m' EEN EN ANDER. TRIOGRAPH VOORDRACHT. AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Margarine. Gedurende het jaar lgo5 werd in België 9,466,117 kilos mar garine van inlandsch fabrikaat verbruikt, wat voor de schatkist aan accijnsrechten tegen 5 fr. de 100 kilos eene opbrengst leverde van fr. 473.3o5.85. KIESVERBONDEN. Vooruit meldt dat Zaterdag de afgevaardigden der liberalen en der socialisten te Oostende eene onderhandeling hebben gehouden over de aanstaande kiezingen. De socialisten stelden voor een verbond te sluiten waarbij hun eenen candidaat op de gezamenlijke lijst zou toegekend wor den. De iiberalen verklaarden dat voor stel niet te kunnen aannemen omdat de catholieken cr gebruik zouden van maken om hen, bij de buitenlieden, voor socia listen te doen doorgaan, wat hun zeer nadeelig zou zijn. Daarop werden de onderhandelingen opgeschorst. Die fiere liberalen willen dus te Oostende voor geen socialisten aanzien worden, maar zij willen dat wel te Namen, Dinant, Leuven, Mechelen en elders. Zij hebben zelfs niet geaarzeld, in de vorige kiezing, te St-Nikolaas, zich aan dat gevaar bloot te stellen en, na de kiezing van M. Per- soons, met een socialistischen plaatsver vanger, te zamcn met de socialisten hunne gezamenlijke zagepraal te vieren. Als er een zetelke mee te winnen is mag men de liberalen voor socialisten aanzien, maar als de kans voor socialisten alleen moet zijn, dan zijn zij de vijanden van het socialism. De Gentsche doktri- nairs met M. Braun aan 't hoofd, zijn ook van die force EEN OUD BLAD. Op het stad huis te Haarlem is de 25c* verjaardag gevierd geworden der stichting van de Haarlemschb Courant. Men heeft te dier gelegenheid het num mer tentoongesteld dat den moord aan kondigde op de broeders De Witt in 1672 gepleegd. •k Door den neus ademhalen. De mond van den mensch is 't is goed dit nu en dan eens te herhalen niet bestemd voor het ademhalen en daartoe dan ook bij uitstek ongeschikt. De neus is voor de ademhaliag en in het bijzon der voor de inade.c ingzeer doelmatig ingericht. Binnen in den neus zijn bochten en holsen door dat de wanden niet glad, maar oneffen zijn. Daardoor kan de inge ademde lucht zich slechts betrekkelijk langzaam door den neus voortbewegen zij blijft er voldoend langen tijd in om eenigzins verwarmd, op Iichaamstempe- ratur gebracht, en verder van de altijd in de lucht zwevende stofdeeltjes ontdaan te worden dit laatste doordat het slijm vlies, waarvan de neusholten bekleed zijr. slijm afscheidt dat de stofdeeltjes tegen houdt sn vasthoudt, zoodat ze niet in keel •n longen kunnen doordringen. Ontwaking. Ja, de liberale partij ontwaakt dat staat te lezen in al de libe rale gazetien. Maar is het wonder Zij kreeg in de gedeeltelijke gemeentekiezingen eene klopping te Knokke, idem te Chimay, idem te Morlanweiz, idem te Eghezée, idem te Sart-Bernard en idem te Serville. Wie na dit alles nog niet ontwaakte, zou wel kikdood moeten zijn. Waar is de eereplaats Vooraan natuurlijk Niet altijd. Zoo heeft, bijvoorbeeld, Noorwegen de ecreplaats als er kwestie is van jenever- gebruik, omdat geen lannd in Europa 200 weinig alcool wordt gebruikt als in Noorwegen. En België dan In 1894 dronken de Belgen jaarlijks per kop tien liters jene ver. Toen waren in Europa acht volke ren, die minder jenever dronken dan wij, te weten Holland, Duitschland, Frank- veel mogelijk goed te praten cn had die oude huisjuffrouw van de Rob-Roy-Villa meêgebracht het goede mensch stelde zich als eene krankzinnige aan zij kon de gedachte niet verkroppen, dat het toch een verkleedde man was geweest, die bij haar was binnengesmokkeld zij voelde zich diep beleedigd en hield bij hoog en laag vol, dat haar huis geschandvlekt was en zij al hare huursters zou verliezen. Ik kon haar weinig troost geven en Grand nog minder gij zult wel gehoord heb ben, dat bij op pensioen is gesteld... Wat een prachtig verhaal, roept de inspecteur lachend uit, om de gasten aan het dessert van het bruilofstmaal meé te vermaken Ik zal er een tafereel van ophangen, dat is zeker Wets maar voorzichtig I waarschuwt zijn chef. Gij kondt er allicht onaange name herinneringen door opwekken en de vroolijke stemming bederven. Gij hebt gelijk, mijnheer, als altyd antwoordt Tom Brusel. Ik zal mij maar bepalen tot een hartelijken heildronk op bruid en bruidegom en dc groeten over brengen van de Engelsche vrienden met u aan het hoofd. Maar een ding laat ik mij niet afnemen ik zal er op eene of andere manier weten in te vlechten, dat het geluk en het welzijn van den dokter- inspecteur Robert Power heeft afgehan gen van Een snipper-papier I rijk, Zweden, Zwitserland, Rusland, Engeland en Noorwegen. In 1903 dronken de Belgen jaarlijks pjr kop nog geene zes liters jenever meer Toen waren er in Europa maar vier volkeren, die meer die minder jenever dronken dan wij, te weten Zwitserland, Rusland, Engeland en Noorwegen. Noch vier plaatsen achteruit en wij zijn op de eereplaats. STAD AALST. Catholieke Turnclub Steun geeft Moed. Op Zondag 28 Januari a. s., om 3 en 6 uren 's namiddags, ten lokale van den Cath. Werkmanskring (Korte Zoutstraat.) TWEE VOORSTELLINGEN elk van ongeveer 2 uren, van den vermaarden Cinématographe Perfectionné zonder eenige trilling. Schitterende bijval in alle groote steden. Vermakelijke en leerrijke Voorstellingen. Zichten en verscheidene Tafereelen in levensgrootte. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene, (genummerd) fr. 2.5o Eerste rang, fr. 1.50; Tweede rang, fr. 1. Kaarten op voorhand te bekomen ten lokale van den Catholieken Werkmans kring en bij M. Jan D'Haese, Café Uni- versel, Groote Markt. Op de voorstelling van 3 uren, zullen de leden van den Catholieken Werkmans kring, op vertoon hunner lidkaart. 5o °/0 afslag genieten op de prijzen der plaatsen. Tijdens de voorstelling van 6 uren, zal de Muziekafdeling van den Turn club, verscheidene harer schoonste stuk ken uitvoeren. Het Bestuur. Zondag 4 Februari, ten 5 ure, zal de Eerw. Pater CUS, S. J. eene Voor dracht houden in de groote Zaal van het S' Jozelfs Collegie. Onderwerp De Kwango. Pater Cus is een dier zen delingen welke de Commission d'En- quête sur le Congo zoo schandig be leedigd heeft. Men zal eene inzameling doen ten voordeele der Kwangomissie. 'Creemboter. Markt van Woensdag 24 Jan. 1906 71 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,ao tot 0,00 per kil. AALST. Een congres van metaal bewerkers in dienste van den Staats- ijzerenweg hielden hier Zondag 11. Congres ten lokale-D'Haese, Groote Merkt. 48 standplaatsen waren vertegenwoordigd. Ilct doel was ouderlingen bijstand te verschaffen volgens de middelen van den bond die op 4 October 1904 te Namen gesticht werd. Er waron 3oo toetreders. Een verzoekschrift aan Senaat en Volkskamer werd gestemd om verbetering te bekomen van het lot der werklieden en bedienden van de Staatsijzerenwegen. Treinontriggeling en ontploffing te Wetteren. Vrijdag avond, rond 5 1/2 ure, verspoorde een goederentrein, juist toén dc sneltrein Oostende-Bazel, met eene snelheid van g5 kilometers per uur kwam aangestoomd. Een 200tal meters vóór de statie van Wetteren, nabij de fabriek van M. Beer- naerts, had de hevige botsing plaats, waarbij verscheidene waggons tot splin ters werden geslagen. De machienen waren ontredderd, de sporen verwrongen en gansch de trein ontspoord. Op hetzelfde oogenblik, ontplofte de gazoline in den postwagen. De postwagen schoot in volle vlam. De beambteu konden zich slechts met moeite redden. Zij bekwamen pijnlijke brandwonden. Er zijn vier gekwetsten, welke allen spoedig verzorgd zijn geworden door de geneesheeren van Wetteren. Seffens was er hulp en M. Felix Beer- naert,s zond 5 honderd man zijner fabriek om te blusschen en de statie- en spoor wegwerklieden bij te staan. Die mannen werkten dat het zweet hun afliep en zouden voorzeker de waarden nog gered hebben welke zich in den post wagen bevonden, toen zij na twee uren werkens, het onverwacht bevel kregen zich te verwijderen. Er waren 42 zakken waarden in den waggon, samen voor omtrent vijf millioen verzekerd. Alles is verloren. Niets is gered gewor den. Het is nog niet gekend wat de eigen lijke oorzaak is van het ongeval. Wij wachten het onderzoek af. Op den sneltrein bevonden zich een honderdtal reizigers. Zij zijn met eenen bijzoDderen trein naar Wetteren gevoerd. Uit Gent en Dendermonde waren hulp- treinen gezonden. De baan was rond 11 ure rrij. Zondag, bij het voorbijrijden van een trein, is te Wetteren een kruisspoor gebroken, zoodat het verkeer andermaal moest onderbroken worden Eenige trei nen zijn langs het tegenoverliggend spoor moeten rijden. Gelukkig is ditmaal de stoffelijke schade niet aanzienlijk. In de fabriek van M. Pieters te Wichelen is eene werkstfking uitgebro ken. Een honderdtal wevers en weefsters zijn in staking. De daghuurwerkers hebben het werk moeten verlaten. De oorzaak der werkstaking loon- kwestie. Twee jongelingen te Lovendegem, Willems en Boesen van het Eeksken hadden Vrijdag avond samen verscheidene herbergen bezocht, om 11 ure gingen zij naar huis. Onderwege is ruzie ontstaan die op een gevecht is uitgeloopen in hetwelk Boesen drie erge steken bekomen heeft. Geburen zijn op de noodkreten toege- loopen en hebben Boesen in een naburig huis gedragen waar hij door eenen dok- toor verzorgd werd. Willems wordt opgezocht. Een Engelsche detective is te Brus sel aangekomen om met de politie der hoofdstad opzoekingen te doen naar den neef van een rijken Amerikaanschen senateur, die een talentvol vioolspeler is en in October te Brussel spoorloos uit een hotel verdween, met achterlating van zijne kleeren en zijn viool. Na Brussel zullen de opzoekingen te Parijs worden voort gezet. 200,000 frank. De groote prijs van 200,000 frank der tentoonstelling van Luik is in goede handen gevallen. Hij werd gewonnen door de artisten en be dienden van den Theatre des Gat.eries te Brussel. Zij hadden met 60 man 72 lotjes in hun bezit. Ziehier hoe een Brusselsch blad ver telt hoe zij daartoe kwamen Vóór twee maanden, bevond zich M. Lemaire de gekende artist, in een koffie huis, Prinsendoorgang, Zijne echtgenoote vond op den vloer een stuk van 10 cen tiemen. M. Lemaire zegde lachend Laat ons met dit geldstuk een lot van Luik koopen, het zal ons geluk aanbrengen. M. Lemaire is een Luikenaar. Ja, antwoordde zijne vrouw, maar wij zouden het met velen moeten doen. Welnu, zeide M. Lemaire, wij zullen de kameraden vragen of zij met ons meedoen. In de repetitie legde M. Lemaire de zaak uit. Er werden gezamenlijk 72 biljetten aangekocht verdeeld onder 60 personen. In volle repetitie van Boccacr kwam hedennamiddag het bericht toe dat n. 192,591 reeka 4 het groot lot had gewon nen. Dit nummer was datgene zoo geluk kig aangekocht door M. Lemaire. M. Jonet die bij M. Lemaire was toen het biljet was gekocht, ging deze laatste vinden op het koersplein van Laeken en deelde hem het verheugend nieuws mede. M. Lemaire sprong in een huurrijtuig en deed zich naar de Galeries voeren. Welke vreugde aldaar heerschtte, hoeft niet gezegd te worden. Het aandeel van elk zal naganoeg 3ooo beloopen. Het was M. Paty, regisseur, die de biljetten in bewaring hield. Het personeel dacht er zelfs niet meer aan. Het aanstaande Vlaamsch mutua- listen congres zal te Leuven plaats heb ben op 11 en 12 Juni. Het zal Toorgeze len worden door hoogleeraar Vliebergh. De afgeveerdigden der verschillige steden hebben Zondag eene voorbereidende ver gadering gehouden, voor het opstellen der dagorde, welke onder anderen bevat, de ongevallenwet in betrekking met den onderlingen bijstand, de pensioenmutua liteiten, de herverzekering, de invloed van de openbare weldadigheid op den onderlingen bijstand, enz, Nooit werd er in den omtrek van Kortrijk zooveel en zoo stout gestolen als tegenwoordig.Bij eenen diefstal ten huize van den juwelier Vanderplancken heeft een der dieven er bijna het leven bij inge schoten. De zoon Vanderplancken loste een schot dat de dief huilend van den muur deed vallen, over welken bij de vlucht nam. Zijne gezellen hebben hem echter medegenomen. Een lang bloed spoor bleef langs den weg zichtbaar. Doodrijders. Een schrikkelijk ongeluk dat men alweer te danken hseft aan de onvoorzichtigheid der automobiel rijders, is maandag avond rond 5 uren, op den Anlwerpschen Steenweg te Me chelen voorgevallen. Een gast der brou werij Van Diepenbeek, de genaamde Pol, woonachtig Oude Licrsche baan bevond zich op den steenweg toen een automo biel met eene verbazende snelheid kwam aangereden en den man trof op 't oogen blik dat hij uit den weg wilde gaan bij de aankomst van den tram. De ongelukkige was op den slag dood, hij is vader van twee kinderen zijn lijk werd naar het doodenhuis gedragen. De agent Wuyts, die juist ter plaats was, heeft onmiddelijk den leider van de automobiel naar het politiebureel gedaan, waar tegen hem proces-verbaal is opge- Hij is woonachtig te Hemixem. Maandag namiddag, rond half twee, is een erg ongeluk voorgevallen op de stoomboot Roman, die kolen laadde aan n. 11, Statiekaai, te Antwerpen. Ten gevolge van het neervallen eener loopplank, zijn twee arbeiders, die er op stonden en ieder een zak kolen op den rug droegen, met dit zware gewicht ten gronde gestort. Zij werden doodelijk gewond. Het ergste gesteld is Stan. Van Gastel, 32 jaar, wonende te Beveren, die met gebroken ruggraat werd opgenomen en zijne wonden niet lang zal overleven. De tweede gewonde is Th. De Wael- heyns, 25 jaar, wonende Groote Dok straat, 4. Zij zijn bij hoogdringendheid opge nomen in Sinte-Elisabethgasthuis. Door een expert van het parket is reeds een eerste onderzoek ingesteld. Zaterdag middag heeft er te Moll, in de Statiestraat, een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Het zoontje van M. Armand Luyck, een kind van 7 jaren oud, dat uit de school kwam, bevond zich in genoemde straat, toen de stoom tram van Turnhout daar voorbijreed in de richting van Meerhout. De kleine wil de, volgens de eenen, nog over de baan loopen, volgens anderen ging hij naast de lijn. Althans, de jongen raakte eens klaps onder den stoomenden tram en werd nog tot op zekeren afstand meê ge sleurd, alhoewel de machinist onmidde lijk gestopt had. Toen men het slachtoffer onder de wielen uithaalde, vond men nog enkel een vreeselijk verminkt lijk. Dit verschrikkelijk ongeluk heeft te Moll veel ontroering te weeg gebracht. Het parket van Turnhout werd Zaterdag namiddag verwittigd, dat cr te Merxplas, nabij de kolonie, eene brand stichting gepleegd werd. Inderdaad, eene mutsaardmijt,aan de kolonie toehoorende, was in brand geraakt. De gendarmen, die daar juist op ronde waren, zegt men oos, betrapten den dader en hielden hem aan. Het parket van Turnhout heeft zich ter plaats begeven, om een onderzoek te doen .De plichtige is een der opgeslotenen van het bedelaarsgesticht. Hij loochent de feiten gepleegd te hebben, niettemin blijft bij aangehouden. Te Brusseghem waren houtmakers bezig met het vellen van boomen. Juist toen een boom op het vallen stond kwam de hoofdonderwijzer der dorpschool per velo voorbij. De- werklie, hem vlug ziende naderen, riepen hem toe stil te houden daar de boom reeds over helde. Maar de schoolmeester hield geen rekening van die waarschuwing en reed door, zoodat hij den boom op het lichaam kreeg en op den slag dood bleef. Hij laat eene weduwe met verscheidene kinderen na. Stoutmoedige schurken zijn in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag in het kasteel gedrongen van M. Mulle de Ter- schueren, te Pitthem-bij-Thielt. De die ven maakten eene opening in de groote poort, door verschillige groote gaten naost elkander te boren. Óp die wijze konden zij in het gebouw dringen dat voor het oogenblik onbewoond is. Al de plaatsen van het gelijkvloers en de boven kamers werden doorzocht. Etne groote hoeveelheid zilverwerk en snuisterijen van waarde zijn verdwenen. Het parket van Brugge heeft ter plaats een onderzoek ingesteld. Men heeft niet het minste spoor van de daders. Een meisje van Roermond reed met den trein naar Luik, om eene zuster te bezoeken. Onder het rijden trok een heer, die met eene dame in het rijtuig zat eene fleschke voor den dag, waaruit hij eenig vocht op een zakdoek goot. De Roermond- sche werd een bedwelmenden reuk ge waar en, voelende dat zij in slaap zou vallen, opende zij een portelraamke. Na met de grootste moeite tegen de bedwel ming geworsteld te hebben kon zij in de statie van Visé om hulp roepen. Men deed haar uitstappen en was verplicht haar naar het gasthuis te brengen. Men denkt dat de twee andere passagiers haar wilden choloformiseeren om haar te bestelen. De derde verdachte in den moord op jufvrouw Wils, de winkeldochter uit de iretrystraat te Luik, is te Parijs aan gehouden. Een rentenier te Bergen, had eene som van 1200 fr. in bankbiljetten ont vangen. Terwijl hij even de kamer moest verlaten, heeft een klein hondje die hij voor speelgoed gebruikt er een goed half dozijn van vernietigd. In een hoeksken, waar hij met de briefkens naartoe was gevlucht, vond men nog stukken genoeg om er een vijftal van aaneen te lappen. De brand in de automobielenfabriek van Ensival, heeft, naar men meldt, voor 2 5o,ooo fr. schade aangericht. Het vuur was, men weet niet hoe, begonnen een uur na het vertrek der werklieden, in de bewaarplaats van benzine. Een veertigtal werklieden zullen van hun broodwinning beroofd zijn. Zaterdag morgend bevond zich de onderofficier Coulon aan het postbureel van de statie te Namen. Na postzegels gekocht te hebben begaf hij zich naar een ander winket om eenen brief te doen aan- teekenen. Hij legde zijne beurs naast hem neer terwijl hij met den postbediende afrekende. Gereed zijnde wilde hij betalen, maar de beurs was verdwenen, dus door een handigen gauwdief weggenomen. De dief loopt nog. Een werkman van de hoogovens te Athus, Petinger, was,'na zijn loon ont vangen te hebben, met eenige gezellen naar de herberg gegaan en ten slotte, toen hij nog met zekeren Prael alleen was, in slaap gevallen. Toen hij wakker werd, was al liet geld uit zijnen zak verdwenen en natuurlijk verdacht hij Prael, hem dit ontstolen te hebben. Toen Praet daags nadien in het bureel van den boekhouder kwam,om met dezen af te rekenen, werd hij gevolgd door Petinger, die hem onverwacht een mes in de borst stak zoodat hij dood neer viel. De boekhouder, die dit zag en zich niet spoedig genoeg yan den moordenaar kon meester maken, wierp hem eenen stoel naar het hoofd. Dit deed hem be dwelmd neerstorten en zou kon hij door de gendarmerie worden aangehouden. Moordenaar en vermoorde zijn ge trouwd en vaders van verscheidene kin deren. De man van vrouw X., te Villerupt is een dronkaard. Dagelijks bedrinkt hij zich en brengt geen loon thuis. Er zijn twee kinderen, die de vrouw zoo goed mogelijk opvoedde. Nu dezer dagen, wanhopig geworden, begaf zij zich met hare twee kinderen naar een vijver. Zij wierp een der kinderen in het waler. Het andere werd verschrikt en vluchtte. De ongelukkige moeder sprong nu ook in den vijver. Men haalde nog slechts twee lijken boven. Op de Fraiisch-Belgische grens, te Felleries niet verre van het bosch der Petite-Villette, staat een klein hui», be woond door de 74jarige weduwe Juliard en haren ongetrouwden zoon Emiel. Zij leeft of liever leefde van hetgeen hare getrouwde kinderen voor haar op brachten en wat de ongetrouwde won. Vrijdag avond, rond 8 ure, kwam Emiel van zijn werk thuis. Hij klopte en riep c doe maar open, moeder ik ben het!... De oude vrouw was namelijk erg bang voor smokkelaars zelfs had zij nog onlangs een slot laten maken op een klein wagenhuis, uit vrees dat zij er hunne smokkelwaar in zouden bergen. Maar Emiel vond de deur open. En, de lamp ontstekende, zag hij onder de stoof het lijk zijner moeder liggen. Hij riep zijne broers en zusters en deze kwa men toegesneld met eenen dokter, die bevond dat de vrouw door verwurging vermoord was. Daarenboven waren bijna al hare ribber. gebroken. Het parket heeft een onderzoek gedaan en de vier zonen van 't slachtoffer onder vraagd. De getuigenissen van deze en andere personen zouden vermoedens doen vallen hebben op iemand, die wel licht nu reeds zal aangehouden zijn. Over eenigen tijd was zekere Paul Brossette van Villers, nabij Charlieu ge tuige bij een huwelijk, en vroeg eenige dagen later het bruidmsisje ten huwelijk. Het meisje weigerde. De jongeling was daar zeer woedend om. Hij verdacht zijnen vader het meisje aangezet te hebben niet te trouwen met zijnen zoon Paul. Paul Brossette ging te Charlieu een geweer koopen. 's Avonds werd een vuurschot gelost in de ruiten van 's meisjes woning.Niemand werd gekwetst. Eenige oogenblikken later werd een steen de ruiten geworpen van het huis van vader Brossette. Men doolde de lamp uit. Op hetzelfde oogenblik weerklonk een schot; de lading vloog in den muur der kamer. Vader Brossette ging buiten, doch niemand was te zien. Zijne vrouw en dochter gingen op den zolder slapen. Rond middernacht weerklonk oen nieuw schot. Toen de vrouw en de dochter van Brosette 's morgends beneden kwamen, lag de man met verbrijzeld hoofd te bed. Het schot had hem aan het hoofd ge troffen. De zoon is zich gaan gevangen geven bij de gendermerie van Roanne. De opening der tabernakelen. Vrijdag 11. had de interpellatie Grousset- Gayraud plaat» over den ministerieelen omzendbrief, betreffende den inventaris der kerkelijke goederen. M. Groussot ontwikkelde de interpel latie, M. Gayraud sloot er zich bij aan. M. Rouvier verklaart dat de omzend brief, geteekend door den minister van financiën, was opgesteld met goedkeuring van al de leden van het kabinet. Hij verklaarde daarna dat het gouvernement voornemens is met de grootste gematig- heid de wet op de scheiding toe te passen, welke het als eene wet van verdraagzaam heid beschouwt. De agenten van het beheer zullen de opening der tabernake len niet vragen. De verklaring der prie sters over het aantal gewijde vaten zal voldoende zijn. Hierop trokken de interpelleerden hunne interpellatie in, maar de socialis tische afgevaardigde van de Var, M. Allard, nam ze over en verklaarde dat het gouvernement zich niet krachtdadig ge noeg toonde, dat men de priester» moeit dwingen de tabernakelen te openen. De overname der interpellatie werd verworpen. Aldus blijkt bij elke gelegen heid welke ongehoorde dwingelandij alle andersdenkenden wacht, in 't beklagen»- waardigedand waar de socialisten een maal het recht in handen krijgen. De De rooden hebben te veel het woord vrij heid op de lippen, dat is gevaarlijk. De familie Fallières. De vrouw van den president der republiek is zeer eenvoudig, natuurlijk en vriendelijk in den omgang. Maar zij is zeer terughou dend met menschen, die zij niet goed kent en dat duurt lang. Zij laat die terug houding enkel vareu na u wel bestudeerd te hebben. M. Fallières heeft twee kinderen eene dochter, geboren in 1871 en een zoon, André, geboren in 1875, beide te Lou- pillon. Zijn zoon is advocaat en schijnt veel voor de toekomst te beloven. Hij is klein van gestalte en gelijkt vooral aan zijn grootvader den reusaebtigeq eter yan Mézin,

De Denderbode | 1906 | | pagina 2