UITTREKSEL Mgr. Mercier Luisterrijk Weldadigheidsfeest Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Kunstavond ATHALIE Priesterlijke benoemingen. Zondagrust. Allerhande nieuws. HYGIÈNE. IJselijke misdaad te Brussel. Frankrijk. SOCIÉTÉ TEXTILE aan de Kerk PANTOEFFELS. - Over acht dagen zegde 't orakel van Lebbeke ona tot wederzie ns, tot binnen acht dagen en wij antwoorden hem Wij zullen u ver wachten.... Nu, wij hebben 'torakelniet gehoord noch gezien zou hij zijn buikje vol hebben Hospitalen. Een groot licht van 't geuzenevangelie, het liberaal blad Gazette de Charleroi, heeft deze week weer uit de school geklapt, 't Heeft namelijk in de volgende bewoordingen een der plannen van 't aanstaande Bel gisch Combistenministerie ontsluierd i De verwereldlijking (der gasthuizen) moet geschieden als een werk van reini ging en gezondmaking van allsreerste noodzakelijkheid. En onze vrienden, hopen wij, met alleD die het Combism aankleven, zullen te bekwame tijde.de verwereldlijking van de gasthuizen nastreven. Daarin zal eene der eerste uitingen van het anticlerika- lism der Regeering bestaan, waarmede men zal kunnen beginnen, zoodra Je cle- rikalen zullen omgeworpen zijn. Worden ze meester, dan zullen dus onze liberalen de gasthuisnonnen weg jagen, en ze door wereldlijke zieken diensters vervangen, gelijk het in Frauk- rijk gebeurt, waar de Combisten heer- schen. Medeburgers, vergeet het niet Veel eeren, veel zeeren Veel honing, veel gal Die klein zijn en rein zijn, Zijn 't beste van al. Iets voor de doctrinairs. In het rood orgaan Lz Peuple stond op 't einde December 1905, te lezen Het socialism zal het welzijn der buitenlieden verzekeren met den grond tot gemeenen eigendom te maken. Dat is stellig cene openhartige, maar ook eene beteekenisvolle verklaring. Zij leert ons zonder omwegen noch terug houding, dat de roode partij het collec tivistisch stelsel in gansch zijne streng heid wil toepassen. Stelt men die verkiaring van Le Peu ple in verband met die van sommige organen derFransche socialistische partij, dan hoeft men zich niet meer af te vra gen, waar de liberaal - socialistische samenwerking ons op den duur brengen zal. Immers, in Frankrijk, waar eene rood-blauwe meerderheid hare gangeq. gaat, aarzelen de socialistische organen niet bedreigingen te schrijven als de vol gende Na de inpalming van de goederen der kloosters zil de verdeeling komen 1 van de eigendommen der rijken dat is de natuurlijke gang 1 s Wat zegt ge daarvan,liberale heeren Na den roof der kerk- en kloostergoe deren zal 't de beurt zijn uwer eigendom men en brandkasten, Le Peuple zegt het u uitdrukkelijk... Uit een brief van den E. P. Banckaert S.J. Apostolische Prefekt derZending van Kwango, (Belgisch Congo). 27 December 1905. Het spreekt van zelf dat wij de Post uit Europa met buitengewoon ongeduld ver wachtten. Wij vroegen ons af Wat indruk hebban de valsche beschuldigin gen op onze medebroeders, op onze vrienden gemaakt Zijn zij wel in staat geweest ons met goed gevolg te verdedi gen, daar zij misschien niet ten volle ingelicht waren over de echte toedracht der zaken Hebben zij niet moeten wach ten totdat ons antwoord uit Afrika in België toekwam, terwijl de laster ons en ons werk vrijlijk mocht afbreken Goddank Vele brieven van bijzonde ren drukten ons de warmste verkleefdheid uit, alsook de hevigste verontwaardiging dergenen die ons christen beschavings werk door aalmoes en gebed ondersteun den. Maar wat ons bijzonderlijk troostte en opbeurde, was het algemeen en Sink optreden der Catholieke drukpers, die dagbladen en tijdschriften zich zoo vast beraden als onze verdedigster aanstelde, Belgis heeft niet gedoogd dat men zijne kinderen aanrandde, het heeft zijne zonen die rechtmatig zijne liefde, zijne vereering hadden verworven, met kracht voorge staan en beschermd. Aan al onze vrienden, alsook aan allen die, door geen blinden haat vervoerd nog eerbied koesteren voor wat recht i: en den laster verafschuwen, aan gansch de catholieke pers en aan allen die door hun woord of hunne pen de heilige be langen der gekrenkte en vertrapte recht vaardigheid verdedigden, onze innigste en welgemeendste dank Wij zullen voortgaan in onzen zwaren arbeid zij zullen voortgaan met ons voor te staan, en, geve 't God, de zegepraal aan ons. Aartsbisschop van Mechelen. Eene nog niet verwachte tijding is Donderdag uit Rome aangekomen welke alle ware catholieken zal verheugen. Het is Mgr. Mercier, die geleerde Pre laat, Leeraar aan de Hoogschool van Leuven, welke als opvolger is aange wezen van den doorluchtigen Cardinaal Goossens, welke zoo zeer betreurd wordt. Mgr. D. P. P. J. Mercier is geboren te Eigenbrakel in 1851 en is dus een Waal van geboorte doch Hij kent en spreekt de Vlaamsche taal in de volmaaktheid. Heil dus, Mgr. Mercier Koormaatschappij Sie-CÉCILE. STEDELIJKE FEESTZAAL. Maandag rgn Februari 1906, te 5 uren 'a avonds, onder het bestuur van M. Ph. Loockx, met de welwillende medewerking van Mej. de H.... (harpe), Mej. Das, uit den Muntschouwbu'g, MM. Nerinckx, De Sutter en De Vos, laureaten van het koninklijk conservatorium van Gent en M.Volckaert, kapelmeester vanS.Marten. Voorbehoudene plaats 3 fr. Eerste plaats 2 fr.Tweede plaats 1 fr. Kaarten zijn te bekomen in he Beiersch Hof. Worden gevraagd Een goede wever, een weinig de meca- nieken kennende. Vragen werk. Een goede bakkersgast. Een hoefsmid. ^Creemboter. Markt van Zaterdag 10 Febr. 1906 181 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,3o tot 0,00 per kil Botermarkt. Heden Zaterdag wer den a56 klonten boter ter markt gebracht, wegende oaamen 240 IdTogt. Naar wij vernemen komt de Tooneel- afdeeling van den Kring St.-Louis te Ronse, alhier met vol orkest en 200 zangers het meesterstuk ATHALIE opvoeren, in de feestzaal van St-Martens- jesticht. Het feest zal plaats hebben, Vïaandag van Vastenavond, 26* dezer. De twee vertooningen te Ronse, heb ben eenen buitengewonen bijval genoten. De bestuurder der afdeeling E. H. Ste vens is oud-professor van St-Martens- gesticht. Aalst-Mijlbeek. In 't belang der landbouwers zal de Eerweerde Heer Luytgaerens, Bestuurder van den alge- meenen Boerenbond van Leuven, op Zondag ii Februari 1906, om 3 uren 's namiddags, eene Voordracht geven in de groote zaal der Jongenspatronagie, Mooraelbaan. Bijzondere uitnoodigin- gen zullen den belanghebbenden gestuurd worden. Het Be«tuub. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor benoemd 1 Te Gent in S® Anrakerk, don E. H. Crombé, pastor te Lebbeke Te Lebbeke, den E. H. Janssens, pastoor van S® Annakerk te Zwijndrecht, (Vlaamsch Hoofd). Te Zwijndrecht, in S® Annakerk, den E. H. De Lobelle, onderpastoor der pri, maire kerk te Sl Nicolaas. Van 'a middags tot middernacht «enige dienstdoende Apotheker, op Zondag ii Februari 1906. M. Meganck, Leopold- straat. Stadsschouwburg. Morgen zon dag 11 Februari, 4® Winterfeest den heeren Leden van 't Land van Riem en van 't Syndicaat van klerken, reizigers en patronen aangeboden aanvang om 5 uren stipt I Zondag 18 Februari, om 5 uren. Luisterrijke Avondfeest door de heeren Meesters der Patronage St-Aloysius, in lokaal S' Jorisstraat. Blijspel kluchtspel enz zullen opgevoerd worden. Prijzen der plaatsen Voorbehouden fr. 2.00 rang fr. 1.00 2® rang fr. 0.50. O. L. Vrouw van Lourdes. Mijlbeek. Zondag toek. 11 Februari, eerste verschijning van O. L. Vrouw te Lourdes, zullen alle ieverige Kinderen van Maria, in de Grol te Mijlbeek gaan bidden. PLAATSELIJKE INDRUKKEN. Er is altijd iets ongedwongens en recht zinnigs in hetgeen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hierverblijvende menschen belang in te boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewij zen in onze plaatselijke bladen verschij nen, is er iets meer overtuigend M. L. Spaens, 5i St. Petrus Coecke- straat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan eene maand had ik vrecselijke nier- pijnen, ik kon mij niet meer buigen voor wat het ook zij, mijn water was troebel en ik had teenemaal den eetlust verloren ik verkwijnde en was mistroostig, al de genomen middelen bleven zonder uitslag, alsdan besloot ik de Foster Pillen voor de Nieren te nemen en veikocht bij M. De Valckeneer, apotheker. Ook welke vreugde toen ik 11a er ge durende dnj dagen trebruikt te hebben mij reeds veel beter gevoelde, na eene week dier verpleging waren de pijnen gansch verdwenen. Ik verklaar het bo venstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hebt ge ooit vermoed dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt ge pijn in den rug, aan het hoofd of in de leden Lijdt ge aan rhumaliek, zwakte van het hart of zijt ge waterzuch tig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt ge altijd moe, afgemat, zenuwachtig, overweegt. Eisch wel de Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid al gemeen bekend is ze zijn éénig in hunne soort laatU vooial geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen fr. 3.50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der scm te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 1. Aalst. Diefstal. Woensdag is bij M. De Neef, kleerverkooper, Molen straat, (Gat van de Merkt), een capuchon en een vest gestolen. Bij de aanklacht ten bureele van politie, werd verklaard dat korts na den middag, een meisje van i5 a 16 jaren oud, aan de uitstalling had gestaan htre persoonsbeschrijving werd opgegeven. Donderdag voormiddag werd door den sgent Kindermans, een meisje ontmoet dat aan de persoonsbeschrijving geleek. Eenige strikvragen lokten zekere bekentenissen uit. Kindermans verwit tigde den Adjunctcommissaria Gits en beiden begaven zich naar 't huis barer ouders, Geerasrdsbergscbe Steenweg, cn ontdekten er de ontvreemde kledingstuk ken. De diefegge is eene genaamde V. Proces-verbaal zal tegen haar opgesteld worden. Aalst. Woensdag rond 2 uren 's na middags, sukkelde de genaamde Ch. De Coster, wonende Nieuwbeekstraat, aan de S* Annabrug, in den Dender. Ver scheidene personen snelden ter hulp en 't koste tamelijk veel moeite om hem te redden. Aalst. Drenkelinge. Donderdag morgend werd aan de S* Annabrug het lijk opgevischt van een vrouwsperaoon en dadelijk werd het erkend als dat te zijn van de genaamde Lava Alms-Rosa, oud 3l jaren, huisvrouw van Pieters Jaak,be diende, wonende Van Wambekekaai. Men veronderstelt dat de ongelukkige gehandeld beeft in een aanval van heete koorts veroorzaakt door eene ziekelijken toestand in den welken zij reeds gerui- men tijd verkeerde. Les bières et les vins d'office sont ab- solument délaissées aux repas par les personnes qui ont pu apprécier le blen ölre incomparable que procure A leur santé l'Eau Minérale LA ROYALE LOUISE MARIE STERILISÉE directement en bouteilles d'après les théo- ries scientifiques de Pasteur. La plus pure et la meilleur marché des eaux de table. Grand Prix d'honneur, Londres 1897. Droguerie O.Taeymant-Druck A LOST,— Appelterre. Het blijkt uit eenen brief door den Heer Minister van Justieie aan den Heer Volksvertegenwoordiger De Sadeleer gezonden en bij liet Ge meentebestuur toegekomen, dat de her stellingswerken aan de kerk nog in den loop der maand Februari door een Ko ninklijk Besluit zullen goedgekeurd wor den. De bevolking van Appelterre heeft dit goed nieuws met vreugde vernomen. Eenige zatlappen hebben te Wan zele ter herberg van J. Baeyens alles kort en klein geslagen. De baas werd ferm afgetoebakt en daarna buiter.gesraeten. De dochter sloten ze in den kelder op, en dan zijn zs aan den gang gegaan. Ook de voordeur werd in stukken gestampt. De daders zijn gekend. In een gevecht, Maandag 11. te Oor- degem, gehucht Klinkaerl, ontstaan be kwam zekere V. J. een messteek in het hoofd en Van Caelenberg kreeg een steek van een riek. Een onderzoek is ingesteld. In den trein. Slecht, zeer slecht, zei mijn buurman, terwijl hij zijn neusbrandertje nog eens stopte en aanstak. Ja, zeer slecht, want ik heb nog nooit zulke slechte patatten gehad als van 't jaar. De mijne zijn ook slecht geweest, gaf ik ten antwoord. Van het stuk land dat ik bebouwde, bekwam ik nog niet het vierde gedeelte van vroeger jaren en dan beteekendi n ze nog niet veel. Deze samenspraak verwekte de nieuws gierigheid der andere reizigers en weldra stegen van alle kanten klachten op over de aardappels. Een nochtans bleef stilzwijgend, en toen ieder het zijne ge zegd had, begon hij «Nu, dan is het bij mij toch eene uit zondering op den regel. Ik zal niet zeg gen, dat mijne aardappels zoo goed wa ren als 't jaar te voren, maar slecht waren ze ook niet. Ik heb overigens alle jaren van de beste. Gaat ze maar zoeken, uren in den omtrek nergens zult ge ze vin den. Is uw land dan betooverd, n riep een der klagers, of hebt gij misschien eene andere soort Eene andere soort In 't geheel niet en nog min is mijn land betooverd, maar ik beb er veel zorg voor en en bemest het goed. 'Nen aardappel heeft veel mest noo- dig, al is het niet alleenlijk stalmest. «Nu, wat geeft gij dan Wat het meest op stalmest gelijkt, dat wil zeggen GUANO, PERU GUA NO. Er is niets zoo goed ik spreek bij ondervinding, en zal het ook niet in mijn hoofd steken voor aardappels iets anders te gebruiken dan PERU GUANO. Daarvan heb ik alle jaren vele en lekkere patatten, b Dan zal ik het ook een probeeren, zei er een, en zoo dachten waarschijnlijk ook Je anderen, toen.... de trein stilhield en ik uitstappen moest. Te Audegem is niets gebeurd van al wat er in de dagbladen werd meê- gedeeld, een loteling viel bij 't verlaten eener heiberg en bezeerde zich derwijze dat een hevig bloedvloeien uit den neus volgde. Te Waasmunster werd eenen loteling bij middel van den stoof haak eener her berg. den schedel te bersten geslagen. Verscheidene anderen lagen gekwetst ten gronde toen het gevecht eindigde en voor sommigen in zelfs levensgevaar. Het parket doet een onderzoek. In de Grootstraat te Brussel, is een 7jarigjongaken, inde afwezigheid zijner r oeder, in brand geraakt. Toen deze laatste toesnelde, kon zij de brandende kleerkens, bij middel van beddedekens uitdooven, maar het was te laat de knaap stierf in den loop van den avond. Ontdekking van het in stukken gesne den lijk van een meisje. Eene monsterachtige misdaad is Woens dag avond rond middernacht ontdekt in de Zwaluwenstraat te Brussel. Men heeft daar, op den openbaren weg, het vreese- lijk verminkte en nog warme lijk van een 8jarig meisje gevonden. Alleen de romp was ongeschonden de beenen, ter hoogte der eekenis afgesneden, ontbraken. Ziehier de eerste inlichtingen over deze ijselijke misdaad, die totaal in herinnering brengt den over een aotal jaren te Brussel op Maric-ke Walschaert gepleegden moord, waarvan de dader eindelijk gevonden is geworden. Ontdekking van het lijk. liet was 11 ure 40, Woensdag avond, toen Jozef Eylenbosch, brigadier-machi nist in du Alhambra, dezen schouwburg verliet om naar zijne woning, Landbou- werssteeg, terug te keeren. Gekomen in de Zwaluwenstraat zag bij op den derp' 1 van het huis n. 22 een groot pak liggen. Niet ver vandaar was hij een policieagent voorbijgegaan hij keerde op zijne stapptn t-rug in de Bloemenstraat om den agent mee te deelen, dat hij een pak had zien liggen, en te samen kwamei nu de twee mannen zien wat het pak inhield. Weldra stond er daar nu een hoop volk. Het tamelijk zware pak, in grauw papier gewikkeld, was stevig met eene koord toe gehaald. De agent betastte het pak en meende een hoofd te voelen, waarnaast een gebogen arm. Maar, om niet uitge lachen te worden door het volk, als het eens eene kwade pert mocht zijn, vroeg hij eene omstaander het pak te helpen dragen naar het commissariaat der Nieuwe Graanmarkt. Dc officier, M. Henney, die van dienst was deed den agent nu het pak opensnij den. Toen het grauw papier verwijderd was, vond men een voorwerp in een caban gewikkeld, eveneens met koorden om wonden nu sneed men ook die koorden door en deed den caban open. En voor de oogen der ontstelde aan wezigen kwam toen het lijk te voorschijn van een schijnbaar zesjarig meisje. Op den mond lagen een paar kinder kousen en een wit kleedingstuk. De rokjes opheffend, sloegen de aan wezigen met een kreet van afgrijzei. achteruit de twee beentjes waren ter hoogte van de eekenis afgesneden en ontbraken in het pak. Niemand van hen, die 't eerst bij de ontdekking van het pak tegenwoordig was, kon eenige inlichting geven over den dader. Eylenbosch. die 't pak 't eerst had gezien, had de opening niet bijgewoond, uit vrees van een akelig tooneel bij te wonen. Alleen kon de agent Van Damme ver zekeren dat hij om half 12 voorbij het huis n. 22 der Zwaluwenstraat was gegaan en dat hij toen niets gezien had. M. Buzon, policiecommissaris, onmid dellijk verwittigd, rekwireerde op staan- den voet een geneesheer en deed bij hoog dringendheid het parket verwittigen. Geneeskundig onderzoek. Dr Lenaerta, ter plaatse gekomen, on derzocht het lijk. Hij bevond dat het totaal was leeggebloed. Het kind droeg blonde, krullende hairen aan de lippen was in beide hoeken eenig schuim merk baar. Ziehier de verklaring door Dr Lcnaerts onderteekend Ik ondergeteekende, doctor in genees kunde, opgeëischt door den heer commis saris der 311® divisie om het lijk te onder zoeken van een meisje, om middernacht in de Zwaluwenstraat gevonden, verklaar dat de dood niet hooger dan 3 of 4 uren kan opklimmen (het lijk was nog warm) ile twee beenen zijn met kennis afgesne den en langs beide kanten op gelijke wijze. Rond den mond en aan het linkeroog zijn et nige lichte kneuzingen merkbaar. Op het lichaam geen verdere wonden. Identiteit van het slachtoffer. Er werd naar alle commissariaten ge telefoneerd en weldra kon men de iden titeit van het slachtoffer vaststellen. Zie hier in welke omstandigheden Om kwaart vóór 11 ure stond de agent Suys in dienst aan de AntwerpschePoort, toen hij werd aangesproken door eene vrouw, Francisca Van Calck, huisvrouw, wonende Antwerpschen Steenweg, n. 1, te Molenbeek. Deze vroeg hem, of hij haar dochtertje niet had gezien, dat van kwaart vóór 7 ure verdwenen was. De agent antwoordde van neen en bracht de vrouw bij den adjunkt Daxbek, van dienst in den Vlaamschen Schouw burg, die daarop telefoneerde naar het middenbureel als volgt Verdwenen Joanna Van Calck, ge boren te Molenbeek den 17 September 1897. dochter van Francisca Van Calck signalement blonde krulhairen, witte berêt, Schotsch costuum, caban, b Om 11 ure was dit signalement opge nomen en het signalement liet geen twijfel meer over aangaande de identiteit van het in stukken gesneden Ujk. De moeder bij haar kind. Een agent werd gelast de moeder te gaan halen. De ongelukkige werd met alle mogelijke voorzorgen op de hoogte gesteld van het ongeluk dat haar getroffen had en, toen de eerste ontroering een beetje gestild was, bracht men haar in tegenwoordigheid van het lijk. Zij herkende het onmiddellijk. Men moest haar van het lijk wegrukken en in een ander vertrek voeren, waar men zoo veel mogelijk de ondervraging deed. De arme vro w vertelde dat haar doch terken werd opgevoed bij hare groot ouders, wonende Arduinkaai. Het kind was daar om 7 ure op straat gaan spelen. Om 9 ure waren de grootouders de moe der komen verwittigen Jat het kind nog niet thuis was. Mer. meende dat de kleine Johanna met een ander kir.d was meege gaan en nog zou teiugkeeren. Doch, toen het half 11 werd, was de moeder de poli- cie gaan verwittigen. Een spoor Al de agenten, die in de wijk van dienst waren geweest, werden onmiddellijk ver wittigd. Een hunner, de agent De Pauw, legde eene hoogst gewichtige verklaring af. Hij verklaarde dat hij rond half 8, door de Zwaluwstraat komend, werd aange sproken door eene vrouw, circa 5o jaar oud, die hem zegde een oog in 't zeil te houden op een in afbraak zijnde huia der straat, waar zich alle avonden een kerel verschool, met het doel er jonge kinderen binnen te lokken, blijkbaar met kwade voornemens)-.. Zij kon het signalement van dezer, kerel niet opgeven. De agent kende deze vrouw niet. maar zou haar onmiddelijk erkennen. Zij zegde hem ginJ.«r op den hoek te wonen b en wees naar de Bloemenstraat xij vroeg den agent ook, niet te zeggen dat zij hem verwittigd had. De agent wierp toen een blik in de straat en zag niets buitengewoons. Het parket is ten half 4 Donderdag morgend in het commissariaat der Nieuwe Graanmarkt gekomen. De magistraten hebben het lijk doen vervoeren naar het gasthuis, waar de lijkschouwing plaats had. Intusschon werd het in afbraak zijnde hnis der Zwaluwcnstraat, voor hetwelk een 6 meters hoog schutsel staat, afge zocht. De deur van dit schutsel werd regelmatig gesloten en vertoont geen speren van inbraak. De opaporingen zijn heel moeilijk ge weest, by middel van een lantaarn doch men heeft de verdwenen beenen niet teruggevonden en zelfs geen bloedsporen ontdekt, Deltiaize Broeder» A Cu, DE LEEUW. De lekkere chocolaad der Botxressks die zulken eerlijken bijval ter Tentoonstelling van Luik heeft gehad, is nog te koop in onze succursa len. (a) Een erg ongeval heeft Woensdag namiddag plaats gehad met den electrie- ken tram. Rond 4 i/t uren verlieten de knapen de school der zusters uit de Con- gostraat te Antwerpen. In de Pothoek- straat, sprong eensklaps een groote hond toe op een der kinderen, de kleine Hen drik Janssens, zes jaar oud, wonende Bijlstraat,te Borgerhout.De knaap sprong verschrikt achteruit, van het voetpad, wanneer juist een tramrijtuig van de Schijnpoort kwam aangereden. De watt man stelde alles in 't werk om zijn rijtuig zoo kort mogelijk te doen stoppen, maar 't was tc laat. Toen het rijtuig tot staan was gebracht, lag de kleine cr totaal onder. Om het slachtoffer er onder uit te halen heeft mên het rijtuig met eene krik moeten opheffen. Oogenblikktlijk werd het kind naar het Stuivenberggasthuis overgebracht met vermorzeld linkerbeen en inwendige kneu zingen. Op het oogenblik van het ongeluk wist men nog niet wie de kleine was, en eerst ten 9 uren 's avonds kon de moeder van het slachtoffer te weten komen wat ongeluk haar kind overkomen was. Toen zij in het gasthuis kwam, was het been van haar zoontje reeds afgezet. Een half uur nadien is het kind gestorven. Woensdag nacht rond 12 uren, sprong op de Handelslei tc Antwerpen, de genaamde K. Peetere, 63 jaar, wo nende Ellermanstraat, 10, op de hoogte van dezelfde straat van den tram. Onge lukkiglijk had hij niet gtzien dat kort daarop een ander tramrijtuig volgde. Hij werd erdoor omvorregeworpen en over den linkervoet gereden. Deze werd totaal vermorzeld. Het slachtoffer werd in zijne woning door Dr Meulders verpleegd, die hem vervolgens naar het Stuivenberg- gasthuia deed overbrengen, waar men den voet heeft moeten afzetten. Het huisgezin van Aug. Ceuterick, wonende Brunostraat, St-Amandsberg, is Dijnsdag morgend vermeerderd met eenen drieling, twee meisjea en een jon gen. Moeder en kinderen zijn welvarend. Vraagt overal de fijne genever Rigolo. Vraagt overal de echte Ylaamsche Elixir, stokerij Bekaert, 't is de beste en goedkoopste. 2 Te Etalle brandda eene hoeve af en slak tevens hat huis aan van den ouden leurder Roset. Beide gebouwen waren met riet gedekt en lagen weldra geheel in puin. En onder het puin vond men het verkoolde lijk van den ouden Roset. Hij moet door de instorting van het brandende dak verrast zijn, toen hij zijn geld uil eene schuif wilde nemen,om er meé te vluchlen. Het parket van Brugge heeft zich Dijnsdag naar Beernem begeven om een onderzoek in te stellen nopens een schrik kelijk messengevecht. Drie jongelingen die daar in eene heiberg aan het twisten geraakten, zijn met open messen op elk ander gevlogen een hunner de 2>jarige Adolf Van Daele, is stervende naar zijne woning overgebracht hem werd onder andere eene long doorstoken met een mes. De vermoedelijke dader, zekere D., is aangehouden. Daar uit de lijkschouwing schijnt te blijken dat het kind, te Anseremme ont graven, doodgeboren was, heeft het par ket de twee verdachten, Henri Piret en de vrouw Croibin. in vrijheid doen stellen. De inventaris der kerkelijke goe deren. Verscheidene boedelbeschrij vingen hebben plaats gehad zonder incidenten, In St-Ferdinand des Ternes evenwel waren er een honderdtal jonge lingen, die zich tegen de ambtenaren verzetten. Toen deze weg waren, hebben zij de kerk gebarrikadeerd en willen nu niemand meer binnenlaten. De policie, die het gebouw bewaakt, wil van haren kant niemand buiten laten. Dat kan na tuurlijk lang duren. Er zijn nog eenige manifestanten ver oordeeld. Graaf dela Rochefoucauld is in beroep gegaan tegen zijne veroordeeling. Het hof heeft het vonnis bevestigd, maar de straf van drie maanden voorwaardelijk gemaakt. Te Auch heeft men vöor de kerk nogal gevochten, maar de inventaris kon opge maakt worden. Te Poitiers werd de kerk bewaakt door de catholieken, hoewel de inventaris niet beslist was.Te Agde poog den 2000 personen in de kerk te dringen, maar de troepen stonden er voor met hunne bajonnetten. Intusschen kon de inventaris geschieden. In tal van andere plaatsen werd de inventaris opgemaakt zonder ernstigs in cidenten. In Bretagne kon op sommige plaatsen de inventaris niet doorgaan, om dat de pastoor weg was en weigerde meê te helpen. Te Llandéac waren 1500 per sonen voor de kerk, die den inspecteur uitjouwden en hem verplichtten heen te gaan. Te Biarritz hadden ock hevige be toogingen plaats. De catholieken werden aangemoedigd, naur 't schijnt door de ex-koningin van Seivië. In de Haule-Loire zijn op de meeste plaatsen de inventarissen belet door de vijandelijke houding des volks. Te Solig- nac-sur-Loire werden gendarmen en ambtenaars met stcenen weggejaagd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 10 - Vrouwelijk idem i3 Huwelijken. H. Van de Vijver, tramb. met M. Ro- wies, z. b. A. Vidts, bed. met M. Blanckaert, z. b. O V E'R L I J D E N S V. Coppens, z. b. 20 j., Hoveniersstr. M. Pyck, tw. 14 j., Bergenkouter. L. De Kegel, m. Buys, herberg. 36 j., Zonnestr. F. Beeckman, m. Speec- kaeit, hopk. 78 j., Denderm. steenw. P. Podevyn, m. Ruelens, katoenb. 70 j., Denderstr. J. Van Gyseghcm, landb. 77 j., Pieter Coeckestr. A. Lava, vr. Pieters, z. b. 3i j., Van Wambekekaai. J. Bastiaens, m. De Neef, z. b. 71 j., Ajuinstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. a ALOST. Assemblée générale statutaire du Lundi 19 Février, a 10 h. du matin, rue de l'Étuve, i3, k Alost. ORDRE DU JOUR Rapport des Administrateurs Rapport du Commissaire Bilar. de l'Exercice 1904-1905 Divers. Les Administrateurs' GEMEENTE UYTBERGEN. Openbare Aanbesteding van Vergroolings- eii Herstellingswerken Dc Kerkfabriek zal op Maandag 5 Maart 1906, om 3 uren namiddag, in het Pasto- r eihuis tc Uytbergen.onder nadere goed keuring der bevoegde Overheid,overgaan tot do Openbare Aanbesteding der Ver- grootings- en Herstellingswerken aan de Kerk. De werken zijn begroot op Franken. Bijgevoegd bestek der Kerk. ontworpen met P.irementmuren in natuursteen (Ro che li'Euville) vermeerdering begroot op 92i5-oo Frs., art. 16 van het lastboek. De plans en bijzonder lastenboek be rusten ter Pastorij, alwaar de belangheb benden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 8 tot 17 uren. De aanbiedingen zullen den heer Ivo De Bock, Voorzitter van voormelde Kerk fabriek toegestuurd worden overeenKom- siig dé voorschriften van het Modellast- boek, bij aanbevolen brief, dragende den Poststempel van uiterlijk den 1 Maart 1906 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de Onder neming der Vergrootings- en Herstel lingswerken aan de Kerk van Uytbergen.» Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 vun hooger- gezegd Modellastboek, is vastgesteld op 3ooo-oo franken. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon zullen de aanbie ders zich formulen kunnen verschaffen daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich lot den heer JuliusGoethals, Bouw kundige, Dirk Marlensstraat, n° 14, te Aclst. DE KERKFABRIEK De Secretaris, De Voorzitter, G. F.Van dc Made. Ivo De Bock,

De Denderbode | 1906 | | pagina 2