m Zondag 24 Juni 4906 ^'centiemen per nummer. 57sle Jaar 5856 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Neringdoende Burgerij. zonderlinge verdwijning Weg de priesters Weg liet capitaal Werkongevallen in Frankrijk. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SUUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 -, Vonnissen op 3fla bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST. 23 JUNI 1906. Dezer laatste jaren is veel geschreven, geieverd en gewerkt geweest om den zede lijken en stoffelijken toestand der werk lieden te verbeteren. Tal van noodzakelijke maatregelen werden genomen en wetten in 't leven geroepen die heilzaam zijn en 't levenslot van duizenden en duizenden hebben ver zacht. Noodzakelijke maatregelen en wetten, zeggen wij. En inderdaad het lot V3n den minderen man was van zulken aard dal er dringend verbetering diende aan toege bracht te worden. Alle middelen die zijne heropbeuring konden bewerken, waren verwaarloosd of verlaten. En dank zij de moedige pogingen het rusteloos streven van velen is men er ieindelijk in geslaagd. Maar 't werk is niet voltrokken en zal door de catholieken voortgezet worden. Ter oorzakc der gedurige bekommernis om het welzijn der werkerstanden, werden de belangen van den middelstand, der neringdoende burgerij, op 't achterplan geschoven. Het is genoegzaam geweten dal tal van ambachtslieden, kleine kooplieden, win keliers het hard voor hunne schenen hebben en het hun lastig valt om, als eerlijk man, de twee einden des jaars aan een te knoopen. Maar geen wonder ook zij staan aan geweldige concurrentie blootzij hebben tegen tal van nadeelige omstandigheden te worstelen en hiermeê scheen zich niemand te bekommeren. Aan die onverschilligheid is er nu een einde gebracht. Staathuishoudkundigen van naam hebben met behartiging het problema ter studie gelegd, om de belan gen der neringdoende burgerij te onder zoeken. Van den anderen kant zijn vereemgingen en syndicaten gesticht congressen gehouden om die belangen te verdedigen. Het catholiek Ministerie is ook niet ten achter gebleven het stelde eene commissie in gelast met een enkwest te openen om de misbruiken op te sporen en de middelen voor te stellen die zouden dienen aangewend te worden om ze uit te roeien. Men mag dus de verzekerde hoop koestereu dat er uit dat alles voor de neringdoende burgerij veel heil en wel vaart zal voortspruiten en in de welke zij zich zal mogen verheugen. Onbetwistbaar zal dit een geluk zijn voor al de standen onzer samenleving in 't bijzonder en niet het minst voor de arbeidersklassen. En inderdaad, indien er onderlinge samenwerking, verband moet bestaan tusschcn de verschillige klassen der samenleving dan is het onbe twistbaar wel het meest noodig tusschen 8® vervolg. Voor u en voor mij is geen toekomst. Ja, zegde hij, en trad dichter op haar toe, toen zij een ontkennend gebaar maakte, geen toekomst wij kunnen het verlede. ne begraven doch niet doen herleven. Ik geloof niet, dat gy dit zoudt wenschen, zelfs al konden wij dat daar wij het echter niet kunnen, zult gij zeker niet verlangen dat wij verder over dit onder werp spreken. Evelijn, ik wilde u nog eens zien, maar ik wenschtte u niet meer te ontmoeten, wilt gij mij vergeven te vertrekken Dat gij eerlijk hebt gesproken wil ik u vergeven, maar haar blik zegde dat zij hem niet wilde laten vertrekken. Hij scheen dit te begrijpen, en een bittere glimlach kwam hem om den mond. Toen boog hij en was een oogenblik later ver dwenen, terwijl zij weer was teruggekeerd naar haren kring van aanbidders. VI Een lapje katoen. Omstreeks dezen zelfden tijd had ik mijnen intrek genomen in een kosthuis op den hoek vlak tegenover het huis van, M. Blake. Van uit mijue kamer overzag ik de de werkersklassen en de neringdoende burgerij. Het is dus dringend noodzakelijk, dat om de aanmoediging, de ondersteuning te verzekeren die de ambachtslieden, de kleinhandelaars, de winkeliers verdienen, om de heropbeuring der werkersstanden te bewerken, alles in 't werk worde gesteld, doeltreffende maatregelen worden ge zocht, niets worde verwaarloosd om het gewenschte doei te doen bereiken Aan onze catholieke gekozenen een oog in 't zeil te houden, is 't ordewoord L'Action, een der joodsche maconnieke organen in Frankrijk, voor 't welk onze Belgische maconnieke Combisten in be wondering staan en ten volle goedkeuren is van gevoelen dat men,niettegenstaande de anti-clerikale zegepraal in de Fransche kiezingen, niet mag ophouden oorlog, een onverbiddelijke oorlog, te voeren te gen de priesters. Bedoeld blad waarin onze Belgische liberalen van allen deesem hunne ver zuchtingen zoo duidelijk uitgedrukt aan treffen, beschrijft de noodzakelijkheid van dien strijd als volgt Zou men durven beweren dat de werkende klas voldoende bevrijd is van het priesterjuk Weihoe Beschouw dien werkman, i) op zijn Zondagsch gekleed, die uit de b kerk van eene der voorsteden komt, b voorafgegaan door een meisje dat zijne eerste communie heeft gedaan 't is een b goede vader, lid van den algemeenen b Werkersbond, die gansch gelukkig en fier is over de zielevreugd van zijne dochter. b Dat schouwspel is helaas niet b zeldzaam te Parijs. Ik houd het voor b zeker dat er geen tien strijdende werk- b lieden zijn, op honderd, die vrij zijn b van dergelijke vlekken. De clerikale b tering verwoest de werkershuisgezinnen b nog zekerder dan de anderen. En men b zou willen dat ons gezondheidscomiteit b aan den strijd verzake Dat nooit I Na die uitboezeming van zijnen razigen helschen godsdienst- en priesterhaat, besluit het joodsche maconniek orgaan volgender wijze Hallo I Hallo 1 Op tegen het papen- b ras Wij willen van geene revolutie hooren die niet zou vooruitrukken over b de stukken van het vermorzeld Kruis, a Trappelen wij op de splinters of stuk ken van het vermorzeld Kruis!... Ziedaar de goddelooze, de godsdiensthatende ver zuchtingen, de helsche betrachting der Fransche liberale logiegasten 1 En zeggen dat moesten de verbondene liberalen en socialislen op 27 Mei ll.geze- gepraald hebben, wij hier weldra den godsdienstoorlog lijk in Frankrijk zouden te betreuren gehad hebben. geheele Avenue en voor mijne vensters kon ik op mijn gemak het gaan en komen bespieden van den man, in wiens doen en laten ik dagelijks meer belang begon te stellen. Want, men moge het wispeltu righeid noemen, en mannen zijn dikwijls even wispelturig als vrouwen, of men moge het aan eene andere oorzaak toe schrijven, zijne rusteloosheid in deze dagen was zeer in 't oog vallend. Dagelijks bracht hij zijnen tijd door met langs de straten te wandelen, en niet op zijne gewone doellooze manier, maar bespiedend en met een scherpen blik, die niets onopgemerkt liet. Dikwijls kwam hij niet voor vijf ure thuis, en als hij, zooals thans dikwijls gebeurde, geen gezelschap aan tafel had dan ging hij na zeven opnieuw uit hij liep dan denzelfden weg als 's morgens en zag met een opmerkzaam blik, waaraan hij te vergeefs den schijn van onverschil ligheid trachtte te geven, de vrouwen aan, die hij voorbij ging. Niet zelden volgde ik hem dan, deels voor mijn eigen genoegen, deels in-de flauwe hoop, dat ik ergens achter zou komen, dat mij bij mijne moeielijke taak van dienst zou kunnen zijn. Maar toen hij plotseling eene verande ring in zijne dagelijksche omdolingen hracht en in plaats van de deftige straten in den omtrek van Broadway en de veer tiende straat, zijnen weg begon te nemen door Chatham Square en de donkere En Priesters Daens en Fonteyne, Pie Daens,smid Lambrecht, Leeuwke Planc- quaert zijn de bondgenooten van die helsche trawanten die de stukken van het vermorzeld kruis zullen vertrappelen En twee zijn Priesters En nu legen het capitaal Terwijl de Fransche joodsche franc- majons aan hunne helsche razernij tegen den R. C. Godsdienst lucht geven, zijn de socialisten in hunne kroegen plannen aan 't smeden om den strijd op maat schappelijk terrein te plaatsen. Onlangs hielden de socialisten eene algemcene vergadering te Saint-Mandé en de beide chefs Jaures en Jules Guesde stonden cr de capitalistische onteigening voor. Jules Guesde zegde het klaar en dui delijk Republiekeinen als wij zijn, zullen b wij eens te meer de republiek redden, door ze niet te laten verwarren met de b burgerpartijen. b Ja, zij zal drie miljoen stemmen in b Frankrijk vereenigen op een program- n ma van capitalistische onteigening b zij zal aan geene burgerregeering, welke zij ookwezc, toelaten van duur te zijn. Bij zoover dat het de regeering zelve n zal zijn die, tot verweer gepraamd, den b onmiddellijken strijd zal uitlokken om zich te verdedigen zal zij haar leger b oproepen en bevel geven te schieten. v Maar het leger zal niet schieten b langs den kant dien men zal aan- b wijzen. Voorzeker staat er geene vreedzame toekomst voor 't Fransche volk in 't ver schiet. Voortdurend slaken de joodsche Fran sche francmajons den kreet Weg met de Priesters, maar te gelijkertijd hoort men ook de kreten dreunen Weg met de capitalisten Weg met de burgerij Weg met alle overheid en dit zoo geweldig dat den joodschen maconnieken kreet er door verdooft wordt Nu, leefden wij hier in België onder de heerschappij der liberalen en socialisten 't zelfde lot ware ons beschoren maar gelukkiglijk hebben de laatste kiezingen er ons van bevrijd In alle geval advies aan de liberale rijkaards; 't zal ook hunne beurt worden Het Staatsblad heeft de verledene week de wet afgekondigd tot goedkeuring der overeenkomst tusschen België en Frank rijk gesloten, betreffende de vergoeding der schade door werkongevallen veroor zaakt. Deze wet is van allergewichtigste be- nauwe stegen aan die zijde van de stad, kreeg ik achterdocht, nu was ik hem geregeld op de hielen, zooals ik alleen inet mijne talrijke vermommingen daarloe in staat ben. Drie dagen achter een volgde ik hem overal waar hij ging en eiken dag klom mijne verwondering en kreeg ik weer hoop, terwijl ik door de nauwste en slechts befaamde straten der stad zwierf ik bleef staan voor de pandjeshuizen, zag in de kroegen, voegde mij bij het volk dat zich hier en daar op de hoeken der straten verzamelde, en liep zelf met de hand aan den trekker van de pistool, die ik bij mij droeg, de donkere in, waar elke deur, die zonder geraas open en toeging terwijl wij passeerden, toegang gaf tot eene verzamelplaats van zooveel verdor venheid, als alleen bekend is bij de po litie of bij die goede zielen, die ter wille van Hem, wiens voorbeeld zij volgen, al hunne vrees en afgrijzen ter zijde stellen om licht te brengen in de donkerste holen van deze diep gezonken wereld. In het eerst meende ik dat M. Blake met dergelijke bedoelingen dezen weg nam. Maar zijne onverschilligheid jegens het volk, wanneer er geene vrouwen bij waren, zijn zwijgen wanneer een goed woord ook goed zou zijn ontvangen, over tuigden mij dat bij eene vrouw zocht, met een ie ver en eene belangstelling, die hem al het andere deed over het hoofd zien of vergeten. Eens zag ik hem zelfs, in zijne haast lang voor de Belgische werklieden die, jaarlijks, naar Frankrijk in den oogst, in de beeten, suikerfabrieken enz. gaan werken alsook voor dezen die alhoewel Belgen blijvende, aldaar in de nijver heidsgestichten werkzaam zijn. Wij laten hier de bijzonderste bepa lingen volgen Artikel I. De Belgen die in Frank rijk slachtoffers van arbeidsongevallen zijn, alsook hunne rechtverkrijgenden, worden toegelaten tot genot der vergoe dingen en der waarborgen, aan de Fran- scben toegekend door de van kracht zijnde wetgeving omtrent de verantwoor delijkheid in zake arbeidsongevallen. Bij wederkeerigheid, worden de Fran- schen die in België slachtoffers van arbeidsongevallen zijn, alsook hunne rechtverkrijgenden, toegelaten tot het ge not der vergoedingen en der waarborgen, aan de Belgen toegekend door de van kracht zijnde wetgeving op de vergoeding der schade voortspuitende uit arbeids ongevallen. Artikel II. Uitzondering op dezen regel wordt echter gemaakt, wanneer het personen geldt die tijdelijk afgezonden en sedert minder dan zes maanden gebezigd zijn op het grondgebied van dengene der beide Staten waar het ongeval gebeurd is, doch die deel uitmaken van eene onder neming, op het grondgebied van den anderen Staat gelegen. In dit geval heb- ben.de belanghebbenden enkel recht op de vergoedingen en waarborgen, voor zien door de wetgeving var. laatstbedoel- den Staat. Hetzelfde geldt ten opzichte van per sonen die aan vervoerondernemingen verbonden zijn en bij tusschenpoozen, al ware het zelfs gewoonlijk, gebezigd zijn in het andere lar.d dan dat waar de ondernemingen gevestigd zijn. De volgende artikels raken de te ver vullen pleegvormen, waarbij aan de Bel gische werklinden in Frankrijk dezelfde vrijstellingen van zegel, griffie en regis tratie worden verleend als de werklieden in België genieten. Al de noodige stuk ken tot uitvoering der Fransche wet wor den hun kosteloos afgeleverd. Wat de uitzonderingen aangaat waar van in artikel 2 spraak is, deze betreffen niet de Belgische werklieden die in Frankrijk werken voor rekening van een Franschen patroon of werkgever, zooals met de Franschmans het geval is, maar enkel deze welke door eenen Belgischen patroon of werkbaas naar Frankrijk ge zonden zijn om er voor zijne rekening te werken en op welke bijgevolg, de Bel gische wet toepasselijk blijft, ook voor de ongevallen die in Frankrijk plaats hebben. Deze overeenkomst geeft, eens te meer, getuigenis van de groote bezorgdheid der Catholieke Regeering om de voordeelen der wet op de ongevallen genietbaar te maken voor al de Belgische werklieden, om het even of zij in hun vaderland of in den vreemde werkzaam zijn. en afgetrokkenheid over een kind heen stappen, dat op de straat was gevallen, terwijl hij zich blijkbaar niet eens bewust was dat er iets voor zijne voeten had gele- gen. Het vreemdst van alles is, dat bij hoege naamd geen vrees scheen te hebben. Zeker zorgde hij zijne horlogie thuis le laten maar zelfs al droeg bij geen goud of juweelen, zoo vermoedden zijne houding en gang toch oogenblikkelijk den man van gegoeden stand, en het volk waaron der hij zich bewoog, was er ter wille van eenig geld tot alles in staat. Misschien had hij, even als ik, eene pistool bij zich. Althans hij ontweek geene enkele plaats, waar diepe armoê zich ver borg, of duivelsche ondeugden heerschten zijn trotsch hoofd boog zich om de laag ste deuren binnen te gaan, zonder dat zelfs eene enkele trilling op die vast samengesloten lippen merkbaar was alleen wanneer een of ander arm verloren schepsel, opzichtig gekleed, door zijn voorkomen werd aangetrokken, keerde hij zich om, zag het aan en scheen nu en dan iets te zeggen, wat ik echter nimmer kon verstaan dan spoedde hij zich weer verder, alsof de duivel hem in persoon voortjoeg. De avonden van deze drie dagen waren even merkweerdig. Twee ervan bracht bij door op de wijze, die ik zoojuist beschreef den derden avond ging hij naar Winfl- sor-House, het hotel waarin de gravin de HET HANDELSBLAD van Ant werpen, bespreekt ook de plicht der catholieke actionnarissen van allerlei naamlooze maatschappijen Veel te 0 lang, zegt het blad, hebben velen on- 0 verschillig hunne, kroozen en aandeelen b opgestreken veel te lang hebben zij de minderen de werklieden gelaten tot eenen speelbal der bestrijders van ons Geloof, b Het voornaam catholiek blad doet ver der uiteen, hoe het liberalism en de man nen van zijnen aanhang, stoutmoedig te werk gaan en niets zwichten om op an deren drukking uit te oefenen hoe de catholieken zulks maar al te veel met ge vouwen armen staan aan te kijken.zonder er nleens den invloed tegen te gebruiken waarover zij beschikken. Het is zooals wij zegden Meer willen, meer durven.dat zal voor ons ook zijn meer kunnen, b Wij kennen Naamlooze maatschappijen die catholieke aandeelhouders hebben en in de welke de werklieden om hunne denkwijze worden gejudast. Wij komen hierop terug. IKuitenlieilen Reeds heb ben wij tal van beleedigingen aangestipt die de liberalen, nu dat de kiezing voor bij is, u naar 't hoofd hebben geslingerd. Wij gaan er nog eene bijvoegen waarmeè de liberale u Echo d'Ostende u beje gent i° Er bestaat in België, een vaste b klomp, die ondoordringbaar is voor b alle licht en die klomp ondoordring- bare stoffe is de Vlaamsche boer. b 2° De Vlaamsche boer en kan over b 't algemeen niet lezen. Hoor eens, heeren liberalen, onze bui tenlieden, zijn in alle geval slim genoeg om zich door u niet te laten foppen. Ze hebben het u getoond op 27 Mer 11. en in Mei 1908 krijgt ge van 't zelfde laken een broek... Nu, rekent er maar op 1 WAT zij niet kunnen krijgen met geoorloofde middelen, zullen zij thans met geweld veroveren 1 1 Zoo schrijft een liberaal blail Zonder het een man, eene stem kan b België nooit of nooit uit de klauwen der geldpapen verlost worden zonder dat algemeen stemrecht is alles boter b aan de galg. n Dat éen man, éene stem heeft men b binnen de twee maandekens, als de liberalen en socialisten willen, b Wat wil dit zeggen Zouden onze tegenstrevers, nu dat de kiezingen voorbij zijn, woelingen willen verwekken in 't land, en door oproer en geweld, be reiken wat zij grondwettig niet kunnen bekomen Er is bijna niet aan te twijfelen. Na een woedend artikel van 't Land van Aelst in 't welk Pilatus Daens in uiterste razige woede zijne bitterste groe ne gal uitbraakt, treft men een N. B. aan luidende als volgt Mirac haren intrek had genomen hij belde, doch scheen weer tot andere gedachten te komen, want hij stak onmid- delijk de straat over en bleef daar met gebogen hoofd en handen op den rug heen en weer loopen, klaarblijkelijk over leggende of hij zijn eerste plan om naar binnen te gaan zou uitvoeren of niet. De komst van een rijtuig, waarin de gravin zelf gezeten was, maakte een einde aan zijne overdenkingen zij was met zorg gekleed en scheen van eene muziekuit voering of particuliere receptie te komen. Toen het portel geopend werd en zij uitstapte, zag ik dat hij eenen blik wierp op hare rijke kleeding, een sneeuwwitte sortie, die de ruime ploeien van haar geelzijden kleed bedekte. M. Blake trad terug, ik hoorde iets dat op een zucht geleek en zoowel ergernis als wantrouwen scheen te beduiden. Hij wachtte niet af dat zij in het hotel verdween, doch keerde met vasten stap naar huis terug. Den vierden dag was ik tot mijn groot leedwezen ziek en kon niet meegaan. Al wat ik kon doen was mij in lakens tc wik kelen en aan het venster te gaan zitten, waar ik de voldoening had hem te zien vertreken, naar ik veronderstelde om zijne gewone ronde te doen. Het overige van den dag ging voorbij in een lang vervelend wachten op zijne terugkomst, nu en dan zag ik eens het droevige gelaat van mevrouw Daniels, M .■ygSggiBBSTOMS^ (i N. B. Van alle kanten ontvangen wij goed nieuws. Met November aanstaande zal het b vermolmd en verrot Bewaardcrskraam b instorten, want het berust enkelijk op b onrecht en kiesbedrog. Het recht zal b zegepralen en het volk zal triomf vieren, b Dus met November revolutie en Pila tus zal zeker den rol vervullen van een ander Russische Pope Gapon... Men is dus verwittigd De socialistische toe komststaat. Naar aanleiding van de debatten in de Fransche Kamer geeft de bekende publicist Harduin in de Matin eene aardige charge b met Jaurès' collectivistischen toekomststaat. Een vreemdeling vraagt, wat Jaurès wil doen om aan de ongelijkheid tusschen de vele niets en de weinige veelbezitten- den een eind te maken. Wel, hij wil de bezitters ontei genen. En dan Dan komt alles aan allen.De eenige eigenaar, de eenige werkgever is dan de Staat. De burgers verliezen hunne per soonlijkheid (;n worden raderen van de groote collectivistische machten. En wat zullen ze daarbij winnen Zij hebben er maar op los te leven. De Staat, als vertegenwoordiger van de gemeenschap, plukt de vruchten van elks arbeid en voorziet in elks behoefte. Geen rijken, maar ook geen armen meer. Zie« daar het eerlijke doel. De vreemdeling barst in lachen uit en roept uit En pas hebt ge de kloosterorden opgeheven en de moniken verjaagd Wat bedoelt gij daarmede Dat is nogal duidelijk. Hebben niet diezelfde kloosterorden het ideaal van Jaurès in practijk gebracht, al lang vóór hij geboren werd De collectivistische leer hebben zij in al hare gevolgen toege past. In 't klooster bestaat geen zelfstan dig individu meer, men kent er enkel de gemeenschap. De monniken hebben geen persoonlijk eigendom hun gemeenschap beschikt over alles. Die gemeenschap oogst de vruchten van de arbeid zijner leden en bestrijdt uit de gemeene kas al hun behoeften. Neem den godsdienstigen kant er af, verander de namen, en gij hebt in het klooster eene maatschappij in het klein, gelijk die van Jaurès en zijn geestverwanten een groote zal wezen. Als zij hun plannen tot uitvoering brengen, worden alle Franschen leekebroeders en Frankrijk een reuzen-congregatie I De hopoogst is in Engeland zeer bedreigd volgens a De Standard n. De hop is aangetast door een venijn (hier in België 't zwart geheeten) 't is zonder weerga. De berichten uit de groote hop- streken van 't graafschap kent, Sussex en 't Centrum zijn ten hoogste ontmoedigend. wanneer zij aan een der vensters verscheen van het ouderwetsche heerenhuis tegen over mij. Ook zij scheen buitengewoon rusteloos te zijn, opende de vensters en zag her haalde malen uit, alsof zij ook haren meester zat te wachten. Inderdaad, ik twijfel er niet aan, dat zij, zooals ik later vernam, gedurende deze dagen in een voortdu renden tweestrijd verkeerde. Hare herhaalde verschijning aan ons hoofdbureel waar zij tn vergeefs eenig bericht hoopte te ontvangen aangaande het meisje, wier lot steeds al hare gedach ten in beslag nam, was hiervoor een bewijs te meer. Op den dag voor dat ik al mijne krach ten begon te wijden aan het bespieden van M. Blake had zij een onderhoud met Grijce gehad, waarbij zij zich het vermoe den liet ontvallen dat het meisje dood zou zijn en vroeg of, als dit het gevolg mocht zijn, de politie kans zou zien dit tot ze kerheid te brengen. Toen hij haar verklaard had, dat hier op alle kans bestond, indien men haar niet heimlijk had doen verdwijnen, was rij iets kalmer geworden. Maar voor zij heenging, had zij zich zoover vergeten, dat zij hem in vertrou wen had medegedeeld dat zij zelf de zaak ter hand zou nemen, indien er binnen de eerstvolgende veertiendagen geen uitslag was verkregen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1