ELEONORA. Frankrijk. Amerika. Allerhande nieuws. Er word geroepen Schiet, steekt er op, enz. Wat er verder eigenlijk ge beurd, is nog moeilijk bepaald vast te stellen. Zeker is altijd dat de genaamde Victor Ooms, 21 jaar, een doodelijken messteek in den rug, boven de heupen be- kam. De jongen zakte ten gronde roepen de ik ben getroffen. Hij werd naar de nabij gelegen pachthoeve van Smets ge dragen, waar hij de eerste zorgen ontving van Dr Vermeirsch. Deze bevond den toestand van het slachtoffer hoogst ge vaarlijk. Ooms werd dan ook aanstonds van de laatste HH. Sacramenten bediend. De wonde moet 10 centimeters diep zijn, want het dolkmes is tot den hecht in 't lichaam gedrongen. De punt van 't wa pen is geheel omgebogen. Het parket, door de politie verwittigd, heeft zondag voormiddag een onderzoek ter plaatse gedaan. Het slachtoffer kon schier niets zeggen. De dader was spoedig gekend, het is de genaamde Frans E., 17 jaar. Hij zegt dat de mannen van 't Slokt hem in eenen gracht poogden te verdrinken zijne kleeren zijn inderdaad gansch van water doorweekt. Hij heeft ook een erge messteek in 't been, onder de knie. waar uit hij veel bloed heeft verloren. Hij is aangehouden en opgesloten. De genaam de S. moet ook erg gehavend zijn. Het onderzoek word ieverig voortgezet. De toestand van het slachtoffer schijnt wat verbeterd te zijn. Hij is naar zijne wo ning overgebracht. De put gevuld als 't kalf verdron ken is. Zaterdag morgend, als de trein van 6,26 binnenkwam, stond een werkman van den ijzerenweg, met volle kracht te roepen Olla Opgepast 1 De trein ii daar 1 Niemand verstond zich aan dat ongewoon roepen. Wat was er dan gebeurd Welnu zaterdag morgend met den eer sten trein, was zekere Lievens, van Vijnkt, 24 jaar oud, te Deinze afgestapt, en zich naar den uilgang willende begeven, moest hij onder eenen hangar gaan tus- schen de twee spoorbanen geplaatst, (dien hangar is daar geplaatst om de reizigers, van den regen te beschutten) voorbij den hangar gekomen, en willende vooruit stappen, werd hij gegrepen door bet machien van eenen goederentrein die juist de static binnen stoomde, met het ongelukkig gevolg dat hij het eene been afgereden werd en van het andere den hiel. Hadde de statiewerkman daar staan roepen als de eerste trein binnen kwam, in den pindonkere, dan zou waarschijn lijk zulk betreurenswaardig ongeluk r.iet gebeurd zijn. Zou het bestuur geene maatregelen kunnen nemen opdat geen twee treins to gelijk binnen komen, want het is op die plaats heel gevaarlijk 1 Het parket van Dinant ontving in den loop van verleden week een naam- loozsn brief, waarin werd bekend ge maakt, dat in September igo3 een kind te Anseremme in 't geheim geboren werd, vermoord en in eene blikken doos in het kerkhof van Dinant begraven, op eene plaats die nauwkeurig was aangeduid. Da namen van de plichtigen werden tevens opgegeven, en uit alles bleek dat de briefschrijver heel goed op de hoogte van de zaak moest zijn. Er werd in den kerk hofgrond gezocht en men vond alles in derdaad zooals gezegd was. Het parket aarzelde dus ook niet, een der aangeduide personen aan te houden, de vrouw Cr., van Anseremme, die met Henri P., een reizende ketellapper, terwijl de echtgenoot Cr. in het buitenland werkte, betrekkin gen onderhield. Dc vrouw heeft gedeel telijke bekentenissen gedaan. Vr. Cr. is motder van 8 kinderen, 4 tot 22 jaar. Haar man is houtbesteller, die voor zijne broodwinning veel buiten 't land moet reizen. In de meierij van Hermillon, Savooië, is brand ontstaan. Het vuur deelde zich meê aan de kerk. Deze twee gebouwen en twaalf huizen zijn de prooi der vlam men geworden. Te Rennes is brand ontstaan in he t oudmannenhuis. Verscheidene ouderlin gen moeten in de vlammen zijn omgeko men. Da ter wordt gemeld dat men elf lijken uit de puinen heeft gehaald. De almoezenier heeft met bewonderenswaar dige zelfoffering aan de redding gewerkt. Hij is ook ernstig gekwetst. Het gemeen tebestuur heeft 200 bedden gevraagd bij 't leger en linnen aan de gasthuizen, om de geredde ouderlingen te verzorgen. De inventaris der kerkelijke goe deren.Het gouvernement is in onder handeling getreden met den Aartsbisschop van Parijs, ten einde bevelen te doen geven aan de pastoors, om in 't vervolg alle betoogingen te beletten. Daaraan is het denkelijk toe te schrijven dat Zondag alles is afgeloopen zonder incidenten. De prefectuur had overigens ook de voorzorg genomen tot het laatste oogenblik het uur geheim te houden, waarop de inventaris zou beginnen. Er werden aldus te Parijs vier boedelbeschrijvingen opgemaakt, zonder incidenten. Te Besancon en Iloche zijn de inspec teurs buiten gesmeten. Te Montpellier was de kerk gebarrika- deerd,maar de soldaten hebben de deuren ingestampt. De geloovigen boden weer stand.Drie personen werden aangehouden. Te St-Brieuc waren groote voorzorgen genomen. De plaats voor de kerk was heelemaal afgezet. M. Olivier, de afge vaardigde van Guincamp, «.lie toch door wilde, werd aangehouden en naar het parket gebracht. De inventaris had plaats na eene proteslatie door den pastoor. Te Toulouse hadden er nog al ernstige gevechten plaats. Te Puy hadden de catholieken zich in de kerk opgesloten. Men poogde vruchteloos de deuren te openen. Men moest den inventaris uit stellen. Te Montauban was de toegang tot de kerk afgezet en de troepen lieten zelfs den bisschop niet door,die in rijtuig aankwam met zijne vicarissen. De bisschop nam de menigte tot getuige van die daad. Er ontstond een gevecht, waarbij het rijtuig beschadigd werd, zoodat .de bisschop te voet moest weerkeeren. De kerk was vol volk, dat geestelijke liederen zong. De oude bisschop zond eenen brief van protestatie naar den maire over het ge drag der troepen. Z. H. ligt nu ziekte bed. Te Caen is ook een gevecht ontstaan, waarbij een dagbladschrijver gekwetst werd. In de kerk van St-Etienne w«>rden de ambtenaars ontvangen met de kreten Weg met de dieven Leve de vrijheid, Leve het leger Van Foy, Port Louis, Moulins, enz., kwamen berichten in dien aard. De in ventarissen konden plaats hebben, maar onder hooger protestatie van de menigte) Te Colombes werd de inventaris belet. Te Puy is men Maandag naar de kerk teruggekeerd. Men heeft de deuren moe- 1 ten openbreken. Er hadden hevige be- toogingen plaats. Te Parijs zijn Maandag weer verschil lende bctoogers veroordeeld. M. Petit, zoon van den brigade-generaal en M. Billy, koopman, die beschuldigd waren van aan St-Fran9ois-Xavier de agenten geslagen te hebben, werden veroordeeld tot 6 maanden gevangenis en 200 fr. boete. Belangrijke uitvinding. De dag- bladen deelen een telegram uit New-York mee, zeggende dat M. Rider, uitvinder van het onderaardsche trolleystelsel, een motor heeft uitgevonden, die volgens hem de schepen eene snelheid zou geven van 100 tot i5o mijlen per uur. Deze motor bestaat uit eene open buis dwars door het j schip in zijne lengte, onder de waterlijn. In de buis verwekt men petroolgasont- 1 ploffingen. Ontsnappend veroorzaakt deze gas eerie leegte oor het schip. Het water t dringt in de buis, wordt door de ontplof- t fingen teruggedrongen en doet aldus het schip vooruitgaan. Ziedaar in 't kort de uitlegging, door den ingenieur gegeven, j MË1V VRAAGT eene meid kunnende goed huiswerk, wasschen en strijken. Loon fr. 25.00. Adres te vragen ten Bureele van Den Dendbr- bode. N°119. AALST. Zaterdag 11. is in den winkel van M. Alfons Van de Sype, Lange Zoutstraat, een stuk kleerstoffe gestolen. De dief of diefegge is onbekend. Zaterdag hebben de leden van het personeel van het ThéAtre des Gale ries te Brussel den grooten prijs, dien zij in de trekking der tentoonstelling van Luik hadden gewonnen, in ontvangst genomen. Met 180,000 fr. geladen kwam hun afgéveerdigde naar de régie van het scbouwburggebouw en daar werd aan elk eene som van 2g5o fr. overhandigd. Zij hebben 3i5o fr. afgestaan voorde spaarkas der weezen, die de trekking deden, en gaven na een geschenk te hebben overhandigd aan degene, die hen het gelukkig lot bezorgde, het overige aan de leden van het klein personeel, die geen deelhebbers in de overeenkomst waren. Eene Francaise te Brussel, die van Rijsel kwam en met eenen ksrel, die voor haren man doorging, en domocren lokte om hen de toekomst te voorspellen, werd verrast terwijl zij, in het weelderig verblijf dat zij samen bewoonden, de kaart legde en de toekomst las voor twee klanten. De policie pakte haar bij den kraag iets wat zij vermoedelijk niet in de kaart had gezien en stak haar in de doos, alsook haren compère. Beiden zullen ver volgd worden voor aftruggelarij, het dragen van valsche namen, landlooperij en anders dergelijke deugden. ILt kapitaal van twee millioen, r.oodig voor het houden der Brusselsche wereldtentoonstelling is geheel volschre ven. Het inrichtingscomiteit zal in het cabinet van den burgemeester vergaderen om de noodige schikkingen te nemen voor onmiddelijke samenstelling der naam- looze maatschappij. Het parket heeft zich naar Sinte- Maria-Oudenhove begeven, on onder zoek naar een brutaal feit,dat getuigt van de stoutmoedigheid der wildstroopers. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag wer den namelijk op de woning van den jachtwachter Karei Mooreels meer dan honderd revolverschoten gelost. Mooreels en zijne vrouw konden zich vrijwaren en werden niet getroffen. Men vermoedt dat dc schoten gelost werden door stroopers, die zich kwamen wreken over den dood van eenen hunner makkers, tijdens het gevecht te Sinte-Maria-Lierde, tusschen stroopers en gendarmen. Zondag morgend zijn in een in opbouw zijnde huis der Zamstraat, in de Heirniswijk, te 'Gent, 200 geweren en 20,000 kardoezen aangeslagen. Men zegt dat dit huis wordt gebouwd voor een syndicaat van socialistische met sers, maar niets bewijst dat zij iets wisten van dezen depot. De "Aangeslagen gewe ren zijn Mausers van 1904. Op al de kassen, waarin deze geweren lagen, was het adres uitgeschrapt. Men is echter te weet gekomen dat deze wa pens verzonden waren uit Zwitserland. Tegelijkertijd werden in een huis der 7° wijk, bewoond, zegt men, door een socialist, verscheidene kassen revolvers aangeslagen. Al die wapens werden naar het paleis van justicie vervoerd, de onderzoeksrech ter baron de Pelichy onderzoekt de zaak. Men weet nu dat de wapens sedert eenige dagen te Gent waren, eene ge- buurvrouw had verdachte pakken zien binnen brengen en de policie verwittigd, die het huis bewaakte. Is het hier een geval van verheling Of voor wie zijn de wapens bestemd Dat moet het onderzoek uitwijzen. Zaterdag nacht had te Oostakker tene botsing plaats tusschen twee wild stroopers en jachtwachters, waarbij ge- weerschoten gelost werden. Beide stroo pers werden gewond, en een nogal erg. Zij zijn raar Gent gevoerd en na eene kurte ondervraging in het Justiciepaleis, naar het gasthuis gebracht. Parket. Vrijdag namiddag is het parket van Gent te Deinze afgestapt om een onderzoek te deen nopens den brand die plaats gehad heeft bij De Cock, vlas handelaar, wijk Molenhoek. Na ondervraging van verscheidene per sonen, heeft het parket de aanhouding Eerste vervolg. Zich voelende sterven en, wetende hoe pijnlijk deze scheiding voor de twee ge liefden zou wezen, beval zij hare dochter aan eenige intieme vriendinnen, en wel voornamelijk aan de baronnes von Eul- den, met dewelke zij in zeer nauwe vriendschapsbetrekkingen stond. Deze beloofde hare zorgen, getrouw aan haar woord, verving zij bij de jonge Irma zoo goed mogelijk de moeder. Het was bij haar dat kapitein Wladi- roff het eerst Mcj. de Valdeuf had ont moet. Bij het begin van het schoone jaarge tijde, dat in Rusland zoo plotseling den langen winter opvolgd, had de baronnes von Eulden zien aangeboden in het kleine hotel de Valdeuf, gelegen op het per spectief Ntwsky. En sterk door hare vriendschap had zij, bijna met geweld, den graaien zijne dochter m tégen omen naar hare schcoi.e villa, een allerliefst zo- merncstje, verborgen tusschen het groen vaneen der eilandjes, die de Nev,a zoo grillig met hare armen omkronkelt. Irma droeg nog den rouw voor hare moeder. Pien dag, gedoscht in een kleed van van De Cock bevolen. De Cock is zater dag naar Gent overgebracht. Een oud-strijder overleden. Te 's Gravenbrakel is in den ouderdom van 95 jaar, een oud-strijder van i83o, de heer Ferdinand Latinis, overleden. Een doopfeest eindigde te Leuven bijna op dramatische wijze. De echtge- nooten De V. die met hunnen doopeling naar de familie waren geweest, reden des avond langs het Groenveld naar huis. Maar het paard maakte een zijsprong en hit rijtuig rolde met de vijf personen die er in zaten, in een ravijn. Alleen de doo peling bleef ongedeerd. Al de anderen werden gekwetst, een hunner zelfs zoo erg. dat hij naar het gasthuis moest wor den gebracht. Zondag avond is op den weg naar 't Heyende te Lokeren een moordaanslag gepleegd. Een boerenknecht was met eenige vrienden op weg naar huis, toen zij gewaar werden dat men hen achter volgde. Vooraleer zij den tijd hadden te zien, wie er achter hen kwam, viel er een geweerschot, dc knecht ontving de volle lading in de bil. De toestand van den gekwetste is ern stig genoeg zonder nochtans gevaarlijk te zijn. De policie heeft een onderzoek inge steld en hoopt weldra de daders van dien laffen aanslag te ontdekken. Men vernam later dat, eer 't schot ge lost was, er reeds een gevecht was gele verd tusschen de naar huiskeerenden en andere jongelingen van eene naburige wijk. Het schot is niet gelost met een ge weer, maar wel met een revolver. De kogel is in den bil gedrongen onder den buik, en de gekwetste is naar het hospi taal gebracht, waar de geneesheeren maandag den kogel gingen trachten uit wonde te halen. De vermoedelijke dader is aangehou den en ter beschikking gesteld van het parket. Zondag namiddag, tusschen 2 en 3 ure, was te St-Nicolaas zekere Dogné, bijgenaamd de waal, steenhouwer van beroep, overgekomen bij de zuster zijner vrouw die hem verlaten heeft en te Lon den verblijft. Een zoontje van hem 8 jaren oud, werd daar opgevoed plot selings trok hij een revolver uit den zak en schoot het kcaapje twee kogels in de Blaap en een in de linkerzijde. Hij nam het op, wikkelde het in een capuchon en droeg het bij dokter George De Cock, in de Nieuwstraat. Hij had zich ook een kogel in het voor hoofd geschoten, waaruit hij bloed ver loor, doch hij kon zich nog goed op zijne beenen houden. De agent Roels kon, toen bij met zijn kind uil dc woning des doktors kwam, hem met een zijner makk rs aanhouden en meêleiden naar 't politiebureel. Het kind lag aldaar van zichzelven en, volgens de verklaring van den dokter, in stervens nood. Het werd naar het hospitaal ge dragen en de ontaarde vader bleef op het policiebureel, daar zijne wonde geen ge vaar opleverde, wijl de kogels maar van licht caliber waren. Doch daar zijn zoon tje er twee in de slaap tegen elkander gekregen had, is het ongeneesbaar. Ge lukkig voor hem dat dc agenten hem konden beschermen tegen de verontwaar digde menigte volks af anders zou hij een k.vaad uur beleefd hebben. Nu zit hij daar op het politiebureel liet hoofd tusschen de handen, af te wachten of men Item naar het gasthuis onder be waking ofwel naar Dendermonde ter beschikking van liet gerecht Z3l voeren. Daar zal de dokter uitspraak over moeten doen. Het geschoten kind is in hft gasthuis tot de spraak gekomen. Hij leeft dus nog. De vader is maandag ten 11 ure nog naar Dendermonde gevoerd. Nadere bijzonderheden. Toen zondag namiddag de ontaarde vader bij zijne schoonzuster in huis kwam, vluchtte zijn zoontje, dat verveerd van hem was, naar den zolder. Eindelijk kon hij den knaap meêkrijgen om een wande lingsken te doen. Daar Maseurkensdreef eindigt met eenen wegel om in de Smis straat uit te komen, heeft hij voorbij het steengelaag van M. Vangoethem zijnen revolver getrokken en 3 schoten op het witte wol, opgesierd met enkele zwarte fluweelen strikken, was zij inderdaad be- tooverend. Groot, slak en statig vormde haar blond haartooi, enkel door een gitten speld op de kruin vastgehouden, als een straal krans rond haar zuiver gemodeleerd voorhoofd. Hare lippen, door een zoeten glimlach min of meer geopend, vertoon den eene prachtige tandenrei, terwijl de uitdrukking van hare groote oogen, soms lachend als haar mond, soms ernstig ont zag inboezemde, aan dit gelaat eene on- zeggelijke bekoorlijkheid gaf. De zon daalde aan den horizon, de tijdelijke bewoners van de villa genoten de heerlijke frischheid, die in Midden- Rusland de laatste uren van den dag zoo genotvol maakt, terwijl zij in den hof de terugkomst van den baron van Eulden wachtten, die te Sint-Petersburg opge houden was en dien dag de baronnes niet had kunnen vergezellen. Ivan blijft lang. dunkt mij, zegde plotseling de baronnes, haar uurwerk raadplegend. Hij had mij beloofd, ten half tier. hier te zijn. Nu is het tien ure en wij hooren of zien hem neg niet. Zich vervolgens tot Irma keerende, vroeg de dame Indien gij wilt, lieve, zullen wij wat muziek maken. Dat zal de tijd wat aan genamer verdrijven. Zing mij dat schoone lied nog eens, l'Exilé, waarvan uw vader kind gelost een in de zijde naast het bart en 2 in de slaap van het hoofd. Hoe hij het kind in een caban gewikkeld naar den dokter George De Cock gedragen heeft met zijne aanhouding, melden wij hierboven. Het parket dat door onzen politiecom missaris per telefoon verwittigd was, is maandag is onze stad teruggekeerd toen het bijna duister ging worden. De plich- tige was door den dokter reeds het hoofd omwonden daar hij zich ook een kogel in hoofd geschoten had, doch de kogels wa ren van klein kaliber. Na dat het parket hem ondervraagd had, besloten de rech ters, hem nog naar Dendermonde te voe ren, niettegenstaande hij niet vervoer baar was. De kinderbeul was nog vervaard onder- wege te sterven. De dokter had verklaard dat hij vervoerbaar was. Het was omtrent elf ure des nachts dat hij in een rijtuig met twee paarden bespannen, werd afge haald, daar de laatste trein reeds naar Dendermonde vertrokken was hij pro testeerde nog eens, zeggende niet ver voerbaar te zijnmaar het kon niet baten. De gendarmen maanden den koetsier aan, spoedig te rijden om gauw te Den dermonde in de gevangenis te zijn, waar hij in de infirmerie zou opgesloten worden. De heeren van 't parket zijn ook per rijtuig vertrokken. De plichtige is mager, met een leelijk opzicht en breeden mond zonder knevels hij heeft kennis met zijne vrouw gemaakt, toen hij aan de herstelling onzer hoofd kerk als steenkapper kwam werken hij is in onze stad getrouwd, maar thans heeft die vrouw hem verlaten. Bij een bezoek maandag avond om 5 ure in het gasthuis om te vragen naar den staat van het kind, heeft men verno men dat de dokters den moed opgaven het in 't leven te houden. De kleine Dogné is maandag avond in 't gasthuis overleden De personen, die onder verdenking stonden van den diefstal van 3o,ooofr., ten huize der weduwe De Cock te Iepe ren en reeds veroordeel! en in beroep waren, hadden tot nu toe nog altijd alle piichtigheid geloochend. Thans echter is een der verdachten plotseling tot beken tenis gekomen, namelijk de vrouw Mag- dalena De Puydt. Zij beweert de pa pieren verbrand en het gemunt goud en zilver in de oude vestinggracht te hebben geworpen. Haar schoonbroer, Arthur Delaire, blijft echter voortdurend loo chenen. In de laatste dagen zijn langs het grenskantoor te Koewacht groote hoe veelheden vlas naar België verzonden. Wegens de Russische troebelen is de aan voer uit het Czarenrijk niet zeer groot, vandaar dat het Zeeuwsch vlas sterk ge vraagd is en aan goede prijzen wordt verkocht. Het is te denken dat er dit jaar in deze en-omliggende gemeenten, iveer veel vlas zal verbouwd worden. TIIIELEN. In deze gemeente heeft men met veel plechtigheid het gou den bruiloftsfeest gevierd der echtelingen Deckers-Poels. Gansch de bevolking nam deel aan het feest. Zondag nacht hebben te Turnhout, in de de Merodelei, erge dronkenmanstoo- neelen plaats gehad, «lie denkelijk een menschenleven zullen kosten. Sedert ge- ruimen tijd bestaat er vijandschap tus schen de jongelingen van 't Stokt, en anderen welke gekend zijn onder den naam van <1 de ploeg van den Tamboer. Zaterdag avond hadden de mannen van 't S'.okt eene mosselfeest in de herberg 't Hof der Duinen. Dit feest duurde tamelijk laat. Rond 2 ure 's morgends, terwijl het feest nog aan gang was, kwamen drie mannen langs achter in de herberg, het waren Victor S., Frans E. en August V. Al dadelijk riepen zij Wij zijn niet bang van twintig Er enstonden woor denwisselingen, doch weldra verlieten allen de herberg, zoowel zij die geavond maald hadden, als de drie anderen. De eersten keerden huiswaarts naar 't Stokt, doch de anderen, in stede van zich ter ruste te begeven, volgden de mannen van 't Stokf op. Er volgde weldra een twist, die spoedig in een bloedig gevecht ontaarde, en waai aan verscheidene per sonen deelnamen. zooveel houdt en dat ik altijd met genoe gen hoor. Het meisje vestigde den blik op haren vader, als om te raadplegen en toen deze een toeken van toestemming had gegeven, sprak zij zacht Ik ben tot uwe beschikking, me vrouw. En, gevolgd door haren vader en de baronnes, begaf zij zich naar het sa lon, waar de piano stond, Met eene zuivere, volle stem, zich zei ven begeleidend, zong Irma het gevraag de lied. Onder hare bezielende vingers murmelde het gehoorzame speeltuig met haar die vaderlandsche klacht, waarvan hare stem zoo goed de weemoedige uit drukking weergaf. Maar onder de betcovering van die stem vergat de baronnes uur en tijd, en zelfs hoorde zij op den grintweg van den hof de vaste voetstappen niet, die de komst van den baron von Eulden aan kondigden. Hem plotseling in het avondlicht zien de naderen, vergezeld van een jongen officier der keizerlijke garde, stond zij haastig op, om hen te verwelkomen, toen de heeren, zich achter een licht gordijn van lentegroen verschuilend, door een teeken de baronnes verzochten, hunne aanwezigheid niet te verraden. Het meisje, dat niets gehoord had, zong en speelde voort, zich latende meêslepen door begeestering en zich alleen mee- nende met de baronnes en haren vader. Plotseling toen het slotakkoord klonk, hoorde men door. de breede deur die op het terras uitgaf, geestdriftig handgeklap. Irma, die gemeend had, alleen te zijn met haren vader en de baronnes, keerde zich haastig om, verliet de piano en kwam bij hare vriendin den bekoorlijken blos verbergen, die hare wangen overtoog. O 1 mevrouw, gij hebt mij verra derlijk afgevangen, zegde zij tot de ba ronnes. Waarom hebt gij mij niet gewaar schuwd En Michaêl, zich naar het oor van den baron buigende, vroeg zapht den naam van die betooverende verschijning. M. von Eulden antwoorde met een glimlach en uit zijnen schuilhoek tredend, leidde hij den jongen officier het salon binnen. Toen hadden de voorstellingen in regel plaats. De baronnes mam de hand van den jongeling, leidde hem tot de graaf en zijne dochter, en zegde Graaf Miehaël Wladiroff, kapitein der keizerlijke garde. En zich tot den graaf wendende M. de graaf de Valdeuf, en Mejuf- fnr de Valdeuf, zijne dochter. Michael was t :n gepaste tijde een aan genaam en geestig gezel en nu, bekoord door het bijzijn van het meisje, spreidde hij kwistig al zijne geestesgaven ten toon, zonder daarom een zeker voorbehoud uit -• 3 het oog le verliezen, wat zijn gezag nog t meer deed uitkomen. Ook was weldra uit c dit kleine gezelschap de gedwongenheid geweken, die de aanwezigheid van eenen 1 vreemdeling soms veroorzaakt, en zoo t heerschte er weldra eene groote vroolijk- heid in den kring. Het werd laat eer men het opmerkte en v na het gesprek volgde eene wandeling rond het eilandje, dat zoo bekoorlijk was in de overheerlijke avondlucht. Een wonderbaar schoone nacht was op 5 de tropische hitte van den dag gevolgd. De maan rees in eenen, van sterren schit- r terenden blauwen hemel, en de wande- laars konden zich niet genoeg aan dit 5 genot verzadigen, zoodat de zon haren opgang nabij was, toen het gezelschap n zooals dit overigens in de St. Petersburg- h sche begoede klas gebruikelijk is aan n rust dacht. Tevreden over elkaar, scheidden zij. n De jonge officier had heel en al de ge- C negenheid van den graaf gewonnen, en 5 hij, van zijnen kant, was door de schoon heid van Irma betooverd, zoodat hij, op z de eerrte uitnoodiging van den baron er ii in tostemde zijn verblijf op de villa te c lengen. Irma, eenvoudig en aanvallig, gaf zich d over aan de zoete vroolijkheidi die haar eigen was zij was beminnelijk, zonder gemaaktheid, ingetogen zonder stijfheid. (Wordt voortgezet),

De Denderbode | 1906 | | pagina 2