Donderdag 29 Maart 1906 3 centiemen per nummer. 379te Jaar 5831 E LEONORA. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Ze bekennen hunne onmacht. OVERSTROOMIMGEN DE DENDER BODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE 8UUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acooord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele dit blad. AALST, 28 MAART 1906. Het is buiten kijf dat de liberalen zoo min als de roode en groene socialisten, worden zij eens meester van 's lands be stuur, nooit in staat zullen wezen al de beloften te verwezenlijken die zij de kie zers als lokaas in de ooren blazen. En zij zeiven gevoelen en zien hunne onmacht, maar zij zoeken de schuld ervan aan de catholicke partij ten laste te leggen. Na tal van zoogezegde verbeteringen en hervormingen te hebben aanbevolen, zoowel in zake van belastingen als in be stuurlijke zaken, verklaarden de liberalen en socialisten ter Volkskamer dat zij die verbeteringen en hervormingen niet zouden kunnen uitvoeren, omdat de catholieke Ministers het land in te groote schulden hebben gestoken. Noglhans de geldelijke toestand is uit muntend de begrooiingen en rekeningen sluiten met aanzienlijke overschotten, on danks de groote uitgaven voor de werk manspensioenen, voor de vergoeding der miiicianer, van de groote werken gsnsch 'tland door, voor den landbouw, voorde wegen en banen enz. die tot millioenen beloopen. De geldelijke toestand laat dus geenzius te wenschen over en al 't ge schreeuw over staatsbankroet heeft geen ander doel dan om. moesten ze meester worden, de nieuwe belastingen te ver- schoonen die ze noodzakelijk zullen moe ten heffen om hunne roode bondgenoo- ten te verzadigen, en dan te kunnen uit roepen 't Is onze schuld niet maar wel deze der catholieke Ministers. Ja, de liberalen en socialisten zijn over tuigd dat het, menschelijk gesproken, on mogelijk is al de verbeteringen en hervor mingen in te voeren die zij als lokaas aan de kiezers beloven. Zij willen hunne on macht niet bekennen en vinden het slim mer de schuld ervan aan den rug der catholieke Ministers te wrijven. En daar toe achten zij niets beters te kunnen doen dan op alle toonen te zingen dat de gel delijke toestand des lands hun niet zal toelaten al die beloften te verwezenlijken. Onze blauw-roode tegenstrevers belo ven onder anderen aan de werklieden het 8 uren-werk, het veideelen der winsten tusschen de werklieden-voort b.'engtrs. Wat raakt dat den geidelijken toestand des lands Indien hunne beloften gemeend zijn, waarom voeren zij die hervormingen in hunne fabrieken en instellingen niet in Wij zeggen hetDe geldelijke toestand kan het hun niet beletten. 8® vervolg. Gelukkig voor de jonge gravin werd de voor haar zoo donkere toekomst ver helderd door een lichtend punt, eene zoete hoop, die haar de kracht gaf den zoo treurig begonnen dag nog vroolijk te eindigen. Irma had voor elk een vroolijk woord wist voor haren echtgenoot in te springen wanneer het gold met eene kleinigheid iemands eigenliefde te vleien en voor elkeen oplettend en gedienstig te zijn. Allen vonden haar bekoorlijk. Michaël was zichtbaar gevleid door den indruk, die zijne vrouw maakte en glimlachte bij elk compliment dat zijne vrienden hem deden. (Jij hebt dan een waar juweel ge vonden, mijn vriend, fluisterde Andreas, Renoslaw hem toe, de gravin ziende na deren in haar amazonenkleed van blauw laken met goud beret en met blozende gelaat onder den breeden vilten hoed, waarvan eene prachtige witte pluim op haren rug neergolfde. En haar kleedsel stak inderdaad sierlijk af bij de witte huid van haren arabischen draver. Het schoone dier brandde van begeerte om in de ruimte voort te spoeden, doch werd niettemin door de zachte hand der nmazone krachtdadig bedwongen. Wat onbetwistbaar is, 't is dat men zich nog aan het tiende gedeelte niet ver wachten mag van 't gene de verbondene liberalen en socialisten beloven. Het weinige dat die zoogezegde volksredders zullen ten uitvoer brengen en dat zij her vorming zullen heeten, zal niet eens eene verbetering zijn het zal aan anderen ontnomen zijn en de algemeenheid zal er geen voordeel of profijt bij vinden. IJdele tyloften en volksfopperij is 't en anders niets ©Xr> AALST. in liet Lund van Wans. Giften aan de slachtoffers. EERSTE LIJST Vaartstraat.L. Gheeraerdts, 100, Groote Markt. C. Liénart, 100, Politiekorps, 25, E. Van de Maele, 20. Molenstraat. We F. De Wolf- Goevoet, 100, L. Moens, 100, Borre- man-Mally, 40, C. De Vis, 25, F- De Glercq, 20, W® Van den Broeck-Ger- meau, 5, A. De Temmerman, 5, W. De Winter, 2, A. Roelandt, 2, E. Timmer man, 2, A. Ghysselinckx, 5, L. Ver- nimmen, 1, E. De Smet, 2. G. Heire- mans, 2, P. De Cock, 2, WeJ. Keppens, 2, J. Thielemans, 2, A. Corael, 5, F. Van Landuyt, 5, We Van Humbeeck, 2, G. Van Molle, 2, B. Verleysen, 0, W® J. Van Thienen, 5, D'Haese, zus ters, 10, W® Vlassenbroeck, 5, We E Meert, 1, C. Cornelis, 2, J. Wellekens, 2, S. Van den Brempt, 5, M. De Schuy teneer, 2, H. De Seyn, 5, A. Van den Brempt, 5, O. Van dén Bosch, 5. H. Aercke, 5, P. De Paepe, 5, A Clinc- kacrt, 3, J.-B. Gowie, 3, De Pelsmae- ker, 3, J. Van de Casteele, 1, J. Van Molle, 1, X Robbreckt, 2, E. D'Hoir, 2, We Van Lierde, 2, A. Mahieu, 5, A. De Valckeneer, 5, We Sonck, 10, H. Branteghem, 5, L. Huylebroeck, 1, L. Spaens, 1, E. Van Itterbeek 1. Hooge Vesten. A. Eeman. 100. Kapellestraat. Gesticht Zwarte Zusters, 40. Onclerwijsslraat. Gesticht Damen van Maria, 50. Werf. W® B. Van Breugel 20, G. De Vleeschauwer, 2, E. Roggeman, 3, Van der Stockt, zusters, 3. Van Wambekekaai.L Burny,20, E. Burny, 20. Bisschopstraat. L. De Luyck, 5. L. De Decker, 2, P. De Schryvcr, 2, J. Tack, 1. Berijdt gij gewoonlijk dit dier vroeg Andreas Renoslaw. Het schijnt niet gemakkelijk. En, als om dit gezegde waar te maken klauwde het schoone dier met de voor- pooten over den grond, bij het hooren van het naderend hondengeblaf. Met vaste hand bedwong de jonge vrouw het ongeduldig dier. Ik rijdt slechts sedert veertien dagen antwoordde zij, maar nooit alleen dat zou ik niet durven. Gij zijt op weg om eene behendige rijdeies te worden, gravin, antwoordde hij met eene vleiende hoofdbeweging. Het is mijn heer en meester, die hier over lof verdient, sprak zij, zich tot Michaël wendend. Ik heb van niemand lessen ontvangen dan van hem. De graaf glimlachte, fier over de schoonheid en het onderscheiden voor komen zijner echtgenoote. Hij betreurde thans dat in een oogenblik van opgewon denheid dit schoone gelaat met tranen ontsierd had. De kleine troep was nu voltallig. De lange pluimbossen der amazonen vlotten sierlijk onder den morgenwind de roode jachtkleedij der ruiters stak heerlijk af in het donkergroene geboom te dat langs alle kanten den horizon om zoomde. Graaf Wladiroff bood zich aan als ca valier van baronnes von Eulden aan reeds naast mejufïer Herilaff en Andreas Vaart kaai. P. Van Gaver, 2, Fr. De Grauw, 2. Dam. G. Van de Maele, 5, We E. Pyck, 10, W® Van den. Steen, 10, E. Romhaut, 10, J. Wuytens, 2, E. Meert, 2, A. De Haeck, 2, L. Gits, 1, J. Goen, 1, J. Pyck, 1, J. Van Frayenhove, 1, Naamloos, 1.50. Lange Zoutstraat L. De Paepe. 5, 0. Taeymans, 5, B. Schouppe, 5 P. Hoffman, 5, We F. Callebaut, 5. Du- caju, 5, L Borreman, 10, W® Locus, 5, J. Ghyselen, 5, A. Van den Sype, 5, We De Smetli, 5, G. Ringoir, 5, WcL. Camu, 10, G. Boeykens, 5. G. Praet, 5, P. Bekaert, 5, A.'De Canck, 5, A. De Bolle, 5, A. Van Assche, 5, We D. Van Assche, 5, W® Ch. Van Itterbeek, 10, J. De Smedt, 5, H Meganck, 5, H. Uyt- debroecks, 5, H Van de Putte, 20, C. De Goen, 100, W® J. Cornelis, 3, O.Jou- ret, 3, Gezusters Snel, 2, D. Steppe, 2, A. Van den Bergh, 2. M. DTIerde, 2, J. Van Mespelghem. 2, F. Schoon, 2, J De Troch, 2, L. Arents, 5, G. Van Branteghem, 2, J. Van Branteghem, 2, M. De Veylder, 2, A. De Meersman. 2, R. Speeckaert, 1, L. Francois, 1, Ph. Van den Steen, 1, R. De Winter, 1, M. Fourdain, 1, Th. Van Malderen, 1, Schiettecat, 0,50. Sluierstraat. L. Ringoir, 2, J. Buggenhoudt, 2, F. Semey, 2, W* Th. Keppens, 1, Naamloos, 2. Korte Zoutstraat. P. De Coninck, 5, I)r Lacompte. 5, L. De Coninck. 6, C.Van de Putte, 5, J.Van den Bergh, 5, M. Van Boxstael, 5, We Fr. Callebaut, 3, V. Meirsschaut, 2, C. Branteghem, 2, H. Van de Velde, 2, A. Minnaert, 2, E. Van derGucht. 2, Juf. Peirreboom, 2, We Do Vuyst, 1,50, J. Temmerman, 1. F. D'Hooghe, 1, L. Van Brante ghem, 1, Tli, Schollaert, 1, R. Bossuyt, 0,50, V. De Vuyst, 0,50. NazarethslraaL. G. Branteghem, 5, A. Van Stallc, 3, We Van der Tae- len, 3. Hoogstraat. Gesticht Cannelie- ten, 5, L. Corthals, 5, F. Van Styven- dael, 2, J. Van der Gucht, 1. Zonnestraal. W« J D'Haese, 25, E. D'Haese, 25, M. D'Haese, 25, .1. D'Haese, 25, O. Limbourg. 10, C. Schelfhout, 10, II. Bosteels, 5, Dr De Clercg, 5, P. Van Schuylenbergh, 5. A. Stiernon, 2, E. Rumbaut, i, J. Van Voren, 1, J Hallaert, 1, L. Delpierre, 1. Maanstraal. C. Deprez, 5, F. De Glerck, 0,50. (ieeraardsbergsche straat. E. Po- devyn, 5, A. Van Mol, 5, We L. De Naeyer, 5, Zusters Maricollen, 5, F. Colinet, 2, P. De Gheest, 2, L. Blom- maert. 1, A. DeBoeck, 1, L. Singelyn, 2, Renoslaw naast Irma. En geleid door graaf de Valdeuf en de jonge officier verdween de kleinen stoet onder het bla dergewelf van het bosch. De hoefslag der paarden, met elkander in snelheid wede.ivercnd, overstemde de vrolijke tonen der jachthoorns, die hun geluid door het geboomte deden schallen. Irma de Valdeuf, de baronnes von Eulden en Wrena hadden de overige leden van het gezelschap laten vooruit- rijden en vormden de achterhoede. Ziet gij, waarde graaf zegde de ba ronnes, hoe goed gij gedaan hebt mijnen raad te volgen Irma is gelukkig en hare schoonheid maakt haar overal tot koningin der feesten. Die lieve Irma zegde de graaf zacht ja, ik geloof ook dat zij gelukkig is. En nu, dat zij eenen beschermer heeft, zal ik zonder vrees de wereld ver laten, Ach, zegde de baronnes, het is nu hier het uur niet, om over zulke dingen te spreken, Zie liever welke gelukkige verandering zij ondergaan heeft.. Het vreesachtige kind is eene volslagene jon ge vrouw geworden. Irma bracht aangename oogenblikken door in het gezelschap van Wrena. Mej. Herilaff ofschoon vijf jaren ouder was hare beste vriendin. Zij was katho liek geworden en beoefende den gods dienst met vuur, buiten de weet van haren vader, wiens woede zij vreesde en W° G. De Wolf, 1. W« J. Wellekens, 1, J. Sanders, 1, J. Verbeeck, 1, F. De Paepe, 1, F.Rabier, 2,Ed.Verbeeck, 1. Keizerlijke Plaats. V. De Gheest. 100, Ab. De Clippele, 100, We De Wolf- Gosyns Hls. 100, We C: De Schaep- dryver, 100, L. De Coen de Call 10u, Eugeen Moens, 50, Roch. De Gheest, 50, M* We Moens-De Goen, 50, L. Van der Schueren, 20, Ad. Callewaert, 20, Juf. E. Van de Velde, 20, M® We Bri- sard, 20, Bon Ch. de Bethune, 20. Al. Van Damme, 20, Naamloos. 10, Naam loos, 10, M® W* J. Van Achter, 10, Naamloos, 5, Naamloos, 3. O. Reyn- tens, 4, Naamloos, 2, Hector Buys. 2, Fr. Van Mosseveldc, 1, Ch. Corael, 1, Alf. D'Haem, 1, M. Eraers, 1, Fr Griek, 2, L. Alexander, 0,30, W® L Ruys- sinck, 1,00, G. Goppens, 0,10, S. De Bolster, 1,50. Boterstraat. E. A. Noterman, 20, B. De Waegeneer, 2, J. Pirron, 2, Juf. De Gendt, 2, Ad. De Gendt, 1. Boter?narkt Fr. Callebaut, 10, W® Ed. Steleman. 5, Val. Delpierre, 2, M. Van Caelenbergh, 1,00. Korte Nieuwstraat. Aug. Clarys, 0.50, Fr. Eylenbosch, 1,00, Vict. Van den Berghe, 1,00, L. Kieckens, 0,50. Hopmarkt. Aug De Winter, 2, J. Podevyn, 2, M. Eechaut, 1, W® Mal- lego, 2, F. De Loose, 2, Jos. Hillaert, 1, Fr. Schuurman, 1, Wc J. Verleysen- Kieckens. 1, H. Clarys, 1. Sint Jorisslraat. L. Delpierre- Tolleneer, 5, J.-B. Jouret, 5. Naam loos. 5, Fr. Crick, 5, Crombez, 2, J. Ringoir, 2, Ad. De Backer, 2, Gh. Klaes, 2, We P Schoonjans, 1, Just. Baeyens, .1, W® De Coninck, 1, W® Schoonjans, 1, E. Van den Bonne, 1. Aug. Peelers, 0.50. B. Lambrechts, 0,50, D. De Backer, 0,50, J.-B. Bcgaert, 0 50, Naamloos, 0.50, J. Lievens, 1,00 Juf. II. Stordeur, 1,00, Em. Roel, 0,40 Ch. Van Lierde, 0,25, J. Van der Ve- ken, 0.25. Korte Sint Jorisslraat. P. De Poorter, 2,00, W' De Smet, 1. Nieuwstraat. L. Van Overstrae- len, 50, O. Van der Haegen, 50, R. Moyersoen, 50, P.De Clippele, 50, Juf. Alb. Leclercq, 50, V. Monfils. 20, G. Spitaels, 20, Aug. Meganck, 20, G. De Clippele, 20, C. De Coninck De Windt, 10. W® P. Moens, 10, A. Renneboog, 5, Ser. De Boe, 5, Gust. Kieckens, 5, Six frères, 5, Kinderen Kieckens, 5, Juf. Col. Rcmory, 5, J. De Som er, 5, J. De Grez, 5, P. De Winter, 5, A. Dae- zeleir, 5, Schoonjans frères, 5, W® Gh. Waterinckx, 5, Naamloos, 5 Naam- bij wicn zij wilde blijven in dc hoop hem insgelijks tot bekeering over te ha len. Ik voor de St-Annaschapraai bestemd zegde zij, steeds tot den kolo nel, telkens de partijen afwijzend, die zich voor haar aanboden. Gij zult mij het geluk niet weigeren bij u te blijven, vader, en u mijn leven toe te wijden En als ik er niet meer zal zijn, kind vroeg de kolonel, getroffen door dit be wijs van kinderlijke liefde. Laat ons tevreden zijn met het tegen woordige vader de toekomst behoort ons nog niet. En wanneer ik oud en alleen zal wezen, zal Irma mij wel een plaatsken aan haren haard vergunnen. Ik heb ruimschoots genoeg om van te leven, en zal haar niet tot last verstrekken. Ik zal hare kinderen liefhebben en hen hel pen onderwijzen. Dit woord zal ik onthouden, lieve Wrena, sprak dankbaar de jonge gravin bij de vertrouwe ijke mededeeling, die de vriendin haar deed. Gedenk dat er een dag zal komen op welken ik u hiervoor rekening zal vragen. Al de jachthoorns te zamen hieven het hallali aan en de jagers brachten zege vierend hunnen buit bijeen. Dit stelde een einde aan de gesprekken. Voorafgegaan door de fanfaren, muziek dat door honderd echos weerkaatst werd, keerde troep naar het kasteel terug. Eene gansch maand duurden de loos, 5, G. Roelandt, 4, Th. Piron, 3, E. Gyzelinck, 3, D. Roelandt, 4, Cam. De Wolf, 2, Ed. De Lauw, 2, H. I). Sadeleer, 2, Leon Roelandt. 2, J. Si- moens, 2, Gezusters Van Nuffel, 2. Th. Renders, 2, Em. Van Beneden, 2, Osc. Lievens, 2, Em. Vernaeve 2, Gam. Pilate. 2, Gezusters Van Crieckinge. 2, V. De Vvlder. 2, Naamloos, 3, Naam loos, 2, Naamloos, 2, Naamloos. 1, Fr. Van Neck. 1, P. Si lomez, i. W' Ch. Van Neck. 1, J, Van Lintbergen. 1, We A. Kieckens, 1, We Jos. Hoebeke, 1, Van der Donck, Jan, i, P. Clarys, 4, Louisa Van Geem, 0,50, C. Me ganck, 0,50 J. Van der Biest, 0,50. Sint Jobstraal. M. Verhuist, 2, J. De Cannière, 2. Sint Job. G. Pape, 10, J. Duwez, 5, H. Binon, 2. J. De Loose, 2, W® A. Tolleneer, 2, F. Beeckman, 4,00, P. Schouppe, 1, W' Van Coningsloo. 1, L. Mergan, 1, F. Kiekens, 1, C. Van de Meerssche, 0,50, P. Van de Meers- sche, 0,50, P. Duwez, 0,50. Sint Job, Groenstraat. L. Parent, 5, A. Buekens, 2, J. Buekens, 1. Ajuinveld. A Quintvn, 1, Th. Quintyn, 1. Beekveldstraatje. A. Quintyn, 1. Sint Janstraat. A. Marcel, 2, W" Clément, 6, P. Van Pottelbergh, 1, C. Baeyens, 1, V. Deghels, 1. Ajuinstraat. R. Geeroms, 10, A. Dp Ke^el, 1, Wc J.-B. Coen, 1. L. Van Kerckhove, 1, P. Bombeeck, 0,50. De Gheeststraat. R. De Kegel, 1. Burgemeestersplaats.— J. Wellekens en Zonen, 1. Schcrreveldslraat. P. De Ridder, 2. Te samen ft». 2,640.80. Lijst van '1 Lund v:m Riem. MM. Is. Bauwens, 20, Hector Arys, 15, Cam. Eeman, 20, Jos. Quintyn, 5, Cam. Van Sinay, 5, W. Dy Winter, 5, Jos. De Vos, 3, Leon Jacobs, 5, Karei De Naeyer, 5, Victor Keppens, 5. Gustaaf Pape, 5, Jos. Van de Maele, 3, Ferd. Keppens, 3, Pol. Dc Paepe, 3, Alfons Van de Putte, 3, Fr. Van de Kerchove, 3, Rob. Eemans, 3, Fr. De Vos, 1, Fr. Ghysbrecht, 2, Ed. Kiekens, 1, Al. Van Nuffel, 2, R. Van Ertvelde, 2, Ad. De Paepe, 1, Pros.Guil- lot, 1, Em. Claessens, i,Edm. DeRouck, 1, Am. De Melte. 1, H. De Saedeleer, 2, Gust. De Koninck,3, Ferd. Heiremans.l, Vict. De Winter, 3, Firm. De Vylder 2, Jos. De Boeck, 1, Rer.é Lenssens, i, Vict. De Smet, i, Jos. De Bisschop, 1, Em. Van Lierde, 1. J. D'Haese, 1., P. Thy- baert, i, R. Speeckaert, 2. J. Cnmmaert, 2, II. De Smeth, 1, Joris Van de Putte, 1, Arth. De Paepe, 1, Jos. Arys, 2. ten, die Michaël eiken dag gelegenheid gaven, de schitterende hoedanigheden zijner levensgezellin hoog te schatten en te bewonderen. Allen bejegende zij met zooveel kiesoheid en voorkomendheid dat elk zich de bevoorrechte gast kon geloo- ven. Dr. Underland was woedend omdat zijne plannen schipbreuk leden en de de graaf meer en meer aan zijne vrouw gehecht scheen. Hij had er wel van afge zien, haar de Zondags naar de katholie ke kapel te geleiden maar haar vader was nu hier en het was niet meer dan natuurlijk dat Michaël zijne plaats aan den vader afstond. Daar de gasten van Wladiroff nu beur telings afscheid namen, begon het jonge paar er ook aan te denken, de begonnen reis voort te zetten. Een overheerlijk weer begunstigde hen tot Odessa, waar zij inscheepten. De graaf was niet voornemens Grie kenland te bezoeken maar toch vertoef de hij ecnige dagen te Constantinopel, daar Michael beloofd had met zijne echt genoote een feest bij te wonen, dat te hunner eer in 't russisch gezantschap ge geven werd. Tevens wilde hij met haar het paleis van den Sultan, de vcrschiliige moskeen en het beroemde kasteel der Ze ven torens bezoeken. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1