn en tengevolge van eene statistiek, die onlangs werd opgemaakt is men zeer getroffen geweest door de ontzaglijke hoeveelheden zaaigranen en zaden, welke wij if der jaar inden vreemde aankoopen. Uit dien hoofde betalen wij aan het buitenland meer dan drie millioen frank 's jaars. Wat wij vooral invoeren is zaaihaver en zaad van suikerbeeten. Om in dien spijtigen toestand te ver helpen zou de regeering geneigd zijn, zeer milde toelagen te verlcenen aan de teelten, die tot voorwerp zouden hebben, de voortbrengst, de verbetering en de uitlezing van zaaigranen en zaden. Daarin ligt eene bron van wezenlijke voordeelen voor de kleine en middelman tige uitbatingen en de landbouwkundigen zullen uitgencodigd worden, hier en daar proefnemingen te doen van modelteclt. De buitenonderwijzers kunnen ook diensten bewijzen door proefteelten in te richten in de tuinen, door de gemeenten te hunner beschikking gesteld. Wij vernemen ook dat er, op dit oogen- blik, door hot ministerie van landbouw bij den minister van geldwezen aange drongen wordt opdat de Staat, het be loop van een derde der geheele kosten, toelagen zou verleencn aan de landbou wers. wier fortuin op minder dan 20,000 frs. zou geschat worden en boirputlen maken op hun land. Dat is de grondslag door de bestendige deputatie van Luxemburg aangenomen, voor het toekenen van provinciale toela gen aan dergelijk werken. Onze Belgische liberalen, of liever geuzen verduiken immers hunne bewon dering niet voor de logiebroeders die heden in Frankrijk heerschen. In Frank rijk worden hun voorbeelden gegeven die ze verlangen hier te lande te zien uitvoe ren. Niet alleen heeft men in Frankrijk afge broken met Z. LI. den Paus en de R. C. Kerk maar men verbant er ook de kloos- (erlingen, vervolgt er de Bisschoppen, Pastoors en Onderpastoors. Men heeft er de hand gelegd op de kloostergoederen en nu zoekt men de eigendommen van kerken en kapellen te rooven. Een ministerieele omzendbrief komt er te verschijnen, die aan de prefec tuur oplegt bevelen te geven, van in de kerken en kapellen de tabernakels open te breken om den inventaris op te maken. medelijden en genegenheid doordrongen voor dien armen vader, die de vreugde der ouderliefde opgeofferd had aan het geluk van zijn zoon. Zoodra hij zich eenigzins van zijne ontroering hersteld had, naderde hij den bedelaar, vatte diens hand en drukte ze tegen zijne borst. Mijn eerste opwelling is ondank baarheid geweest, sprak hij, mijn eerste woord eene lafhertigheid. Kunt gij mij vergeven, vader Stil 1 fluisterde de bedelaar met eerbiedige vrees, stil kind noemt mij niet vader, want hier zou hij ons hooren I Wie vroeg Xavier verbaasd. Hij I antwoordde de neger, hij Zijn uitgestrekte hand wees op de onder het dakvenster hangende tropee. Xavier begreep hem niet. Hij I vervolgde de bedelaar, sidde rende van ontroering. En een dikken traan wegwisschende, die over zijn wang rolde, voegde hij er bij Goede meester... goede meesier van mij I Een onstuimige hoop deed Xavier's hart bonzen. Verklaar u, sprak hij, verklaar u, in Gods naam I De bedelaar schudde langzaam het hoofd en zeide met eene plechtige een voudigheid, onwillekeurig tot zijn gebro ken negertaal terugkeerende, gelijk hem telkens gebeurde als zijne herinneringen De wraakroependste heiligschenderijen gaan dus daar gepleegd worden in naam der wet en met goedkeuring der macon- nieke overheid. En onze Belgische liberalen juichen met beide handen toe, cn sluiten met de vijanden van samenleving, vaderland en koningdom verbonden, om meester te worden en, hier gelijk in Frankrijk, een schrikbewind te doen heerschen. En m:n betwiste het toch niet. Men leest het immers zwart op wit io het blad Noord en Zuid Vlaamsch orgaan der Liberale Associatie van Brugge. Dat blad zegt de Gazette van Brugge noemt de Fransche Combis ten en kerkvervolgers eenvoudig libera len 9 en zegt daarbij Hetgeen wij rondom ons zien gebeu ren in Frankrijk is de voorbode van hetgeen de domperspartij in Mei maand aanstaande, in België te wach ten staat. Dat is klaar en duidelijk genoeg, den ken wij. BELGIE'S HANDEL IN 1905. De totale handel in rgo5 bedroeg bij den invoer 19.408.887 ton ter waarde van 2,885.220,000 fr. tegen 17,924,808 ton ter waarde van 2.672,199,000 fr. in 1904, 't zij eene vermeerdering van 1,484,079 ton of 8.3 en 213,051,000 frank of 8*/0. Bij den uitvoer in igo5 i5,3o5,493 ton ter waarde van 2, i86,38o,ooo fr. tegen i5,33o,5o8 ton ter waarde van frank 2,074,000,000 in 1904, zijnde eene ver mindering van 25,oi5 ton, maar eene' waarde vermeerdering van n5,38o,ooo fr, of 5°/o. De tolontvangsten bedroegen frank 55,572,351 tegen fr. 50,184,412 in 1904 zijnde eene vermeerdering van irank 5,382,939 of 10.7 De totale scheepvaartbeweging voor alle Belgische havens bedroeg 9255 schepen, metende n,6r5.6oi ton tegen go63 schepen metende 11,176,239 ton in 1904zijnde eene vermeerdering van 192 schepen en 439,36a ton. TEGEN HET MISTGEVAAR. Het Spoorwegbest uur heeft, als proef neming tusschcn Brussel en Saventhrm eene locomotief doen loopen voorzien van een eleclro-magnetisch toestel be stemd om ongelukken te vermijden. Het bestaat in eene metalen schijf, in verbinding gebracht met een electro zeil steen en geplaatst op zeer zichtbare wijze voor den machinist naast de twee mano meters. Zoodra nu de trein op eenigen afstand een stilstandsignaal genaderd is, word de schijf lichtgevend en bericht zoo den machinist dat hij niet mag voortrijden. Dit toestel kan echter niet anders gebruikt worden dan op de lijnen waar een elcctrisch blocksystem bestaat maar er valt op te merken dat alle belangrijkste deeleii van 's lands spoorwegnet van dit stelsel voorzien zijn. De proefnemingen zijn volkomen gelukt zoodat het verwittigingstoestel eerlang algemeen zal toegepast worden. hem naar lang verledene gebeurtenissen terugvoerden Geen nood I kleir.e meester niet de zoon zijn van armen zwarte. Xavier had de kracht niet om te ant woordden. Alleen zijn wijd opengespalk te oogen en het versnelde kloppen zijner slapen getuigden van zijne zenuwachtige begeerte om er meer van te vernemen. De zwarte hief ten tweede male het hand en wees opnieuw op den steek en de kapiteins-epauletten, die onder het venster hirgen. Eindelijk begreep Xavier wat hij bedoelde. Eene straal van blijdschap verhelderde zijn oog. Hij sprong op en liet zich op de knieën voor de tropee nedervallen. Mijn vadtr, mijn vader 1 riep hij hartstochtelijk O mijn vader I Meester van mij, herhaalde de neger met droefgeestige teederheid. Er ontstond etn langdurig zwijgen. Xavier, geheel verdiept in zijne zelfzuch tige vreugde, dankte God uit den grond zijns harten en dacht weder aan Helena. In de eerste vervoering van het oogen* blik zag hij zich ten toppunt zijner wen- schen. De hinderpalen verdwenen. Thans had hij immers een vader. (Wordt ▼errolgd).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1