S7sle Jaar 3850 Zondag 3 Juni S'centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. SCHITTERENDE ZEGEPRAAL van 't cath. Ministerie zonderlinge verdwijning De kiezingen van Zondag 11. AALST. Zondagrust. LANDBOUWBELANGEN Ditjes en datjes. f£5ge> laat ons maar zessen DE DENDERBOBE Pit blad verschynt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. 3 CU1QUE 8UUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen ep 34® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Hoeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele vaa dit blad. AALST, i JUNI 1906. UITSLAGEN der kiezingen van 27 Mei igo6. Brussel. Gekozen 9 catholieken, 7 liberalen, 5 socialisten. De liberalen win nen een zetel van de socialisten en dezen laatsten dien van Pilatus Daens die, lijk wij het voorzegden full speed den Bouchoutberg is afgerold.... En of het aan Judas is gejond geworden 1... En of er aan toegejuicht is geworden te Aalst en elders. Dadelijk werden hier honderde huizen bevlagd. De onafhankelijken en Daens zijn dus te Brussel de verslagenen van den dag. Pilatus schrijft, volgens hij aan een opsteller van Le XX® Siècle zegde, zijne duchtige afkoking toe aan 3ooo stemmen die hij van de liberalen ver hoopte en niet verkreeg. In 't Canton van Assche, zegt hij, be kwam hij maar i5oo stemmen in plaats van 4 A 5ooo die hem... toekwamen.... Die hemtoekwamen Neen, neen, Pilatus uw rijk van schelden, lasteren, liegen en bedriegen is uit... De Braban ders kennen u nu wat beter En Pilatus gaat zijn strijd voortzetten tot der dood... Er zal veel volk van verre staan naar te kijken. Nu, onze Pie, voegde hij er bij, is groote babbelaar genoeg om over alles te zeeveren. Leuven. Ondanks 't cartel gekozen 4 cath. 1 lib. en 1 soc. N ij vel. Gekozen 2 cath. 1 lib. en en 1 soc. Antwerpen. Gekozen 7 cath. 5 lib. en 1 socialist. De catholieken verliezen een zetel ver overd door de liberalen. De cath. verloren 4000 stemmen gege ven aan de scheuringlijst van kleine nee- ringdoeners door de liberalen verwekt. Mechelen. Gekozen 3 cath. en 1 lib, Turnhout. Gekozen 3 cath. Brugge. Gekozen 3 cath. en 1 lib. De hulp der Daensisten die hun groen zieltje aan de liberalen tegen duimkruid hadden verschacherd en daarbij 't schan dalig liegen van u Het Recht heeft niet gebaat. Oostende-Veurne-Dixmnde. Ge kozen 3 cath. en 1 lib. Buyl. Yperen. Gekozen 2 cath. en 1 lib. Thielt-Rousselaere. Gekozen 4 cath. Al 't liegen en bedriegen, al 't be- leedigen, 't schelden en 't lasteren van het blauw-rood-groen orgaantje De Thielt sche Werkman d heeft niet geholpen. Ilier ook hebben de groene volksfoppcrs hun judaszieltje verpast. EENE 6® vervolg. IV WAT THOMPSON GEZIEN HAD. Eene geheimzinnige zaak, merkte Grijce op, toen wij op den hoek stilston den om nog een laatsten blik op het huis en zijne omgeving. Dat een meisje juist dezen weg wou kiezen, en hij wees op de leer, langs welke wij meenden, dat zij was afgedaaldom het huis te verlaten, waarin zij gedurende i jaar gewoond heeft, verbaast mij, dat verzeker ik u. Indien deze bloeddruppels haar spoor niet ver raden, zou ik met gemakkelijk aannemen dat eene vrouw zich aan zulk een dwaas avontuur zou wagen.. Wat zou ik in de ze omslandigheden niet voor haar por tret willen geven. Zwart haar, zwarte oogen, bleek gelaat en flink figuur Wat heeft men aan zulk eene beschrijving, om een meisje in eene groote stad als New-York te vinden. Ah zegde hij, aangenaam verrast, daar is M. Blake reeds terug dat is spoe diger dan ik verwacht had. Misschien kan hij ons eene juistere beschrijving Kortrijk. De officieêle uitslag is gekozen 3 cath. 1 lib. en 1 soc, gezel De Bunne die 6282 voorkeur stemmen be kwam terwijl Leeuwke Plancquaert er slechts 4000 vereenigde. 't Leeuwke heeft zich lijk een waar kerstekind door de socialisten laten in de doekskes doen. Wij dachten dat hij lee- per was. Bij de proclamatie zegde de heer Voor zitter van 't hoofdbureel dat er reklamen waren ingediend tegen onregelmatighe den begaan te nadeele van de cath. lijst en die zeer gegrond schijnen te zijn. De Kamer zal dus tot een volledige herop telling van al de stembrieven moeten overgaan. En deze zal, zoo verzekert men, ten voordeele der catholieken uitvallen. Vooruit heeft weinig vertrouwen in de verkiezing van socialist De Bunne daar er maar i/* stem te zijnen voordeele zou zijn. De Gazette van Kortrijk in haar nummer van Donderdag 3i Mei zegt ons: Er is eene betwisting ingezonden tegen de kiezing van burger De Bunne, die betwisting steunt op verscheidene gron den van groot gewicht. 0 Burger De Bunne zit nog niet op de kussens. Namen.Gekozen 2 cath. 1 radicaal en 2 soc. De cath. verliezen een zetel, Dinant-Philipstad. Gekozen 2 cath. 1 lib. en 1 soc. De cath. verliezen een zetel. Aarlen-Marche-Bastenaken. Ge kozen 2 cath. en 1 lib. Neufchateau-Virton. Gekozen 1 cath. en 1 lib. Na den geweldigsten der stormloopen die ooit tegen de catholieke vesting werd ondernomen en zoo moedig werd afgeweerd, mogen wij het hoofd ver heven en met fierheid roepen TRIOMF TRIOMF TRIOMF Ja, met recht mogen wy den triomf- bazuin laten weêrgalmen. Onze vereenigde vijanden die, ons, volgens de wiskundige berekening van M. Lorand, 11 of 12 zetels gingen ont rukken zijn er met moeite in gelukt er 4 te veroveren en een dezer is zeer twij felachtig, namelijk, dezen te Kortrijk waar, na nader onderzoek der slem- brieven, den cath. Caudidaat, M. Bus- schaert, ongetwijfeld zal verkozen verklaard worden. Het cath. Ministerie zal gesteund zijn door 12 of 14 stemmen meerderheid meer dan voldoende om zijn werk van vrede en algemeene welvaart moedig voort te zetten. De liberalen hebben vroeger jaren met meerderheden van 2a 6 stemmen geven. Tegelijkertijd liep hij den heer des huizes te gemoet en deed hem een paar vragen. M. Blake bleef staan, maakte een ont kennend gebaar en antwoordde toen luid genoeg, dat ik het kon verstaan. Het spijt mij zeer, mijnheer, maar ik kan u geen nadere inlichtingen om trent haren persoon geven, want ik weet zelfs in de verste verte niet, hoe het meis je er uit zag. Zelfs wist ik tot dezen mor gen niet dat er een naaisterke bij mij in huis woonde. Ik laat al dergelijke huise lijke zaken geheel aan Mevrouw Daniëls over. Grijce boog en deed weer eene vraag. Ook het antwoord hierop kon ik duide lijk verstaan. O, misschien heb ik haar wel eens gezien, ik kan daaromtrent niets met ze kerheid zeggen. Natuurlijk ontmoet ik in mijn huis nu en dan eens eene dienst bode, maar of zij groot of klein, licht of donker, schcon of leelijk is, dat kan ik evenmin zeggen als gij, mijnheer. Toen vervolgde hij op een toon, die er op berekend scheen Grijce in verlegen heid te brengen Verlangt ge nog iets Dit scheen wel zoo, want Grijce deed weer eene vraag. M. Blake zag hem verbaasd aan, alvo rens te antwoorden, en zegde toen be leefd Ik laat mij niets meer aan mijne geregeerd en 12 zou onvoldoende zijn 't Is dus wel degelijk een schitterende triomf dien wy vieren mogen en ver schuldigd zijn aan onze Westvlaamsche catholieke vrienden. Immers het cartel aldaar door Anseele-Buyl-Daens tot stand gebracht heeft overal op ellendige wijze schipbreuk geleden. Wat de catholieken gansch 't land deor en bijzonderlijk dezen van 't Ar rondissement van Aalst uiterst ver heugt, 't is de onthoofding der groene Volksfopperij in den persoon van haar opperhoofd Pilatus Daens die teBrussel deerlijk is afgekookt gewordeu en voor eeuwig en dry dagen in den azyntóbben is geduwen. PILATUS DAENS is dus uit de Volks kamer verdwenen maar met hem ver dwijnt ook het zoo diep vernederend schouwspel van dien meineedigen, on- gehoorzaraen priester die gedurende de acht jaren die hy in de Volkskamer verbleet, nooit anders deed dan de catholieken bevechten met ongemeene hardnekkigheid en de trouwe bondge noot was van geuzen en socialisten. Wij, catholieken uit 't Arrondisse- medt van Aalst mogen ons dus bijzon derlijk over den val van Pilatus Daens verheugen en roepen Leve *t calluüliek Mini sterie I Zondag namiddag, terwijl een laste rend artikel van een Aalstersch blad de Zusters van het Hospitaal, wier leven eene gedurige zelfopoffering is, bezwad derde, had in de kapel van hetzelfde gasthuis, eene aandoenlijke betooging plaats, eene hulde van dankbaarheid tan die afschuwelijke Gasthuisnonnen, die, volgens de liberalen, de arme zie ken mishandelen en, zonder den min sten eerbied voor de dooden, de lichters achterhouden Gedurende de eerste maanden van het jaar waren zeven-en-dertig typliuslij- ders van Kerrebroek in het gasthuis komen liggen, en dèèr met zulke moe derlijke zorgen en liefde dag en nacht opgepast dat er. niettegenstaande de woede van de moordende ziekte, een enkele slechts ervan is bezweken. Vol erkentenis kwamen de geuezenen, met ontelbare bloedverwanten en vrienden, waaronder een honderdtal kinderen, jongens en meisjes in het wit gekleed, stoetsgewijs cn biddende, cn bloemtui len. keersen en geschenken medebren- Sende, bestemd voor het beeld van nze-Lieve-Vrouw, Behoudenis der kranken, Troosteres der bedrukten. Arme, doch rechtschapene menschen, menschen die. hebben zij niet veel geld, toch een hert hebben dat kan kloppen van liefde en erkentenis, menschen die dienstboden gelegen liggen, wanneer zij niet meer in r.iijnen dienst zijn. Henry was een uitmuntend huisknecht, doch eenigzins aanmatigend, iets wat ik nooit kan dulden. Ik gaf hem zijn ontslag en daarmee was het afgedaan. Wat er van hem ge worden is weet ik niet. Grijce maakte nu eene buiging, waar op M. Blake hem in zijn eigenaardige trotsche houding voorbijging en zijn huis weer binnentrad. Ik zou niet geerne veel met dien man te doen willen hebben, zegde ik toen mijn chef weer binnen kwam hij heeft een eigenaardige manier om iemand zijne minderheid te doen gevoelen. Grijce wierp hem nog een zijdeling- schen blik achterna. Toch kan het gebeuren dat gij die gevaarlijke proef moet wagen. Verbaasd zag ik hem aan. Als bet meisje niet uit eigen bewe ging terugkomt, of als wij er niet in luk ken eenig spoor van haar te vinden, zal ik genoodzaakt zijn u gelegenheid te ge ven een juist inzicht te krijgen in het huiselijke leven van M. Blake. Is er iets geheimzinnigs in deze zaak. dan is dat geheim hier in huis te vinden. Nu zag ik Grijce aan en zegde op stel- ligen toon Gij zijt ergens achtergekomen.idat ik niet heb opgemerkt, anders zoudt ge niet met zooveel zekerheid spreken. kunnen verstaan en willen bekennen wat de brave Zusters voor hen deden gedurende die lange dagen van droef lijden en besmetting, toen dag en nacht zij rond hunne sponde waren om hen meermaals daags te verschoonen, te zuiveren, te koesteren en op te beuren, met gedurig gevaar van zelf besmet te worden en onder den last te bezwijken! Ja, die goede lieden bekenden het Zon dag zelf, het is dank aan die zorgen dat er geene arme weezen, droeve wedu wen en bedrukte moeders meer in Kerrebroek te tellen zijn. Ook iedereen was aangedaan en velen weenden, als de jonge Amandus Berck- moes, een der genezenen, in den naam van allen eenen eenvoudigen doch her- lel ijken brief van dankbaarheid aflas, hulde aan den Heer Pastor, de Moeder overste en de Ilospitaalzusters als de Heer Pastor diep bewogen hen in den naam der Religieuzen bedankte; als die honderd kinderen beurtelings aan den voet van de Moeder der Smarten hunne offerande kwamen neerleggen. Waarlijk dit deed goed aan het hert en dat was een balsem op die wonde die de haat der vijanden van godsdienst en chrislene naastenliefde, in hunne dwaze verwaandheid en overmoed, aan do arme Gasthuisnonnen had toege bracht Tot stichting der liberale lasteijaars, drukken wij hier den brief der dank bare inwoners van Kerrebroek, letter lijk en onveranderd, in zijne welspre kende eenvoudigheid, over Opgedragen door de bevolking der wijk Kerrebroeck aan de Zusters van het Hospitaal van Onze-Lieve-Yrouw, ten blijke van dankbaarheid en erken tenis. Dank, ja duizendmaal dank betuigen wij U, beminde Zusters, Engelen van godsvrucht. Het waart gij die ons goed heid, zachtmoedigheid en geduld be- wezet, toen wij onder het gewicht van kommer, ziekte en smart gebukt lagen. Het waart gij die ons opbeurdet toen wij hoopeloos op ons ziekbed uitgestrekt lagen ten prooi aan hevige typhus- koortsen. Gij hebt met onvermoeibaren moed uwe moeilijke taak volbracht en meer dan eens hebt gij ons hoop op ge nezing doen koesleren. Ja, gij hebt zelfs uw eigen leven gewaagt voor het onze, aan niets anders denkend dan aan onze genezing. Nogmaals bedanken wij U, beminde Zusters, Moeder Overste en Eerweerdige Pastoor, omdat gij uwe heilige roeping met zooveel menschenmin en naasten liefde volbracht hebt. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 3 Juni 1906. M. Callebaut, Botermarkt. Maandag 4 Juni, (Tweede Sinxendag), M. Bonner, Bisschopstraat. Ik heb niets ontdekt dat niet open lag voor iedereen, die slechts oogf.n had om tc zien, antwoordde hij kortaf, Ik echudde eenigzins verbluft het hoofd. Gij hebt alles onder uwe oogen ge had, ging hij voort, en indien gij niet in staat waart daaruit voldoende feiten te verzamelen om er een bt sluit uit te trek ken, dan moet gij dit niet aan mij wijien. Meer ontstemd dan ik wel wilde be kennen, ging ik met hem naar het bureel terug en zeide niets, maar nam mij stellig voor, mijn goeden naam bij Grijce te herstellen voor dat deze zaak was afge- loopen. Daarom ging ik nu den man opzoe ken, die in den afgeloopcn nacht de ron de had gedaan in deze wijk, en vroeg of hij ook tusschen elf en éen uur iemand de poort naast het huis van M. Blake had zien uit- of ingaan. Neen, zeide hij, maar Thompson heeft iemand gezien, en wat hij van morgen daaromtrent van vertelde, was al zeer merkweerdig. En wat was dat dan Hij zegde dat hij van den nacht ten twaalf ure ongeveer daar in den om trek was, cn onder de lanteern op den hoek van de Tweede Avenue twee man nen en eene vrouw zag staan, die echter, zoodra zij hem zagen, van elkander scheidden die mannen liepen verdek de Tweede Avenue in, en de vrouw liep Veeteelt en groen voeder. Het schijnt ons overbodig voor de duizendste maal te herhalen, dat de veekweek hedendaags de spil is waarop de landbouw draait. Ook moet alles wat dien tak van het boerenbedrijf kan be vorderen, onze aandacht opwekken. Welnu, veel vee vraagt veel voeder en voor melkkoeien, vivan 't groen voeder! Vooral de landbouwers die over wei nig weiden beschikken moeten er voor zorgen. Eene plant die op betrekkelijk gerin gen tijd eene groote massa groen voeder kan geven, is voorzeker de maïs, ten minste als men haar de noodige mest stoffen weet toe te dienen. Maïs is in den vollen zin des woords eene zomervrucht. Ook moet men do volle zon afwachten vooraleer te plan ten Die vrucht kan heel goed komen na snijrogge, na inlcarnaatklaver en ook na eene eerste snede gewone klaver, zoo er van de tweede weinig te ver wachten is. De soort die wij het meest aanbevelen is de PEERDENTAND, aldus genaamd om dat de zaden den vorm vertoonen van den tand eens peerds. Om veel en smakelijk voedsel te be komen, moet men tamelijk dik zaaien of planten en vooral sterk bemesten. Stalmest en beir kunnen hier degrootste diensten bewijzen. Doch ongelukkiglijk beschikt men op dit tijdstip over niet veel natuurlijke meststoffen, zoodat wij de tusschenkomst moeten inroepen der scheikundige vetten. 1000 kgrgroene maïs bevatten 3,2 hgr. stikstof, 3 hgr. fosfoorzuar en 4,3 kgr. potasch. Eene opbrengst van 50,000 kgr. per hectare, zou dus aan den grond ontne men 160 kgr. stikstof, 150 kgr. fos- foorzuur en 215 kgr. potasch. De stikstof kan men gedeeltelijk geven onder vorm van zwavelzuren ammoniak en deels onder vorm van nitraat100 kgr. van elk per hectare iseene goede bemesting. Het fosfoorzuur geeft men onder vorm van superfosfaat, b. v. 400 kgr. per hectare. Wat nu de potasch aangaat, zooals blijkt uit hoogerstaande cijfers, wordt dit bestanddeel het meest ontnomen. En toch wordt de potasch, vooral in zware gronden,al te veel verwaarloosd. Noch tans bekwam Garola.een Fransch land bouwkundige, in een tiental proeven, welke hij van 1894 tot 1896 nam, een gemiddelde verhooging van 9.870 kgr., enkel door bijvoeging van potasch. Daarom raden wij aan 200 tot 250 kgr. chloorpolasch per heclaar le gebruiken. Zwavelzure ammoniak, superfosfaat en chloorpotasch worden best goed in- gewerki sodanitraat zal men voor- deeligst als bovenbemesting toedienen. Wij nemen dit jaar eene proef op deze plant, met verschillige bemestin gen en zullen den bekomen uitslag hier raededeelen. Lowis. haastig op hem toe. Hij bleef wachten tot zij hem zou genaderd zijn, doch in plaats hiervan bleef zij staan voor de poort van het huis van M. Blake, en hief de hand op, alsof zij de poort wilde openen op dit oogenblik echter ging zij vol schrik terug, bedekte het gelaat met de handen en, voor hij zich rekenschap kon geven van hetgeen hij zag, was zij verdwenen in de richting van waar zij gekomen was. Min of meer onthutst kwam Thompson nu nader en zag de poort in, om zoo mogelijk te zien, wat haar zooveel schrik had aangejaagd, en zag nu tot zijne groote verbazing het bleeke gelaat van den heer des huizes, den heer Blake zelf. die aan den binnen kant door liet traliewerk van de poort keek. Ook Thompson schrikte een oogen blik, en voor bij zich kon herstellen was de heer Blake verdwenen. Hij zegt dat hij nu beproefde de poort te openen, maar dat ze gestolen was. Gij zegt dat Thompson u dit heeft verteld, niet waar -Ja- Wel, zegde ik, het is eene tamelij ke zonderlinge geschiedenis en al wat ik te zeggen heb is, dat zoowel gij als Thompson beter zoudt doen het niet zoo rond te bazuinen. Zwijgen is het wacht woord wanneer het mannen als de heer Blake betreft. En ik ging heen om Tompson op te zoeken. Vooreerst hulde en dank aan U, Brabantache Hopboeren, van ons. Catho lieken des Arrondissements van Aalst, om den forschea drevel aan Pilatus Daens toegediend en die hem full speed den Bouclioutberg deed afrollen... Hebt dank I Hebt dank, hebt dank, Brabantsche Hopboeren Weet dat wij hem hier aan de Zee- bergsche brug hebben opgevangen en dadelijk in den azijntobben geduwen Dank en hulde ook aan al wie er heeft aan medegewerkt. ONZE AALSTER SCH E betooging vi Maandag 11. was uiterst^ ontzagwekkend. Drij inu- ziekkorpsen en meer dan (4). 3ooo deelnemers oud e jong was er bij. En geest drift men kan niet meer. De oude en jonge Bok hupelden toch zoo vroolijk. Wat blijde gezangen en toejui chingen... Wat is er gezongen van Leve de catholieken en Weg met de geuzen Hier zong men den Vlaamschen Leeuw en verder Donsken Donsken uwen rok valt af I.. enz. enz. En liberaal krapul, door zekere liberale heeren van fluitjes voorzien, volgenden den stoet maar men bekommerde er zich weinig meê men bepaalde er zich bij, in 't voorbijgaan, de fluitjes te ontrukken of een streelingske op de toet dat 't fluitje langs onder uitkwam. Toch zouden er hier en daar botsingen zijn ontstaan zonder de tusschenkomst van den heer Burgemeester en der Po litie. Onze liberalen wilden op zelfden dag en uur manifesteeren. De heer Burge meester deed verbod en er werd geant woord dat men, dit ondanks, toch zou manifesteeren. Maar de heer Burge meester nam zijne maatregelen hij rekwireerde de Gendarmerie te paarde en 't vrijwillig Pompierskorps. Als onze geuzen dat vernamen bleven zij in hunne pijpen. Medeburgers, wat was hier 't inzicht der liberalen Onbetwistbaar botsingen, vechtpartijen verwekken die gij en uwe zonen later zoudt te betreuren gehad hebben. Zekere liberale heeren zouden dus hunne razende woede in vechtpartijen hebben willen koelen. Onthoudt dit, Medeburgers a Profeten die brood Wl, eten.'t Is waarlijk ple- «Sfff 1 zierig, nu de kiezing voor- l ij is. de profetieën te herlezen van de liberale profeten te Brussel, te Leuven, te Nijvcl.te Turn- mm hout,te Mechelen,te Brug- overal, moesten de catho- Maar deze had er niets meer bij te voe gen, behalve dat het meisje groot en slank scheen te zijn cn dat zij zich dicht in eenen shal had gewikkeld. Nu was mijn eerste werk, zooveel mogelijk onderzoek te doen naar het bijzonder leven van M. Blake en zijne familie, en wat ik te we ten kwam was het volgende Hoewel M. Blake een man was die weinig aandacht schonk aan huiselijke zaken, werd hij toch zelden buitenshuis gezien, uitgezonderd in gevallen van groot politiek belang dan zag men hem als spreker optreden voor zijne kiezers. Ofschoon men hem wegens zijn voorko men, rang en grooten rijkdom juist bij zonder geschikt zou rekenen voor de sa menleving, bleek hij daarvan niet alleen eenen afkeer te hebben, maar ging zelfs zoo ver, om te bedanken voor gezellige eetmalen met zijne beste vrienden. Alleen met zijne politieke partijgenooten wilde hij wel eens aanzitten. Hij scheen bet gezelschap van dames tc vermijden, want nooit, zelfs niet in de kerk, op straat of bij openbare vermake lijkheden had hij eene dame bij zich. Dit feit zou bij een rijken jongen man hij was destijds niet ver van de vijf-en- dertig jaren, zeker meer de aandacht ge trokken hebben, als men niet geweten had, dat hij tot eene familie behoorde, die wegens hare eigenaardigheid gekend was. (Wordt voortgezet)

De Denderbode | 1906 | | pagina 1