Zondag I April 1906 5 centiemen per nummer. S79te Jaar .>852 Kiesinanifest. Zwarte Bedelaar. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. D E 0VERSTR00MIMGEN DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De i>rys ervan istweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SLUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrij da/ in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele dit blad. AALST, 3i MAART 1906. Belgische "Volksbond. Wij achten het niet ongepast, alhoewel het in ons Arrondissement geen kiezing is, het volgende kiesmanifest, op verzoek van den Belgischen Volksbond, meê te deelen. Ons Arrondissement paalt aan dat van Brussel en vele onzer geachte lezers zijn in gedurige betrekking met de Bra banders welk ze kunnen inlichten De Belgische Volksbond is gesticht geworden met het doel de zedelijke cn stoffelijke belangeD der werklieden, o maatschappelijk en politiek gebied te verdedigen hij kwame aan zijne zending te kort, indien hij hunne aanlacht niet trok op het karakter, dat dienaangaande de kiezingen van 1906 zullen hebben. De toestand der kiezingen. De aanstaande kiezingen wordên ge kenmerkt door het vermenigvuldigen der anti-catholieke verbonden. Ongetwijfeld zijn er weleer, in zekere arrondissemen ten, tusschen liberalen, radicalen en so cialisten overeenkomsten gesloten, maar nooit waren zij zoo talrijk als dit jaar men zou zeggen dat zij in de zeden ge drongen zijn. Sedert de liberale partij met de kiezingen, in 1904, de socialisten heeft verdrongen, schijnt te blijken dat dezen zich niet bij machte wanen alleen te strijden. Bovendien, voor wie de par lementaire werkzaamheden nagaat, is het ontegensprekelijk waar, dat de leiders van de drie tegenpartijen, bovenmensche- lijke pogingen doen om geen r.adeel te berokkenen aan de gemeenzame politieke werking. De gevolgen van de anticatholieke verbonden. De werklieden hebben het recht en den plicht, te zien welke gevolgen dit verbond zal teweegbrengen voor wat aan gaat het behoud hunner hoogst duurbare vrijhêden, dewelke zij kloekmoedig zul- verdedigen, alsook de hervormingen die zij trachten te veroveren. Het is onbetwistbaar dat de verbonden, onder godsdienstig opzicht, voor doel hebben de vrijheid der catholieken aan te tasten. Al hadden wij voor ons de dui delijke verklaringen niet der vervolgings- gezinde drukpers en der voormannen van die drie partijen, die eenparig en onbe wimpeld zeggen de vrijheid van vereeni- ging en onderwijs te willen vernietigen, dan nog moeten de toejuichingen, waar mede de drie partijen de vervolgings- maatregelen in Frankrijk tegen de catho lieken genomen, hebben begroet, ieder mensch van gezond verstand overtuigen. Men moet weigeren zijne stem te geven aan de anticatholieke ver bonden. Deze overtuiging volstaat om den werkman, bij wien het catholiek geloof nog diep is ingeworteld, aan te zetten te 3oe Vervolg Ten hoogste verbaasd meende Neptu- nus kwalijk verstaan te hebben hij leen de het oor. Hij hoopte. Maar de mulat ging voort. Ik zeg u niets nieuws, niet waar, mevrouw Gij zijt mijn booze geest ge weest. Gij hebt uw voet, op mijne borst gezet, en toen ik genade gevraagd heb, is het met bitteren spot en bloedigen hoon geweest dat gij op mijne smeekin gen geantwoord hebt. Thans vordert gij van mij eene misdaad goed ik ken u, ik verwachtte zulks ik wenschtte net, want die misdaad moet mijn ketten verbreken. Ja., ja.., Carral, viel de markiezin hem met geveinsde vriendelijkheid in de rede. Daarna zult gij viij zijn ik zweer het u... Welke zekerheid geeft mij een eed van u, mevrouw Gij kunt liegen en gelooit niet aan God. Ik wil meer versta mij wel ik wil een waarborg... Dien zult gij hebben. Wat 1 sprak Carral spottend, gij zoudt mij een briefje geven, waarop gij weigeren zijne stem te geven aan de can- didaten van den Belgischen blok. Verge ten mogen ze niet dat, in geval van gods dienstvervolging, de armen het meest te lijden zullen hebben onder de dwang maatregels, daar zij de stoffelijke onaf hankelijkheid niet bezitten, waarmede men de maatregels door het bestuur ge nomen kan trotseeren ofwel ontvluchten. Eene pijnlijke ondervinding heeft den Belgen geleerd tot hoeverre, op schoolge bied, het uitvaardigen dier maatregelen gaan. Eertijds hcefl het liberaal bestuur de gewetens der huisvaders gepijnigd door het weigeren van alle benoeming en den noodzakelijksten bijstand. Verklaringen, onlangs gedaan, bewijzen dat die daden van verdrukking zouden vermenigvuldi gen, geweldiger en willekeuriger zouden zijn, wanneer het liberaal socialistisch verbond de catholieke meerderheid om- keeren moest. De anticatholieke verbonden op stoffelijk gebied. En niet alleen de zedelijke en gods dienstige belangen van den werkmans stand zouden door dit verbond bedreigd zijn. Voor langen tijd zouden, onder stof felijk opzicht, de ontwikkeling van de maatschappelijke wetgeving en de bil lijke eischen der arbeiders in hunnen gang verhinderd zijn. Tot hiertoe was de catholieke partij het eens met de socialistische over de noodzakelijkheid zekere misbruiken uit te rooien of nieuwe verbeteringen uit te vaardigen. Zoo heeft de Belgische Volksbond, als het er op aankwam wetgevende oplossin gen te geven over de regeling van den arbeid, het volledig uitbetalen van het loon, de ouderdomspensioenen, het ver bod zondagwerk op te leggen al her vormingen van zijn programma in overeenkomst met de socialistische partij drukking op den Belgischen wetgever uitgeoefend. Deze gelijkstandige werking die is het wel noodig het te verklaren nooit op ei-n verbond uitkwam, die er zelfs niet aan geleek, heeft nochtans voor gevolg gehad de oplossing te verhaasten van z< kere vraagstukken. De maatschappelijke hervormin gen zullen slechts door de catholieken gedaan worden. Heden verzaakt de socialistische par tij eraan op wetgevend gebied, de ver betering van het lot des werksmans na te streven. Te dien opzichte bezit men zeer belangrijke verklaringen van de leiders dezer partij. Het is M. Destrée die, in de Kamerzitting van 24 Mei 1905, liet hoo- ren dat onder het anti-catholiek verbond, het uitvaardigen van maatschappelijke wetten niet meer mogelijk zou zijn. Van zijnen kant kondigde M. Vander- velde ir. Februari 1906 een artikel af, opgenomen door Lb Peuplb en Le Journal de Charleroi, waarin hij ver klaarde in volle onafhankelijkheid bereid te zijn een krediet te geven aan eene Regeering, curator der clerikale zoudt schrijven Ik heb een moord bevo len aan den mulat Narcissus 1.. Narcissus I herhaalde de bedelaar ik heb dien naam in de papieren van goeden meester gelezen 1 ik ben er zeker van I En meteen voelde hij angstig of die J U. Vi.V. papieren nog wel op zijne borst rustten. gij zoudt het onderteekenen - En 6 J >'-1 uuuci iccKf-nen Florence-Angèle, markiezin de Rumbrye: vulde de mulat aan. Florence-Angèle I herhaalde wede rom de bedelaar, wiens laatste twijfeling opgeheven werd. Zoudt gij dat doen ging Carral luidlachend voort. De Creoolsche maakte driftig haren arm los, en nam die gebiedende houding die zoo menigmaal het verzet van Carral gebroken had. Ik geloof, dat gij tegen mij wilt opstaan sprak zij de winkbrauwen fron sende. Bespaar u voortaan de moeite van die rol van koningin, die gij zoo goed speelt, mevrouw, grijnslachte Carral ik ben niet meer bevreesd voor u, dewijl gij mij noodig hebt. Er is meergij zijt het thans, die bevreesd zijt, meesteres, dewijl ik uw geheim bezit. De markiezin was er de vrouw niet naar om zich gemakkelijk te laten over winnen. Arme Narcissus, sprak zij op mede lijdenden toon, gij bezit mijn geheim faling, dewelke zich zou willen verbin- den de verouderde dingen te doen verdwijnen, bestaande in onze kies-, i) onderwijs- en militaire wetgeving. Het is dus verstaan De socialistische partij verklaart zich bereid, onder eene liberale Repeering slechts aan te dringen op hervormingen betrekkelijk de kieswet ten, en hat leger. Die partij zal op geen enkelen maatregel meer aandringen voor doel hc bbende de stoff lijke belangen van de werklieden te waarborgen daarvoor zal zij crediet geven aan de liberale partij. Wij ontkennen niet dat hervormingen op kies, militair- en schoolgebied de aandacht der werklieden dienen gaande te maken. Maar zijn de stoffelijke belan gen van nu af zoodanig gewaarborgd dat er voor dezen niets meer te doen is. Voorzeker heeft de Belgische Volks bond bijgedragen om van de Regeering en de catholieke Wttg^vers een samenhaDg van wetten te bekomen, waarover de Belgen fier mogen zijn. Zij maken het arbeidswetbork uit dat door de meestei- scliende socialisten gepr- zer. is gevorden. Hebben de arbeiders dan geene billijke eischen meer te doen gelden Zijn er geene maatregelen meer te ne men voor doel hebbende de veiligheid, de zindelijkheid, de gezondheid der werk lieden te verzekeren Is de wetgeving op de beroepsverzeke ringen voor geene verbetering vatbaar en zal de arbeid ondernomen in mede werking met de landbouwvereenigingen en de maatschappijen van kleine burgers dienaangaande, onvruchtbaar zijn, bij gebrek aan eene parlementaire meerder heid, geneigd zich met die vraagstukken bezig te houden 2 uilen wij de toelagen verleend aan de vrije maatschappijen, onderlingen bij stand, pensioenkassen, veeverzekeringen, matigheidsfondsen, zien afschaffen door eene Regeering aangetast door een onrustwekkend nieuw-manchesterianism Integendeel zou het bedrag dier toelagen niet veeleer moeten vermeerderen en de verdeeling algemeener toegepast Hoeft het technisch onderwijs niet te worden uitgebre id Verwachten zekere categoriën werk lieden geene bijzondere beschermings maatregelen Genieten de oude mijnwerkers, onder andere, op den vereischten ouderdom, het pensioen dat hun liet leven mogelijk maakt, en hzbben de Staats- en ij zere n- wegarbciders er geen belang bij dat de meerderheid de Regeering steune en voortstuwe op den weg der stoffelijke lotsverbetering Men moet stemmen voor de catho lieke candidaten. Dit zijn allen betrachtingen van de werklieden. Deze weten dat elk jaar van catholieke Regeering gekenmerkt is ge weest door het uitvaardigen van de eene of andere maatschappelijke hervorming. Het verleden eene waarborg zijnde voor de toekomst, zoo zijn de werklieden maar ik ben de markiezin de Rumbrye, en elke beschuldiging, die gij tegen mij inbrengt, zal als laster beschouwd wor den. Het zij zoo, maar gij zult u niet meer aar. Xavier durven vergrijpen en de heer Alfred L« febvre des Vallées zal de tien millioen van de freule de Rum brye niet huwen I En gij, gij zult ontmaskerd zijn, hernam de markiezin toornig. Men zal u met den vinger nawijzen. Ik zal Frankrijk verlaten, viel de mulat haar in de rede en alles zal gezegd zijn. Er ontstond eene langdurige stilte, de regen viel met groote druppelen op de lichte kleederen der markiezin, die er geen acht op gaf. Carral, sprak zij met gesmoorde stem, vraag mij iets ai.ders en ik zal het doen. Wij staan nu met elkander gelijk 1 riep de mulat zegevierend uit. Gij onder handelt, meesteres maar komaan ging hij grijnslachend voort, ik wil edelmoedig zijn gij zult niets teekenen gij zult niets schrijven, maar gij zult mij behulp zaam wezen I Ik... u behulpzaam wezen Ik ben lafhartig, dat weet gij, mees- res, Ik verlang uwe tegenwoordigheid. Juist liet zich de stem van Alfred Lefebvre des Vallées vernemen, die zijne moeder riep en haar opzijn woord van overtyd dat de catholieke meerderheid niet zal nalaten ieder van de voornoemde vraagstukken op te lossen. Overtuigd pioeten zij ook zijn dat de socialistische partij, bij monde van M. Vandervelde, Jfstand doet van al die hervormingen, betrachtingen en verbeteringen, ten einde eene liberale Regeering 1- efbaar te ma ken.Dit alles zou in den steek blijven, in geval de catholi'ke meerderheid tot min derheid moest dalen. Het is dus niet alleen de godsdienst vrijheid, 't zijn ook de stoffelijke belan gen van den werkmansstand die bedreigd zijn. De Belgische Volksbond dringt dus bij zijne leden aan, opdat zij zich van die waarheid zouden doordringen en die in hunne dagelijksche gesprekken, meedee- len aan hunne werkgezellen. Le Volks bond rekent er op dat de werklieden de onhedspellende en onbeiekenbare geva ren zullen afweren, waarmede en Gods dienst en Vaderland zijn bedreigd door eene anti-social" zelfzuchtige en dwinge- landsche politiek De Voorzitter, Arthur Verhaegen, De Schrijver, Volksvertenwoordigr Gustaaf Eylenbosch, Oude Houtlei, Gemeenteraadslid, te Gent. Gouvernementstraat, te Gent. De Ondervoorzitter, Florimond Senel, Schrijver van de Democratische partij vair het Center, te Houdeng-Gcegnies. De Schatbewaarder, Hendrik Carton de Wiart, Volksvertegenwoordiger, rue Bosquet, te Brussel. Volgen de namen der leden door gansch 't land verspreid. STAD AALST. in liet Lund van Wastes. Giften aan de slachtoffers. Opbrengst der vorige lijst fr. 2,640,80. TWEEDE LIJST De Vrije Brandweer Van Aalst, 100. Sint Mnrtensplaa's. E. II. Roe- lnndts, Pastoor-Deken, 100, E. II. Van den Abbeole, 20, E. H Weytens, 20. Gebroeders Verbrugghen, 20. Gezus ters Schelfhout, 10, J. Van den Bos sche, 1. B'tisse'sche straat. B0n Leo de Be- thune, 100, EE. PP. Jesuieten, 100, F. De Hert, 50, Kanunnik Tliibaut, 50. E. II. Pessemier, 20, J. Boeyé. 20. O. Van Causbroeck, 20, G. Van ae Mae- len, 20, L. Van de Moortele, 8, D. Franck, 5, L. Braecke, 5, J. Phlips, 5, eer zwoer dat hij een paraplu bracht. Neen... neen stamelde de markie zin, ik kan niet. nooit Bedenk u wel, mevrouw, en haast u. Indien gij weigert verlaat ik op staan- den voet het kasteel en gij zult mij niet meer terugzien. Ho-op ho-op galmde de jonge Alfred des Vallées de drommel hale mij als ik weet waar gij zijt, mama 1 Ben ik eenmaal weg, drong Carral aan, dan zal Xavier de zegepraal behalen. De heer de Rumbrye is hem genegen, gij zelf hebt het mij gezegd... Ik zal gaan mompelde de markie zin. Ho-op 1 ho-op riep de groote jon gen, Gij kunt mij gelooven als gij wilt, mevrouw, maar ik zie geen hand voor de oogen en ik weet niet waar gij zijt Carral en de markiezin begaven zich naar het kasteel waarvan de ramen in de duisternis schitterden. Hoe laat vroeg mevrouw de Rum brye. Men zal laat gaan slapen... te twee uren na middernacht. Ik zal cr zijn. De bedelaar richtte zich in zijne volle lengte op. Zijn zwart gelaat stak boven de toppan der dalia's uii. Hij oogde het moordorstige paar g» ruimen tijdna. Ook ik zal er zijn 1 sprak hij drei gend. Th. DeBrauw, 5. J. Van Kerkhove, 5, J. Cercelet, 5, A. Volckaert, 5, L. P'os selle, 5. J. Ballinckx, 3, E Vernim- men. 3. W® C. Bonner, 3. A. Bonner, 3, P. Van MeJckeboke, 2, P. Van Bran terrhem, 2, H. Luycx, 2, J. Dendauw.2, J. Liebaut, 2, F. Buys, 2, D. De Nil, 2, F. Meert, 2, B. Dc Brauw, 2, M. Cam- maert, 2, B. De Naeyer, 2, A. Van den Steen, i, Edrn. Van Malderen, 2, B. Clinckaert, 2, C Liebaut, 2, Arme Cla- ren, 2, J Van Cauwenbergh, 2, A. Do Coninck. 2, L. Spanoglie, 2, J Van Malderen, 2, Gezusters van Malderen, 2, We Miehiels, 1,1). Blommaert, 1, W® Ch. Verleyscn, 1, L. Van den Wyn- gaert, 1, Ph. Ronsmans, 1, A. De Vos, 1, P. Francois, 1, Ed Ardyns, 1, J. Van de Voorde, 1, M. Liebaut, 1, W® Van Geetruy, 1, M. Van der Stockt, i, C. Van Kerkhove. 1. C. De Devn, 1, A. Meganck, 0,50, We H. Timmerman, 0,50, W® J. Franck. 0,50, Gezusters Van der Biest, 0,50, P. De Dyn, 0,20. Begijnhof. Gezusters Dalschacrt, 5. H. De Thaey. 5, H. Van Bever, 5, F. Maenhout, 5, M. De Clercq, 0,50, Onbekend, 10, A. Van den Eynde, 5, J. Teurrekens, 4, Droeshaut, 4, We Ge- hot-Fonteyne, 2, Couvent, 2, G. Stan daert, 2, L. Debbaudt, 2, L. Van der Beken, 1, Gezusters Meert, 0,50. Houhnarkt. L. Meert-Schuer- mans 50, Gezusters Liebaut, 5, G. De Vriendt, 1. Ed. Kiekens, 1, We Lie baut, 1, V. Byl, 1. /'e Ghe^stslraat. M. Van Scliuy- lenbergh, 1, Brabant straat. J. De Bruyn, 50, J. Sergeant, 5, L. Van den Steen, 5, A. D'Hacse, 2, P Kieckens, 2, A. Steen hout, 2, J Schotte, 2, E. De Wever, 2, P. Goevaerts, 1, L. Goppens, 1. L. Bac- caert, 1, L. Berrebeth. 1, J. De I-Iaie, 1, J. Van Helsuwé. 1, L. Boone. 1, G. Van den Broeck, 1, F. Goedvriend, 1, F. Meert, 1. Van Langenhovestraat. F. Ver- nimmen, 1, L. Gorten, 1, G. Van Pot- telbergh. 1. Nazarclhstraat. E. H. Strobbe,20. Klapstraal. H. Liebaut, 2, G. Peirreboom. 2, F. Nieulandt, 1, J. Van der Biest, 0,50, G. Weymees, 1. Sloofstraat. E. II. Van Laere, 20. Academieplaats. Wc J.-B. De Gols, 1. Kerkstraat. W® L. Burny, 50, II. Aronts, 25, A. Borreman, 5, G. Van den Bossche, 5, A. Willems, 5, J. Van Nuffel, 5, F. Bomon, 2, li. Goethals, 2, B. Van der Vorst. 2, L. Van Cauwen bergh, 3, V. Van den Eynde, 2, D Do- chain, 1, F. Iloebeeck, 1, A. Dc Bac ker. 1, We D. Raspoet. 1, F. Huyle- broeek, 1, L Wauters 2, J. De Clercq, 2, J. D'Outreligne, 1, R. De Pryck. 1, B. De Waele, 1, L. Boin, 1, J. Sterck, 2, L. Geeroms, 3, J. Boin, 2, A. Van Nuf fel, 5, Onbekend, 0,50, A. Van den XIII IN DE MANESCHIJN. Xavier was door een bediende naar de kamer gevoerd, die de markiezin voor hem in gereedheid had doen brengen. De afzondering van dat vertrek boezemde hem noch verwondering, noch ongerust heid in Ilij begaf zich blijmoedig ter ruste en sliep in. den geest met zoete gedachten vervuld. In den verderen loop van den avond had den markies zich nog veel vriendelijker en voorkomender jegens de hem betoond dan voor het diner Helena moest haren vader dus alles medegedeeld hebben. Tegen een uur na middernacht sliep hij vast. Men tikte driemaal zachtjes tegen de ruiten van zijn raam. Daar hij niet hoorde, werdt er harder getikt daarop duwde eene hand met een zakdoek omwikkeld met kracht tegen de ruit, die in stukken brak zonder veel ge rucht te veroorzaken, daar de scherven door de plooien van het gordijn opgevan gen werden. Ditmaal hoorde Xavier, maar hij meen de te droomen en sliep weder ii. onder het murmelen van eenige onsamenhan gende woorden. Er wtrd eene hand door de opening van het gebroken glas naar binnen gesto- Eynde, 1, P. Liebaut, 2, P. Verdoodt, 1, R Van Ertvelde, 1, Kinderen Aug. De Meersman, 2. Sint Jorisslraat. S. Schollaert, 2. Brusselschen Steenweg. Boa L. de Bethune, 10. J. Callebaut, 5, M. Kiec kens, 5, S Kieckens. 5, K. De Naeyer, 2. Edm Grégoire, 2, A. Callebaut, 2, Pb. De Smedt, 1. F. D'Haese, 1, Th. Van Vaerenbergh, 3, G. Kiekens, 2, We Ed. Schockaert 2, We De Proost, 2, P. Palsterman. 2, G Van Geit, 1, P. Rowies, 1. R. Rowies, 1. B. De Coninck, 1, L. Podevyn, 1, J. Cardel, 1, W. Ver- iiofstadt. 1, J. De Petter, 1, L. De Rid der, 1, J. Golumbien, 1, J. Rubbrecht, 1, F. De Boom, 1, A. De Smet, 0,75, G. Redant, 0,75,W. Van Gysegem,0,60, B. De Smet, 0,50, Ivn Palsterman, 0,50, F.Van Gysegem. 0,50, W® De Gendt,2, G. Adam, 0,50, P. De Backer, 0,50, J. Verleysen, 1, M. Van Gyseghem. 0,50, Em. Van Nuffel, 0.50, B. Wauters, 0,50, F Callebaut, 0,25, L. Wesemael, 0,20, P. Daelman, 0,50, J. Van den Abeele, 0,50, W. Heirts, 0,50, F. Van Nuffel, 0,50. Bergestraat. We P. Podevyn, 5, H. Van Lierde, 5,00, Th. Van Pete- ghem, 2,50, Ph. Permentier, 2, P. Borms. 2, F. De Raedt, 2, J. Van Lan- genhoven, 2, L. De Coninck, 1, We P. L)e Bisschop, 1, F.Van Huylenroeck, 1, J. Van der Boeken, 2, B. Buyle, 1, P. Coppens, 0,50. Bergekoulerslraat. L. De Bis schop, 5, W® L. De Bisschop, 5, W® B. Van der Vorst, 10, Ph. De Proost, 1,50, J. Keymeulen, 1, J. Meert, 1, L. Van Bremt, 1. Be- gekoulerbaan.J. Do Raedt, 1, J. De Man, 0,50. Bergenbosch. Ph. Claessens, 2, D. Goppens, 0,50. Immerzeéldreef. J. Redant, 0,50. Ouden Aardenweg. We Van Geit, 1. Albrechtlaan. M. De Wolf, 5. Hof Zomergem. K.-L. Martens, 2. J. Camu, 2, F. De Goker, 1, Ad Singe- lyn, 1. Driesstraat. J. Cobbaut, 7, W® Van Caekenberg, 2. K De Smedt, 2, F. Roelandt, 1, A. Spaens. 1, F. De Neef, 0.50, S. Van Langenkoven, 0,50, F. Gobbaul, 1, S. De Potter, 1, K. Wauters, 0,20. Koeistraat. F. Callebaut, 10, Ge broeders Do Jonge, 5 F. Van Langen- hoven, 3, A. Van Driessche, 2. W® J. Arys, 1,80, F. Verbestel, 1, P. Van Langen hoven, 1, G. Van Langenho- ven, 0,50. J. Callebaut, 0,50. Te samen fr. 1,328,55. Vorige lijst fr. 2,040,80. fr. 3,969,35 Land van Riem, fr. 151,00 Te samen fr. 4,120,35 ken, die de cspagnolet van het raam deed draaien zoodat deze openging. Nu stapte een man over het kozijn in de kamer. Het on weder was weggedreven. De maan van alle nevelen bevrijd stond sta tig en schitterend aan het uitspansel. Haar schijnsel viel vlak op het gelaat van den slapenden Xavier. De indringer deed eenige schreden in de kamer en bleef voor het bed staan. Eene poos beschouwde hij Xavier, vouwde vervol gens de handen en scheen een gebed te verrichten want hij was op de knieën gevallen. Toen hij na een kus op het voorhoofd van Xavier gedrukt te hebben, opstond, verlichtte het schijnsel der maan ook zijn gelaathet was de zwarte bedelaar. Hij maakte eene beweging als had bij Xavier willen wekken maar hij bedacht zich en ging naar het raam dat hij sloot daarbij zorg dragende de gordijnen dicht te trekken hetgeen de kamer in eene plot selinge duisternis hulde. Dit verricht hebbende hurkte bij ach ter het ledikant van Xavier op het tapijt neder. Ongeveer een half uur kan er verloo- pen zijn sinds hij zich daar verscholen had, toen hij op den gang het gesmoord gefluister van twee stemmen meende te l.ooren, die vluchtig eenige woorden wisselden. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1