Land van Riem. Rechterlijke kronijk. Luisterrijk Weldadigheidsfeest AELST. Allerhande nieuws. Kunstavond ATHALIE. Pantoeffels-j; Davidsfonds. IJselijke misdaad te Brussel. HYGIËNE. EIGEN BAARD, Merklprijzen. aan de Kerk 5000 Hopstaken Bericht aan de Belgische brou wers. Eene Internationale Tentoon stelling van Bierbrouwerij zal plaats grij pen te Munchen, de vermaarde stad der bieren, in Mei 1906. Zij wordt ingericht door de Michel'- schen Braulet.r- anstalt in de lokalen van Hackcrbrau-Kellers Het Commissariaat der vreemde afdee- Ungen, Haringrodestraat, 3a, te Antwer pen, geeft aan de belangstellenden volle dige inlichtingen over deze tentoonstel ling. Onze financies. Moest men de liberale ltugenbladen gelooven dan zou het Land naar de bankroet gaan, of liever wij zouden reeds lang in de ban kroet zitten, Het verslag over de ontvangsten van igo5 is uitgekomen, on met één cijfer is al die leugenpraat wederlegd de ontvang sten beloopen45 MILLIÖEN EN HALF MEER dan men in het budjet verwacht had. Wat bewijst dit i" Dat het catholiek Ministerie de finanties van het Land allerbest bestuurt 2° Dat de liberale bladen altijd gelogen hebben, nog liegen un toch zullen blij ven liegen 3«> Dat voor de belangen van België het catholiek Ministerie aan 't roer moet blijven. Voor dit laatste zullen de kiezers wel zorgen in Mei. Dendergalm en 't Land Van Aalst laten eindelooze jammerklachten hooren over de zware lasten die tengevol ge der wet op de werkongevallen op de landbouwers drukken. Onderzoeken wij eens of die wet te zware lasten doet drukken op de land bouwers. Men weet dat sle chts onder toepassing der wet vallen, de landbouwers die ofwel gewoonlijk ten minsten 3 werklieden hebben ofwel machienen gebruiken be wogen door andere krachten dan deze van menschen of dieren. Wij hebben dus 2 kategoriën van land bouwers, deze die onder de wet vallen en deze die niet onder de wet vallen. ij de landbouwers die onder de wet vallen. Niemand zal ons tegenspreken wanneer wij zeggen dat om onder de toepassing der wet te vallen de landbouwer reeds eene groote hofstede moet beboeren, eene hofstede van ten minsten 10 hectaren. Welnu hoevele zulke hofsteden zijn er wel in ons Arrondissement van Aalst... Men bekijke zijne buurt en men ziet de wereld, zegt 't spreekwoord.... "Wet op «Ie koolmijnen. Het verslag van M. Versteylcn, volks vertegenwoordiger van Turnhout, namens de bijzondere commissie die de voor stellen heeft onderzocht tot wijziging der wetten van 1810 en 1837, op de kool mijnen, is Dijnsdag aan de leden der wetgeving uitgedeeld. 't Is een boekdeel van 25o bladzijden wear van de 37 eerste de besprekingen der commissie ontleden cn waarvan al de andere ingenomen zijn door tafels, dia grammen, aanhangsels en vooral door eene nota der minderheid, driemaal groo- ter dan 't vertoog van de meeningen der meerderheid. Het verslag van M.Versteylen verwerpt vooreerst het princiep van de uitbating der koolmijnen door don Staat de Staat bezit den eigendom der mijnen niet voor de vergunning. Met eene vergunning toe tc staan en de voorwaarden van uitbating vast tc stellen, vervult bij enkel zijn hoofdzakelijksten plicht van toezicht en policie, welken plicht hij jegens alle nij verheden te vervullen heeft. Indien er redens bestonden om dat recht.dat geheel België beheert, te wijzigen, zou het klaar blijkelijk motten gewijzigd worden in geheel het land en voor alle burgers en niet enkel voor de toekomende mijnuit- batingen van Limburg. Na deze kwestie van princiep opgelost te hebben, onderzoekt de verslaggever al de vraagpunten welke door het regiem der vergunningen worden opgeworpen. heeft ons Zondag, 11 Februari 11. ver gast op eene onder alle opzichten prach tige feestzitting. Het Kommuniekantje a dramatische schets van den E. H. Pas toor Aug. Ceupcns, ondanks zijne hoogst moeielijke invatting, werd netjes vertolkt. In de eerste plaats dient genoemd M. Hector Arijs, de onvermoeibare voorzit ter, die ons eene tot in de puntjes ver zorgde uitbeelding gaf van den dood ge leden Franck Steve ns doch de kunst rijkste rol was die van M. Karei de Naeyer (Morgan) een flink figuur ook de heeren Edm. De Roeck en Emile Van Lierde leverden verdienstelijk werk. Wat nu eigenlijk Het Kommuniekantje betreft dient hier met lof vermeld Me- juffer Palmyre Van Herreweghe (Ivonne) eene nog heel jonge liefhebster die de zoo aangrijpende rol van Ivonne hoogst ver dienstelijk weergaf. De tooneelschikking was wel verzorgd, immers daar bemoeide zich M. L. Teir- linckx mede, die in dat werk uitmunt. Daarna ging het varia gedeelte aan en laten wij het maar zeggen dat was wel de clou van den avond. Uitbundig was het succes en wat beter is wel verdiend. Damenspraak op straat met de hce- ren Desmedt en Em. Van Lierde als leiders en de jeugdige juffer Van Herre weghe met de volmaakte Monsieur Al bert, Frans Theyhaert, als volzetting. hebben levendige toejuichingen geoogst. En de twee Dandys MM. Jos. Van de Maele cn Jef Arijs hebben zooveel bij- treding geerfd dat zc tol tweemaal terug zijn geroepen. Bravo, jonge lui zoo heb ben wij gaarne da deftige jongelingen. Zeker dient er óp Het Haantje van Merchtem wel wat opgemerkt, maar al len die optraden, de heeren leden, heb ben met zoo'n 1 schoon ensemble voor gebracht dat de rest te vergeven is. Het kur.sirijkste gedeelte werd volop weggedragen door de Achtbare Heer Bestuurder der Koninklijke Harmonie R< né Lenssens men hoorde slechts het ruisschen der gaslichten zoo betoovcrend stil volgde het kunstbegrijpend publiek zijn volmaakt spel op de obo. Wij zeg gen de sympathieke bestuurder hier dank in naam van allen. Wie hier deftig nakwam, was M. A- Ghijsbrecht violonist menig applaus werd hem niet gespaard. In die voor waarden volgden de heeren Pol. De Paepe, en Fernnnd Heireroans, die heb ben beiden met hunne krachtige zuivere en gloedvolle stem de zaal letterlijk in verrukking gébracht. Wat nu veel bijge dragen heeft tot die zoo goede uitvoe ring is de accomgagnateur. Aan den heer Josef Cammaert dient hier dan ook hul de gebracht voor zijne zoo krachtige en kunstige leiding. Ook een woord van er kentenis aan den geacliten heer bestuur der van het Royaal gezelschap, Gustaaf Pape die eigenlijk de ingever is van deze gezellige avondstonden. Ergo erne fami liefeest totaal gelukt. En dat zegt wat Nog eens de VRIENDENCLUB van van het koninklijk LAND VAN RIEN heeft krachtwerk geleverd. Zóó voortgaan jongens. De liefde tot de kunst is min nacleelig aan geest en krachten dan het slenteren in de heibergen. Magister. DRUKPERSPROCES.— De burger lijke rechtbank heeft uitspraak gedaan in het proces, ingespannen door den eerw, h. Merville, pastoor te Brugge, tegen twtc daensisten, M. Moeyaert, uitgever van het Vrij* Woord en Het Recht en M. Minnebo, gemeenteraadslid, wegens verscheidene aitikela iu gezegde dagbla den, waarin genoemde pastoor werd aan gerand. De artikels worden cerroovend gevon den en Moeyaert is verwezen tot 600 fr. schadevergoeding en inlassching van het vonnis in bladen, naar keu» van den aan legger, tot een bedrag van i5o fr. elk en vier inlasschingen in het Vrije Woord. Minnebo is veroordeeld tot 3oo fr. schadevergoeding en 5 inlasachingen in de bladen, tot een beloop van 100 fr. elk. Koormaatschappij S^-CÉCILE. STEDELIJKE FEESTZAAL. Maandag 19" Februari 1906, te 5 uren avonds, onder het bestuur van M. Ph. Loockx, met de welwillende medewerking van Mej. de H.... (harpe), Mej. Das, uit den Muntschouwburg, MM. Nerinckx, Dc Sutter en De Vos, laureaten van het koninklijk conservatorium van Gent en M.Volckaert, kapelmeester vanS.Marten. Voorbehoudene plaats 3 fr. Eerste plaats2 fr.Tweede plaats 1 fr. Kaarten zijn te bekomen in he t Beierscb Hof. a Creemboter. Markt van Zat. r Jag 17 Febr. 1906 139 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,3o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3i8 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2540 kilogr. STAD AALST.— De groote kamp strijd voor vet Vee, zal plaats hebben op Zaterdag 7 April aanst. op de Hout- merkt. Voor nadere inlichtingen, men raadplege de plakbrieven. AALST. Het alom- vermaard Theater der familie GRANSART, 't welk overal zulk groot succes behaalde, staat op de Groote Merkt, lechtover het Café Central Alle avonden galavertooning om 8 uren. AALST. De kleine diefegge, dochter van J. B. Verleysen, beter ge- kendender den bijnaam van Bult van Minekas heeft het gestolen goed wel op tien verschillige plaatsen verkocht. Al de koopers roepen hunne goede trouw in. Het is bewezen dat zaken eener weerde van 9 frank voor diij frank werden ver past. De ouders die hunne minderjarige kinders tot stelen dwingen verdienen drij dubbel gestraft te worden. PlaateelijU l»e\vl|s. Indien er eene zaak is, die ons hier te Aalst, meer dan eene andere belang inboezemt, is het wet zeker een goed nieuws betref fende een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan hetgeen waarvan de volgende recht zinnige verklaring spreekt. Mme C. Lebon, 8 Hocgevesten, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij jaren leed ik aan de nieren, ik kon er niet van sla pen, ik had de slaap onrustig, zweetingen en stond altijd vermoeid op, aanhoudend leed ik aan zoo hevige bedwelmingen, dat ik cenen steun moest zoeken, mijn water was troebel niettegenstaande al dc geno men middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanried gebruik tc maken van de v Foster Pillen voor de Nieren. verkockt bij MDe Valckeneer, apothe ker. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht en na tien dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de 1 Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelf de soort als die welke M° Labon gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen fr. 3,00 de doos of 19 fr. de 6 doozen, of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algeméén Depot voor België, Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 5o, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken Tames Foster op elke doos. D. A. 2. Een zesjarig kind was te Lede, Hciplatz, in eenen diepen gracht gesuk keld. Zekere Camiel Van Hauwermeiren die zich in de nabijheid bevondt, snelde toe en haalde er het kind uit dat bijna verstikt was. Gemeente Wieze. Uitgang der vermaarde kavalkade op Vastenavond dijnsdag, zijnde 27 Februari aanstaande. Liefhebbers van deftig vermaak en groote leute allen naar Wieze. MEERBEKE. Inbraak. Dieven Onderweg verklaarde de man aan den agent dat hij in de Zenne had willen springen omdat hij een misdadiger is en het leven moede was. Ondervraagd door M. Van Riel, poli- citofficier, loochende de man, zekere D., wonende te Leuven, de bedreiging te hebben gedaan, welke de herbergierster hem toeschrijft en de vrouw, gehuisvest op den steenweg van Bergen, zegde op hare beurt, niets dergelijks te hebben ge hoord. Daar de herbergierster krachtdadig hield staan wat zij gehoord en de agent, wat D. hem onderweg zegde, oordeelde M. Van Riel het geraadzaam het parket te verwittigen Te 9 uren kwam M. Holvoet, substi tuut van den procureur des konings, in het commissariaat op de Raadplaats en bij ondervroeg D. tot half 12 uren. Deze laatste werd in den amigo opge sloten en Woensdagmorgend ten 9 uren, naar het justiciepaleis vervosrd en voor M. Havaux, onderzoeksrechter gebracht. Huiszoeking in de woning van de vrouw deed niets ontdekken. Bevindt bet gerecht zich thans op een goed spoor of geldt het hier eigenlijk dronkemansjiraat Dit zal het onderzoek, dat ieverig wordt voortgezet, moeten uitmaken. Er wordt schande gesproken over de exploitatie van gewetenlooze kerels, die met portretten leuren van het vermoorde kind en cr met honderden van verkoopen. Die portretten schijnen daarenboven valsch te zijn, zoo dat het leuren niet alleen eene ongepastheid, maar tevens eene oneerlijke daad is. Men late de leurders dan maar schreeu- Naar wij vernemen komt de Tooneel- afdeeling van den Kring St.-Louis te Ronse, alhier met vol orkest en 200 zangers bet meesterstuk ATHALIE» zijn binnengebroken ten kasteele van M opvoeren, in de feestzaal van St-Martens-, gesticht. Het feest zal plaats hebben, Maandag van Vastenavond, 26* dezer. De twee vertooningen te Ronse, heb ben eenen buitengewonen bijval genoten. De bestuurder der afdeeling E. H. Ste vens is oud-piofesror van St-Marter.s- gesticht. Op Februari, ten 3 uren (einde voor 7 uren), zal te Gent in Sint Jozefslokaal (Hol straat, 69) voor de laatste maal opgevoeid worden het beroemd melodrama Jozef verkocht door zijne broeders, bet meesterstuk van Mehul. i5o U I T V O E R D E R S. 't Is eane zeer zeldzame gelegenheid waarvan ieder liefhebber van tooneel cn muziek zal willen gebruik maken. Men kan van hrden af ingangkaarten bekomen bij MM. Siffer, S. Baafsplaats 2; Huishauwer en Scheerder, Hoogpoort 3i; Bullion, Kalanderberg 8; Rosseeuw-Arys, Savaenstraat 24 Uyttendaele, Akker- gemstraat 29 alsook bij den Concierge van S. Jozefslokaal (ingang Wellinck- straat). Waar mag 't ora kel wel vervaren zijn om er niets meer van te hooren of te zien Wij verwachten u reeds veertien dagen. Ge gingt D* Dendbrbode vergruizela- menten. en ge verstopt u... Niet heel moedig, hoor je dracht welke aangekondigd is als te zullen plaats hebben op Maandag 19 Februari, is ter oorzake van 't Concert der Koor zangmaatschappij S' Cecilia op dien zelfden maandag gesteld, verdaagd tot DONDERDAG 22 FEBRUARI om 7 uren 's avonds, ten lokale van den Kring De Vriendschap Korte Zout- straat, 44. Baron de Failly. Om binnen te geraken hebben zij het onderste paneel eener zijdeur uitgezaagd. Zilverwerk, sigaren, sigaretten, eenige flesschen wijn en appe len werden buitgemaakt. Eer ze'l kasteel verlieten, schreven ze op eene tafel 11 Alles is goed tot den volgenden keer. Men zegt dat M. de Baron onlangs een telegram ontving hem verwittigende dat hij 't bezoek van dieven zou ontvangen hebben. Sedertdien werd 't kasteel alle nachten bewaakt. Nu waren M. de Baron en zijne Dame te Brussel blijven vernach ten, en werd er den nacht van den diefstal geen wacht gehouden, dit moeten de schelmen ten wete zijn gekomen. Alweer eene aanhouding. Terwijl het hemd van den aangehouden dwaler der Louisalaan scheikundig onder zocht wordt, trekt eene nieuwe aanhou ding weer de aandacht van het parket naar eene andere richting. Het betreft ditmaal eene aanhouding te Cureghem.in omstandigheden als volgt door een Brusselsch blad verhaald Dijnsdag avond, 7 uren, kwamen een man en eene vrouw, beiden dronken, in eene heiberg der Brogniezstraat, te Cu- reghem.cn vroegen er eene flesch gucuze. Pas aan eene tafel gezeten, ontstond er twist tusschen hen. De man, woedend wordend, riep eensklaps uit't Is ge noeg ik ga u bij de po'.icie aanklagen en alles zeggen. Immers, gij weet toch wel, dat gij het gansch bebloed linnen hebt gewasschen, van den moordenaar uit de Zwaluwcnstraat. De dame van den huize, dit hoorend, riep hare dochter en verwijderde zich om eenen agent te vinden. Weldra verlieten de man en de vrouw op hunne beurt de herberg, en, de darre buiten ziende, vluchtten zij zoo snel zij maar konden. Aan de Zenne gekomen, wilde de inan over de leuning klimmen en in 't water springen. Zijns gezellin belette het hem en hield hem sterk vast bij zijn overfrak. Op dit oogenblik kwam een agent,dien de herbergierster had verwittigd, ter plaats en hij leidde de twee vreemde per- sonen naar het kommissariaat op de Raad plaats Ondervraging. De ondervraging van D. en vrouw S., Woensdag morgend begonnen ten 10 uren, duurde tot 2 uren des namiddags. De man loochent de dingen gezegd te hebben die men hem aantijgt, ofschoon de herbergierster en hare dochter hare gezegden staande houden. Vrouw S. werd vrijgelaten maar D. werd opnieuw naar de gendarmerie ge bracht. De inlichtingen over het gedrag van vrouw S. zijn niet slecht. Zij had enkel kennis met D. omdat deze een kameraad is van haren man, en hij zoo bij hen in den kost kwam. Een werkman der hal heeft in eenen kelder een hemd gevonden waarvan een stuk uit de borst gesneden en de mouwen bebloed waren. Het draagt de naamletters V. T. Er was gezegd dat de lijkschouwing alcool had doen vinden in de maag van het vermoorde kind. Dit is niet bevestigd. Vrijdag namiddag heeft men de been tjes van het klrine slachtoffer gevonden nabij de pachthoeve (Stuivenberg) wijk Heysel te Latken. Die hoeve behoort toe aan Z. M. den Koning. Eender beentjes was in eene oude gazet gewikkeld het andere in een stuk grauw papier. Ze wer den te midden in den hof dier hoeve ont dekt. Van al de aanhoudingen is er geen enkele behouden, daar allen bewijzen hunner onschuld hebben kunnen voor brengen. Twea daglooners, gebroeders, 40 en 36 jaren, die met hunne blinde moeder nabij Brussel op den Vorstschen steenweg wonen, gaven sedert eenige dagen teekens van zinsverbijstering. Hevige twisten, die aanleiding ga van tot geweldige tooneelen, hadden gedurig plaats in de tegenwoor digheid der oude vrouw, die onmachtig was om tusschen beide te komen. Zondag ontstond een nieuwe twist tusschen de twee broeders, die elk een mes trokken. Op de kreten der moeder kwamen geburen en twee policiesgenten tusschen om de vechters die gansch bebloed waren, te scheiden. De twee broeders werden, op raad van een geneesheer, aanstonds in een zïnnelooaengesticht opgesloten. Men hoort wel eens van apen, die hunne jongen van liefde doodnijpen. Eene vrouw van Schaarbeek deed even zoo zij verstikte haar kind. Zij ging haar wicht van eene maand halen uit de kinderkrib en bracht het, goed ingepakt, opdat liet geen kou zou krijgen, naai huis. Onderweg bemerkte zij dat het geene beweging maakte. Zij opende de bussel en bevond dat het dood was, ver stikt bij, gebrek aen lucht. Eene historie van bestuurlijke zeden wordt door den Couerier de Bruxelles verhaald en zij is waarlijk het voortver tellen weerd. In de Post bezigt men, voor het toelak- ken der brievenzakken spirituslampkens die, daar zij somtijds ontploffen, voor de bedienden eenig gevaar opleveren. Men zocht een middel om dit te ver helpen en men vondt dit, in het boren van een gaatje in het deksel van de lamp, opdat de lucht er zou kunnen binnen dringen. Een algemeen bevel werd dus naar al de postbureelen gezonden, luidend laat cr een gaatje in boren. Maar, dat vroeg onkosten en, dit had de ad-mi-nis-tra-tie wijselijk voorzien daarom liet rij de postontvangers toe, zich bij middel van een hijzonderen (i staat n. 26389, het bedrag der kosten te bezorgen. En na veertien dagen kwamen de pape rassen naar het middenbureel gestroomd behalve van één beambte, den bureel overste X. Een nota wordt hem gezonden Mijnheer de ontvanger, hebt gij u gedragen aan de dienstorders I. P. G. Y. n8 397t*r En zoo ja, hoe komt het dat wij uwen staat nog niet ontvangen hebben Twee dagen nadien kwam het ant woord Mijnheer dc bestuurder, ik heb de eer u te melden, dat ik zelf het gaatje ge maakt heb en het werk dus niets zal kosten aan het middenbestuur. Het middenbestuur is nog niet van zijne verstomming teruggekomen. Alle liefhebbers drinken de fijne oude genever Rigolo. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert is de fijnste en aangenaamste. Maandag avond, rond 6 ure brak te Zele een hevige brand uit, die heel het rustige dorp te been bracht. Op het ge hucht Durme was brand ontstaan in de schouw der woning der gebroeders E. en H. Thienpont. Alvorens men het noo- dige bluschmaterieel bijeen had, vormden de daken der twee daarnevens liggende huizen van MR. Emegeers 1 n der weduwe De Wilde met het huis waar de brand ontstaan was, slechts één vuurpoel. Eenige meubelen konden in alle haast geied worden, doch eene groote hoeveel heid vlas werd vernield. Men spreekt van minstens 25,000 fr. schaê, die door ver zekering gedekt is. Les bières et les vins d'office sont ab- solument délaissées aux repas par les personnel qui ont pu apprécier le bien ötr© incomparable que procure A leur santé l'Eau Minérale LA ROYALE LOUISE MARIE STERILISÉE directement en bouteilles d'après les théo- ries scientifiques de Pasteur. La plus pure et la meilleur marché des eaux de table. Grand Prix d'honneur, Londres 1897. Droguerie Ö.T aeymani-bruck A L O S T Twee kameraden te Keerbergen Nys en Lodewyckx, kregen twist over een jong meisje. Toch verlieten zij samen de herberg tot eindelijk, aan een ander lukaal geko men. Nys zegde Komaan, laat ons vrienden zijn ik geef hier een glas. Neen', riep de andere, ik haat u I en terzelfder lijd loste hij op Nys een pistoolschot, dat hem het hart doorboorde en hem dood deed neerstorten. De moordenaar ging naar huis en toen de gendarmen kwamen zat hij rustig te eten. Het parket van Leuven heeft hem ondervraagd. Hij dc-et volledige beken tenissen. Het is eerst drie weken geleden dat in dezelfde gemeente een genaamde De Cuyper door messteken vermoord werd, .WAAROM NOG HOESTEN?M NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ van het Arrondissement Aalst, Gewone algemeene vergadering op Maan dag 5 Maart 1906, om 10 uren 's mor gens, ten Stadhuize van Aalst. 1® Verslagen van den Bestuurraad en van het College der Commissarissen 2° Goedkeuring van den Bilan en van de Rekening van Winsten en verliezen. 3° Benoeming van eenen Bestuurder in vervanging van M. Van der Linden en van eenen Commissaris in vervanging van M. De Beer, de uittredende Leden, herkiesbaar. Art. 24 dor Standregelen. Les actions nominatives donnent droit d'assister aux ;issemblées générales sans aucun forma- lité. VASTENAVOND 1906 Gedurende de Vasten- avonddagen zullen geene gemaskerde personen toe gelaten worden in de vol gende herbergen In den Hangar, bij Van der Steen, Brusselsche Steenweg, nr 9. In de Groene Wandeling, bij Gustaaf De Buck, Sint Janstraat, nr 26. In de Beurs van Amsterdam, bij Cornel. Van den Bossche, Groote Markt. In Sint Rochus, bij de Weduwe Ras poet, aan de Sint Martenskerk. In Sinte Cecilia, bij Frans Hoebeeck, aan de Sint Martenskerk. X© koop, schoone en extra Doorn en Erzelaren Plantsoenen, bij Jan Van Nuffel, te Meldert (Klaarhaag), of Koei- steert. Allerbeste Vlas- en Klaverzaad, van Zeeland of Holland tegen zeer voor- deelige prijzen te bekomen bij H. Luycx- Kerremans, in Het Gouden Tonneken te Aalst, Brusselsche straat. a \T O I MrCALLEBAUT, Pharmacist, x* V 1 1 a AIo»t, Inform» s« cliantila qu'll aat cmwirJ déiormaii dépositaire da» nOUI.ETTES DEKTAIRES da Fourgaaud una aaule gucrit intailliblamaat,, aa una seconde et tana retour la plus violent» RAGE DE DENTS. En vente dan» toutes laa bonnas pharmacies. 1 fr. 50 le flaoon, 27 wanneer wij openbaarlijk verzekeren dat eene flesch BORSTSIROOP DE PRATERE altijd voldoende is om den geweldigsten en gevaarlijksten hoest te genezen. Alwie borstsiroop Depratere genomen heeft kan niet nalaten zijne voldoening uit te druk ken en zegt aan al wie het hooren wilt dat ia waarlijk eene goede boratremedie. Te bekomen in alle goede apotheken aan 2 franken de flesch, te Oostende, bij den apothe ker Depratere, die in de provincie verzendt op aanvraag ook te Aalst, bij de apothekers Dc Valckeneer cn Callebaut GENEZING. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk idem x5 II u w L I J K E N J. Podevyn, tw. met M. Schelliock, tw. F. De Groodt, tw. met S. Bonibeeck, br. P. De 1 lange, tabakb. met A. Keppens, z. b, T. Lnycx, stofbew. met M.Van Weseinael, tw. E. Spittaels, Btofbew. mot M. Van Cauwenhergh, tw. 3. Van Vaerenbergb, tw. met A. Kindermans, bobijnster. F. Cooremans, tw. met P. De Vleeschauwer, tw. J. Guna, gladsl. met S. Verbruggou, br. C. D'Haese, wever, met M. Vonck. br. R. Van Laethom, passementw. met M. De Sae- deleer. lacetbew. F. Abelsliauaen. ateendr. met L. Iiogaert, kl. Eene echtscheiding is uitgesproken. OVERLIJDENS. B. Sterck, m. Van den Spiogel, broodb. 61 j. Deutsche Steenweg. A. Bomheeck, 10 j. Arbeidetraat. C. De Bruyn, laudb. 67 j. Ouden Dendenn. Steenw. M. De Groote, w* Van der Eist, z. b. 65 j. Leopold- straat. A. De Winter, w* Vergucbt, z. b. 79 j. Leopoldstr. R. Arys, w" Linthaut, z. b. 77 j. Langestraat. B. Gow'ie, z. b. 74 j. LangeBtraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 17 Februari 1906. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garat 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 11,00 a ix,5o Boter per 3 kil. '8,10 a 9,27 Eiera de 25 2,25 a 2,5o Viggenen,per koppel 85,00 a 95,00 Viae, de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 6,00 a 7,00 POPERINGHE, (Hopmarkt). Gewas igo5 de 5o kilogr. fr. 3x. Markt kalm. GENT 16 Februari Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15.00 a 00,00 Haver 21,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 3,97 a 00,00 Eiers per 26, 3,97 a 00,00 Werkzame en ernstige agenten worden gevraagd voor den verkoop der AFROOMERS ALFA LAVAL. De beste, de sterkste, dc goedkoopste en die de meeste boter opbrengen. Meer dan 700 eerste prijzen. Meer dan 5oo,ooo ALFA LAVA, verkocht. Zeer winstgevende voorwaarden. I». GILLAIN, x5, Vekestraat, Antwerpen. GEMEENTE UYTBERGEN. Openbare Aanbesteding Vergrootings- en Herstellingswerken De Kerkfabriek zal op Maandag 5 Maart 1906, om 3 uren namiddag, in het Paato- reelhuis te Uytbergen,onder nadere goed keuring der bevoegde O verheid,overgaan tot dc Openbare Aanbesteding der Ver grootings- en Herstellingswerken aan de Kerk. De werken aijn begroot op K8.9!20,00 Franken. Bijgevoegd bestek der Kerk. ontworpen met Parementmuren in natuursteen (Ro che il'Euville) vermeerdering begroot op 9225-00 Frs., art. 16 van het lastboek. De plans en bijzonder lastenboek be rusten ter Pastorij, alwaar de belangheb benden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 8 tot 17 uren. De aanbiedingen zullen den heer Ivo De Bock, Voorzitter van voormelde Kerk fabriek toegestuurd worden overeenkom stig dé voorschriften van het Modellast- boek, bij aanbevolen brief, dragende den Poststempel van uiterlijk den 1 Maart 1906 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de Onder neming der Vergrootings- en Herstel- lingsweiken aandc Kerk van Uytbergen.» Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 van hooger- gezegd Modellastboek, is vastgesteld op 3000-00 franken. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon zullen de aanbie ders zich formulen kunnen verschaffen daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den heer Julius Goethals, Bouw kundige, Dirk Martensstraat, n° 14, te Aelst. DE KERKFABRIEK De Secretaris, De Voorzitter, G. F.Van de Maele. Ivo De Bock. OPENBARE VERKOOPING van en Staken voor Bouwmaterialen, XJE MOORSEL, Statie, door den Secretaris REYNTENS, te Moorsel en bevoegd ambt van Deurwaar der D'HONDT, op Maandag a6 Fe bruari 1906, om 2 uren namiddag.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2