54*2 it&iS Zondagrust. Allerhande nieuws. Catholieke Jonge Wacht, j\alat. Zondag aanstaande 24 Juni, zal onze Catholieke Jonge Wacht het Patroonschap vieren van den Heili gen Michaël. Het volgende Programma is door het Bestuur vastgesteld Om 9 1/2 uren. Bijeenkomst bij den heer V. Keppbns, Nieuwstraat, 3, om zich vandaar, stoetsgewijze Muziek en Vaan del aan 't hoofd, naar de Sint-Martinus- kerk te begeven. De Leden worden dringend verzocht zich van hunne kokarde te voorzien. Om 10 uren, Plechtige Mis. Om 10 1/2 uren (na de Mis). Wande ling door de Stad. 0:n 8 uren 's avonds, Groot Concert, in de zaal der Landbouw Commicb, Kei zerlijke Plaats, 41, bij S. De Bolster. Gedurende 't Concert, Tombola naar schoone prijzen. Maandag a5 Juni, om 8 uren 's mor gens, in de Sint-Martinuskerk, Mis, voor de afgestorvene Leden. N. B. Geschenken voorde Loterij of Tombola door de Heeren Eere- en Wer kende Leden gezonden, zullen door het Bestuur met den meesten dank aanvaard worden. Men gelieve ze te zenden bij M. Désiré DE WOLF, Voorzitter, Kei zerlijke Plaats, 19. 8ÖTTEGEM. Verleden Dijnsdag hielden onze vrienden in den Catholieken Kring te Sottegem, eene buitengewone Cantonale Vergadering, voorbode van den aanstaanden strijd voor de Wetgevende Kiezingen van 1908. Al de afgevaardigden van het Canton waren er toe uitgenoodigd, en ook allen op wei nige uitzonderingen na hadden er aan gehouden tegenwoordig te zijn. Ja, zeg gen wij het spoedig onze Catholieken van Sottegem, zijn zinnens hand in hand en uit al hunne kracht te werken tot het veroveren van den vierden zetel. Aan het bureel namen plaats de HH. Eug. de Kerckhove d'Exaerde, Senator, Voorzitter der Cantonale Vereeniging, Van Vreckem, Senator, de Bethune en De Saedeleer, Volksvertegenwoordigers, Bouckaert en De Beer, Provinciale Raadsleden, Omer Van Lierde, de edelen Heer Van den Hecke de Lenibeke, de Z. E. H. De Corte, Pastoor-Deken, de E. H. Van Impe, Pastoor De Vrieze en De Keyser, Secretarissen. De HH. de Kerchove d'Exaerde, Van Vreckem, de Bethune, De Saedeleer en Van Lierde namen beurtelings het woord en wakkerden iedereen aan zonder ver toeven te strijden voor onze Catholieke Partij. Hunne redevoeringen en het ver slag van Mr De Vrieze, Secretaris, over de werkzaamheden in 't jaar 1905 van het Canton Sottegem, werden geestdriftig toegejuicht. Eene tweede vergaderiag zal in 't kort plaats hebben. Aan de andere Cantons is het, dat schoone voorbeeld door de Catholieken van Sottegem gegeven na te volgen en dan zijn wij van nu af verzekerd dat een vierde zetel van Volksvertegenwoordiger in Mei 1908 aan ons is 1 Maandag 2 Juli, om 11 ure voormiddag, zal ten Stadhuize, Groo- te Feestzaal geschieden de Plechtige Prijsuitreiking aan de Leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. De werken van den prijskamp zullen ten toon gesteld blijven in het lokaal der Academie, S' Martensplaats, gedurende de Kermisdagen, van 10 uren 's voormid dags tot 1 uur namiddag, en van 3 tot 6 uren 's namiddags. HIJ WILT ditmaal de pennin gen niet. Le XXSiècle deelt meê dat Pilatus Daens aan een dagblad heeft laten weten dat bij ditmaal de penningen niet wil aannemen die hem door de godsdiensthaters worden aangeboden. Hij bedanktgezel Destrée voor de inschrij ving die bij wil openen om hem toe te laten te leven tot den dag dat hij als ka merlid zal herkozen worden. Zijne weer- digheid laat het hem niet toe.... Zijne weerdigheid l?!?t.. Waar was dan zijne weerdigheid als hij de 80 franks opstreek van de Fransche franc-ma9ons Groene Pie gaat hem immers zijn zetel afstaan 1?+?!.. Verder zegt Pilatus dat hij gaat werken om zijn brood te verdienen... Werken ja, werken, 'tis te zeggen, zaaien om blauwen en rooden te laten oogsten... En wie werkt moet be taald worden en om te betalen is er geene openbare inschrijving noodig... Dus in 1908 zullen optreden Aalst, Pilatus Audenaarde, Leeuwken Planc- quaert en dit bemerkt men in «Het Recht van Zondag 11.; Gent, Baas Fonteyne. Wij zijn dus verwittigd, en men neme dus de noodige maatregelen van heden af en berinnere zich de spreuk Qui vis pacem, para bellum Wie dc vrede wilt, bereidt den oorlog, WAT GAAT er nu van d'hop ge worden vraagt Groene Pie. Wel ze zal groeien en bloeien, rijpen en geplukt worden als voor heen... En sedert dat de hopplanters Pilatus Loe- koendoe hebben wandelen gezonden is er opslag geweest. HET ONVERKROPTE spijt over den feilen drevel die Pilatus Dabns den Bouckhout deed afrollen, heeft hem in razende woede doen ontvlammen. In een hoofdartikel, door Pilatus on derteekend, worden onbescholte beleedi- gingen, lasterlijke beschuldigingen naar 't hoofd geslingerd van catholieke Pries ters welke aan hunne zending en plich ten getrouw zijn gebleven dit alles is ge paard aan eene geweldige aanhitsing tot opstand tegen 's lands wetten en instel lingen. Niet alleen is hij razend kwaad omdat de Brabantsche hopplanters hem zijne pas hebben geteekend, maar ook omdat hij ons land niet heeft kunnen overleveren aan de blauwe en roode godsbaters en vrijdenkers. En 't zijn natuurlijk de Pastoors en Onderpastoors die het hem belet hebben zijne helsche wraak te kunnen bot vieren. Wij willen onze lezers over zijne razende oproerige woede laten oordeelen en ecnige der ongehoorde lasteringen onder oogen brengen waarmeë hij de Priesters bejegent Alles is toegelaten en heimelijk aan- gemoedigd door de priesters zeiven «liegen, lasteren, broodrooven, be- drog plegen, enz. Men kan het niet genoeg herhalen, op zulke wijze wordt de religie hatelijk en verachtelijk in dc oogen van 't volk; zij wordt aanzien als een winkel van uitbuitingen onrecht. De pastoors en onderpastoors hebban op de hoppeplanters gezeten met de eeuwige verdoemenis. Ja, zij leuren met het schrikbaar drogma der hel en der eeuwige ver- 1 doemenis zij verdoemen naar hun- ne grillen en belangen en aldus maken zij de religie belachelijk en ver- 1 achtelijk. Voorwaar, er zijn geen Vrijmetse- laars, noch Geuzen, noch Vrijdenkers meer van noode om den Godsdienst te bestrijdende pastoors zeiven breken met eigen handen de Kerk af. De godsdienst wordt, te Aalst en elders, uitgebuit door eene bende slokops en huichelaars. 2 ie daar die regels kenschetsen den door hoogmoed verdwaalden en diepge zonken man. Als men eene zaak lijk deze van Jesabel op de lever heeft, heeft men 't zwijgen aan hem 1 Duivenliefhel»- De welbe- kende Maatschap p ij Vriendenbond, gevestigd in Grand Hotel te Gent, onder voorzitterschap van den Weled. Heer Baron Leon Van Pottels- berghe de la Potterie richt te gelegenheid der Gentsche Kermis, eene monstervlucht in waarvan de loslating zal plaats hebben op Zaterdag 7 Juli, te San-Pedro-Barce- lone (Spanje) afstand van Gent (S. Baafs) 1100.8 kilom. Deze buitengewone prijsvlucht is opge dragen aan H. M. de Koningin van Spanje. 5ooo fr. eereprijzen zijn gewaarborgd. Verscheidene kunstvoorwerpen en eere metalen zijn door de Belgische en Spaan- sche overheden geschonken. Men voorziet ten minste 3ooo inschrij vingen. De liefhebbers die het programma van den prijskamp niet hebben ontvangen, gelieven het te vragen in «Grand Hotel», te Gent. STAD AELST Kermis 1906 De jaarlijksche Markt- en Ten toonstelling der Paarden en V e u le n s van het zwaar in- landsch trekras, voor gansch het land welke zullen plaats hebben, op Kermis-Avond, Zaterdag 3o Juni aanstaande, ten 8 uren 's voormid dags, op het Esplanadeplein (nabij de Statie) beloven dees jaar wel te gelukken. Menigvuldige inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon en te koopgestelde Paarden enVeulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Gelukkige invoering. Aan ieder Veu len-Zuigeling, te markt gebracht en in den Prijskamp niet bekroond wordt drij frank toegekend. Openbare werken. Tot onderrichting voor den vermaarden financier willen wij hier de openbare werken opsommen welke in onze stad, ONDANKS HET KROT in de Stadskas, in dees jaar 1906 bevolen, in uitvoering of reeds voltrokken zijn. i° Kasseiing van het Burgemeesters plein 2* Kasseiïng van de groote en kleine Bollewegen 3° Kasseiwerken en verbreeding aan den Tragel 40 Macadam en Kasseibanen van de Albiechtlaan 5* Macadam van het Boschveld en Wijngaardveld te Mijlbeke 6° Aanleggen cn besteenigen eener nieuwe straat tot verbinding der Su-Apo- loniastraat met den Gentschen steenweg 70 Verbreeding van een gedeelte der Vrijheidstraat, aankoop van de gebouwen en gronden daartoe noodig gestaan en gelegen tusschen het Schoolplein en de Nieuwstraat 8° Aankoop van de huizen aan den ingang der St-Camielstraat aan den Gee- raardsbergschen Steenweg tot verbreeding dezer straat Nog meer andere nuttige en fraaie werken staan op touw welke voorzeker aanleiding zullen geven tot aanzienlijke uitgaven maar de noodige middelen zijn beschikbaar ter Staatsspaarkas. Dit zal niet beletten dat de beroemde Lebbekesche financier en de niet min vermaarde bouwkundige uit 't Schippers huis cp alle tonen zullen uitkraaien en willen doen gëlooven dat de Stad Aalst in den krot zit. Welaan waar zitten thans die albelovers met hunne wonderbare voorstellen die Aalst in een soort van Luilekkerland zouden herschapen, alwaar al de werken van algemeen nut en verfraaiing met den hemelschen dauw zouden kunnen uitge voerd worden Maar eene bemerking. De catho lieke Burgemeester, Schepenen en Raads- heeren moeten toch bekwame mannen zijn om ondanks al dien krot in de kas de talrijke openbare werken bier hooger opgesomd en die duizenden franks zullen vereiscben te kunnen uitvoeren. Helden niet waar Onze Volksvertegenwoordiger Bon L. de Bethune, komt van wege d.j Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen den volgende brief te ontvangen. Brussel, den 15 Juni 1906. Mr de Volksvertegenwoordiger, Als gevolg aan uwen brief van in Mei 11., heb ik de eer U te doen kennen dat gelijkvormig aan uwe vraag, 1 «n stilstand op vraag zal gesteld worden op de plaats gezegd Meuleschette-kapel te Aalst. (Buurtspoorweg van Ast chb-Aalst- Oordegbm). Aanvaard, Mijnheer de Volksvertegen woordiger, de verzekering mijner ware achting. De Hoofdbestuurder, (get.) C. de Burlet. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een bakkersgast, 1 leerjongen-gareel maker, breisters vuor grof en fijn werk. Vragen werk. 2 magazijniers 3 schrijnwerkers 4 espadrillenmakers. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 24 Juni 1906, M. Van Caelenbergh. Leo- poldstraat. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAW I)E PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Proost te Luchteren, den E. H. Van den Bossche, onderpastoor te Belcele Onderpastoor te Belcele, den E. H. Andries, K., leeraar te Ledeberg te Se- veneecken, den E. H. Van der Maeren, onderpastoor te Aspelare te Aspelare, den E. H. De Coninck, A. A. M., pries ter in het Seminarie. Leeraar te Ledeberg, den E. H. Otte, P. J., priester in het Seminarie. Kerkelijk IVicuwa. Bericht aan de geloovigen. Z. H. Paus Pius X verleent aan de geloovigen van gansch de wereld de toelating van vlcesch te eten op Vrijdag 29 Juni, feest dag der HH. Apostelen Petrus en Paulus. AELST. Creemboter. Markt van Zaterdag a3 Jüni 1906 126 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 338 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2710 kilogr. Huwelijk. Heden zaterdag is alhier het huwelijk ingezegend van den heer Herman Bosteels, Voorzitter der Zondagschool van S' Martinus en Voor zitter der catholieke Sterrekensvrienden, met Mejuffer Rachel Eeman, Dochter van den heer Cam. Eeman-Callebaut. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Zondag 24 Juni 1906, om 11 r/* uren voormiddag, door de Fanfaar der Kweekelingen van 't Leger onder het bestuur van M. Vanderlinden. i° Prince Charles, marche militaire, Vanderlinden. a0 Mignonette, ouverture, Baumanns. 3° Rève de bonheur, mazurka, Boone. 4° La joyeuse cigale, fantaisie, Lardeur. 5° Le reveil du coucou, Buziau. AALST. Maandag namiddag werd de genaamde C. De Vos, oud 22 jaren, wonende te Erpe en werkend te Brussel, door den policieagent Podevyn betrapt op hceterdaad van diefstal eener worst bij de We Van Stichel, vleesch- houwster, enz. Statieplein. De Vos deed bekentenissen ten bureele van politie. Proces-verbaal is tegen hem opgesteld. De H. Sacrameutapro- ceasie deed Zondag 11. haren gewonen omgang. Het weder dat veranderlijk scheen, bleef gunstig en du godsdienstige Stoet voltrok zijnen tocht zonder eenige stoornis. Verscheidene groepen werden zeer bewonderd doch ze beschrijven zou ons te verre leiden. Zeggen wij nogthans dat de verschillige groepen gevormd door de leerlingen der Eerw. Broeders van de Christelijke Scholen en der Dames van Maria allermerkweerdigst waren. Indruk wekkend waren de zegeningen met het Allerheiligste van op de rustaltaren ge geven aan de ingetogen menigte. Hier en daar bemerkte men socialisten en werklie den van de Spinnerij der Keizerlijke Plaats die de mutsop't hoofd de processie stonden aan te grijzen, ze moesten toch aan hunne meesters toonen dat ze socia list of liberaal waren. Als gewoonlijk werd het Allerheiligste Sacrament door onze Stedelijke Overheden en eene talrijke biddende menigte gevolgd. De bevlagging en versiering der huizen was om zoo te zeggen algemeen. I¥a zijne opsporing. Eenige inwoners van Luik kunnen U zeggen waar het te vinden is. In dien gij aan eene huidjeuking, aan prik kelend eczema of droog speen lijdt, tracht gij eenige verzachting te bekomen en gij zoekt een middel. Een inwoner van Luik heeft een middel tegen die ouderwetsche ziekten ontdekt hij spreekt er van leest: Ik haast mij U te melden dat uwe Foster's Zalf verkocht bij Mr De Valc- keneer, Apotheker te Aalst, mij eenen schoonen uitslag toegebracht heeft het was reeds zes maanden dat ik vreeselijk aan eczema aan de voeten leed de kwaal was ten hoogste hinderend en zeer pijn lijk voor 't gaan 't was nutteloos dat ik den geneesheer geraadpleegd had, de voorgeschrevene zorgen bleven zonder uitslag, uwe zalf werd mij aangeraden, welke vreugde toen ik mij na twee toe passingen reeds meer op mijn gemak ge voelde, en na vijf dagen verpleging was ik teenemaal genezen. Ziedaar nu reeds meer dan acht maanden en sinds heb ik niet meer de minste pijn gevoeld. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Geteekend Antoon Hoen, 3, Jonfosse straat, Luik. De jeukingen alsook eczema, speen, en al de huidaandoeningen in 't algemeen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onverdraag lijk van daar alle rust onmogelijk is het leven is een ware last en de gezondheid wordt ondermijnd. De Foster's Zalf ver licht altijd en verzacht reeds van de eer ste toepassing gelijk welke huidaandoe ning, zooals eczema, bloedend of droog speen, pijpzweren, aderspattige zweren, vochtige korsten, impetigo, melkkorst, puistjes, dauwworm, jeukingen, winter handen en voeten, barsten, enz. Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onntiddelijke verlichting, maar eene krachtige, blijvende genezing te geven zonder herval. De Foster's Zalf gelukt al tijd, daar zelfs waar al de zorgen misluk ten. Verzekert U dat men U de «Foster's Zalf» geve van dezelfde soort als die wel ke Mijnheer Hoen gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vracht vrij par post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België En- gelsche Apotheek, Ch. Delacre, 5o Cou- denbergstraat Brussel. D. A. 20. HAELTERT. Zondag nacht rond één uur is het liofsteedje der Wed. Ghyssens, wijk Kat, de prooi der vlam men geworden. De zoon die op den zolder sliep moest springen om er uit te geraken en bekwam tamelijk ernstige brandwon den. Er is brandverzekering. ERPE. Sprekende van den dief stal bij den heer Van der Gucht hebben wij gezegd dat hun kind was ter ruste gelegd. Hieruit zou men kunnen besluiten dat de echtelieden Van der Gucht hun kind alleen in hun huis gelaten hadden, nu 't zou eene dwaling zijn, want het was onder de waakzaamheid gesteld van familieleden in de buurt wonende. LEDE. Dieven zijn in het H. Graf binnen gebroken en roofden den inhoud van den offerblok. Men veronder stelt dat hij nog al eene aanzienlijke som inhield daar er te gelegenheid der groote begankenis veel offeranden worden ge daan. Verscheidene jaren reeds duurt het dat de offerblokken geroofd en straat schenderijen gepleegd worden. Waarom hiertegen vroeger geene maatregelen ge nomen Er bestaan vermoedens en men hoopt op 't spoor der schelmen te rijn. Schellebelle. Dijnsdag nacht is er een verwoed gevecht ontstaan tusschen twee jongelingen van Schellebelle. De genaamde Bontinck bekwam ver scheidene messteken. Het Parket Van Dendermonde opende een onderzoek. Oordegem. Vrouw Goossens stond maandag namiddag nabij hare woning met een kind op den arm aan de straat. Een bengel van 11 jaar die daar aan het spelen was en kwaadpoetserij uitstak, werd door haar hierover berispt. Maar dat beviel den knaap niet, cn naar men beweert, zou hij haar een stoot hebben gegeven dat ze ten gronde viel en haar been brak. Zij werd verzorgd door M. Th. Verstraeten, Geneesheer, te Vlierzele. Een onderzoek is door de Gendarmerie geopend. In eenen twist bij het balspel te Ninove ontstaan, heeft een der spelers zijnen tegenstrever met eene schup bijna doodgeslagen. De toestand van den ge kwetste boezemt levendige onrust in. Spoorwegongeluk te Baasrode. Het einde dat gevreesd werd over den toestand der cchtgenooten Fleurquin, heeft zich bewaarheid. De vischverkooper en zijne vrouw zijn aan hunne wonden overleden. Het jongste kind blijft dus alleen in de wereld over, met één der drie honden. Woensdag avond kwam zekere Er- nest De Pauw, in het huis zijner ouders, Moerstraat, te Wetteien, waar hij het nog al bont gemaakt beeft. Ilij had zijne moeder en zuster mishan deld en vervolgens verscheidene meube len verbrijzeld. De zoon Jozef, 25 jaar oud, die van zijn werk te huis kwam, hoorende wat er gebeurd was, ging naar Ernest op zoek en vond hem ter wijk Kapel lestraat. Toen stak hij zonder een woord te spreken, verscheidene malen, een mes, dat hij in de hand hield, in het lichaam van zijnen broeder, die daarbij eene diepe wonde bekwam in den rug, eene in de zijde en verscheidene aan de handen. Hij kon met groote moeite gaan tot bij den geneesheer Verstraeten, waar hij, door het hevig bloedverlies, in bezwijming viel, en waar zijne wonden, die zeer ge vaarlijk zijn, werden toegenaaid. Nadien is de gekwetste naar huis ge dragen. M. K., bakker te Ninove, bemerk te sedert eenigen tijd, dat er meel ontbrak telkenmale dat hij er insloeg. Nu, dijns dag 11. verzochten twee zakdragers een voerman om 2 zakken meel op zijn camion te laden en ze naar de tramstatie te voeren, Geburen merkten dit op en verwittigden M. K. welke er den heer Policiecommissaris over sprak. Opzoe kingen volgden dadelijk. Nu de voerman die van de zaak niets meer wist dan dat hij de twee zakken aan eene aangewezene herberg moest afzetten, kon geene inlich tingen geven over de identiteit van de twee zakdragers. Men dacht dat zc de zakken zouden komen halen, de kerels hadden zeker lont geroken en verschenen niet. De opzoekingen worden voortgezet en men hoopt de dieven te kunnen ont dekken. M. K. kreeg zijne zakken terug. In het huis 181 der Jozef II straat, in de Leopoldswijk te Brussel, belde ten fatsoenlijk gekleed persoon aan de woning der cchtgenooten Thiry. 't Was rond 5 ure namiddag. De vrouw, die het beroep van naaister uitoefent, was alleen thuis. Meenende eenen handelsreiziger voor te hebben, liet zij den bezoeker binnen. Maar nauwelijks was de deur toe, of hij greep haar bij de keel en duwde haar eene prop met chloroform onder den neus om haar den reuk te doen inademen. Vrouw Thiry was sterk genoeg om zich te verdedigen en, met eenen para- plue, dien zij onder de hand kon krijgen, sloeg zij den indringer zoo duchtig op het hoofd en in het gelaat, dat de kruk er afbrak. De aanrander moet hierdoor gekwetst zijn, want bloeddruppels werden in den gang gevonden. De vrouw wilde nu langs de hofdeur om luilp roepen, doch de bandiet stiet haar in den gang terug en sloot de deur, waar hij den sleutel aftrok. De vrouw vluchtte nu in een nevenver- trek en daar bracht de schurk haar eenen stamp op den buik toe, zoodat zij in be zwijming viel. Hiervan maakte hy gebruik om naar boven te gaan, maar daar vond hij alle deuren gesloten. Beneden doorzocht hij de kassen en ten slotte kon hij niets mee nemen dan den trouwring der vrouw, die in de worsteling van haren vinger moest geschoven zijn. Het gerecht onderzoekt de zaak. Een smidsgast te Brussel, heeft in eenen aanval van jaloezie, een meisje twee messteken toegebracht. Voorbijgan gers hebben hem ontwapend en aan de policie geleverd.De wonden van 't meisje, eene in de borst en eene in den arm, zijn niet doodelijk. Een bakkersgast te Koekelberg, Van de Zanden genaamd, heeft eene vrouw, die jaloersch is en hem het leven erg zuur maakte. Natuurlijk was er dikwijls ruzie en dit werd Donderdag zoo erg dat de bakker eene flesch in stukken sloeg op het hoofd zijner vrouw. Zij moet deerlijk gekwetst zijn geweest, want, overvloedig bloedend vluchtte zij naar de geburen, waar een dokter haar verzorgde en toen bij hoogdringendheid naar het gasthuis deed brengen. De policie wilde den man aanhouden, doch hij had zich in zijn huis gebarica- deerd. Des avonds ten 8 uren is echter zijn schoonbroer langs een ander huis, door het dakvenster naar binnen geklau terd en, toen men er eindelijk toekwam, het huis te kunnen doorzoeken, vond men Van de Zanden in de keuken dood. Hij had zich aan eene kram verhangen. De echtgenooter. Van de Zanden had den drie kinderen, waarvan het oudste 17 jaar telt. Nog het drama van Nevele. Het parket van Gent is te Kortrijk geweest, om onderzoek te doen in het magazijn van M. Dujardin, olieslager en broeder van den eerw. h. Dujardin, van Nevele. Naar men zegt zijn er boeken in beslag genomen. De heele straat stond vol volk. Men verwacht aanhoudingen, zegt de XX® Siècle. Nu wordt er gezegd dat de koopsom van den eigendom, die op 1 Juli moest betaald worden, reeds voluit betaald is. Het park wordt onderhouden gelijk vroeger, door den hovenier Coddens, van Nevele. Men zegt dat de familie Dujardin voor nemens is, het park te behouden en te bewonen in den zomer. Het onderzoek wordt ieverig voortge zet. Zooals men weet heeft men in den hof voetstappen waargenomen van twee personen, de eene holleblokken en de an dere schoenen dragende. De sporen der voetstappen waren echter zeer onduide lijk. Het gerecht heeft twee personen doen gaan in effen gerakelden grond, eerst met schoenen en dan met holleblokken en men heeft dan de voetstappen zeer nauw keurig afgemeten. Naar aanleiding van eenen diefstal van kiekens, te Stekene, kwamen de veldwachter, en een gendarm ten huize van zekeren B.bm hem te ondervragen. B. werd zoo woedend en viel zoo bru taal de twee gerechtsdienaars aan, dat dezen zich moesten verdedigen. De gendarm loste twee schoten. Het eerste ging verloren doch het tweede trof ongelukkiglijk den broeder van den ver volgde, en wel zoo erg dat dezes toestand hoopeloos schijnt. De plichtige kon eindelijk met behulp der geburen gebonden en meegeleid worden. Over dit drama wordt nu gemeld De wachtmeester der gendarmen leidde Dinsdag morgen, rond half tien ure, ste vig gebonden, met gendarm Boutens, August De Brouwer, een oud veroordeel- naar bet gevang der gendarmerie. Aan deze aanhouding was een bloedig drama verbonden, dat zich in een klein huisje der Kaaistraat ontrold had. Toen de gendarmen den aangehoudene een gehoor wilden doen doorstaan en in hechtenis nemen, om eene vroegere straf van 2 dagen uit te boeten, werden de gerechtsdienaars door de Brouwer aange vallen en de koorden van den tuniek ge trokken. Zich volop in staat van wettige verdediging bevindende, werd er gescho ten en den broeder van den aangehoude ne, Alfons De Brouwer, bijgenaamd den Meyer viel door een kogel in het been getroffen in zijne woon ten gronde. Wachtmeester Van der Donck moet zelfs ten gronde geworpen zijn en had slechts met moeite kunnen roepen tot eigenbehoud Vuur waarop zijn gezel Arthur Boutens, een alomgeachte gendarm, deed wat de plicht hemgebood» Het schijnt dat de gendarmen, slechts na herhaalde waarschuwingen, van hun ne wapens gebruik gemaakt hebben. Ri^olo is de beste en de fijnste der oude genevers. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert, is de beste der gezondheidsli keur. (i) Donderdag morgend bad te Mechelen in het arsenaal van den ijzerenweg, een droevig ongeluk plaats. Een brigadier der handwerkers, gelast met het toezicht der wagonsbewegingen ging over het spoor juist op het uogenblik dat men wagons achteruit stootte, hij werd hierdoor ver rast met het ongelukkig gevolg dat gansch de rechterarm door de buffers werd ver pletterd op eene afgrijselijke wijze en hij voorts, afgrijselijke wonden bekwam. Hij werd naar dc kliniek gedragen waar M. Winkelmans, geneesheer, hem de eerste zorgen toediende. De ongelukkige briga dier werd vervolgens in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Te Bisseghem, bij Kortrijk, is aan gehouden Alf. Matton,18 jaar oud, onder betichting eene groote-vlasmijt.ter waarde van 6,000 frank, in brand gestoken te hebben. Eene dienstmeid, die de gewoonte had de stoof met petrool te ontsteken, werd woensdag morgend voor hare on voorzichtigheid wreed gestraft. Het is de genaamde Leleu, ongeveer 3o jaar oud, geboortig van Passchendaele, dienstmeid bij M. Christiaens, Peter Benoitstraat te Oostende. Wat er juist voorgevallen is, weet men niet. Hare meesters vonden haar reeds verkoold lijk op de achterplaats liggen, waar zij gevlucht was. Men ver moedt dat de petroolkan moet gespron gen zijn en haar opeens met vlammen omringd heeft. Dat alles moet bliksem snel gebeurd zijn, want terwijl men den alduk ontstanen brand in de keuken spoe dig meester werd, was de ongelukkige dood, eer men haar ter hulp ken komen. En zeggen dat zooveel huismoeders en dienstmeiden dit zullen lezen en toch zullen voortgaan petrool te gebruiken bij het vuur iedereen beweert immers niet onvooizichtig te zijn I De i7jarige Adeline Dufom, danste Maandag te Ressaix, als haar danser haar plots in zijne armen voelde neêrzijgen. Alle pogingen om haar bij te brengen bleven vruchtelooshet meisje was aan een hartkwaal bezweken Onweêr. De weinige warme dagen hebben alweer zware onweeren voor gevolg gehad. Dijnsdag hebben zij gewoed in de streek van Charleroi. Te Couillet stak de bliksem een huis in brand. Te Silenrieux werd eene koei gedood. Twee telefoonbedienden van Charleroi die door hevige electrieke schokken wer den aangedaan, moesten naar buis wor den gebracht. Te Marcinellc sloeg de bliksem de kar van eenen melkboer in stukken. Peerd en voerman bleven ongedeerd. Te Charleroi is eene vrouw half lam geslagen. In het hevigste van het onweer viel de bliksem op den uithalingsput van de mijn Houillères Unies en de schouw werd neergcrukt. Steenen troffen eene vrouw aan het hoofd en doodden haar op den slag. Zij was moeder van vier kleine kinderen. De regen heeft ook vele schade aange richt. Een brand was den laatsten nacht uitgebroken bij M. Schmidt te Sombreffe. De man was in diepen slaap gedompeld eensklaps hoorde hij luid de kiekens kake len, waardoor hij ontwaakte. Het dak van het huis was reeds in vlammen. De man kon zich bijtijds redden. Het gehee- le huis brandde af. De oorzaak is onge kend. Delhaize Broeders Cu, DE LEEUW. De lekkere chocolaad der Boteresses die zulken eerlijkeu bijval ter Tentoonstelling van Luik heeft gehad, is nog te koop in onze succursa len. (2) In de burgerwacht van Aarlen. Onlangs ontstond er tijdens de oefe ningen van de burgerwacht een geschil tusschen kapitein Lazaud en de wacht Fauconnicr. Deze laatste werd op bevel van den kapitein naar het stadhuis ge voerd om er opgesloten te worden. Er ontstonden vijandelijke betoogingen tegen den kapitein, die bij den terugkeer der wacht naar de stad, op gansch den door tocht uitgefloten en uitgejouwd werd. In de rue des Faubourgs en op de place Léopold was het gejouw en het geschuifel zoo oorverdoovend, dat men met moeite de tonen van de muziek der wacht hoorde. Kapitein Lazaud gaf dan bevel, de wacht Fauconnier in vrijheid te stellen. Deze werd in triomf naar de place Léopold gebracht, waar de vijandelijke betooging tegen den kapitein herbegon. De wacht Fauconnier is nu voor den tuchtraad verschenen en werd vrijgespro ken, te midden der toejuichingen van het talrijk publiek, dat zich in de zaal bevond.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2