Voor de slachtoffers der overstroomingen. Zondagrust. Voor de Overstroomden Slavinnenhandel. Rechterlijke kronijk. Priesterlijke benoemingen- Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. VOOR DEN HOEST 't Schijt der kalveren en ÏJ7J REXWFG. De hec-r Minister Liebaert komt aan onze Volksvertegenwoordiger, M. Baron Leo de Bethune, te laten weten dat, te rekenen van i Mei aanst., de trein N» 2799 (E gaande van Sotiegem naar Brussel (Turn Taxis) om 4 u. 42 m. te Hillegem zal stilhouden. WIJ WILLEN op ons geschil met den heer Procureur des Konings nimmer terugkomen, de zaak is afgedaan, en dit niettegenstaande De Dendergalm ons inzichten en bedoelingen aanwrijft waartegen wij uit al onze krachten pro test aanteekenen. Wij hebben eenvoudig een ontbetwist- baar feit bestatigd niet min nog meer. Iets noglhans Zal de heer Procureur wel zeer gevleid zijn om den lofzang die Dendergalm te zijner eer aanheft Den dergalm die in zijn nr van 17 December 1905 onder anderen de magistraten ook uitscholdt voor verachtelijke lieden die hun geweten voor 't lieve geldeken ver- schacheren. Men oordeele Winkeliers, herbergiers, bedienden, notarissen, recht era, champetters, apothekers, brouwers, onderpastoors, allen verkoopen hunne ziel aan den clerikalen winkel om toch maar van n het manna, onder gedaante van goudstukken deelachtig te worden.» Dus al wie naar de pijpen van de libe ralen niet dansen wil, is eene verkochte ziel. Dendergalm deelt ook de liberale inschrijvingslijst voor de overstroomden meê. 't Was te voorzien dat er naamlooze gitten zouden op te bemerken zijn. Er komen dus 11 X op voor. Waarom de namen niet afgekondigd dan zou men kunnen oordeelen over den graad van catholiekschap. Wij weten dat ar onder die 11 X twee of drij overtuigde catholieken te vinden zijn, lieden wier goede trouw is verschalkt geworden en daar ze van de liberale dweersdrijverij niets wisten was het gemakkelijk hen te foppen Wat schijnheiligheid. De armtierige Dendergalm beweert dat wij liegen wanneer wij er de aandacht op inroepen dat komt een liberaal mi- nisteric aan het bewind, dan zal de uitoefening van den godsdienst ver- a boden worden. Kerken en kloosters s zal men aanslaan er gaat een schrik- bewind ontstaan dat aanleidig zal geven tot verzet van wege de catholieken en aldus is de burgeroorlog onvermijd- baar. Men moet schijnheilig zijn lot in 't merg der beenderen om dit te durven beweren, in tegenwoordigheid van 't gene de libe rale chefs en de voornaamste liberale organen ons voorzeggen. Honderd en meer verklaringen in libe rale meetingen en dagbladen zouden wij kunnen aanhalen, die ten overvloede be wijzen dat de liberalen de ge2woorne vijanden zijn van God en der R. C. Kerk, maar wij zullen ons bepalen te wijzen op de bedreigingen die dezer laatste tijden werden geuit. Noord en Zuid, het Vlaamsch orgaan der liberale Associatie van Brugge,'t welk de Fransche Combisten of kerkvervolgers eenvoudig liberalen heet, zegt ons Hetgeen wij rondom ons zien ge- beuren in Frankrijk is de voorbode van hetgeen de domperspartij in de 1 Meimaand aanst., in België te wachten staat...» Dat is klaar genoeg, denken wij. L'Indépendance beige, een gematigd liberaal blad, schreef op 26 Januari igo5: u In het Doornijksche waar men dicht bij Frankrijk is, heeft men meer den invloed gevoeld van de anticlericale politiek die de Franschen met zulke goede uilslagen vervolgen en M.Crom- bez gevoelde een der eersten, dat het daar den weg was die tot de zegepraal kon leiden. De gansche liberale par- tij is tot die strijdwijze overgeko- men die de goede is en... de grond- steen van de iiberale eendracht. Op 18 Maart 11. zegde M. Cambier, liberale volksvertegenwoordiger van Gent <1 Ik wensch maar eene zaak. 't is 1 dat wij in België zoohaast mogelijk 't zelfde mochten doen als inFrank- rijk. M. De Wandre, liberale volksverte genwoordiger van Charleroi, zegde on langs in de liberale Associatie van Brussel: Wij moeten hier in België han- delen lijk in Frankrijk en ook bij ons eene scheiding van Kerk en Staat verwekken. De liberale Reveil van Brugge van 7 Maart 11. hoopt - dat de Fransche d Republiek hardnekkig en onverbid- delijk zal blijven tegen de catho- 1 lieken. Wij zouden het ook zijn, moesten wij, liberalen, in Mei meester wor- den. Als de schijnheilige Dendergalm nog meer citaten wil, wij kunnen er hem nog een dozijn of drij onder oogen brengen. Wat ellendige volks topper tocli. Pilatus Daens schrijft in Het Land van Ablst van Zondag 11. de katholieke bewaardersgazetten, groote en kleine gaan voort met ons te beschuldigen dat wij bondgenooten zijn van socialisten en geuzen, dat wij niets anders doen dan kappen op het katho- hek Ministerie en r(keuren en bekampen alles wat de katholieke Regeering voor- stelt. En zou die beschuldiging misschien niet gegrond zijn Ge zult toch niet betwisten, Pilatus, dat de groene volksfoppers bedekte en onbeuekte verbondek hebben gestoten met liberalen en socialisten. Wat de onbedekte verbonden betreft. In 1895 werd te Ninove voor de Ge- meentekiezing een verbond gesloten tus- schcu de liberalen en groene socialisten of Daensisten en twee dezer laatsfen traden in den Raad. Ze spannen er met de libe ralen samen. In 1899 werd hier te Aalst voor de Gemcentekiezing openlijk een verbond gesloten tusschen de Daensisten en de geuzen. In 1904 werd de liberaal Van Damme, lid der Volkskamer gekozen dank aan 't verbond tusschen liberalen en Daensis ten. In de Gemeentekiezing van igo3 ver- schacherden de Daensisten hun groen zieltje aan de liberalen te Brugge. En nu in 1906, kwam M. Termotte, de chef der francmagons van Brugge hier te Aalst, op groot Vastenavond, om met Pilatus de voorwaard-n te bedingen op de welke de Daensisten weer eens voor de aanst. Meikiezing hun groen zieltje zouden verpassen. IV© /óööóödt Pilatus die het ons als een grief aanrekent dat wij de groene Volksfoppers ton onrechte beschuldigen van verbonden te sluiten met geus en socio, verdedigt nu in De Werkman van heden Vrijdag de recht- veerdigheid aan de verbonden die zij in West Vlaanderen komen te sluiten voor de aanst. Meikiezingen, met de vijan den van God en Kerk die, zoo ze meester worden, hier den godsdienst- en school- oorlog zullen doen woeden. Wat huichelaar toch I Dit kiesverbond is bet einde der heer schappij der catholieken, zegt Pilatus. Er is honderd maal meer te vreezen dat de Brabantsche kiezers Pilatus met al zijne groene volksbedriegerij naar de maan zullen zenden. En dan, man Onder de menschen die gij kent en die dikwijls te biechte gaan, zegt mij of er veel slechte zonen zijn. veel ongetrou- wige huisvaders of moeders, vet 1 bak zwijnen, veel dieven Zijn er veel schan dalen van dochters, veel onverzoenlijke vijanden, veel schandalige menschen de Ségur. i*Ilnlii« en Termotte moeten 't accoord gekomen zijn wantin alle arrondissementen van West-Vlaande- ren is er een verbond gesloten tusschen liberalen en Daensisten. in een woord, overal hebben de volgelingen van Pila tus weèr eens hun groen zieltje verscha- cherd aan de geuzen. Een verbond is ook in 't Arrondisse ment Turnhout gesloten tusschen de libe ralen en daensisten. Niet alleen in België verrichten de Daensisten hun Judaswerk. Pilatus schreef immers in zijne Volks eeuw Wij zijn fier medegeholpen te hebben aan den triomf van den socia list Van Kol tegen den bewaarder Aalberse. Het is een onbetwistbaar feit dat de groene volksfoppers Pilatus en Groene Pie aan 't hcofd, altijd en overal in 't Vlaamschc gedeelte des lands ten voor- dtele der vrijdenkers en godsdiensthaters hebben gewerkt. En dan durft Pilatus er zich over be klagen dat de catholieke gazetten de daensisten durven beschuldigen de bond genooten te zijn van geus en socio. Wat ellendige volksfopperij toch VOOR DE HOPPLANTERS. Groene Pie die zich voorgeeft als de beste verdediger der belangen van onze hopplanters, vindt dat de hopkeesten te duur zijn. De gemeenste soorten, zegt hij, gelden tot fr. i,3o den kilogr. Dus Groene Pie misjont het de hopplanters dat ze wat meer geld ontvangen van hun hopkeesten die zij in koude en zuren arbeid meest altijd moeten plukken... Die zonderlinge vriend der hopplanters zou zeker de hop keesten bijna voor niet moeten kunnen koopen en bovendien voor Pilatus stem men in Mei aanst. Als de groene lekker bekken hopkeesten eten willen, dat ze den prijs betalen 1... V HELDENMOED, Burge meester Braun, van Gent, is vol held haftigheid en edelmoedigheid. In de zitting van den gemeenteraad van Maandag avond, zegde M. Braun, dat het zuiver algemeen stemrecht de so cialisten meester zou maken op het stad huis van Gent. En ge zult het stemmen vroegen de socialisten, Ja, antwoordde de heer Braun. Dus, M. Braun zal zijnen burgemees tersluier slachtofferen voor de roodjes. Zeer edelmoedig. Maar hij zal ook de Gentsche burgerij gekoord en gebonden aan de socios over leveren. Wat denken de burgers er van Ziekskes. Le Peuple, 'troode orgaan, zegt dat Pilatus Daens ziekskes is. Hier te Aalst weten wij er niets van. In alle geval toch niet ziekskes genoeg om hem te beletten te Brugge een luchtje t&gaan scheppen en er den Judas uit te hangen. Zou men opnieuw comedie willen spelen lijk over vier jaar Hij was dan ook ziekskes om medelijden te verwekken. De truk is versleten, man I Wettelijke besluiten. Bij koninklijk besluit is M. Emiel Bcco, algemeen secretaris van liet landbouw- ministerie, benoemd tot gouverneur van Brabant, in vervanging van M. Vergote, overleden. De heer Procureur des Konings, Firmin Van den Bosch, heeft zijne letter kundige schets over L'Escaut tra- gique in Le Bien Public verschenen, welwiilend ter beschikking gesteld van het Comiteit tot hulp en bijstand aan de overstroomden in Oost-Vlaanderen. Deze schetsen gaan dadelijk uitgegeven worden in eenen fraaien bundel, opge sierd door tien onuitgegeven zichten op de ramp, dusdanig dat 't werkje eene belangwekkende en kunstvolle geden kenis zal uitmaken der verwoestingen van 1906. Deze uitgave is gereed sedert Don derdag 12 April en zal slechts éen frank het exemplaar kosten. De geheele opbrengst van den verkoop zal gestort worden in de onderstandskas voor de overstroomden en meer bijzon derlijk besteed worden tot opbeuring van den loestand der kinders die hier en daar opgenomen zijn. Men twijfelt er niet aan dat deze uit gave graag zal begeerd worden, want niet alleen is het een werk va* liefde, maar men verkrijgt een waar kunstwerk in op zicht van letterkunde en drukweik. Alle aanvragen moeten gericht worden tot den heer Notaris Vermeersch, pro vinciaal Raadslid en Lid van het Onder- standscomiteit te Dendermonde. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag i5 April 1906. M. Renr.eboog, Nieuwstr. Maandag 16 April (2d* Paaschdag), M. Callebaut Botermarkt. DRUKFEIL. Bij drukfeil is in onze laatste lijst, opgegeven S. Podevyn fr. 8.00 en hel moet zijn S. De Bruyn fr. 8.00. Wij hebben nog ontvangen Naamloos Beggijnhof,fr. 3,00, dus beloopt het alge meen totaal tot fr. 7,353.07. De XXe Siecle ontvangt het volgende schrijven uit New-York De New-Yorksche dagbladen houden zich op dit oogc-nblik veel bezig met eene ernstige zedenzaak. Over eenigen tijd liet Mad. Peeters wonende Donystraat, te Brussel, weten aan M. Roemaat kanselier van het Bel gisch consulaat te New-York dat hare dochter Marie, nauwlijk-^ 18 jaar opgelicht was door een genaamden Nicolaas Mer- tens en door hem meegenomen was naar Amerika, waar zij moest geplaatst worden in een ontuchthuis. M. Roemaat stelde zich in betrekking met de Amerikaansche policie en ontdek te spoedig den plichtigr. Mertens werd aangehouden en zal voor de rechtbank komsn. Maria Peeters zal naar Brussel bij hare moeder teruggezonden worden. De aanhouding van Mertens leidde tot de ontdekking van eene bende ellen delingen die sedert largrn tijd dezen schandelijken handel dreven. Veischtidc- ne hunner mannen en vrouwen zijn reeds aangehouden anderen waaronder ook eenige Belgen zuilen spoedig in handen zijn. Uit het onderzoek is gebleken dat deze kerels alle twee jaren eene reis naar Brussel deden, om jonge meisjes aan te werven onder voorwendsel, haar in Ame rika eervolle en vcordeeligc posten te be zorgen. De burgerlijke rechtbank heeft uit spraak gedaan in het proces, ingespan nen door MM. Robert Coppieters en Stephanus Visart, de eerste schrijver, de tweede schatbewaarder der laatste hof- bouwtentoonstelling van Brugge, tegen M. Moyaert uitgever der democratische bladen Het Recht en Het Vrije Woord. Hij werd veroordeeld tot 1 fr. schade vergoeding aan iederen aanlegger en tot inlassching van het vonnis in drie volgen nummers van elk der beide bladen met 5o fr. boete voor eiken dag vertraging tot inlassching voor iederen aanlegger van het vonnis in twee bladen van Brugge, ten koste van i5o fr. per inlassching. Zijne Hoogweerdigheid heeft onder pastoor benoemd Op de Proostdij van Belzcle (Ever^em), den E. H. De Buyst, leeraar in Sint-Lie- vensgestiebt, te Gent. Worden gevraagd Breisters voor grof en fijn wtrk, 1 dienstmeid, en 1 dienstknecht voor Brus sel, 1 schoenmaker. Vragen werk. 1 bediende, 1 magazijnier, 1 voerman, jongeling van 18 jaar om met paarden te rijden, daglooners en fabriekwerkers. Creemboter. Markt van Zaterdag 14 April 1906 Ii2 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil, Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3ao klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2Ó5o kilogr. AloIsI. Goede Vrijdag. Gister Goede Vrijdag hielden c.nze liberalen een groot Banket om 7 uren 's avonds. Was het visch of vleesch Wij zullen onze informeerkazak een> aantrekken. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Kahei. VAN I>E PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode.» OPENING KORTELINGS. Matige prijzen.Spoedige bediening. De groote magazijnen van den B O N MAROHE» Nieuwstraat, te Brussel zullen op Zondag en Maandag van Paschen hunne algemeene tentoonstelling houden der laatste Zomernieuwigheden. De magazijnen zullen des Maandags slechts open zijn tot een uur. De algemeene cataloog en de stalen zullen FRANCO van alle kosten gezonden worden op aanvraag De aankoopen te beginnen van 20 fr. worden vrachtvrij verzonden. AALST.Werkstakingen. Ter fakriek Torley blijven de x5o werksters in staking en reeds zijn een gedeelte man nen hierdoor in gedwongene werkstaking geraakt. Blijft het duren meer dan de hellt van 't fabriek ligt stil. De smeders blijven, ondanks de aan nemelijke voorstellen der meesters in hunne staking volherden. Hunne eischen zijn ov( rdreven. Men hoopt dat het werk na het Paaschfeest zal hernomen worden. Aalst. Wij ver nemen, dat de (e, Commissie van de Paarden markt dezer Stad bestoten heeft verschillige veranderingen te brengen aan het programma van den jaarlijkschen prijs kamp voor Paarden en Veulens van hït zwaar inlandsch Trekras. De omschrijving wordt afgeschaft en tot den prijskamp worden alle de paardenliefhebbers uitge- noodigd zonder onderscheid van Gemeen ten. Er zal een bijzondere prijskamp plaats hebben voor de merriën vergezeld van hunne veulens, voor welke er geldpremiën zullen gegeven worden. Deze schikkingen zullen bijzonderlijk de landbouwers en kooplieden aansporen onzePaardenmarkt te komen bezichtigen. Hetzelfde te Aalst. Iedereen heeft hier te Aalst verschillige gevallen zooals het volgende gelezen, betreffende de per sonen der twee geslachten, die hetzelfde gezegd hebben, want er gaat geene week voorbij zonder dat er iemand onzer stad op dezelfde wijze met geestdrift en er kentenis spreekt ondanks dit alles zal het volgende ons nog veel belang inboe zemen, want hetgeen een buurman zegt moedigt ons aan en boezemt ons vertrou wen in. Mr F. Backaert, 28, Peperstraat, te Aalst, zegt ons sedert vier maanden had ik zoo hevige rierpijnen dat ik er 's nachts niet kon van slapen en 's morgens stond ik altijd vermoeider op dan daags te vo ren. ik onderstond soms zoo scherpe pijnen dat ik alle werk moest staken, ik had alles beproefd zonder uitslag alsdan vernam ik de krachtdadigheid der Fos ter Pillen voorde Nieren verkocht bij Mr De Valckeneer, apotheker, en ik be proefde ze aanstonds. 't Was mij eene groote vreugde want na den tweeden dag voelde ik mij reeds zeer verlicht en 11a eene week waren de pijnen gansch verdwenen ik was genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken* Verzekert U dat men U de Foster's Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Backaert gehad heeft Men kan ze in alle apotheken be komen tegen fr. 3,5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 5o, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 10. OverRtroomingen.- Twin tig prachtige aanzichtkaarten, der meest belangwekkende komen te verschij nen. Gehiel de streek van Moerzeke, Hamme en Drij Goten, is er getrouw op weergegeven. Deze kaarten zijn verkrijg baar ten bureele van Den Denderbode, tegen fr. i,25. Franco per post fr. 1,35. Zondag avond, rond 11 ure, kwa men vijf jongelingen van Lede, van Wichelen gereden per velo. Zij werden aangevallen door drie woestaards van Wichelen, drie voorvechters. Zij trokken Daelman Frans van zijnen velo en begonnen te schoppen en te stampen. Adolf Roeland kreeg ook veel slagen de drie anderen waren kunnen vluchten. Twee hunner zijn teruggekeerd bij hunne makkers. De wielrijders gingen bij Aug. Geerts binnen. De drie woestaards kwamen daar ook binnen en begonnen opnieuw te vechten, maar daar hebben zij hunne verdiende straf ontvangen. De velos zijn alle verbrijzeld. Te Lede, (Heipias), bij Karei Van Hauwermeiren is brand ontstaan in den stal. Al wat zich in den stal bevond is vernield. De beesten konden gelukkiglijk gered worden. Het parket van Oudenaarde heeft zich naar Heldergem bt geven ten einde een onderzoek in te stellen nopens eene moordpoging. Maandag morgend, om 1 ure, waren eenige personen aan het kaar ten in de herberg van De Vuyst. De zoon van den herbergier kwam dronken thuis en wilde iedereen buiten steken. Vader De Vuyst deed hem naar bed gaan, doch de dronkaard zocht twist. Men duwde denzoon metgeweld in zijne kamer. Hij kwam echter eenige stonden nadien terug in de herberg en loste ver scheidene revolverschoten. Zekere L. D'Hotzer, 3i jaar oud, kreeg eenen kogel in de keel. Het slachtoffer werd door den geneesheer Van den Berghe, van Herzele, verzorgd. De dader is Dinsdag morgend naar het gevang van Oudenaarde gebracht. Jan-Baptist Heizewyn, 20 jaar oud, en Emiel Van Puymbroeck, 35 jaar oud, te Hamme, waren Zondag avond beiden dronken en kregen twist. Dank aan de tusschenkomst van vrouwen, kon een gevecht vermeden worden.Beide mannen, die in het zelfde fabriek arbeiden, keer den Maandag met eenige gezellen huis waarts. Deze laatsten hitsten Heizewyn en Van Puymbroeck tegen elkander op. Eensklaps hefte Van Puymbroeck de hand op om zijnen tegenstrever te slaan, doch deze haalde een mes te voorschijn en plofte het den aanvaller in de bil. Van Puymbroeck bekwam eene wonde van drie centimeters diep op dertien lang. De toestand van het slachtoffer is bedenkelijk, De dader is aangehouden. ■VIAINJE. Op Maandag aanst, Tweeden Paaschdag heeft te Viane om 1 1/2 uren 's namiddags de wijding plaats van het vaandel der Maatschappij van Onderlingen Bijstand De Werklieden van Viane Meer dan 23 vreemde Maat schappijen hebben hare deelneming toe gezegd. Het feest zal opgeluisterd worden door de tegenwoordigheid der heeren catholieke Senators en Volksvertegen woordigers van 't Arrondissement Aalst. Zondag nacht is er in den Anker te Cherchamp een gevecht ontstaan tusschen verscheidene jongelingen. Zekere A. E. heeft zooveel slagen gekregen, dat hij is moeten te bed blijven. Een tegenstrever heeft ook erge slagen bekomen. Overstroomingen Het water is Dinsdag avond ten 6 ure, weer gestegen van Dendermonde tot Hamme en Moerzeke. Het bedekte spoe dig de reeds beschadigde en vernietigde steenwegen en klom tot aan de vensters der huizen, waar de bewoners reeds terug gekeerd waren en, die nu van uit de dak vensters, de uitgestrekheid der nieuwe ramp overzagen. Zoo verre men ziel is het een water. Toch is de schade niet zoo groot als den eersten keer daar het water kalm was. IS DE BORSTSIROOP BE PRATERE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevaar, ter- rijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een postbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Vale keneer en Callebaut Het dienstpersoneel van den spoor weg te Brussel, merkte sedert verschei dene dagen op dat een jongeling, dra gende het uniform der telegramdragers, nu in dezen dan in genen trein plaats nam en zich, voorzien van dienstkoepons, liet brengen naar de verst van Brussel gelegen statiën. Maandag morgend, toen hij te Aarlen van den trein stapte, werd hij bij den statieoverste geroepen en daar beweerde hij Jan De Doncker te heeten, woonachtig te Sint-Joost-ten-Noode. Die verklaring werd valsch bevonden. Met andere bedienden te Brussel geconfron teerd, werd hij herkend als zekere Jules D., 18 jaar oud, afgesteld telegramdrager. Nu bekende hij dat hij de dienstkoepons, waarmee hij dag voor dag reisde, gestolen had, omdat zijn vader hem, wegens zijn slecht gedrag, van huis had weggejaagd en hij nu, geen onderkomen hebbende, die dienstkaarten gebruikte om zijne nachten in den trein door te brengen. Hij had er ook van gegeven aan zijnen broer, aan zijn lief, aan vrienden, enz. Op den Ottergemschensteenweg te Gent is Donderdag morgend rond 10 1/2 uren aan den overweg van de spoorbaan naar Oudenaarde, eene bakkerskar aan gereden door eenen goederentrein. De geleider werd in eene haag met prikkel draad geslingerd. Een zijner schouders is gebroken en hij is erg aan de hand ge kwetst. Het rijtuig werd eenige meters ver weg geslagen en het paard bleef onge deerd. Twee personen, die zich ook op de baan bevonden, konden gelukkiglijk in tijds wegspringen. Vraagt overal de fijne genever Rigolo. Vraagt overal de echte Vlaamsche Elixir, stokerij Bekaert, 't is de beste en goedkoopste. 2 Twee landloopers gelukten er Dins dag in uit het gesticht van Merxplas te ontsnappen. Op den weg naar Turnhout reed een brouwerswagen waarop eenige tonnen bier lagen. De bekoring was groot, zoo groot zelfs dat beide mannen er niet konden aan wederstaan en een tonneke bier van vijftig liters van den brouwerswagea namen, het in eene gracht rolden en van daar in het struikgewas. De landloopers, die zich nog slechts van heel verre den smaak van bier herinner den, lieten hunne levers eens geheel onderloopen. Jammer voor de landloopers.dat hunne beenen zoo zwak werden, want de policie vond beide mannen eenigen tijd nadien langs den steenweg liggen, dronken als Zwitsers. De ontsnapten zijn in het ge vang van Turnhout opgesloten. Twee vrouwen verbrand te Hemixem. Woensdag namiddag bevond Philomena Cashouwers zich alleen thuis in de Statiestraat te Hemixem. Het vuur willende aanwakkeren deed zij een gloei end kooltje op hare kleederen vallen en dit stak deze in brand. Zij snelde de straat op, en hare moeder ziende, liep zij die met hare brandende kleede ren recht in de armen en zoo geraakte ook de kleederen dezer vrouw in brand. De geburen snelden toe en doofden de vlammen uit. De dochter was reeds erg verbrand, en werd na voorloopige verzor ging naar het St-Elisabethgasthuis ge bracht. De brandwonden der moeder waren gelukkig zoo erg niet. Zij is ter verzorging in de gemeente gebleven. Donderdag morgend, rond 4 uren, heeft een hevige brand de woning in asch gelegd van Louis Verniers, wonende te Heusden, wijk Heide. De brand werd naar men denkt ver oorzaakt door eenen vuurgenster die uit de schouw op het strooien dak viel. In enkele oogenblikken stond het geheele huis in vuur en vlam. De man kon met groote moeite zijne zeven kinderen redden. Allen moesten in nachtgewaad de vlucht nemen. De geheele inboedel der woning werd de prooi der vlamme.: Eene geit en ver scheidene konijnen zijn in nee vuu» omge komen. Er is verzekering. Een zonderling geval eenen bakker. Langs de kanaaldok te Leuven, deed zijn paard een zijsprong en raakte te water, Schippers snelden toe en redden den bak ker en zijn achtjarig zoontje; dat hem vergezelde. Toen lukten zij er in ook het paard levend op 't droog te brengen. Maar toen alles weer in orde was, miste de man eene som van 100 fr. uit den bak zijner kar. Men heeft vruchteloos naar dat geld gezocht. Men meldt uit Leuven dat een auto mobiel, die in volle snelheid door Ter- vueren reed, een kleinen scholier omverre wiep en verscheidene meters wegslin gerde. Het kind, dat in eene naburige apo theek verzorgd werd, is korts nadien ge storven. De chauffeur reed voort zoo snel hij kon gelukkig hebben ooggetuigen het nummer van den auto gezien. Moord. In de tue Devant-lez- Ecoles te Luik, woonde met de 57jarige weduwe Malvine D., een aardewerker, de 4ojarige Laurent M., die beiden om ter hardst dronken en zoo nu en dan aan leiding gaven tot ergerlijke tooneelen, die de tusschenkomst der geburen noodig maakten. Woensdag werd de weduwe M. na zoo een tooneel in het gasthuis gebracht en, toen eenige oogenblikken nadien de intern van dienst kwam om haar te onder zoeken, was zij reeds dood. Het lichaam droeg overal wonden en een dunne straal bloed liep uit den neus. De geneesheeren deden de policie komen en het eerste onderzoek wees seffens uit, dat zij het slachtoffer van eene misdaad as. De aardewerker, meer bedronken dan „aar gewoonte thuis komende, had zijne gezellin van boven van de trappen ge worpen. De geburen, niet gissendo hoe erg haar toestand was, legden haar te bed, doch verwaarloosden, er een dokter bij te roepen. Het was eerst 's anderen daags dat zij besloten, haar naar het gast huis te brengen, waar zij zoo goed als dood aankwam. Het gerecht doet een onderzoek. Te Ressaix bij Binche heeft een kolenwerker, in eenen twist, zijne vrouw in de linkerzij eenen messteek toege bracht, die haar den dood kosten zal. De moordenaar werd reeds vroeger tot twintig jaren gevangenis veroordeeld, voor moord op eene vrouw, met welke bij samenwoonde- Hij is nu andermaal aangehouden. Het parket van Namen heeft zich naar Noville-les-Bois begeven en een mandaat van aanhouding uitgeveerdigd tegen eenen jongeling van 18 jaar, die verladen Zondag, na op de Communie bank te hebben geknield, de H. Hostie uitspuwde, een feit waarvoor het straf wetboek eene veroordeeling kan doen uitspreken van 8 dagen tot 3 maanden gevangenis of 26 tot 5oo fr. boete. - In eene nieuw ontgonnen steengroef te Namen, deed een werkman, die eene mijn aanlegde, een ontzaggelijken steen blok van minstens to,000 kilos zwaar afschuiven. Hij kreeg heel die massa op zich, doch zoo, dat alleen zijiie beenen er onder verpletterd werden. Hij huilde van de pijn, en het was de omstanders, waar onder een zijner zonen, onmogelijk hem te verlossen. Na lange en gevaarlijke pogingen was men er toch in gelukt hem to bevrijden, doch men begrijpt in wel ken toestand de ongelukkige in het gast huis aankwam. De verongelukte is vader van 5 kinderen. woiilpna wi' kunen aan onK v UUlUUöi landbouwers niet genoeg het Amerikaansch Poeder Depratere aan prijzen tegen 't schijt of afloop der kal vers en veulens. Deze remedie geneest in 3 uren deze wreede kwaal, maar let wel op dat men u de echte Amerikaan sche poeder van Depratere geeft, aan een frank de groote doos, want er bestaan namaaksels zonder waarde. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder, Heer apo theker De Pratere. Louisastraat n° i, te Oostende, die overal verzendt tegen een postbon van een frank en 10 centiemen, alsook in de volgende apotheken Calle baut en De Valckeneer, te Aalst,

De Denderbode | 1906 | | pagina 2