Stad Aalst.-Werkbeurs EEN EN ANDER. f Overlijden. M™s ÉAELST. Allerhande nieuws. Holland. Tuin- en Landbouw. Bestrijding der schadelijkste insek- ten. Tusschen het reeds gespeende fruit en de jeugdig groene bladeren, ver schijnen reeds de veeltallige nadeelige insekten. Met spijt moeten wij op 2 Mei zeggen dat er nog geen enkele meikever vliegt. Niettegenstaande wij ze verwen- schen, zagen wij ze nu liever vliegen, want dan hadden wij aangename nachten en nu hebben wij het tegenovergetelde. Hevige, te hevige vorst, en dat schier alle nachten. Reeds zijn er verliezen want de vroege aardbeziën zijn geraaktvoor 't overige fruit doen wij nog geen uitspraak, maar 't is zeker dat de appelbloemen nog niet geleden hebben en voor 't overige is meer hoop dan vrees. Wij hebben eindelijk ons onderzoek geëinddigd over de toepassing van bet bestrijdingsmiddel de «Petrosol.» Overal, zoowel op de hoogstammige boomen is de bestrijding ten volle gelukt. Jonge, eerst aangetaste takken en twijgen zijn volkomen genezen. Op jarenlange verwaarloosde boomen met groote kankerwonden, bedekt met doode, verkurkte schors, hebben wij nog onbeduidende overblijfsels van bloed- luizen ontmoet. Eene tweede ernstige behandeling zal de laatste teenemaal doen verdwijnen. Niet alleen zijn op de pasaangetaste tak ken en twijgen de kiemen verdwenen, maar bovendien zijn de veroorzaakte wonden genezen. Alwie zonder onze medewerking, zelf de toepassing heeft gedaan, maar niet half en half doch goed heeft gedaan, heeft er zich van beloofd. Wie tijdens dezen winter de bewerking heeft vergeten of verwaarloosd, kan nu nog, 't zij met inwrijving of bespruiting de bestrijding doen. Alwie de bloedluis niet tegenwerkt, bevoordeeligt niet alleen de uitbreiding ervan, maar geeft gelegenheid dat de boomen der gebuurte insgelijks aangetast worden, hetgeen eigenlijk naar eene vol ledige verwoesting leidt. Fr. L. (Handelsblad). Worden gevraagd 1 Bakkersgast, 1 Kleermakersgast en één Leerjongen, 1 Schoenmaker, Huis schilders. Behanger(halve gast). Breisters voor grof en fijn werk. Vragen werk. 1 Stoker machinist voor gasmoteur. 1 Magazinier, 1 Dienstknecht, 1 Schrijn werker en één halve gast. Fabriekwer kers. Goede maatregel. M. Liebaert, minister van spoorwegen, heeft aan zijn collega den minister van oorlog, den vol genden brief gezonden, die werd overge maakt aan al de militaire overheden Als gevolg aan uwe aanschrijving van 3l Juli 1905, heb ik de eer u te laten we ten dat, in uitvoering eener beslissing van 4 April laatstleden, de candidaten, die met goed gevolg deelgenomen hebben aan de reglementaire proeven door mijn mi nisterie ingericht, en die onder de wapens geroepen worden, vooraleer hunne beurt gekomen is om benoemd te worden, voor taan van eene benoeming zullen voorzien worden, zoodra die beurt zal gekomen zijn. Hunne rangschikking in de kaders zal aanvang nemen op den dag, waarop zij zouden aangesteld zijn indien hun verblijf in het leger zulks niet veranderde. Dank aan die bijvoeging aan dc van kracht zijnde bepalingen toegebracht, zal het vervullen der krijgsplichten, wat mijn ministerie betreft, in de bestuurlijke loop baan, voor geene enkele klas van burgers eene oorzaak van nadeel meer zijn. Daarenboven zal mijn ministerie geen uitzonderlijk verlof meer te vragen hebben voor gelijk welken beambte of candidaat, die zich onder de wapens bevindt. Laat ze roepen. Als er in Duitschland, in Engeland of Amerika een groot ongeluk gebeurt, dan zeggen de menschen 't spijtig, 't is een droef ongeluk, eene erge ramp wat zijn de arme slachtoffers te beklagen, enz. en 't is er al meê. In Belgie alleen gaat het anders. Wanneer een trein uit 't spoor loopt, een bareelwachter vergeet de bareel te sluiten, en een peerd overreden wordt, dan roepen en schreeuwen liberalen en socialisten allen gelijk t 't is de schuld van 't catholiek ministerie. Breken de dijken door van de Schelde en komen geheele streken onder water 't zijn de catholieke ministers die het gedaan hebben. 1 Vergaat er een belgisch stoomschip op zee zonder de oorzaak er van te kennen of te willen onderzoeken, schrijven de liberale en socialistische gazetten 'tca- boliek ministerie is er de schuld van. En zeggen dat er menschen gevonden worden, die luisteren naar al dien zeever en onbeschaamde leugens I Als een zatlap op straat achter de voorbijgangers roept en ze verwijt, de weldenkende lieden ha len de schouders op en zeggen hij is zat, 't vat geeft uit wat het inhoudt. Als de liberalen en socialisten uitvallen op 't catholiek ministerie, dat België zoo wijs en rechtvaardig bestuurt, dan moeten ook alle treffelijke menschen er meê com passie hebben en zeggen: Ze zijn zat of beter nog Ze zijn zot. Aan onze geachte abonnen- ten. Wie kan ons het nummer van DE DENDERBODE bezorgen van Donderdag 27 April igo5 DE ONWENTELING. Het is de moeite weerd benevens het werk der Kerk, het werk der Fransche omwente ling te stellen, ten voordeele van 't lager onderwijs de liberalen hebben immers de gewoonte van de onsterfelijke welda den dier omwenteling hemelhoog te roe men en te verheffen In 1793 begon de omwenteling met al de lagere scholen af te schaffen. En wat stelde men in de plaats Schoone beslui ten, die niet beletten aan den geleerden Chaptal, toen minister van binnenland- sche zaken, te verklaren in 1801 dat de openbare opvoeding bijna nergens bestond Hoeden af, heeren wie- rookers van de godin der Rede I De catholieken en de Kerk hebben dan oneindig meer gedaan voor het lager onderwijs dan het gierige en haatdragen de liberalismus Bedevaart der Stad Aalst naar O.-L.-Vrouw van Afflligem. Op Ons Heer Hemelvaart, 24 Mei aanstaande zal naar gewoonte de Bede vaart plaats hebben naar het heiligdom van O.-L.-V. van Vrede, te AfHigem. Alle deelnemers aan de Bedevaart worden vriendelijk verzocht op gezegden dag, tegen kwart voor 1 ure te vergaderen aan de Grot van O.-L.-V. van Lourdes te Mijlbeke. Vandaar zullen de bedevaar ders op klokslag van 1 ure vertrekken om hunne prachtige offerande, bestaande uit een rijk altaaikleed en twee zilveren kandelaars, te gaan neerleggen. Wij re kenen er op dat iedereen het zich tot eer zal rekenen dezen godsdienststoet op de luisteren om aldus Maria te bewegen om een en duurzamen vrede over ons vader land en geestelijken en tijdelijken wel stand in hunne eigene huishoudens te bekomen. Aygem het godvruchtig ovrrlijden van den E. H. P -J. Pauwels, Pastoor al daar sedert October 1888. De eerzame overledene was geboren te Assenede op 16 September 1839. Creemboter. Markt van Woensdag 9 Mei 1906 65 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karkl VAK BE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode. Matige prijzen.^Spoedige bediening. AALST. Maandag rond 7 uren 's morgens is de genaamde Vitalis De Neef, metser, oud 55 jaren, wonende Brabantstraat alhier, van eene hoogte van 14 meters gevallen. De verslagene was werkzaam aan een nieuw gebouw ter stokerij-brouwerij x De Gulden Leeuw,» oud Verbrandhof, gehucht Mijlbeek. Hij werd met het rechterbeen vermorzeld en verwondingen aan 't hoofd opgenomen. Na de zorgen van den heer De Clercq, Geneesheer, werd hij naar 't hospitaal gebracht. Men vreest dat men het been zal moeten afzetten. GIJSEGEM. Een gouden uur werk met ketting, een gouden ring en eene som geld zijn gestolen ten nadeele van M. Vital Van Hauwermeiren. OORDEGEM. Een schurk is over de haag geklommen der hofstede van Omer Hendrickx en heeft drij jonge jaurierboomen afgebroken. Er zijn vermoedens. IMPE. Zondag avond ontstond er een gevecht op den Molenhoek. Een Smetledenaar die er tusschen kwam be kwam een slag op het oog. Zekere G. Emiel die er tusschenkwam bekwam een messteek in de hand. Er is vrees dat de Smetledenaar zijn oog zal kwijt zijn. SCHELLEBELLE. De landbou wer JB. De Vuyst vergezelde zondag 11. de facfaarnmaatscbappij naar Erpe. Zijne dochter en hare tante had hij alleen 't huis gelaten. Toen om 10 uren 'savonds de twee vrouwspersonen de fan laar van verre hoorde terugkeeren, gingen zij ze ter straat afwachten. Toen De Vuyst ter zijner woning kwam bemerkte hij dat ge durende deze korte afwezigheid een dief was binnengedrongen en een lessenaar had geroofd waarin zich een koffertje met eene belangrijke som bevond. Lessenaar en koffertje zijn in 't veld ledig ter;:g gevonden. Een rijke Duitscher, M. L., die reeds vroeger in Duitschland, op verzoek van zijne vrouw opgesloten was, had te Brussel verblijf gekozen. Zijne vrouw richtte tot de overheden van alle groote Europeesche steden een verzoek om hem op te zoeken. En zoo kwam het dat de policie, die L. ontdekt had, hem in zijn hotel kwam verzoeken, mee naar het policiebureel te gaan. Hij deed dit zonder verzet en, toen men hem onderzocht, vond men in zijn bezit een revolver en een dolkmes. Hij verklaarde dat hij die wapens had gekocht om dengene te dooden, die zou pogen hem aan te houden, wanneer hij in Duitschland terugkeerde. Een ge neesheer werd geroepen en deze vond in hem niet de minste kenteekens van zinne loosheid. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt vcor het dragen van ver boden wapens. L. verklaart dat hij België verlaten zal, doch wil niet zeggen waar heen hij zich begeeft. Volgens een bericht uit Brussel aan de Voss Zeit. is het zoo lief gelegen dorp Glain, bij Luik, ter. ondergang veroordeeld. De drie kolenmijnen aldaar zijn zoo diep uitgegraven, dat de aardlaag waarop het dorp staat, de last niet meer kan dragen en de grond sinds langen tijd aan het zinken is en overal scheurt. Een aantal huizen zijn reeds ineenge stort andere staan scheef en dreigen ineen te vallen zelfs sterke woningen, die eerst voor korten tijd zijn gebouwd. De eenigzins bemiddelde bewoners verlaten dan ook het dorp en vestigen zich in den omtrek, veelal te Luik. Men herinnert zich nog wel de vlucht van den genaamden Couture, ontvanger der studiebeurzen van dc provincie Bra bant, die voor meer dan roo.ooo fr. ont vreemdingen gepleegd had. Die zaak zal in Juni opgeroepen worden voor het assi senhof. De expert, die gelast werd de boekhouding na te zien van Couture, heeft eene nieuwe ontvreemding ontdekt, die bij de andere moet gevoegd worden en 18,000 fr. bedraagt, voortkomende van eene verkooping van boomen. Couture bevindt zich tegenwoordig te Athenen waar hij bediende is in eene bank I Vrouwen beginnen ook al het stieltje van bonneteur uit te oefenen. Men heeft er op den trein Brussel-Oudenaarde twee geklist, die van eenen inwoner der laatst genoemde stad 6000 fr. hadden afgetrug geld. Zendag morgend ging de onder richtingscompagnie der burgerwacht te Brugge, naar het oefeningsplein voor de schijfschieting. Onder het marcheren schupte een der wachten een s'.uk hout voort en dit trof cencn sergeant die, op de oefenplaats gekomen eene klacht deed aan den kapitein-bevelhebber. Deze liet den plichtige ontwapen, aanhouden en tusschen vier man naar het politiebureel brengen. Die handelwijze wekte het alge meen misnoegen op en al de wachten teekenden eene protestatie, die aan den bevelhebber werd overgemaakt. Een incident, omtrent gelijk aan 't geen ons uit Brugge gemeld werd, ge beurde Zondag ook te Aarlen. Een kapitein der Burgerwacht deed een zijner onderhoorigen voor ongehoor zaamheid naar den amigo brengen. De wacht, die het voorwerp van dien tuchtmaatregel was, loochent de aantij ging van ongehoorzaamheid. Heel het corps, met den majoor aan het hoofd, is dan stadswaarts getrokken, terwijl al de mannen floten en jouwden tegen den kapitein, die aan het hoofd zijner compagnie stond. Na de ontbinding van het bataillon begon de bttooging eerst voorgoed. Men vroeg luidop het ontslag van den kapitein en de gestrafte wacht werd in triomf naar huis gedragen. Hoe een dief met gestolen geld leeft, bewijst de historie van Geiben, die te Brussel zijnen patroon opsloot, na hem in zijn kantoor onder doodsbedreigingen een handteeken te hebben afgeperst en in de bank te Luik eene som van 27,000 frank trachtte te ontvreemden. De kerel was het geld niet mee6ter. Den dag na zijnen eersten diefstal (van r,ioo., fr.) reed Geiben met een meisje uit eene herberg naar Leuven hij betaalde 60 fr. voor het huren eener automobiel, 's An derendaags kwam hij per auto naar Gent. Het rijtuig was voor 100 fr. verhuurd. Geiben verteerde gedurende 24 uren te Gent groote geldsommen in gezelschap eener cirk-artiste. Den volgenden dag vertrok de bedrie ger naar Luik. De reis kostte 200 frank. De H. Bloedprocessie. De H. Bloedprocessie heeft Maandag haren 756® ommegang door de straten van het catholieke Brugge gedaan. Sedert vele jaren waren er zooveel vreemdelingen niet toegekomen als heden. Dc straten zagen zwart van 't volk. De bevlagging was algemeen. Zulk schouw spel is wel de zuivere uitdrukking van de catholieke Breidelstad in feest. Het voorbijtrekken van den stoet die zeer prachtig was, duurde juist een uur. Mer. bemerkte talrijke catholieken van Engeland, die de relikwieën van den aartsbisschop van Canterbury volgden. De indrukwekkende groep rond de onschatbare relikwie van het H. Bloed gevormd, was gevolgd door Mgr Wafle- laert, bisschop van Brugge, Mgr Cowgill, een Engelsche bisschop titularis van Philocea gewijd en talrijke overheden. Op de Burgplaats werd om 1 1/2 ure de laatste zegen met het H. Bloed gege ven door Mgr Cowgill de plechtigheid, die plaats had in bijwezen van duizenden menschen, was oogverrukkend en zeer indrukwekkend. Sloep met alcool aangeslagen. De tolbedienden hebben te Oostende eene kleine visschersloep van Kales, nr 323. Seagull, aangeslagen, die poogde alcool binnen te smokkelen. Het vaartuigje werd binnen de haven gekaapt door de sleep boot, waarop de tolbedienden hadden plaats genomen, op het oogenblik dat de bemanning poogde naar zee terug te kee- ren. Toen de sloep bij de kaai gebracht werd, sprongen twee van de drie mannen die er aan boord waren plotseling aan wal eD gingen op den loop. Men had ech ter geen moeite om ze in te halen en aan te houden. Zij werden naar Brugge over gebracht en daar opgesloten, Te Charleroi onderzoekt het parket eene zaak, die herinnert aan degene van de zwarte bende, die zooveel ophef maakte en waarvan de bijzonderste leden in 1902 aangehouden werden Er is nu weer spraak van eene bende handelsschuimers die door verschillende middelen, voor aanzienlijke sommen koopwaren zouden afgetruggeld hebben. Op de aanklacht van een benadeelden handelaar, heeft het parket reeds ver scheidene aanhoudingen gedaan te Char leroi, Morlanwelz, Manage, Haine-Saint- Pierre, enz. Die aanhoudingen werden gedaan met. eenige dagen tusschenruimte en in het grootste geheim. Zaterdag namiddag stapte te Joli- mont het parket af om onderzoek te doen naar aanleiding van het volgende voor val Den woensdag te voren was de 68jarige vrouw Bottier dood aan den voet eener ladder gevonden, met het hoofd vol zware wonden, toegebracht bij middel van een stomp werktuig. Bloeddruppels waren gesprenkeld op de muren harer slaapkamer en in den broodoven van het huis waren stukken bebloed inpaklinnen weggeborgen. De man wc-rd nauwkeurig ondervraagd en deze bekende, plichtig te zijn aan de misdaad. Het gerecht heeft hem onmiddelijk doen aanhouden. Over de aanleiding van de misdaad is niets geweten. In de gemeente West-Outre was door een hevige brand de schoone hoeve van Alex de Coninck, vernield. Eene 2ojarige dochter werd zoo erg verbrand dat zij stierf vóór de komst van den dok ter. Eene vriendin van het meisje, die eveneens zware brandwonder, bekwam, is na bijna drie weken lijden insgelijks gestorven. Het onderzoek in zake de misdaden van Obignies en Kaïn, waarvan er verle den week spraak was, heeft tot de aanhou ding geleid van twee landloopers. Een hunner gelijkt volkomen op de beschrij ving die vrouw Bolus, van Kaïn, gaf. Zij waren in bezit van eenen wandelstok hengelroede. En daar zoo'n tuig in een der huizen ontvreemd werd, verzwaart dit de vermoedens, die op hen wegen. Zondag namiddag heeft zekere Joseph Gukler, slechts sedert zes weken getrouwd te Grand-Manil, nabij Gem- bloers, drie revolverschoten op zijne vrouw gelost. Deze werd zwaar gekwetst. De moordenaar, denkend zijn slachtoffer gedood te hebben, heeft zich daarop met hetzelfde wapen gezelfmoord. De moordenaar had reeds stappen ge daan om eene gerechtelijke scheiding te bekomen. Het parket van Dinant is Donder dag naar de steengroef Questianx gegaan. Bevelen zijn gegeven de steengroef droog te trekken, ten einde het lijk te vinden van den kaporaal Hammin, der regiment school van het 7e linie, die over een veertiental dagen verdwenen is. Het water staat 27 meters hoog in de groef. Godsdiensthaat. Zondagnamiddag laatstleden zoo meldt De Tijd heeft op de Leliegracht te Amsterdam het volgende ernstig feit plaats gehad. Een aldaar wandelend R. C. priester, de eerw. pater N. G. Orie, pastoor van den H. Thomas van Aquine (de Toren), werd namelijk door een voorbijganger belee- digd, aangerand en zelfs in het gelaat gespuwd. Eenige heeren, die dit zagen, hielden den beleediger aan deze trachtte zich los te rukken en er ontstond een worstelpartij, waarin zich weldra een ogent mengde. De priester had zich in middels verwijderd. De heeren, die van het gebeurde getuigen waren geweest, eischten echter, dat de zaak vervolgd zou worden en lieten aan het policieposthuis aan de Wcstermarkt, proces-verba al op maken, hetgeen geschied,echter tot heden zonder gevolg daar de geestelijke zich niet heeft aangemeld. De beleediger gaf aan het posthuis op Zuidema te heeten, te Groningen gebo ren, letterkundige van beroep te zijn, en in de Wijttenbachstraat te wonen. Hij bekende zijn opzet en zegde den priester gespuwd te hebben uit haat tegen den catholieken godsdienst. D°°r een der getuigen is onderzocht of zijn opgaven juist waren en toen is door s mans hos pita een en ander bevestigd. De hier be doelde persoon is DrW. Zuidema,vroeger commies-chartermeester te's Bosch.Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de priester er niet aan denkt uit eigen beweging het gerechtelijk te vervolgen. Naar een verslaggever van De Tijd heeft nage spoord, blijkt het onsympathieke heer schap ook nog te zijn, redacteur van De Grenswachter en werkzaam aan het Rijksarchief te Utrecht. Inderdaad als we met iemand medelijden moeten heb ben, dan is het met... Dr Zuidema Dr Zuidema heeft aan De Tijd een brief geschreven, waarin wij het volgende ontleenen Ik heb kapelaan Orie niet aangerand aanranden is toch aan grijpen maar alleen in 't voorbijgaan naar hem gespuwd. Dat dit onbehoorlijk was geef ik terstond toe. Dat de drijfvee- ren niet zoo onbehoorlijk waren u 1 iermede te overtuigen is onmogelijk. Maar ik verneem dat de heer Orie geen vervolging wil doen instellen schrijf dit toe aan zijn wensch, christelijk te han delen en vraag hem derhalve vergeving voor zoover liemzelven betreft, zonder iets te veranderen aan mijn oordeel over de Kerk of den stand,waartoe hij behoort. Ik ben niet alleen geen redacteur van «De Grenswachter, maar heb op de samen stelling van dat blad niet den minsten invloed, zooals ieder weet, die het leest. Van het eerste is acte te nemen wat Da Grenswachter betreft, vuor een goed jaar schreef hij er toch nog artikelen Spelende kinderen waren Zond»? namiddag kwart voor drieën te Raam; donksweer met stekskens aan t spelt: en staken een paar bosjes riet in branc met het ongelukkig gevolg dat de hoept makers werkplaats van M. Zijlmans, vut vatte. De spuiten van het 8* reg. inf. e van Raamsdonck (dorp), waren spoed; ter plaatse en werkten met alle krach Toch werden nog verwoest door het va nielend element acht arbeidershuizet waardoor tien gezinnen zonder dak ziji twee hooipersen, negen hoepelmaker! werkplaatsen twee matten makerijen e ruim veertig hooi en rietschelven. Eet tegen half zeven was men den brai meester. Alles is verzekerd, uitgezonderd eena beidersgezin Tot zelfs in Dtisen en Almkerk dreve de vonken stukjes riet, enz. De schad wordt op 200,000 gulden geschat. Algemeene kieaingen in! Frankrijk. Parijs, 7 Mei,i Het departement van binnenlandscis zaken heeft de volgende verbeterde opgi ve omtrent den uitslag der verkiezingen die maandag avond om 6 ure beket was, openbaar gemaakt GEKOZEN. Conservatieven 7; nationalisten 28, progressisten 58, rep- blikeinen van de linkerzijde 64, radicals 83, radicaal-socialisten 74, socialists van de vereenigde partij 32, onafhanfc lijke socialisten 10 zetels winst den geering 35, verlies 11 zetels 154 he stemmingen. Van 10 veikiezingen in de kolonit alsmede van de verkiezing in het 3e kies district van Versailles is de uitslag n; niet bektnd. Ziehier de cijfers van Carmaux Jt rès, socialist, gekozen mei 6427 stemm: tegen 6147 aan markies de Solages. De Debats bestatigt met droefet het succes der linkerzijde en betreu vooral de harde slagen, den progressist: toegebracht. De Temps is optimistisch gestez en zegt Men 1 ad ons aangekondigd e groote overwinning der uitersten links: rechts, er is niets van gekomen. Nation lisme en clericalisme zijn verslagen, fc collectivisme is niet onrustbarend g groeid de overwinning is voor de radio len en radicaal-socialisten, die thans ste genoeg zullen zijn om zich van social tische voogdij vrij te houden. Frankri wil niet weten van het clericalisme, acht de Temps de groote beteeken der verkiezingen, en evenmin van h collectivisme wij kunnen dus gerust zij: De Croix verhoopt nog in de hl ioteeringen eene overwinning voor oppositie doch, zelfs als deze mind sterk zal wezen in de aanstaande Kame meer vereenigd zal zij toch zijn. De morgendbladen van 8 Mei bespr: ken den uitslag der kiezingen van Zo: dag. De Matin de Siècle en t Petite République besluiten di door de scheiding van Kerk en Staat do: te drijven, de regeering handelde in de geest der natie. De Humanité zegt dat de den» cratie den regeeringswagen der republie nog meer naar links heeft gestuwd. Voor de Lanterne is de Kerk c verslagene. De Action voorziet eene ster» meerderheid van radicaal-socialisten. Ook de Gil Blass verklaart dat Bloc der democraten steviger is dan oor. De Aurore heet het de voorzettia der groote beweging ontstaan uit de Drr fuszaak, die nu bepaald de reactie ve pletterd heeft. Nu de oppositie pers De Figaro noemt de dag van Zot dag slecht voor de vrijheid en openban zedelijkheid, aangezien de kiezer vei waarloosde de verklikkerij en de tiranijl! schandvlekken. De Echo de Paris wijt de neerlas aan het gemis aan samenhang en inricl ting in de oppositie partijen. De République Fran9aise dat di verantwoordelijkheid voor de nieuwe vet plettering der conservatieve partijen va; op Piou en op het door hem ingericht verzet tegen de scheiding. De Libre Parole verwijt aan i burgerij hare onverschilligheid. De Gaulois hoopt dat de ballot® ringen eenigzins de conservatieve neet laag zullen verminderen. De Autorité vindt den uitslag ee slap nader bij de revolutie. De a Gil Blas meldt dat M. Cl» menceau in de laatste 14 dagen de pre fekten van al de d parlementen tweemaa! ontboden heeft. Nu worden de prefekten ontboden, va: de departementen waar er herstemming® plaats hebben, om de laatste instructie te ontvangen De Petite République voorspell in de nieuwe Kamer 410 leden der reptl- bliekeinsche meerderheid, tegen 178 d« oppositie. De Petit Parisien deed de volg* de optelling der stemmen door de ver- schillige partijen behaald De radikalen en radicaal-socialist® 3,100,000 stemmen de republikein® 85o,ooo de vrije socialisten 160,000 de hervereenigde socialisten 960,000 de progressisten 1,170,000 de liberale unie en de conservatieven 2,140,000; de na tionalisten 38o,ooo. De partijen der rechterzij winnen 400,000 stemmen sedert de kiezingen van 1902.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2