Teekens van regen. AELST. Kerk der Theresianen. Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschland. Wij zijn thans in den oogsttijd. Het is dus wenschelijk dat het droog weder zij, niet veel regene. Maar, ongelukkig ge noeg, het weer kunnen we niet bestellen wij moeten het aannemen gelijk dat komt. Wij zouden al zeer tevreden zijn, konden we maar wat op voorhand weten wat weder wij te verwachten hebben, want dan konden wij het pikken der gra nen wat vervroegen of wat verschuiven zoodat, zooveel 't doenlijk is, het inoog- sten met goed weder zou kunnen plaats hebben. In geval het pikken reeds ge daan ware, dan zouden wij zekere voor zorgen kunnen nemen opdat het gepikte graan niet te veel van den regen zou lijden. Maar hier ook schiet onze kennis veel al te kort wij kunnen zelfs niet met zekerheid voorzien wat weder ons zal overkomen. Wij hebben wel den baro meter, uit wiens aanduidingen min of meer wat kon voorzien worden, doch dit tuigje is maar in eenige zeldzame boe renwoningen te vinden. Er zijn nochtans teekens, die iedereen kan waarnemen en die, als zij zich voordoen,te kennen geven dat het binnen kort gaat regenen. Onder die teekens van regen, zijn de volgende te melden de vliegen steken meer dan naar gewoonte de koeien steken dik wijls den kop omhoog en ademen met veel gretigheid de schapen zijn on rustig de zangvogels zwijgen de botvinken zingen vöor den dageraad de parelhoenen schreeuwen over t meer dan naar gewoonte de pauwen en uilen doen zulks 's nachts. Volgens M. Folie, mag men, over het algemeen, eene bleeke en loodverwige zon als een teeken van regen aanzien. Gaat de zon onder in purperroodeschicht- wolkbanken, dat is eerder een teeken van wind dan van regen. Maar zijn die ban ken dik en kleurt zich den hemel met purper langs het oogsten, dan moet men zich aan regen verwachten. Heeft de zon, bij haren opgang, dezelfde trekken, dan is er regen te vreezen. Zijn de horekens der maan afgestompt, dan zal binnen kort regenen. De wolken leveren ook voorteekens van regen. Alzoo, als vederwolken dikker worden en een kroezelachtig, wollig uit zicht aannemen, dan zal de wind weldra regen aanbrengen een hemel met scha penwolkjes duurt niet lang. Witte wol ken, toeken van schoon weder, zwarte wolken, teeken van regen dikke grijs- gele wolken, teeken van hagel. Halos of lichtkringen, die soms de zon of de maan omringen, voorspellen, negen maal op tien, regen of sneeuw voor 's anderen daags of 's anderendaags over, en onwe- ders, in den zomer als het lied warm is. Men houde daar dus het oog op, en, als men de ondervinding moet gelooven, dan zal men er goed meê zijn. Vrijdag 20 Juli en volgende dagen. Pieter Vercruysse werkman te St-Jan-in- Eremo, beraamde moord en beraamde moordpoging te Wati rlaml-Oudeman Openbaar ministerie, M. Van der Strae- verdedigers M'3 Vuene en Cogen. Creemboter. Markt van Woensdag 11 Juli 1906 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Solemnele Octaaf en Volle Aflaat, bij wijze van Portiuncula, te beginnen van den i5den Juli, om 2 uren namiddag, tot Zonnenondergang van den i6den Juli, voor alle geloovigen, iedermaal zij de voorgemelde kerk bezoeken, na gebiecht en gecommuniceerd te hebben, en er bid den volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als volgt Zondag, 15 Juli, om 2 uren namiddag, uitstelling van het Allerheiligste; 's Avonds ten 5 1/2 uren, Solemneel Lof. Maandag 16 Juli, ten 5 uren, de eerste Mis. De plechtige Mis om 8 uren, 's namid dags ten 5 uren, plechtig Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag 23 Juli. De eerste Mis, ten 5 uren. De plechtige Mis, ten 8 uren, 's namid dags ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Ser moen. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening. Ouderdomspensioenen in Oost-Vlaanderen. In igo5 hebben de verschillige be- schermcomiteiten der werkerswoningen 5236 vragen ingezonden tot het bekomen van ouderdomspensioenen 3812 werden aangenomen, 1424 verworpen. Bij de beroepscommissie werden 742 verhalen ingediend, 582 door de belang hebbenden, 160 door den heer gouver neur; 291 beroepen werden aangenomen, 451 verworpen. Assisenhof van Oost-VIaanderen. Lijst der zaken van den zittijd van den derden trimester Maandag 16 en Dijnsdag 17 Juli, Frans De Vulder stoelvlechter te Ressegem, be raamde moordpoging te Aygem i5 April 1906 Openbaar ministerie, M. Van der Straeten verdediger Mer Liefmans. Woensdag 18 en Donderdag 19 Juli Karei De Vuyst, werkman te Heldergem moordpoging te Heldergem, op 9 April 1906. Openbaar ministerie, M. de baron van Zuylen van Neyeveltverdedi ger M*r Liefmans. Baerdegem. Dijn: dag morgend rond 7 */i uren is er brand ontstaan ter hofstede van Petrus Willems (bijgenaamd Cens en half). Het vuur is ontstaan in de schouw en deelde zich spoedig aan de hofstede meê. Niettegenstaande de spoedige hulp der geburen werd het huis en den ganschen inboedel de prooi der vlammen, Er be staat verzekering. Het 7 jarig kind Ruysseveld speelde langs de Dender op het gehucht Huisse- gem te Denderleeuw. Het viel in de rivier en verdronk. Men haalde het lijkje een uur na het ongeluk op. Tusschen Schendelbeke en Ninove werd eene oude vrouw eveneens door eenen motocyclist omgeworpen. Voor haar ook schijnt geen hoop op redding over. De vrouw, die nog geen woord heeft kunnen spreken, is hier niet gekend. Madame Blanckaert, wonende Sa vooiestraat, te Ninove, boog zich voor over uit het venster van het eerste verdiep om te zien hoe laat het was op den kerk toren. Zij viel en werd verscheidene lede maten gebroken. Haar toestand laat wei nig hoop tot herstel. Eene afvaardiging van het ministerie van landbouw is Vrijdag namiddag te Wetteren afgestapt ten einde over te gaan tot een onderzoek aangaande het woeke ren der lastige insekten die men wetteraar- kens heet. M. Arthur Lambert, policiccommissa- ris, vergezeld van een policieagent werd gelast om eenige van die diertjes te van gen, aan den ouden arm der Schelde en omliggende. Op min dan 10 a i5 minu ten kon hij er een 400 tal nemen. Hij heeft ze in een fleschje, gevuld met sterk water gestoken. Deze lastige diertjes woekeren daar met millioenen, want rond 6 uren 's avonds kon de heer policiecom- missaris met zijn agent het daar niet meer uithouden. Ter plaatse is er daar vastgesteld dat werklieden die daar aan 't werken zijn, hunne broekpijpen in hunne kousen moesten steken en niet tegenstaande dit worden hunne beenen overbeten en ge zwollen, zoodat het bloed er opstond de kleine bijterkens kropen door de kou sen. De vrouwen die een eind ver van daar bezig waren met in het vlas te werken, zijn verplicht een onderbroek aan te doen om tegen die insekten wat bescherming te genieten. Na 6 uren 's avonds is het onmogelijk op eenen afstand van omtrent een kwaart uurs daar ergens te blijven zitten. Zoo danig vliegen de Wetteraars rond. Taal van inlichtingen zijn door de heeren afgevaardigden ter plaats geno men. Het is nu te hopen dat er spoedig eene beslissing zal genomen woiden, om die lastige insekten te verdelgen. Te Massemen wandelde de eerw. h. pastoor Waelkens langs de tramstatie, toen eensklaps een snelrijdende veloci- pedist hem tegen het lijf botste, en den priester in de gracht deed vallen. Toen men hem ophaalde was zijn heel lichaam met kneuzingen bedekt en zijn rechterbeen was op twee plaatsen ge broken. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. De doodrijder is gekend. Over het drama van St- Agatha- Berchem wordt gemeld, dat een broerkc van 8 jaren in de kamer der zieke moeder aanwezig was, toen de waanzinnige 14 jarige dochter hare moeder den hals afsneed. Uit de lijkschouwing is gebleken dat de arme vrouw nog slechts twee of drie dagen te leven had. Nadere bijzonderheden. Het huis gezin Vervisch telde 7 kinderen, de oud ste zoon Arthur is brievendrager drie anderen, Rornaan, Jozef en Frans zijn fabriekwerkers Jacob is stalknecht de jongste kinderen waren meisjes Marie die nu aangehouden is en nog een meisje van 10 jaren. Vader Vervisch is geboortig van Mer- kem, bij Dixmude hij is sedert 3o jaren brievendrager. De metser Pauwels, uit de Hey- vaartstraat, te Brussel, sedert eenigen tjjd ziek, moest pillen innemen. Donderdag avond nam hij, om het pilleken in te slikken, een kom welke hij dacht water te bevatten en dronk er een teug van. Het was ongelukkiglijk eene oplossing van phenischzuur, en de arme man rolde stuiptrekkend ten gronde, ten prooi aan de hevigste pijnen. Men bracht hem naar het gasthuis, doch de ongelukkige over leed onderweg. Een herbergier uit de Manden makersstraat te Brussel, zag in zijn lokaal twee personen binnenkomen, die zeer goed beantwoordden aan de signalemen ten der vermoedelijke plegers van eenen moord te Luxemburg. Hij had uit hunne samenspraak vernomen dat zij in de wijk der Putterij verbleven en verwittigde de Policie deze deed een onderzoek en vond de vermoedens van den herbergier bevestigd. De twee mannen in kwestie hadden in een huis van gemelde wijk ge logeerd en daar hadden zij gezegd dat zij naar Brussel waren gekomen, om werk te zoeken. Zij werden opgezocht en weldra gevonden en aangehouden in een huis der Beenhouwersstraat. Een hunner is een Luxemburger, de ar.der een inboor ling van Schaarbeek. De Overheden van Luxemburg zijn verwittigd. Te St-Jans Molenbeek is een met ser, die herstellingen deed in de machic- nenkamer van eene fabriek, door den machienriem bij den voorschoot gevat en meegesleept, en verscheidene keeren rond gedraaid eer men de machien kon stil leggen. Hij werd eindelijk met gebroken armen en beenen tegen den grond gesla gen. Hij zal zijne wonden niet overleven. De Etoile, de Gazette en na deze twee al de andere liberale gazetten, meld den dat minister de Smet de Naeyer met zijne automobiel N° 11,000, nabij Namen een wagen met aardbeziën overhoop wierp het paard kwetste en dan, volgens dood rijders gewoonte, er van door reed. Het Journal de Bruxelles doet nu opmer ken dat op den dag van het ongeval, de minister zijn cabinet in de Wetstraat niet heeft verlaten. Aftruggelarij. De groeoselboeren uit den Brusselschen omtrek hebben bij den heer Burgemeester der hoofdstad eene klacht ingediend, aangaande erne aftruggelarij van wego het uitschot der stadsbevolking waarvan zij de slachtoffers zijn. Bij het invallen van den nacht maken zij zich meester van al de uitstallingplaat sen op de Groenselmarkt, leggen er lap pen van zakken op en blijver, daar wach ten tot de verkoopers der vroegmark met den dageraad aankomen. Voor iedere plaats waar eene mand of kas kan gezet worden, eischen zij dan standgeld voora leer zij den zak wegnemen. Degenen die weigeren te betalen, worden dikwijls uit gescholden of mishandeld. De klagers drukken de hoop uit dat de heer Burgemeester spoedig maatregelen zal nemen om die aftroggelarij te doen ophouden. Naar aanleiding van den moord cp vrouw Forthomme wordt thans met zekerheid bepaald, dat vrouw Boeckx niets geweten heeft van den toeleg van haren man. Zoodra zij het ware van de zaak geweten heeft, is zij ziek geworden zoodanig dat men voor haar verstand vreest. De kinderen der vermoorde heb ben beslag gelegd op al wat Boeckx be zit. Een schoonbroeder heeft ook het adres gegeven van den echtgenoot der vermoordde deze verblijft in Amerika. Het gerecht heeft hem een bericht van het gebeurde gezonden. Vijandschap heerschtte tusschen de gebroeders D. landbouwers te Evere, wegens eene geldkwestie. Een hunner werkte dezer dagen in het veld, vergezeld van zijn dochterken en zijn zuster, toen zijn broer naderde en hem beleedigde, zelfs hem met den dood bedreigend, ter wijl hij eenen revolver toonde. Do be dreigde ging nu achter zijn dochter staan, meenende dat zijn broer nu toch niet zou durven schieten. Toch ging het wapen af. Niemand was getetroflen maar de zuster was van schrik zinneloos gewor den, zoodat men haar heeft moeten op sluiten. Doodrijders. Een bakker van Calcken, die met zijnen knecht te Melle brood ging leveren, hield met zijne kar stil aan eene woning. Bij het afstappen werden beiden om- verre gereden door eenen motocyclist. De baas werd het ergst gewond. Zijne borst kas is ingedrukt en zijn linkerbeen is op twee plaatsen gebroken, en andere inwen dige wonden benemen alle hoop op levens behoud. De twee gekwetsten werden in het na burige kasteel verzorgd. Tot hiertoe was de jaarlijksche ker mis van Ruppelmonde zeer aangenaam geweest maar nu is ongelukkig de goede gang van het feest gestoord door een on geluk voorgevallen aan een der molens op de foor. Het zoontje van M. I. Bollé dat zich vermaakte op gezegden molen, is van een der paardjes gestuikt met het hoofd op de straatsteenen, zoodat heel het hoofdje van het ongelukkig kind openge vallen is, en zoo men denkt de hersenen gevoelig getroffen zijn. Op ditoogenblik leeft de kleine nog, maar, droevig genoeg men vreest het ergste. De laatste stortregens hebben te Leuven nieuwe overstroomingen te weeg gebracht, niet zoo noodlottig als die van 14 Mei, maar toch schadelijk voor den landbouw, mits de oogst nu zoo veel meer gevorderd is. Ook zijn de oevers der beken, de wegen, en de afsluitingen zeer beschadigd. Eene arme vrouw, die het water hare woning zag binnendringen is van schrik zinneloos geworden. Na verscheidene dagen in het groot ste geheim onderzocht te hebben, heeft het parket van Leuven een aanhoudings mandaat afgeleverd tegen den briefdrager L..., voor de volgende feiten De bestuurster van een geestelijk ge sticht hnd opgemerkt dat de brieven voor haar bestemd, dikwijls te laat aankwamen of wel op een uur, dat er geen uitdeeling was, bij voorbeeld des Zondags 's namid< dags. Zij deed dit opmerken aan den brie vendrager van hare straat V. H.,en deze, op eigen gezag een onderzoek doende, ontdekte weldra dat niet alleen tennadeele van dit gesticht, maar ook van anderen, belangrijke ontvreemdingen werden ge pleegd. Dan verwittigde hij zijne bestuurlijke Oversten en eene hinderlaag werd gespan nen. En in overeenkomst met de policie werd er onder de poort der gestichten gewaakt. Des avonds ten 11 ure hoorden de wakers, die gesteld waren in het gesticht St-Jozef, eenen stap op straat en toen het gerucht van brieven, die in de bus vielen. De wakers trokken de deur opc-n en V. H. riep den vluchtenden brenger toe Blijf staan, L., gij zijt herkend on- noodig t vluchten Do policie hield den genoemden per soon aan en vond in zijne woning, waar huiszoeking werd gedaan, eene menigte prentbriefkaarten, nieuwe postzegels,enz. L. poogt zich vrij te klappen, doch de bewijzen zijn te tastbaar. Sedert lang werd door de gendar e- rie van Moescron vruchteloos gezocht naar eenen oud-veroordeelde, Henri De Loovere, er. het gelukte haar, hem te visschen, terwijl hij Zaterdag de bruiloft zijner zuster met zijne tegenwoordigheid vereerde. Vier gendarmen kwamen de bruiloftzaal binnen en dadelijk sprongen -vier mannen recht en een hunner was De Loovere. Hij bereikte het Fransche grondgebied; maar de gendarmen grepen een andere, die ook opgezocht werd, een zekeren Benoit, van Herseeuw, een vluchteling van Merxplas. De andere vluchtelingen losten nu in de verte hunne revolvers, de gendarmen antwoordden en troffen De Loovere. De brigadier der gen darmen werd ook gewond, doch men denkt, niet gevaarlijk. De meid van eenen pachter te Kortrijk wandelde met de kinderen van haren meester in het veld. Onder de wan deling gingen de kinderen naar de hoeve om eenen boterham te halen, slechts een van beide keerde terug, luid weenend.De meid ging het andere zoeken en het werd gevonden in den beerput, waar het per ongeluk in gevallen was. Het was reeds dood, toen men het ophaalde. De vader was nog maar onlangs weduwnaar. Zaterdag namiddag, ten 4 uren, is aan den omdraai der Hof- en Kleine Hofstraten te St-Nicolaas Alfons Ver- beeck, gast van den brouwer, M. Heyn- derickx-Van Driessche, door een hevigen schok van den wagen gevallen, waarna twee gevulde tonnen hem op het lijf vielen. Het eene wondde hem aan het voorhoofd en klagend van inwendige pijnen werd hij naar zijne woning ver voerd Nog altijd geen nieuws pver het onderzoek in zake de misdaad van Gilly. De verschillige. personen, die onder ver denking werden aangehouden, moesten beurtelings losgelaten worden. De be schuldigers zijn ook zoo overdreven in hunne verklaringen, dat blijkbaar meer hunne verontweerdiging dan hunne nauw gezetheid hen doet handelen. Zoo zijn er die, den moordenaar aanduidend, spre ken van de kleur zijner oogen, van zijnen doordringenden blik, van zijne bruine wenkbrauwen, alsof zij den tijd hadden gehad, hem van het hoofd tot de voeten op te nemen. Ook worden er veel valsche beschuldigingen uitgebracht. Zoo heeft eene verlaten minnares haren ontrouwe beschuldigd, zeggende dat zij hem uit het tarweveld had zien komen waar het lijkje van de kleine Marie Ilendrickx werd gevonden. In de gemeente Oplintef heerscht eene tamelijk hevige typhusziekte. Dade lijk hebben de Overheden maatregelen moeten nemen. Op de 1200 inwoners zijn er 70 zieken. Een voorloopig gasthuis is ingericht in eene nieuw gebouwde school. Men denkt dat het slechte drinkwater de oorzaak is. Te Kemseke werd een 2jarig kind door een bierwagen, gevoerd door den gast van M. De Volder, brouwer te Puy- velde, overreden en erg gewond opge nomen. M. Willems, wisselagent te Turn hout had veel te klagen van de musschen die zijne krieken kwamen stelen in zijnen hof, te Beersse. Hij nam zijn karabijn en zoo eenige der vogels dooden. Maar de musschen kwamen niet toen M. Willems 't karabijn in de hand had. Hij wilde het weg zetten en vatte het aldus bij den loop. Eensklaps ging het schot bij toeval af met het ongelukkig gevolg dat M- Willems in de rechterhand gekwetst werd. De wijsvinger werd gansch afgerukt. De geneesheer M. So- mers, van Turnhout, heeft den gekwetste verzorgd. MM. Barbier gebroeders, hebben te Zwevezeele eene groote rijtuigmakerij. De inrichting bestaat uit verschillige ge bouwen, niet verre van de plaats gelegen. Zaterdag nacht is er brand ontstaan door eene ongekende oorzaak. De rijtuig makerij, met gansch haren inhoud rijtui gen werktuigen en gereedschappen, werd eene prooi der vlammen. Enkel het woon huis met de stalling bleef gespaard. De schade is zeer groot. In het blusschen werd een werkman nog al erg verbrand zijn toestand is niet gbvaarlijk. Later De zagerij, de timmermans^ winkel en de rijtuigmakerij der heeren Barbier zijn de prooi der vlammen ge worden. Enkel het huis is bevrijd door de pompiers van Wyngene en Lichter- velde, alsook de pompiers der fabrick| De brand is ontstaan boven demachieu- kamer. Er is voor meer dan honderd duizend frank schade, niets is verzekerd, zegt men. De houtzagerij bavatte nog andere kos telijke machienen, eene groote hoeveel heid houten gereedschappen. Bij MM. Barbier wrochten rond de 80 mannen. Dank aan de pogingen dezer werklieden, kon het vuur beperkt worden anders waren de aanpalende huizen ook in brand gekomen. Er is gemeld, dat door het gerecht van Tongeren een onderzoek was inge- steld wegens het doodrijden van een kind te Ebtn, tegen eenen automobilist, die voortgereden was. na in gezegde ge meente even te hebben stil gehouden. Die automobilist heeft zich nu bekend gemaakt, 't Is zekere M. E., van Ant werpen. Hij heeft in het dorp inderdaad naar eenen dokter gevraagd zegt hij, maar hij durfde, voor de vijandelijke houding van 't publiek schrikkende, niet terugkeeren. Te Molembaix werd een jonge schaapherder, die zijne kudde plaats deed maken voor eene aansnellende moto- cyclet, omverre gereden. Voorbijgangers vonden den jongen, een wees, met gebroken been en hel lichaam vol wonden op de baan liggen. De doodrijder heeft zich natuurlijk niet doen kennen. Mme Turlet, van Luik, kwam vrij dag morgend in de Noordstatie te Brus sel aan. Toen zij uit den trein stapte, werd zij door drie heeren tegen het lijl geloopen. Eenige oogenblikken nadies stelde de vrouw vast dat zij een lederet zakje miste, negen obligatiën inhoudend, en bestemd voor een harer zusters dis Brussel bewoont. Erg verbrand. De weduwe vac Louis Elie, te Dinant, ging met eene brandende petroollamp in den kelder. Zij deed eenen misstap en viel. De petrool- lamp brak op een oogwenk stonden dt kleederen der vrouw in brand. Het slacht offer bekwam zulke ijselijke brandwoc. den, dat er geene hoop blijft op herstel, Zaterdag nacht werd in de vooi- kamerder eerste verdieping van het huis, bewoond door den porion Renard, tt Jumet, een dynamietbom geworpen.Dea ontplofte en het huis werd gedeeltelij! vernield. Dj plafonds stortten in, de mutet scheurden, de meubelen werden in spliu- ters geslagen en geen ruit, geen spiegt bleef heel. De bewoners bleven ongedeerd, mill die, gelukkig, in de achterkamers sliepen Men heeft de twee personen, die hs ontploffingstuig binnen wierpen, zie vluchten. Zij werden achtervolgd tot aai den zoom van een bosch, waarin zij ver dwenen. Te Anthéo werd de eerw. h. pastor gedurende den nacht gewekt door e« vreemd gerucht in zijne kamer. Hij spronj recht en zag eenen dief, die het venst# binnenklauterde. De priester greep naai zijnen revolver en wilde een schot lossen, doch hij kon de veiligheidsbaget er ni« uitkrijgen. Deze was er in geroest. Dt dief kon toen de vlucht nemen langs dt leer, die hij tegen den gevel had geplaatst De gendarmen hebben den omtrek door zocht, doch den dief niet gevonden. Ongelukken.Bij het ontladen vu zand uit een zolderschuit te Beusicheto, voor den tramweg Tiel-Buren Kuil» berg, kantelde een der zand wagens a viel met den geheelen last op de bnij waarop eenige mannen aan het wen waren. Het treurig gevolg was, dat acï man met wagen en al in de Lek gerat ten. Een hunner, vader van vier kit deren, werd door den vallenden waga zoodanig gewond.dat hij aan de gevolge is overleden. Enkele anderen zijn zmt gekneusd. Zaterdag zijn er twee zoons van de landbouwer B te Berkel, die na bs dagwerk gingen baden, in 't Galgen» verdronken. De jongemannen waren li en 19jaren oud. In Den Haag is een tienjarig knaapjt het éénig kind zijner ouders, door de stoomtram vermorzeld. Te Wildervri onderging eene dienstmeid zelfde lot. Drie jonge bandieten poogden zaterdag nacht te Asnières in te breken in de ui van den secretaris eener verzekering maatschappij. Drie agenten bevouds zich toevallig in de nabijheid en wilde zich meester maken van de dieven. D« schoten en de agenten schoten terug. L der bandieten werd op den slag gedood een andere werd aangehouden en derde kon vluchten. Gewoonlijk leven de ter dood oordeelden hunne laatste levensdagenó bestendigen angst. De houding van Piec Adam echter, die voor veertien dagen® dood veroordeeld werd wegens moords zekeren Koch, is geheel anders. Adi* weigert zijn verzoek om genade te te kenen. Hij wil volstrekt onder de guiï* tine. In beeldrijke tnal verklaart hij de handel te willen bevoordeeligen, Deiblcr heeft ook het recht zijn brood* verdienen, zegt hij. Maar vooral wil hij ik rechters embêteeren, die sedert de vernifr ling der Roquette niet meer weten wa£ de guillotine te Parijs op te richten. Zij* hardnekkigheid brengt de overheden ern stig in verlegenheid en het bestuur wet: met wat aanvangen. Engelsch Duitsche toenadering. De Frankf. Ztg. verneemt uit Berlijn, dat er aldaar een verbond is gesticht td het bevorderen der goede betrekking^ tusschen Engeland en Duitschland, nai' 't voorbeeld van het verbond, dat reeflJ vroeger met 't zelfde doel te Londen tt gesticht. De uitnoodiging tot toetreding tt geteekend door meer dan 800 politiekers, geleerden, nijveraars, artisten enz. Mc* bemerkt er ook de namen van de voof

De Denderbode | 1906 | | pagina 2