MU SIC A Kunstavond ATHALIE. AELST. Allerhande nieuws. IJselijke misdaad te Brussel. Frankrijk. West-Indië. Vereenigde-Staten. B ZEEVISCHH A3IDEL U. Arys-De Paepe. Bc II Aalst - Hopmerkt. KATTEN- THEATER. ^Donderdag 22 Fe- - - hrnari| om 3 en 5 uren 's namiddags groote matinée der familie.Prijzen der plaatsen ie plaats 3o centiemen 2e plaats 20 centiemen. Kinderen half geld. De Directie. %gr Moeie en schcone geteekende katten worden altijd gekocht. Onze betrekkingen met China. Men heeht veel belang in België, aan de twee Chineesche zendingen, die het kei zerlijk gouvernement dezer dagen naar Europa zendt, om de politieke-, nijver heids-, bestuurlijke- en militaire inrich ting der groote landen van Europa te be studeeren. Eene dezer zendingen bezoekt bijzon der Duitschland, Oostenrijk en Rusland de andere Engeland, Frankrijk, België en Nederland. De zending, die België bezoekt, staat onder de leiding van den Chinecschen gezant te Brussel, een lid van de keizer lijke familie en twee hooge ambtenaren. Propaganda voor het verplicht on derwijs. Heel het land door maken de liberalen propaganda voor het ver plicht onderwijs. Dat zal hun kiesplatform zijn, behalve te Antwerpen, waar men andere katten te geeselen heeft. Weet men hoe dat gaat, die verplicht- onderwijspropaganda Een voorbeeld te Schaarbeek gegeven leert het ons. Een gemeentebediende brengt overal een papier, dat het aanzien heeft van een belastingbiljet, maar dat eigenlijk eene soort petitie is om het verplicht onderwijs te vragen. Alle meerderjarige personen -die het huis bewonen, moeten dat papier tceker.en, En dit gaf aanleiding tot het volgende gesprek tusschen eenen policieagent en eene dikko Vlaamsche meid. De AGENT (tot de meid, terwijl zij bezig is met het gaanpad te schuren). Hoe oud zijt gij De MEID. Vier-en-twintig jaar, M. de agent. De AGENT. Waarom hebt gij dat pa pier niet geteekend De MEID, Mijn madam heeft mij daar niets van gezegd. Daarbij ik weet niet waar het toe dient. De AGENT, 't Is voor het verplicht onderwijs. De MEID. Wat is dat De AGENT. Zoudt ge niet willen, dat de jongens verplicht werden van naar de school te gaan dan zullen zij toch uwe eemers niet meer komen omgooien of aan uw deur geen belleken-trek meer komen doen. De MEID. Als het zoo is, ja, M. de agent dan teeken ik met plezier. En zoo krijgt men eene algemeene liberale propagande voor het verplicht onderwijs. WAAROM Waarom den koekoek met het geweer verjaagd en gedood,wiens beste voedsel bestaat in langharige rup sen Waarom met den voet den krekel ge trapt, die in uw tuin loopt en daar oorlog voert tegen de vraatzuchtige rupsen, slekken en meikevers Waarom worden de aardige en zeer nuttige pimpelmeezen gedood ze zijn toch zonder eenigen twijfel de grootste vijanden der duizendpooters en wespen Waarom uw poer en lood verschoten aan de spreeuwen, die hun leven lang de insecten oppeuzelen, uwe beesten van ongedierte zuiveren, en in den broedtijd honderden schadelijke rupsen verslinden Waarom de meezen in strikken gevan- gen.hoewel elk van deze driemaal 's jaars nestelt en een jong paartje ongeveer 12000 insecten aan zijne jongen geeft Waarom de zonnekevers gedood, die zich met boomluizen spijzen Waarom de pad vervolgd en dikwijls afschuwelijk vermoord, die zooveel slek ken, mieren en keldermotten als eene lekkernij gebruikt. Waarom de vleermuizen niet gespaard, die toch leven van schadelijke vlinders en insecten, die des nachts rondvliegen Waarom Omdat de meeste men- schen niet verder zien dan hunnen neus lang is, en dikwijls niet op de hoogte zijn van het leven der genoemde dieren. Men leest nog niet genoeg tijdschriften, waarin de nuttige en schadelijke dieren en insecten behandeld worden anders zou men ze niet in den blinde dooden. Kleine burgerij. De commissie der kleine burgerij heeft Zaterdag de bespre king over 't contract tusschen patroon en bediende geëindigd. De artikels van het voorontwerp en verscheidene amendementen eraan toege bracht werden aangenomen. De commis sie zal, op Dinsdag 6 Maart aanstaande, om 10 ure, vergaderen, om het vraagpunt der vakvereenigen te onderzoeken. Vuiligheid. Het parket der Seine heeft Zaterdag in alle dagbladkiosken van Parijs, de nummers aangeslagen van tien geïllustreerde zedelooze weekbladen. Zullen de Belgische liberale bladen nu ook het parket der Seine aanvallen,zooals zij destijds do heeren Van den Peereboom en Liebaert aanvielen, omdat deze wei gerden de zedelooze Fransche bladen door den spoprweg te laten vervoeren STAD AALST. De groote kamp strijd voor vet Vee, zal plaats hebben op Zaterdag 7 April aanst. op de Iiout- merkt. Voor nadere inlichtingen, men raadplege de plakbrieven. Onzedige gezangen. Ver- schillige Parketten hebben de Politie bevel gegeven, proces-verbaal op te stel len mêt de Vastenavonddagen tegen de zangers van onzedige liederen op straat. Naar wij vernemen zal onze stedelijke Politie met strengheid handelen. Men vraagt ons gedacht over viV£ het muziekaal feest van Geëi st li'as koormaatschappij i° Het programma was schoon afwis selend, maar... wat te kort. Bij elk deel een nummertje bij, had zulks niet heter geweest En 't nummer en was niet moei lijk om vinden. Wie van Cecilia spreekt, denkt op het pianospel van M. Loockx. 20 Transcription pour orgue et har monium Die zaken zijn van natuur droog, zonder leven, noch vuur. Piano en harmonium, dat is een koppel van twee, die eerder zouden vechten dan 't akkoord zijn, wel te verstaan, in vergelijking met de puike orkesten, die we bij dergelijke feesten hoorden. Van den anderen kant de keus stukken, voor die twee instru menten geschreven is zoo klein, dat men met groote moeite iets belangwekkends vinden kan. We dachten onvrijwillig op Beethoven's symphonies. Ook is het zoo veel te meer verdienstvol van wege onzen kapelmeester, M. Volckaert, zijne hooge kunst te willen leenen tot het uitvoeren van werken, waarvan hij heel zeker in zijn eigen zegde a En is dat muziek Uw recht op dank en bewondering is des te grooter, M. Volckaert. 3° Harpe Men beeldt zich moeilijk in. hoe lastig het is, met eene harpe, zonder orkest, de aandacht van eene zaal gespannen te houden. Wij wisten wel, dat Mejuffer de Sloovere eene ware kun stenares wezen moest, mits dat de Rijn bewoners (en iedereen weet, of men muziek kent op de boord van den Rijn) hoogst gelukkig zijn, haar soms te mogen hooren Maar, dat ze ging blade- renlange stukken spelen, zonder één oogenblik te vervelen, en na het derde stuk nog eenen daverenden bis halen, zulks hadden wij niet durven verhopen. Dat heeft ze nochtans verwezenlijkt. Buitengewoon gemak van spel en gevoe len heeft Mejuffer de Sloovere. Maar bij haar kunstgevoelen moeten wij nog hare menschlievende gevoelens prijzen. Wat is het schoon zijne talenten, zonder aar zelen ten pande te stellen, gélijk zij het deed, om het lukken van een Weldadig heidsfeest te verzekeren I 40Mejuffer Das Weergeven wat men gevoelt, wanneer men Mejuffer Das zingen hoort, ware moeilijk, Ledeganck's woorden zelf zijn te zwak Men weet, dat in hare akkoorden, Als in wondre tooverwoorden, Een taal steeds zich hooren laat, Die ons hevig kan ontroeren En den geest aan de aarde ontvoeren Maar die 't hart alleen verstaat. Schoone keus van stukken, wondere uitvoeringen verrukkelijks stem. "t Is te hopen, dat we Mejuffer Das nog zulhn hooren op Cecilia'sfeesten. 40 Scène maritime Werken van Riga mag men natuurlijk niet vergelijken met producten van Haydn, Bach of dergelijken. Maar hoeveel zijn er, die de kruimige muziek dar oude klassieken waarlijk verstaan Deze muziek, integen deel, viel in 't bereik van iedereen, en zulks belet niet dat ze hoogst aandoenlijk is. Is de barcarolle niet lief misschien Vindt Riga geene snijdende tonen, om u 't hart te doorgrieven, wanneer de matro zen hunne angstkreten slaken Zijn de smeekingen van 't gebed niet hartroerend Het werk genoot veel, veel bijval en de uitvoerirg was goed. Ééne zaak enkel was er te veel eene valling en ééne te kort een orkest tot begeleiding. Ten slotte, schoon feest, het verleden van Cecilia niet onwaardig. Naar wij vernemen komt de Tooneel- afdeeling van den Kring St.-Louis te Ronse, alhier met vol orkest en 200 zangers het meesterstuk ATHALIE opvoeren, in de feestzaal van St-Martens- gesticht. Het feest zal plaats hebben, Maandag van Vastenavond, 26° dezer. De twee vertooningen te Ronse, heb ben eenen buitengewonen bijval genoten. De bestuurder der afdeeling E. H. Ste vens is oud-professor van St-Marter,s- gesticht. Op SlFebruarl, ten 3 uren (einde voor 7 uren), zal te Gent in Sint Jozefslokaal (Hol straat, 69) voor de laatste maal opgevoeid worden het beroemd melodrama Jozef verkocht door zijne broeders, het meesterstuk van Mehul. i5o U I T V O E R D E R S. 't Is eene zeer zeldzame gelegenheid waarvan ieder liefhebber van tooneel en muziek zal willen gebruik maken. Men kan van heden af ingangkaarten bekomen bij MM. Siffer, S, Baafsplaats 2; Huishauwer en Scheerder, Hoogpoort 31 Bullion, Kalanderberg 8; Rosseeuw-Arys, Savaenstraat 24 Uyttendaele, Akker- gemstraat 29 alsook bij den Concierge van S. Jozefslokaal (ingang Wellinck- straat). St.-Hïartenekerk t© Aalst. Gebed van 40 uren, op Zondag, Maandag en Dijnsdag aanstaande. Zondag om 4 uren, plechtig Lof met Sermoen door den Zeer Eerw. Heer De ken. De geloovigen worden vuriglijk ver zocht het H. Sakrament te komen aan bidden. Creemboter. Markt van Woensdag 21 Febr. 1906 i3g kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,3o tot 0,00 per kil. AAI-8T. Het alom- vermaard Theater der familie GRAN S ART,'t welk overal zulk groot succes behaalde, staat op de Groote Merkt, lechtover het Café Central Alle avonden galavertooning om 8 uren. EENE PREMIE. Het gouvernement looft eene belooning uit van 20,000 fr. aan dengene die aan duidingen kan geven, die de aanhouding van den moordenaar voor gevolg hebben. Dokter Nyssens, die ziek was, is ten gevolge der tooneelen van Vrijdag avond, veel ergér geworden» De ontroering heeft hem zoodanig getroflendat zijne genezing hierdoor merkelijk vertraagd zal zijn. Wij zegden reeds dat hij een prcces inspant tegen de verspreiders van den lasteren de policie van Laken heeft inder daad de vrouw, die het eerste gerucht verspreidde, in verhoor genomen. Het is in eene herberg van St-Jans- Molenbeek, dat zij het eerst het valsche nieuws zijner aanhouding verspreidde. Zij vertelde het met zooveel overtuiging, dat een pompier, die het hoorde, het seffens begon voort te vertellen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de vrouw en den pompier, voor laster met bezwarende omstandigheden. De policie zal, naar het schijnt, nog andere verspreiders van den laster opzoe ken. Verder geen ernstig nieuws. Een politieagent te Brussel, bracht eene dronken vrouw naar den amigo. Eer hij haar liet binnengaan, ging hij zelf in de cel, om te zien of alles in orde was, maar van die gelegenheid maakte de vrouw gebruik om den gardevil een douwlce te geven, de deur toe te slaan en er van door te trekken, na den sleutel in het gemak te hebben geworpen. De commissaris moest de deur open doen breken om den agent te verlossen. Een gelddrager eener Brussc-lsche bank kwam in een policieburcel de toela ting vragen om eens naar zijne vrouw te mogen telefoneeren. De politiecommissa ris wilde, alvorens de toelating te geven, zijnen uniformfrak aandoen. Maar de be zoeker scheen nu van gedacht te verande ren en liep de straat op. Hij werd gevat en aangehouden, terwijl hij steelsgewijs iets in den mond stak. Het was een fies- sche vergif dat hij stuk beet om den in houd door te zwelgen. Er werden inlich tingen genomen en men vernam nu dat de man in kwestie over eenige dagen spoorloos verdwenen was. Hij verklaarde dat hij zijne portefeuille met geld in een tramrijtuig had laten liggen, en vreezen- de voor dief aangezien te worden, wilde hij den dood zoeken, na eerst aan zijne vrouw getelefoneerd te hebben. De por tefeuille met geld is gelukkig terugge vonden. Door hulp der geneesheeren is hij buiten gevaar gesteld. Voor een pijp Maandag nacht, terwijl verscheidene verbruikers nog bezig waren met vogelpik te spelen in eene herberg te Assebroucke, werd door eenen speler eene pijp van een cent uit de hand geworpen van den genaamden Oscar Lezaire, schoenmaker te Brugge. Deze laatste maakte zich kwaad, een twist ontstond en op straat kwam het tot een gevecht. Lezaire werd ten gronde gesla gen en ontving vier geweldige messteken in het hoofd en den schoudei. Het slach toffer is in bedenkelijken toestand naar zijne woning overgebracht. De dader is op vrije voeten gelaten. Zaterdag avond zijn drie onbekende manspersonen in het huis gedrongen van Mad. Stragier, rentenierster die met hare dienstmeid alleen een huis bewoont dicht bij de statie van Rumbeke. Zij bedreig den de vrouwen, haar te zullen vermoorf) den, indien zij duifden roepen. De meid nochtans riep uit al hare krachten Hulp moord De dienstoverstc der statie en nog andere diclitbijwonende personen liepen er naartoe en de indringers zijn dan op de vlucht gegaan. De beide vrouwen zijn ziek van schrik. Een hevige brand heeft te Ronsse de weverij Guisset en Zonen vernield. Drie honderd menschen zullen hierdoor zonder werk zijn. Maandag morgend is in een huis der Groenselmarkt, te Oostende, een werkman versmacht in een beirput, waar in hij was gaan werken. Alhoewel men er spoedig bij was en geruimen tijd werk te om hem tot 't leven terug te roepen, bleven alle pogingen vruchteloos. De ongelukkige laat eene weduwe met 3 kin deren na. Een ongeval dat zeer erge gevolgen had kunnen hebben, heeft maandag na middag den omtrek van de hoofdkerk te Brugge in opschudding gebracht. Sedert lang zocht men in de kerk naar een lek dat ontstaan was is de onder- aardsche leiding en dat op sommige oogenblikken een geweldigen gasreuk in de kerk verspreidde. Een der beste werk lieden van de gaz was maandag namid dag rond 3 ure bezig met het lek op te zoeken, hierbij eene brandende kaars ge bruikende, met dewelke hij de voegen van de vloersteenen derk naderde. Hij was gekomen bezijden het hoogzaal, op de hoogte van de middenbeuk, toen er eensklaps eene geweldige ontploffing plaats greep die, alhoewel de kerk geslo ten was, door al degenen gehoord werd, welke zich rond de kerk bevonden. De vloer van de middenbeuk voor het hocgzaal was op een tiental meters vier kant opengebarsten eene groote vlam sloeg uit den grond op en de zware vloérsteenen ieder meer dan 3oo kilos wegende werden op 3 a 4 meters hoogte geworpen, om vervolgensin brok ken en stukken op de grafkelders, welke zij bedekten, neer te vallen. Men raad wat er gebeurd was in deze grafkelders was de gas door eene ont snapping, God weet sedert hoe lang, ver zameld geweest, en door eene onzichtbare spleet in de vloersteenen, is deze gasver- gaarbak in aanraking gekomen met de vlam der kaars, door den gaswerker gebruikt. Twee zware trappen in granietsteen ieder wel 1000 kilos wegende van het hoogzaal zijn eveneens losgeworpen, maar gelukkig heeft het hoogzaal zelve, een meesterstuk van beeldhouwwerk, niet geleden. Een kerkbediende, M. De Busschere, en de gaswerker werden door het geweld der ontploffing ten gronde geworpen, maar werden niet gekneusd. Het mag een groot geluk heeten dat het ongeval gebeurd is op een der zeld zame uren dat er geene geloovigen in deze druk bezochte kerk waren. Door het ongeval zijn vijf groote graf kelders, waarin men vroeger de hoog- wet rdigheidsbeklee.ders van het bisdom begraafde, opengelegd. De kerk werd aanstonds gesloten om alle ongevallen te voorkomen. Een ploeg werklieden heeft aanstonds de noodige maatregelen genomen om de plaats van het ongeval af te sluiten. Te Herstal, bij Luik, is Zondag avond, ten 8 ure, een hevige brand uitge- bersten, in de nationale wapenfabriek. Het vuur ontstond in eene smis en werd het eerst gezien door eenen nacht waker, die dadelijk het alarm gaf. Een vierhoek van gebouwen, 100 m. op i5o meters, stond op korten tijd heel en gansch in vlam. De pompiers der gemeente moesten die van Luik ter hulp roepen. Ter. 11 ure was de brand afgezonderd. Men schat de schade op 100.000 fr. Drie honderd werklieden zullen moeten staken. Werklieden te Nij vel vonden Vrijdag op den steenweg van Bergen, onder een hoop steenen, het lijkje van een kind van 6 tot 7 maanden oud. Het was gansch verpletterd en omringd van stoffen, waar aan men het vuur gestoken had. De vlam men hadden het lijkje echter niet bereikt. Een onderzoek is ingesteld om de on- menschen, die de misdaad pleegden te ontdekken. De Duitschers blijven voortdurend de ieverigste en beste bezoekers onzer paardenmarkten. Op de 1100 paarden, op de laatste markt te Binche te koop ge steld, hebben zij er 700 aangekocht. Te Quaregnon is eene 20-jarige vrouw, door eigen onvoorzichtigheid levend verbrand. Zij had eene pelroollamp op eenen stoel gezet en deze omgestooten. Men raadt het overige. De arme vrouw bekoopt het met haar leven. Een vitriooldrama. De Etc ile Beige verneemt uit Parijs, dat aldaar, op den boulevard des Capucines, een vretselijk drama heeft plaats gehad. Rond 9 ure sprong eene elegant gekleede vrouw uit een rijtuig, vloog naar een jongeling, die uit een restaurant kwam en wierp hem eene flesch vitriool in het gelaat. Vreeselijk verbrand zonk de ongelukkige op eenen stoel, huilend van pijn, terwijl de vitrioolwerpster zelf kreten slaakte, daar ook zij vei brand was. Men bracht beiden aanstonds naar het gasthuis. De gekwetste is een jong Belgisch advocaat, Eduard Van T., 3o jaar oud, de schuldige, zijn oud lief, Mej. Georgette Henrion. M Van T. had reeds vóór meer dan vijf jaar kennis aangeknoopt met die juffer. Eene maand geleden echter dreig den Van T.'s ouders hem alle toelage te onttrekken, indien er geen einde kwam aan die betrekking. Hierop stetrde de advocaat toe de hand te vragen van een zijner nichten, dochter van een lijken koopman van Antwerpen. Het huwelijk moest binnen kort voltrokken worden. Mej. Henrion kwam zulks te weten en zij besloot zich te wreken. Zij had vernomen dat Van T. uit België was teruggekeerd. Volgens de geneesheeren die hem ver zorgen zal hij blind rn verminkt zijn. Mej. Henrion is slechts licht verbrand in het gelaat en aan de handen. De aardbevingen. Volgens berich ten uit St-Vincent, in Wèst-Indië, dato 16 dezer, is er dien dag om 1 u. 40 m. de ergste en langdurigste aardbeving ge weest sedert 1902, De huizen gingen heen en weer. De verschrikte bevolking vloog naar buiten. Op het heele eiland is de beving gevoeld. De schade is niet ernstig; wel zijn er scheuren in muren gekomen. De kabel naar Georgetown is gebroken tusschen St-Vincent en St-Lucia, waar door er oponthoud is in de telegrammen naar Amerika en elders. Huwelijk van miss Roosevelt. Zaterdag heeft de bisschop van Washing- ton, Miss Alice Roosevelt en M. Long- worth in het huwelijk vereenigd. De Oostersche zaal was te dier gelegenheid prachtig versierd. Er waren g5o genoo- digden. Men verpletterde elkander in de zaal. De ministers, diplomaten enz. wa ren aanwezig. Toen de bruid met haren vader binnen kwam speelde een orkest de marche van Tannh&user Zij droeg een kleed van wit satijn met kanten en een prachtigen sleep van zilverbrokaat, een halssnoer van diamanten en in de hand een tuil van witte orchideeën. Het huwelijk werd voltrokken op een verhoog en daar cok ontvingen zij de gelukwenschen der ge- noodigden. Onder de getuigen waren graaf Carlos de Chambrun en de oudste zoon van den president. Na de receptie heeft Miss Alice de ge- noodigden van het spoor geleid. Zij is door een venster gesprongen, naar haren man gesneld, die haar wachtte met eene automobiel en beiden zijn er aanstonds met volle snelheid van doorgereden. Leopold3traat, 14, Aalst. Prijzen voor 22, 23 en 24 Februari TARBOT de "/z kil. fr. 2,5c TAUBOTTIM8 '/z kilo 1,0c HEILBOT fr. i,5o Kabeljauw, fr. 0,8c Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00 Ton gen (koppel) fr. 1,00,2,00, 3,00 Steur fr. 200 Pladijs 't stuk fr.o,i5 o,5o 0,70 1,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, i,25, i,5o2,oo Makreelen 'tstuk fr. 0,70 1,0c Kreeften fr. 2,00, 4,00 6,00 en 10,oc Garnalen in doos fr. i,a Garnalen versch fr. o,6( Hollandsch Haring 0,1; 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5c Melkers Haring nieuwen o,5c Tongen, groot©, midden en klein soort. 1TAD AE EST. sta; kor plii van C avo gen gel; gen I Bri I De I Coi I poe I aan I I Vai h Stal bij T stall keli chie hft mal groc wim liter lanc voo: balk van een o(» de Vaistenavonddagon, co» DE GEMEENTERAAD, Gezien de wet van 16 24 Augusti 1790,1, XI, art 3 en art. 78 van do Gemeei tewet en do bestaande regie men ten. Besluit Art. 1. Het is toew laten langs de straten ae stad verkleed en gemasken zich to vertoonen den Zondag, Maandag Dijnsdag der Vastenavonddagen, alBook de er op volgenden Zondag telkens tot 's midder nachts. Art. 2. Het is verboden aan de gema kerden te dragon vuurroeren, pistolen,» bels, dogoiis, stokken, blazen, spruiten, po» dei of zemelzakken of elk ander wapen 0 getuig,waardoor zij iemand kunnen hinder? ofbezeoren 'vermomingen te gebruiken di de zeden of de godsdienstige overtuiging? zouden krenken; militaire of geestelijke kl« deren aan te trekken gesprekken te houdei liederen te zingen of druksels uit te deelec dewelke iemands eer of de goede zeden zond? kunnen kwetsen anderen aan te randeu 0 te tergen, ondanks verzet in de huizen bin 1 non te dringen. Art. 3. Het is insgelijks verboden d gemaskerden te tergen, te beleedigen of b mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar hf aangezicht van iemand te werpen met iets da hem kan deren of vuil maken. Geen confetl mogen geworpen worden in openbare g» stichten of lokalen, tenzij na de toestemmiii{ bekomen te hebben van de houders of vai degenen aan wier waakzaamheid deze gi stichten toevertrouwd zijn. De confetties mo gen langs den openbaren weg niot opgeraap worden. Art. 5. Alle gemaskerde of verkleed persoon zal, op het eerste verzoek van eend politiebediende, deze moeten vergezellen naa: het politiebureel om zich aldaar te laten ken neu en de inlichtingen to geven die hem zulla gevraagd worden. Art. 6. Het is uitdrukkelijk verboden am eenieder zedenschendende of ontuchtige liederen 1 zingen Art. 7. De overtreders van de huidifl verordeningen zullon aangehouden en gelei' worden naar het burgerlijk arresthuis al war te hunnen opzichte zulke maatregelen zullei genomen worden ala het behooren zal, ond? voorbehoud van alle rechterlijke vervolg» gen, zoowel togen hun als tegen deonder»? personen wottelijk verantwoordelijk, krach tens de bestaande politiewetten en regl» men ten. Art. 8. I)e overtredingen aan het tegen woord ig politiereglement zullen gestraft won den mot de straffen van enkele politie aasg» duid door het strafwetboek. Art. 9.—De aftochtsklok zal op de vasten avonddagon niet geluid worden. Art. 10 De commissarissen en agenten vai politie zijn gelast met de uitvoering van bel tegonwoordig reglement dat zal afgekondigd worden op do gewone wijze der bekendma kingen. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad in zitting van 26 Januari 1900. De Burgemeester-Voorzitter, M.-L. GHEERAERDTS, De Secretaris, Oscar REYNTENS. en k varl slaai hair vloe conf ijzer susp goec ven. te la 1 doo: Moe der BRU. D zal 1 Mei: D Mi I 3 ei 5g, ger sch lan gro

De Denderbode | 1906 | | pagina 2