Kieskronijk. Rechterlijke krouijk. Allerhande nieuws. Onweder van Zondag. Frankrijk. Duitschland. ZEE VISCH HANDEL H. Arys-De Paepe, BOUW GRONDE1 Een bond voor de comptante beta lingen is gesticht te Brussel, onder de hooge bescherming van Mev. de gravin van Vlaanderen en het eerevoorzitter schap van M. Beernaert. Het doel laat zich raden het spoedig betalen van de door kleinhandelaars ge dane leveringen of ten minste de afschaf fing van het gebruik, die betaling tot in het eindelooze te verschuiven. M. Beernaert zal den x Juni over dit belangrijk maatschappelijk vraagpunt eene voordracht geven welke door de gravin van Vlaanderen en talrijke hooge personen zal worden bijgewoond. Te Brussel is door de heer H. De Winde, Secretaris der Catholieke Vereeni- ging eene protestatie bij den heer Voor zitter van 't Hoofdbureel ingediend tegen de geldigheid van de voorstellingsakte der Daensisten. De voorstellingsakte be staat uit verscheidene smeerige papier- kens met handteekens in verschillige steden en gemeenten ingezameld, 't Is zoo wat de gewoonte bij de groene hier te Aalst zagen wij meermaals de zelfde vuile papierkens gebruikt voor de voor stellingsakten. Nu ei is meer Een dezer papierkens bevat eene lijst van ia candi- daten, een andere van i3 en de rang schikking der candidaten verschilt van 't eene papierken tot het andere. Wonder niet waar 't Judascijfer i3 is er weêr eens in vermengd, 't Is de Volkskamer welke over 't gegrond reclaam zal moeten uitspraak doen. Uit zeer vertrouwbare inlichtingen vernemen wij dat Pilatus Daens geene kans heeft om herkozen te worden, dat de Brabantsche kiezers zijne volksfop perij begrijpen en hem een zoo feilen duw zullen toedienen dat hij niet vitesse den Bouchoutberg zal komen afgerold... En moest het nu tegen alle, alle ver wachting gebeuren dat Pilatus zou ver kozen geraken, dan kan zijne kiezing toch niet geldig verklaard worden ja, ze zou moeten verbroken worden, 't Zou dus eene groote dwaasheid zijn voor hem en zijne medecandidaten te stem men. Ja. ja eene dwaasheid zou het zijn Voor de catholieken dua gekozen De krijgsraad van Luik had te oordeelen over haren gewezen adjunct-griffier, een socialist, die zich plichtig had gemaakt aan niet minder dan 363 schriftverval- schingen, en zoo ten nadeele van den Slaat ruim 5ooo fr. had afgetruggeld. Die feiten bestonden namelijk in het opmaken van valsche taksbriefkens of het verhoogen van echte taksbriefkens voor getuigen, dis op den krijgsraad geroepen waren. Hij had echter de vlucht genomen en moest bij verstek gevonnisd worden. Zijne straf is 3 jaren gevangenis en iooo fr. boete. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Karel VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode. Matige prijzen.— Spoedige bediening. Het jaar van rampen duurt voort. Het is alsof de wereld op haar einde loopt. Zijn wij hier te Aalst, wat meestal het geval is, bevrijd van groote ongelukken, door het onweer veroorzaakt, elders is men zoo gelukkig niet. Het heeft hier wel drij uren aan een stuk gedonderd; de schade aan de veldvruchten is groot doch heel het land door signaleert men onge lukken, veroorzaakt door den bliksem, door rukwinden, door regen- en hagel vlagen, kortom, 'tiseene algemeene ramp. Het zou eene lange reeks vormen, moesten wij plaats voor plaats opsom men, wat al groote en kleine ongelukken er in de beide Vlaanderen plaats hadden. Uit drie-en-twintig gemeenten meldt men het in brand steken van huizen en hoeven, het versplinteren van boomen, het kwetsen en neerbliksemen van men- schen en het overstroomen van velden en hoven. Paarden en vee werden gedood in de stallen, 't zij door den inslaanden blik sem, 't zij onder het brandend en instor tend puin. Schapen bleven dood temidden der grazende kudden, fruitoogsten werden door hagelslag vernield, kerktorens be schadigd, molens en schouwen omgewor pen, kortom, de ramp is algemeen. Het ergst schijnt het onweer gewoed te hebben in onze Dendervallei, namelijk rond Ninove en Sottegem. In deze stad werden twee paarden blind en een doodgeslagen. Te Aspelare werd eene vrouw door den bliksem gedood. Te Iddergem, zegt men ons, is een hengst van M. Cobbaut in de weide ver- donderd. Te SM-Maria-Lierde heeft de bliksem eenen landbouwer doodgeslagen. De weduwe blijft met elf kinderen. In het land van Waas woedde het on weer ook vreeselijk. Te Temsche vielen hagelsteenen van 40 tot 5o gram. De gebroken ruiten zijn niet te tellen, en de schade aan veld- en hofvruchten is onbe rekenbaar. Te Leopoldsburg (Kamp van Beverloo) is de bliksem gevallen op verscheidene plaatsen en hij sloeg een aantal boomen stuk. Eene oude vrouw werd op een paar stappen van hare woning doodgeblik- semd. Een zelfde lot trof hare dochter, die zich binnenshuis bevond, en dezelfde bliksemstraal sloeg een ander meisje, niet verre van daar, met doof- en blindheid. Het onweer duurde ia Namen Maan dag van 2 ure namiddag tot 7 ure des avonds. De bliksem viel op verscheidene plaat sen, overal schade veroorzakend door brand en instortingen. Alle treinen ondergaan vertraging en de trams kunnen niet rijden. De velden zijn overstroomd en men ziet landbouwgerief en dood vee drijven. Op het laatste uur meldt men dat te Fond d'Arquet vrouw Mathèwe en haar zoon verdronken zijn. Hunne lijken zijn in het overstroomde veld terug gevonden. Ziehier wat de correspondent van 't Handelsblad te Namen schrijft Te Bomel, eenevoorwijk van Namen, zeer hoog gelegen was het anders gesteld. Het water kwam in dolle vaart van de bergen rollen, slijk en steenen voortsle pend, een ware rivier op den weg vor mend. Op het gedeelte van den weg Au Chicago genaamd, waar het terrein l.5o m. in de laagte gaat, bevindt zich eene herberg gehouden door Mad. Mathè we. Sedert de laatste overstrooming heeft het gemeentebestuur hier een kleine muur opgericht om het water tegen te houden en af te leiden. De genaamde M. Mathèwe bevond zich in haar huis rond 6 ure, toen eensklaps de muur instortte en een stroom van 4 m. breed vulde het huis. De ongelukkige had niet den tijd zich te redden. Zij werd meegesleept en in hare pogingen om de straat te bereiken gelukte zij niet, zoodat zij jammerlijk verdronk. Haar zoon die zijne moeder wilde red den onderging hetzelfde lot. De tijding van het ongeluk verbreidde zich weldra door de stad. De pompiers en eene afdeeling genie soldaten kwamen aansnellen om te redden wat er nog te redden was. Men poogde den kelder leeg te pompen, onmogelijk het water bleef tocstroomen. Toen werd door de soldaten de stroom met takke- bosschen afgeleid.Na vele moeite slaagde men erin het lijk der vrouw rond 9 ure te voorschijn te brengen. Rond 10 ure was het lijk van den zoon nog niet gevonden. Eene groote menschenmassa, in het slijk voortstappend, bevond zich den ganschen avond op de plaats des onheils, het geval druk besprekend. Te Frizet heeft eene aardschuiving den ijzerenweg versperd, zoodat al de treinen op de lijn Namen-Thienen eene groote vertraging ondervonden. Al d« buurtspo- ren hadden veel vertraging, eveneens omdat de riggels door het slijk versperd Het tweede lijk is Dijnsdag morgend ten 4 ure gevonden. De school van de rub Salzines lkz Mouuns is overstroomd. De kinderen moesten naar de verdieping vluchten, Er stond 1 m. 5o c. water in de hoven van Floreffe. De stroom sleepte meubelen en karren mee. Ook is er veel schae aangericht te Bel grade. Nooit heeft men van menschengeheugen zoo een onweer gezien gelijk er Maandag een over Leuven woedde. Ten 2 u. 3o min. aangevangen was het pas ten 6 uren geëindigd. Het ving aan met twee drie hagelbuien (steenen lijk duiveneieren waren hoegenaamd niet zeldzaam), die alles op velden en in hoven, de bloemen en vruchten afhakten. Dan volgden regenbuien bliksem en donder woedden met ongekend geweld. Ratelende slagen volgden elkander onop houdend en joegen den schrik in aller harten. Beangstigd zag ieder naar het luchtruim of die vlaag nog afdrijven zou. Welhaast liepen kelders, hoven en huizen onder de Dijle klom met schrik wekkende snelheid en joeg het water langs duikers en riolen in de straten. Talrijke menschen vluchtten met have en goed. Thans is bet water veel gezakt, maar men vreest dat om 12 uren 's nachts, Indien men in Waver de Dijlewaters niet kan weerhouden, eene nieuwe overstroo ming zal plaats hebben. Persoonlijke ongelukken meldde men Goddank tot heden niet, maar de stoffe lijke schade is onberekenbaar I Van hoven en velden spreken wij thans niet, maar tot heden meldde men op het policie bureel dat te Heverlé twee huizen brand den. De bliksem trof den toren van Pari- daens en eene kerk in de Preekheeren- •traat. In vele straten spoelden de kasseiden weg. Eene spoorwegbrug aan de Thien- sche poort is ernstig beschadigd. Een i5o meters lange buitenmuur van de centrale gevangenis is omvergeworpen. Insgelijks viel de muur van het kerkhof op de rails van de daarneven loopendc spoorbaan. Aan den Cesarsberg stortte een deel van den berg, met muur en boo men en al op den weg. Aan 't kerkhof stortte een huis in. Ook viel een muur om aan 't nieuw gebouwd gedeelte van 't fabriek Thomas. De treinen kunnen noch in noch uit de statie, daar de nieuw aangelegde banen doorgezakt zijn. Acht honderd bedevaarders van Schaar beek en omtrek, die van Scherpenheuvel kwamen, kunnen niet naar huis. Tele graaf, telephoon en... hotels worden be stormd. Nergens plaats meer. Het nacht verblijf huist er een 3otal in de Jonge Catholieke Wacht plaatst men er 3oo, een honderdtal ook in het klooster der Picpussen. Professors der hoogeschool moesten op een stootkarken van uit hunne les ge haald worden. De schade te Leuven is onbereken baar. Alle plantsoen is vernietig door den hagel, die rond 3 uren is beginnen te vallen. Rond 3 uren was een gedeelte der benedenstad overstroomd.In den Boeren bond was een zestigtal bedienden door het water geblokkeerd. In sommige straten stond het water i,5o meter hoog, en in anderen ten min ste 80 centimeters. De studenten gedroegen zich als helden en redden verscheidene huisgezinnen. Zij moesten tot aan de lenden door het water loopen. Een stuk muur der omheining, van 80 meters groot, is ingestort langs den kant der Dekenstraat, alsook de Tivoli- brug, die alzoo op de spoorbaan,Leuven- Luik het verkeer onmogelijk maakte. Geen enkele trein kan langs daar Leuven binnen rijden. Langs de zijde van Brussel zelfde toe stand. De werken der nieuwe statie zijn totaal onder water gezet en de niet vast- gestampte grond is weggespoeld. Bu- reelen zijn onder water geloopen. Bij het instorten van den Cesarberg werden vele boomen meegesleept en men vreest dat de grondslagen der abdij veel geleden hebben. Ten 10 uren 's avonds stond de Dijle nog 40 centimeters boven 't gewoon peil. Het schepencollege zetelt bestendig ten stadhuize. De gemeenten Blauw put en Kessel- Loo zijn overstroomd. Een blad meldt dat bij het invallen van den muur der gevangenis de opge- slotenen de vlucht wilden nemen, zoodat eene compagnie soldaten moest worden opgeëischt, om dit te beletten. IO menschen verongelukt te Bertliem. Een verschrikkelijk nieuws wordt ge meld uit Berthem, bij Leuven. In deze gemeente zijn ten gevolge van de bliksem snel ingetreden overstrooming 10 menschen verontgelukt. 6 lijken berusten op het gemeentehuis van die plaats. 4 personen blijven nog vermist den kelijk zijn hunne lijken weggespoeld door het water. Ook zijn talrijke stuks vee omgekomen en 't is een algemeene verschrikkelijke verwoesting in die streek. Berthem, eene gemeente van 2400 zie len, is gelegen bij Tervueren. Ook word. gemeld dat dicht bij Herent, op de baan van Leuven naar Mechelen, de weg op eene breedte van 35 meters weggespoeld is. De dijk te Wilsele is ten 11 ure door gespoeld en weldra was geheel Wijgmaal onder water. Te Kessel-Ix>o, in het laag gedeelte, had men 2 meters water; onder de spoor wegbrug 2 meters. Te Blauwput heeft men 3 personen half verdronken gered, doch dank aan spoedige zorgen van Dr Op de Beeck werden zij in het leven gehouden. Ook uit Rotselaer komen de slechte tijdingen toe. Tufschen Velthem en Herent is Maan dag namiddag de trein ontriggeld die ten 4 ure 3g uit Brussel vertrokken was. De baan Leuven-Luik is ten gevolge der instorting van de Tivoli-brug en van een deel van den kerkhofmuur, tot half 12 Maandag avond versperd gebleven. De studenten en de soldaten hebben wonderen van moed en dapperheid ver richt. Antwerpsche graanhandelaars, die van de Beurs van Luik kwamen, merkten dat, te beginnen van Landen, de trein zijnen loop vertraagde en weldra heel en al door het water reed. Een weinig vóór de statie van Thienen kwam de treinoverste aankondigen dat de reizigers moesten uitstappen, daar geen enkele trein nog door kon. Dit maakte dat al de volgende treinen, die van Luik kwamen, achter elkaar bleven staan. Weldra waren alle hotels en herbergen vol en de reizigers vroegen den statie overste een bijzonderen trein te vormen, om langs Aarschot te kunnen rijden. Dit schijnt, na gevraagde onderrichtin gen gelukt te zijn, want de Antwerpsche handelaars zijn Maandag avond nog ge lukkig thuis geraakt. Uit Henegauwen en elders komen nog verschillende doch minder erge berichten toe over ongevallen, door 't Jon weer ver oorzaakt. ONWEER. Het onweer schijnt voortdurend rond te dwalen; want nu dondert het hier. dan daar en eiken dag brengt zijne bijzonderheden meè over schade, door regen, bliksem of ruk winden aangericht. In Henegauw, voornamelijk in het Centrum, heeft men er Zaterdag zijn deel van gehad. Te La Louvière waren de electrieke kabels vernield en de tramdienst gestaakt. En te voet gaan was niet mogelijk, daar de straten in rivieren herschapen waren. In het Sint-Jozefscollegie stortte een plafond in onder het gewicht van het water, dat langs eene opening van het dak was binnengestroomd. Te Houdeng-Aimeries werd het dak door den bliksem vernield. Overal meldt men het verbrijzelen van schouwen, bal- cons, daken en het omwerpen van boo- Hagel en regen richtten veel schade aan. Velden en hoven werden verwoest. Zaterdag namiddag en avond heeft er boven de Kempen een geweldig onweèr gewoed. Bliksem en donder wisselden elkander onafgebroken af. De rpgen viel overvloedig. Te Turnhout werden op verschillende plaatsen boomen verbrijzeld door den bliksem. Te Oud-Turnhout verbrijzelde het hemellicht een gedeelte van den stal, toebehoorende aan den veld wachter Stevens en doodde twee varkens. Te Raevels.op den Eel.werd eene woning in asch gelegd. In dezelfde gemeente, nabij de brug der vaart, sloeg de bliksem op eene pachthoeve, kwam in eene kamer waar zich 7 personen bevonden en sloeg er drie van ten gronde.zonder hun anders eenig letsel te veroorzaken. Brand werd niet gesticht. Te Arendonck, op de Voorheide, over de vaart, was het onweer vergezeld van eene vreeselijke hagelbui, die er veel schade aan hof en veldvruchten aan richtte. De twijgen der jonge boomen werden geheel afgerukt, zoodat op vele plaatsen die boomen kaal staan. Rond 10 uren luidde te Turnhout, de stormklok de pompiers waren spoedig met hunne spuiten in gereedheid en snel den naar Papenbrugge waar, naar men zegde, de bliksem eene hoeve in brand had gestoken. Weldra bleek evenwel dat de brand op 't grondgebied van Thielen woedde. Eene hoeve en eene burgerswoning zijn daar door het vuur in asch gelegd. Te Oud-Turnhout verrichtte het hemel licht ook erge schade aan 't dak der kerk. Maandag woedde andermaal een on weêr boven de Kempen. Te Desschei sloeg de bliksem op het weezenhuis, en kwam in eene kamer, waar verschillige weezen met eene zuster aan eene tafel zaten. De tafel werd door den electrieken schok omgeworpen. Een der weezen werd door een der tafelpooten aan 't hoofd gekwetst, doch anders bleef ieder ongedeerd. Er zijn geene kinderen meer. Vrijdag voormiddag zocht in de Congo- straat te St-Nicolaas, een knaap van 1; jaren naar zijn mes om pataten te schillen, zijne ouders zser werkzaam, waren elders hun brood gaan verdienen zijne zuster van 14 jaren was alleen met hem thuis. Daar hij zijn mes niet vond, maakte hij zich zoo bloedig kwaad dat hij naar boven liep. Het zusterken kreeg achter denken en ging eenigo stonden nadien op den zolder zien. Zij zag haar broerke ophangen aan eenen balk met een stuk koord dat hij daar gevonden had. Oogei blikkelijk liep zij naar beneden en de straat op waar zij,hare oudere zuster naar huis zag komen. Deze klom naar den zolder met een broodmes en sneed hem af. Het was juist in tijds. Toen de ouders des middags thuis kwamen, kreeg hij van den vader eene goede kastijding en beloofde, niet meer te zullen herbeginnen De ontsnapten van Courriêres. De Intransigeant stipt zekere tegen strijdigheden aan in de verklaringen der ontsnapten van Courriêres, welke eerst hadden beweerd zich met het vleesch van een dood paard te hebben gevoed hij doet opmerken dat men geen paarden beenderen heeft gevonden in de galerij, Dr Lourties, die de maag der ontsnapten gewasschen heeft en hunne uitwerpselen onderzocht, verklaart daarenboven dat zij versch vleesch hadden gegeten de kame raden van Neny, eindelijk, zouden gezegd hebbe, op den dag waarop Neny gedeco reerd werd, dat zij alles zouden zeggen en men zou weten dat hij de dood had veroorzaakt van drie mijnwerkersleerlin gen. Het blad, dat wij geheel verantwoorde lijk laten voor deze mededeelingen,vraagt zich af of er in de mijn van Courriêres geen drama heeft plaats gehad, gelijk op het vlot der Méduse 100,000 fr. in eene matras. In een ellendig dakkamertje van de rue St- Sauveur, te Parijs, woonde sedert lang eene oude vrouw, gekend in de wijk als Mère la prise en die eiken dag uit bedelen ging in de rijke wijken. Sedert drie dagen nu had men ze niet meer ge zien, en men deed hare deur openen. Men vond het lijk der vrouw op eene oude matras. Bij het onderzoek vond de com missaris in de matras 80,000 fr. in bank briefjes en 20,000 fr. in goud en zilver. Strenge straf. De rechtbank te Frankenthal, heeft den wijnknoeier Kop pel uit Neustadt, tot 3 weken gevange nisstraf en 4000 mk. boete veroordeeld. Verder is zijn geheel voorraad 154,000 liters wijn van overheidswege in het straatriool uitgegoten. Een schooljongen te Klein-Tritiu, in Pommeren, had onlangs een wissel verzet, om te zien, hoe een trein var. het spoor liep. Gelukkig werd de kwaéjon- gensstreek bijtijds ontdekt. De strafkamer te Greifswald heeft den roekeloozen knaap, tot een jaar gevangenis veroor deeld. In de afgeloopen week zijn vier rei zigers in de groote treinen tusschen Ber lijn en België bestolen.Uit een rechterlijk onderzoek blijkt dat de vier diefstallen door dezelfde personen gepleegd zijn. Denkelijk heeft men met eene interna tionale bende treindieven te doen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 17, 18 en xg Mei 1906 T ARBOT de kil. fr. 3 TARBOTTINS '/s kilo HEILBOT fr. 1, Kabeljauw, fr. 0,80 en Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00, 3, Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3, en 4, Steur fr. 2,o Roodbaarden (rougets) fr. 2' Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 Nieuwe Landolium fr. ojl Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,# Hollandsche Schelvisch, grooten fr. 1,00, 1,25, i,5o 2,00 en 3.» Makreelen 't stuk fr. 0,70 i, Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,: Garnalen in doos fr. Garnalen versch fr. Hollandsch Haring 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5 Melkers Haring nieuwen Tongen, groote, midden en klein soort. STAD AALST. Besturen der Godshuizen Bureel van Weldadigheid. De bediening van Apotheker der stichten van Weldadigheid zal open v. te rekenen van 1 Juni 1906. Jaarwedde 3ooo fr., vrije woonst, vot en licht. Zich schriftelijk aan te bied» vóór 20 Mei aanst. bij den heer Vooni ter der Godshuizen of van 't Bureel r Weldadigheid. Bij Rechtsmacht. Er zal op Zaterdag 19 Mei 1906, 9 uren voormiddag, te Aalst, ter Gra Markt, aan het nieuw Stadhuis, oveif gaan worden tot de openbare verkoop van Meubelvoorwerpen, zooals B; toog met étagère, in accajou, 2 bierpa pen, herbergtafels met marmeren blad» bier- en likeurglazen, herbergstoof lonne, stoelen, banken, zes gebouree stoelen met zetel in accajou, 2 gree spiegels, kaders, regulateurs, petroliï pen, suspensisn, porselein- aard- engl: werk, glazen keukenkas, keukenjac keukengerief, ledige flesschen, doozen met gemaakte bloemen en and: benoodigheden voor vrouwen hoeden s door het ambt van Deurwaarder C VOS, te Aalst. Met gereed geld, zonder kosten. OPEN BARE VERKOOPINi van Zaailanden en Meersclif gelegen ter Stad Aalst en k gemeenten Meldert, Erembol gem, Lede en Aygem. De Notaris DE VUYST te Borsbeifl,!, ten verzoeke van wie het behoort, met 1 honden van eenen enkelen zitdag bep&ald Dijnsdag 22 Mki 1906, om 2 urbn namiddi ter herberg van Joseph Van Quckt, genu: u Het Zaagsken te Erembodegem, au limiet der Stad Aalst, ÏGeeraerdsbergsè Steenweg, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel zaailand, 1 legen te Aalst, op den kleinen Hoeskan* nabij het menw Kerkhof, gekadastreerde tie B, nummer 82, met eene grootte va:, aren, palende oost het Bureel van Weids heid der Stad Aalst, znid de Hoeaka:-: straat, zuid-west Edonard Verbeken, n«j Quintyn als gebruiker. In gebruik: Frans Hofman-Verboeren. Tweede koop. Een blok bouwgr:: zaailanden en Hopplant gelegen binnet gemeente Meldert, op het Huyseveld, g» daatreerd sectie C, nummers 380 en 381,1 eene grootte yan 1 hectaar 77 aren, ligge: zuid-oost de wednwe Benoit Van den Ha: en Mijnheer de Burgemeester Gheeraerdti Aalst, mid-west de Weduwe August Led» zuid Jacobns Van den Berghe, west de duwe Van den Berghe en Donatus Ledega noord de Eeckhontstraat. In twee deolen 1° Den Bouwgrond liggende ten ooslt zijnde sectie C, nummer 381, groot 61 as 50 centiaren onderverdeeld in 1/4 ten oosts 1/4 eruevens, «u 1/4 ten westen. —In gebrui bij de gebroeders Baert. 2° Het perceel Land, sectie C, nummer 5> groot 1 hectaar 15 aren 50 centiaren ondr verdeeld in A)de oosthelft b) de westhelft.- In gebruik by Nieuwland Leopold. Derde koop. Een perceel Zaailand, ge gen te Erembodegem op Terjoden of Lai» haege, gekadastreerd sectie B, nummer 173 groot 25 aren 40 centiaren, palende M Joanna D'hondt, znid de Meersohen, w Roelandt, noord den Los daarover De Mil Ingebiuik bij P. Janssens. Vierde koop. Een perceel Zaailand,? legen te Lede, op het Brakveld, gekadastres sectie D, nummer 424a, groot 10 aren 70es tiaren, palende oost Jan Beelaert als gebn ker, zuidM, Persan, west den Voet weg, du' over M. de Kerchove d'Exaerde, Consttf Lievens en de erven De Swaef, noord Voetweg daarovor Remy \an Lancker. In gebruik bij Leander De Cnyper. Een perceel Meersch, gelegen te Lea op het Karreveld, gekadastreerd sectie nammers 361, en 362 groot volgens kad&iz 21 aren 10 centiaren, palende oost M. Ju Moens.advokaat, zuid de Kinderen Van Hu wermeiren, west de Erven della F»ii> noord den Voetweg daarover Kinderen WL lox en andere. In gebruik bij Petra Coppens. Boomprijs 90r Zesde koop. Een perceel Zaailand, p legen te Aygem, op den Damkonter, gekadtf treerd sectie B, nummer 391, groot lhecttf 15 aren, palende oost den Voetweg daarors Constant Van Bnggenhout, zuid van ondi Erven Dooreman, west Mijnheer De Vuyrt Burgemeester te Borsbeke, noord de Kind» ren De Ryck. In twee deelen. de helft ten zuide. r) de helft ten noor den. In gebruik bij Gustaaf de Vuyst-Van W« senhove.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2