J. DAY&FILS, S' Jozefstraat, Aalst GROOTE TOMBOLA De Groote Trekking naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes. 0. L. V. VAN LOURDES Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Amerika. vragen leermeisjes en goede werksters voor vrouw- en manshemden. HOOG LOON ZEE VISCH HANDEL U. Arys-De Paepe. Een andere getuige verklaarde ook het zelfde te hebben hooren zeggen in het publiek, vóór i5 Februari. Tot staving van zijn gezegde haalt hij een blad uit de zak, dat een artikel over de zaak bevat en zegde Dr Nyssen zou beter doen den schrijver van dit artikel te vervolgen, dan wel het onschuldig meisje dat daar zit. Therese Van Overloop erkent de feiten, maar zegt enkel te hebben herhaald wat zij in 't publiek had gehoord. Zij kent Dr Nyssen niet en heeft hem ncoit gezien. De substituut deelde m zijne pleidooi mee dat M. Alfred Petit, schrijver van het artikel in de Réforme en ook anderen, weldra voor zelfde rechtbank zullen ver schijnen. Ten slotte werd de beschuldigde ver oordeeld tot 2 maanden gevangenis en 26 fr. boete. De burgerlijke partij bekwam den ge- vraagden 1 fr. schadevergoeding en de toelating op hare kosten het vonnis in 20 bladen te doen opnemen. Provinciaal Bestuur van Oost-Vlaan deren. TEEKENKUNDE. De zittijd van de Jury gelast in 1906, de bekwaamheids- diplomas af te leveren voor het onderwijs der teekenkunde in de gestichten van Middelbaar Onderwijs zal geopend wor den te Leuven, in het lokaal der Akade mie van Schoone Kunsten, den Dinsdag dag 4 September, om 9 ure 's morgens. De inschrijvingen kunnen genomen worden zonder kosten van 9 tot 28 Juli, in de 2® afdeeling A, van het Provinciaal Bestuur, alle werkdagen van 9 tot 11 ure 's morgens en 2 tot 4 ure 's namiddags. De Catholieke Antisocialistische Werkliedsnbond van het arrondisse ment Gent, gevestigd in Het Volk Oudburg, 34*, te Gent, heeft, tot onder steuning zijner verschillige werken, eene GROOTE TOMROLA ingericht. Behalve de geldprijzen, waar van één van IOOO frank, één van 25OO frank één van Ü2250 frank, die zullen uitbetaald worden zonder één centiem aftrok, zyn er nog te winnen 13 obligatiën der stad Gent. Daarbij is ook eene zeer rijke verzame ling van alle soort nuttige, prachtige, kunstige en kostelijke voorwerpen. DE TREKKINGEN zullen volgen- derwijze gebeuren Den eersten Zondag van Augustus voor obligatiën der stad Gent. Den i5 Augustus voor 1 obligate der stad Gent. prijzen zal plaats hebben den Zondag 26 Oogst aanstaande, in het lokaal Het Volk Oudburg, 34*. Gent. ^De lijst der winnende nummers zal in alle dag- en weekbladen verschijnen. Prijs per lot ÏO centiemen. Men kan loten bekomen door het op zenden van postzegels of postbon. 4® Belgische Bedevaart ingericht door het Comiteit van La Lou- viére. Rechtstreeksche treinen van a8 Augus- ti tot 5 September 1906 (twee treinen). Mgr. de Prins de Croy, Pastoor-deken van Sinte-Waldetrudis, te Bergen, zal die bedevaart voorzitten. Het Comiteit richt ook eene bijzondere reis in, Doorloop Parijs, Sint-Sebastien Biarritz, Lourdes, Luchon, enz. van 24 Augusti tot 4 September. Voor inlichtingen en inschrijvingen, zich te wenden tot den Eerw. Heer Baud- renghien, onderpastoor te la Louvière. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het H. Hart van Montmartre te Parijs ingericht door de Alliance Catholique onder de geestelijke geleiding van den Z. E. H. BUELENS, Pastoor der Pa rochie van het H. Hart te Brussel, van 2i tot 29 Augustus 1906. Prijs voor vertrek uit Bergen ie kl. 143 fr.; 2* kl. 93 fr.; 3® kl. 62 fr. Uit Charleroi i« kl. 144 fr2® kl. cj5 fr. 3e kl. 64 fr. Uit Brussel ie kl. 149 fr.; 2ekl. 07 fr 3® kl. 65 fr. Uit Gent i® kl. 151 fr.; 2« kl. qq fr.; 3" kl. 66 fr. Inbegrepen de taks voor het gebruik van rijtuigen met doorgaande gangen van den Belgischen Staat. Op aanvraag der deelnemers zal men zich gelasten met de verblijfkosten, aan de volgende voorwaarden le kl. 100 fr.; 2* klas 75 fr.; 3® kl. 60 fr. De aanvragen om inlichtingen en de inschrijvingen mogen gezonden worden aan M. Alfred Fran$ois, Bestuurder der Alliance Catholique, 45, Noord laan, te Brussel, of aan den Z. E. Heer Beulens, Notelaarstraat, 14, te Brussel of aan M. C. Van de Putte-Goossens' uitgever van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3x, te Aalst. Zie notariëele annoncen op de vierde bladzijde. Doodrijders. Zaterdag morgend, rond 8 uren, speelde de kleine Victor D., 7 jaar oud, voor het huis zijner ouders, op den Brusselschen Steenweg, te Erem- bodegem, toen eensklaps eene automobiel kwam aangereden met razende snelheid. De kleine had niet den tijd uit den weg te gaan, maar werd door het voorwiel ge troffen en vijf meters ver geslingerd. Toen men den knaap opnam, die het bewustzijn had verloren, stelde men vast dat een zijner beenen op 3 plaatsen was gebroken uit drie diepe wonden aan hoofd en arm, verloor hij veel bloed. Een bijgeroepen geneesheer verklaarde daaren boven dat het kind twee ribben gebroken had. Er is weinig hoop het te redden. Wat den automobilist betreft, deze heeft zijnen weg voortgezet en men kent zijn nummer niet. AALST. Doodrijderskronijk. Heden Woensdag, omtrent een uur namiddag is de genaamde Felix Verley- stn, landbouwer, oud 69 jaren, op den Brusselschen steenweg, nabij de Aal- brechtlaan Café de l'Avenue door een automobiel overreden. Het slachtoffer werd opgenomen met twee ribben gebro ken en ernstige verwondingen aan 't hoofd. De doodrijders zijn doorgereden zonder naar 't slachtoffer om te zien. De auto is in 't geel geschilderd en 't nummer is gekend. Na geneeskundige verzorging is verleysen naar zijne woning overge voerd. Of er getuigen zijn van 't ongeluk weten wij niet, in alle geval Verleysen is van zekere doofheid aangedaan. Op den steenweg van Tervueren naar Leefdael kwam een Brusselsche ondernemer met zijn motorwiel in botsing met een automobiel. De ongelukkige stortte ter aarde en brak zich 't rechter been op twee plaatsen. Te en nabij Leuven hadden Zater dag verscheidene motorrijwielongelukken plaats. Een jongeling van Corbcek-Loo, die in de Maria-Theresiastraat door een motorwielrijder omvergereden werd, is opgenomen met een schedelbreuk. Dijnsdag in de groote automobie- lenkoers (circuit van Oostende) tusschen Brugge en Blankenberghe is van de machien n° 75 de vooras gebroken. De vier inzittenden werden met geweld in eene gracht geslingerd. De chauffeur Perpète, van Monceau sur Sambre, is doodelijk gewond, naar het gasthuis van Brugge gebracht. Eene dame is licht gekwetst. Te St-Andries bij Brugge is eene machien in brand geschoten. Het gerucht loopt dat te Wenduyne eene vrouw is doodgereden. Hekelgem. Heden Woensdag des middags lag een kleine steenafdrager ter steenbakkerij achter de herberg In den Beer» te slapen. Een groote loeder van 3o jaar kreeg het afschuwelijk ge dacht van, voor de grap, een bundel strooi in brand te steken aan de voeten van den kleine. Onnoodig bijna er bij te voegen dat de ongelukkige knaap ver schrikkelijke brandwonden bekwam het vel hing er af. De noodige zorgen wer den door een geneesheer toegediend. De kleine huilde van de geweldige pijn. Laat ons hopen dat die barbaarsche voetbran der voorbeeldig zal gestraft worden. Wij beleven hier, schrijft onze con frater Recht en Vrede van Ninove, sedert 14 dagen eene ware krisis van on gelukken verledene week stuikte, in het Savooistraatje, vrouw Branckaert door het venster en brak zich eenen arm een meisje werd deerlijk verbrand in de Allu- mettenfabriek Madame W® Van Mal- dergem viel van eenen stoel en brak zich het linkerbeen op twee plaatsen Zater dag namiddag stapte Madame Caron vrouw van den heer opziener der lagere scholen, te Okegem op den trein van 5 uren. Daar de trein reeds ingang was, miste Madame Caron de voettrede en viel tusschen den arduinen boord van den makadam en de riggels, met den linker arm onder de wielen. Madame Caron had tegenwoordigheid van geest genoeg om zich gansch tegen den makadam te dringen, anders was zij gansch vermor zeld en gemaald. Toch werd de linker arm afgereden en de rechter uit het not geslagen. De kloeke vrouw stond recht zonder hulp en begaf zich alleen naar de wachtzaal, waar zij in bezwijming viel. De verpletterde arm is Maandag afgezet. Nu verleden Donderdag morgend werd in de fabriek der heeren De Bodt O den genaamden A. De Bock de rechter hand gebroken door eene vallende ladder. Op Preulegem is het zoontje Stevens, 4 jaar oud, twee vingeren gepletterd. Bij de heeren Vandenbossche-Violon en Cle kapte een werkman in zijn been met eene bijl. Vrouw Filiep Caigins te Lede deed Zaterdag eenen misstap en viel ten gronde met eene flesch in de hand. Zij bekwam nogal erge wonden aan den arm en moest door den dokter verpleegd worden. Zij zal verscheidene dagen rust moeten nemen. 't Was Zondag Kasseikenskermis op Avermaat, te Zele een herbergier had eene ton bier buiten gelegd om gemakke lijker te kunnen bedienen, als de stroom van volk zou komen. 's Avonds was de ton nog niet af en de zoon van den herbergier moest de wacht houden bij de tonne. Dronken kerels wilden de ton bemachtigen en mishan delden den zoon die zulks wilde beletten. De bazin kwam bijgesprongen en ein delijk ook de baas deze laatste werd zoo erg mishandeld, dat hij Maandag mor gend, om 4 ure, overleden is. O I die ongelukkige drank II Op de foor te Brussel, is Zaterdag morgend, ten 3 uren brand ontstaan in eene tent eene bediende kon in haast gewekt worden en zich half gekleed red den, doch intusschen bedreigde het vuur de wagens, die achter de tent stonden. In een dezer wagens sliepen vijf kin deren, die echter onmiddellijk gered wer den. Moedige personen haalden daarna de barak over en rukten de brandende linnen zeilen af, ten einde de naburige tenten voor brand te behoeden. Toen de pompiers van Brussel en Sint-Gillis ter plaatse verschenen, moesten ze niets anders doen dan de overblijfsels der tent blusschen. Zaterdag is zekere V., wonende te Schaarbeekop het punt geweest zijne vrouw te dooden.Deze had hem verlaten, waarover de man veel verdiet had. Hij trachtte ze te doen terugkeeren en toen hij vernam dat hij ze in een koffiehuis van de Rogierstraat zou vinden, ging hij er heen, maar kocht eerst een revolver. In het koffiehuis vond hij inderdaad zijne vrouw. Hij vroeg haar of zij wilde bij hem terugkeeren en toen zij stellig wei gerde, trok hij zijnen revolver uit den zak en legde aan, maar hij had den tijd niet te schieten. Men greep hem vast en ont wapende hem, hoewel hij hevigen weer stand bood. V. is aangehouden en zal vervolgd worden.maar hij heeft verklaard te zullen herbeginnen. Dat men zoo aan de pijp verslaafd is, dat men zelfs in zijn bed ze niet mis sen kan, gaat toch wel degelijk te ver. Zekere Mathieu H., wonende Hoogstraat te Brussel, drinkt veel en rookt niet min der, zelfs in zijn bed. Zondag nacht thuis komend begaf hij zich rookend to bed, maar viel spoedig in slaap. Kort daarna ontstond er brand, men snelde toe en vond den ongelukkige door vlammen omringd. Zijne pijp was uit zijnen mond gevallen in zijn bed en had het beddegoed in brand gestoken. De man is erg ver brand naar 't gasthuis gebracht. Een werkman van de statie van Schaarbeek is Maandag morgend, toen hij over den spoorweg ging aan de Sax- bykabien, door eene manceuvreerende locomotief verrast en verpletterd, 't Is zekere Lambrecht, wonende te Evere. In de rue de 1'Economie te Brussel heeft men in den kelder een 9 1/2 jarig knaapje ontdekt, dat de sporen droeg van erge mishandelingen, hem toegebracht door zijne stiefmoeder. De handen van het kind waren op den rug vastgebonden. De knaap is naar de kinderen-martelaars gebracht en een streng onderzoek is ge opend tegen den vader en zijne mede plichtige. Weer is Zondagavond een automo bielongeluk gebeurd, ditmaal in de dreef van Terveuren. M. D. wandelde «laar met zijn broeder, rond 6 ure 's avonds, toen eensklaps een automobiel aankwam in razende snelheid, M. D. trot, ten gronde wierp en ernstig kwetste, De doodrijders beginnen onverbeterlijk te zijn, maar er begint iets te smeulen onder het publiek en men wachte zich voor de uitbersting. In de zwemkom te Elsene is een vreemdsoortig ongeluk voorgevallen. Een persoon die duikelde, is met ge weld op het hoofd terecht gekomen van eenen anderen zwemmer. Deze zonk hij was als verdoofd van den stoot. Het duurde zeer lang vooraleer men hem kon bovenhalen. Men heeft het slachtoffer in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. De onvrijwillige dader had zich uit de voeten gemaakt. Aardappelplanters. In som mige streken snijdt men de aardappels tot planters of plantgoed bestemd in ver scheidene stukken. Men spaart alzoo het plantgoed. Over het algemeen legt- of werpt men dan de stukken op goed kome 't uit in de putten en men dekt toe. Ofwel men steekt de stukken in den kant der «schille ook willekeurig daar waar de pataten met den ploeg geplant worden. Men heeft nu proefnemingen gedaan om te weten of het beter is de stukken met de keesten omhoog te leggen, ofwel met de keesten naar onder. De uitkomst heeft bewezen dat er geen aanmerkelijk verschil in de opbrengst is. Deze echter met de keesten omhoog geplant, kwamen eer uit dan de andere. De bende van Hazebroeck. Marie Guffrouw, vrouw Lagache, her bergierster te Hazebroeck, die aange houden was als medeplichtig voor ver heeling, is door den onderzoeksrechter in vrijheid gesteld, hare plichtigheid niet be wezen zijnde. Abel Pollet heeft opnieuw bekentenis sen aan den onderzoeksrechter afgelegd. Hij heeft verklaard verschillige diefstallen te Merville gepleegd te hebben, namelijk bij een bakker waar hij, gedurende diens slaap, eene zekere som ontvreemdde. Bij een ouderling ontvreemdde hij 3ooo frank. Pollet werd ook als plichtig erkend van drie inbraken gepleegd te Hundelghem, een diefstal te Steenvoorde, een te Flètre, enz. Waar men het meeste trouwt. De meisjes in Engeland hebben veel meer kans getrouwd te geraken, dan deze uit andere landen. In Groot Brittanië worden jaarlijks veertien tot zestien huwelijken per dui zend inwoners gesloten. In andere landen slechts zeven of acht. Zondag had te Mechelen een gaan wedstrijd plaats, ingericht door den kring Mechelen-Sports. De deelnemers die in Antwerpen vertrokken moesten op het boven Mechelen gelegen terrein van de footballclub, aankomen, na 29 kilometers te hebben afgelegd. De snelste ganger was de Antwerpenaar die 19 minuten den tweede voor was, die woonachtig is te Waelhem. Dit wisten zekere kerels uit deze gemeente, die een laag middel gebruikten om den Antwer penaar te beletten den prijs te behalen. Deze werd te Waelhem tegengehouden en zoodanig afgeslagen dat hij thans bed legerig is. De aankomst der talrijke mee- dingers was droevig om zien. Bijna allen vielen uitgeput neer en moesten door de leden van het Rood Kruis verzorgd en weggedragen worden. Verschilligen ver- keeren ir. deerniswekkenden toestand. Het volk protesteerde tegen zulke on- menschelijke vermakelijkheid 1? en het had gelijk. Wij hopen wel dat men in het vervolg zal afzien van het inrichten van zulke afbeulingen. Nabij Corbeek-Dutzel zijn een uit Antwerpen komend persoon en diens zuster met hunne motocyclet tegen een boom gereden. De ongelukkigen bekwa men zulke vreeselijke kwetsuren, dat hun toestand hopeloos wordt geoordeeld. Een vreeselijk drama heeft twee families van Zeilick, bij Brussel, in ver slagenheid gedompeld. Twee goede vrienden, P. Boon en L. Tonglet, bemerkten onlangs dat zij beiden hetzelfde meisje beminden. Van dat oogenblik ontstond er tusschen hen eene jaloerschheid, die tot haat oversloeg. Wien zou het meisje haar hart schen ken Ziedaar dc vraag. Boon bemerkte spoedig dat Tonglet de uitverkorene was. Hij ontmoette Zondag zijn ouden vriend, thans zijn medeminnaar, in eene herberg van het dorp en een geweldige lust naar wraak bekroop hem. Hij begon den spot te drijven met Tonglet en poog de hem voor al de aanwezigen belachelijk te maken. Er ontstond een hevige twist, waarbij Boon eensklaps een revolver te voorschijn haalde en schoot. Tonglet viel in 't hoofd getroffen ten gronde Men nam hem op, maar hij stierf spoedig. De mis- nadiger, gebruik makende van de verwar ring, vluchtte het veld in. De gendarme rie is op zoek. maar tot hiertoe heeft zij hem niet gevonden. De ontroering is groot in het kleine dorp. Zondag avond, kwamen te Rous- selaere eenige bedronken personen in de Vijfwegenstraat, al roepende dat zij wil den vechten. Een hunner, zekere Petrus Van den B., en die de ergste was, ging recht naar de woning van Charles Coolen en beriep dezen om te vechten. Geene voldoening verkrijgend, begon hij op deuren en ven sters te slaan, bij zooverre dat Coolen verplicht was buiten te komen om den woestaard tot de rede te brengen. Alsdan begon onder hen een twist*en de partijgangers schaarden zich er rond om de toegekomen nieuwsgierigen te be letten hen met dien twist te bemoeien. Coolen wierd door zijnen aanrandt r ten gronde gesmeten en geweldig geschupt en geslagen. De moei van Van den B., die de ge- buurvrouw is van Coolen, haalde een stoofdeksel van onder haren voorschoot en bracht er een geweldige slag mede toe op het hoofd van Coolen, waardoor deze in onmacht viel. Uit de gapende wonden door den slag veioorzaakt, vloeide geweldig veel bloed en op dit zicht namen Van den B. en zijne kameraden de vlucht. Een geneesheer heeft de wonden ver zorgd. De daders zijn reeds aangehouden. Karei De Geldere, landbouwer, Gitschestraat te Rousselare.had eene hoe veelheid hooi op hoopen liggen op zijn land, dat hij van zin was zaterdag bin nen te doen. Dieven hebben hem in dit werk willen voorafgaan met des nachts omtrent 5oo kilos van dit hooi naar hun ne woning te doen. Zij hebben zoo behendig te werk ge gaan, dat niet het minste door hen ter plaats is gelaten geweest en ondanks dc ieverigste opzsekingen der policie, zijn zij niet kunnen ontdekt worden. De peerdengeleider van den land bouwer Joannes Hanssens kwam Dijns dag met twee aan elkaar gehaakte karren van eene hoogte te Gulleghem gereden. De zoon van Gustaaf Dewalle, die koei- wachter is bij denzelfden landbouwer, zat op de tweede kar. Door het snel rijden raakte de laatste kar onder de eerste, met het gevolg dat de jonge Dewalle er met de beenen tusschen stak. Beide beenen wer den zoo erg vermorzeld dat de splinters van het scheenbeen door 't vleesch sta ken. De arme jongen die schrikkelijk leed, ontving aanstonds geneeskundige zorgen. De landbouwer Roulhers te Aarlen bracht eene kar hooi binnen. Zijne twee jonge zonen hadden boven op de kar plaatsgenomen. Over de brug vaneen diepen waterloop komend, viel de brug in, den vader, de twee kinderen, paard en lading in de diepte werpend. De vader kon met groote moeite worden opgehaald, doch werd bewusteloos naar huis ge bracht. De twee kinderen en het paard zijn verdronken. Een hevige brand, die den heelen nacht duurde, heeft de olieslagerij Moral Prom, te'Bordeaux, gansch vernield. De schade wordt geschat op 3 millioen fr. Er zijn geen slachtoffers. Het vuur ontstond rond 9 ure en ver spreidde zich snel. De olieslagerij bevatte 1,200,000 kil. olie en 2000 ton aracbides. Alles is verbrand. De vlammen stegen zeer hoog. 't Was een vreeselijk schouw spel. Bedreigde huizen werden ontruimd. Te 4 ure 's morgens woedde de brand nog hevig voort. Vier jonge lieden kwamen te Mar. mande met een klein bootje terug van de vischvangst op de Garonne. Nabij de plaats Pont de Pailhe, op een kilometer van Marmande, werd hun bootje dooi den hevigen stroom meegesleept, sloej tegen de steenen en kantelde. Twee de opvarenden konden zich met moeite red. den, de twee andere verdronken. De vader van een der verdronkenen M. Guittard, bevond zich op het terrai van het kasteel, dat de rivier beheerscht, toen het gerucht van het ongeluk ziel daar verspreidde. Met veel andere perso. nen snelde hij naar den oever van Ga ronne. Wat gebeurt er vroeg M. Guittard, Ongelukkige zegde iemand, 't g uw zoon die verdronken is. De plotselinge meedeeling van dit vree selijk nieuws, maakte op M. Guittard, die lijdend was, den indruk van eenen dondeislag. Hij wankelde en viel steen dood op de plaats waar hij stond. Te München is een schandaal uitge bersten, waarin een koninklijke prins, hertogen, graven, enz., betrokken zijne: dat een aantal adellijke familiën te Mün- chen en elders in schande en verdne dompelt. Een der elegantste kringen van Miln- chen was sedert eenigen tijd geheel en 1! tot speelhol ontaard.Vooral tusschen mid. dernacht en zes uren 's morgens ging is» schandaal toe. Grove verliezen ruineerda jonge officieren van het leger, jonge edel lieden en ambtenaren. Sommige, hunn* schulden niet kunnende betalen.beginge allerlei aftruggelarijen. Andere name hunne toevlucht tot zelfmoord. Een deze laatsten is Max Treysing, die meer de 2 1/2 millioen speelschulden had. Prira Frans Jozef van Beyeren zou in ht schandaal betrokken zijn, doordat eet aantaf officieren zijn handteeken hebbes nagebootst, en aldus groote sommen hei- ben ontleend. Men zegt dat het onderzoek veel ge vallen van bedrog heeft aan 't licht ge bracht, waardoor zekere officieren ge- compromitteerd zijn. Te Berlijn is, naar schijnt tenge volge van kwaadwilligheid, een hevig; brand ontstaan in eenen blok huizen va; de Krausenstrasse, waar niet minder da dertig nijverheden gevestigd zijn. Di meeste zijn meubelfabrieken, schrijn*» kerijen, phonograaffabrieken, enz., alk nijverheden, die zeer brandbare stoiïr. gebruiken. Vijftig duizend rollen voer phonograaf zijn verloren. Men schat schade op een millioen. Tijdens den bran! was de menigte zeer onhandelbaar en d< policie te paard moest gebruik maken va; haren sabel. Een slachtersgast werd linkerhand afgehouwen. De menigte wild; de gevangenen uit de handen der polirit halen. Er zijn twintig gekwetsten. Kleine geschenken. Eenigen tij: geleden had te New-York het huweliji plaats van eer. Schotschen edelman, dc hertog van Rotburg, met miss MacGoelel, eene der rijkste erfgenamen van de Ver- eenigde Staten, wiens uitzet meer da; I25.ooo.ooo fr. bedraagt. De heer Vanderbilt heeft aan de jong; vrouw een diamanten halssnoer geschon ken van tien millioen frank, en de heer Astor een tooisel in emerauden, dat eet Parijzer juwelier hem geleverd heeft vc« zeven millioen. Leopoldstraat, 14, .Valst. Prijzen voor 19, 20 en 21 Juli 1906. TARBOT de kil. fr. 2,00 TABBOTTIA8 'A kilo i.aS HEILBOT fr. i,a5 Oranje Zalm den 1 kilo fr. 3,5o Veruche Zalm den kil. fr. 3,00 Kabeljauw, fr. 0,70 Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,oo Steur fr. 2,00 Roodbaarden (rougets) fr. i,5o 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o 2,00 Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,oo Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 Maatjes Beste nieuwen Haring fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden,

De Denderbode | 1906 | | pagina 2