EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Solemneele Octaaf Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Holland. Duitschland. Frankrijk. Vereen igde - Staten. Koninklijk, besluit. Hondsdolheid. Bij het reglement, betreffende de voorzorgsmaatregelen tegen hondsdolheid is de volgende bepaling gevoegd De verplichting om den halsband,voor zien van de medalle, te dragen is niet toepasselijk op de jachthonden, wanneer zij in dicht bewassen plaatsen op jacht sijn, op voorwaarde dat zij een bijzonder onderscheidingsmerk dragen dat geen twijfel omtrent den naam van hun eige naar overlaat. Catholieke Jonge Wacht, .Aalst. Zondag aanstaande 24 Juni, zal onze Catholieke Jonge Wacht het Patroonschap vieren van den Heili gen Michael. Het volgende Programma is door het Bestuur vastgesteld Om 9 1/2 uren. Bijeenkomst bij den heer V. Kbppens, Nieuwstraat, 3, om zich vandaar, stoetsgewijze Muziek en Vaan del aan 't hoofd, naar de Sint-Martinus- kerk te begeven. De Leden worden dringend verzocht zich van hunne kokarde te voorzien. Om 10 uren, Plechtige Mis. Om 10 1/2 uren (na de Mis). Wande ling door ae Stad. Om 8 uren 's avonds, Groot Concert, in dc zaal der Landbouw Commicb, Kei zerlijke Plaats, 41, bij S. De Bolster. Gedurende 't Concert, Tombola naar schoone prijzen. Maandag a5 Juni, o;n 8 uren 's mor gens, in de Sint-Martinuskerk, Mis, voor de afgestorvene Leden. N. B. Geschenken voor de Loterij of Tombola door de Heeren Eere- en Wer kende Leden gezonden, zullen door het Bestuur met den meeslen dank aanvaard worden. Men gelieve zc te zenden bij M. Désixé DE WOLF, Voorzitter, Kei zerlijke Plaats, ig. Automobielen. Getroffen door het fedurig aangroeiend getal der automo- ielongevallen, heeft M. de Trooz, in eenen omzendbrief, de onderwijzers uit- genoodigd hunne leerlingen te waarschu wen tegen het gevaar dat die rijtuigen opleveren. M. de minister beveelt de volgende raadgevingen aan i° Vermijden de straat over te gaan vóór een rijtuig dat met eene zekere snel heid aankomt 2° Vooraleer de straat over te gaan, toezien of de baan vrij is 4° Geene dagbladen of boeken lezen terwijl men langs de straten gaat. Ten slotte zegt de minister dat, in ze kere plaatsen, door kinderen, somtijds zeer zware voorwerpen in de richting der automobielen geworpen worden en hij verzoekt de onderwijzers hunne leerlingen de laakbaarheid van die daden te doen inzien. Een middel om de automobielongeval- len te voorkomen ware wellicht aan de overgangen der spoorwegen de bareelen af te schaffen. Daar ook zou men goed langs beide kanten moeten zien, vooraleer zich over de sporen te wagen. Zelfs de geleiders van automobielen zouden ver plicht zijn hunne rijtuigen in te houden om niets bots op of ander eenen trein te rijden. Geen beter middel dan alle veiligheids- voorzorgen af te schaffen, om het publiek aan de voorzichtigheid te gewennen. Waarom al dat spel aan overgangen der spoorwegen, wanneer openliggende stra ten even gevaarlijk zijn als een spoorweg overgang Bij de socialisten. De Lande lijke Raad der socialistische partij is Woensdag te Brussel vergaderd geweest. In de morgendzitting heeft gezel Denis eene groote redevoering uitgesproken over den toestand van het socialism. Vol gens hem bedraagt het verlies van stem men in de laatste kiezing, vergeleken bij die van 1900, slechts 3 ten honderd. Vervolgens sprak hij over het cartel en verklaarde dat het in de kleine arron dissementen noodzakelijk zal blijven. Verscheidene sprekers verklaarden zich de eenen voor, de anderen tegen het cartel. Gezel Colleaux deed opmerken dat het cartel niet aan de dagorde was. Gezel Falony zegde dat de werklieden van het arrondissement Charleroi liever hunnen stembrief zouden scheuren dan voor eenen liberalen werkbaas te stem men. Woensdag namiddag werd de bespre king over het cartel voortgezet. Meestal de sprekers waren van gevoelen dat dit laatste de overtuiging der werkersklas verzwakt. De verscherping der klassenpolitiek en de openlijke strijd tegen de liberale partij werden aanbevolen. De strijd tegen het capitaal zegde gezel Baeck moet den voorrang hebben op den strijd tegen het clerikalism. Ten slotte werd de volgende dagorde van gezel Dewinne aangenomen. De landelijke raad na den politie- ken toestand, voortspruitende uit de kie zingen van 27 Mei onderzocht te hebben, is van gevoelen dat het voor de werkende klas een dringende plicht is een nieuwen veldtocht te beginnen tegen het meervou dig stemrecht in al de kiezingen. Hij is overtuigd van de noodzakelijk heid, voor de werkerspartij, hare klassen- politiek meer door te drijven en vestigt de aandacht der aangeslotene groepen op de bijzondere noodzakelijkheid van de verspreiding der socialistische drukpers. Deze dagorde, welke door het bureel in een manifest zal opg:nomen worden, toont duidelijk den wig aan dien het socialism wil opgaan. Zullen de liberalen het op dien weg volgen of zullen zij zich van het socialism afzonderen I11 elk geval is het alleen de eenheid en de sterke inrichting der catholieke partij die iets vermag tegen de mannen van klassenstrijd en oorlog aan de samenle ving. De mijnen in Limburg. De XXe Siècle zegt uit goede bron te vernemen dat ondanks de stellige beloften door M. Francotte, minister van nijverheid en arbeid gedaan, de regeering zou besloten zijn geene vergunningen toe te staan in de kolenstreek der Kempen. Het blad zegt dat deze tijding groot misnoegen zal verwekken onder de Limburgsche bevol king. Hij wilt de blauwe en roode penning ditmaal niet. Le XX* Siècle deelt meê dat Pilatus Daens aan een dagblad heeft laten weten dat hij de blauwe en roode penningen niet aanveerdt en gaat zaaien voor de blauwen en rooden om zijn brood te verdienen. Rechtstreeksche belastingen. M. V. Gehot, een Aalstenaar, ontvanger te Moerbeke bij Lokeren is in de zelfde hoedanigheid benoemd te Sottegem. Van en met 1 Juli aanstaande, worden brieven, binnen de grenskring tusschen België en Frankrijk gewisseld, bevracht tegen io centiemen per i5 gram als zij gefrankeerd, en tegen 20 centiemen per per 15 gram als zij ongefrankeerd zijn. Beroepshof van Gent. Rufina Eeckhoute, van Bavegem en haar zoon, blijven verwezen tot eene maand gevang, om vervalschte boter te hebben verkocht. Kerkelijk nieuws. Het patroonfeest van de HH. Apostels Petrus en Paulus valt dees jaar op den vrijdag. Z. H. Pius X heeft de geloovigen van de gansche wereld ontslagen van de verplichting van vleesch te derven. Het is dus op vrijdag 29 Juni toegelaten vleesch te eten, maar 's ar.derdags zaterdag 3o Juni, is het vigi liedag en dus geboden vastendag en bij gevolg verboden vleesch te eten. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karix VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening. J. M.J. F. C. C. G. Z. J.-C. A. van het Allerheiligste Sacrament des Autaars. in de kerk der Arme Claren Coletinnen. Vrijdag 22 Juni, Feestdag van het H. Hert van Jesus en Gedurige Aan bidding Om 5 1/2 uren, de I' Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacra ment tot na het Lofom 7 1/2 uren, de 2* Mis om 3 uren het Lof met Te Deum. Worden gevraagd Een Bakkersgast, 2 Huisschilders, x Schoenmaker, 1 Stoker-machinist, 1 leer jongen Gareelmaker, Breisters voor grof en fijn werk. Vragen werk. 1 Magazijnier, voor Breiwerk. 1 Schrijn werker halve gast, Werklieden voor alle werk. 'Creemboter, Markt van Woensdag 20 Juni 1906 72 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Zilveren «Jubelfeest. Dijnsdag 11. vierden de policieagenten August Baeyens en Joannes Van Brante- ghem, de 25* verjaring hunner intrede bij onze Stedelijke Policie. Aan beide jubila rissen werd hun vergroot photographisch portret aangeboden. Des avonds had om 7 uren ter militiezaal een eetmaal plaats voorgezeten door den heer Bauwens, Commissaris van Policie en aan 't welk 42 dischgenooten deelnamen, waarbij ge- pensioenneerde agenten of die den dienst hadden verlaten. Alles is in vrolijkheid afgeloopen. AALST. Zaterdag namiddag, rond 2 1/2 uren, is de kleine Lecompte, oud 7 jaar, zoon Adolf op de Baudewijnkaai in den Dender gevallen en werd gelukkig gered door Pieter Van der Biest, werk man te Erembodegtm, werkzaam in eene nabijgelegene maalderij. Zekere Emmanuel Van Nuffel,land bouwer, oud 37 jaren, wonende Brus- selsche steenweg, herberg In de Pen- duul heeft zich in eene vlaag van zins verbijstering veroorzaakt door overtollig drinken, door het hoofd geschoten. Ook heeft hij zich een schot in den buik ge lost. Vrijdag avond zijn op den Hoone- gem te Erpe, vier huizen aan het bran den gegaan. De huizen hoorden toe aan de Weduwe Schollaerf en D. Neerinckx. Zij werden geheel vernield. De schade is zeer aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbekend. Cherscamp. Zondag voormid dag stapte het Parket hier andermaal af. De vrouw van A. Keymolen en hare dochter die Donderdag werden aange houden waren meêgebracht. Zij werden in tegenwoordigheid gesteld van haren man en vader. Na langdurige ondervra ging werd man, vrouw en dochter te samen naar Dendermonde gebracht. Aan den overweg van Baasrode- Noord (Dendermonde) gebeurde Zondag namiddag een schrikkelijk ongeluk. Een vischhandelaar, Fleurquin ge naamd, kwam met zijn hondenkar, met drie honden bespannen, over de baan. Hij zat in de kar, met zijne vrouw en twee kinderen. De barreel was open en Fleurquin reed ongestoord door. Maar op het zelfde oogenblik kwam een goederentrein aangestoomd. De ma chinist remde maar kon toch den trein niet tijdig genoeg tot staan brengen om eene ramp te voorkomen. De kar vloog in splinters en de inzittenden werden in deerlijken toestand langs de baan gevon den. Van Fleurquin was een been afgesne den door de wielen der locomotief. Hij zal zijne wonden niet overleven. Het oudste kind was op den slag dood gebleven en de vrouw, wiens hoofdschedel gekloven is, verkeert in stervensgevaar. Het jongste kind is, als door een wonder, zonder de minste schram, vrij gekomen. Ook werden twee der honden gedood. Hoe het ongeluk veroorzaakt werd, zal het onderzoek moeten bewijzen. De bareelwachter die in zijne hut zijnen boterham zat te eten, zegt dat de trein te vroeg kwam en niet gesignaleerd was. De zaak heeft te Baasrode niet weinig opschudding gemaakt. Een staatsbediende te Brussel, P. genaamd, bemerkte dat uit zijne kas geld verdween, zonder dat hij kon gissen hoe dit gebeurde. Hij wilde weten wat er van was en zegde dat hij op reis ging. Maar ongemerkt verborg hij zich in eene kleerkas. Nog niet lang zat hij daar of hij hoorde het slot zijner kamerdeur knarsen, en een man kwam binnen, die heel gewetensvol in zijne schuif begon te snuffelen. Nu kwam P. te voorschijn. Hij herkende de medebewoner van zijn huis. Deze niet wetende waar te vluchten, sprong uit het venster en werd zwaar ge wond opgenomen. Een 24 jarig jongen te Brussel, die zich zeer slecht gedraagt, kwam dron ken thuis bij zijne ouders in de Putterij- straat. Wanneer hij in dien toestand is, heeft hij de gewoonte, zijne ouders te slaan. Zoo heeft hij Zaterdag zijnen ge- brekkigen vader met de vuist in het ge zicht geslagen en de moeder die om hulp riep, eveneens op barbaarsche wij ze mishandeld. Verontweerdigde gebo ren hebben hem dan aan de policie gele verd. In een hotel der Kruidtuinlaan te Brussel, wilde eene daar logeerende Pa- rijsche dame zich gaan kleeden en ontdek te toen zij in hare kamer kwam, dat een juweelkistje verdwenen was. Zij meende eerst dat haar man het verplaatst had, doch weldra bleek het dat de schat gesto len was. Het bevatte voor 34.000 fr. kost baarheden. Terwijl het onderzoek bezig was ontdekte de man daarenboven dat dat men hem zijne portefeuille met 25oo fr. ontfutseld had. De beschrijving der gestolen juweelen is rond gezonden. Te Elsene heeft een gewezen be diende eener verzekeringsmaatschappij, die bij zijnen patroon kwam afrekenen, in eenen twist een revolverschot op hem gelost en zich vervolgens door den kop geschoten. De patroon is slechts licht aan de wang gewond. De dader is erger ge troffen, maar niet doodelijk. Hij werd naar het gasthuis gebracht. Wanneer hij genezen is, zal men hem naar de gevan genis overbrengen. De priestermoord te Nevele. De familie van M. Dujardin spant een proces in tegen de verzekeringsmaatschap pijen, ten einde de betaling te bekomen van het bedrag der verzekeringen. De verzekeringsmaatschappijen weige ren te betalen en zij steunen die weigering op eene verzuimenis van priester Dujar din. Deze zou niet gezegd hebben aan de eenen dat hij verzekerd was bij anderen. In de meeste maatschappijen is men verplicht te zeggen of men reeds verze kerd is of niet op straf van nietigheid der verzekering. In de zaak van Nevele zijn zaterdag verschillige notarissen gehoord geworden, die aan den onderzoeksrechter inlichtin gen gegeven hebben nopens den gelde- lijken toestand van 'het slachtoffer. Er zijn nu reeds meer dan dertig getuigen ge hoord in deze zaak, maar nog komt er geen licht in. Het schijnt dat nog andere verzekeringsmaatschappijen, die den eerw. h. Dujardin op het leven verzekerd hadden, weigeren vergoeding te betalen aan de familieleden. Zij beweren dat er zelfmoord geweest is en geenszins mis daad. Daaruit zullen denkelijk processen voortspruiten. Te Statte is de onderstatieoverste die eenige nachtmanceuvers bestuurde, door een trein verrast, Zijn hoofd en een voet werden afgereden. De politie te Antwerpen zoekt een kerel op, die eene nieuwe manier van aftruggelen heeft gevonden. Hij heeft een gedrukt stuk van het postwezen bij en maakt de menschen wijs, dat zij een erfenis te trekken hebben zij moeten het stuk teekenen maar aangezien hun handteeken moet gewettigd worden, vraagt hij 10 of i5 fr. voor de kosten van legalisatie. Onnoodig te zeggen dat de menschen nooit meer hooren zoomin van hun een en a Is van de erfenis. Zondag morgend, rond half negen, heeft te Eeckeren een hevige brand de uitgestrekte gebouwen, bewoond door M. Jos. Hermans in asch gelegd. Inde Beenhouwerstraat, op den hoek van eenen binnenweg, hield M. Hermans een uitgebreide zaak, bestaande uit her berg kruidenierswinkel en boerderij. Van dit alles bestaat thans niets meer Van vroegere huizing, winkel, schuren, stal len en verdere gebouwen blijft niets meer over dan een smeulende puinhoop. Schier gansch de inboedel is mede in de vlammen omgekomen. Zes koeien, een paard en een paar varkens zijn gered. De schade is aanzienlijk. Er is verzekering. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Mechelen is het parket met het onderzoek van eene zonderlinge zaak be gonnen. Te Tisselt kwamen eenen nacht eeni» ge mannen voorbij de herberg van zeke ren V., toen plotseling een pistoolschot werd gehoord, dat gelost werd uit een bovenvenster van gezegde herberg. Een der mannen, de Preft genaamd, werd getroffen en hij motst naar het gasthuis van Mechelen worden overge bracht. Het parket begon een onderzoek en de zoon van den herbergier V. bekende het schot te hebben gelost. Doch nu Zaterdag veranderde de zaak plotseling van gedaante. Nu was het de vader, die zichzelven beschuldigde, het schot Ie hebben gelost. Vader en zoon werden nu met elkan der geconfronteerd en beiden beweren dat zij plichtig zijn, maar geen van bei den kan eene reden opgeven. Het gerecht heeft zich verplicht gezien vader en zoon voorloopig gevangen te doen zetten. Een landbouwer te Leest leidde eene koe over de baan. Het beest schrik te voor het gerucht van eene automobiel, rukte zich los, wierp den zoon van den leider ten gronde, wrong hem met de hó rens tegen eenen muur te pletten en ver trappelde hem toen met de hoeven. Ver volgens lisp het beest een koornveld in en viel daar schuimend van razernij dood neer. De kleine jongen zal aan zijne wonden sterven. De vader is ook gekwetst maar niet erg. In eene bloemfabriek te Diest, raak te een werkman tusschen het raderwerk der machienen en werd in stukken gema len eer men de werktuigen kon stil leg gen. Hij was getrouwd en huisvader. Uit den trein gevallen. Mad. Godts, van Holsbeek, nam te Leuven den trein voor Aarschot zy was verge zeld van haar 5jarig kind. Aan het gehucht Pietkapel ging de deur van den waggon open en het kind viel op de spoorbaan. De moeder reed voort tot aan Rotselaer, van waar zij met een bediende terugkeerde langs de spoor baan. Men vond het kind bewusteloos liggen. De bediende deed een koopwaren trein stilhouden, om er moeder en kind mede naar Leuven over te brengen. Het gemeentebestuur van Oostende krijgt zulke groote hoeveelheid brieven, wegens de erfenis Karei Delpierre (die, 17 millioen nalatend, in Amerika stierf,) dat het volstrekt onmogelijk is, aan al de briefschrijvers te antwoorden. In het weezenhuis te Verviers, liet een knaap zich, langs de trapleuning naar beneden glijden. Hij verloor het evenwicht en viel, van eene hoogte van 5 meters op den steenen vloer den schedel te pletteren. De knaap, die slechts n jaar oud was, werd stervend opgenomen. Te Noordwijk, Noordwijkerhout en Warmond zijn een aantal personen ziek geworden, door 't eten van worst. Hierover wordt aan de N. R. Ct. uit Noordwijk geschreven Dank zij het ieverig onderzoek door onze policie, gesteund door die van Noordwijkerhout, is gebleken dat die worst alhier gemaakt is van eene zieke koe, die voor het verbruik ongeschikt was en voor vijftien gulden was gekocht door W. H., te Noordwijkerhout. Aan de firma alhier, die de worst daarvan maakte, was echter door W. H. verzekerd, dat het vleesch van een gezonden stier was, die zijn poot gebroken had. Tegen W. H. is proces-verbaal opge maakt. 't Is dus in Amerika alleen niet dat men de mensghen vuiligheid in de maag duwt. Zou het geen tijd zijn een ernstig toezicht in te richten op de fabrikatie van al die zoo gemakkelijk te vervalschen eetwaren Een vreeselijk familiedrama wordt ge meld uit Liepre, Opper Elzas. De landbouwer Marchal, van Frarupt, leefde sedert lang in slechte verstandhou ding met zijn huisgezin, wegens zijn slecht gedrag en zijne drankzucht, die hem door zijne familie herhaaldelijk ver weten werd. Zondag nacht kwam Marchal als gewoonte dronken thuis en begon zijne kinderen le brutaliseeren. Deze ver zetten zich evenwel, begonnen met hun nen vader buiten te werpen op de binnen plaats en sloegen hem daar dood met flesschen en stalgerief. Een gebuur, door het gerucht opmerkzaam gemaakt, vond den pachter dood en verwittigde de gen darmen. De oudste zoon van Marchal, een jongen van 25 jaar, is aangehouden en opgesloten in de gevangenis. De andere kinderen hebben bevel gekregen zich ter beschikking van het gerecht te houden dat reeds ter plaats is geweest. M. Rouff, ingenieur der maat schappij tot electrieke verlichting te Straatsburg, had de electrieke verlichting van het meer en den waterval in het park der Orai.gerie geinstalleerd en Zondag morgend ging hij eens zien of alles wel goed in orde was. Hij trad de kabien der transformateurs binnen, deed een misstap en strekte werktuigelijk de handen uit om niet te vallen, maar daarbij kwam hij in aanraking met den grooten kabel, die den stroom aanbrengt. De ongelukkige werd als door den bliksem geslagen. De aanwezige electriciens poogden vruchteloos hem te helpen. Zij moesten echter zeer voorzichtig zijn om niet het zelfde lot te ondergaan. Men moest eerst den stroom afsnijden, eer cr iets kon gedaan worden. Toen men eindelijk M. Rouff doelmatig helpen kon, had hij opgehouden te leven. De ongelukkige was slechts 36 jaar oud, en laat eene weduwe met vijf kinderen achter. Over het dal van de Goltzsch by Plau- en, in Saksen, is 77 meters hoog een brug geslagen. Een arm levensmoe fabriek- werkstertje van 17 jaar sprong gisteren onvervaard van die brug in de duizeling wekkende diepte. De val in den stroom had haar, wonder boven wonder, niet verpletterd en zij is nog levend aan land gebracht. De bende van Hazebroek. Abel Pollet heeft bekentenissen gedaan en vele diefstallen en bandieterijen aan het licht gebracht. Hij beschuldigt August Pollet en De- roo den diefstal gewapenderhand inge richt te hebben die den 7 Januari tt Bavichove bij Kortrijk begaan werd. De bende was zeer goed ingerichtd; opspoorders zochten de plaatsen waar een goeden slag te slaan was de gebroe ders Pollet hadden als landbouwwerklis- den in het P3S-de Calais gewerkt en ken den vele hoeven de anderen t werkten 1 ook. Een hunner liep de dorpen af met eer. draaiberd en zag goed de huizen af waai hij gelukte binnen te geraken. Van dt bende maakte ook een Italiaan deel, Bar- thollozi genaamd, leurder met plaastert: beeldjes en aanwijzer van goede slagec, wat hem meer opbracht dan de verkoop van beeldjes. Het ondeizoek over deze lange reefa misdaden is nog verre van geëindigd. Men mag zich verwachten aan zonder linge ophelderingen, die vele, tot nu toe onbekende zaken aan het licht zullen brengen. Men schat oppervlakkig dat dt bende dertig misdaden begaan heeft, waartusschen niet min dan twaalf moor den. Huizen van glas. De stad Ds Moines City, in den Amerikaansclm staat Iowa, vestigt de aandacht op zich door de nieuwe bouwwijze, die er v«r sommige gebouwen wordt ingevoerd. Daar woont een jong bouwmeester, dis groot voorstander zijnde van het gebruik van vele en groote vensters in een buis, voor den dag is gekomen met een geheel gebouw van glas. Waarom niet heeft hij geredeneerd. De \oordeelen van glas zijn vele het is onbranbaar, sterk, gezond, ondoordring baar voor vocht, zindelijk goed te reini gen makkelijk in den gewenschten vorm te gieten. Daarbij komt, dat het glas in den om trek van bovengenoemde stad goedkoop is, omdat de grondstoffen er zoo veelvul dig voorhanden zijn. Als proef van zijn glasgebouw zette de bouwmeester eerst een eenvoudig huisje van glas. En dit bleek zoo practisch en bruikbaar en goedkoop, dat er bewonen voor te vinden waren en wat bets zegt dat er bestellingen voor andere glazen huizen volgden. Er staan nu reeds zooveel glazen hui zen in Des Moines City, dat de stad dea bijnaam heeft gekregen van de stad vu Glas. Toen onlangs dan ook sprake was vu den bouw van eene kerk, besloot men het werk op te dragen aan den glasbouwmees ter. Deze zal nu het kerkgebouw optrek ken van ondoorschijnend wit glas zonder versiering, doch inwendig wordt het geheel van gekleurd doorschijnend glas gemaakt. Trouwens vóór den bouw dezer kerk had de bouwmeester reeds voltooid een woning van tien verdiepingen met een gevel van vijftig meters,waarin de Spaar bank gevestigd is. Er is nog een groot werk, dat op hem wacht, namelijk de bouw van een nieuw stadhuis, want de Stad van Glas moet ook een stadhuis van glas bezitten; dit gebouw is onderworpen met 27 verdiepingen en krijgt geen an dere openingen dan slechts voor lucht* verversching. Vensters toch zijn in zulke glazen hui zen overbodig het licht kan men waar men wil laten binnendringen. Evenwel moet men zich niet voorstellen, dat het geheele gebouw doorzichtig ri,zoodat het wat onvrij wonen zou zijn in zoo'n gla zen huis door verschillende middelen weet de architect zijn muren, daken en vloeren al naar de behoeften doorzichtig temaken of niet.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2