Ditjes en Datjes. Jaarlijksche Bedevaart 0. L. V. VAN LOURDES Werkloozenfonds. f Sterfgeval. Rechterlijke kronijk. Priesterlijks benoemingen. Vollen Aflaat Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Zondagrust. Allerhande nieuws. Ik ben oud, ziek, op het einde mijner loopbaan, en heb voor altijd vaarwel gezegd aan hetgeen men fortuin en grootheid noemt. Ik vrees maar God alleen ik vrees Hem, maar ik bemin Hem ook en ik hoop in zijne bermher- ligheid. De Kerk, in mijne oogen, is de bewaarster der waarheden waarop de zedelijke verlossing steunt van 't mensch- dom zij is onze leermeesteres en onze moeder, en moest zij mij slaan, ik zou ze niet te min gebenedijden. Victor Cousin. 4*4 AARDAPPELEN. Nude aardappelen in den bloei beginnen te komen, zal het volgende zeker wel zijn nut hebben om in praktijk te worden ge steld. Verleden jaar heeft men op een proef veld van den Staat in Nederland eene hectare aardappelen geplant van dezelfde soort, met evenveel mest, op denzelfden grond grond en op denzelfden tijd. Toen de planten begonnen te bloeien, heeft men zorgvuldig van de eene heft der hectare de bloemen of knoppen afge sneden zoodat ze niet konden bloeien de andere halve hectare liet men onge deerd en de pappels of bollen liet men tot rijpheid komen. Daarop werd te gelijker tijd het veld gerooid, de halve hectare wier knoppen men had afgesneden gaf twee duizend kilogr. aardappelen meer dan de uitgebloeide. Die goede uitslag is gemakkelijk uit te leggen de doorgebloeide planten gaven een gedeelte van hunne sappen aan de bovenbollen, terwijl de andere dit gaven aan de vruchten in de ondergrond. 4% HOLA, liberale doctrinairs 1 Het maconniek orgaan La Chro- nique van Brussel had zoo wat den spot gedreven met Le Pbuple de moniteur der Brusselsche socios, omdat onze roodjes op verscheidene punten niet t'accoord zijn. De roode moniteur antwoordt als volgt o Indien wij op dit oogenblik, van zienswijze verschillen nopens de tak- tiek, wij zijn eenparig t'akcoord in de f partij, om de onteigening te vragen, ten bate der gemeenzaamheid, van de capitalistische patroons der liberale burgerspers, zoowel als van de kasteel- heeren, baatzuchtige steunpilaren der clerikale bladen, a In andere woorden beteekent dat Wij willen zoowel de liberale for- tuinen als de catholieke aanslaan. En de liberalen sluiten cartels met die mannen Er zijn geen slechter blinden dan die niet zien willen 1 4*4 HET IS een ongeluk, onder ge bied van godsdienst en zeden, nog eenige overtuiging te hebben, maar het is een schelmstuk van bij anderen, door de pen en door hel woord, de godsdienstige en zedelijke overtuigingen te vernielen, in wier plaats men niets anders te stellen heeft. Charaux. Tegen muggen en vliegen. Middels om zich des nachts te bevrijden tegen beten van muggen en andere in- sekten zullen thans welkom zijn. Zie hier Doe eenige druppels kaneelolie op uwe nachttafel en de muggen trekken er uit. Of wel, koop eene flesch creoline, eene bruine zelfstandigheid welke een zeer sterke geur uitwerpt en een uittreksel is van teer. Giet bij het naar bed gaan, eenige druppels in den palm uwer handen en wrijf er uwe handen, uwe wangen en uw voorhoofd meè in en ga in volle ge rustheid naar bed. Tegen de vliegen. Neem een liter lauw water en doe daarin io druppels karboolzuur. Met dit mengsel wrijft men de ruiten af, terwijl ook de vloer met een weinig van dat vocht besproeid wordt. De geheele dag blijft het vertrek vrij van vliegen, terwijl bovendien door de be woners eene gezonde lucht wordt inge ademd. Nog een middel Wanneer men vlier bloesem kookt, krijgt men een water dat zeer verfrisscbend en gezond is, maar waarvan de vliegen de lucht niet kunnen verdragen. Peerden die met vlierbloezem- water worden gewasschen, zullen geen last hebben van do vliegen. .AHch in eerlijkheid en deftigheid dat is onze richtsnoer, beweren de groene volksfoppers, maar dit belet toch niet dat ze gedurig in hunne organen hunne tegenstrevers op de oneer- lijksie op de haatvolste wijze beliegen en belasteren. Zoo heeft Groene Pie in t Het Land van Aelst meermaals onzen achtbare Secateur, den heer Van Vreckem, uit drukkelijk beschuldigd, van zich te ver zetten tegen dé inrichtfng van een trein die om 6 uren 's morgens, tot gemak der mijn werkers,de statie van Geeratdsbergen zou verlaten en doorrijden tot Dender leeuw. Groene Pie liegt en bedriegt weèr eens naar gewoonte. Ter veigadering gehouden tc Ninove Zondag 11. tot stichting eener Vakvereeni- ging voor mijnwerkers, verklaarde onze achtbare Senateur, de heer Van Vreckem, dat hij, met stukken in de hand, kan be wijzen dat hij, in eene der laatste zittin gen des Senaats, de noodzakelijkheid van deze verbetering heeft doen uitschijnen en dat onze catholieke Senators en Volks vertegenwoordigers bij den heer Minister Liebaert meermaals aandrongen. De heer Minister beloofde de zaak nogmaals met welwillendheid te zullen onderzoeken. Nieuwe pogingen zullen door onze acht bare catholieke Gekozenen aangewend worden. Denkt ge nu, geachte lezer, dat Groene Pie zal ophouden zijne valsche, venij nige, haatvolle beschuldiging te ver spreiden Wel neen De groene volksfopperij vindt er immers haar leven, haar bestaan n 4*. Geboorte van een prins. Gis ter vrijdag 27 Juli, zoo seint men aan Het Handelsblad, is te Oostende een prins, de derde zoon van prins Albrecht en prinses Elisabeth geboren. Oostende is volop in feestoveral in de stad, op den Dijk, in de haven is de nationale driekleur gïheeschen. De gansche Belgische bevolking zal deze blijde gebeurtenis met vreugde en voldoening begroeten. Prins Albrecht en prinses Elisabeth zijn op 2 October 1900 te Munchen in 't huwelijk getreden. Prinses Elisabeth is Donderdag dertig jaar oud geworden. Wij voegen onze vaderlandsche geluk- wenschen aan 't prinselijk echtpaar bij deze van alle ware vaderlanders I... Ondertrouw. Le Cour- rier de Bruxelles kondigt d? onder trouw aan van den heer Joris Woeste, Bureelhoofd aan 't Ministerie van Inwen dige, zoon van onzen achtbaren Volks vertegenwoordiger, met Mejuffer Taele- mans van Lambermont. 4*4 Jonge rookers. Aan de Engelsche lordskamer is een wetsontwerp voorgelegd, waarbij het aan personen van min dan 16 jaar oud, verboden is te rooken. Zulk een wet is in België ook dringend noodzakelijk want, er worden hier ke reltjes ontmoet slechts de vaantjesbroek ontsprongen die met sigaret, sigaar en soms de pijp in den bek loopen. f 4*4 Twaalf honderd Belgische duiven zijn Zondag 11. te Barcelona, in Spanje, op 1000 kilo- meters van Brussel opge laten. Slechts 7 zijn er Maandag avond terug gekeerd naar hunne kijkers. Men rekent dat er meer dan de helft der duiven zijn omgekomen, 't Is eene ware ramp voor de duivenwereld, die echter te voorzien was daar de overtocht der Pyreneën overgroote gevaren oplevert ter oorzake van de roofvogels die daar talrijk op eene prooi zitten te loeren. Bo vendien de wind blies uit het oosten zoo dat de duiven naar de zee werden ge dreven. De eerst aangekomen duif hoort toe aan M. Vassart, te Flenis zij kwam Maandag om 1 uur 7 min. namiddag thuis en had dus gevlogen met eene snel heid van 700 meters per minuut of 42 ki lometers per uur. Die duif behaalde reeds vele eerste prijzen in vluchten van groo- ten afstand. Om 3 u. 4 m. kwam de duif aan van M. Everard,teSt-Joris op de Maas (Luik). Om 4 u. 5 m. van M. Daumerie, te Binche Om 4 u. 14 m. van M. Leurquin-Blon- diau, te Chimay Om 4 u. 38 m. van M. Gyselinck, te Nederbrakel Om 6 u. 22 m. van M. Deltrez, te Ver- viers Om 6 u. 27 m. van M. Meunier-Ba- latre, te Mazy. 4% Groene Pie vaart tegen ons in vischwijfsche woede uit en heet ons Denderboei, breabatti, kruipkanon, boven God en alleman,... En waarom dat weêr eens Omdat wij hebben herinnerd dat toen hij, Groene Pie, jaarlijks 3o duizend franks vrije winst opstreek van geen fa- milieloon gewaagde en zijne werklieden niet per uur of per dag inaar per week betaalde en dit de helft min dan andere boekdrukkers. En of wij ons met die vischwijfsche woede bekommeren anders dan dat het ons 't bewijs levert dat wij den vinger op de wonde drukten. 4*4 Buurtspoorwegen. Onder dagteekeningen van 20 April en 18 Mei 11., heeft het Staatsbestuur aan de Nationale Maatschappij der Buurtspoor wegen de voorloopige in aanmerkingne ming der lijnen Aalst-Ninove langs Den- derhautem en Aalst-Dendermonde toege staan. Thans wordt de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen gelast de memo- riën op te stellen ten einde aan 't Staats bestuur toe te laten zoodra mogelijk aan gaande de definitieve aanvaarding dezer lijnen te beslissen. 4*4 Xe Aalst moet den christen democraat verdwijnen, zoo jammert Pi- latus Daens. Efl inderdaad 't zou te verwonderen zijn moest het aan Groene Pie eene tweede maal lukken, van dank zij afkeur- lijke, of liever, oneerlijke middelen, langs 't achterpoortje in de Volkskamer te slui pen. 't Is eene schande voor 't Arrondisse ment van Aalst van door een gepaten teerde zeeveraar gelijk Groene Pie, ter Volkskanrr vertegenwoordigd to zijn. en aan die schande zal door 't kiezers korps een einde gebracht worden. Geen zeeveraar in de Volkskamer 4*4 De i Lierenaars verboden. De procureur generaal, heeft aan de over heden eenen omzendbrief gezonden, be trekkelijk het verkoopen der messen, ge kend onder den naam van Lierenaars. n De policieofficieren worden er in aan zocht, de handelaars te verwittigen, dat er vervolgingen zullen ingespannen wor den tegen de personen welke Liere naars te koop stellen. Eene strenge waakzaamheid zal op de markten en kermissen uitgeoefend wor den jegens de kramers die bovengemelde messen verkocpen. 4*4 Onverdi-augzaamheid. In den Provincieraad van Brabant werd donderdag met 38 stemmen tegen 36 een amendement van M. Gheude aan genomen, waarbij het vrij onderwijs van alle toelagen wordt uitgesloten. 't Was M. ABEL, liberaal, die in on zen Provincieraad, een wenscli ter. gunste van schooldwang voorstelde. Hij riep dienaangaande den catholieken toe Wat vreest gij In het meestendeel der gemeenten is het onderv ijs in uwe handen. Het is waar dat. den dag waarop wij aan het bew. ind zullen komen, alles veranderen zal. Rechts: Haha M. R. Eeman. Hoe naief M. P. Verhaegbn bewijst ('at het ver plicht onderwijs niet noodig is om de ongeleerdheid te doen verdwijnen. Sinds 1884 is het getal der catholieke scholen gestegen van 3000 tot 7000 het getal leerlingen van 400,000 tot 8co,ooo en dat der ongeleerden is gevallen van 3o ten honderd tot 10. Maar het gedacht der liberalen is niet de ongeleerden te doen verdwijnen hun echt doel is de oorlog aan de catho lieke scholen, de oorlog aan het christen onderwijs. M. Moyersoen. Wij kunnen be wijzen dat wij, de ware vrienden van het onderwijs, voor 40 millioen fr. scho len hebben gebcuwd. M. Lippens (liberaal). Met het geld van den Staat M. Moyersoen. Ik daag u uit te bewijzen dat wij een centiem hulp geld hebben getrokken om onze scho len te bouwen. De liberale linkerzijde... ZWIJGT. 4*4 Op den spoorweg. Op ons Belgisch spoorwegnet gaat weldra eene groote verandering geschieden. Het Be stuur gaat inderdaad het stelsel der vier wegen invoeren. Vooreerst tusschen Brussel en Antwer pen en verder tusschen Brussel, Gent, Oostende tusschen Brussel en Luik en naar Holland. Deze vier sporen, waarvan er twee zullen voorbehouden zijn voor de snel treinen, zullen toelaten de snelheid te vergrooten en den afstand in korteren tijd en met meerdere veiligheid af te leggen. Zoo zal, bijvoorbeeld, de weg van Brus sel naar Antwerpen kunnen gedaan wor den in dertig minuten, hetgeen de elec- tiische trekkracht welke den tijd noodig tot afleggen van dezen afstand hoogstens met 5 minuten zou verkorten, geheel en al overbodig zou maken. Men is bezig met tusschen Mechelen en Antwerpen tunnels te bouwen voor de koopwarentreinen die langs daar in de statie van Mechelen zullen kunnen rijden, zonder den doortocht der expresstreinen te stremmen. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Karei. VAIV DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.— Spoedige bediening UIT VLAANDEREN en BRABANT naar SITTARD. Den Bedevaart zal plaats hebben op Dijnedag, 11 en Woensdag 12 Sep tember 1906. Den 11 September gaan wij rechtstreeks naar Sittard om daar korts naar den middag aan te komen. Aan de statie zulle» wij plechtig afge haald worden om ons procossiegewijs en al biddend te begeven naar de Baziliek van O. L. Vrouw van het H. Hert. Daarna noenmaal en vrije tijd tot <5 uren. Men zal de gelegenheid hebben een uilstapje in Duitscliland te doen. Om 6 uren stipt wordt iedereen verzocht tegen woordig te zijn aan het Lof, Sermoen en Opdracht aan O. L. Vrouw van het H. Hart. Na het Lof zal er gelegenheid ge geven worden te biechten. Om 7 en half uren. Avondmaal. Daarna zal volgens het gebruik eene algemeene vergadering plaats hebben in het Hótel De Zwaan. Woensdag 12 September. Om 5 uren, solemneele Mis, ter inten tie der Bedevaarders. Onder de Mis, Alge meene Communie, daarna ontbijt en vrije tijd voor de devotie der Bedevaarders. Ten 6 en half uren, vergadering in de Baziliek en zegen met het Allerheiligste Sacrament. Daarna gaan wij naar de statie, waar wij om 6,55 uren zullen ver trekken naar Maastricht. WOENSDAG. (Bedevaart naar het Mirakuleus Christusbeeld te Wijk-Maastricht. De inschrijvingen mogen genomen wor den bij de volgende personen welke ook verdere inlichtingen zullen verschaffen Mejuffer Melanie De Backer, Dorp, Erembodegem Mijnheer G. Verhegge, koster, Erembodegem Eerw. Heer Luyckx, onderpastoor, Hamme Eerw. Heer Rommel, onderpastoor, Audenaar- de Eerw. Heer Faelens, onderpastoor, Sint Amandsberg; Eerw. Heer De Corte, onderpastoor, Kasteelboulevard, 495, GentEerw_- Heer Van den Steene, on derpastoor, Nederbrakel Eerw. Heer Andries, onderpastoor, Santbergen Eerw. Heer D'Hondt, pastoor, Smeer- liebbe-Vloersegem Eerw. Heer Vander Biest, pastoor, Wieze Eerw. Heer Van Landuyt, pastoor, Erembodegem, Eere- Voorzitter Eerw. Heer Temmerman, onderpastoor, Sinte Coleta, Gent, Be stuurder. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het H. Hart van Montmartre te Parijs ingericht door de Alliance Catholique onder de geestelijke geleiding van den Z. E. H. BUELENS, Pastoor der Pa rochie van het H. Hart te Brussel, van 21 tot 29 Augustus 1906. Prijs voor vertrek uit Bergen ie kl. 143 fr.; 2* kl. 93 fr.; 3® kl. 62 fr. Uit Charleroi re kl. 144 fr.; 2® kl. 95 fr. 3® kl. 64 fr. Uit Brussel ie kl. 149 fr.; 2' kl. 97 fr. 3® kl. 65 fr. Uit Gent 1® kl. 151 fr.; 2C kl. 99 fr.; 3® kl. 66 fr. Inbegrepen dc taks voor het gebruik van rijtuigen met doorgaande gangen van den Belgischen Staat. Op aanvraag der deelnemers zal men zich gelasten met de verblijfkosten, aan de volgende voorwaarden ie kl. 100 fr.; 2® klas 75 fr.; 3® kl. 60 fr. De aanvragen om inlichtingen en de inschrijvingen mogen gezonden worden aan M. Alfred Frangois, Bestuurder der a Alliance Catholique, 45, Noord laan, te Brussel, of aan den Z. E. Heer Beulens, Notelaarstraat, 14, te Brussel, of aan M. C. Van de Putte-Goossens, uitgever van 1 Dc Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, te Aalst. STA O AELST. 24 Juli 11., godvruchtig tc overlijden den Eerw. Broeder Maurus, in de wereld Franciscus De Doncker, geboren te Goyck, op 1 Januan i855. De eerzame overleden was het 25® jaar zijner kloos terlijke geloften ingetreden. Het Bestuur van he* Stedelijk Hulp fonds tegen de Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het bedrag van den bijleg voor de maand Augusti 1906, vastgesteld is op veertig per honderd (40 Voor vrouwen en leerjongens werd de bijleg bepaald op vijf en twintig per hon derd (25 p. #/o). Daar het Bestuur beschikbare midde len bezit, zullen de vergoedingen voor langdurige werkeloosheid insgelijks uitbe taald worden. (Reglement van inwendige- en dienstorde, art. 43 tot 53). Lage wraak. Een werkman uit het papierfabriek van Crainhem, die zich op zijne patroons wilde wreken voor een ongelijk dat naar hij beweerde, hem was aangedaan, had verscheidene malen heele fabrikaten perkamentpapieren bedorven, door ijzerroest in de grondstof te werpen. De fabrikant wist niet wat te doen hij hernieuwde verscheidene malen zijn materieel deed met groote kosten de bui zen onderzoeken, tot eindelijk de gemee- ne streek ontdekt werd. De rechtbank van Brussel heeft den plichtigen hiervoor tot 6 maanden gevan genis en eene geldboete veroordeeld. Bisdom van Gent. Zijne Hoog- weerdigheid heeft benoemd tot Voorzitter van zijn Groot Seminarie, den E. H. De Baets, eerekanunnik van Sint Baafs, S. T. en Ph. D., leeraar van Dogmatieke Godgeleerdheid en van Metaphysica bij de Catholieke Hoogeschool van Leuven. J. M.J. F. C. C. G. Z. J.-C. A. toevoegelijk aan de zielen des vagevuurs, van Christus zelf gegeven aan den H. V. Franciscus, te verdienen in de kerk der Arme Claren Coletinnen. Den 2 Augustus, O. L.V. ter Engelen, gekend onderden naam van Portiuncula. Dc Goddelijke Diensten zullen geschie den als volgt Beginnende met de eerste Vespers, ten 2 uren, op 1 Augustus tot zon-ondergang van 2 Augustus het Sermoen om 4 uren, door den Eerw. Heer Van Laere. 2 Augustus. Om 5 1/2 uren, de eerste Mis, met uitstelling van het Aller heiligste Sacrament des Autaars om 7 uren, de tweede Mis om 4 uren, het Lof met Te Deum. Worden gevraagd 2 bakkersgasten, 5 jongens van 12(0' 16 jaar om leei/en houtdraaiën, 1 kleer maker, (halve gast), 3 schrijnwerkers, goede wevers. Vragen werk. 1 houtzager, 2 magazijniers, 1 bedien de op de hoogte van handel, vraagt werk voor eenige uren per dag. Creemboter. Markt van Zaterdag 28 Juli 1906 123 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 273 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen a 180 kilogr. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 29 Juli 1906, M. Bonner, Bisschopstraat. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt.op Zondag 29 Juli 1906, om 11 1/2 uren voormiddag, door de Fanfaar der Kweekelingen van 't Leger, onder het bestuur van M. Vanderlinden. 1. Marche des régimentaires, Vanderlinden. 2. Damedecoeur, ouverture, Duval. 3 Boccace, fantaisie, Suppé. 4. Valse sur l'opéraLes saltim- banques, Ganne. 5. Chant d'oiseau, pour petite flüte, Vanderlinden. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Donderdag 2 Augusti 1906, om 8 uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. i® Marche de Concert. 2° Maritana, ouverture, Wallace. iMascarade, airs de ballet, P. Lacóme. a. Cortège. b. Arlequin Colombine. c. La familie Polichinelle. d. Les Mandolinistes. 4° Fantaisie sur l'opéra La Reine de Saba, arr. par Saupe. Gounod. 5° Cortège-ballet, L. Montagne. AALST. In den nacht van woens dag tot donderdag zijn Dacus en Van den Steen, bijgenaamd zee per, bij beklimming binnen gedrongen in 't houtmagazijn der firma Van der Schueren en Singelyn, Houtmerkt, en roofden er een aantal planken ter waarde van 45 fr. Dacus is de voerman der firma. Naar 't Schijnt wer den de dieven op heeterdaad betrapt door de politicagenten, Lenain en De Coninck, toen ze met de laatste plank optrokken. Nieuwe Herder. Zondag had te Aygem de plechtige inhaling plaats van den Eerw. Heer C. Pauwels, den nieuwen Herder dezer parochie. Een prachtige stoet bestaande uit 16 nummers, werd te 2 1/2 uren gevormd aan de kerk van Burst. In den stoet be merkte men 77 ruiters en 108 rijtuigen. De vier praalwagens wekten de bewon dering op van eenieder. Dc drie eerste praalwagens waren ge maakt volgens de teekeningen van M. H. de Tracy, kunstschilder te Gent en de vierde praalwagen naar de teekening van eenen Aalsterschen kunstenaar. De costumen waren prachtig en friéch en historisch juist gemaakt. Op geheel den doortocht, krioelde het van volk dat opgetogen, ja geestdriftig al de groepen toejuichte. Er waren acht triomfbogen geplaatst, jaarschriften prijkten aan bijr.a eiken gevel en aan alle huizen, zonder onder scheid, wapperde de driekleurvlag. Ook de kerk was prachtig versierd. Elf prachtige ruikers werden den nieu wen herder aangeboden. Na de verwelkoming door den heer Burgemeester en door den Eerw. Heer Onderpastoor namens den Kerkraad, had de aanstelling plaats in de kerk door den Z. E. H. Deken van Ninove de getui gen waren de Eerw. Heeren De Corte, Pastoor van Waarschoot en Bogaert, Pastoor van Meerdonck, de geboorte plaats van den nieuwen Pastoor. Na de plechtigheid had in de pastorij de ontvangst plaats van den Zeer Eerw. Heer Deken, van de Getuigen, van de Gemeenteraadsleden, van den Kerkraad, van den Armraad en van de Geestelijken van 't omliggende. Te 9 uren werd een prachtig vuurwerk afgeschoten in 't bijzijn eener ontzaglijke menigte welke den E. H. Pauwels eene wezenlijke ovatie bracht. 's Maansdag, Mis met assistentie en groote brooddeeling aan de armen. 's Namiddags te 4 uren, luidden de klokken en bulderde het kanon. Het geestdriftige volk van Aygem wilde eenen tweeden dag feest vieren ter eere van den nieuwen Herder. De vier praal wagens reden langs de verschillende wijken, die weêr bevlagd waren. Eene ontzaglijke massa volk volgde de wagens aan 't hoofd de heeren Burge meester, Schepenen, de Eerw. Heer Onderpastoor en de voornaamste inge zetenen. Ten 7 uren kwam de stoet terug op de Dorpsplaats, de klokken luidden weder om. 't Was een gejubel en gejuich zonder einde, toen de Pastoor zich vertoonde en de feestvierders kwam groeten en be danken. Kortom, twee dagen die onvergetelijk in het geheugen van 't Aygemsche volk en vooral in het hart van den nieuwen Herder zullen geprent blijven. Op eenige meters voorbij de statie van Baesrode Zuid is Zondagnacht een erg ongeluk gebeurd. A. Mertens, 27 jaar oud, ongehuwd en woonachtig te Bug- genhout, Öeukestraat, is rond 1 ure door een trein verpletterd de linker arm en been zijn afgereden en aan denzelfden kant des lichaams zijn nog andere ver wondingen. Op het gekerm des slachtoffers snelden de statiebedienden toe die hem in de goederenzaal brachten en de E.H.Claeys, onderpastoor van Buggenhout, ter plaats riepen, die Merlens zijne zorgen wijdde om hem daarna naar het gasthuis van Buggenhout over te brengen, waar hij aan de bekomene wonden overleden is. Zondag nacht is te Goefferdinge brand uitgeborsten bij Petrus Dierkens en heeft zich medegedeeld aan het huis daarnevens, zoon Dierkens. Het was rond t 1/2 uren toen men den brand be merkte. De meubelen zijn in den brand gebleven koeien, schapen en geiten zijn kunnen gered worden. Enkel staan de muren van beide huizen nog recht. Plaatselijke indrukken, Er is altijd iets ongedwongens en rechtzinnigs in hetgeen ons een inwoner van Aalst zelf zegt en dat nooit nalaat de hierverblijvende menschen belang in te boezemen. Daar er wekelijks zulke eerlijke bewij zen in onze plaatselijke bladen verschij nen is er iets meer overtuigend M. J De Vylder, 2 Peperstraat te Aalst, zegt ons Sedert twee jaren leed ik aan de nieren, 's nachts had ik vreese- selijke pijnen die mij 't slapen beletten en 's moreens stond ik gebroken en gansch stijf op, ik had dikwijls veel moeite mijn werk te doen en ik verzwakte, ik was mistroostig en wist niet meer wat doen, toen men mij de Foster Pillen voor de Nieren virkocht bij M. De Valkcneer, apotheker aanried en ik beproefde ze aanstonds. Goed beviel het mij, want na verloop van vijf dagen voelde ik mij reeds veel beter en veertien dagen later waren al mijne kwalen verdwenen en zulks tot mijne groote voldoening. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar temaken. Een geneesheer van groote faam heeft zekeren dag verklaard dat de nierziekte de noodlottigste ziekte was uitgenomen de tering. De reden daarvan is dat de kenteekens van de nierziekte meestentijds verwaarloosd c f met andere ziekten ver ward zijn, terwijl dat de nierziekte steeds trger en erger aangroeit en zich ontwik kelt totdat zij eindelijk zeer ingeworteld is. Mijd U dus voor het minste teeken van nierziekte, handelt vandaag zoolang er nog tijd is, want morgen zal het mis schien reeds te laat zijn. Eisch wel de echte Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is; ze zijn éénig in hunne soort; laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen fr. 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Onweder. Een nog al gewel dig on weder heeft vrijdag 1.1. om 3 uren 's namiddags over onze Stad Aalst en omstreken gewoed. Het was niet regenen maar water gieten dat het deed. De blik sem is tot driemaal toe gevallen onder ander in een boom in den hof van 't Ge sticht der Dames van Maria, Onder wijs straat. De splinters vlogen tot aan de deur der klas van Zuster Catharina. Toen woensdag namiddag M. Otto Vom Hage, fabrikant van kanten en lacet- werk, alhier wonende Statiestraat, 28/3o, oud huis Emiel Burny, thuis kwam, be merkte hij dat men des nachts in zijne woning had willen binnendringen. Eene ruit in de deur was ingeslagen en 't slot verwrongen. Een onderzoek werd door de Policie ingesteld. Alle kleermakers van België mogen deel nemen aan den vakwedstrijd, die uitgeschreven wordt door de Maatschap pij der meesters-kleermakers van Brussel, mits zich te wenden tot het secretariaat, Wilde Boschstraat, 6, Brussel. Er zijn voor 2000 fr, prijzen. Een automobielrijder van Gent, is door eene verkeerde beweging van zijn stuurtoestel, te Waarschoot in het Leiken gereden. De boeren die hem om hulp hoorden roepen, hebben hem, het heele lijf met blutsen en builen overdekt, uit het water gehaald. Zyn voertuig is nog slechts goed voor het oud ijzer. Een hevige brand heeft Donderdag nacht te St-Amandsberg een dechetfabriek in asch gelegd. Het was omstreeks 1 uur dat de vlam men bemerkt werden. De pompiers van Gent werden dadelijk ontboden, doch de hitte was zoo groot en de uitslaande vlammen waren zoo geweldig, dat de pompiers zich moesten bepalen bij het beschermen der belendende perceelen. De aangerichte schade bedraagt een 4otal duizend frank. De oorzaak der ramp is niet gekend. De schade is gelukkiglijk door verze kering gedekt. Dijnsdag namiddag kwam een knecht van den ondernemer Bertin, te Ledeberg.van Scheldewindeke met eenen wagen, zwaar geladen met cement en ijzer. Óp de steike helling tusschen den Spiegel en Moortzeele-statie, kon hij niet genoegzaam remmen en de wagen reed snel de helling af. Juist moest een konp- warentrein voorbijrijden en de bareel was Het span stootte de bareel omver. Een der paarden werd door den voorbijrij denden trein op zijde gestooten het andere werd door den trein meêgesleept en afgrijselijk vermorzeld. De voerman viel van den wagen nevens de riggels en werd erg gekwetst. Uit een rekruten brief. Lieve Bet, tot nog toe heb ik eiken nacht van u gedroomd, behalve verleden zondag, toen mocht ik't niet want ik had... de wacht I Hij wist het niet. Men vroeg aan den ouden Peer den dag zijner geboorte. Al langer hoe schooner I riep hij uit. Hoe zou ik dat kunnen weten i Ik was toen nog te klein. Paulina Van den Meynsbrugge, 6 1/2 jaar oud, wonende Pourbusstraat, te Antwerpen, was Woensdag namiddag met stekskens aar. 't spelen, tijdens de a wezigheid der moeder. Het kindje had hkt bed en zijne kleeren in brand gesto ken en kwam in dolle vaart en huilende van de pijn naar beneden geloopen, waar

De Denderbode | 1906 | | pagina 2