VOORDRACHT. AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Zwitserland. Vereenigde-Staten. SÜCIÉTÉ TEXTILE Engeland. ZEEVISCHH ANDEL U. Arys-De Paepe. HOF. werken daarom zeer nuttig. Maar ook zonder sneeuw heeft Pastoor Kneipp ons geleerd, dat men met koud water even veel kan bereiken. Alleen dezen hoofd regel van de Kneipp-kuur moet men in het oog houden. Op koude handen en voeten moet men in een verwarmd ver trek gedurende maar eenïge seconden goed koud water gieten en daarna door gepaste middelen de natuurlijke warmte weer opwekken. Men zou het als bloed- vaatwand-gymnaatiek kunnen betitelen. Verder is hardend voor de huid de her haalde wasschingen met spiritus of met kamferspiritus.met petrool of met terpen tijn. Evenwel komen andere geneesmid delen als menthol in aanmerking, die in zalf kunnen worden toegediend en op de huid gesmeerd. Krachtig wrijven bij dit smeren zal de werking ten zeerste onder steunen. Veel geliefd is het smeren van glycerine op de huid. Het middel bewijst een enkele maal goede diensten. Glyce rine is wateraantrekkend en kan dus zoodoende de weefsels prikkelen en uit gestort vocht aan de oppervlakte brengen. In veiuit de meeste gevallen ontvouwt het echter een zeer onvoldoende werk zaamheid. Des zomers en in het najaar moet men niet verzuimen de huid op de aange geven wijze te harden en den voedings toestand van het lichaam te regelen. Voor alles zorge men de huid niet te vertroe telen door warme baden en door het dra gen van te dikke kleeding, in het bijzon der van te dikke handschoenen. Des winters moet men op koude dagen de verkleumde handen niet dicht bij de kachel houden. Flinke beweging en wrij ven van de verkleumde leden moeten volstaan om ze te verwarmen. Voor dienstboden en andere personen, die veel met de handen in koud water moeten komen,is het zeer aan te bevelen, die handen telkens goed af te drogen.Dit moet zeer nauwkeurig geschieden en de huid moet daarbij flink gewreven worden. Het weinigs water dat op de huid blijft verweekt die huid, maakt ze vatbaarder en werkt ongunstig. Voor de voeten verdient de aanbeve ling eer men naar bed gaat de meeste koude en vochtige voeten krachtig te wrijven en nauwkeurig af te drogen. Ten einde de aanraking met koude lakens te vermijden, k3n men verwarmde nacht sokken aantrekken of, wat minder gezond is, de kousen half uitgetrokken aan de voeten houden. Men trapt deze in den slaap als de voeten warm geworden zijn, onwillekeurig weer uit. Het gebruiken van warme kruiken in bed verdient mi der aanbeveling. MEDICUS. Amerikaanache schoenen. De Amerikaanscbe schoenfabrikanten doen eene erge concurrencie aan de Europee- sche schoenmakers. In Engoland -rijn r a^o.ono eclmpn. makers. In Amerika zijn er slechts 167.000 schoenmakers. En niettegenstaande dit kleiner getal, kunnen de Engelschen de concurrencie niet volhouden tegen de Amerikanen. Dat komt vooral dooulicn de Amerikanen met de machien wei ken. In i885 moest er gedurende a,aa5 uren gearbeid worden, om honderd paar schoe nen af te maken. Tien jaar later, toen de schoenen bijna geheel met de machien gemaakt werden, had éen werkman nog enkel 396 uren noodig om honderd paar schoenen te maken. Het is voonel het werken met verbe terde machienen, waardoor de Amerikf- nen de Europeesche schoenfabrikanten de concurrencie kunnen doen. Te Ncw-York zijn verscheidene schoen fabrieken die uitsluitelijk voor het buiten land werken. In 1900 werden in de VereenigdeSlaten 319 millioen paar schoenen gemaakt, voor eene weerde van 1 milliard 305 mil lioen frank. Vier jaar later, door de verbeterde ma- - chienen, steeg de voortbrengst tot 6ao millioen paar schoenen. De a8 bijzonderste schoenfabrieken der Verctnigde Staten, leveren dagelijks 200 duizend paar schoenen Wij nemen die bijzonderheden eens over. Het zijn nogthans geene goé tijdin gen voor de schoenmakerij. Trouwens de machienen zouden veel handen stille leg gen, en dat ware eene droeve zaak. In den loop dezer week zullen aan al de kiezers voor den Gemeente raad onzer stad gezonden worden A. Het verslag der vereenigde Sectiën des Gemeentere ads over de begroot ing van 1906, voorgedragen door M. Baron Leo de Bethune B. De redevoering van M. Baron Leo de Bethune in antwoord op de dwaze woor denkramerij van sleur De Blieck. Wij raden dus allen aan de beide stuk ken met aandacht te lezen wij zijn over tuigd dat al wie in volle onpartijdigheid oordeelt, zal moeten zeggen dat de ver maar de economist Jan Pik, hetniet min vermaard orakel van Lebbeke in de doeken heeft gedaan. De spreuk past hem immers goed en wel Schoenma ker blijft bij uwe pantoeffels. Zondag 4 Februari, ten 5 ure, zal de Eerw. Pater CUS, S. J. eene Voor dracht houden in de groote Zaal van het S' JozelFs Collegie. Onderwerp De Kwango. Pater Cus is een dier zen delingen welke de Commission d'En- quéte sur le Congo zoo schandig be- leedigd heeft. Men zal eene inzameling doen ten voordeele der Kwangomissie. Creemboter. Markt van Woensdag 3i Jan. 1906 81 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil, AALST. Maandag morgend is Jozef Vinck, wonende Hovenierstraat, in de Brouwerij van ilen heer Druwé den linkerarm op twee plaatsan gebroken. Als proefneming in het onderzoek betreffende het spoorwegongeluk te Wet- teren, heeft men eenen trein in volle snelheid doan rijden van G-nt naar Wet- teren en op de plaats der ramp doen stop pen om te kunnen vaststellen op hoeveel meters afstand men kan stil houden. De politie komt eene Fransche vrouw van 38 jaar oud aan te houden, welke verdacht wordt van medeplichtig heid in de diefte over eenige dagen in de kerk te Ruddersvoorde gepleegd. Ondervraagd door den onderzoeksrech ter heeft de vrouw stellig geloochend deel genomen te hebben aan de diefte. Des niettegenstaande werd zij opgesloten. Vrijdag middag toen de kinderen der gemeenteschool te Wichelen, huiswaarts trokken, kwamen twee woedende stieren die hunnen meester ontsprongen waren van achter de Langestraat op hen toege- loopen. Onvermijdelijk zouden er onge lukken gebeurd zijn, waren de genaamden Van Hecke en De Bruyne er niet in ge lukt de woedende dieren in te houden. De Bruyne en Van Hecke zijn gekwetst aan de handen. Over eenige dagen waren een twin tigtal werklieden afgedankt in de poeder- fabriek te Wetteren. Er was geen werk meer. Twee dagen nadien werden al de werk lieden terug aanvaard. Men werkt met koortsige haast en nacht wordt er kanonpoeder gemaakt. Men meldt ons dat het poeder b-stemd is voor de forten te Namen. Een i2jarige jongen was, ondank; het verbod van zijne moeder op het ijs van het Vestje te Dendermonde gegaan. Op het cogenblik dat de morder hem er met geweld af wilde halen, brak het ijs en hij zakte er door. Zinneloos van vrees zette nu ook de moeder den voet op den gebersten ijsvloer en op hetzelfde oogen- blik verdween ook zij in de diepte, ge volgd door haar 5j-rig dochterke, dat hetzelfde lot onderging. Onder de perso nen, die vol schrik dit tooneel aanschouw- Jon, n« ei uiemsnd die kon zwemmen, doch bij middel van lange staken, haken en koorden heeft men met veel moeite de drie drenkelingen, versteven aan wal gebracht. Het parket van Dendermonde is op nieuw begonnen met 't onderzoek eerer zaak, die sedert lang geklasseerd was. In Maart 1904 verdween de 22 jarige Elisa Impens, die bij hare ouders te Oordegein (Aalst) wonende. Haar signalement werd rond gezonden, opzoekingen werden ge daan tot in Engeland, zelfs in Amerika, maar niets werd ontdekt. Nu schijnt echter, in een geburentwist, door scheld namen en verwijlingen eenig licht in de zaak te zijn gekomen, zoodat de aandacht der gendarmerie werd gaande gemaakt. Er zou spraak zijn van eene misdaad, zegt een blad, in omstandigheden, die allen denkbaren gruwel te boven gaat. Men beweert zelfs dat het lijk op het grondgebied Oordegem begraven ligt. (Nadere bijzonderheden). Over omtrent twee jaren, in Maart 1904, verdween Elisa Impens, 22 jaar oud, zonder dat men eenig spoor van haar terug vond. Elisa Impens woonde bij hare ouder' op den Speurldriesch, op een vijftal minu ten afstand van de kerk van Oordegem en twee minuten van de tramstatie Oorde gem, Dorp. Daar staat een heele groep huizen, dichtbij de beek. Zij was de oudste van drie dochters de twee jongste, Marie en Aldegonde wonen nog bij hunne ouders. Zij was breister en werkte te huis voor de juffers Billiet, evenals hare zusters. Den Donderdag avond, 17 Maart was zij in hare weekdagsche kleedij eene boodschap gaan doen bij menechen van den End het uiterste punt van de wijk Klinkaart, en tien tot vijftien minu ten van haar huis. Zij is bij die menschen geweest, heeft hare boodschap gedaan en is alleen weer gekeerd met den valavond. Sedert heeft men vsn haar niets meer vernomen. Dn ouders, die 's avonds hunne dochter niet meer zagen weerkeeren, zijn op zoek gegaan zijn gaan vragen in de gebuurte of niemand ze gezien had. Enkel de men schen waar zij geweest was konden zeg gen dat zij met valavond hun huis ver laten had. Er is verondersteld geweest dat zij zich in Engeland bevond. Portretten zijn naar de Engelsche policie gezonden, maar deze heeft niemand gvonden dio op haar geleek. Het staat ook vast dat het meisje niet van zin was te vertrekken toen zij hnre boodschap ging doen. Zij had niet enkel hare werkkleeren aan, maar was op hare kloefen. Geld had zij niet mede. Ten andere, indien zij het ouderlijke huis had willen ontvluchten, zij had daartoe alle gelegenheid. Zij had nu en dan boodschappen te doen en ze had bij zulke gelegenheid of's Zondags kunt en vertrekken, zonder de minste achterdocht te verwekken. De weg langs welken zij naar het huis harer ouders, dien Donderdag avond moest terugkeeren, is wel bevolkt. Van afstand tot afstand staat eene boe- rendoening of werkmanshuizen. Het is dus niet aan te nemen dat zij op dien weg met geweld zou aangevallen zijn, want ze zou kunnen roepen hebben en hare kreten moesten gehoord worden, daar op dat uur de buitenlieden nog aan 't werk zijn op hunne hoven, in en rond hunne stallen. De veronderstelling wordt dus gemaakt dat zij door list moet medegelokt zijn door personen die haar niet onbekend waren, en die haar daarna zouden vermoord hebben. Maar wie Dat is de groote vraag. Elisa Impens was moeder van een on wettig kind, dat nu ruim drie jaren oud is en bij haro ouders opgekweekt wordt. Naar gezegd wordt bevond zij zich op het oogenblik harer verdwijning nog maals in belangwekkenden toestand. Onnoodig te zeggen dat deze zaak te Oordegem en omstreken zeer druk bespro ken wordtvooral nu dat tengevolge van eene kijfpartij die zaak weer werd opge rakeld. Het ware te wensclien dat het gerecht ze kon klaar trekken. De zaak is echter niet gemakkelijk. Inderdaad er zijn wel vermoedens dat Elisa Impens zou aan hare dood geko men zijn, maar men heeft daarover geene zekerheid. Het stoffelijk en wettelijk bewijs dat ze zou dood zijn, is niet geleverd. Men heeft geen lijk, geene kleeding- stukken noch iets van dien aard ontdekt. Men heeft dus nog geen wel bepaald ver trekpunt om een onderzoek aan te vatten. Zondag avond, rond 8 1/2 uren, drongt n te Wachtebcke in het huis van Louis Clauwaert, twee zwart gemaakte kerels. Zij bonden de vrouw vast op haar bed en terwijl de eene kerel haar bedreig de met een mes, doorzocht de andere het huis. In ec-11 der kassen werd tien frank ge stolen. De gendarmen doen een naarstig onderzoek. Eenige personen kregen Woensdag avond twist in de herberg der weduwe Vandensteene, le Hamme en werden weldra handgemeen. Zekere P. Vercau- teren werd getroffen door 12 messteken, waarvan de meeste doodelijk zijn. Al de vechters beschuldigen elkander wederkeerig, de steken te hebben toege bracht. Vrij van dienst. Een loteling, die aan de loting geen deel mag nemen, vindt men niet alle dagen. En toch is er één. Het is zekere Henri L..., die met een akkordeon van dorp tot dorp reist. De vader van L... verliet België in 1886. Men weet niet waar hij verblijft. Zijne moeder werd in 1896 uit België gedreven. De loteling is een echte zwerver, die nooit acht dagen achtereen in dezelfde gemeente verblijft. E11 volgens de wet moet men loten in dn Cantonshoofdplaats van de verblijf plaats der ouders of van de gemeente waar de loteling ten minste sedert één jaar verblijft. 't Schoonste van al is dat niet ééne gemeente L... op de lijst der lotelingen wil inschrijven. Dat is nu een die vrijgesteld wordt zonder het z.:lf te willen. De jachtwachter Turfs, 's avonds te Vorsselaar van zijne ronde huiswaarts keerende, zag op de eigendommen van zijnen patroon, graaf Van de Werve een, licht. Denkende dat het stroopers waren, ging hij er naar toe om te zien wat er gaan de was. Weldra bemerkte hij dat ver scheidene stroopers met eenen lichtbak jaagden. Toen hij dicht genaderd was, werden de stroopers door het gerucht zij ner voetstappen opmerkzaam gemaakt, zij draaiden de lichtstraal naar zijne richting en zagen toen dat het den jacht wachter was. Zij losten hunne geweeren op hem, zonder hem te treffen Torfs hoorde het lood voorbij zijne ooren sis sen. Hij ook loste toen twee schoten. Denkelijk is een der stroopers gekwetst, want onmiddelijk na het tweede schot ging het licht van den lantaarn in de hoogte en verdween toen. De 6troopers schoten toen nogmaals en namen de vlucht. De jachtwachtwachter vond den lichtbak ten gronde liggen. Het parket ran Turnhout, van de zaak verwittigd, heeft een onderzoek ingesteld. Maandag zijn verscheidene getuigen on- derhoord geworden. De dieven hebben het tegenwoordig op de kerken van Ieperen gemunt. Reeds voor de derde maal hebben zij inbraak en diefstal gepleegd, ditmaal in de kapel van het bisschoppelijke collegie. De dieven hebben niets kunnen mede- nemen daar alle kostbare voorwerpen op veilige plaatsen worden geborgen. Om hunne woede te koelen over het mislukken der inbraak, hebben de schurken zeer erge schade aangericht. Al de kassen en schuiven werden open gebroken. De inbrekers scheurden den inhoud ervan in stukken. Vijftien kazuifels, zes koormantels, drie velums, stolen, alben, te zamen zes-en- dertig kerkelijke gewaden, zijn door de dieven in stukken getrokken, of met mes sen in reepen gesneden. De missaals en andere boeken zijn ver nield. Een enkele groote missaal is ge spaard gebleven. De gescheurde misgewaden en boeken werden op eenen hoop geworpen. De schade beloopt tot verscheidene duizenden franks. Om binnen te geraken, hebben de die ven verscheidene deuren en vensters moeten openbreken, daar de kapel tus- schen andere gebouwen van het collegie ingesloten is. De policie heeft 2 aanhoudingen ge daan. Het parket is ter plaats geweest. Toen de aangehoudenen weggevoerd wer den, wilde de broeder van eenen hunner, een der vermoedelijke daders bevrijden. De werklieden der gieterij van de weduwe E. Sabbc-Maselk, te Roeselare, waren zaterdag morgend, ten 8 uren, be zig een stuk gegoten ijzer, van 400 kilo, bij middel eener kraan, te verplaatsen. Wanneer het stuk op de kraan was aan gebracht, schoot ketting weg en het stuk ijzer waggelde beneden. Een werk man Lodewijk Lambersy, 62 jaar oud, werd getroffen aan de beenen. M. Ameye, geneesheer, diende hem de eerste zorgen toe. Over een 5ctal jaren wierd er te Oostende, in het Leopoldpark, achter de kursaal, een artcsiaansche put gemaakt, ten einde de stad van drinkbaar water te voorzien. De hoeveelheid water was echter te ge ring en de put werd niet gebruikt. Het water vloeide weg in de riolen. Over eenige dagen werd het water ont leed. Men stelde vast dat het veel gelij kenis had met het thermale water van Vichy en Aken. Het gemeentebestuur heeft eene som van drieduizend frank gestemd, om ver dere scheikundige ontledingen te doen. Over eenige dagen kwam te Bergen een persoon, zich uitgevend voor graaf de Lippe, bij eenen notaris, ten einde een groot gebouw te koopen, bestemd voor Fransche kloosterlingen. Na gedu rende eenige dagen onderhandeld te heb ben, wilde de zoogezegde graaf een tien tal vreemde obligatiën verkoopen. Hij begaf zich, vergezeld van den notaris, bij eenen wisselaar. Deze kende de waarde niet der aargeboden obligatiën. Graaf# de Lippe zegde hem Zend een tele gram naar M. X. in de Beurs van Parijs. Het is een der bijzonderste wisselaars.De wisselagent stuurde een telegram en kreeg onmiddellijk antwoord. De obligatiën wa ren vijfduizend frank waard. Hij betaalde deze som aan den graaf. Drie dagen nadien stelde hij vast dat de obligatiën geene waarde hadden. De Parijsche wis selaar X. was een medeplichtige van den valschen graaf. De Belgische spoortreinen schijnen tegenwoordig aan de ontriggelingsepide- mie te lijden. Nu i3 te Montignies weer een reizigerstrein buiten het spoor ge- loopen. De machinist is erg- en eenige reizigers zijn minder gekwetst. De dienst was eenige uren ontredderd. Het geheim van Peissant is opgelost. De moordenaar van het i7jarig meisje is gekend, Het is inderdaad de jonge be diende welken men verdacht, ofschoon hij door zijn goed en regelmatig gedrag daartoe het laatst van al aanleiding zou hebben gegeven. Den dag der misdaad kwam hij naar zijn bureel en hij werkte naar het schijnt zelfs veel vroolijker dan anders. Hij schreef dien dag eenige par ticuliere brieven, iets wat hem nooit gebeurde, cn verwittigde zijnen overste, dat hij daags nadien afwezig zou blijven. Daags nadien vond men zijn lijk nabij de statie van Peissant. Daar hij veel geld op zak had, vermoedt men dat hij het meisje zal hebben voorgesteld, samen te vluch ten. De inventaris der kerkelilke goe deren wordt in de verschillende bisdom men voortgezet, met hier en daar nogal hevige incidenten. Te Moulin hebben de geloovigen den inspekteur der domeinen geslagen. Er ontstond toen een algemeen gevecht en de vrouw van den ambtenaar sloeg op het gezicht van twee andere dames. Elders was de kerk gesloten of beletten de geloovigen ambtenaars binnen te komen. Te Tours hadden ook hevige inciden ten plaats. Uit Graz wordt gemeld dat eene meid, genaamd Anna Finck, den hoofdgenees heer van het gasthuis aldaar, D. Jurinka een proces aandoet, om eene zonderlinge reden. Anna Finck heeft verleden jaar in Maart eene operatie ondergaan wegens eene zi;kte aan de maag en die operatie werd gedaan door D. Jurinka, met twee zijner helpers. De eischeresse nu beweert dat de dokter zonder hare toestemming en zonder dat zij er iets van wist uit het vel van haar been twee stukken heeft genomen, om die op de wonde van een andoren zieken te enten. Het meisje vraagt 20/000 kronen scha devergoeding. De rechtbank heeft nog geene uitspraak gedaan. sporen gevonden. Aan eene volgende statie zag men de deur van haar rijtuig openstaan. Het ongeluk met het Fransche meisje is nu opgehelderd. De ouders zeggen dat het meisje niet alleen had rrogen reizen, omdat zij altijd in een trein, een omnibus of een ander voertuig een gevoel van be klemdheid kreeg. Vroeger toen zij met hare moeder in een trein zat, was zij eens naar het vensterke gevlogen, had dit ge opend en naar haar keel gegrepen. Als zij toen niet tegengehouden was, was zij zeker uit den wagon gevallen. In den tunnel kreeg zij het natuurlijk nog veel benauwder. De geneesheeren geven aan die zenuwaandoening den naam van claustrophobic. Noodlottige vergetelheid. In het restaurant van het hotel Zum Storchena te Baztl is Donderdag avond de gooche laar Blumenfeld doodgeschoten. Een nummer van zijn programma was, dat hij door iemand uit het publiek met een pis tool op zich liet schieten na het schot haalde hij dan een vooraf weggemoffelden kogel uit den mond. Maar Donderdag avond vergat Blumenfeld den kogel uit het pistool te nemen, en de goochelgrap werd bloedige ernst de kogel trof den goochelaar. Een schandaal. Uit New-York wordt gemeld dat aldaar een schandaal is ontdekt. De rechter Deuil, beschuldigd van betrokken te zijn zijn in eene zaak van afdreiging, zal binnenkort voor de rechtbank verschijnen. Deuil zal worden afgesteld omdat hij in de uitoefening van zijn ambt mee de 1 Town Topics op stelde, een bladje dat enkel diende vooi afdreiging. Bij middel van dit gazetje deed men de gefortuneerde menschen inschrijven op een boekje, dat minstens 7,5oo fr. kostte; zij die weigerden werden in de Town Topics door het slijk ge sleurd. Deuil schreef aan een zijner mede werkers, die op ronde was: Mik op hen, zij zullen zich aan de teer laten vangen. 1 Hiermee bedoelde hij slachtoffers, dit moesten gepluimd worden. Hij schreei ook een artikel ovtr zichzelven, waarin hij zijne kennis d»r wetten, enz., hoog opschroefde. Tijdens het onderzoek heef: Deuil bekend dat de uitgever der Town Topics met het boekje meer dan een millioen heeft losgemaakt. Een der in schrijvers onder andere betaalde he! schoone sommeke van 5o,ooo fr. a ALO8T. Assemblée générale statutaire du Lunq 19 Février, k 10 h. du matin, rue dt l'Éluve, i3, k Alost. ORDRE DU JOUR Rapport des Administrateurs Rapport du Commissaire Bilar. de l'Exercice 1904-1905 Divers. Les Administrateurs- Geheimzinnige misdaden Men herinnert zich, dat eenigen tijd geleden in Engeland een meisje dood in een tun nel is gevonden, blijkbaar uit den trein geworpen. Onlangs heeft een Fransch meisje, dat in Engeland op school ging, op dergelijke wijze het leven gelaten. En nu is Donderdag avond te Chippenham weer een jong meisje bewusteloos op de Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor i, 2 en 3 Februari 1906. TARBOT de kil. fr. 2,5c TARIÏOTTIIVS */z kilo i,oo HEILBOT fr. i,5o Kabeljauw, fr. 0,8c Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00 Tonpjen (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,00 Steur fr. 20c Pladijs 't stuk fr.o,i5 o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. o,8o Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oc Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, i,25, 1,502,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,006,00 en 10,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden en klein soort. Mest te koop. Zich te wenden ter Losstatie Aalst- Zuid. A vend re 55o fr. ou échanger contre Motocyclette F. N. 1904. Voitu- rette 2 placc-s 3 H. P. bon état. S'adresser i5, rue Albert Liénart, Alost. OCCASION. Trés beau coffre-fort pas trop grand. Bon marché. Adresse bureau du Jour nal. Men \rnngt dienstmeid vooralle werk zich te bevragen Sint Jobstraat, 76, Chateau Druck. Te koop ot te buren. Huis met Hof, dienstig als Commercie- huis, gestaan Vrijheidstraat, 17, te Aalst. Te buren. Lust- en Fruithof met Serre, bewaarplaats en afhankelijk heden, en met of zonder Woonhuis, Den- dermondschen Steenweg, nabij den IJze- renweg. Zich te bevragen ten bureele dezer. N° 1x7,

De Denderbode | 1906 | | pagina 2