Zondag 10 Juni 1906 5 centiemen per nummer. 578te Jaar 58SS Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onaf hankelij ke zedenleer. zonderlinge verdwijning Binnen twee jaar. De Belgen te Jerusalem. Landbouwers, opgepast Landverhuizing Zondagrust. IJzerenweg. DE DENDERBODE Pit blad verschynt deu Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-76 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE 8UUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen «p 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 9 JUNI 1906. Mgr. Keesen heeft in de zitting van 9 Mei 11. de libeialen eens goed op hunne plaats gezet die beweren dat men zeden leer kan vinden zonder Religie. Om macht op het geweten uit te oefenen, zegde hij, moet de zedenleer van God komen, zij moet duidelijk zijn en zij moet belooning of straf voor gevolg hebben. De zedenleer die de liberalen willen inbrengen kan geen gezag hebben, omdat zij die drie hoedanigheden mist. Als de zedenleer niet van God komt, is zij niet boven den menscb, en zij kan bijgevolg niets aan den mensch gebieden. Want de mensch kan zeggen wat recht hebt gij mij wetten voor te schrijven Indien het mij belieft niet naar u te luis teren, indien ik mijne driften, mijn ver maak wil hebben en involgen, wat recht hebt gij mij dat te verbieden De rede Maar mijne rede zegt mij dat ik goed doe met mijn plezier te zoeken waar ik het vinden kan. Inderdaad de onafhan kelijke zedenleer leert dat iedereen zich zijne moraal kan maken, zonder dat iemand het recht hebbe den wil des men- schen tegen te werken. Indien ik dus morgen mijne moraal wil inrichten in tegenstrijdigheid met mijne moraal van vandaag, heeft daar niemand iets in te zien ik doe volgens goeddunken. En uw geweten onderbrak M. Lip pens. Maar, Mynheer, antwoordde zeer goed Mgr. Keesen, indien mijne moraal onafhankelijk is, dan is het mijn geweten insgelijks. En ik ga er u een voorbeeld van geven. Is eigendom een recht of is het eene dieverij Volgens de zedenleer van de collectivisten is elke eigenaar een dief, en moet hij afstaan wat hij bezit moet de Staat hem onteigenen en zijn goed moet het goed van allen worden. Waarop gaat gij steunen om die zeden leer te wederleggen Zijn de collectivisten niet vrij zich eene moraal te maken in hunnen zin En de kinderen die gij wilt onderwijzen zonder zedenleer die op God gegrondvest is, hoe zu't gij aan een kind kunnen zeggen dat het verkeerd handelt in deze of gene omstandigheid is dat kind niet vrij, volgens u, zijne mo raal te maken en zijn geweten naar die moraal te vormen En dan de zedenleer mout duidelijk en klaar zijn de mensch om goed of slecht te handelen moet kunnen weten welk de wil van de wet is ten zijnen opzichte en dat kan de christelijke veropenbaarde wet alleen. War.t indien gij maar afkomt met opinies van dezen of genen, dan kan ik met opinies van een derden of een vierden afkomen die het contrarie zeggen. Ik sprak van eigen dom welnu, indien gij mij zegt dat ik niet mag stelen, dan zal ik kunnen opwerpen dal er anderen zijn die zeggen dat ik mijne driften mag voldoen en dat ik mij de middelen daartoe mag ver schaffen. Dan zijn de menschen die geene Religie hebben geen eerlijke menschen meer, vroeg M. Wiener. Uit kracht en bij toepassing van de onafhankelijke zedenleer, mijnheer, we dervoer Mgr. Keesen, daag ik u uit een oneerlijken mensch te verbieden de eerlijk heid als eene verplichting te aanzien. En wat antwoord kreeg Mgr. Dat is een sermoon.... 't Is zeer gemakkelijk zeggen 't is een sermoon maar de redeneering weder leggen, dat was de zaak en geen der hooggeleerde geuzenmannen der onaf hankelijke zedenleer vond een woordje wederlegging in zijnen koker. En toen de mannen reeds met hunnen mond vol tanden stonden, ging Mgr. wat rapper over zijn derde punt. Melden wij tot eere van het Senaat dat er na de redevoering van den geachten Senator-priester in de annalen staat Zeer wel Zeer wel Talrijke goedkeu- ringsteekens van de rechterzijde. EENE 6* vervolg. Zijn vader, hoewel een driftige liefheb ber van boeken, was steeds onbeleefd jegens ieder, die den naam van Sha- kespaere noemde, zelfs tot op den dag van zijnen dood wilde hij in dien godde- lijken dichter niets voortreffelijks zien, dan eene gelukkige wijze om woorden bij elkander te rapen. De oom van M. Blake droeg allen le den van de rechtbank en wat daarmee in betrekking stond een onverzoenlijken haat toe, en zoo had ook zijn grootvader enkele sterk sprekende eigenaardigheden. Zoo zou dus ook M. Blake een sterken afkeer kunnen hebben bij voorbeeld van vrouwen. Toch had men mij in 't oor gefluisterd en die dit zegde was een gewezen po litieke collega van hem, die met hem te Washington was dat er een tijd was geweest, toen hij zeer werd aangetrokken door mejuffrouw Evelijn Blake, een nicht van hem, die later zulk een schitterend huwelijk deed met een rijken ouden deug niet, een Fransch edelman, den graaf de Mirac, dien zij spoedig door den dood verloor. Ziehier de voor de liberalen weinig bemoedigende voorspellingen van M. L. Bertrand,socialistisch volksvertegenwoor diger, voor de kiezingen van 1908 Wanneer alles goed gaat, indien het cartel tot stand komt tusschen liberalen en socialisten in de arrondissementen Hoei-Borgworm, Zoningen,Luik, Atli- Doornik en Charleroi, is het mogelijk a vier of vijf zetels aan de clericalen af te nemen, i) Maar Maar zal het cartel tot stand kunnen 1 komen te Luik, te Charleroi, enz. Nu reeds zeggen de gezaghebbende libe- rale bladen dat het cartel niet gegeven a heeft wat men ervan verwachtte en zij a erkennen dat de liberale nijveraars de a socialisten haten. Men haalt Mechelen, a Thienen en Nijvel aan als voorbeeld. De liberalen hebben getriomfeerd te a Antwerpen en te Brussel, zonder car- tel, en men besluit daaruit dat de libe- ralen best alleen strijden. a De vijf zetels in 't Walenland zullen niet gemakkelijk te winnen zijn, met a den gemoedstoestand waarin de libe- ralen verkeeren. Daarom zeg ik tot mijne vrienden aan 't werk van heden af, om ze desnoods alleen te veroveren. a Maar als er middel is om die vijf zetels te winnen, is het niet te vreezen a dat de liberalen een deel zullen ver- liezen dergenen, die zij twee jaren geleden veroverd hebben, hetgeen hun- ne hoop gevoed heeft in de herleving van het liberalisme a Te Bergen, Gent-Eecloo, Aalst, Den- a dermondc, St-Nicolaas en Hasselt heb- a ben de liberalen zetels ontnomen aan de clerikalen. In die drie laatste arron- a dissementen gebeurde zulks met de hulp der socialisten. a In deze zes arrondissementen is het a aantal stemmen, door de clerikalen a verloren met betrekking tot het cijfer van het quorum, niet zeer aanzienlijk, a Men oordeele Verloren cleri- Quorum, kale stem. Bergen, 11,485 12,707 a Gent-Eecloo, 8,416 10,873 Aalst. 8,714 9.480 Dendermonde, 8,i55 9,o52 Sint-Nicolaas, 8,222 9,487 Hasselt, 6,954 8,625 Vergelijkt goed deze cijfers en gij 1 zult met mij 't akkoord zijn, om de 1 vraag te stellen of de oppositie geen 1 gevaar loopt, veischeidene zetels te verliezen. En dan Maar het was de moeite niet weerd daar verder over te spreken want me vrouw de gravin was thans vrij, en te New-York, en stond klaarblijkelijk met haren voormaligen bewonderaar niet in de minste vriendschappelijke betrekking. Ik herinnerde mij r.u de schilderij, die ik in de zitkamer van M. Blake had ge zien, en vroeg of die dame eene brunette was, toen hij hierop bevestigend ant woordde, en er bijvoegde dat zij van eene zeer donkere type was, dacht ik voor een oogenblik dat ik een uitgangspunt had gevonden maar toen ik hierover met Grijce sprak, schudde hij lachend het hoofd, en zegde mij dat ik dieper zou moeten duiken, indien ik de waarheid wilde opvisschen, die op den bodem van dezen put begraven lag. V. Eene IVew-Yorksche echooue Intusscben waren tot nu toe al onze pogingen om eenige inlichtingen te krij gen omtrent het lot van het vermiste meis je zoo goed als vruchteloos geweest. Zelfs de aankondigingen, door Mevrouw Daniels geplaatst, hadden geenen uit slag opgeleverd. fe lk begon dus reeds te wanhopen, toen mijn moed plotseling weer werd opge wekt door hetgeen mij ter oore kwam Merkwaardig is zeker de beweging der bedevaarten naar het Heilig Land, die zich op onze dagen weder doet gevoelen. België bleef niet onverschillig tegenover dien algemeenen terugkeer der volkeren naar Jerusalem. Elk jaar ontplooien een groot getal zijner kinderen, in kleine groepen of met andere natiën vereenigd, den glorievollen standaard van den eer sten der kruisvaarders. In September igo5 doorkruisten de 5o Belgen der XXXe bedevaart de Heilige Stad met het nationaal vaandel dat de wapens van Godfried van Bouillon in zijne plooien omsloot. Hetzelfde vaandel, voortaan dierbaar aan de bedevaarders, zullen de 100 Belgen, die aan den XXXII" pelgrimstocht V3n an September aanstaande deelnemen, wederom verhef fen, om in naam van het erkentelijke België, dat zegevierend zich, eenige dagen geleden, in zijn catholiek geloof heeft versterkt door zijne glorievolle overwin ning op de goddeloosheid en de omwen teling. De eerste groote bedevaart naar Jeru salem werd in 1882 gehouden. 1000 pel grims, onder het geleide der Eerw. Paters Assomptionist.m, scheepten te Marseille in op twee stoomschepen O. L. V. van Guadeloupe en Picardië. Niets was voor bereid om die nieuwe kruisvaarders te ontvangen. De moeilijkheden waren groot en werden nog door de beproevingen overtroffen. Maar de Eerw. Pater Picar- dus, de ziel van de bedevaart, was een dier mannen van geloof die God, in zijne alvoorzienigheid weet te verwekken, wan neer Hij de wereld wil vernieuwen. Hij sprak allen moed in 't hart en wist hen tot een zoo levendig geloof op te wekken omtrent de zonderlinge en onverklaarba re houding van mevrouw Daniels, gedu rende deze dagen van onzekerheid. Ik hoorde dit van Fanny, het aardige dienstmeisje van M. Blake, met wie ik de kennismaking had voortgezet, en be gon mij zelf af te vragen of de zaak wel zoo hopeloos was als zij scheen. Als een geest zweeft zij door het huis, zegde zij. Het is alsof zij geen mi nuut stil kan zijn. Zij gaat onrustig van boven naar beneden en brengt ons in eene angstige en bejaagde stemming. Zij ziet doodsbleek en hare handen be ven zoodat zij geen telloor van de tafel durft nemen. En als M. Blake 't huis is dan schijnt het of zij steeds het voorne men heeft zijne kamer binnen te gaan, maar het gekst is, dat zij daar nooit toe komt, doch voor zijne deur op en neer loopt en als eene zinnelooze de handen wringt. Op eenen middag heb ik haar zelfs tot tweemaal toe de hand naar den deurknop zien uitstrekken, doch eens klaps trok zij de hand weer terug alsof zij bang was zich te branden en gij hadt haar eens moeten zien wegloopen toen toevallig de deur open ging, en M. Blake de kamer uittrad. Wat dat alles moet beteekenen, weet ik niet, maar ik denk or het mijne van, en als zij niet zinneloos is wel enz. Met zulke feiten voor oogen, gevoelde ik, dat ik nog niet begon te wanhopen. Indien ik een geheim aan het licht bracht dat die vreedzame bedevaart, welke in gebed en versterving werd voltrokken, een wonderbaren invloed uitwerkte, zoo wel op de Turken, die gewoonlijk de zeldzame en kloekmoedige bedevaarders naar Jerusalem zwaar beledigden, als op de schismatieken, die zich reeds de eenige bezitters waanden der Heilige Plaatsen. Van toen af werden de catholieken ge vreesd en geëerbiedigd en de godsdienst te Jerusalem herleefde. De groote bede vaarten waren ook gesticht. Elk jaar een groot getal pelgrims den weg naar Jerusalem, onder het geleide der Eerw. Paters Assomptionisten. België voegde zich bij Frankrijk wij tellen ongeveer 100 Belgen bij de tien eerste bedevaarten. In 1893, bij de XII* bedevaert der Eerw. Paters Assomptionisten waren er 60 op het Congres van het H. Sacrament dat toen te Jerusalem werd gehouden en ver tegenwoordigden er België met Mgr Dou- treloux. Sinds tien jaren ziet men telkens twintig, dertig, veertig belgen, die elk jaar op het graf des Zaligmakers gaan bidden voor het dierbaar Vaderland. In de laatste jaren heeft zich die beweging nog meer doen gevoelen thans neemt zij eene reusachtige uitbreiding. Het is Bel gië niet meer dat zich bij Frankrijk, maar tiet zijn Frankrijk en de andere natiën die zich bij België aansluiten. De XXXIIe bedevaart zal vooral eene Belgische bede vaart zijn. Het schijnt dat reeds een groot getal, en wel van de voornaamste famitiën van het land, reeds hunne aanvraag heb ben gedaan. Wij wenschen van ganscher harte dat die bedevaart ten beste moge gelukken. Al wat België invloedrijk; edel en acht baar heeft, heeft haar zijne genegenheid geschonken. Een oud-Pelgrim. N. B. Voor alle inlichtingen wende men zich tot den Eerw. Pater Legrand, bestuurder der bedevaart, Perkament- straat, 16, Brussel. Over eenige dagen liep er in het Land van Aalst een handelaar rond om koper sulfaat, of, gelijk men mee9t zegt, blau wen aluin te verkoopen. De aangeboden blauwe aluin scheen merkelijk bleeker dan de gewone, maar dat was, volgens den handelaar, juist eene goede gave de bleekste aluin was de beste, zei hij. Bo vendien kostste hij maar half geld. en nochtans was de ware eerlijk men mocht ze doen onderzoeken. Een landbouwer liet zich gezeggen en kocht van den blauwen aluin. Doch, geen volle betrouwen hebbende, deed hij hem ontleden. Wilt ge nu weten hoeveel blau wen aluin er in was, landbouwers Niet meer dan 11 °/0. Het was geen kopersul faat, het was ijzersulfaat. De blauwe aluin kwam toe aan de sta tie. De factuur kwam ook maar op de factuur geene waarborg van zuiverheid. De landbouwer schreef terug om eene waarbjy een man als M. Blake was be trokken, dan zou mijn naam voor goed gevestigd zijn. Eerst had ik gedacht dat degebeele zaak zich zou oplossen in eene gewone ontvluchting, eene schaking of zoo iets. Toen dus kort daarna Fanny mij ver telde dat M. Blake een rijtuig had be steld om hem dien avond naar het lielda- digheidsbal te brengen, besloot ik hem te volgen, en zoo mogelijk ontdekken welke verandering er met hem zelf of in zijne omstandigheden had plaats gehad, om hem tot zulk eene inbreuk op zijne vaste gewoonten te verleiden. Hoewel het niet vroeg meer was, kwam ik toch nog een uur na den eersten dans in de balzaal aan, Er was eene groote menigte menschen en reeds drie malen had ik de zaal rond- geloopen voor ik hem zag. Ik moet er kennen dat ik op dit oogenblik min of meer teleurgesteld was want in plaats van hem daar te zien, zooals ik verwacht had, als het middenpunt var. een bewon- derenden kring van dames en heeren, had hij zich in eenen hoek teruggetrok ken, waar ik hem met een oud politikus hoorde spreken over de verdiensten en zwakheden van zekeren Smith, die des tijds nogal tweedracht in de partij ver oorzaakte. Als hij alleen daarvoor gekomen is, dacht ik, dan had ik beter gedaan thui$ te blijven. En min of meer ontstemd bleef factuur voldoende aan al de vereischten van de wet op de vervalsching der mest stoffen. Onze eerlijke handelaar rook lont en, in plaats van de factuur te zen den, vroeg hij aan de statie den fameuzer, kopersulfaat terug. Landbouwers, die uwe aardappelen be sproeien gaat, zoo ge geen nutteloos geld wilt geven en geen verloren arbeid doen, koopt dan dien bleekblauwen aluin niet onder den prijs van de markt. De blauwe aluin staat tegenwoordig 70 frs. de 100 kilos. Wendt u tot het huis Achilles Eeman, te Aalst. Wij nemen de vrijheid de aandacht in te roepen der personen die begeeren naar vreemde landen uit te wijken, op de wer king van Sl Raphaels Genootschap en de bescherming die het aan de uitwijke lingen verleent. Dit genootschap geeft over de vreemde landen die men in sommige schriften zoo aantrekkelijk maar ook zoo bedriegelijk afschildert, zeer nauwkeurige inlichtingen. De uitwijkeling is alzoo gewapend tegen de menige gevaren die zijn bestaan be dreigen hij wordt beschermd door de vertegenwoordigers van Sl Raphaels Ge nootschap, die hem door hunne goede diensten, en hunne ondervinding bijstaan, om met vertrouwen zijne toekomst te ge- moet te gaan. Onze vertegenwoordigers in het nieuwe werelddeel zullen hem de middelen ver schaffen om zich naar de wetten en ge bruiken van zijn nieuw vaderland te schikken, zij zullen hem aanmoedigen en door raad en daad helpen om zijne onder neming tot een goed einde te brengen. Indien gij wilt beletten dat onze land- genooten het slachtoffer worden van oneerlijke meuschenjagers, die hunne ongelukkige slachtoffers de schoonste toe komst voorspiegelen, en dan misbruik maken van hun vertrouwen om ze onge nadig uit te plunderen indien gij niet wilt dat de landverhuizing tot zedelijk en stoffelijk verval leidtindien integendeel, gij wenscht dat de landverhuizing in plaats van een geesel, voor velen eene weldaad weze. ga tot S» Raphaels Ge nootschap. Wend u ten dien einde tot zijnen stichter en algemeenen schrij ver Graaf Waldbott de Bassenheim, ie Buxheim, Zwaben, (Beijeren) of wel tot den bijgevoegden algemeenen schrij ver Baron Benedikt Gillès de Pélichy, Isegem, (West-Vlaanderen, voor de pro- vintien West-VIaanderen, Henegou wen, Namen, Luik en Luxemburg en aan den schrijver M. Georges Bos- schaert DE Bouwel, Kleine Gasthuis straat, tc Antwerpen, voor de provintiën Oost-Vlaanderen, Antwerpen, Bra bant en Limburg, Handel en Nijverheid. De oogst in de vereenigde-Staten. Het landbouwkantoor van Washington heeft dezer dagen zijn maandelijksch ver slag uitgegeven, betreffende den oogst te voet op 1 Mei laatstleden. Het schat den stand van de wintertarwe op 91 (100 is een standaardoogst) tegen 89,1 op 1 April 11. en 94, ti op 1 December 1905. Er is dus eene verbetering van meer dan 3 p. h. als men de laatste maand beschouwt, maar eene vermindering van 3 p. h. in vergelijking met den staat op 1 December 1905. Op dezen laatsten datum, was de bezaaide oppervlakte geschat geworden op i2,536,ooo hectaren in Mei bedroeg de schatting n,85o,000 hectaren, of na- genooeg dezelfde oppervlakte als in 1905, De officieele statistieker beraamt den oogst der wintertarwe op 123 millioen k win talen. Alhoewel een weinig kleiner dan dien van 1905, wordt de oogst van 1906 niet temin als goed aanzien wanneer men hem met dien der vorige jaren vergelijkt. Voor de lentetarwe, is de beploegde oppervlakte 64 t. h. in 1905 bedroeg zij 7,149,000 hectaren. De stand van de winterrogge is geschat op 93 tegen 99,9 op 1 April laatstleden. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 10 Juni 1906, M. Ghysselinckx, Molen straat. ik in zijne nabijheid staan, en liet mijn oog eens over de dames gaan. Plotseling was het of mij het hart dreig de stil te staan, terwijl op hetzelfde oogenblik de stemmen achter mij zwegen. Aan den arm van een heer, klaarblijke lijk een vreemdeling, ging eene dame voorbij, in wie ik op het eerste gezicht het portret herkende, dat ik in de kamer van den heer Blake had gezien. Eenige jaren ouder dan toen haar por tret was geschilderd, had haar gelaat een zekeren uitdagenden trek aangeno men, die genoegzaam verraadde dat de jaren niet zoo volkomen gelukkig waren geweest als zij waarschijnlijk had ver wacht, toen zij den ouden Franschen graaf de voorkeur gaf boven den knappen Hollman Blake. Althans die verklaring gaf ik aan dien blik van verborgen hoon, die uit hare donkere oogen straalde, terwijl zij naar den hoek zag, waar de heer Blake stond. Toen hare oogen echter de zijne schenen te ontmoeten, was het of zij een oogen blik hare zelfbeheersching verloor, en boog zij het rijk met juweelen versierde hoofd te vergeefs trachtte zij dit later door trotscheid in gang en houding te herstellen. Zij beminde hem nog altijd, zegde ik tot mij zeiven, en zag achter mij, om te ontdekken of ook op zijn onverander lijk gelaat eenige aandoening te bespeu- Onze Volksvertegenwoor digers, MM. Woeste, De Sadeleer en B°" Leo de Béthune, komen van wege den Heer Minister van IJzeren- wegen de volgende brieven tc ontvangen. Brussel, den 6 Juni 1906. Mijn Waarde Collegas, Ik heb het genoegen u te laten weten dat de trein n° 2656, om 4 u. 20, Dender leeuw verlatende, tc dagteekenen van 1 J"li aanstaande te Eychem stilstand zal houden. Aanvaard, mijn waarde Collegas, de uitdrukking mijner innigste gevoelens. (get. Jul. LIEBAERT. Mijn Waarde Collegas, Eenige inwoners der gemeenten Oke- gem en Pamel hebben door een smeek schrift ontvangen in mijn cabinet op 24 April 11. de bouwing gevraagd van eene schuilplaats voor de reizigers in de statie van Okegem. Ten gevolge op uwe aanbeveling heb ik de eer U te laten weten dat dit werk is beslist, maar tot hier toe nog niet in een onmiddelijk volbrengingsprogramma is kunnen begrepen worden. Aanvaard, Mijn waarde Collegas, de uitdrukking mijner innigste gevoelens. (get. Jul. LIEBAERT. Klaarblijkelijk niet, want de vervelen de oude politicus stond waarschijnlijk om een van haar eigen grappen te lachen en zag daarbij M. Blake aan, wiens hou ding niet de minste aandoening verried. Min of meer geërgerd, verwijderde ik mij en volgde de dame. Ik kon haar niet zeer nabij komen. Op dit oogenblik was de tegenwoordigheid der gravin in de zaal bekend geworden, en werd zij omringd door eenen zwerm jeugdige bewonderaars. Doch dit was mij vrij onverschillig al wat ik wenschtte te weten, was of M. Biake haar dezen avond al of niet zou trachten te naderen. Langzaam gingen de uren voorbij maar een detective, die dienst doet, of zich verheelt dienst te doen, bezwijkt niet voor verveling. Ik had eene vrouw voor mij, die weer- dig was bestudeerd te worden ik bewon derde de houding van haar hoofd, de blos op hare wangen, den spottenden trek om hare lippen, het schitteren, ja, het schitteren van hare oogtn, hoewel men de beteekenis daarvan niet wel be greep, want zij had eene manier om som tijds hare oogen neer te slaan, die alhoe wel van buitengewoon uitwerksel op het slachtoffer waarvoor het bestemd was, mij in het onzeker liet of zij aan ecu dier hee ren de vooikeur gaf. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1