Ditjes en datjes. Haeltert. - Zondagrust. Buurtspoorweg.—Aalst-Ninove. Kerk St-Martinus, Aalst. Priesterlijke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. VOOR DEN HOEST BORSTSIROOP DE PRATERE Onweder van Zondag. Filature du Canal, VOOREERST de complementen van de liberalen aan de boeren 1 De Ofinion Liberal* van Namen schreef Op den buiten zijn de vrouwen zoo dom als de mannen. En de mannen zijn nog dommer dan de ossen, welke zij aan den ploeg geleiden. Buitenkiezers, vergeet dat niet I ^LU I S T E R T L* Peufle schreef Zoolang de liberale partij aan 't bewind was, verwaarloosde zij de n eenvoudigste hervormingen; de liberale partij speelde den huichelaar met de werklieden om hunne stem bij de kie- zingen in te palmen. Op eene meeting randde Bara eens de Catholieke Regeering aan, omdat zij, naar zijn gevoelen, te veel de belangen van werkman en boer verwaarloosde. Hij kreeg echter van socialist Hambursin, die op de meeting tegenwoordig was.eane duchtige logenstraffing. Deze bekende, onder andere, dat de catholieken, wan neer zij wetten en maatregelen ten voor- deele van boer en werkman voordroegen, immer hardnekkig tegengewerkt werden door Bara en zijne liberale sleepdragers. De liberalen zijn altijd de vijanden geweest van de werkende klas, verklaar- de burger Hambursin zij hebben het stemrecht niet willen geven aan de werklieden en aan de landbouwers a Men ziet hetde liberalen woiden naar weerde geschat door hunne bondgenoo- ten. In geen enkel land ter wereld is het stoffelijk onderhoud beterkoop dan in België. Ook zei Elisée Reclus tot de Belgen c Gij bewoont een aardsch Paradijs! En Elisée Reclus, dat was geen p"Pi geen vriend onzer Catholieke Regeering 't was een vrijdenker en razend antikleri kaal. En 'tis Edmond Picard, een socialist, die in Le Pbuplb van 3o Juli xgo5 bovenstaande spreuk van Reclus mee deelt. Wat komen onze antiklerikale politie kers, uit partijbelang, dan liegen dat de Belgen onder de verbruiksbelastingen zuchten 1 Le Peuplb het blad der roode- Bondgenooten onzer liberalen schrijft i Acht uren werk, verhooging van dag loon, expropriatie van de mijnen om te beginnen, verdeeling tusschen allen van den eigendom die nu in de handen der rijken is, daarvoor strijden wij, EN DAARVOOR ALLÉÉN. Toe maar, Aalstersche rijke liberalen, gaat maar band in hand met de socia listen I ONZE LIBERALEN willen nu de kiezers wijs maken dat zoo het catho- liek Ministerie moest vallen, zij alleen het bewind zouden in handen nemen en het land besturen zonder dat de socialis ten iets zouden te retetetten hebben. Nu de socialist gezel Hambursin, den uitslag der Fransche kiezingen beoor- deelende. laat dat wat anders verstaan en schrijft in Ls Peuple Ha, ik weet dat het capitalistische beest der samenleving nog niet overwon nen is. Het zal zich misschien zelfs wreed kunnen verdedigen in den hoek waarin het gedrongen is. Het heeft tot hiertoe zijnen buik vol kunnen eten en rustig kauwen. Nu dat men het op rantsoen wil stellen vooraleer het te dooden brengt het nog stooten toe. Mor gen, als dc werkersklas, nog sterker en beter bewust, het zal willen dooden, zal het zich «ene laatate maal verdedigen, zijne hoornen met bloed verwen. Maar, er zal een dag komen waar op het proletariaat, een reus, den ge nadeslag zal geven en het walgelijk beest zal kreveeren. Op de aarde, alsdan verlost van hare sociale vuilnis, zullen de Wetenschap, het Recht en de Rede de nieuwe Mensch- heid stichten, de ideale communistische samenleving, waarin de Vrede en de Liefde alleen zullen heerschen (II!) Ziedaar de toekomst die de liberalen ons willen voorbereiden. En gij ook, rij ke liberale heeren, zult door uwe roode bondgenooten van heden niet gespaard" worden. Onthoudt het wel I Nu dat Pilatus Daens persoon lijk naar Brugge is getrokken om een verbond met de liberalen mits duim kruid te sluiten, willen wij hem de ver- maledijdingen herinneren die, in 1881, door Groene Pie naar 't hoofd der libe ralen werden geslingerd Hij en al de groene judassen meditee- ren er over Voor uwe liberaalderij, voor uwe b Geuzerij, NEEN I neen 1 eeuwige vermaledijding over Liberaalderij en Geuzerij Wee die er zijn leven in ver- slijt I.... Wee wie deze helsche ge- drochten versterkt en aanmoedigt I 1 Maar voor u, stervelingen, voor u, on- 1 gelukkige rampzalige menschen, is er b hoop zoolang er leven is 1 Ach I laat deze waarheden eens aan uw hart b spreken I Elke ware katholiek verfoeit b en verwerpt uwe princiepen maar heeft medelijden met uwe personen b Doch weet wel, dat de tijd kort is, dat b de dood niemand spaart en dat allen b de rijkste lijk de armste, ongewapend en alleen voor den Grooten Rechter b moeten compareeren I... Daarom ver- b laat de liberaalderij En zeggen dat hij die dat neerschreef nu ook een ongelukkige rampzalige mensch is gewoiden daar hij niet alleen met de liberalen maar ook met de socia listen aanspant. Mocht deze herinnering voor de helden van Cbipka en hunne nog dungezaaida aanhangers eene zalige ver maning wezen 1 VLAAMSCHE MUTUALISTEN LANDDAG. De Landdag der onzij dige Vlaamschc Mutualistcu zal plaats hebben te Lbuvbn op Zondag 10 en Maandag 11 Juni eerstk. Vele Maatschap* pijen van Onderlingen Bijstand lieten zich reeds inschrijven. Buiten de Regee ring en de Bestendige Commissie der Maatschappijen van Onderlingen Bijstand zullen vele Gemeentebesturen op gezeg den Landdag vertegenwoordigd zijn door een Scbepene of een Gemeenteraadslid. Dringend verzoek aan de Maatschap pijen die nog niet aangesloten zijn, seffens hunne bijtreding te laten geworden aan M. A. Vandk Putte, Algemeen Secre taris, te Haren-bij-Brussel. De roode vlag. Te Uccle. bij Brussel, is zondag een socialist tot provincieraadslid gekozen, ter vervanging van een overleden liberaal. Er was een kiesverbond gesloten en de liberalen heb ben, als één man voor den socialist ge stemd. Om die schoone zegepraal te vieren heeft de - Liberale Associatie nevens ha8r blauw vaandel een overgroote roode vlag uitgesteken. De voorspelling van Anseele is dus verwezenlijkt Gij zult de roode vlag vol gen of gij zult niets meer zijn I 4\ Pilatus Daens is in zijn 8 dagen. Zondag is het groene rijk van liegen en bedriegen voor eeuwig en diij dagen uit, uit, uit I.... Wij hebben het reeds van over jaren voorztgd dat als 't volk zal klaar zien en de groene volks fopperij begrijpen men hem weldra opla ten zal. Overal begrijpt men nu dat de groene volksfopperij een middel is van persoonlijke verheffing voor de baat en niet om de werkersbelaDgen te bevorde ren. Zijn verbond of cartel met de blauwe en roode godverloochenaars, vijanden van God, Kerk, Priesters en Koningdom heeft de maat doen overloopen I... De groene kliek zal in den niet terug keeren waar uit zij, tot ongeluk van Gods dienst er. volksbelangen, is opgestaan I ARRONDISSEMENT AALST. Zondag 11. werd te GeeraarJsbergen de jaarlijksche cantonale Vergadering ge houden om de belangen onzer bevolking te bespreken. De zitting des voormiddags werd talrijk bijgewoond door afgeveer- digden uit al de cantons. Aan 't noenmaal 't welk werd opgediend in de wel ver sierde zaal van den Cath. Werkmanskring namen ongeveer 3oo disebgenooten deel. Alle onze achtbare cath. Senateurs en Volksvertegenwoordigers waren tegen woordig. De redevoering van M.M. Van Vreckem, Vincent Diericx, L. de Sade- leer en Woeste werden geestdriftig toege juicht. De spijzen en dienst lieten niets te wenschen over en de heer Van Assche, hospes, heeft er eer van gehaald. Toeko mend jaar algemeene Vergadering le Herzele en viering van 't zilveren jubel feest van onzen achtbaren Volksvertegen woordiger, den heer de Sadeleer. woordiger, M. De Sadeleer, ontving van den heer Minister van Landbouw 't vol gende schrijven Waarde Collega, Gevolg gevende op uwe aanbeveling van den ain April 11., heb ik de eer UEd. te laten weten dat het Beheer van Ijzer- wegen bevelen gegeven heeft opdat de gemeente Haeltert kosteloos Je noodige stoffen zou ontvangen tot de verbetering van hare landwegen. Aanvaard, Waarde Collega, de verze kering mijner oprechte gevoelens. B°" vandbr Bruggen. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 20 Mei 1906. M. De Waele, Kerkstraat. Onze achtbare Volksvertegenwoordiger, M. baron L. de Bethune, komt van wege het Bestuur van de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen het volgende schrij ven te ontvangen Als gevolg aan uwen brief van i3 b dezer hebben wij de eer UEd. te laten b weten dat wij op ia April 11. aan onzen b provincialen dienst bevel hebben ge- geven, van de omschrijvende memorie t op te stellen welke ons door den Staat b is gevraagd geweest over het in aanmer- b king nemen der lijn van Aelst naar b Ninove. Wij zullen de hand houden opdat dit b bewijsstuk zoohaast mogelijk aan den b Staat zou geworden. b Aanvaard, Mynheer de Volksverte- b genwoordiger, de verzekering onzer b ware achting. b De Hoofdbestuurder, »(get.)C. de Burlet.b Op Donderdag aanstaande, Feestdag van O. H. Hemelvaart, zal er in de Mis van 11 uren een Fransch Sermoen gepre dikt worden door den Eerw. Pater Hubert, uit het Carmelietenklooster van Brussel. De welsprekende redenaar, die te Brus sel zoo gunstig is gekend voor zijn bui tengewoon talent, zal handelen over het Werk van Calvarie(l'CEuvre dnCalvaire). Dit Werk, waarvan de hoofdzetel ge vestigd is te Brussel, heeft voor doelwit het kosteloos verzorgen der behoeftige kankerlijdende vrouwen. Men aanveerdt er zieken uit alle steden van het land. Het is dus eene Inrichting die eenieders achting weerdig i*. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor te Sinay, den E. H. Sterck, A. onderpastoor te Seevergem te Seevergem, den E. H. De S:*edeleer, J. M., priester in het Seminarie te Wet- teren, den E. H. Volckaert, J., onder pastoor te Erpe te Erpe, den E. H. Audenaert, onderpastoor te Meuleslede, (Gent) te Meulestede, deD E. H. De Bock, E., kapelaan der Kathedraal. Creemboter. Markt van Zaterdag ig Mei 1906 134 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer, den 347 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2770 kilogr. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAT* DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.— Spoedige bediening. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Zondag 20 Mei 1906, om 11 l/t uren voormiddag, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lbnssens. 1. Marche de Concert O. V. D. H. 2. Euruanthe, ouverture Weber. 3. Fantaisie sur Tannhauser R.Wagner. arr. par Kessels. 4. L'Hirondellebluette pr flute Gobbabrt soliste Mr A. Breynabrt. 5. Fantaisie sur Coppélia L. Deslibes. Altijd Anlat. 't Is hetgeen er de waarde van uitmaakt, de bewijzen die wij wekelijks in deze kolonnen druk ken komen altijd uit Aalst, want wij stellen vertrouwen in hetgeen ons een buurman zegt en al die plaatselijke be wijzen geven, zonder twijfel, reden tot overweging aan de menschen van hier. Madame M. Walgraef, 8, Pieter Couck- straat, te Aalst,zegt ons Sedert zes jaren leed ik van vreeselijke nierpijncn, zij beletteden mij 's nachts te slapen en iederen inorgend stond ik vermoeider op dan daags te voren ik had overvloedige zweetingen, ik was soms zco ziek, dat het mij zeer lastig was het kleinste werk te doen, niettegenstaande vele middelen volharden mijne pijnen altijd 't was een martelingschap ook toen men mij de a Foster Pillen voor de Nieren b ver kocht bij Mr De Valkeneer, apotheker, aanried, aarzelde ik niet ze te gebruiken. De uitslag was zeer gelukkig, want na vier dager, was ik verlicht en den twaalf den dag was ik gansch genezen, ik ver klaar het bovenstaande waar en veroor loof u het kenbaar te maken. Indien g« niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de Fos ter Pillen voor de Nieren b zijn, die men U geeft mijd U bijzonder voor namaak seis met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vracht vrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Dela- crb, 5o, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 15. Uit Burtt. Maandag morgend werd op den ijzerenweg een vermorzeld lichaam gevonden dat later erkend is ge worden als dat te zijn van den genaamden Karei Van Laethem, een jongeling van 21 jaar, wonende alhier te Burst, wijk Stokt. Men verdiept zich in gissingen aangaande dit ongeluk. Maandag numiddag, rond 2 ure, kwam de zoon Baert uit het gemeentehuis op de wijk Paardenmarkt, te St. Lievens Houtem. Een zevental personen wilden het hond je mishandelen dat hem vergezelde. Daar Baert zich hiertegen verzette, werd hij aangerand en erg mishandeld, Vader Baert kwam ter plaats en werd ook aangerand. Hij kreeg eenen messteek in de bil. De gendarmen onderzoeken. Bij eenen juwelier der Krijgslaan te Brussel werd Dijnsdag namiddag eene ruit uitgeslagen door drie kinderen, waar van het oudste slechts tien jaren oud is. Door de opening namen de kereltjes 60 ringen, i5 borstspellen en 17 geldbeu gels weg. Men heeft de jonge dieven kunnen aanhouden. De kinderen zijn, na ondervraging, naar de woning hunner ouders teruggebracht. Dat zullen jantjes worden 1 IS DE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevaar, ter wijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een postbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij deapothekers De Valc- kenear en Callebaut, Zonder gerucht zet het Brusselsche gerecht het onderzoek voort, in de zaak van de misdaad der Zwaluwenstraat. Ten gevolge daarvan werd een jonge ling uit een der Brusselsche voorsteden, geconfronteerd met de juffer, die beweert, hem met het geheimzinnige pak te heb ben gezien, dat het lichaam van Jeanneke Van Calck bevatte. Deze juffer blijft staande houden dat zij hem, op het oogenblik der ontmoeting eene sigaret heeft zien rollen. Bij de confrontatie wilde de juffer nog altijd hare gezegden voor waar doen door gaan, ofschoon de jongeling een gemak kelijk te controleeren alibi kon bewijzen. Den avond, op welke hij door de juffer zou gezien zijn, had hij met andere gebu- ren een vechttooneeltje bijgewoond tus schen eenen man en zijne vrouw. En al de geburen die er hem gezien hebben, verklaren dus de gezegden der juffrouw in kwestie valsch. Eene Brusselsche blufgazet komt met veel beslag een intervieuw met eenen dokter aankondigen. De leurders schreeu wen de voorbijgangers zot en als men er van gekocht en het blad gelezen heaft, weet nog even weinig als vroeger. Een zekere S., bediende te Brussel, weet Jat M. B. wisselagent te Marchien- ne au-Pont, eiken Woensdag naar de Brusselsche beurs komt. En hier van ge bruik willende Diaken om zich een som- meke geld toe te eigenen, zond hij verle den Woensdag een telegram naar Mad. B geteekend met den naam van haren man, haar verzoekende onmiddelijk 200 fr. te zenden naar een koffiehuis in de nabij heid der Beurs te Brussel. Maar nu was, ongelukkiglijk voor den slimmerik, B. dien dag niet naar Brus sel gegaan. Thuis gebleven, zijnde ont ving hij zelf het telegram en dadelijk ver moedde hij den truk. Hij verwittigde de politie van Brussel en zond per express eene enveloppe naar de opgegeven herberg die door de poli tie reeds bewaakt werd, toen een telegram drager de envelop er kwam afgeven. Korts nadien bood een jongen zich aan om de enveloppe (den verwachten brief met 200 fr.) af te halen. De agent volgde hem op en zag hem de envelop afgeven aan eenen persoon, die op den hoek der straat wachtte. Het was hooger genoemde S., die nu dadelijk werd aangehouden. Ziehier nog eenige bijzonderheden over ongelukken, door het onweer veroor zaakt Te Appelterre-Eychem is een meisje van 21 jaar, in hare woning door den bliksem getroffen en op den slag gedood. Te Melden is Zondag de bliksem ge vallen dicht bij de hofstede van Henri Everaert en heeft er een jonge os gedood. Te Ronse is de bliksem gevallen op de nieuwe school, waarvan verscheidene zware arduinsteenen werden afgerukt ook ruiten en dakpannen zijn vernield. Kinderen, die op straat speelden, hebben steenen op hun hoofd gekregen. Fr is veel schade binnen en buiten de stad. De ramp blijkt voortdurend grooter rond Leuven. Het is onmogelijk, al de ongelukken op te noemen. De St-Jacobs- wijk is erg getroffen. Vele huizen zijn ingestort. De achtermuur van het kerkhof is op de spoorbaan geslagen geheel het kerk hof staat onder water. De lijken spoelen uit hunne graven. Op de Geldenaaksche baan zijn vele huizen op 't punt in te storten. Den bewoners wordt verboden in hunne huizen te gaan. De,troepen haalden met hur.ne rijtuigen de reizigers te Heerne en Wygmael af. Zware wagens, ijzeren petroolkarien, han- delskoetsen, brouwerswagens zaten vast in het slijk. Weenende vrouwen liepen rond, in lichtingen vragend over den toestand van famiiieleden die ontbreken. Van velen zijn de meubelen en huisraad vernietigd. Mannen, vrouwen en kindei en hebben geheel den nacht gezwoegd om het water uit hunne huizen te krijgen. Geheele ber gen zavel zijn de stad in gespoeld, hoo rnen meesleepende. In het slachthuis worden de beesten afgemaakt en ongekuischt naar de been houwers gebracht. Kortom er heerscht in de stad een toe stand, waarvan men zich geen gedacht kan vormen. Buiten Leuven is de toestand niet min der verschrikkelijk. Op het kerkhof van Wilsele dreven de doodskisten weg. Overal is het vee in menigte verdronken. Over het ongeluk te Berthem, dat, zoo als wij reeds meldden, aan verscheidene personen het leven kostte, vernemen wij dat het ongeluk gebeurde op het gehucht Alsemberg, dat in eene diepe plaats ge legen is. Het water staat er nog a.5o meters hoog en de weinige bruikbare plekken grond, die boven de waterplas uitsteken, vormen een moeras, waar men tot de knoesels inzakt. Meer dan een, die poging tot redding aanwendde, was zelf in gevaar, in den modder te versmachten. De moeite, die men moest doen om voort te komen was zoo afmattend, dat de moedigste spoedig de pogingen opgaf om zelf niet bij de slachtoffers te worden geteld- De aanblik is allertreurigst. Een der woningen draagt het nummer 46. 't Was daar dat men vier slachtoffers heeft uitgehaald de vrouw Fytens, hare twee dochters en haar vader Philip Struelens. De echtgenoot en twee kinde ren uit de buurt, die in huis waren ge vlucht, konden gered worden. Door venstera ziet men eenige armoe dige meubelen, verbrijzeld, met slijk be vuild of in het water ronddrijvend. Eenige meters van daar vonden in eene andere hut twee ouderlingen. J. B. Wy en Marie Laes insgelijks den dood. Wat verder ligt eene doode koei aan de staldeur eene andere, die den halster had losgebroken, maar toch met het zeel aan de deur bleef hangen, zoodat het arme beest niet verder kon. Zij had, door zich los te rukken, den hals opengescheurd en honden verslinden nu het ruwe vleesch... Verder ziet men half afgebroken wonin gen en stallen, uitgeholde wegen en met geel slijk bedekte velden. In 't gemeentehuis waren in eene met zwart behangen zaal, de (lijken der ver dronkenen ten toon gesteld en de bewo ners en bezoekers worden bij tientallen binnen gelaten. Zij liggen daar, de meesten in hun wit nachtgewaad, met een palmtakske in de gevouwen handen. En aan de voeten van de rij staat eene schotel waar men giften inwerpt. Heel de bevolking treurt. Op ieders wezen leest meri rouw en wanhoop. Ziehier de juiste namen der slachtof fers Philippe Stroobants, 84 jaar Maria Stroobants, 48 jaar, zijne doch ter, gehuwd met Willem Feytens Melanie Feytens, 9 jaar Rosalie Feytens, 7 jaar Jan Baptiste Wy, 76 jaar Marie Haes, echtgenoote J. B. Wy, 74 jaar. Nog uit Leuven Menschen van jaren herinneren zich niet, een onweer te hebben doorstaan dat zoolang duurde. De Tervuursche of oude Brusselsche straat te Leuven, is in deer- niswekkenden toestand. Deze straat die afhelt, ontvangt het wa ter van de Remy,s Vest stroomt. Op die straat werden op een afstand van 5 a 600 meters met karrevrachten kasseien en aarde weggespoeld, zoodat de buizen van het stadswater en van de gas bloot liggen en zelfs door de hevigheid van den stroom losgerukt en verscheidene meters ver medegevoerd werden. De schade hier aangericht gaat alle gedacht te boven. De groeve door het water gevormd heeft op sommige plaat sen eene diepte van drij meters, op eene breedte van 2 of 3 m. Het onweer heeft tot droevige tooneelen aanleiding gegeven. Een boer, ondervraagd over hetgeen hij van het onweer heeft gezien, is nog stom van schrik. Hij kan, noch durft verhalen wat hij heeft gezien, zoo ver schrikkelijk was het, en hij antwoordt niet anders dan door gebaren. Een jongeling van 19 jaar, die op den steenweg van Leuven naar Mechelen, door het onweer overvallen werd, zegt, nooit te hebben kunnen vermoeden, dat zoo iets zou kunnen gebeuren De lucht was zwaar en laag, vuil alsof zij vol zwarte rookwolken zat. De roode bliksemstralen hielden niet op en slingerden door het ruim als bloedstrepen en schenen mij de oogen te zullen ver branden. De regendruppels waren zwaar als looden ballekens en deden pijn op de plaatsen van het lichaam, waar zij neer vielen als zweepslagen. Stroomen water vlogen door de lucht in alle richtingen, de boomen plooiden onder het geweld van den storm en het gerucht van het brekend hout, mengde zich met het ge loei van den wind. Voelende dat ik zou worden omge rukt, hield ik ir.ij vast aan de struiken, naast den weg en hel neerplassende water veroorzaakte zelfs luchtverplaatsingen, die mij den adem afsneed. n Eensklaps zag ik, te midden van den steenweg, iets zwart, groot, geweldig aankomen, iets als een cyclopenhamer. Het was een boom, door den storm uit den grond gerukt en nu met de gekste sprongen door den wind voortgedreven. a Doode!ijk bang, liet ik mij op der. grond vallen. Het monster vloog over mij henen, viel neer op een verlaten huis, verpletterde dit en bleef op den puinhoop liggen. Aan Jen Cesarsberg is het schouwspel onmogelijk te gelooven. Alles ligt ondereen muren, steenen, boomen, houten afsluitingen, hekkens, takken, slijk, aarde, enz. Hoe het er te Herent-Windgat uitziet, kan men nagaan uit het volgende Hier staat men voor eenen afgrond. De duiker, die onder den steenweg loopt, werd weggespoeld en een stuk der met- serij, duizenden kilogrammen zwaar, werd wel 100 meters ver meegesleurd. I-Iet verkeer over den steenweg is on derbroken, men staat er voor eene open ine dwars over den steenweg van min stens 25 meters diep en 20 meters breed. Verderop is de steenweg versperd door lioopen steenen, grond en boomen, dat al te samen ondereen liggen. De velden zijn verwoest, platgevaagd, en eene straat Aan den duiker van het Windgat bestaat niet meer zij is aange vuld met grond der omliggende velden. Alleman is het eens om den lof te ma ken van de soldaten, studenten en poli- cieagenlen, die zich als helden hebben gedragen om te redden wat te redden was. Het moet ten stelligste gelogenstraft worden dat er nog twee dooden onder den Cesarsberg uit zijn gehaald. Er zijn niet meer dcoden dan de zes van Ber them, die Donderdag begraven werden. Tijdens een onweer, dat nu Donderdag avond 11. te Schepdael ten 7urelosberstte, is de bliksem gevallen op den molen van M. Zeder. Twee werklieden, de genaamden Louis Martens, 29 jaar oud, en Leopold Van Belle, 3ojaar, beiden ongetrouwd, wer den op den slag gedood. De twee gebroeders Koriaux, 25 en 28 jaar oud, wagenmakersgasten die zich op dit oogenblik ook op den molen bevonden werden door den electrieken stroom ge troffen en over het gelaat en 't geheele lichaam schrikkelijk gebrand. Er is geen hoop,hen te kunnen redden. Vrijdag morgen heeft men onder de puinen van den totaal vernielden molen de tot kalk gebrande gebeenten van den ongelukkigen Leopold Van Belle gevon den. I)e twee overlevenden, wier dood alle oogenblikken wordt verwacht, zijn ge trouwd en huisvaders. Dus 5 verongeluk ten. RigolO is de beste en de fijnste der oude genevers. De echie Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert, is de beste der gezondheidsli keur. (1) Uit Kieldrscht wordt gemeld De dijkbreuk van den Asteinpolder is sedert eenige dagen geheel gestopt cn de landbouwers zijn begonnen met de vel den van den polder te bewerken. Recht voor de plaats, waar de dijk doorgespoeld was,is er een kuil gestroomd van een tiental meters diep, 5o tot 60 meters lang en 20 tot 3o meters breed. Die kuil zal nooit meer kunnen gevuld wor den de aarde ontbreekt in de nabijhetd en als men ze ver moest gaan halen, zou het werk te kostelijk zijn. Rondom dien put, kuil of weel is het land op eene groote uitgestrektheid ver woest. 5o of 60 hectaren zullen voor altijd moeras of sompeling blijven. De kasseiwegen zullen allen moeten herlegd worden al de kasseisteenen lig gen los. Men is algemeen van gedacht, dat het best zal zijn, den polder voor een jaar, twee of drij in weide te leggen, 't Is te zuur om te zaaien, zegt men. Dclliaize Broeder» Cus DE LEEUW. Buitengewone occa sies. Groote wijn, Kasteel Pichon- Longueville 1900, 2® geklasseerde gewas (gestempeld) A 2 fr. de flesch. Kasteel Marin 2® gewas S' Emilion, A fr. i,5o de flesch. (1) De 3ojarigen ingenieur M. Wyn- tiens was Maandag avond bezig met eene electrieke machien van honderd paar denkracht in gang te zetten in het staal fabriek van Angleur. Hij had zijne han den op het machien gelegd. Eensklaps bemerkten de werklieden dat de inge nieur onbeweeglijk bleef staan en bleek werd. Een meestergast sneed den electrie ken stroom af. M. Wyntiens viel onmid delijk ten gronde. Men droeg hem in de ziekenzaal van het gesticht, waar hij niettegenstaande de beste zorgen over leden is. De electrieke stroom had hem gedood. Het parket is ter plaats geweest. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk idem 5 5 Huwelijken. P. Abbeloos, landb. met V. Steenhout, landb. C. Boel, landb. met C. De Saedeleer, z. b. A. Welleman, tw. met M. Casteur, br. P. Lambertin, smid, met A. De Wit tw. F. Welleman, tabakb. met J. Vercammen, z. b. V. Cautaert, soldaat, met M.Dumont kleerm. OVERLIJDENS. B. Van Gijsegem, w® De Rouck, z. b. 63 j., Gasthuisstr. A. Verbestel, z. b. 22 j., Eilandstr. M. Bruyndonckx, z. b. 18 j.Burght. V. Van Helsuwé. w® Van der Biest, z. b. 83 j., Leopoldstr. H. Van Lierde, telegramdrager, 17 j., Pieter Coeckestr. 1 kind onder de 7 jaren. Bnau inntériel complet de Bras serie A vapeur A vendre comme neuf chaudières, cuve matière, bac refroidis- soir, cuve guilloire, pompes, machine et générateur A vapeur. Prix avantageux. S'adres. M. Edu, Desclée, Boulvard de Waterlo, 128, Bruxelles. ERNSTIGE AGENTEN zijn in ieder Canton gevraagd voor eene spaarmaat- schappij van groote toekomst. Adres te vragen ten Bureel van De Denderbode. "4- vr O I MrCALLEBAUT, Pharmacien, 1\ v Hola Atost, iniorme sa clientèle qu'il est manimn ->f désormais déposilaire des BOLI.ETTES DEXTAIIU H de Fourgeaud une seule guérit intailliblement,, en une seconde et sans retour la plus violente RAGE DE DENTS. En vente dans toutes les bonnes pharmacies. 1 fr. 50 le flacon, société" anonyme ALosT. Le Conseil d'Administration, en exécu- tion de l'article 37 des statuts, a l'honneur d'inviter MM. les actionnaires A assister A l'assemblée générale ordinaire qui sera tenue au siège social, A Alost, rue du Canal, le Mardi 5 Juin 1906, A 10 heu- res du matin. ORDRE DU JOUR i° Examen et approbation du bilan et du compte de profits et pertes. 2° Rapport du Conseil d'Administra tion et du Collége des Commissaires. 3° Tirage au sort de 48 obligations, remboursables ir Novembre 1906. 4° Nominations statutaires. MM. les actionnaires sont prévenus que, pour pouvoir assister A l'assemblée, ils seront lenus, pour se conformer A l'ar ticle 40 dts Statuts, d'être munis de leurs titres ou d'être porteurs d'un certificat de dépót de leurs titres, soit a la Banque de Flandre, A Gand, soit A la Société de Dé pót et de Crédit, A Bruxelles, rue Leopold, n° 23.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2